Társalgó.........2024

51-100 (525 hozzászólás)

Elküldve: 2024.05.12. 17:49 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: nemudom....egyszer nekem sokat segített a sör-de komolyn fel a fenyőgyönyge környékén óbuda tetejére volt versenyzőtársamat otthagytam feloldott de komolyan csak nem ajánlom senkinek mert csak" egy doboz volt Hál"Istennek-"csapi"-társam meg lihegett mögöttem-na nem úgy hanem hegynek fel bringával

Elküldve: 2024.05.12. 17:39 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@azaki71: Nagyon egyszerű a megoldás: dobd ki a km órádat! De komolyan! Csak bringázz a bringázásért! Ahhoz nem kell óra. :)

Elküldve: 2024.05.12. 17:37 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@Cadre Allage: Pontosan! A "sörözgetés" ezen a szinten nem sokat számít, ha nem iszod magad matt részegre heti szinten. :) Persze nyilván jobb nem leszel tőle azért. :)

Elküldve: 2024.05.12. 16:29 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@rcs2003: "pár órás"napi edzéssel az mtb kat ban 5-10 hely garantált komoly edzés következetes kitartással

Elküldve: 2024.05.12. 16:24 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

Igazából a magunk másokkal való összevetése, hasonlítgatása egyáltalán nem káros. Ez az emberi természet egyik nagyon fontos aspektusa. Sokszor persze elég nehéz a megfelelő objektív következtetést levonni, reális párhuzamokat vonni, főleg ha önmagunkról van szó. Ha meg a sportban való fejldés a cél, akkor egy edzőre össze kell spórolni. Nem hinném hogy enélkül érdemi fejlődést lehet elérni, max egy ideig, aztán beüt a stagnáció, se előre, se hátra. Mert a fejlődés pont arról szól hogy nem azt csinálod amit szeretnél. Általában hétről hétre szigorú program van. Ha egy-két alkalmat kihagysz minden héten, nagyjából baszhatod. Az edző meg valamiféle módon rákényszerít hogy csináld, ha máshogy nem legalább mert fizettél neki és nem akarsz se előtte beégni, se a pénzed a kukába dobni. :) Pl. én azért nem kerestem edzőt mert a faszom se tudott volna minden hétköznap ráérni arra hogy tekerjek, pláne nem több órákat. Aztán azért hogy minden alkalommal azért baszogasson hogy már megint nem sikerült a heti-havi program, semmi értelme az iedjét rabolni :D A klasszikus vasárnapi hosszúk sem mentek volna hétről hétre, abban is biztos vagyok. Szeretek sörözgetni is ha úgy adódik. Na ez utóbbit ha egy valamire való edző meghallja, rögtön elhajtana a fenébe! :D

Elküldve: 2024.05.12. 16:06 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

@opp: Ez már pszichológia, az önmagammal örökké elégedetlen személyiségem, már nem fog változni :-) A hülye másokkal történő összehasonlításról sem tudok elszakadni. Mondhatjuk, hogy profi vagyok abban, hogy, hogyan érezzem magamat "szarnak".

Kerékpározni továbbra is fogok, ahogy tudok, mert a szabadban és a természetben eltöltött időre szükségem van. Köszönöm a támogatás!

Elküldve: 2024.05.12. 15:11 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@rcs2003: én azt mondom gyűjtsd gyűjtsd a kilométerket néha gyorsíts bele párszázméteres résztávok akár laposon ha modod van dombon hegynek felfele az javít álóképességre biztosan-és nem minden az izom-tömeg a profikat megfigyeled sztem ők "keringésből" mennek-hegynek fel hátrány a tömeg kivéve "jan tratnyik"

Elküldve: 2024.05.12. 13:55 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

@Cadre Allage: aki egész életében sportolt, ráadásul versenyszinten az még több év kihagyás után is hoz egy elég jó szintet. A "nyugdíjba" vonult nagyobb outi versenyzők is bármikor leraknak egy 300w-os ftp tesztet, sőt még mosolyognak is közben, mert annyira tartós az az alap amit felépítettek 10-20-30 év alatt.

