Mit tegyek tárcsafék nyikorgás ellen?

51-55 (55 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.04. 09:31 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

Üdv fórum!

Mivel egyáltalán nem értek a biciklikhez, ezért néhány részlet: dunlop vista 26 férfi mtb-ről van szó, tárcsafékes mint írtam. A nyikorgás nem fékezés közben jelentkezik, sőt ha meghúzom a féket, azonnal megszűnik, hanem gurulás közben. Ha lassan gurul a bicikli, akkor nyikorog, nem folyamatosan, hol megnyikordul, hol nem (mostanában többnyire igen), de a hangja valóban erős, szinte fülsértő. Elég ciki, amikor piros lámpa miatt fékezek, lassan gurulok, várva a váltásra, és közben olyan hangja van, mintha egy vonat gördülne be. Összességében egyre többet és egyre jobban nyikorog. Fogalmam sincs a technikai részletekről, milyen gyártójú a fék, milyen a betét stb. Még a fék részeit se tudom megnevezni ha már itt tartunk.

Költeni nemigen akarok rá, ha lenne erre szánható pénzmagom, akkor nem ilyen szintű mtb-t vettem volna. Szóval fékcsere meg hasonlók nem igazán játszanak-nem fogok tizenezreket költeni erre.

Köszönöm a helpet

Elküldve: 2012.08.03. 20:09 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Hello! Első kérdés hogy milyen fék, mit takar a belépő szint? vagy típust, vagy fényképet, vagy valamit írj róla, mert így lehetetlen beazonosítani. A boltos nem hülye, van olyan fék ami csak akkor nyikorog ha rosszul áll rá a betét, viszont vannak olyan shimanok, amik mindig nyikorognak, ez a műgyantás betétek és tárcsa sajátossága lehet, ilyenkor félfémes, szinteres, egyéb betét és tárcsa csere oldhatja meg a gondot, ha megér neked annyit. Egyébként szerintem meg lehet tanulni együtt élni, nem feltétlenül számít rendellenességnek, ha a fékhatás megfelelő, akkor ne parázz. Ja, és ha folyamatosan állítgatva vannak a betétek, meg piszkálva van a fék, akkor igen nehezen fog összekopni.

Elküldve: 2012.08.03. 18:17 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@Sz. Balázs: Néhol a szó végi betűk lemaradtak - mindenki vegye úgy, hogy tudok helyesen írni..

Elküldve: 2012.08.03. 18:16 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

mikor nyikorog? simán gurulás vagy fékezés közben?

Elküldve: 2012.08.03. 18:14 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

Szerintem első körben dobd ki a fenébe és vegyél helyette egy közepes, vagy attól jobb v-féket, ugyanis jobb lesz a fékhatása, mint az alsó kat. tárcsaféknek. Nekem is volt, én is sokat szenvedtem vele, nem érte meg.

De ha úgy döntesz, hogy megtartod, akkor a beállítással érdemes variálni. Mindenképpen legyen középen a féktárcsa a fékpofákhoz képest (ellenkező esetben fékezéskor a tárcsa elhajlik oldalirányba)! Arra figyel még oda, hogy ha meghúzod a keréken a gyorszárat, akkor úgy tedd ezt, hogy a kerékpár a földön áll 2 kerékkel, ellenkező esetben úgy húzza be a zár a kereket, ahogy egyébként -közlekedés közben- nem állna a kerék, és ez által az első fékezésnél elállítódik a tárcsa helyzete, ami nyikorgáshoz vezet.

Amúgy a nyikorgás folyamatos vagy szaggatott? Ha folyamatos, akkor nem árt a fékpofák pozíciójával trükközni, de ha szaggatott, akkor valószínűleg nyolcas van a tárcsába.

A boltos meg küldd el a francba, át akar verni.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!