Társalgó.........2024

401-450 (527 hozzászólás)

Elküldve: 2024.01.29. 12:00 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@VTitusz: Én meg ugye odaírtam, hogy én ma is olyat és ugyanúgy építenék, mint amik már itthon vannak és anno elkészültek, de azt is odaírtam, hogy csak akkor volna olcsóbb ez is, ha már azokat a köröket és a korábbi tapasztalatlanságomból adódó bonyodalmakat elkerülhetném, amiket anno nem tudtam. Sokszor volt, hogy nem jó helyről szereztem be dolgokat, például nem néztem utána és az első helyről elhoztam, később ugyanaz a holmi fele annyiba lett volna ha előbb körülnézek, de olan is volt, hogy valamit kis változtatás miatt duplán vásároltam, amiből aztán a dupla persze rajtam maradt. Elsősorban ezekre gondoltam, hogy ha ezeket kivonnám az építések árából, akkor menne ma is ugyanez akár ugyanennyiért is, még azt is megkockáztatom, hogy eltett számlákkal is hoznám, ugyanazt a minőséget és stílust, mint amit ma, egy üzletben készen uganannyiért vagy picit drágábban adnak! Az alkatrészek terén, hidd el ahány üzlet annyi ár, ráadásként minél több mindent viszel el ma, egy ugyanazon helyről annál jobb vásárlási feltételeket kapsz..

Elküldve: 2024.01.29. 11:35 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@fpeter: én sem gondolom, hogy baj lenne a nézegetéssel. Kérdezem, mert kíváncsi vagyok mások hogyan gondolkodnak. Én biztos nem vennék így használt kerékpárt, csak mellette állva. És még úgy is lehet lyukra futni, de azért kisebb a valószínűséggel. Illetve én biztos, hogy nem szeretnék bajlódni a biznisz visszacsinálásával.

Építés: véleményem szerint változatlanul drágább alkatrészekből bringát építeni, mint egyben megvásárolni. Persze ezt legálisan, számlára vásárolt alkatrészekből történő építésre értem.

Elküldve: 2024.01.29. 11:21 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Régebben nagyon nem érte meg építeni, mert kevesebbért kaptál hasonló felszereltségű bringát, akár olyat is amire gondoltál.. Nos, elnézve a mostani kész bringa árakat, lehet már nincs akkora különbség egy épített gép és a bolti közt, persze nyilván attól is függ, hogy mit is építünk.. Mondjuk én ma 700 ezereből simán össze tudnék rakni egy olyan cc-t amikkel járok, akkor viszont meg minek a bolti, ami bárki számára elhozható és ugyanolyan, max a vázméret vagy a nyereg lesz majd más.. Ráadásként amikor a saját elképzeléseidet valósítod meg, akkor az még úgy is egyedinek tekintehtő, hogy vélhetően, egy már létező konstrukciót másolsz majd, nincs új a nap alatt, az építésnél nem is az a főcél, mármint hogy mindenben különbözzön egy boltitól, egy szónak is száz a vége, nekem nem kéne ma már az említett összegből új, mert ugyanennyiből magam is meg tudnám építeni, 90 százalékban vadonat új alkatrészekből bár igaz az is, hogy ma már elég sok üzletet és embert ismerek mindehhez, azt is tudnám ma már, hogy hol és kikkel kezdjem, úgy meg lehet egyszerűbb és olcsóbb is lenne, mint ahogy régen csináltam..

Elküldve: 2024.01.29. 11:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@VTitusz: azt mondjátok hogy nagyon nem !érdemes venni ilyen és ehhez hasonló oldalakról?!?

Elküldve: 2024.01.29. 10:54 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@VTitusz: "kék-fehér" ghost a "szerelmem" azzal szemezek de eltántorítotok(450en egy karbon ghost-ért nagyon megéri sztem!)

