Bicós konfliktusok az utakon és járdán-gyalogosokkal és autósokkal

101-123 (123 hozzászólás)

Elküldve: 2013.04.08. 12:06 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

Egyszer jártam úgy, jobbkezes volt az utca, jövök autós nem adta meg, és satu fék. Nagy anyázás mindkét részről, kérdezem miért nem állt meg hiszen jobbkéz van és nekem kellett volna elsőbbséget adnia. Mire felháborodva mondja hogy tudja hogy jobbkéz van, de én kerékpárral vagyok... ÉS??? Sokan sajnos valahogy nem tekintik egyenrangúnak, és sajnos azt kell mondjam a kerékpárosok sem tikintik magukat egyenragúnak a többi közelekdővel. Mert nekik lehet piroson átmenni, ők mehetnek a gyalogosok közt stb... Az én szememben nincsen autós, kamionos, motoros, kerékpáros stb... Emberek vannak akik közlekedésben vesznek részt, és ha gyökér az illető tökmindegy mit vezet, nem azért idióta mert olyan járművet vezet amit, hanem azért mert természeténél fogva gyökér. Respect minden közlekedő félnek, és igyekszem mindig türelemmel és figyelemmel közlekedni. Pölö azt marhára utálják az autósok, mikor megyek az úton, jobbszélről behúzódok a sáv közepére és megállok, megadva a zebra előtt a gyalogosoknak az elsőbbséget. Saját életemmel játszom, de dühít hogy sose figyelnek az emberek egymásra!

Elküldve: 2013.04.08. 11:47 zsolti-010 

  • zsolti-010 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 12

De azért srácok, sajnos egy alapigazságot le kell szögezni, a kerékpárosok megítélésében, mi kerékpárosok vagyunk 99%-ban a felelősek. Hogyha egy kerékpáros száguldozik a járdán, cikázik az autók közt, onnantól kezdve sajnos az emberek általánosítanak és minden kerékpáros hitelét veszti.De ez igaz az autósokra,és nem mellesleg a motorosokra is.

Elküldve: 2013.04.08. 11:45 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

Volt, hogy hárman mentünk biciklivel Agárdon, a kijelölt kerékpárúton. Kereszteződésben elsőbbségünk volt, én mentem elöl, 2 haverom kb. 10-10 méteres ráhagyással mögöttem. Legutolsót majdnem elcsapta egy autós aki úgy gondolta elsőbbséget ad magának. Természetesen nekiállt üvöltve anyázni meg fenyegetőzni, majd amikor csikorgott a fékünk és megfordultunk hogy mindent megbeszéljünk, úgy gondolta nem akar társalogni és elmenekült... kíváncsi vagyok hány embert kell elcsapni egy ilyen helyen, hogy megtanulják az autósok a kresz-t...

Elküldve: 2013.04.08. 11:38 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Ns-Biker87: UUh nekem volt már egy pár ilyen eseten de nem szoktam felvenni:) A legrosszabbul talán az esett amikor nálunk a főutcán elmertem tekerni egy nagypapi mellett laza 30as tempóval.Hozzáteszem semmi szabályellenest nem követtem el mert elfértünk egymás mellett és a pirosnál utolért és elkezdett rágalmazni emberek előtt hogy hogy képzelem én hogy száguldozok meg hogy balesetet is majdnem okoztam....bla bla. De igazából semmi nem is volt csak az emberek szeretik túlfesteni a történetet. Jah meg hogy itt van alattam egy majdnem 50ezer forintos bicaj és hogy nincs rajta csengő:( Ehhez is hozzá teszem hogy anno 50 volt valóban a vétel ár de mikor ez történt már bőven 100 felett volt a keret:( De amúgy haverommal nap mint nap kapunk sértő kritikákat mert úgymond száguldozunk (akár kocsik közt is ha olyan a helyzet) de még sosem okoztunk semmiféle balesetet sem mert olyan helyzetbe sosem megyünk bele ami esetlegesen tényleg bajt okozna.