Elküldve: 2024.05.12. 13:37 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: van aki "későn kap" állóképességi javulást volt edzőbán 70 környékén még napi 80nakat ment faterom mig nem jött a borda és kulcscsont törés 40neket ment napi jelleggel megállás nélkül Ő is 70 körülújabb 70eset tudok egy kőbányai szervizest:Nagy Gyula bá volt magyarszinten profi pályabringás és bajnok le akarták tennie 'Népligeti hosszún" a fiatalok és nem tudták pedig csak munkahely és otthon között bringázott tehát kelenföld és kőbánya

Elküldve: 2024.05.12. 13:31 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@opp: opp érthozzá és azért megy távokat-megfiatal.tehát van releváns véleménye:lát ezt azt;)

Elküldve: 2024.05.12. 11:17 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 221

@azaki71: miért nem fogadod azt el, hogy igen van egy teljesítmény romlásod 5-10 évvel ezelőtti kondidhoz képest, de nem kell elvárásoknak megfelelned ezért csak élvezetből sportolj? Annyi mindentől függ, hogy milyen átlagot tudsz menni és a töredékét tudod mérni. Az esésed utáni lejtő para meg nem a te bénaságod, profiknál van erre sport sczichológus külön. De te annyit tehetsz, hogy tudatosan építed fel újra a régi bátorságod és rutinod a lejtőkön. Az ingyen van és lesz sikerélmény ha már újra nem félsz. A távok és átlagok amiken sírsz, meg néha viccesek, mert nem versenyzőként életkor arányosan most tényleg mit izélsz?! Nagyon szép teljesítmény! Hátszelet!

Elküldve: 2024.05.12. 09:56 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

@rcs2003: Igen, elég illúzió romboló tud lenni egy, egy ilyen ismerős. Eddig kétszer mentem el az ismerősömmel tekerni, de folyton rám kellet várnia. Azokon az emelkedőkön ahol én 12km/h tekertem fel, ő 30km/h felett! Én mindig vékony voltam, mindig keveset raktároz a szervezetem, ha többet eszem, akkor folyton vécére kell járnom :-)) Honnét van másoknak annyi energiájuk? Nem csak fizikai, ha nem fejben, mentálisan is! De mi faszt akarok 53évesen, igaz? :-))

Elküldve: 2024.05.12. 07:29 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

Szerintem meg nagyon is jól teljesítettél. 80km mindenféle emelkedőkkel az piszok kemény tud lenni. Az emberek maximum 1%-a tudná ezt megcsinálni. Sok komolyabban bringázó sem szokott ilyen hosszúakat menni. Ahogy az eddigi beszámolóidat olvasgattam, az jött le hogy nálad nagyon jó a hosszútávú állóképeség. Az erő ehhez csak akkor jön ha rövidebbeket(1-2 óra max) is mész sokkal nagyobb intenzitással, és több(!!) szénhidrátot kéne fogyasztanod mert (az elmondásaid alapján) két-három müzliszelet meg egy kávé az lószar, csak magadat "emészted fel". Óránként be kéne tolnod vagy 60 gramm olyan szénhidrátot ami gyorsan emésztődik. Az ismerősöd pedig kapja be! Nekem is volt ilyen ismerősöm, ugyanúgy felbaszott engem is mint téged a te cimborád. :) Egy nyár alatt(!!) kocabringásból rendes erőgép lett belőle. A Tisza-tó kerülésen az élbolyban ment végig, 40-es átlagot ment köztük. "-Hát bazdmeg"- gondoltam. Persze heti 10 órával csinálta, szinte állandóan ráért hozzá, van lóvé is mert olyan bringát újított rögtön az elején hogy ha nekem lenne pénzem olyanra akkor is sajnálnám rákölteni, stb, családja sincs még.

