Betét nélküli kerékpáros nadrág

1-50 (88 hozzászólás)

Elküldve: 2021.07.12. 21:15 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700
Témaindító hozzászólás:

Más is tapasztalt olyant, hogy betét nélküli nadrágban kényelmesebb egy nyereg? Én eddig csak betétes nadrágokban kerékpároztam, de a most vásárolt új nyergemnél azt vettem észre, hogy kényelmesebb betét nélkül. (sima rövid nadrággal teszteltem, mert nincs betét nélküli bringás nadrágom) Ha ez biztossá válik (még több km tapasztalat), akkor be kell szereznem betét nélküli nadrágokat, már ha akad.

Elküldve: 2022.06.18. 02:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 433

vékonnyá rojtosodott a versenyzői nadrágom(már erekje szinte)-olyan mintha egy SLR-en ülnék ami ugye lap-pedig egy vastagabb wtb van alattam....

Elküldve: 2022.06.17. 18:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@azaki71: Még több út, még több tapasztalat. Átvette a vezetést az Endura nadrág, most már azt tartom kényelmesebbnek és nem a Decathlon RC500-at. Rendeltem is még egyet belőle, még mielőtt elszabadulnának az árak. A Kínai nadrágjaimat meg ajándékoztam, no azok sem voltak annyira rosszak, de az RC500 és az Endura kényelme után már nem lett volna kedvem azokban kerékpározni. Ahogy az ember egyre több időt tölt a kerékpáron, úgy jönnek az igények :-)

Elküldve: 2022.06.05. 17:43 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@azaki71: Most, hogy több hosszabb utat (4-5 órás) is megtettem az Endura xtract gel II és a Decathlon RC500 nadrágban, azt kell mondjam, hogy nagyon is számít a jó nadrág a megfelelő betéttel. A nyergem, az Ergon SM spot men már 90%-ban javított a komfortomon a korábbi évek nyergeihez képest, de a fent említett két nadrággal ez már 100%- lett. Most már csak erősebb lábak kellenének, hogy még többet tudjak tekerni az erdőkben :-)

Elküldve: 2022.06.01. 19:10 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Az Endura xtract gel II nadrágot is megvettem, mert kíváncsi voltam, hogy milyen. Online rendelés ellenére sikerült eltalálnom a méretet. A varrások ennél a nadrágnál sincsenek a kényes pontokon "alattam" és ez már pozitívum, a betét elég vékony, mégis kényelmes. Az első km megtétele után úgy éreztem, hogy kényelmetlen, de 50km után sem volt semmi felesleges irritáció. Szóval jó az Endura is, de az olcsóbb Decathlon RC500-at kényelmesebnek találom, aminek talán az az oka, hogy az RC500-nak szélesebb és jobb a párnázotsága a combhajlat részén és valamiért nekem kell ott a picit több párnázotság.

Elküldve: 2022.05.22. 20:48 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Ha már a Decahlon-ban jártam, vetem egy RC500 nadrágot. Nos, ezen nem az ülőcsontom alá esik a varrás és ez már önmagában pozitívum. Hogy ez miatt, vagy a betét típusa miatt, kb 50% csökkent az irritáció. Megj: Néztem még Endura és Castelli nadrágot, de felpróbálás nélkül nem venném meg, online meg eltalálni a mérettet nagyon nem egyszerű.

Elküldve: 2022.05.16. 15:10 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Makky: 135mm mennyire számít szélesnek nem tudom. Nekem nincs sok nadrágom, mindössze 3, az is mind egyforma, ugyanaz a modell. Még online rendeltem és a mérete jó, de a betét elhelyezkedése és varrása úgy néz ki, hogy nem. Eddig ezt azért nem vettem észre, mert a korábbi nyergeim összevissza nyomtak (főleg lágyék részem) és az mellet ez nem tűnt fel. Be kell szereznem egy másik nadrágot, hogy legyen összehasonlítási alapom.