Elküldve: 2013.04.08. 10:49 Kocolle 

  • Kocolle avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

(bocs,véletlen elküldtem félkészen) Tehát SEMMINEK nincs már kultúrája!! Ebben a nem is tudom országban se tisztelet, se becsület, se tisztesség NINCS!! Én is autóztam sokat,tekerek rengeteget, de minden szegmensében a közlekedőknek nagyon sok a hülye egoista baromökörállat sajnos!!Gyakorlatilag az utakon az erősebb kutya ..szik felfogás uralkodott el!! Miden 3. autós telefonál vezetés közben, a stop tábla, elsőbbségadás tábla, gyakorlatilag nem létezik!! Egyre többen kerülik az irányjelző használatát is !!Komolyan, szinte nincs olyan nap, amikor edzésen nem keveredek olyan szituációba, hogy ha én keménykednék, hogy nekem van elsőbbségem (pedig van) akkor már több százszor belegyalultak volna az aszfaltba!! Pedig csak nagyon mellékutakon járok!!Itt mindenki kezdi azt hinni, hogy ő az isten!! Nem tudom miért,de jó pár 10 éve ilyen még nem volt!!Persze vannak előzékeny autósok gyalogosok is, de elenyésző számban! Ha iylennel akadok össze, akár gyalogosan is, minden esetben megköszönöm, ha megadja az elsőbbséget nekem!! Hátszelet, és kitartást mindenkinek!!

Elküldve: 2013.04.08. 10:40 Kocolle 

  • Kocolle avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 3

Ebben az anarchiában ami itt eluralkodott SEMMINEK

Elküldve: 2013.04.08. 09:05 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@zsolti-010: Ezt annyiban egészíteném ki, hogy babakocsival közlekedő embert nem szólok le, velük nem vitázom mert ott egy csöppség benne a kocsiban. Ezt tiszteletben tartom, és én sem örülnék ha valaki kizavarná az autóútra az én párom a gyerekkel. Illetve különbséget kell tenni kerékpár út és gyalog-kerékpár út között, mert sokszor a kerékpárosok ezt is keverik, vagy egyenrangúnak tekintik. Néha járdázom, ha úgy hozza a sors, de mindig 5-6 km/h-val és minden esetben a gyalogosnak van elsőbbsége.

Elküldve: 2013.04.08. 08:57 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

@zsolti-010: én csak odabököm jó hangosan, hogy "előzök balról" aztán jónapot:D érteni szokták

Elküldve: 2013.04.08. 08:11 zsolti-010 

  • zsolti-010 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 12

Ezzel a csengő témával nagyon nagy gondban vagyok, Akár kerékpáros akár gyalogos megy előttem, és zörgök, általában azt hiszik hogy azért teszem, hogy félreálljanak, pedig az esetek többségében csak jelezni szeretném közeledtemet, nem kellene mindjárt félreugrálni, amennyiben az illető "normálisan" közlekedik. Ebből gondolom nem kevés konfliktus kerekedik az utakon.

Elküldve: 2013.04.08. 08:05 zsolti-010 

  • zsolti-010 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 12

De jó téma! Azzal kezdeném,hogy autózom, kerékpározom és ritkábban gyalogolok. Hát mostanában, többször elmondtam bizonyos helyeken, hogy az utakon a legnagyobb állatfaj a gyalogos. Mindig mindenhol azt fújják hogy kell a kerékpárosoknak is kreszt tanulni meg stb. A gyalogosnak miért nem kell? Többen írtátok előttem, hogy a kerékpárúton gyalogolnak tolják a babakocsit, azt nem értem hogy miért nem az autóúton teszik mindezt, miért a kerékpárúton, az én olvasatomban ugyan az. Ráadásul még nekik áll feljebb.

Elküldve: 2013.04.08. 07:32 Bose401 

  • Bose401 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 143

@Ns-Biker87: Sziasztok! Imádom mikor a kerékpáros úton előttem kolbászol a kedves gyalogos egy padlószőnyeg rombolóval. A legjobb amikor a gyalogos a bal oldalon halad, a kutya /vagy valami hasonló/ meg jobb oldalon 5 méterrel előtte s köztük persze olyan póráz amit alig lehet észrevenni. Ha meg megkérdezem, hogy "hosszabb póráz nem e lett volna ahol ezt a szart vetted??" még neki áll feljebb. A kerékpáros út a kerékpárosoké. Nem a kutyájukat sétáltató bunkó "panelpatkányoké". Szerintem.