Elküldve: 2024.05.11. 23:42 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

jöttem siránkozni! MTB-vel, aszfalton 80km, 750m színt. És, hogy mennyire vagyok gyenge? Ezt mutatja, hogy 18,3km/h átlag sebességgel tudtam letekerni. Az útvonalon található 350m hosszú 22% emelkedőn nem tudtam feltekerni a 22/32 áttétellel sem. És lefelé nem mertem legurulni rajta, mert féltem az eséstől, ezért lefelé is toltam a 350m szakaszon. (rossz minőségű aszfalt út, de ez nem mentség, mert mások legurulnak rajta). Hazafelé tekerve csak az járt a fejemben, hogy ennek így semmi értelme, nem is értem minek ülök kerékpárra. Erre késő délután jön az ismerősöm, aki ugyanezt a távot letekerte 30,3km/h átlaggal. Na itt ment el a kedvem mindentől.

Elküldve: 2024.05.11. 21:31 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: Csend Verdun felett

Elküldve: 2024.05.09. 23:42 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: honnan tudod hogy a koldus aki megszolit kereszteny?!? mert kér-Eget-ő

Elküldve: 2024.05.09. 20:14 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

@fpeter: Ehhez csak jó hátszelet és kevés esőt lehet kívánni! Mi az útvonal, milyen napi távokkal tervezel?

Elküldve: 2024.05.09. 11:20 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: :D bringás-imázs kiály-mintás-de kell a tej kell a heft-vonaljárásban vonalrajzoltan a táv teljesítve Cím: Figyelj

Elküldve: 2024.05.09. 00:15 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@rcs2003: Nekem szombaton kezdődik egy nyaralós-bringás túra. 750 km, 14000 m szinttel. Nem fogok sietni. ^.^

Elküldve: 2024.05.08. 15:04 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@bl4ckv0id: ezt a "silexet" először Rúzsa Magdi megasztáros debutálásán hallottam a Novák zsűritagtól: Magdi kérdezi: most akkor mi lesz?!? Novák(Péter?) zsűritag:s(kr)ilex :D persze ez sem "most volt"

Elküldve: 2024.05.08. 07:44 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 254

@fpeter: Az új Merida Silex vázba belefér 50-es gumi is, ha már gravel. Mi az a 25 mm. :)

Elküldve: 2024.05.07. 18:48 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

Voltam vasárnap és ma is tekerni egy rövidet. Fura de komoly romlást nem tapasztaltam a kb fél éves kihagyás után a viszonylagos "teljesítményemet" illetően. Sőt igazából mintha ugyanott vettem volna fel a fonalat. Persze 2x1 órából sokat nem lehet leszűrni, de hosszabbakat nem akarok még menni.

Elküldve: 2024.05.07. 16:48 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

Durva. :) Bár ha belegondolok a küllők közé ugró mókus nagyobb horror :D

Elküldve: 2024.05.07. 13:26 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Makky: Ha 18-assal átmész egy macskán, akkor szegény cat-té válik. :D Egyszer volt egy ilyen incidensem. Váratlan volt na.

Elküldve: 2024.05.07. 11:32 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@fpeter: Régen nem is volt még 25-ös se! A 23 már szélesnek számított! Volt vázam, amibe a 23-as éppen befért, de ha valami kosz ráragadt, akkor már súrolta a vázat! 18-20 körül volt az etalon üveg keményre fújva! :) (Különben felütöd.) A patkó fék alatt pedig nagyjából 28 a vége. Persze fék/gumi forma és váz kérdése, de 30 már nem szokott elférni. Nekem 29-es FMB elől elfér, hátul már nem. Amúgy 28-al már elég jól elvagyok. Nem vágyok 30-ra. Ott már nincs akkora érezhető előnye nekem. 28-as 3,5/4 bar körül már más dimenzió az biztos. Főleg, ha valami jobb fajta 300 TPI-s gumi! :)

Elküldve: 2024.05.06. 20:43 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Makky: Amikor még klasszikus outim volt, akkor is sokkal jobbnak véltem a 25-öst. Bár az már majdnem súrolta a vázat. Most városi-gravel-hybrid bicón nincs ilyen gond. Brutál hosszú láncvilla, bármi belefér. 28 és 32 után megpróbálom majd a 30-at. Az kimaradt még eddig.

