Bicós konfliktusok az utakon és járdán-gyalogosokkal és autósokkal

51-100 (123 hozzászólás)

Elküldve: 2015.04.30. 23:01 eltWANTED 

  • eltWANTED avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@Knight_: pár napja mentem a főutcán és előztem meg 2 kb 17 éves srácot. jó hogy a 2. lemaradt az 1. től mert be tudtam húzódni a 2 közé ugyanis szemből egy kb 60 éves férfi jött... neki a túloldalon kellett volna mennie de se baj jóvanaz. ez még kb 1 éve volt: mentem hazefelé bmxel (eléggé gyorsan) szintén a főutcán és egy nénit elengedtek a zebrán és át akart menni a bicikliúton is ami ugye a zebra után van. még időben leugrottam az útra és kikerültem. eléggé oldalra voltam dőlve és olyan volt mintha belassult volna az idő :D

Elküldve: 2015.04.30. 22:53 eltWANTED 

  • eltWANTED avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@Zoltán-san: ez meg tegnap volt: megyek a főutcán eléggé gyors tempóban és 2 nyugdíjas néni úgy gondolta hogy ők megtehetik hogy elfoglalják az majdnem az egész utat. ezzel még nem is lett volna túl nagy gond mivel balról kikerültem volna őket. de a bal oldali hátranézés nélkül kilépett elém mert ott balra egy zebra van. még jó hogy jók a reflexeim és lefékeztem különben nekimegyek.

Elküldve: 2015.04.29. 18:13 georgebutcher 

  • georgebutcher avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 11

Hát fura de nekem tök más dolgok jutnak eszembe amikor erre a témára gondolok :) Szerencsére nem sok konfliktusom volt idáig , igaz próbálok úgy is menni hogy ne legyen. A kedvencem mikor robogos jön mögöttem de nem dudál, vagy jelzi sehogy csak majdnem felborít ( igaz csengő nekem sincs már az outi-n és nem is lesz ) a másik .... a múltkor tekerek a fő úton itt nálunk és a nő aki került senki szemben senki mellette de mikor mellém ért rám dudált és magyarázott. Annyira meglepődtem hogy csak röhögni tudtam hogy ennek meg mi baja lehet? Amúgy ha ilyen nagyképű autóssal futnák össze biztosan elmagyaráznám neki higgadtan kedvesen hogy nekem is van egy nagyon szép autóm de szeretek sportolni és inkább ő is tegye ezt ne magyarázzon . Mert sok ilyen nem kedvelt autós csak a " biciklis" látja nem az embert aki lehet 30p korábban mögötte állt a dugóban ....

Elküldve: 2015.04.29. 11:55 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Én is úgy közlekedem általában biciklivel, mintha láthatatlan lennék. A néha a bringaúton ténfergő gyalogosokra nem szoktam haragudni, hiszen mindenki lehet figyelmetlen és ritka az, aki szánt szándékkal foglalja el (legalábbis Győrben). Tőlem sokszor még bocsánatot is kérnek, mikor lecsengetem őket. Viszont sokszor találkozom az egyirányú kerékpárúton szembejövő biciklissel. Általában ezzel sincs gondom, mert legtöbbször félrehúzódnak tudván, hogy ők járnak tilosban. De volt már olyan, aki miatt meg kellett állnom és szóval rábírnom, hogy menjen az utamból. Egyébként az ilyen esetek legtöbbször az infrastruktúra hibájából adódnak. Több helyen csak egy háztömbnyi szakaszon kerül az út két oldalára a bicikliút és ezért sokan nem hajlandóak kétszer átkelni, főleg ha lámpás a kereszteződés.

Elküldve: 2015.04.29. 09:04 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Valahányszor kényes helyzet adódik menet közben – pl. a szabályok nekem kedveznének, de az autósok, gyalogosok stb. fütyülnek rám –, gyakorta ez jut eszembe: miért nincs éppen itt egy hivatalos személy. Mondjuk a szabályt alkotó atyafi (egye meg, amit főzött), vagy a rendőr, aki (tisztsége szerint) vigyáz a rendre. Aztán eszembe jut: nem lenne jó, ha mindig mások, jelen esetben a hatóság, intézkedne helyettünk. Így azután saját hatáskörben oldom meg a helyzetet.

Ha társaim a közlekedésben figyelembe veszik az én érdekeimet is, magam is hasonlóképpen viselkedek, méltányolom igyekezetüket.

Ha átnéznek rajtam, próbálok továbbra is előzékeny lenni.

Ha ez sem használ – pl. a derék anyuka és szomszédja eltorlaszolja a kerékpárutat, s bár látnak és hallanak, a fülük botját sem mozdítják közeledtemre –, úgy tekintek rájuk, mint odahelyezett betontömbökre. Célomra összpontosítok: vigyázok, nekem vagy kerékpáromnak ne legyen baja. Nem tiltakozok, nem pörölök, nem prédikálok a szabályokról: kikerülöm őket, s megyek tovább. Ha megjegyzéseket tesznek, kiabálnak, meg sem hallom. Ha pedig elkerülhetetlen mégis a párbeszéd, tárgyilagosan közlöm a tényeket, s hajtok tovább, nem keveredek vitába.