Elküldve: 2022.05.16. 08:13 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 782

@azaki71: Érdekes, amit írsz, mert vagy nagyon keskeny a betét a nadrágodban, vagy nagyon széles az ülőgumód, vagy a kettő együtt! (Nekem sokkal kintebb van az összes nadrágomban a varrás. Pedig van vagy 15 féle biztos! Ettől függetlenül van amelyikben probléma tud lenni nekem is, csak nem az ülőgumónál. Azt a nadrágot nem használom 3ó fölötti tekerésre, mert addig jó azért.) Vagy esetleg még összébb is gyűrődik a betét. Amúgy a varrásokkal szokott lenni probléma valóban, mindenhol. Hiába "szuper lapos", meg ilyen marketing szövegek. Ez ellen pedig valóban hiába krémezed. Az csak esetleg kicsit késlelteti csak a hatását. Ilyen tud lenni még téli nadrágnál a térd környéke, főleg a térdhajlat, de akár elől is. Sokszor viszont fölpróbálva se derül ki sajnos.

Elküldve: 2022.05.15. 17:43 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Hosszas megfigyelés után megtaláltam az okát annak, hogy miért dörzsölődik ki a fenekem az ülőgumók környékén. (igen, használok krémet) A betét szélének a varrása tekeréskor pont becsúszik az ülőgumóim alá, lényegében a betét szélén "ülök". Legközelebb úgy kell vennem betétes nadrágot, vagy olyan helyen, hogy akár egy görgőn de rá lehessen ülni egy MTB, vagy Országútira, ahol a döntött testhelyzet megmutatja, hogy a betét abban a pozícióban hogyan helyezkedik el.

Elküldve: 2022.01.16. 14:55 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Akkor most meg már Ergon SM Sport Men nyereg. Eddig csak három út van mögöttem az Ergon nyergel, ebből a legtöbb idő egy két és fél órás tekerés volt és eddig pozitívak az első tapasztalataim. Persze elkiabálni még nem akarom, de annyit már most elmondhatók, hogy messze nem kellet annyit állítgatnom, mint a WTB Volt nyerget. Az is érdekes, hogy ez a nyereg tényleg tökéletes vízszintes helyzetben kényelmes. A prosztata védelme fényévekkel jobb, azt nem mondom, hogy 2 óra tekerés után nem lehet megérezni, de sokkal kíméletesebb, sokkal inkább az ülőgumókon ülök. Két és fél óra után sem érzem az, amit korábban, hogy le kellene róla szállnom, de hogy 4-5óra után milyen azt meg még nem tudom. Később minden más tapasztalatomat leírok a termék leírásában (ami még nem elérhető), de ahhoz még hosszútávú tapasztalatokat kell gyűjtsek.

Elküldve: 2022.01.13. 18:11 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

@Alberto J: ezzel kb annyit mondtál mint általában a facebookos idézetek 99.9%-a.. semmit :)

Elküldve: 2022.01.13. 13:16 Alberto J 

  • Alberto J avatar
  • hozzászólások: 1

Bármi is legyen a helyzet, a lényeg az, hogy mennyire érzed magad kényelmesen ezekben a ruhákban....

Elküldve: 2022.01.03. 23:27 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Nekem az a tapasztalatom, hogy már egy hét kihagyás után mindig újból alkalmazkodnia kell az izmoknak ízületeknek. Nálam most minden beállítás oké, és ha ha megoldom, hogy a nyereg ne nyomja a lágyéki tájékom, akkor a nyári 4-5 órás bringázás már komfortos lesz. Komfortos, de nem tökéletes, mert nekem is vannak sajgó pontjaim, mert pld a bal vádlim külső éle mindig fáj egy kiadós kerékpározás után. Ez olyan, mint a munkahelyi ártalom, ahol a sok állástól meg a bal csípöm sajog. Ahogy a dokim mondta, 50 felett örüljek, hogy csak ennyi a problémám, mert idővel csak több lesz. Nekem szokott segíteni a lábizmokba masszírozott richtofit sport krém, de csak a 2 óra feletti utak alkalmával használom. Tegnaptól elkezdtem szedni izom és porc erősítő tablettát is, erről még nem tudok nyilatkozni, lévén kúra szerűen kell szedni. Nekem még használ a kiegészítő kerékpáros erősítő és nyújtó torna, amit heti 4x20perc_nyi lakalommal végzek, főleg télen, amikor kevesebbet bringázom. (nyáron a 30 fokban más hajlamos vagyok nem tornázni) Aztán majd ha ezek sem segítenek, sem egy más geometriájú kerékpár, vagy más csodaszer, akkor még szoba jöhet az e-bike, vagy átszokom a sima gyalog túrázáshoz.

