Trek 1.2 , Bianchi Nirone 7c, Merida Scultura 100- Melyik a jobb ?

Linkelt termék: Trek 1.2
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2016.08.13. 22:12 Peter46 

  • Peter46 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13
Témaindító kérdés:

Melyiket ajánlanátok minőségi belépő országútinak ezek közül?

Elküldve: 2016.08.22. 22:36 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ahogy látom, nem tudod megúszni az utána olvasást, mert a széles tapasztalattal rendelkezők nem járnak errefelé. Illetve van egyéb fontosabb dolguk van. Viszont ami rosszabb, erre jártam és van egy kis időm elmerengeni a kérdésen, pedig nekem semmi tapasztalatom ezekkel a bicajokkal. Három nagyon hasonló bicikliről van szó. Valóban, a Bianchi esetében nem adsz fogodzót a felszereltséggel kapcsolatban, mivel a Nirone 7 még több felszereltségi szintet jelenthet. A másik két bicaj behatárolható, ha 2016-os új kerékpárokról van szó. De szerintem hagyhatjuk is a felszereltséget. A hasonló felszereltségből (mondjuk Sora) csak néhány dolog tér el lényegesen. Igaz, ezek élettartama (mondjuk az agyak), illetve a kerékszett jellemzői erősebben is eltérhet, de ezek cseréje (ha nem is olcsó) egyébként is az elsők között szokott szerepelni, ha minőségi ugrásra érzel hajlandóságot. Szóval, a geometria, felépítés, diszciplina felöl közeltve is azonos kategórián belül maradunk, mégis van egy enyhe különbbség. A Trek és a Merida 54-es méretét (nekem az a méretem) a Bianchi 55-ével (ez tűnik kapcsolhatónak, nem az 53-as) összehasonlítva: A Trek a legrövidebb. Neki legkisebb a reach és a stack értéke, cserébe úgy tűnik neki leghoszabb a stucnija. A Bianchi van középen és a Meridának a leghoszabbak ezek az értékei, ahogy a fejvsöve is a legmagasabb, cserében rövidebb a stucnija. Fontos, hogy it 1-2 centiröl beszélünk és ezek a különbbségek olyan kicsik, hogy karosszékből okoskodva nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Azért probálkozom. A Meridán fogsz a legmeredekebben ülni gyári beállításnál? Elsőre úgy tűnne. (A gyári állapot azért fontos, mert a mozgásteret azonosra feltételezve a cockpit alkatrészeinek cseréjénél ezek a pici különbbségek megmaradnak.) Azonban a Meridán a stucnit már nem lehet annyival rövidebbre cserélni. Így, adott méretben egy kicsit mindég nyújtozkodosabb, ami pont az egyenesebb üléspozició ellen szól. Talán kevéssé agresszív az ülés pozició, miközben egy hajszállal idegesebb a kormány, bár ez némileg ellentmondás lehet, az első egy álltalánosabb érzés, a másik csak kifejezetten a kormányzás tekintetében lehet igaz, illetve a harmónia szempontjából. Nekem a Trek geoja tetszik elsőre. Megint megjegyzem, ez csak okoskodás. A különbbség olyan kicsi, hogy csak egy próba dönthetné el melyik felel meg az izlésednek. Ráadásul máshol egy ellenkező elöjelü különbbség felülírhatja a prekoncepcióm. Még a kerék fűzése vagy a gumi is nagyobb változást eredményzhet, mint egy ilyen különbbség. Mi lehet akkor a fogodzó? Hát a külföldi honlapok tesztjei! Azokon hogy szerepelnek? Sajnos a "best road bikes under 1000 £ & €" tíz összefoglaló cikk (öt-hat bicikli/review) közül csak egybe fért be a Bianchi Nirone, és egybe a Trek 1.1. Viszont a Trek Emonda alu 2016 többe is, pedig az ránézésre utódja, rokona az 1.2-nek. Meridának nem osztottak lapot. Kérdés, mennyire elfogultak a szerzők, illetve mik az elvárásaik, még akkor is ha írnak értékelést. Bezzeg a Giant Defy, Speci Allez, Cannondale CAAD8. Csak úgy mondtam. ;)

Elküldve: 2016.08.22. 15:37 tigerteam 

  • tigerteam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Szeged bringatúra team csapat
  • Szeged bringatúra team csapat
  • hozzászólások: 5

@Peter46: Érdekes kérdés, annak tudatában, h fogalmunk nincs arról milyen felszereltséggel rendelkeznek.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!