Legutóbb a Soroksári-Duna partján akaszkodott gatyaszáramba egy neveletlen eb. Gazdája (kis túlzással talán) dagadó kebellel szemlélte, milyen rátermett kis kedvence. Visszafelé úton újra összeakadtam a kutyával és tulajdonosával. Szerencsére előbbi éppen egy másik négylábúval volt elfoglalva, nem sokat törődött velem. A gazdi, történetesen hölgy, esedezett bocsánatért, de a történtek után sem fogta pórázra kutyáját. Gondoltam, szóvá teszem a dolgot. „Nem történt semmi különös – mondtam –, de ha nem tud parancsolni a jószágnak, fogja kötőfékre. Erre szabály is van.” A hölgy természetesen megsértődött, s ennek hangot is adott. Ott hagytam kutyástól: sem meg nem hallgattam, sem vissza nem feleseltem.

S végül álljon itt bölcsességem foglalata.

A világ olyan hely, ahol nem szükségszerűen bánnak velünk tisztességesen.

Bocsáss meg, de ne felejts!

Elküldve: 2015.04.29. 07:47 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@eltWANTED: Ez tipikusan az a fajta aki úgy száll fel gyerekkel a metróra hogy a záródó ajtó már a gyereket kínálja jól oldalba, de ki a hibás? Hát persze hogy az a hülye metróvezető. Múltkor pont egy ilyet láttam eléggé bicskanyitogató volt a nagypapa stílusa. Vagy egy másik példa hogy a babakocsi gyerekkel együtt a kerékpárúton, takarásban anyuka pedig hátat fordítva nyugodtan beszélget valakivel. Gratulálok! no komment.

Elküldve: 2015.04.25. 11:40 eltWANTED 

  • eltWANTED avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@Ns-Biker87: én múltkor bmxel mentem a bicikliboltba. odafelé mentem át egy kisebb úton 2 anyuka beszélgetett mind a 2vel volt 2 gyerek és az egyik az út közepén szaladgált(gyakran járnak arra autók az ott lévő gyorskajálda miatt). lassítottam és elgurultam a gyerek mellett. elkezdtek velem ordibálni hogy figyeljé' má' meg hasonlók. én csak átmentem az úton kikerülve a gyereket(kb 4éves lehetett) akire senki nem figyelt.

aztán a bicikliúton 2 nő ment egymás mellett. a bal oldali hátra is nézett látta hogy jövök de nem ment arrébb. nem jött épp kocsi leugrottam az útra megelőztem őket és visszaugrottam. aztán még hallottam hogy az egyik mondja hogy az eszed hol hagytad?

ez pedig tegnap volt: egyik haverommal tekertünk hozzájuk ilyen kisebb utcákon mentünk. jött egy kereszteződés ahol nekünk volt elsőbbségünk de jött egy nő is kocsival. még jó hogy megálltunk(viszonylag gyorsan tekertünk) mert ő úgy gondolta hogy neki van elsőbbsége és még csak nem is lassított hanem gázt adott. egy régebbi sárga suzuki swift volt. nem vagyok ilyen de szívesen utánamentem volna...

Elküldve: 2015.04.25. 10:29 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@ArtWolf: egyébként szerdán tetettem fel ( én is megcsinálom, csak cseréltetnem kellett az eredeti láncot (3 mm nyúlás) és hátsó sort kb. 3500 km.) az új Schwalbe Marathon Racer gumit 35-622es méretben. Suhan!... Azért nekem is fáj az oldalam. Éjszaka sokat felkeltem, és elaludni is nehéz volt. Remélem a hajléktalan azért jól van! Nehogy valami belső sérülése legyen.

Elküldve: 2015.04.25. 10:23 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@ArtWolf: Valószínűleg igazad van. Én rendszeresen járok a Gyömrőin egészen Vecsésig. Soha semmi problémám nem volt. Kop-Kop! Az autósoknak van egy jó tulajdonsága, arra néznek amerre haladnak, és mivel általában utolérnek ezért észrevesznek. Ott inkább mással van a hiba. Ha úgy érzik nem férnek el, akkor a biciklis puhább, így inkább azt csapják el, mint a szembejövőt.

Elküldve: 2015.04.25. 10:19 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@XCode: Tegnapelőtt gondolkodtam rajta egy pillanatot. Még jó hogy nem vettem! :-) :-)

Elküldve: 2015.04.25. 10:18 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@nmlkfx: Ja! Ott mindég vigyázok. Mint ahogy a budai rakpart melletti bicikliúton a Bathányi vagy a Varbazár környékén. Nem veszem magától értendőnek az előnyöm. De itt a Kőbányai elégé gyalogos mentes. Most a Stadionnál végigcsöngettem a Volánbusz pályaudvar melletti szakaszt, pedig ott eddig is nagyon vigyáztam. Azt hiszem veszek egy hajókürtöt. :-)

Elküldve: 2015.04.25. 09:58 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@nmlkfx: Én ott inkább az úton megyek... kétszer sok sáv, elfér mindenki, ott még igazából sose volt konfliktusom, se meleg helyzetem...

Elküldve: 2015.04.25. 09:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@OKdoki: Történeted nem éppen derűs. A mókás jó tanács ellenben tetszett: "A héten adjál fel lottót". A KFT együttes tanácsát is érdemes eszerint megfogadnod: "Rendezz el mindent, de már ne vegyél bérletet".

Több helyen leírtam már: a kerékpárnak és utasának nincsen tekintélye a közlekedés többi résztvevője előtt. Még a gyalogosoknál is alábbvalók vagyunk, sajnos. Autóst a tömege, gyalogost a sokaság teszi, a kerékpáros azonban nem tartozik sem ide, sem oda. Legfeljebb akkor kerül a figyelem középpontjába, ha kilapítja egy teherautó.