Elküldve: 2022.01.03. 21:00 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Elvinni elvisz, de tekerni kell hozzá :D Nem amúgy komolyra fordítva ez valami furmányos bike fitting probléma, klasszik lúdtalp, izom aszimmetria a két vádlim között, tekerés közben is aszimmetrikusak a lábaim, stb stb. Ha megfeledkezem magamról(mármint hogy odafigyeljek a tartásomra) akkor az egyik térdem szó szerint veri a vázcsövet, a másik meg kb 20 centire van tőle, meg hasonlók. :D Bonyolult

Elküldve: 2022.01.03. 18:14 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@rcs2003: Az az igazság kedves rcs, hogy bizony te is öregszel, és ez bizony annyit jelent, hogy végre hű leszel a nevedhez, azaz recsegsz ropogsz te is.. De persze azt is mondhatnám, hogy üdv a klubbban! Amúgy csak marháskodom komolyan ne vegyél ám, bár annyi igaz az egészből, hogy magamból indultam ki, mert itt szintén zenész sajnos, legalábbis erős a gyanúm, hogy nekem már a BÉ oldal forog, és ha karcosan és hamisan is játszik, de legalább forog! Örülj hát te is annak aminek lehet, úgyis honnan nézzük kérdés az egész egyébként.. Akkor meg már inkább félig legyen tele, mint félig legyen üres.. Amúgy ha szeret a paripáid, akkor is elvisznek téged bárhová, ha te már holt fáradt vagy és még ülni sincs erőd nemhogy tekerni.. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, mind a három paripával. :-)

Elküldve: 2022.01.03. 17:58 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Elindult az idei év is nagy nehezen :) Ma mentem egy 52km-es kört. A hátsó felem jól viselte. Meg is voltam lepődve. A szokásos láb-diszkomfort sem jelentkezett annyira hogy zavarjon. Viszont 1 óra után elkezdett fájni a jobb térdem, minden pedálcsapásnál. :D Eddig ilyen nem volt. És semmi nem változott. Tiszta nevetséges amit összekínlódok már évek óta.

Elküldve: 2022.01.02. 18:30 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Mazsola70: Szuper jó, hogy neked bevált a Brooks nyereg. De erre is igaz, hogy 50 -50%, hogy betörik és beválik, vagy sem, mert ha mindenkinek jó lenne, akkor mindenki ezt a márkát használná. Sajnos a Brooks nyereg esete is olyan, hogy nem lehet érdemben kipróbálni, ráadásul annyiban komplikált is egy próba, hogy idő kell amíg betörik.

Elküldve: 2022.01.02. 17:22 Mazsola70 

  • Mazsola70 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 6

Sziasztok! Több nyereg kipróbálása után úgy döntöttem,hogy veszek magamnak egy BROOKS nyerget! Meg is született a döntés és a voksomat egy BROOKS team professional mellett tettem le!Ennek már 8 éve és azóta úgy tudok bringázn,hogy eszembe sem jut,hogy ülök valamin!Igaz kellett neki adnom kb 500 km et,hogy egy kicsit betörjön de minden egyes tekerés alkalmával egyre kényelmesebb lett! Rendszeresen kenni kell az igaz de aki nem sajnálja rá az időt és egy kis pénzt örök életre megoldja a sajgó alsófertáj és zsibbadó zacskó problémát!

Elküldve: 2022.01.02. 14:48 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Kis vidéki bringaboltokban konkrétan sokszor külsőt sem, belsőt sem, láncot sem, integrált középrészt sem, kormánybandázst sem lehet kapni.

