Társalgó.........2024

1-50 (437 hozzászólás)

Elküldve: 2024.01.01. 16:40 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700
Témaindító hozzászólás:

Kezdjünk egy új évet................................................... :-)

Elküldve: tegnap, 22:41 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: iridiál(vas beton-szál;)

Elküldve: tegnap, 22:31 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Szerencsére az erdőkben még ingyen és általában szabadon lehet kerékpározni én nem kell arra várni, hogy versenyt, vagy túrát szervezzenek. Nekem pont arról szól, hogy csend és nyugalom vesz körül és végre nincsenek emberek a közelemben, nincs tömeg,,stb. Szerencsés vagyok, hogy rengeteg erdei út van a közelemben és nem kell elutaznom, hogy erdőben kerékpározhassak, igyekszem kihasználni, ha nincs sár.

Elküldve: tegnap, 20:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Cadre Allage: meg volt "gyilkos Lódarazsas "esti száguldozáserdőben budai hegyekből 12ker lefele-hősök teréről indult az "edzés" Szalay menő srác cube csömör menőjétől kaptam beszólást hegynek felfele -mi az csak nem karbonnal is leszakadsz?!?- viztorony után fenn istenhegyin cél akkor már talán első15-20ban majd darazsakkal száguld lefele....majd hónapokkal rá száguldtunk erdőn felfelé crosskovácsira hogy rajtra odaérjünk-mennyi élmény volt jófej arcokkal tekerni-ma "számkivetett" a sorsom alig látok itt pesten igazi "harcos-arcos"kerékpárost-de tigris utánzat hosszuhaj szakáll már láttam a szerelőnél;)....1-2 éve

Elküldve: tegnap, 20:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Cadre Allage: életemben csak egyszer volt para jelenség :pályabejárás Duna maraton helyszín környéke fenn a "hegyekben"nagy sár mindenhol sötét az erdőben és száguldozás v-fékes karbon giant meg csak ugy gyüjtötte a sarat ki kellet akasztani a féket hogy elforogjon volt pitty putty majré meg minden ott volt Bogár Gáborostul Valter Tibistül az egész cube csömör

Elküldve: tegnap, 20:25 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 70

Szerintem semmi baj nincs ha azonos köröket kell megtenni, távtól függően. Sőt, nekem pont az jön be. Nem értem miért jobb egy 90km-e kör, amin semmi ismétlés nincs. Illetve a távok leszólását. Nem ultra maraton ez, ha kevés a táv, gyorsabban kell menni, ha már úgyis verseny (nem a táv öl, hanem a tempó)... Néztem Csipivel készült Mozgásvilág video-t. Ő is elmondja, hogy miért választják sokan az ultrát... Illetve sajnálhatjátok, ha nem voltatatok ma Gyenesdiáson, monti versenyen. Lehet, nem keveseltétek volna a 60km-t..., persze az is lehet, hogy csak én vagyok ennyire papírkutya. Illetve tényleg könnyebb netre írni, mint versenyre járni.

Elküldve: tegnap, 20:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Makky: kétszer voltam Crosson nem volt sár-de a szilvás marci befutójánál dagonya volt a célba bringástul kellett lehetett csak befutni-célon átemelve rajtszámostul bringástul-azthiszem írtó eső és borongós időjárás csak itt volt és Szerencs kupa outi

Elküldve: tegnap, 20:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Makky: amatőröknek rendeznék "het-newsblad"(flandriai) egynapos outit ami lényegében utánpótláskorúaknak is szólna a stefánia úti újságos bódétól a Kőbányai újhegy telepi újságos standig tartana megspékelve pár "kőbánya ring-i"dombbal lehet azt mondanák a nagyfejek hogy lapos de legalább lenne(elvileg sportliget(szintén kőbánya-na nem népliget de van cyclocross verseny vagy volt még pár éve-tehát környék ismerős lehet -nade ezért lezárni egy negyed várost?!?:) bikemagon már páár éve eltemették az öreg Harangvölgyit-tehát Isten éltesse....!!!