Elküldve: 2024.01.29. 10:33 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@VTitusz: Nincs semmi baj a nézegetéssel. Azzal már annál inkább, ha az ember jó vételekre bukkan. Ezért nincs sose pénzem. :d Mert jó lesz az még valamire alapon a kosárban landol.

Elküldve: 2024.01.29. 09:52 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 71

@Cadre Allage: komolyan akarnál vásárolni látatlanban, külföldről, használt bringát? Ha igen, mi a késztetés oka ennek? Vagy csak időtöltésből nézed?

Elküldve: 2024.01.28. 20:06 Cadre Allage 

Elküldve: 2024.01.28. 20:03 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage: ezek a bringák szállítással is kijönnek 500ezerből

https://buycycle.com/en-hu/bike/sonora-xo-2020-54546

Elküldve: 2024.01.28. 19:53 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

Elküldve: 2024.01.28. 19:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: az is valami!

Elküldve: 2024.01.28. 19:23 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

A heti egy "kötelező" tekerések nálam megvannak, de ezek az utak csak 30-40km hosszúak, jellemzően 200 - 350m szinttel. Szóval, sokat nem érnek, a kondícióm érezhetően csökken.

Elküldve: 2024.01.28. 17:57 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage:VasKataBlanka ma második lett a cyclocross világkupán-nagy eredmény grat-csak a világbajnok tudta megelőzni: menjél kicsi lány tekerd a bringát ott az első hely'-menj után'

Elküldve: 2024.01.28. 17:16 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@rcs2003: -defektem van No belső émelyeg a bensőm;) ma kőbányai úton elején közel a "felüljáróhoz" egy fehér széldzsekibe öltözött xc- s szerű géppel:csiszolt varratos alu vagy karbon nemtudom de korrekten fejvédőben-amatőrnél erősebb tempóban-hajrá Grat!

Elküldve: 2024.01.27. 18:51 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Jaja,amilyen szél volt ma még az udvarra se szívesen mentem ki. :) Nálam az idei első szabadidős célú tekerés még mindig várat magára...

Elküldve: 2024.01.27. 16:05 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: Út van s Szalonna a Költő az Alomban

Elküldve: 2024.01.27. 15:42 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Cadre Allage: le a kalappal az ilyen srácok/lányok előtt kik nem otthon nyomogatnak kimennek edzeni még ha esetleg az eredmény (sportbéli)nem is jön tartsák meg jó szokásukat tartson ki ez a szenvedély-fűtse hajtsa Őket!

Elküldve: 2024.01.27. 15:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: ma három aktiv versenyzőszerű bringást láttam kettő PilisSzentIván-on egyik piros tán bmc-s mezben másik fekete piros mez országúti ment a 10/11es főút felé-harmadik xc mtb-s fejvédőben rendesen a Tabán magasságában a főúton Gellért-Hegy irányában oldalon

Elküldve: 2024.01.26. 17:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: tekeregj te Tél-közeleg a vég a Kislány szoknyájában is elfér az ittlét-a város körül tekereg a köd a sapkád fölött őrzöd őrzöd-a szoknya libben festett a pille-csókjainkban a kód elrejtve-izen Inez Inez te szép kicsi lány odaégett a vacsorád-diszó orrában lesz már sorsod aranyozott lánc mi körbeforog-Szőke lány a szuka gazdája-szűkre szabott lábaid között a lyuk árva-teremts Sors egyetlen csók(o)t-hevült üzemben bűnben s(z)ült sorolj érints olvadok már válladon a havas dér mint bárányhimlő vár rám óvva intessz s vár a Ráró-kifizetett adóságainkból levonva az adó-szünj tetél Kislány csókja ér-megmérettettünk ittlétünkben győzedelmes a(d)Ég by Hapcci

Elküldve: 2024.01.24. 17:24 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 255

@Cadre Allage: Január van, pangás. Sajnos az időjárás sem volt eddig a legjobb. Hol esik valami, hol felszárad, hol sár van. Holnapra jó időt mond, eddig idén nem tudtam hosszabbat tekerni.