Elküldve: 2022.01.02. 13:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Makky: Igen, mindéképp tovább keresem a megfelelőbb nyerget. A WTB volt már "tudományos" alapon lett kiválasztva, ülőgumó távolság méréssel, meg egyéb anatómia szempontok figyelembevételével. Eredetileg Ergon SM sport men nyereg lett volna, de abban az időszakban készlethiány volt belőle az egész EU-ban kb 6hetes várható beérkezési idővel, így aztán maradt a WTB volt nyereg, mint B opció. Próba nyergek a környékemen nem voltak, BP-röl lehetet volna WTB és a Selle SMP nyergeket elhozni. De alapvetően nem mindig a márkás (30 -60ezer ft) nyergek lesznek kényelmesek, van ismerősöm aki egy 6 ezer forintos kinai karbon nyerget használ és tökéletes neki, de számtalan youtube video van, ahol az olcsó noname nyereg lett kényelmes a kerékpárosnak, miután kipróbált egy rakat márkását. Cipőt a cipő boltban, de "nyereg bolt" nincs annyi mint cipő bolt:-))) A kis vidéki bringaboltok csak kis készleteket tartanak, nyeregből is és abból is lehetőleg azt, amit a Marinéni is meg tud fizetni, minden más rendelésre. Rendelni meg én is tudok. Lehet megrendelem az eredetileg is kinézet Ergon SM sport nyerget, mert most kapható, a WTB voltot meg eladom. Persze az Ergon árából rendelhetek 3-4 kínait is, fene sem tudja mi a jó döntés.

Elküldve: 2022.01.02. 06:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 782

@azaki71: Szerintem pedig próbáld meg megoldani, mert a nyereg probléma tudja talán a legjobban megkeseríteni az ember életet a bringán! Jobb bringaboltokban INGYEN meg tudod méretni az ülőgumóid távolságát. Ezzel már eléggé le lehet szűkíteni a potenciálisan szóbajöhető nyereg fajtákat. Utána pedig HASZNÁLTAN veszel pár ilyen nyerget. Ha nem válik be, akkor kb. ugyanannyiért el is fogod tudni adni, mint amennyiért vetted! Nyilván időigényesebb, meg macerásabb, de kb. nulla költséggel megoldható így! Csak türelem kell hozzá. (Persze a használt nyergek árát is meg kell előlegezni, szóval azért átmenetileg kell hozzá némi szabad tőke.)

Elküldve: 2022.01.01. 15:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@azaki71: Mármint másfél óra kar lenni az 1:30 :-)

Elküldve: 2022.01.01. 15:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Még mindig a kerékpár nyergem a kritikus pont, 1:30 perc után már nagyon nem jó ülni rajta, csak "fészkalodom rajta" és ahol lehet fel állok. Pedig a jelenlegi a legtökéletesebb beállítás, amit ki tudtam hozni belőle. Na, majd ha gazdag leszek összevásárlók több tíz nyerget, mint a youtube-on egy bringás fickó, aki addig cserélgette, míg végül talált egy olyan nyerget, ami rövid és hosszú úton is tökéletes lett a számára. (mindjárt vett is belőle két darabot, amíg még gyártják) Na mindegy, az enyém egy darabig marad, csak ne tegye teljesen tönkre az ott futó éreket és kényes pontokat.

Elküldve: 2021.11.20. 19:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Ne legyél pesszimista :-)

Minimális megdöntésről van szó, nem csúszok rajta előre, de amúgy is van az a rossz szokásom, hogy hajlamos vagyok magamat a karjaimmal "kitámasztani", a lapockáim ezt jelzik is. Tökéletes megoldás nincs, de mindenkinek kell egy olyan középutat találni, ami számára elfogadható.

Elküldve: 2021.11.20. 18:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Attól meg majd a karjaid fognak fájni idővel :)

Elküldve: 2021.11.20. 17:18 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Október végén a bringázások után ismét elöjött a derékfájás. Először ezt a kevesebb kerékpározás okaként tudtam be, hogy túl megterhelem. Egy angol nyelvű videóban javasolták, hogy akinek a kerékpározás miatt fáj a dereka, az a vízszintestől kicsit döntse előre az ülést (nyerget). Kipróbáltam, és nálam működik. Szóval akinek hasonló problémája van, próbálja ki.