Elküldve: 2015.04.25. 09:34 nmlkfx 

  • nmlkfx avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Trek Bicycles Team csapat
  • Trek Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 6

Most hogy jó idő lett, a Bálna és a Duna közötti bringaút lett borzalmas. Nagyon kell vigyázni a sok bamba, meg besörözött turistára, ill. egyetemistára stb, akik ott sziesztáznak, és a lábuk elé meg nem néznek. Várostervezésből megint 5-ös.

De még lehetne sorolni, hogy mekkora horror néhol Budapest. :) Folyt.köv :)))

Elküldve: 2015.04.24. 22:05 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@WAUZZZJ: :-)

Elküldve: 2015.04.24. 21:54 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

@OKdoki: A héten ne adjál fel lottót, már felemésztetted a szerencséd, hogy nem jött autó.. :) Tegnap voltam dolgozni bringával. Végig a nagytétényi út melletti bicikliúton. Hihetetlen mennyire agyalágyult népség van ott. Minden buszmegállóban ott lebzselnek a felfestett kerékpárúton, nem a megállóban, a járdán. Mindenki ott sétál a felfestésen. Egy anyuka pont előttem akkurátusan beállította a babakocsit a buszmegálló sarkában a kerékpárút egyik sávjába a záró és a felezővonal közé. Végzett, hátranézett, meglátott, és akkor megrémült. Pedig 5-el jöttem, de akkor érthette meg, hogy "nem jó helyen van az a kocsi". És mindezt úgy, hogy rengeteg hely van. Mindenhol el lehetne férni kényelmesen.

Elküldve: 2015.04.24. 20:19 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@ArtWolf: Az! Persze mindég lesznek kockázatos helyzetek, de ezt a konkrét típust mindig is ismertem. Persze jólesik repeszteni, azaz milyen rossz lelasítani amikor olyan jól haladsz. Ijedjen meg Ő! Ez azonban egy rulett! És picit többet lehet veszteni rajta, mint egy kis pénz. Ezzel persze nem mondtam semmi újat. Gondoltam nem árt néha frissíteni, a más kárából tanulni, példatárat.

Elküldve: 2015.04.24. 20:02 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@OKdoki: Gyalogost elütni nem jó dolog... És állati mázlid volt, hogy fűre estél!

Elküldve: 2015.04.24. 19:39 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ma sikerült elütnöm egy hajléktalant a Kőbányi út mellet haladó bicikliúton, még a járműjavító bejárata előtt valamennyivel. Mivel ezen az úton alig szoktak lenni gyalogosok (persze CSAK bicikliút) így felgyorsítottam majd 30-ra. Aztán látom, hogy két hajléktalan téblábol előttem, de majd a fele meg van a bicikliútnak. Felém néznek, legalább is valamerre arra ameről jövök. Mar csak 50 méter. Van hely, minden rendben. Már csak tízenegynéhany, minden OK. Már csak öt. Mit csinál ez a marha?! Átlép az én oldalamra!! + 1 sec. Milyen szép ez a szaltó! Hogy forog el a villanyoszlop a vállam mellett! Fűre érkeztek! Kellemes nem fáj! Izé, meg egy bukfenc?! Ja már az úttesten vagyok?! Szerencsére éppen egy Autó sem jött! Alig egy másodperc múlva, beállt az egyensúly szervem alaphelyzetben. Felpattanok. Mégsem lenne szerencsés, ha mégis erre jönne egy autó! Elkezdek szerencsétlen emberrel ordítani. Folyamatosan bocsánatot ker. A társa kérlel, hogy ne üssem meg. (Nem is akartam) Nagyon megsajnáltam! Nem elég, hogy semmi bajom, meg a bordáit is összetörtem. Markolássza görnydten. Én a 110 kilós jól táplált, egy 70 kilós nyüzügét tiportam el. Jó, kiderül van egy horzsolás a homlokomon, meg a balkezem hüvelykújján. Ahogy látom, a jobboldali kormányvég kupak megadta magát. Ennyi! A kormányt és a nyerget be kellett állítanom mert kb. 5 fokot elfordúltak. Eddig semmi mást nem találtam! Én Jani vagyok. Úgy beszaratom a gyalogosokat, amikor a bicikliúton téblábolnak és elhúz ok melletük néhány tíz centire. Most elfogyott a szerencsém! Azaz nem! Csak félig. A Kőbányai út elég forgalmas tud lenni. 2x2 sáv. Most épp nem jött senki akkor! Fél perc múlva meg egy motoros polgárőr is odajött szemből. Hallgatta, hogy már én nyugtatom a palit, "lehettem volna elővigyázatosabb". Elképzelem, hogy én meg a polgárőr, aki vagy akkora mint én, móresre tanítjuk a két keszegtermetű hajléktalant. Szegények! :-) Intek, menjen. Sokszor elképzeltem mikor lesz egy marha aki belép elém. Három évet kellett várni. :-) Azert legközelebb elővigyázatosabb leszek. Hátha nem lesz ott mindég az arkangyalom. Persze jó megijeszteni a gyalogosokat, ha tilosban járnak, de azért megis csak van határa. :-)

Elküldve: 2014.07.19. 01:12 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@sanyiiiii: Lehet, hogy egymásnak csengettek. Vagy a csengőt próbálták ki épp. Vagy csak simán gyökerek...

Elküldve: 2014.07.19. 00:37 sanyiiiii 

  • sanyiiiii avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 11

Ezt az esetet nem igazán nevezném konfliktusnak, inkább határozatlanságnak. Gyalogosként közlekedek a járdán amikor egyszer csak egy biciklis pár csenget, lejjebb húzódok hogy elférjenek de semmi, hátra nézek ezzel próbálom jelezni hogy tudom hogy mögöttem vannak. Ezek után se kerülnek ki pedig kényelmesen volt hely a járdán. Ilyeneknek minek csengő?!

