Mit tegyek tárcsafék nyikorgás ellen?

1-50 (55 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.03. 18:05 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59
Témaindító hozzászólás:

Üdv Fórum!

Egy új (1 hónapos mérsékelten használt) belépőszintű tárcsafékes mtb-vel akadt gondom. Nevezetesen: az első kerék, vagyis maga a tárcsafék nagyon nyikorog. Az eladó azt mondja azért, mert a bicikli új, és még nem kopott be a fék. Néhány fékezés, és bekopik, a nyikorgás megszűnik. Na most egy hónap használat alatt csak bekopott volna, de nem, a nyikorgás még rosszabb lett. Hangosabb erősebb.

Kérdésem: mit tehetek ez ellen? Bekopni nyilván nem fog, vagy ha igen csak rosszabb lesz. Elvittem egy független szervizbe, ahol állítottak a féken valamit. Azt mondták így kisebb lesz a fékhatás, de a fék távolabb kerül a keréktől, így nem lesz nyikorgás. Nem is volt, kb. egy óráig. Aztán újra.

De mit tehetek?

Köszönöm

Elküldve: 2016.01.14. 17:46 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@molngab: http://hunbike.blog.hu/2016/01/14/nyikorgo_tarcsafek_a_megoldas egy jó írás, ha más még szenvedne iyl problémával

Elküldve: 2015.11.23. 18:43 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

@meridásgaluska: olvass utánna. Pár ilyen féket már légtelenítettünk szervízben. Légbuborék van a dugattyúnál lent, és a fékbetét emiatt nem tud rendesen felfeküdni a tárcsára, mert puhaság van, nem kemény nyomás. Szóval lehet az bubi.

Elküldve: 2015.11.23. 12:25 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@elemér: ha buborek van a csőben az már nagy baj. Levegővel a csőben nem visít, hanem puha a fék. légteleníteni kell. Ha csak visít akkor alkoholos pucolás és csiszolás kell neki

Elküldve: 2015.11.23. 08:15 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Jajj még annyi:felejtsük már el ezeket a laza tárcsacsavar, nyolcas a tárcsába baromságot. Ha laza a csavar, akkor csörög meg kottyan a tárcs, ha nyolcas van akkor meg csak néha ér bele, de akkor sem biztos hogy visít. Visítás főbb ok: olajos a betét meg a tárcsa, levegős, rossz beállítás-majd bekopik

Elküldve: 2015.11.23. 08:08 elemér 

  • elemér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 133

Hidrós fékeknél a visítás oka sokszor légbuborék a dugattyúnál. Főleg ha új a fék, és nem akar bekopni...

Elküldve: 2015.11.23. 04:50 Frankórudi 

  • Frankórudi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 4

Alkoholos pucevállás,max 500-as csiszolló papír,és ismét pucevállás!Csoda,nem sikít!Fékbetéttek szélleinek óvatos lecsiszollása,és pontos beállítása!Féktestt,betétt kombóra gondolttam!

Elküldve: 2014.02.05. 08:56 zsol79 

  • zsol79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

@Knight_: Köszi :)

Elküldve: 2014.02.04. 23:29 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@molngab: tárcsafék nyikorgás ellen aktívan használható a vfékek tárháza XD XD xD

Elküldve: 2014.02.04. 23:09 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@zsol79: Az én fékem használatija pl. azt írja, hogy gyorsíts fel 30km/h sebességre és fékezz állóra 30 - 50 alkalommal :). Mielőtt bekoptatod, azért ellenőrizd, hogy jól van-e beállítva. A féknyereg legyen párhuzamos és központozott a tárcsával. A fékpofák is legyenek egyforma távolságra (kb. 0,5mm). A tengely is feküdjön be szépen a papucsba. A gyors-zárat is ellenőrizd (akkor jó, ha a tengellyel párhuzamosan kezd el szorulni).

Elküldve: 2014.02.04. 22:13 zsol79 

  • zsol79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Hali!

Szeretnék tanácsot kérni. Van egy Cube Attention montim.(új) A hátsó tárcsafék nagyon nyikorog. Kérdésem: Mennyit kell mennem,hogy bekopjon? Hogyan tudnám a legjobban bekoptatni?

Köszi a segítséget!

Elküldve: 2013.06.05. 20:18 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Nitronaut: Szerintem még a tárcsa csavarjait is ellenőrizni kellene hogy nincsen megkopva-e?