Elküldve: 2021.10.02. 17:21 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Most már aztán mérj meg minden paramétert pontosan hogy lehessen elsőre reprodukálni! :D

Elküldve: 2021.10.02. 13:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@azaki71: Nos, az utolsó három tekerésem alkalmával tovább kínlódtam a láb és derék fájdalmakkal, végül elkezdtem több lépcsőben, 5mm-ként lejjebb engedni a nyergemet és kb 1,5cm nyeregmagasság csökkentés után elmúltak a fájdalmak. Ehhez azért kelet három 50km feletti út is, mert kellet a távolság, hogy ténylegesen észrevehető legyen a különbség.

Elküldve: 2021.09.12. 10:47 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Egyértelműen a derekam bal oldala fáj és a bal láb vádli izomzat külső fele. Még ha aszimmetrikusan is terhelem magamat, azért gondolom, hogy beállítással is összefügésben lehet, mert korában nem volt ez a fájdalom, de egyenlőre tippem sincs min állítsak még. De opció az is hogy nem állitok semmin és hozzászokik az izomzat, passz.

Elküldve: 2021.09.12. 09:06 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Ha tekerés közben az ülőpozícióban nincs meg a jó egyensúlyi helyzet, akkor a lábaiddal, karjaiddal akaratlanul is plusz erőkifejtéssel stabilizálod magad. Pl. amikor az ember előrecsúszik a nyeregben, a lábakkal és a karokkal tart ennek ellent, kényszeríti a medencéjét hátrébb "gördülni" a nyergen hogy ne bukjon előre, ez mind-mind rengeteg plusz energia felhasználásával jár. Ha menet közben nem is tűnik fel, de a később jelentkező fájdalom, szokatlan izomláz vagy végtag elhasználódottság érzés egyértelmű jel lehet. Ilyen szempontból szerencséd hogy nem spd-zel mert különben még felhatványozódna a potenciális problémalehetőségek száma :)

Elküldve: 2021.09.12. 05:46 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 782

@azaki71: Hát, alapvetően bikefit-ről csak patentpedál esetén van értelme beszélni. (Persze nyilván nem ez lesz az oka.) De nem mindegy, hogy mi is fáj pontosan. Valamelyik izom? Melyik? Nézz utána anatómia atlaszban! Vagy az izület? Melyik? Vagy valami "kisurgázik" és fáj az egész? :)

Elküldve: 2021.09.11. 18:16 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Szia, Taposó pedál, (csak eddig soha nem jelentkezet ez a fájdalom)

Elküldve: 2021.09.11. 18:14 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Bocs ha nem figyeltem korábban erre ha már írásban "elhangzott", de megkérdezem: spd-vel tekersz vagy taposópedállal?

Elküldve: 2021.09.11. 18:11 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Az esésem óta, az újra belőtt kerékpárombál, a bal lábamnak, bal oldalamnak nem tetszik valami. Tekerés közben tök jól elvagyok 50-60km keresztül, de kerékpározás után bal derék és térdtől lefelé a bal lábszáram külső fele napokon át fáj. Első körben lejjebb engedtem a nyerget 1cm-rel de maradt a jelenség. De az is lehet, hogy jobban terhelem a bal lábamat, vagy csak simán öregszem és most jön elő valami ízületi vagy izom nyavaja.

Elküldve: 2021.08.26. 20:11 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Zoltán-san: A kipróbálási lehetőségről jut eszembe, hogy milyen irigylésre méltók azok akik tesztelési célra kapnak különböző kerékpárokat, kerékpáros felszereléseket és azokat érdemben ki tudják próbálni. 15éve nem ültem másik (főleg nem rám beállított) a sajátomon kívüli kerékpáron. Olyan volt, hogy gurulhattam más kerékpárjával egy saroknyit, de az semmit nem ér. Ruházat és kiegészítők kipróbálásáról meg ne is beszéljünk, ott marad mások tapasztalata, a fórumok és tesztek olvasása, aztán az ember megveszi és vagy bejön neki is, vagy nem. (olyan ez mint jó kőművest, vagy autó szerelőt találni, lehet hogy elsőre sikerül, vagy sok ráfizetéssel sokadjára)