Elküldve: 2014.07.15. 12:15 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Anyukám évekkel ezelőtt Borsodban elütött egy biciklistát. Azaz, lényegében neki dőlt az idős bácsi. Szóltam már neki, hogy a lehető legnagyobb ívben kerüljön mindenkit. Akkor is kerülte, elmondása szerint, át is hajtott a szembelévő sávba egy kissé. Sőt, szerencsére le is lassított harmincra. Falucska üres útakkal, meg a részeg bácsival, aki felültt a kerékpárra. És mikor anyú mellé ért, eldőlt vagy kanyarodva az út közepe felé próbálta visszanyerni az egyensúlyát. 'Szerencsére' csak a lába tört el, de az sem anyukám autója miatt. A kocsinak a jobboldalon tükre és két elem fényezése bánta, meg anyukám némi pénze (az önrész). A helyszínre kiérkező körzeti orvos, azzal kezdte, Apuka már megint maga! Szóval egy notórius visszaeső biciklis katasztrófa volt az apja. A rendőrség gyorsan lezárta az ügyet, teljes egészében a bácsit téve meg felelősnek. A lényeg, biciklist a lehető legnagyobb ívben, hiszen bármi megtörténhet! Anyukám is végre megtanulta!

Elküldve: 2014.07.15. 10:12 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Azt hittem, nincs lejjebb, de természetesen ismét tévedtem. Béke úton megyek befelé a városba, autósok normálisak, szépen nagy ívben kerülnek ki (csodálkoztam is, Pesten azért nem szoktak ennyire), majd jön egy tanulóvezető, kb 30 centire a kormányomtól. Majd még egy... Mondom WTF... Lámpánál utolérem őket, le volt tekerve a másodiknak az ablaka, beköszönök rajta az oktatónak: "Jó napot kívánok, ez szabályos volt?" Erre elkezdett mutogatni a járda felé, hogy menjek a bicikliúton. Mondom hol? Sehol egy bicikliút! Gondolom bringaútnak nézte a járdát, mert sok bicajos megy rajta... Ennyire ismeri a KRESZ-t az oktató... Én annak idején fél órás fejmosást kaptam az oktatótól, ha véletlen kicentiztem egy bringást, most meg még neki áll feljebb... Nagy a baj...

Elküldve: 2014.07.14. 17:11 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@Ns-Biker87: Nálam az a taktika vált be hogy nem állok le senkivel se vitatkozni, mivel teljesen felesleges. Nemegyszer láttam már olyat hogy egyszerűen egymás mellett tekernek bicikliúton még akkor is ha én éppen megyek szembe velük. Legtöbb esetben ha látják hogy nem vagyok szívbajos akkor vagy hirtelen lehúzódnak szinte egymást fellökve vagy csak simán elmegyek kettejük között. Ilyenkor legszívesebben azt mondanám a képükbe röhögve hogy előbb kelj fel apukám. Szerencsére a legtöbb esetben ezek a veszélyek már előre láthatóak és van idő rájuk felkészülni. Ha el tudod azt fogadni hogy sajnos vannak ilyenek is, akkor kisebb eséllyel cseszed el a napod.

Elküldve: 2014.07.14. 16:27 frizzi 

  • frizzi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

Itt a kisvárosban sem kell félteni az autósokat, gyalogosokat, de a bringásokat se. Autósoknak, mintha nem is léteznél, simán kifordulnak eléd, ami nem baj, mert számítok rá, és eleve lassítok ha látom, hogy autó áll a kereszteződésnél..De legalább tolná az ótvar Golfjának, Suzukijának, vagy akármilyének.Hanem cammog 25-30-al.A gyalogos simán lelép, állj meg 35-40-ről.Biciklisek (persze főleg az idősebbek), kanyarodásnál, hogy kirakná a kezét, vagy szétnézne... Városon kívül simán előzik egymást, nem baj, ha te az árokba kötsz esetleg ki. Érdekes, főúton (51-es) viszont türelmesek az emberrel.Muszáj kicsit beljebb haladni, mert borzalmas rossz az út széle (Dömsöd-Tass-Szalk.-D.vecse).Nem dudálnak le, lassítanak ha jönnek szembe és nem tud egyből előzni.

Elküldve: 2014.07.14. 16:09 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@ArtWolf: De Ők legalább gyalogosok voltak. Megyek az északi oldalon. Sukoró tóparti részén. A bicikli út erre vezet, egy kis forgalmú szolgalmi úton, alig száz méterre az autópálya szélétől. Ez az út épp leszűkül és egy lejtősebb rész következik hamarosan. belelépek, de másodperceken már látom is hogy kb. 20 fős biciklis csoport áll keresztbe a három méter széles aszfalton egymás és az összevissza álló biciklijeik mellet, teljesen elfoglalva az aszfaltot. Egy (túra)vezetőnek tűnő ürge áll tülök jobbra, három méterre a füvön. Már negyven felett járok. A Bamba arcok közül néhány felém néz. Most lassítsak le? Enyhén fékezve kivágok a fűre, hogy köztük és a vezetőjük között átkeljek. Villám lockkolva, hiszen emelkedős, de aszfaltos terep. csakhogy mechanikus, nem tudom kioldani csak ha megállok. Ahogy a fűre érek, az első emberektől tízen valahány méterre, és még harminc körül, hallom meg az egyiküket: Vigyázzunk, elálljuk a forgalom elöl az utat! Mondanom se kell, hogy ennyi ember még megmozdulni sem tud akkora, mikorra elhaladok mellettük a gyomokon örülten rázkódó biciklivel. Lehet, hogy ekkor tört el az első küllőm. Könyörgöm, ehhez egyetemi végzettség kell? Biciklis emberek egy forgalmas biciklis úton parkolnak le, mikor még elfogadható füves terület is van! Ötpercenként jöttek velem szembe biciklisek, egy száll magukban vagy csoportokban. Ha csak nem az erdőben kezdték az utat, akkor ez a csoport is találkozott egy csomóval. A vezetőjük, meg jobb lesz ha ezentúl csak a mezőn vezeti a birkákat, ahhoz talán még lesz elég esze!