Elküldve: tegnap, 19:02 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Sajnos 5-6 ember kedvéért már egyáltalán semmi értelme erőltetni a hosszútávú rajtokat, pláne ezért kijelölni, külön lepapírozni, kiszalagozni csak ezért egy egykörös pályát, stb. Nézd meg mennyien indultak most a Zselicen, talán asszem az indulók összlétszáma sem igazán haladta meg a 200-at. Mondjuk ezek az események javarészt szerintem a hiányos marketing miatt "buknak" vagy zsugorodnak évről évre. A második faktor a részvétel költsége, nem piskóta az összeg amiért az ember egy-egy ilyen 2-3 órás eseményen részt tud venni.

Elküldve: tegnap, 18:44 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@Cadre Allage: Nem tudom. Nem vagyok illetékes a témában. Nem nagyon szoktam keresni ilyeneket. Crosskovácsi tudom, hogy létezik még. Azt mindig megnézem, hogy induljak-e (közel van), de vagy ütközik nekem valamivel, vagy sár van. :) (Én sárban már nem megyek. Túl sokba fájt már nekem az évek alatt, amit tönkretettem.) De hosszúnak azt nem nevezném, mert 3ó alatt szokták nyerni! Szilvás még Partinak is 5ó fölött volt emlékeim szerint. Én amúgy logisztikailag jobban szeretem, ha egy helyen van a rajt és a cél, de a több körös megoldást már nem. Lásd: superior challenge, ahol a "hosszú"=2 rövid kör. Ráadásul még úgy is csak 60 km körül van.

Elküldve: tegnap, 18:43 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

@Cadre Allage: ne temesd az öreget. :D Most túrát rendez ugyanott ahol a Balatont maratont csinálta. Egyébként biztos marhajó az is mert gyönyörű az a táj, meg ebben van kevesebb kockázattal jobb megtérülés...csak ez a túrázós dolog engem soha nem érdekelt, pláne hogy még fizetnem is kellene érte. Elmegyek én ingyen is ha épp ott vagyok bárhova.

Elküldve: tegnap, 18:20 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Makky: rég volt de igaz volt!most egyátalán van olyan marci ahol elindulsz a-ból nem körköröketmész és megérkezel bé-be?!?ERD-ész eRTé támogatásával;)

Elküldve: tegnap, 18:08 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@Cadre Allage: Távra ennyi volt, de azért azokban kb. dupla ennyi volt a szint! Legalábbis emlékeim szerint, mert nagyon régen volt már! :)

Elküldve: tegnap, 17:52 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: ennyi volt egy középtáv maraton crosskovácsi kétszer duna maraton kétszer szilvásvárad maraton egyszer-ami kb ilyen táv lehetett8hol vannak már a topp maratonok és azok hangulatai-Isten nyugosztalja Harangvölgyit...)

Elküldve: tegnap, 16:18 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Cadre Allage: A mai MTB táv, 78km 760m színt, amihez két 25g müzli szelet és egy banán + 1400ml víz adta az energiát :-) Jó volt, nem erőltettem.

Elküldve: tegnap, 16:06 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Cadre Allage: Mód-Atá fordítva vár Rád körbe-bringa még a fal/plafon is kilyukad edző edzett srácnak Vanill-Ata feelengje van "fogjam vissza magamat nehogy véletlenül magam-ra ma-rad-jak"

Elküldve: tegnap, 16:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Makky: komoly a képed komoly a teljesítményed jók a bringás élmények-mehetnek vitrinbe -széfbe.....Tény-Leg

Elküldve: tegnap, 13:22 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@Cadre Allage: Ha már meg lettem szólitva. :) Az biztos, hogy nagyon megváltozott az egész. Pedig LA idejében ugye "mindenki" cuccolt lényegében, aki elől volt és nyerni is akart! Az a felvetés teljesen jogos, hogy akkor "kinek szurkoljon a kissrác". Nincsenek olyan csapatnevek, mint a fociban az biztos. De most már tényleg év közben is van, hogy változik! Azért az már durva, de hát ugye itt is az van, hogy a pénz beszél... A power meter nézegetése szerintem nem olyan nagy probléma, mint amennyire "reklámozzák". Ha valaki jó, akkor anélkül is jó. Mondjuk, ha valaki nem olyan jó, vagy nem olyan tehetséges, akkor neki azért segít valamit. Ők régen előbb elhullottak az biztos. Valahogy a tisztelet is kihalt már a mezőnyben nagyrészt. Amúgy meg amióta nincsenek pódium lányok se, azóta már én se nyomom annyira, mert minek? :))) https://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14636&id=5&pp=mygl

Meg már a pezsgőt is előre kinyitva teszik eléd, mert van akinek az se megy... nem jó irányba megy a világ sajnos, az biztos.