Elküldve: 2021.08.26. 18:04 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Sajnos a megfelelő nadrág - nyereg - alsónemű kombó kiválasztása korántsem egyszerű feladat. Nyergek közül a lyukas, géltöltésű típusok váltak be nekem, mivel azóta egy hosszabb tekerés után sem érzek semmiféle nyomást az ágyékom környékén. A nadrágok közül nálam a Bycicle-Line Universo (30ezer pénz) és a Van Rysel Road Racer Ultralight (25ezer pénz) vált be a legjobban, pedig egy egynapos túrán 8-9 órát is tekerek (160 - 180 km). A nyergek közül a Sellye SMP TRK gel nyergeket használom mindkét bicómon. Az alsóneműk közül a szár nélküli (zacsitartós) fazonokat használom. Visszatérve a nadrágokra sajnos nincs arra garancia hogy, egyrészt az általam említett típusok másnál is jók lesznek, másrészt viszont ugyanez igaz a nyergekre is. Szerencsére itt Pesten vannak olyan boltok, ahol van lehetőség kipróbálni a nyerget, mielőtt döntenénk hogy A vagy B.

Elküldve: 2021.08.25. 20:12 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Tegnap én is lemértem és feljegyeztem minden fontosabb paraméter, hogy legközelebb legyen kiindulási pont.

Ugyanazt a nadrágot használtak a két kerékpározás között? Mert az is tuja befolyásolni. Nekem is van két, totál egyforma betétes nadrágom, mégis az egyikben valamiért kényelmesebb kerékpározni.

Elküldve: 2021.08.25. 20:07 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Mikor cimborámnak építettem a 29es bringáját, találomra lőttem be a stucni hosszát-emelését, kormánymagasságot, nyeregmagasságot, setback-et, dőlésszöget, mindent. Annyira jó lett hogy azóta egyszer 16 órát is ült egy nap nyeregben egy hosszú túra keretében nulla panasszal. Szóval van ilyen is. Én meg ma pl. egy óra után kezdtem el nagyon kényelmetlenül érezni magam a nyeregben. Mintha nyomkodtak volna egy vastag töltőtoll végével kétoldalt a seggemen. Viszont múlt pénteken 88km-t tekertem kb 3 óra leforgása alatt, akkor meg semmi panaszom nem volt azon kívül hogy elfáradtam. Az biztos hogy ha egyszer sikerül a megfelelő beállításokat megtalálnom, minimum aranyba öntöm a kéziratot amit róla feljegyzek. :D

Elküldve: 2021.08.25. 19:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Makky: Mint érdekesség linkeltem be, Androidra amúgy sem érhető el, csak Apple felhasználok tudják használni.

Nálam az ülést kellet kicsit feljebb és kicsit előrébb húznom, így most megint jó. Amit legközelebb lecserélek az a a tavaly felrakott "ergonomikus" markolatom, mert túl kemény az anyaga és pocsék a rezgés elnyelő képessége.

Elküldve: 2021.08.25. 11:04 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 782

@azaki71: Látványos, maradjunk annyiban. :) De ettől még nem fogod tudni, hogy a te testednek hol milyen szögek az ideálisak! Persze egy nagyon amatőrnek, ha kijön, hogy valami nagyon a "pirosban" van, és állít valamit, hogy "zöldebb" legyen. Vagyis közelítsen az átlagosan jónak gondolt beállításokhoz, akkor azért nagy valószínűséggel csak javítani fog a pozícióján. Szóval ilyen értelemben van értelme/létjogosultsága valóban. De azért azzal tisztában kell lenni, hogy ezek a szögek nagyon egyénfüggőek! Ki mennyire hajlékony, milyen hosszúak a végtagjaid a törzsedhez képest, stb. Szóval ezer más paraméter befolyásolja még, amire az app nem tud választ adni. De ezt mondja is a srác.