Elküldve: 2024.05.06. 18:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@fpeter: Ennek nagyon egyszerű oka van. Én nem kapok ingyen semmit. Ezek a gumik, amikkel megyek most versenyen, 100 Euro körül vannak. Darabja, nem párban! Dobjam ki őket? Amúgy kerék is kéne másik, mert a szingó is kihalt dolog lényegében. Meg szélesebb gumihoz szélesebb kerék kéne az aero miatt is. Aztán a canti fék is kihalt már. Komoly kerék már nincs is, csak tárcsás. Ahhoz meg a nyerget leszámítva talán mindent cserélnem kéne. :) Mondjuk 5 misi. Szóval ezért inkább maradtam a 23-as szingónál. Ha elkopik, akkor talán veszek majd 25-öset, ha lehet majd még egyáltalán kapni akkor szingót...

Elküldve: 2024.05.06. 18:46 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@Cadre Allage: FTC jó régen volt már... Kínok mostani útvonalon (volt már elég sok változat, de egy ideje ez megy most) 120km és 3ó10p körül van. Én sokat megyek nagyon, de nem ilyenek miatt, hanem mert szeretek sokat menni. :) Idén próbálom visszafogni magam kicsit. Így vagyok most eddig 25,5óra/hét átlagnál. Január 1-től számolva.

Elküldve: 2024.05.06. 18:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: kínok kínja milyen hosszu és egy nap átlagosan mennyit tekersz?

Elküldve: 2024.05.06. 16:49 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage: azthiszem az a ftc csapat volt az utolsó"gördülő" ami még ragyogott-azt nagy csillaghullás

Elküldve: 2024.05.06. 16:47 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: nemtudom hol voltunk pontosan de valahol a csillaghegyi HÉV környékén edzettünk a fradival a kínok kínjára aztán ott voltak kis letöréses felfelemeredekek nagyon finom volt:készülve a kínok kínjára Specziár Berkesi talán Szórádi-és Lajosbá

Elküldve: 2024.05.06. 16:21 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Makky: 23-as gumi 2024-ben? :O

Elküldve: 2024.05.06. 14:34 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@Cadre Allage: Indultam. Elestem. Saját hibámból. Pedig úgy ismerem a lejtőt, mint a tenyerem. Csak éppen nem a verseny gépemmel. Amin a karbon kerék és a 23-as gumi párosítás szívatott meg, mert jelentősen másképp viselkedik és elszoktam tőle. Így DNF lett sajnos. De legalább nem az első körben, hanem a másodikban. :) Nem lett szerencsére komoly bajom. A legnagyobb kár a cafatokra szakadt csúcs Castelli speed suit ruha. :(

Elküldve: 2024.05.06. 10:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: indultál kínok kínján?!? ha a "város nemvezetés"hidakat egymásutánba letud zárni akkor fél napra versenyek miatt is lehetne útszakaszokat

Elküldve: 2024.05.06. 09:56 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Makky: Olasz hegyekre esőben kell menni és akkor ingyen átélheted a teljes útzár feelinget. :D

Elküldve: 2024.05.06. 05:53 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@fpeter: Igen, a Crosskovácsi is ilyen. Meg országúton is a kinti versenyeken (olasz/osztrák gran fondokon) sokszor teljes útzár szokott lenni. Ha nem is mindenhol, de a hágókon általában igen! Előre megadott időtartományban. Ott még a Stelviot is lezárják neked teljesen! Azért az egész más élmény onnét forgalommentesen lejönni! Szerintem sokan már csak emiatt is kifizetik a magasabb nevezési díjat. Nálunk mi lenne, ha csak Dobogókőt lezárnák egy Kínok Kínja miatt (ami pont tegnap volt)? (Persze TdH miatt le volt, de az UCI verseny. Más kategória.)

