Tudtok az UMF Brad 3-hoz hasonló vázat ajánlani?

Linkelt termék: UMF Brad 3
1-23 (23 válasz)

Elküldve: 2012.09.24. 16:15 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14
Témaindító kérdés:

Halihó Korábban volt 1 UMF Brad3-as vázam, és azóta amiket próbáltam, valahogy nem jöttek be :S Tudnátok ajánlani ugyanilyen geojú nem tescos vázat? (ami esetleg könnyebb is az UMF-nél) Lehetőleg olyan vázat, amin a fékkonzol a felső villán van. (mostanság a piacon nem találni UMF vázat :S ) Linket is kérnék .... Köszi

Elküldve: 2013.01.29. 16:37 Nelt 

  • Nelt avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 2

sputnic skyline

Elküldve: 2012.10.05. 10:55 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Rudi000: A helyzet az, hogy ha jól tudom, akkor csak 50db készült belőle, tehát fel kell kötnöd a gatyád, ha akarsz egy Destroyert!

Elküldve: 2012.10.05. 10:53 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@salt: Az igaz, hogy újratervezték, de szerintem csak azért kapott wishbone-os támvillát, mert az eredetinek is volt.

Szerintem manapság már nem igen fognak nekiállni a gyártók egy wishbone-os támvillás váz megalkotásának a nulláról. Persze minden lehetséges. Bár marketing szempontból nem nyerő, hiszen -ahogy már mondtam- a legtöbben a "Wallmartos-szarmongoose" és hasonló kategóriás vázakra asszociálnak.

Elküldve: 2012.10.05. 07:14 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

ráadásul a 21 es fejcső maga a gyönyör a magasságomat tekintve XD

Elküldve: 2012.10.05. 07:14 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

az a destroyer váz fincsi. :D jó a festése, és súlyra sem tank :D csak az a baj, hogy az angolom 0 :( google-n nem találtam semmit.. linkelne valaki nekem 1et, hogy hol tudom megvenni/ megrendelni?

Elküldve: 2012.10.04. 21:10 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@komposztalo: szerintem lényegtelen hogy hány éves váz évforduló, mivel teljesen új vázat kreáltak. Geo pipa, súly pipa, limitáltság kb annyira mint a sunday-wtp szinei ami annyit tesz hogy jövöre nem kapod meg ebben a szinben.

Elküldve: 2012.10.04. 19:08 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

a láncvilla az lényegtelen, bár a támvillába az pluszpont ha van, de nem kötelező (a GT verzió valóban nem a legszebb, olyan nem is igazán kell)

Elküldve: 2012.10.04. 16:18 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@salt: oh, most látom csak, hogy a linkelt Volume Destroyer valójában egy közel tíz éves modell limitált újrakiadása kicsit felújítva. Innen származik a wishbone-os támvilla, ugyanis ez az egyik ismertetőjegye volt az eredeti Destroyernek.

Ez kb olyan, mint a 30 éves Haro évfordulóra kidobott limitált Haro Freestyler F&F set.

Elküldve: 2012.10.04. 16:09 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@salt: Bár az első kommentemben kiemeltem, hogy a támvilla wishbone-os megoldására gondolok, utóbb tényleg nem voltam elég precíz.

A wishbone-os LÁNCVILLA az továbbra is rendkívül elterjedt-ezzel tisztában vagyok-, de a támvilla már nem annyira azért, de mint itt is láthatóak kivételek( bár a többseg nem fogja vonzónak találni wishbone-os támvillával rendelkező vázat, például az alább linkelt Destroyer-t, mert a "szarmongoose"-ra asszociál az egyszeri vásárló)

Továbbá néhány váznál a támvilla és felsőcső találkozásánál látható elkorcsosult wishbone-os megoldások is(tipikusan mondjuk a GT-nek a védjegye, ilyesmire gondolok: http://bmxmuseum.com/image/gt_new_school__fly_lg.jpg )

Elküldve: 2012.10.04. 14:05 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

engem nem a wishbone érdekel, hanem a geoja... ugyanis az eddigi vázaimból az feküdt a legjobban, csak nem találok sehol se infót a vázról és azt sem tudom, hogy a legutóbbi 2 UMF brad 3as közül valamelyik egyezik e a 2007es szériával éppen ezért a ti segítségeteket kérem tapasztalatból, illetve vizuális memóriából (ha éppen könnyebb a váz az egyáltalán nem hátrány)

Elküldve: 2012.10.04. 13:09 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@BarryAllen: van még bőven ilyen, sunday,metal rebel, stb