Elküldve: 2013.04.16. 08:05 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@terminator: mert volt már egy topic a témában, gondoltam, beírom ide :)

Elküldve: 2013.04.15. 17:51 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@GeoMan: tárcsafék és betét felturbózás, ami 1000%-al javítja a dolgokat. Teleszkóp kenés és szerelés közben olajos lesz a tárcsa és a betét, véletlenül wd-40-et fújsz rá, véletlenül elektronikai kontakt-tisztítót mint egyszer én, teflonos/szilikonos kenést vagy egyéb mást, vagy már nem úgy harap mint régen.

Kell alkohol, az legyen Tükör ablaktisztító folyadék 250 ml 300 forintból kijön. http://tisztitoszer-depo.hu/ablaktisztitas/1554-tukor-ablaktisztito-folyadek-250ml.html

Kell csiszolópapír valami finomabb de még szemcsés. P300-350, kb.

  1. Tiszta rongyra bőséggel öntött Tükör-rel (isopropyl alkohol) keményen bedörgölöd a tárcsát, tiszta száraz ronggyal letörlöd. Majd újra párszor.

  2. Állványon vagy megfordított biciklin fektetve pörgeted a kereket és egyik majd másik oldalról nyomod a csiszolópapírt a tárcsához 1-1 percig erősen. (ujjakra vigyázni a küllők miatt a belső oldalon). Utána ledörgölöd egy újabb tiszta rony+alkohollal.

  3. Két fékbetétet kiveszed és pld satura fektetett csiszolópapíron körkörösen csiszolod, közepesen erősen nyomva.

  4. Lekerekíted egy picit, leélezed a fékbetét széleit csiszolópapírral csak hogy ne legyen kiugró éle.

  5. Beállítás, főleg a kerékagy felől ha a betét arról az oldalról fix és a bowden a külső betétet ráhúzza a tárcsára! A kerékagy felől bátran rá kell közelíteni a belső betétet ha menetpróba közben nem úgy harap hogy szinte azonnal blokkol!

  6. Az 5-ös pontot nem lehet eléggé kihangsúlyozni, az ördög a beállításokban is rejlik.

Az ápolás után nekem a mechanikus tárcsafékem akkorát harap félve meghúzott egy ujjal hogy az elképesztő! A kezelés után 1 métert sem gurultam, tehát még a "beégetés" rész is ki van hagyva.

Elküldve: 2013.04.14. 13:23 terminator 

  • terminator avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 285

@GeoMan: hy! Fog a féked? Ha igen hagyd úgy. Nekem is kibaszott nagy hangja van az avid fémes betétnek.Ez normális. Elöl viszont alligator tárcsám van ugyanaz a betét azon meg se szólal.....

Ja amúgy miért nem indítottál új fórumot ?

Elküldve: 2013.04.14. 12:09 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

Sziasztok!

Tünetek: Shimano br-m665 (SLX) fékszett, teljesen új xtr fémes betéttel. Nagy karbantartás , fékolajcsere betét nélkül (=nincs olaj rajta). Száraz ronggyal letöröltem a betétet is, törlés után eléggé simának tűnt. Utána próba, fék jól fog, de kb 10km után mindkét fékből iszonyú csikorgás fékezéskor. Fékerővel nő a csikorgás mértéke. Mindenféle próba (állítás, stb), majd végül kevés sár első és hátsó betétre és 3-4 km-ig nincs csikorgás, sőt, még a fékhatás is elég jó. Hipotézis: beüvegesedett a betét és amikor száraz ronggyal letöröltem, beletöröltem a felületbe a port, ami kisimította jobban az üvegesedést=erősíti annak hatását. Milyen megoldás van erre? Pl először vízzel kimosom, égetem, majd csiszolom, vagy víz alatt csiszolom és utána égetem, stb? És ha kell/lehet csiszolni, mivel? Előre is köszi a hozzászólásokat.

Elküldve: 2013.01.30. 11:28 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Akkor max kicseréled!

Elküldve: 2013.01.23. 01:09 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Supernova: a tárcsát igen, de a betétet már bajosabb.

Elküldve: 2013.01.22. 19:55 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Alkohol az lehozza,szobahőmérsékleten,nekem ráment olaj a tárcsámra-ezzel letakarítottam és kész-jó volt utána!