Elküldve: tegnap, 12:05 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: Mai korszakban már a Giro is értelmétt vesztette nincsenek azok a nagy kűzdelmek mint Urich és Armstrong idejében ma a wattmérő nézegetése megy senkise a saját zsírján lesz menő megy az érzések elvesztették értelmüket(remélem Makky is elmondja véleményét!!!)a régi csapatokat tisztelem mint Cofidis FDJ belga-lotto Holland-lottó Ag2r(ezek megtartották régi klasszikus csapatnevüket) a többiek meg követhetetlen (98'óta nézem a nagy körversenyeket meg bármelyik kerékpárversenyt amit ad az eurosport-98óta van magyar hang)-eligazolnak csapatszíne meze megváltozik új név stb.....(követhetelen milyen mezben vannak egy kis srác internet nélkül kinek szurkoljon?!?)csapat és névváltoztatása félévenként.... ez már tényleg csak a showműsor akik az adott országban kinnvannak az út mentén és testközelből figyelik :Ők kapnak valamit-tvről meg max marad a táj gasztrokultura templomok falvak medanciék szobrok agrikultúra tájvédelmi rétek szépségek erdők-már a nők sincsen ott a podium mentén dijjátadáskor-akkor meg minek?!? "Na szép kis sütemény"...

Elküldve: tegnap, 10:54 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: Győr(f)i Pál szavaival:jól teszed;) én a tegnap a maradék húsvéti csokit ettem meg és sokszor a reggeli tekeréseket első edzéseket üres hasra csinálom-és két napja jól megyek...!!!

Elküldve: tegnapelőtt, 22:06 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Nálam a dopping, ritkán egy energiaital, vagy hűvös időben hosszú úton egy adag caffe latte valamelyik félúton lévő büfében. De az is előfordul, hogy nyáron, egy 6 óra időtartamú tekerés vége felé fájdalom csillapított veszek be, hogy kibírjam hazáig a fennmaradó 20-25km távot, mert már annyira fájnak a lábaim. Egyik kulacsban mindig valami kevert italt viszek az ásványi sók és anyagok pótlására. De az 5-6órás tekerésre sincs nálam a fél konyha, csak 3-4 müzliszelet és egy banán. Na jó, van hogy nyáron a 30fok felett valahol megállok egy fagylaltra. De ha a tervezett három órás út helyett 6 óra lesz belőle (mert el kalandozok) és nem vittem mást magammal, mint 2 müzliszeletet akkor bizony van, hogy valahol megállok egy palacsintára. Ja, hogy ez már nem is a dopping kategória, csak simán táplálkozás, nem baj, ez is elfér ide :-)
És az is igaz, hogy sokszor jól kiürítem a szervezetem raktárait, mert váljuk be, ha csak otthon vagyok, jóval többet eszem 6 óra alatt, mint amikor kerékpározom a pár 20-25grammos müzliszelettel.

Elküldve: tegnapelőtt, 11:31 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 338

Rendelnem kellett egy karbon kereket. Találtam vevőt a förmedvény Raceface felnis kerekemre, az már 80 euró. van pár bikepacking cuccosom, az elmehet 100€-ért, már csak 120€-t kell találni és lett ingyen egy kerekem. ^.^

Elküldve: tegnapelőtt, 08:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

@Makky: csak akkor bosszantó a 2. hely ha kiderül hogy doppingolt az előttem lévő. Abban az esetben én leszek az első még ha a díjat nem is én kaptam és ezt mindenki pontosan tudni fogja. Ha nem derül ki, akkor nem bosszantó. Ennyi

Elküldve: tegnapelőtt, 06:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@rcs2003: Te lehet, hogy így látod, de nagyon sok amatőr sajnos nem! Ne becsüld le az EGÓ "hatalmát"! :) Amúgy külföldön azért top amatőr szinten is van/lehet már benne pénz. (Most amatőr alatt azt értem, aki nem UCI bejegyzett profi csapat tagja.) Nem kevés GF (gran fondo) menő bukott már meg ott is! Azért elég bosszantó tud lenni, hidd el, ha mondjuk te vagy pont mögötte a 2. nem kis munkával...