Elküldve: 2012.10.04. 13:05 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

Elküldve: 2012.10.04. 12:54 BarryAllen 

  • BarryAllen avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 3

@komposztalo: Azért van pár modernebb váz is, ami wishbonet használ, nem tűnt el teljesen. Ilyen a bonedeth colt 45 is. http://img832.imageshack.us/img832/475/dsc04552ko.jpg

Elküldve: 2012.10.04. 11:02 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

A wishbone megléte NEM BEFOLYÁSOLJA a "vezetési élményt", ahogy azt már leírtam egyszer. Az érzetet a korábbi kommentemben tárgyalt méretek határozzák meg, amik univerzálisak mind a wishbone-os és wishbone nélküli vázakra. A wishbone az egy összekötési technika a váz tartósabbá tétele szempontjából. Mivel azóta fejlődött a technológia és az anyagok, ezért szépen elhagyták az alkalmazását.

Elküldve: 2012.10.03. 22:38 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

pár hónapja még láttam velvarton de sajnos már nincs olyan de biztos lehet találni itt tb-n wishbonos vázat :D

Elküldve: 2012.10.03. 22:33 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

most hoztak ki olyan fit vázat aminek az alja wishbonos! de a legtöbb régi fitnek az alja ojan de a teteje nem! Am a mongoose miscif 2006-os váz hasonló csak magasabb és az eleje nincs olyan vastagon összehegesztve!

Elküldve: 2012.09.26. 14:17 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

dj 3 ról lemaradt a kép http://static.testbike.hu/images/prpic/UMF-Brad-DJ-3-2010-LA.jpg

és még1x íme a 07es váza, ami a cálkitúzés (lehetőleg könnyebben és nem papírból)

Elküldve: 2012.09.26. 14:15 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

Ha a 2012es Brad ST 3as váz "ugyanaz mint a 07es brad 3, akkor van a vázról infóm.. már csak az a kérdés, hogy melyik váz hasonlít jobban a 07-es vázra 2012 brad st3 http://static.testbike.hu/images/prpic/UMF-Brad-ST-3-2012-LA.jpg

vagy 2010 brad dj 3 úgy nézem az st 3 súlyban jobb.. véleményetek szerint megéri 1 ilyen vázat beszerezni, vagy rugaszkodjak el a márkától, és keressek másik gyártót?

Elküldve: 2012.09.26. 12:10 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Rudi000: Mali Gravity xD

Elküldve: 2012.09.26. 11:57 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Rudi000: Ha a wishbone-hoz ragaszkodsz a támvillánál, akkor el kell hogy keserítselek. Modern vázak nem használják ezt a technológiát. Bár magához az érzéshez és a geometriához nem sok köze van.

Az alábbi adatokat derítsd ki: Felsőcső hossz (top tube) Láncvilla hossz (chainstay) Fejcső dőlésszög (head tube angle) Üléscső magasság (seat tube) BB magasság

Ezek ismeretében tudsz pontosan ugyanolyan vázat választani.

DE

Általában az alábbi adatokat szokták leginkább közzétenni: Top Tube Chainstay Head Tube angle

Általában ezek számítanak leginkább. Fontosnak szokták tartani az emberek, hogy "magas" vagy "alacsony" a váz. Ezt ritkán találod meg konkrét adattal sajnos.

Elküldve: 2012.09.25. 19:31 Rudi000 

  • Rudi000 avatar
  • BMX gyilkoló
  • H.E.S csapat
  • H.E.S csapat
  • hozzászólások: 14

@xdkmarás úr: Hát ha jobban megnézed, a Haro F2-nek egyáltalán nem ugyanolyan a váza mint a régebbi UMF nek UMF http://static.testbike.hu/images/prpic/UMF-Brad-3-2007-LA.jpg

Haro http://static.testbike.hu/images/prpic/Haro-F2-2010-LA.jpg

Elküldve: 2012.09.25. 16:44 xdkmarás úr 

  • xdkmarás úr avatar
  • dirt/street gyerek
  • A hegylakók, a hegyenélnek csapat
  • A hegylakók, a hegyenélnek csapat
  • hozzászólások: 13

Haro F2 BMX 2010 haveromnak van ilyen elég könnyű és a dirtet nagyon bírja pedig nagyon dúrván csináljuk vele. Salt Wathepeople 2008 már csak használtan lehet kapni de vannak jó állapotúak nekem régen az volt nagyon meg voltam vele elégedve 3 éven keresztül semmi baja nem let a váznak.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!