Elküldve: 2014.07.14. 15:49 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Mindegy! Béke út, Velence, ha valakit érdekel esetleg.

Elküldve: 2014.07.14. 15:48 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@OKdoki: Jó, hát gyalogosokról én is tudnék mesélni, itt Pesten, annyi ilyen eset van, hogy ha leírnám betelne a fórum...

Elküldve: 2014.07.14. 15:47 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Jaj, elnézést! Csak bemásoltam volna, de nem jól csináltam. Nagyobb térképre váltás

Elküldve: 2014.07.14. 15:40 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Gondoltam bemásolom ide a helyet, de ezen még nem szerepel a bicikliút. Elképzelni nem nehéz, mert a sínek és az út között terül el. https://maps.google.com/maps/ms?ie=utf8&hl=hu&msa=2&dg=feature

Elküldve: 2014.07.14. 15:36 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

A Velencei-tónál meg, jövök Gárdony felől Velencére. Itt épp egy szép kerékpár út jön át az úton a vasúti sínek mellé és úgy éri el a velencei vasútállomást, majd a körforgalmat. de én még csak a védett bicikli úton jövök egy kis fahíd felé Gárdony felől. Nagyon sokan bicikliznek. Épp gyerekcsoportok mellett haladok el az én sávomban, de már fékezek, mert két gyalogos nő jön a saját sávomban, és szemből folyamatos a biciklis forgalom, így sajnos nem tudok 30-al elhúzni mellettük sávváltással. Már szinte egy helyben állok és a pedálon az egyensúlyozás miatt. Alig tíz méterre a "hölgyektől" (30 év körüliek, még csinosaknak is mondanám, ha az agyuk nem lenne fekete), mikor a széle felé álló halakban mondja a másiknak, hogy húzódnunk kéne (nála még van remény). Erre a beljebb álló fennhangon, lényegébe nekem kiáltva odaszól, ez a gyalogosok sávja, a biciklisek a másikat kell, hogy használják. Hirtelen válaszolok, hogy szemből jönnek ezért is állok előttük (ekkor már csak öt méterre). De ahogy végigmondom, már folytatom is, hogy ez bizony bicikliút teljes szélességében. Erre a nő, nézzem meg a végét, ott a "gyalogosok jele" van felfejtve az aszfaltra! Na vajon mire mondta azt, hogy a gyalogosok jele van felfestve az aszfaltra, és mi indította ilyen arrogáns és azonnali támadásra, miközben én kedvesebb és magyarázóbb stílusban kezdtem? Igen, egy háromszögben elhelyezett gyalogos kép, pontosan a vasúti megálló aluljárójából érkező keresztező járda előtt felfestett kép. Ez a járda megy az úttestig, ahol át lehet menni a Velence Resort Spa hotelhez és fedett fürdőkomplexumához. A tábla értelme: Vigyázz, keresztező gyalogos forgalom! Három vagy négy piros színű biciklis fekvőrendőrt is kitettek (enyhe magasítással), nehogy a nagy sebességgel érkező biciklisek elüssék a keresztben (!) áthaladó gyalogost. Ennek ellenére csak az arroganciája volt bosszantó a "hölgyben". Ugyanis, nincs járda a két települést elválasztó kevesebb mint egy kilométeres országút szakasz mellett. Teljesen normális, ha van néhány ember aki gyalog szeretné ezt a távot megtenni. Az is normális, ha ezt inkább a biztonságosabbnak és tisztábbnak tűnő bicikliúton tennék, mint az autóút mellett a (sáros)füvön. Ránézésre sem tűntek a KRESZ jelzések nagy ismerőinek, így az sem meglepő, hogy nem jöttek rá mit jelent a bicikliút bizonyos szakaszára felfestett jel. Csakis a segítőkészség teljes hiány, hogy nem tudtak libasorra felzárkózni mikorra közel értem (ha már csak egymás mellett beszélgetve tudják elképzelni a világot) (úgy is lassítottam már akkorra), vetette vissza őket a középkorba a szememben.

Elküldve: 2014.07.14. 14:59 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@OKdoki: Amúgy nekem pont a kamionosokkal van a legkevesebb bajom, talán ott a legjobb arány a normálisak javára (persze, amelyik paraszt, az hatványozottan érezni, mivel 40 t-val furikáznak). Azért szakadt el a cérna pénteken nálam, mert nem az történt, ami szokott, hogy nagyjából 10-ből 1, max 2 a paraszt, hanem 10 legalább 8, értsd, szinte mind... Ez a nem mindegy...