Elküldve: 2024.05.06. 00:53 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@azaki71: Az osztrák versenyek többségét csak verseny ideje alatt lehet teljesíteni, mert egyes részek magánbirtokokon haladnak keresztül. Ha jól tudom a Crosskovácsin is van természetvédelmi terület, amire hivatalosan nem mehetnél be engedély nélkül.

Elküldve: 2024.05.06. 00:50 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Makky: Ez az XCM=hosszú XCO körverseny nekem is új dolog. Egyefelől érthető, hiszen könnyebb megrendezni. De amit változtatnék rajta, hogy ne 10 perccel korábban induljon már a többkörös táv, mert 14-es átlaggal nem lehet elcsípni a szintidőket. Induljon 1-2 órával korábban, és akkor halandó ember is teljesíteni tudja a versenyt.

Elküldve: 2024.05.05. 23:10 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: csatlakozott a "köbánya ring"be ma egy ismeretlen zöldfelsős arc nem közeledtem hozzá de nem is távolodtam a "fél-emelkedőn"-hozzátéve hogy az 5ödik körömet róttam pont akkor offtopic:ma egy lány(asszony-nő)"áthatóan "nézett rám a belvárosban azthiszem azzal a nézéssel mindent megtudott rólam....mintha Ingrid Bergman lépett volna ki-le a vászonról(tegnap úgyis a casablanca ment)

Elküldve: 2024.05.04. 22:41 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: iridiál(vas beton-szál;)

Elküldve: 2024.05.04. 22:31 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

Szerencsére az erdőkben még ingyen és általában szabadon lehet kerékpározni én nem kell arra várni, hogy versenyt, vagy túrát szervezzenek. Nekem pont arról szól, hogy csend és nyugalom vesz körül és végre nincsenek emberek a közelemben, nincs tömeg,,stb. Szerencsés vagyok, hogy rengeteg erdei út van a közelemben és nem kell elutaznom, hogy erdőben kerékpározhassak, igyekszem kihasználni, ha nincs sár.

Elküldve: 2024.05.04. 20:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage: meg volt "gyilkos Lódarazsas "esti száguldozáserdőben budai hegyekből 12ker lefele-hősök teréről indult az "edzés" Szalay menő srác cube csömör menőjétől kaptam beszólást hegynek felfele -mi az csak nem karbonnal is leszakadsz?!?- viztorony után fenn istenhegyin cél akkor már talán első15-20ban majd darazsakkal száguld lefele....majd hónapokkal rá száguldtunk erdőn felfelé crosskovácsira hogy rajtra odaérjünk-mennyi élmény volt jófej arcokkal tekerni-ma "számkivetett" a sorsom alig látok itt pesten igazi "harcos-arcos"kerékpárost-de tigris utánzat hosszuhaj szakáll már láttam a szerelőnél;)....1-2 éve

Elküldve: 2024.05.04. 20:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage: életemben csak egyszer volt para jelenség :pályabejárás Duna maraton helyszín környéke fenn a "hegyekben"nagy sár mindenhol sötét az erdőben és száguldozás v-fékes karbon giant meg csak ugy gyüjtötte a sarat ki kellet akasztani a féket hogy elforogjon volt pitty putty majré meg minden ott volt Bogár Gáborostul Valter Tibistül az egész cube csömör

Elküldve: 2024.05.04. 20:25 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

Szerintem semmi baj nincs ha azonos köröket kell megtenni, távtól függően. Sőt, nekem pont az jön be. Nem értem miért jobb egy 90km-e kör, amin semmi ismétlés nincs. Illetve a távok leszólását. Nem ultra maraton ez, ha kevés a táv, gyorsabban kell menni, ha már úgyis verseny (nem a táv öl, hanem a tempó)... Néztem Csipivel készült Mozgásvilág video-t. Ő is elmondja, hogy miért választják sokan az ultrát... Illetve sajnálhatjátok, ha nem voltatatok ma Gyenesdiáson, monti versenyen. Lehet, nem keveseltétek volna a 60km-t..., persze az is lehet, hogy csak én vagyok ennyire papírkutya. Illetve tényleg könnyebb netre írni, mint versenyre járni.