Elküldve: 2024.05.02. 22:19 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

@VTitusz: ja azért nincs tétje amatőr szinten mert nem múlik rajta semmi! Sem egzisztencia, sem megélhetés, sem presztízs, általában szponzoráció sem (ilyen szinten egyik szponzor sem vár el óriási eredményeket, csak hogy legyél a reklámtáblájuk egy tucat-mezért meg egy pár külsőgumiért cserébe), szóval semmi valódi tétje nincs. Persze van aki mögé képzel valamit, de valójában a tömegsport az tömegsport. Azt nem azért csinálják hogy dobogó meg bajnoki cím meg stb. mintha a falusi kocsmai 66 bajnokságot akarnánk a pokerbajnoksághoz mérni, nincs értelme, tök más paradigma.

Elküldve: 2024.05.02. 22:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

@VTitusz: az amatőrök azt csinálnak amit akarnak, hiszen amatőrök. Az élsport meg a "rendes" versenysport más. Én is doppingoltam Zselicen tavaly előtt a verseny napjára lebetegedett az aki a hi5 sátrat felállította volna, mi meg mivel arra készültünk hogy lesz sátor, nem vittünk le semmilyen "hordozható" energiát, se cukrot se semmit. Úgyhogy jobb híján indulás előtt beleöntöttem két doboz energiaitalt egy kulacsba és felöntöttem vízzel. Haverom egy tábla csokit vitt magával a zsebében. Hát mit mondjak, gyorsabb nem lettem viszont jó szar lett a gyomrom attól a hígított pacsmagtól mire bekínlódtam magam a céba :D

Elküldve: 2024.05.02. 21:38 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 70

@rcs2003: Amatőr szinten nincs igazi tétje? Ja csak akkor van tétje, ha pénz van a dologban? Lásd országútisok Sólyom Team, Grande Luigi-t, Makky biztos tudja kiről van szó. Kurvára bicskanyitogató, hogy amatőrök doppingolnak, kémiai, mechanikai doppinggal. Legalábbis számomra, mert én egyikkel sem élek.

Elküldve: 2024.05.02. 21:12 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 338

@Makky: Bevallom én is doppingoltam. Múltkor verseny előtt fél órával ettem egy sonkás szendvicset. ^.^ High tech kaja volt.

Elküldve: 2024.05.02. 19:55 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Amatőr szinten nincs a dolognak igazi tétje, mivel nincs benne pénz. Aki ezen élvezkedik hogy doppinggal lesz dobogós, na bumm. Mondjuk országos bajnok lesz valaki egy tömegsport jellegű rendezvény keretén belül, nagyon szép eredmény és valóban elismerés jár érte, de igazából ezeknek nincs semmi hírértéke nemhogy európai szinten de még itthon se, nem jár semmiféle presztizzsel, stb. Nem is tudnék semmi olyan hazai versenyt mondani a Tour De Hongrie-n kívül ami nemzetközi szinten megütné azt a szintet hogy egyáltalán megemlítik bárhol. Hogy mást említsek, nem csak a kerékpársport ilyen látszólag nem létező dolog itthon, én pl. azt sem tudtam hogy itthon vannak rally versenyek. Akkor szereztem tudomást erről amikor az a halálos baleset történt az egyik futamon pár évvel ezelőtt (meg idén is, arról is írtak), mert az már persze megüti a média ingerküszöbét. Meg van az a fura nevű játék amiben korongokat pöckölnek az ujjukkal és van itthon szövetsége is, nemzetközi bajnokságokat is rendeznek, stb. Azt is ilyen wtf kategória, életemben sose hallottam róla egy-két hónappal ezelőttig, akkor is csak tök véletlenül. :D Kicsit off lett, bocs