Elküldve: 2024.01.23. 22:57 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Sisak, külső gumi, ruházat. Bringa már van, elég egyet etetni! A bankkártyám reméli, hogy a ruhák nem lesznek jók.

Elküldve: 2024.01.23. 20:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: milyen gépet vettél-van kép-ed hozzá;)?

Elküldve: 2024.01.23. 20:14 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: :DDD

Elküldve: 2024.01.23. 20:11 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Mint a bankkártyám, Specialized rendelés után.

Elküldve: 2024.01.23. 20:08 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: jól le van ülve a fórum:(

Elküldve: 2024.01.20. 16:02 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: a startpisztoly eldordult s uldozo a gyozo

Elküldve: 2024.01.18. 00:00 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@rcs2003: Vannak kamu oldalak csodás árakkal és vannak megbízható oldalak csodás árakkal. :-) Néha új cuccot olcsóbban megkap az ember, mint használt piacon.

Elküldve: 2024.01.17. 15:32 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

Ahol csodás árak vannak onnan általában nem szabad vásárolni. :)

Elküldve: 2024.01.17. 10:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: tetszettek a viszonylag jó árak meg a bringák tavasszal terveztem volna onnan venni ha a mostanit eladó lector 450ert csodás ár!

Elküldve: 2024.01.17. 09:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

@Cadre Allage: lutri, vannak akik hetek után sem kapták meg a megvàsárolt kerékpárt és a pénzeket sem kapták vissza. Külföldi fórumokon több a negatív vélemény mint a pozitív.

Elküldve: 2024.01.17. 08:38 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 255

@Cadre Allage: Megbízható, mocskos drága mire ideszállítják. Sokszor van jó állapotú bicikli, csak az árelőny ezért sokszor elveszik emiatt.

Elküldve: 2024.01.17. 00:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: a buycyclesrol van valakinek véleménye rendelt már onnan bárhonnan külföldröl gépet nem átverés?

Elküldve: 2024.01.16. 23:01 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Napi 9 óra meló mellett egy edzés bőven jó. Napi szinten még 2-3 óra házimunka is van. Ezért alszom 8-9 óra helyett 6-7-et. Szombat, vasárnap kell bepótolni a hétközben kimaradt alvást. Az emberi életvitel abszolút egészségtelen.

Elküldve: 2024.01.16. 18:47 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 921

@Cadre Allage: ez a napi két edzés igaz full kocabringás szinten is, akkor is ha nem edzésnek hanem csak simán testmozgásnak hívjuk. Akkor éreztem magam a legfittebbnek és legenergikusabbnak mikor hajnalban és délután is tekertem a melóba/melóból haza. Napi kétszer fél óra, hazafelé elnyújtottam ha úgy esett jól, akkoriban tényleg a éreztem fejlődést, az életem szinte minden területére jótékony hatást gyakorolt a szigorúan rendszeres bringázás.

Elküldve: 2024.01.16. 16:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: akik már komolyabbnak nevezhető teljesítményt érték el otta délelőtti és délutáni edzés sem volt ritka persze tavasszal vagy nyaron

Elküldve: 2024.01.16. 14:01 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Fene kel korán, ha nem muszáj. :-)

Elküldve: 2024.01.15. 15:37 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: persze az "én időmben" a fiatalok-örültek ha kiszabadulhattak(otthonról) kint lehettek sport mozgás foci

Elküldve: 2024.01.15. 13:47 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Nem, az egész napos program lenne és csak délután szoktam menni.

Elküldve: 2024.01.15. 13:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 713

@fpeter: Akkor én 15km és kb 50m szint, de a végén a dagonyátol már egyik kerekem sem forgott, csak toltam, húztam a bringát. Alig vártam, hogy kikeveredjek belőle. A 15km-ben a mósoba eljutàs is benne van.