Elküldve: 2024.05.04. 20:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: kétszer voltam Crosson nem volt sár-de a szilvás marci befutójánál dagonya volt a célba bringástul kellett lehetett csak befutni-célon átemelve rajtszámostul bringástul-azthiszem írtó eső és borongós időjárás csak itt volt és Szerencs kupa outi

Elküldve: 2024.05.04. 20:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: amatőröknek rendeznék "het-newsblad"(flandriai) egynapos outit ami lényegében utánpótláskorúaknak is szólna a stefánia úti újságos bódétól a Kőbányai újhegy telepi újságos standig tartana megspékelve pár "kőbánya ring-i"dombbal lehet azt mondanák a nagyfejek hogy lapos de legalább lenne(elvileg sportliget(szintén kőbánya-na nem népliget de van cyclocross verseny vagy volt még pár éve-tehát környék ismerős lehet -nade ezért lezárni egy negyed várost?!?:) bikemagon már páár éve eltemették az öreg Harangvölgyit-tehát Isten éltesse....!!!

Elküldve: 2024.05.04. 19:02 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

Sajnos 5-6 ember kedvéért már egyáltalán semmi értelme erőltetni a hosszútávú rajtokat, pláne ezért kijelölni, külön lepapírozni, kiszalagozni csak ezért egy egykörös pályát, stb. Nézd meg mennyien indultak most a Zselicen, talán asszem az indulók összlétszáma sem igazán haladta meg a 200-at. Mondjuk ezek az események javarészt szerintem a hiányos marketing miatt "buknak" vagy zsugorodnak évről évre. A második faktor a részvétel költsége, nem piskóta az összeg amiért az ember egy-egy ilyen 2-3 órás eseményen részt tud venni.

Elküldve: 2024.05.04. 18:44 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 797

@Cadre Allage: Nem tudom. Nem vagyok illetékes a témában. Nem nagyon szoktam keresni ilyeneket. Crosskovácsi tudom, hogy létezik még. Azt mindig megnézem, hogy induljak-e (közel van), de vagy ütközik nekem valamivel, vagy sár van. :) (Én sárban már nem megyek. Túl sokba fájt már nekem az évek alatt, amit tönkretettem.) De hosszúnak azt nem nevezném, mert 3ó alatt szokták nyerni! Szilvás még Partinak is 5ó fölött volt emlékeim szerint. Én amúgy logisztikailag jobban szeretem, ha egy helyen van a rajt és a cél, de a több körös megoldást már nem. Lásd: superior challenge, ahol a "hosszú"=2 rövid kör. Ráadásul még úgy is csak 60 km körül van.

Elküldve: 2024.05.04. 18:43 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 920

@Cadre Allage: ne temesd az öreget. :D Most túrát rendez ugyanott ahol a Balatont maratont csinálta. Egyébként biztos marhajó az is mert gyönyörű az a táj, meg ebben van kevesebb kockázattal jobb megtérülés...csak ez a túrázós dolog engem soha nem érdekelt, pláne hogy még fizetnem is kellene érte. Elmegyek én ingyen is ha épp ott vagyok bárhova.

Elküldve: 2024.05.04. 18:20 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Makky: rég volt de igaz volt!most egyátalán van olyan marci ahol elindulsz a-ból nem körköröketmész és megérkezel bé-be?!?ERD-ész eRTé támogatásával;)

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!