Elküldve: 2024.05.02. 19:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@bl4ckv0id: Az általánosítás akkor is erős, hogy "biztosan használnak ezt-azt"! Nem! A mezőny nagy része MA már biztosan nem használ semmi illegális (értsd: dopping listás) cuccot! A legális módszerek persze ki vannak maxolva! Ezért nyomják egyesek most a ketót, mert az most legális (még?). (Az EPO korszakban azért más volt a helyzet.) Ettől függetlenül az is biztos, hogy mindig vannak/lesznek olyanok, akik viszont igen. Amatőr szinten szerintem ez ma már sokkal nagyobb probléma, mert ott nem nagyon van vizsgálat (ugyanis drága dolog az is), vagyis sokkal kisebb a lebukás esélye. Elég csak a legutóbbi példát megnézni hozzá, amikor (talán spanyol versenyen) az amatőr(!) mezőny 3/4-e lépett vissza az indulástól, amikor bemondták, hogy lesz dopping vizsgálat! Amúgy itthon is volt már több eset is, amit mondjuk nem nagyon tudok értelmezni. Leginkább a minek?/megérte? részét. De ott mondjuk látszott is, hogy nem stimmel valami!

Elküldve: 2024.05.02. 18:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: Lelesz utca környéke meredek Kis-Svábhegy beleremeg-Mondd Múzsám Édes sz.e.r.e.l.m.e.m-Veled lehetek?!?nem vagy "hű-bére" a pajzán jelenetnek:Vége a fejezetnek?!? vagy csak Téged szeretlek?N.óra veoila-kezeidben érzem magam otthon-újra.Hangyászka-Mókuska az orrodon biceg egy vézna gyerek-hidd el szerelmes voltam 320-50 vers Téged éltet Dóra újra oura:Szent kalandozások kora:fekete múzsa szerepedben a "jiddis-firmában " tetszeleghetsz

4 az egyben egy a négyhez úgy érzem rámférne:megérdemlem-elküldenétek a fenébe?!?

Elküldve: 2024.05.02. 18:31 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: Kübler "papa"(itt nem the baptist magyar lelkipásztorra gondolok) bioritmusa sokáig jól működött olvasásra ajánlott: https://en.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_K%C3%BCbler

Elküldve: 2024.05.02. 18:31 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@rcs2003: Így van. Hivatalosan ha valaki nem bukik le a vizsgálaton, akkor "tiszta". Vagy nem lehet kimutatni vagy kiürült belőle a cucc.

Elküldve: 2024.05.02. 18:26 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@Makky: Nem konkrétan azokra a szakágakra gondoltam, ahol inkább az ügyesség számit. De például a hosszútávú országúti szakágban biztosan használnak ezt-azt. Nem anabólikus szteroidokat használnak ők amúgy sem, hanem a regenerációt elősegítő cuccokat, meg az oxigén szállítást . EPO is sokáig ment, ameddig nem buktak le velük. Most a fene tudja mit használnak, ez az iparág is rengeteget fejlődik és mindig a doppingvizsgálatok előtt járnak.

Ha személyesen is ismernék valakit közülük, akkor sem beszélne senki sem róla. Itt nem elfogadott a dolog. Testépítő versenyeken tudja mindenki, hogy mi a helyzet, nincsenek is doppingvizsgálatok.

Elküldve: 2024.05.02. 18:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Cadre Allage: eurosport "bemondók"tól/ból tudom

Elküldve: 2024.05.02. 18:21 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Makky: elévült a büntetése nemtudom hány éves: de versenyezhetne....

Elküldve: 2024.05.02. 17:53 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@rcs2003: Konkrétan egyik alkalommal majdnem belehalt és kényetelen volt megmondani a dokinak, hogy mit csinált! :) On 6 February 2011 Riccò was admitted to a hospital in critical condition, with sepsis and kidney failure, allegedly due to a blood transfusion he performed on himself with 25-day-old blood. Riccò admitted to the doctor treating him that he had performed the transfusion in the presence of his girlfriend Vania Rossi.