Elküldve: 2024.01.15. 12:57 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: egy téli fagyos napon mentél 1500 szintet? az bravó és hozzá meleg gatyót;)

Elküldve: 2024.01.15. 12:28 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

Remek hétvége volt, télen 1500 m szint szerintem király. Okulva a tavaly tavaszi (nem létező) formámból, idén kicsit jobban készülök télen.

Elküldve: 2024.01.13. 19:14 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: Saint Sánc édeském vajon áll e még a rekettyés? szent kóborlások országút tova fenyőrengetegben bringások sora:ütemesen megjelensz vársz e rám még kedveském-tekerjük a köröket :révedező ébredés-révedezz Rám szent Asszony ébredés-kész a szentencia a papiruha s a misék(?!?) Convento di St Anna koncertezés sora-duraace-t teszel fel vagy iksztéert-tekerések fátuma-orrolj meg rám kedves Asszony vendéged vagyok-s beléd bolondultam egy szent áradó napon(nagyon)

Elküldve: 2024.01.13. 15:04 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 255

@Cadre Allage: Á, ennek semmi köze a jenkikhez. Ez a microSHIFT kínai (vagy tajvani ha jól emlékszem). Ott Kínában van többféle micro előtagú névvel ilyen kltpálcás váltók. Bár ez a microSHIFT nem rossz, minőségi. Vannak rendes golyóscsapágyas váltókarjaik, nem ilyen műanyag belsős szar.

Elküldve: 2024.01.13. 13:40 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: régi 10es 11es kör flórián-téri"köröző"vagyok ma láttam Solymár és Budapest határában a shell kút-tól fölfelé egy kőbányás montis srácot aktívan tekert nem elektromosat a járdán az út szélén a salakon világoskék /bianchizöld bringája volt Talán SpecziárViktor(de ahhoz tul vékony volt)-ott kint plusz1fok körül volt de két brinyóst láttam összesen plusz két elektromost:)

Elküldve: 2024.01.12. 16:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@Zoltán-san: olajozott menet a bringaiparban/szereldében nyakig mocskos a szerelő alkalmazott hozzá ne érjen a sérthetetlenül tiszta billentyűzethez vagy pc-ipparhoz(paci-par) Ló-szelet paci prali-Né

Elküldve: 2024.01.12. 10:42 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@fpeter: Jobban is teszi ha távol tartja a mocskos kezét a kerékpáripartól!

Elküldve: 2024.01.11. 20:22 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@Cadre Allage: Haha, nem hinném, hogy a világ egyik leggazdagabb vállalata a kerékpáriparban szeretnék próbálgatni a szárnyait.

Elküldve: 2024.01.11. 19:36 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@azaki71: csend van Dón felett s nem esnek a hópelyhekha a kristálytükör megcsillan mit látsz te Év mit tükrözöl betelt e hasad vagy üres a kosarad szomorítottad eleget a lányokat vagy asszonyod mellet sírsz s a konyhakő lázonghat-mit ért az élet mi a vélemény ujságod ott porosodik sarokban ablakkeretben megcsillan az esti Fény-csilloghatsz lány titokban-ki tudja kóros szomoruságod elfonnyad s délben télben a térben fejed beköti egy üres kofa-s süketlenségeklózungok feles beszélgetések helyettnölj fel érdes lány pördülj meg Tiéd az élet

Elküldve: 2024.01.11. 15:32 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 465

@fpeter: mióta szállt be a Microsoft a kerekpariparba?!?

Elküldve: 2024.01.10. 16:44 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 346

@bl4ckv0id: A Microshift árai eléggé elszálltak. Sajna már csak akciósan éri megvenni ezeket a cuccokat. A Shimano azért egy fokkal minőségibb szintet képvisel. Microshift fékkarján középső állásba bumpszli például tök kényelmetlen. Nagy és ormótlan. Lehet, hogy szokható, én speciel nem szeretem a középső fogást.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!