Elküldve: 2013.01.22. 18:10 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Csacsiság, hogy a kosztól nem lesz jó. Ha szennyeződés van a betéten, akkor zajos lesz. Ha fékfolyadék vagy hasonló anyag kerül rá, akkor már romlik a fékhatás. Ne tegyünk egyenlőségjelet a sár és olaj közé...

Elküldve: 2013.01.22. 17:04 racsik89 

  • racsik89 avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 3

@kovacstibor79: motornál meg autonál más hisz más a sebeség és az arra kiható erő és tömeg ! ot nagyobb a felűlet amin fékez a tárcsa ! plusz az autó elnyeli azt a zajt akár hisz nem csak egy váz borítja azt ! és azt nem olajozod sem fujogatod ugy mint a bringádat!

Elküldve: 2013.01.22. 16:41 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

Nem biztos hogy csak az olaj miatt csinálja. Nekem pl. mosás után is előfordul, amikor viaszos mosószerrel mosok. Na akkor van ám csikorgás-nyikorgás. Kis isopropil + pár fékezés orvosolja.Ha nem segít gyújtsátok fel az egészet és üljetek át autóba :)

Elküldve: 2013.01.22. 10:13 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@racsik89: akkor ez amit írsz miért nem okoz problémát pl. az autóknál vagy a motoroknál? Pedig ott sincs jobban beburkolva...

Elküldve: 2013.01.22. 09:54 racsik89 

  • racsik89 avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 3

@molngab: ha fékpofára olaj vagy bármi olyan kerül az bele ég hisz surlódnak! tehát kuka hiába csiszolod azt! melegnél az anyag tágul és a részecskék beengedik magukba a folyadékot ez lehet víz is az se tesz jót neki ! nem hába használja mindenki szint csak jó időben a bringát! ha szakad az eső egy jó tanács , ha tárcsás féked van inkább maradj othon vagy menj gyalog! :D

Elküldve: 2013.01.21. 20:39 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@pakesz75: Hmmm,csak hogy gyűljenek a bitek?

Elküldve: 2013.01.21. 20:37 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

Amúgy meg úgy látom ,hogy a kedves kérdező meg le se szarja , amiket írkáltok ...kérdem én , akkor minek kérdez???

Elküldve: 2013.01.21. 20:29 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@kovacstibor79: A betéteket is takarítsd le!

Elküldve: 2013.01.21. 20:28 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@kovacstibor79: Alkoholos cuccal takarítsd le és kész,fékezzél utána egy nagyot egy lejtőn,jónak kell hogy legyen utána!

Elküldve: 2013.01.21. 18:21 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

féktisztító, csiszolás... olyat is hallottam, hogy valaki kiégette :D Én pl csiszoltam amikor ilyen volt. Utána ugyan úgy beégett, de lehet valakinél beválik

Elküldve: 2013.01.21. 18:12 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@racsik89: Szerinted az ilyennel már nem lehet mit kezdeni? Mert nálam is ez történhetett... Pl. féktiszítóval megtörölgetni, vagy kicsit megcsiszolgatni???

Elküldve: 2013.01.21. 17:32 racsik89 

  • racsik89 avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 3

olaj került vagy olajos szenyeződés a betétre nekem is ezt csinálja dobd kia betétet azt vegyél ujat! ha esik az eső oda kel figyelni mibe megy bele az ember vagy ha olajozod a bringát akko oda kell figyelned hogy ne fröcsögjön szerte szét! példa erre én wd40-el fujom a telon a becsuszó szárat meg olajozom is igy volt hogy nekem is befröcsent azt az belesül a betétbe!!!!!!! stb stb!

Elküldve: 2013.01.21. 17:11 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@Supernova: Mire gondolsz?Több legyen a ferrit? :P

Elküldve: 2013.01.18. 22:49 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@pakesz75: Ez is lehet,fémeshez-fémesebb tárcsa kell(keményebb)!

Elküldve: 2013.01.15. 17:01 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@molngab: Amúgy valószinűleg vagy nincs jól beállítva a fék vagy egész egyszerűen nem jó a betét-tárcsa kombó .