Elküldve: 2014.07.14. 14:04 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@ArtWolf: Igen, az autósoknak van egy ilyen alfaja. Én a Gyömrői úton szoktam a legtöbbet dűhöngeni, mivel ott két sáv áll rendelkezésre az egyirányba haladóknak is. Persze, máshol is rendszeres. Mindenesetre, hétvégén a tök üres Gyömröin vannak autósok akik 30 centire mennek el mellettem úgy, hogy a közelben nincs autó és simán behúzodhatnának a kerüléshez a belső sávba. De nem. A helyzet az, hogy ha utóléren őket egy lámpánál már fel is adom, hogy szóljak nekik. A többség ránézésre is gyengébb képességünket néz ki, ott a volán mögött. Azért néha van olyan flegma kigyúrt is akinek szólnék, de legutóbb az egyik, akin nagyon felhúzták magam, elindult mire utolértem a lámpánál. Bár, szerintem ő is ehhez a válfajahoz tartozik valamilyen szinten. Nyugdíjasba oltott HMCS. Egyébként ezen az úton volt már jó tapasztalatom kamionossal. Közeledtem már Ferihegyhez, amikor a belsőbe húzodva megelőzőtt úgy, hogy még mögötte fel is tartott néhány autót egy ideig. Pedig jó ha 50-nel ment, olyan kicsinek tűnt a sebbeség különbség.

Elküldve: 2014.07.07. 15:55 sanyiiiii 

  • sanyiiiii avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 11

Múltkor mentem BP-n a budai oldalon felső rakparton bicikliúton. A lánchídnál egyszer csak jobbról (hídról) lazán bevág elém egy "Hajtás pajtás" futár úgy hogy körül se nézet meg semmi. Az volt a szerencse hogy kitudtam kerülni hirtelen mert szemből nem jött senki, megállni nem tudtam volna mert villamos sínen tuti hogy kiment volna a kerekem + a fékem sem volt valami hú de jó (már komplett fékrendszer csere lett újra!). Eddig azt hittem a futárok tudnak biciklizni rendesen, de most nagyot tévedtem. Szóváltás nem történt, már megszoktam ezeket. Camponánál megyek kerékpár úton, előttem egy montis aki lassabban megy jóval nálam már előzés előtt 10 méterrel már szembe sávba vagyok erre mikor ott vagyok mellette hirtelen elkezd kanyarodni balra, nem jelzett és hátra se nézet; pár centin múlott hogy ne találkozzunk. Rengeteg kerékpárosnál (most városiakról beszélve) az a baj hogy sose néznek hátra kb, vissza pillantó tükört meg b*sznak felrakni. Kocsisoknál az volt a legjobb mikor megyek át előtte és elindul mikor pont előtte vagyok, dugó volt és erősen gondolkodtam hogy kicsit beszélgessek e vele még áll, de nem volt kedvem még jobban feltartani a forgalmat.

Elküldve: 2014.07.07. 15:08 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

A kibaszott tetves kurva anyjukért nem képesek a rohadt geci faszkalap autósok rálépni a tetves fékre és/vagy tekerni azt a redvás kormányt!!! 10ből kb 6-7 kicentizte a kormányomat, főleg Pest és Fót között... Egy kamionos ráadásul le is szorított (kielőzött, jöttek szemből, ő meg úgy gondolta, ledúr engem az útról, olyan 40-nel mentem le a salakba). Eyszer tuti rálépek egynek a nyakára... Vagy letöröm a tükrét... Faszom kivan az ilyen köcsögökkel...

Elküldve: 2014.04.22. 09:48 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Otthon voltam Szentesen pár napot húsvétkor, hát az a közlekedési "kultúra" ami ott van... Két nap alatt több veszélyes szitu volt, mint itt pesten két hét alatt... Csak kettőt emelnék ki: Öcsémmel megyünk Csongrád felé a bicajúton, teszkónál lekanyarodunk a benzinkúthoz guminyomást nézni, de egy másik fószer is úgy gondolta, h ő most lekanyarodik ugyanoda, a probléma ott kezdődik, hogy egyrészt ketten egymás mellett mentek gyökkettővel, majd miután rákiabáltam, mert nem kis tempóval érkeztünk meg mögé, még neki állt feljebb (mivel ő már nem az első volt azon a kb 4 km-en, aki barom volt, majdnem megálltunk elmagyarázni neki a kreszt...). A másik húsvét vasárnap egy óra, zéró forgalom, belátható útszakasz, nekem van elsőbbségem, ennek ellenére úgy kijött elém egy autós meg egy biciklis, mintha ott sem lennék, a bicajosba majdnem bele is durrantam, csak szerencsére jók a fékeim meg a reflexeim... Méghogy Pesten veszélyes bicajozni a sok autó miatt... Fenét... A kresz be nem tartása, az a veszélyes...

Elküldve: 2014.04.21. 23:12 Lgyuri 

  • Lgyuri avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

Kétsávos bringaút, mellette 3 méterrel a járda. A bringaúton két "kedves" nyugdíjas néni, banyakamionnal. Amikor utolérem őket, kúlturáltan, halkan: "Csókolom, kerékpárút!" mamókák: "csak a fele"
"nem, egyik ide, másik oda, a járda 3 méterrel odébb van" "Mi is biciklizünk!" Le kellett mennem a bringaútról mert nem voltak hajlandók odébb menni! Azóta már szirénát is szereltem a keróra (autó riasztó szirénája, 12v akkuról) de valahogy ezt sem hallják a tisztelt gyalogosok.

Elküldve: 2013.11.16. 16:18 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@messor: Igen az a sín tényleg egy életveszély, ott mindig halálfélelemmel megyek át, majdnem nullára szoktam lassítani és úgy megyek át, mert a sínek fekvése is pont a legrosszabb, meg ugye az általad is említett rések..