Elküldve: 2024.05.02. 17:51 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@rcs2003: Szerintem rá gondolsz: Riccardo Riccò. Csinált ő sok mindent! :)

Elküldve: 2024.05.02. 17:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@VTitusz: baziliszkusz az minden sportra igaz állóképességi vagy erő/súlyemelő vagy atléta lásd Griffith Y(J)oiner 38 évesen halt meg világrekordja talán még ma is áll de mégis fajlagosan rövidül az élet koksz "elsőség" árán lásd amerikaiakat kérdezték meg egy teszten olimpiai bajnok akarsz lenni életed becsukódik a sok koksz hatására 40 évesen- vagy"hosszú-távú"életben maradó ja bazz az ndks-erőatlétákat és "univerziádé" úszókat nem említettük-cápáknak nadrágban tilos az indulás joga;)

Elküldve: 2024.05.02. 17:38 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Egy biztos: a doppingolás mint tudomány, mindig egy-két évvel az azt kiszűrő diagnosztika és a bárminemű kimutathatóság előtt lohol :D Ennél fogva színtisztán matematikailag senkivel kapcsolatban nem lehetünk biztosak hogy jelenleg nem doppingol. Arra is volt példa hogy legális szerek vagy aktuális specifikus étrendkiegészítők az elterjedésük utáni következő években már tiltólistán szerepeltek. Eszembe nem jut a neve de volt olyan versenyző is aki a megmérettetések előtt konkrétan vérátömlesztést hajtott végre saját magán. Na az aztán kemény. És kurvára veszélyes. Beyond logic

Elküldve: 2024.05.02. 17:14 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 70

@bl4ckv0id: Értem. Valter Attila is kokszol? Gondolom Vas Blanka is, igaz?

Elküldve: 2024.05.02. 15:49 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@bl4ckv0id: Nem tudom hány profi sportolót ismersz személyesen (én egy párat azért igen), de ez nagyon nem így van!

Elküldve: 2024.05.02. 14:50 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: Faterom említi Thiago Silva 39éves valamikor a nagy milan stenderd játékosa ma Chealse-ben Sir Stanley Matthews 50éves koráig(közép-kiscsapat első osztályú) játszott (játszott a 6:3as és visszavágó 7:1es meccsen is magyarok ellen)-53' ban

Gerevich Aladár 7szeres!olimpiai bajnok magyar vívó-jóval túl a 40enen majdnem 50 és még nyerte a versenyeket-olimpián!

Elküldve: 2024.05.02. 14:39 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: Portugál védő aktív negyven évesen válogatott és még mindig góltrúg néhanapján gyorsaságban Ronaldo társa.Pepe

Elküldve: 2024.05.02. 14:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: a Milan 2koravén-örökkévén"portugál játékosai/harcosai:Costacurta és Rui Costa(most van ilyen bringás is-tavaly még wanty-gobertes volt cube bringával tavaly háromhetesen:valamelyiken nyert szakaszt)

Elküldve: 2024.05.02. 14:32 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: Nadal és Federer tennisben akik még idősen nyomták:most vonultak/gatnak vissza

Elküldve: 2024.05.02. 14:31 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@bl4ckv0id: Donatu az üreg harcos:deportivo lacorunia a focikapusok Pozzovivo(esik kelik-"es-de-kel") Valverde ment negyven éves koráig alsóbb szinteken:Jan Kirsipuu(észt/finn) és (Isten nyugosztalja).Davide Rebellin

Elküldve: 2024.05.02. 13:51 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@VTitusz: a profikat hagyjuk ki a képeltből, mert a kemény edzés mellett tolják a szereket is. A szénhidrát hasznosításban meg régóta az inzulin készítmények segítenek, nem a "genetikai csoda" bőr. Nem véletlenül "égnek ki" 40+ éves korukra vagy előbb a sportolók. A sportorvos mondja meg nekik, hogy van még egy-két szezon és utána visszafordíthatatlan károkat fog okozni a sok kémia. Annyi a különbség, hogy manapság már a testépítők beszélnek róla, a többi sportágban meg kummantanak tovább.

Elküldve: 2024.05.02. 12:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@Cadre Allage: legalábbis itt Pesten ez/az van

Elküldve: 2024.05.02. 12:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 427

@azaki71: oromot akartok szerezni bringás haveroknak cimbiknek menjetek Spar intersparba vásárolni pontokért matricákért ktm es alkatrészeket kieg-eket lehet venni kapni majd ajándékozni

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!