Elküldve: 2021.08.24. 20:30 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Elküldve: 2021.08.21. 14:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Ha felpattansz, úgyis érezni fogod rögtön hogy mi az ami nem olyan mint előtte. Csak figyelj oda. Pár mm nyeregmagasság eltérést simán meg lehet érezni, pár mm kormánypozíció változást úgyszintén.

Elküldve: 2021.08.21. 10:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Makky: "Én csak azt nem értem, hogy miért nem mérted le a fontos paramétereket szétszedés előtt"

Mert elfelejtettem! Utólag már én is rájöttem, hogy mérni kellet volna. Igen, valószínűleg alacsony lehet a nyereg pozíció, így most emelek rajta aztán a következő utamon kiderül.

Elküldve: 2021.08.21. 05:55 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 782

@azaki71: Én csak azt nem értem, hogy miért nem mérted le a fontos paramétereket szétszedés előtt. (mondjuk: nyeregmagasság, nyereg-kormány távolság, seatback, kormány drop) Ezekkel lehet próbálkozni leginkább. :) A térdhez leginkább a nyeregmagasságnak lehet köze (esetleg túl alacsony), ha billeg a csípőd, akkor túl magas. Illetve a seatback-nek. (Nyereg pozíciója a középcsapágyhoz viszonyítva.) Ezt próbáld esetleg előre, vagy hátra állítani és kipróbálni, hogy merre javul/romlik esetleg. A derék meg leginkább kormány távolság/magasság. (Túl távol van és túl alacsony esetleg. Az jobban terheli, így nagyobb esélye van, hogy fájni fog.) De mivel minden összefügg mindennel, így azért elég sokdimenziós az egyenlet. Egy bikefitting-en megcsinálják neked némi pénzért. Lehet, hogy megéri, ha egyedül nem megy és ki tudod fizetni.

Elküldve: 2021.08.20. 17:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

A kerékpár rendberakása után, most nem találtam el jól a beállításokat, mert 4óra tekerés után elülső térd fájdalom és derék fájdalom jelentkezet. Ezek eddig soha nem voltak! Valakinek tipp, hogy merre kellen elindulni a beállítások terén?

Elküldve: 2021.08.17. 14:58 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Tom77: Köszönöm, és persze, igazad van, mert a kerékpár és alkatrész árak szépen mennek felfelé.

Elküldve: 2021.08.17. 13:06 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@azaki71: Gyógyulást kívánok neked is és a msinának is! Ez az egyik állandó parám nekem is, hogy nehogy elb..ódjak valahol valamelyik bringámmal, mert ilyen aranyos alkatrészárak mellett, az igazi sokkot az adja, amikor meg kell rá venni borulás után az új holmikat.. Szerencsére idén csak egyetlen egy bénázásom volt, de az is harmincezrembe került, pedig csak egy X7-hátsó váltóm bánta az esést. Abba belegondolni sem merek, mi lett volna ha mondjuk öt-hat alkatrész lett volna cserés, ha egy váltó ennyi ma, akkor inkább nem akarom tudni, hogy a többi mennyi..

Elküldve: 2021.08.17. 12:35 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: potos erdei úton gurultsm lejtmenetben kb 25-27km/h-val és a lejtő aljában a mély, de poral feltöltötött keréknyom szinte állóra megfogta az első kereket. Repültem én és a kerékpár is. Mert a por egyeletes volt az út szélességében, igy nem láttam előre, hogy a por alatt egy kijárt gödör van.

Elküldve: 2021.08.16. 21:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 910

Az komoly. Hogy sikerült ekkorát esni?

Elküldve: 2021.08.16. 18:23 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Hiába volt kényelmesebb a hétvégén a kerékpárom, az esés miatt megint állíthatom újra dolgokat. Hátsó felnin többszörös repedések, nyeregcső elgörbült, az új ülés tartó sínje eltört. Gyorsban Shimano kerék szettet tudtam szerezni, így búcsút intek a 15éves Mavic kerékszettemnek, ami bőven kiszolgálta az idejét. Nyereg csövet kaptam, az új nyergem meg már postázva (Maradok a WTB volt nyeregnél) Remélhetőleg a hétvégén újra kerékpárra ülök!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!