Elküldve: 2013.11.16. 15:29 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@pdenes: Igen tudom. :( És tudod mi a csúcs az egészben? A minősíthetetlen út(aknafedő 4-5 centiméterrel feljebb van szinte végig! Térkő burkolatú kerékpárút kövek kimozognak+ aszfaltozás ahol találkozik a térkővel gyönyörű kb. 6-7 centiméteres peremek alakultak ki és még sorolhatnám...)mellett az iparvágány ahol átlósan keresztezi a kerékpárutat közel 10! centiméteres lyuk tátong! Ezt máshol miért tudják úgy megoldani hogy nem kell ekkora rést hagyni a vonat kerekeinek? Tudja valaki? Ráadásul mivel nagy a rés és a sínek is átlóban mennek a kerékpárúton nagyon balesetveszélyes is! Konkrétan egyik haverom ismerőse ott taknyolt egy iszonyatosat mert elcsúszott a kereke a síneken és hogy jól végződjön a másik oldali sínen már nem tudott átmenni mert belecsúszott a kerék és egy kb. nyolc centis etage (etázs ld.: félkerülő csőhajlításnál) keletkezett a felniben ami ugye kuka!!!

Elküldve: 2013.11.11. 21:04 lyloo 

  • lyloo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Diplomamunkám során kerékpáros létesítmények vizsgálatával, tervezésével foglalkozom, ennek kiegészítésére készítettem egy kérdőívet. Nagy segítség lenne, ha ki tudnátok tölteni!

https://docs.google.com/forms/d/1mVobjJ5E3hHOkJmtHPtLT9PmPht1OS1iu5dDBMp2i8o/viewform

Köszönöm!

Elküldve: 2013.11.02. 22:23 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

@messor: Igen, csak sajnos ahogy máshol, ott is minősíthetetlen a "kerékpárút" minősége, országútival annyira nem kellemes élmény végigmenni rajta. Mondjuk azon a szakaszon az út minősége is foshányás, de azon legalább tudom kerülgetni a hibákat.

Elküldve: 2013.11.02. 16:10 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@pdenes: Azon az úton én is szoktam járkálni, kocsival is bringával is, de jobb ha ott is a bringautat használod mert elég keskenyek a sávok és bedarálnak a száguldozók!

Elküldve: 2013.11.02. 11:38 pdenes 

  • pdenes avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 105

Pár napja történt:

A berlini utcán mentem (gyógyszergyárnál), amikor arra lettem figyelmes, hogy szemből jön elég szép tempóval egy mazdás, az én sávomban! Épp előzött egy másik autót, amivel nem is lenne probléma, de ami kiverte a biztosítékot: Nagy tempóval előzött, hosszan jött a sávomban, és mindezek ellenére még ő dudált és mutagott (mindezt a nagy tempójú manőverezés közben!) még nekem, hogy ugyan takarodjak már a kerékpárútra! Azért az ilyen emberekkel én komolyan elbeszélgetnék, hogy mégis miazanyádatképzelszmeséldmárel...ha történetesen nem én jövök hanem egy autó, annak is int, hogy takarodjon az útból, vagy mi?? Rendesen le kellett húzódnom mert tényleg elég necces volt a szitu.

Elküldve: 2013.11.02. 11:15 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Sheffy: Na ezzel én is így vagyok, mármint a béna bringásokkal akik nem ismerik a KRESZ-t! (tisztelet a kivételnek, a jelenlévők mindig kivételek ) Pölö: Ha kanyarodik a bringaút balra és lehet menni még egyenesen is, én haladok a bringaúton, szemből jön egy másik kerós veszettül akkor hadd legyen már a KRESZ szerint nekem elsőbbségem, és ne keljen a szemből jövő béna bringás miatt fékeznem mert nem ismeri a szabályokat. (jelen esetben a védett útvonal fogalmát)

Elküldve: 2013.11.02. 11:06 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@BalageUMF: A harminc méter még hagyján, de amikor tempót mész és a kereszteződés előtt kb. öt méterrel eléd vág jobbra keresztbe előtted és kanyarodik, na az már finom!

Elküldve: 2013.11.01. 11:15 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

@KennyThePro: meg is tettem volna mert a fű nem akadály szárazon, vizesen meg csak egy kicsit kimozdul a segge, viszont ez az út egy jó másfél méterrel magasabban van mint az autósoké, és csak egy patka véd meg attól hogy esetleg lecsússz

Elküldve: 2013.11.01. 11:05 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@Keresztfate: Nálam ilyenkor jön az, hogy ha van egy kis fű valamelyik oldalon, akkor lemegyek oda és bemutatom a lehető legközelebbi előzést. Mondjuk országútival ez nem jó ötlet.

Ha már itt tartunk én is írok pár történetet. A városból kifelé vezető út mellett van egy kb. 4km hosszú járdaköves bringagyalog. Kb. 70-70cm-en van megfelezve. Általában a konfliktusain legtöbb része itt történik. Íme pár példa:

  1. Fáradtan tekerek haza montival. Behozok egy görkorcsolyás csajt aki az út közepén halad. Rászólok csendesen...semmi reakció. Rászólok kicsit hangosabban...semmi reakció. Óóó, persze hogy be van dugva a füle és ordít belőle a zene. Amint kicsit lehúzódott jobbra egy belógó faág miatt, jött a büntető előzés. A faág mondjuk nagyok koppant a sisakon, de csaj is megijedt. Visszanéztem, utána már a szélén ment.