Elküldve: 2013.04.08. 05:27 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

nekem altalaban kerekparosokkal szokott konfliktusom lenni harom okbol kifolyolag: 1. nincs lapaja pedig a fenyviszonyok indokolnak 2. lazan athajt piros lampan es leszar mindent 3. mogottem jon es nekiall csengetni, legszivesebben a kezet letornem, anyjanak csengessen. elozzon meg ha akar azt csoki.

rendszeresen vezetek igy mikor kerekparozom, autos szemmel megyek. es sok esetben az is baj hogy aki kerekparozik, annak fingja nincs a kreszrol es nulla a kozlekedesi rutinja (azt hogy kamikaze modon megy ossze vissza mindent es mindenkit leszarva, nem tartom rutinnak)

Elküldve: 2013.04.07. 23:59 Balki 

  • Balki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 6

nekem spec még nem volt konfliktusom sosem. Lehet olyan volt, h valaki (gyalogos) szólt, h "nemnormális"... :D, de komolyabb még nem /kopp-kopp/. Pedig mikor Győrben Baross úton száguldva direkt a gyalogosok közt ... hm mennyire lehetett élvezni. Biztos van, h gyalogos van a bicikli úton de nem tud felidegesíteni. így meg sem maradnak ezek a storyk. Kikerülöm, megállok valahogy tovább haladok. :) PEACE FOREVER :D

Elküldve: 2013.03.30. 20:33 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@BalageUMF: jaja!! azt én is szeretem.....meg mikor lefröcskölnek a tócsákból...........

Elküldve: 2013.03.30. 14:53 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Ns-Biker87: az is jó mikor 30 méterrel a kereszteződés előtt megelőz és minden jelzés nélkül elrántja jobbra a kormányt mert Ő bekanyarodik

Elküldve: 2013.03.27. 20:00 st 

  • st avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 30

Itt Szolnokon nincs akkora gond az autókkal, buszokkal. Sosem járok busszal, esetleg busz mögé állok be (inkább nyáron jellemző), de itt sincs gond. A gyalogosokkal annál több gond akad. Az nem is zavar, hogy szlalomozok, mondhatni élvezem is, mert ha már a bringaútra téved, akkor had ijedjen már meg, ennyi neki is kijár. Viszont amikor esős időben a bringaúton kerülgetném a tócsákat, hogy legalább direkt ne legyek annyira vizes, és direkt a száraz részen megy ő is , akkor elszakad a cérna, és felcsapom őt is vízzel. Este általában nincs bajom sem az autósokkal, sem a gyalogosokkal, mert a fényerő miatt bőven észrevesznek. Járdára csak nagyon ritkán megyek, pl ha ilyen hóhelyzet van, és az úton nem merek menni. A kékekkel sem volt eddig különösebb gondom, este látják hogy lámpa az bőven van, aztán nem kötöszködnek, bár ez szerencsén is múlik, mert ha akar akkor bármibe beleköthet.

Elküldve: 2013.03.27. 19:34 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Ns-Biker87: én azt szeretem még ha az autós megelőz és azthiszi kibicó van alattam úgymond és majdnem lesúrol...pedig a 740es kormány kilóg a bicósávból..de ezt nem tartják szemelőtt sajna.....

Elküldve: 2013.03.27. 19:13 Fagyi17 

  • Fagyi17 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Pécsi bringások csapat
  • Pécsi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

@Ns-Biker87: Hát én is Pécsi vagyok és ahogy itt is mondták itt szinte rühellik a bringásokat... én legtöbbször járdán szoktam közlekedni de úgy, hogy ne zavarjak senkit én is inkább igyekszem ki kerülni a sok embert direkt lassabban megyek ha babakocsis nénike vagy kisgyerek is van de az, hogy vannak olyan emberek akik direkt úgy mennek, hogy ne lehessen el férni.Az egyik ember keresztbe kasul megy a másik nem tudja el dönteni hogy most hol menjen, jobb oldal t? ááá nem inkább bal... ááá mégse középen... ja mégse inkább bal szóval az ilyenek.Na meg a kedvencem amikor tök mindegy, hogy milyen test alkatú ember alacsony vagy magas testes vagy sovány gondol egyet és középen megy és úgy hogy még véletlenül se lehessen ki kerülni...

