Wethepeople Royal és BMX hajtások EUBB 68-as monoblokkba a téma

Linkelt termék: Wethepeople Royal
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2016.06.01. 19:07 UMF hardy rider 

  • UMF hardy rider avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Merida Freeriders csapat
  • United Merida Freeriders csapat
  • hozzászólások: 51
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Nekem EUBB68mm-es monoblokkom van most 19 milis tengelyt fogad, de az mind 1 mert lehet bele venni olyat ami 22-est fogad. Lényeg, hogy néztem a Wethepeople Royal V3 hajtást, ami elvileg ha 19 milis EUBB-vel használom jó a montiba. Éclat Onyx volt a mássik 22 milis kivitelben, az is megoldható 22 milist fogodó EUBB-vel. Erről mit gondoltok? Mennyire fogja bírni? Egyáltalán kompatibilis-e teljesen ez a két szerkezet vagy megoldható hézagolókkal még? Hallottam, hogy 22 milis tengely EUBB-ben nem túl szerencsés, mert hamar megadja magát a csapágy. Ti mit gondoltok?

Elküldve: 2016.06.02. 13:04 UMF hardy rider 

  • UMF hardy rider avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Merida Freeriders csapat
  • United Merida Freeriders csapat
  • hozzászólások: 51

@Prox47: Nekem merevebbnek tűnt hiába volt 5 milivel hosszabb, és sokkal nagyobb felületen tudtam elkapni a hajtást. Crank flipnél nekem ez nagyon nagy előny volt és No Footnál.

Elküldve: 2016.06.02. 12:21 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

@UMF hardy rider: biztos az én érzékeim nem elég kifinomultak, de kb soha nem éreztem különbséget két hajtókar között (jó itt a sarkítást hanyagoljuk majd, nyilván mikor egy 12ezres hajtókaron álltam meg egy olyanon ami minimum 2szer annyiba került akkor azért lehetett észrevenni különbséget, de egyébként egyik kutya másik eb alapon mentek nálam a bmx hajtókarok)

Elküldve: 2016.06.02. 01:04 UMF hardy rider 

  • UMF hardy rider avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Merida Freeriders csapat
  • United Merida Freeriders csapat
  • hozzászólások: 51

Az Aeon-t adják 22 milissel. De arról semmit nem tudok csak annyit, hogy árban kb ugyan annyi mint az előbbiek.

Elküldve: 2016.06.02. 01:01 UMF hardy rider 

  • UMF hardy rider avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Merida Freeriders csapat
  • United Merida Freeriders csapat
  • hozzászólások: 51

@Prox47: Köszönöm a válaszod! Azért írtam az onyxot mert nagyobb tengellyel adják, meg mert marha jó volt, mikor próbáltam egy olyat, csak bmx-ben.

Elküldve: 2016.06.02. 00:20 Prox47 

  • Prox47 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 171

A tengely átmérője nem "elvileg" hanem pontosan 19mm a royalnál (http://www.ogbs.hu/wethepeople-wethepeople-royal-hajt%C3%B3kartengely-bord%C3%A1s-p-514.html)

az új onyx viszont már 24mm-es, eubb-ben ezért inkább maradnék a 19es royalnál, a tengelyt úgysem fogod letörni, fölösleges belőle a nagyobb átmérő, a hajtókar erőssége már más kérdés, viszont ez sem a tengelyen múlik.

én a helyedben maradnék a már bevált 19mm-es eubb csapágynál, nem kisérleteznék a 22 vagy 24es középrésszel, az onyx meg a royal hajtás egy kategória, súlyban is csak pár gramm a különbség

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!