Elküldve: 2013.01.15. 16:59 pakesz75 

  • pakesz75 avatar
  • sima XC-s
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • Nagyonodamondók társasága csapat
  • hozzászólások: 120

@SCrappyX: A rézpaszta hogy fogja kitalálni? Érted... Amúgy meg vidd el egy hozzá értő szerelőhöz, ha nem értesz hozzá.

Elküldve: 2013.01.15. 16:25 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

Senki sem ismeri a rézpaszta direkt erre találták :-D

Elküldve: 2013.01.03. 18:27 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Nagy az isten állatkertje sajnos!

Elküldve: 2013.01.01. 22:33 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@ISMET: olajat a tárcsára? Ügyes. Ha poénból írtad, akkor szomorú, hogy szopatod szerencsétlent. Ha komolyan, akkor is szomorú...

Elküldve: 2013.01.01. 16:48 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Farbatosz29: Szerintem biztos a jó eredmény,ha nem akkor betétcsere lesz belőle!

Elküldve: 2013.01.01. 16:21 Farbatosz29 

  • Farbatosz29 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@Supernova: Köszi, szerintem ezt kipróbálom, hátha sikerül.

Elküldve: 2013.01.01. 16:03 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@BF2 hungarolada: Hát igen erről meg nem is beszélve,de hát kemény csávók nem?!

Elküldve: 2013.01.01. 15:47 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

olajtól zsíros kosztól csak beég és ilyen üveges lesz a felület

Elküldve: 2013.01.01. 15:44 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@krausz: Szerintem pucold le a tárcsát alkohollal-meg a betéteket is,és utána fékezd ki egy nagy lejtőn lefelé,olajat semmiképp se tegyél rá!

Elküldve: 2012.12.31. 17:05 krausz 

  • krausz avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 82

@ISMET: milyen olajjal kented meg? - másnak nem ajánlom ezt a fajta megoldást !

Én inkább az ellenkezőjét csinálnám, vagy bedobni valami tűzbe 0,5-1 percig hogy kiégjenek belőle a szennyeződések, utána lemosni vízzel a kormot majd megcsiszolni 1 kicsit, az éleit kicsit lekerekíteni. Féktárcsát is meg kell csiszolni !

Elküldve: 2012.12.31. 17:01 ISMET 

  • ISMET avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 79

Menj egy huzamosabb lejtőre, kb 1 perc folyamatosan tudj fékezni olyan 80% erővel, ha tudod égesd meg a tárcsát, olajjal kicsit lekened, aztán go égesd szét, utána helyre áll.

Nekem ez volt a megoldás, hogy ki minek tartja ezt amit irtam nemérdekel, nekem megoldotta!

Elküldve: 2012.12.31. 16:55 andris2222 

  • andris2222 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 56

A fogáspontja változott vagy a fékhatás erőssége ?

Elküldve: 2012.12.31. 15:25 Farbatosz29 

  • Farbatosz29 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Sziasztok!

Shimano hidraulikus tárcsafék (Shimano BR-M446) 1200 km után hirtelen teljesen elgyengült és nagyon hangosan nyikorog/ordít. Mi lehet vele a gond? Elkopott? Lehetséges hogy véletlen rácsapódott az olaj, attól lehet ilyen hangja?

Köszi a válaszokat előre is

Elküldve: 2012.10.22. 01:24 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@admin.01: Szerintem vedd ki a kereket és rakd vissza,ha utána is nyikorog akkor fel kell szabályozni!

Elküldve: 2012.09.18. 09:10 admin.01 

  • admin.01 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 2

Nekem egy zoom tárcsafékem van. Defektet kaptam és megragasztottam a kereket visszatettem. Azóta nyikorog a tárcsafékem de csak a fékezés végén! csak a lassítás végén! MI LEHET A GOND? véleményem szerint rosszul van beállítva. Szerintetek hogy kell beállítani? Nincs valahol egy hom videó róla? én fejre állítva szereltem a brinfát . Behúztam a fékkarokat és úgy húztam vissza a kerék gyorsrögzítőjét. Előtte jó volt gondoltam utánna is jó lesz. Végülis fog de a fékteljesítménye csökkent és nyikorog a fékezés végén(mint már említettem)

Elküldve: 2012.08.19. 23:29 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@molngab: Szerintem nyolcasod van a tárcsádban,cseréld ki-ha utána is nyikorog-akkor meg kell egy kicsit csiszolni a betéteket-és remélhetőleg utána már abbahagyja!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!