  2. Ugyan az a hely, pár nappal később, szintén montival voltam kint. Két turista öreg néni két túrabottal és táskával megy előttem, elfoglalva az egész utat. Fékeim kicsit nedvesek és koszosak lettek, így elég szép hangjuk lett. Kicsit megfékezek úgy, hogy lehessen hallani. Persze a reakció megint semmi, de már megszoktam. Megkérem őket, hogy legyenek szívesek kicsit félrehúzódni. A beszélgetés így nézett ki.

-Legyen szíves félrehúzódni, az egyik oldal bicikliút. -Tudom, tudom. -Akkor miért tetszik az egész utat elfoglalni? -Hogy az olyan huligánok mint maga ne tudjanak itt hajkurászni.

Még én voltam a huligán, mikor /szerintem/ udvariasan megszólítottam, hogy legyen kedves elengedni.

  1. Két haverommal tekertünk a Duna melletti töltésen. Bősről Pozsony felé. Sikerült hátulról belefutnunk egy turistacsoportba, akik persze a már kijelölt bicikliutat sikeresen elfoglalták teljes szélességében (5-6 ember ment egymás mellett) és kb. 50 méter hosszan. Az első pár sor a gumik zúgásából észrevett minket, a többi pedig ment, mint a vak ló. Először rászóltunk mi az emberekre, néhányan észrevettek és elengedtek, aztán ahogy haladtunk köztük előre egyre süketebb lovak jöttek, mert már ők szóltak egymásnak, mégsem vettek észre minket, sőt..Amikor az út szélén megpróbáltunk elmenni, voltak akik elénk léptek és miután "szegény" lelke nagyon megijedt, velünk kezdett el kiabálni, mit keresünk ott. Igen...vajon mit kereshet egy biciklis a kerékpárúton? Nem is értem..ez teljesen abszurd. Végül a vezetőnek annyit sikerült hozzáfűznie, hogy "Csengőt ismeritek?". Erre mindössze annyit tudtam mondani, hogy "A táblákat ismeritek? Minden 500 méteren ki van festve a bicikli ábra."

Szóval erről ennyit..Felvidéken a legtöbb embernek még a bicikliúton közlekedni próbáló emberekkel is baja van.

+1 Saját hülyeségünk. Tekertünk a mezőgazdasági úton, edzésnek vettük..volna, ha egy kolléga nem gondolja úgy, hogy mindenképpen akadályozni akar minket. Feleslegesen fékezgetett előttünk, kanyargott, hol gyorsított hol lassított..2km szo*ás után elszállt a türelmünk. Két oldalról volt egy pocsolya, középen az út. Sejthető volt, hogy a srác az úton fog átmenni, szóval kapott egy kellemes hideg, sáros fürdőt ezért a mutatványáért. Utólag átgondolva megbántam már, de akkor nagyon idegesítő volt, hogy ezzel szórakozott 2km-en keresztül. Tisztán láthatott minket, mert minden kis produkciója előtt hátranézett, hogy ott vagyunk e még.

Na ez aztán jó hosszúra sikerült :D

Elküldve: 2013.10.31. 22:06 Bonyi 

  • Bonyi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 18

nekem sajnos mindig a biciklis társakkal van gondom: a bmx-esek majdcsak mindig megpróbálnak beijeszteni, a városi harcosok meg sokszor közlekedni sem tudnak. példa az utóbbira tegnap megyek hazafele edzésről és hát kénytelen voltam a bicikli úton menni révén az autóúton tiltótábla jelentette ki nemtetszését. egy kis család tekergettek persze szépen egymás mellet, úgy hogy a majdcsak 2 méteres úton(elég ritka de tényleg van ilyen falun is) el ne lehessen menni. jön a szokásos procedúra: halk csöngetés és nyugodt hangon felkérés a félreállásra: na hát ezt ők úgy is vették, mindenki satufék én majdnem belementem az egyik gyerekbe utána az apuka még rendőrt akart hívni rám, bár nem is tudom miért. én feladtam a reményeimet arról hogy minden biciklis tud rendesen kommunikálni és nem kell káromkodva fenyegetőzni, esetleg verekedni.

Elküldve: 2013.08.22. 01:11 Fagyi17 

  • Fagyi17 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pécsi bringások csapat
  • Pécsi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

Tegnap épp volt egy elég kellemetlen dolog :D Köztudott rólam, hogy imádok reflektorokat fel szerelni a bringámra :D tehát a fény meg volt este, hogy észre vegyenek. Lényeg az, hogy két férfi egymás mellett szépen el diskuráltak... én vakuztam meg fékeztem (nyikorgattam a tárcsát) de fel sem figyeltek rám, így fogtam és rá rántottam a kormányt az egyik férfire és "véletlen" meg löktem a kezét. Erre ő mondta, hogy ez mire volt jó? Én meg szépen közöltem velük: Ha látnak valami fényes dolgot közeledni vagy hallanak valamit hátulról akkor nézzenek egy picit hátra is... végül én jöttem ki a helyzetből mert el ismerték a dolgot.

Elküldve: 2013.04.08. 12:55 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@DaveN11: ismerős szitu gyalogosokkal..én autóval..........azért ha előre engedek pl embereket a zebrán mert elsőbbségük van,az nem azt jelenti hogy egy egész napot basszanak el az átkeléssel....mert úgy vannak vele h úgyis elsőbbségük van a többi le van szarva..ráérősen battyognak....... a ti esetetekben is elég bosszantó lehetett az autósnak hogy 10méterek vannak közöttetek....ezért lehetett idegbajos...

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!