Az autósokkal nincs különösebb gondom mert nem nagyon szoktam úton menni de ha megyek is akkor ügyelek hogy kellő kép a szélén haladjak, hogy biztonságosan meg tudjanak előzni.

(Deszkások,rolleresek,görisek) velük nem is nagyon találkozom max nyáron de akkor is látják ha kicsit iramosabb tempóban haladok és még a vészhelyzet előtt arrább totyognak vagy gurulnak.

Elküldve: 2013.03.27. 18:13 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

Mindenhol vannak hülyék, ez tagadhatatlan :D Biciklis, biciklis elől nem megy félre, no problem megoldom. De mikor a drága babakocsis hölgyikék csigalassú tempóban döcögnak a bicikliúton és nem hajlandóak arrébb menni az már zavar....általában nem szólok, csak kikerülöm őket, füvön, árokban esetenként, kavicson..stb. Vannak szerencsére értlmesebb egyedek akik időnként hátra néznek ha már egyszer a bicikliúton eszi őket a nyavaja, és ha útban vannak akkor félre mennek. Nem marad el részemről a köszönöm ilyenkor, de nem mindig van ez így. azt bírom legfőképp mikor kutyát sétáltatnak a bringaúton és keresztbe kasba rohangál a kutya esetenként póráz nélkül, és ne cseszd meg kerüld ki. Szeretem a kutyákat, nekem is van, igen néha kénytelen vagyok a bringaúton menni vele, de figyelek ki jön és nem mászkál keresztbe. No mind1, szoval esetenként a bringaút és az utca szlalompálya. Volt olyan is hogy a kiscsávó meglepődve nézett rám hogy ugyanmár én mért megyek az utca jobb oldalán....hát mert nem Angliába vagyunk, kb azért :D Regényt lehetne írni a sok hülyéről az fix. az autósok meg katasztrófák. az még elmegy hogy a bringásokkal nem törődnek, megszoktam, de hogy a másik autóssal sem az már érdekes. mikor jön az illtő elmebajnok a földúton velem szembe, és nyomja neki mint az állat(elhiszem h élvezi), de nem lassítana ha mellém ér és még csak félre sem akar menni, neeeeeeem álljak bele az árokba....Ez nyáron rohadt zavaró mikor egy egy ilyen tapló után nyeled a port vagy fél órát...

Elküldve: 2013.03.27. 17:00 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

nálunk szerencsére nem sok baj van az autósokkal. legalább is nekem még nem volt bajom velük lehet azért mert úttesten nem sokat közlekedek. a gyalogosokkal viszont annál több. tudni kell, hogy nálunk a bicikli út úgy néz ki, hogy az út egyik oldalán van járda + bicikli út a másikon meg csak járda. mégis a különbség hatalmas, mivel a bicikliutat kb 20 mellékutca keresztezi ahol a biciklis gázolások 90%a történik (tehát az autósok leszarják ha ott van valaki) ami miatt mondhatni nem valami biztonságos. ezért inkább megyek az utca másik oldalán a járdán ahol ugyan azon a távolságon 3 mellékutca keresztezi. a problémát a gyalogosok ott találják, hogy a járdát használom míg mondhatni a gyalogosok általában észre se veszik, hogy van olyan akit 10-20méteren keresztül is követem. tudván, hogy járda és nem itt a helyem. nem kérem, hogy engedjenek el, nem ütöm el őket, nincsenek veszélyeztetve csak a tudat, hogy más anyát lehet szidni olyan felemelő érzés nekik de leszarom őket mert tudatlan bunkók.

pályán való konfliktus kezelésről annyit, hogy ami itt van trágyadomb egyszerűbb nem kimenni a sok drogos, öntelt geci közé mert nem lehet tőlük biciklizni. a deszkások, rolleresek le vannak szarva. a korisok egy időbe nem voltak mert szétbaszták a pályát, de most már ők is le vannak mert mindenki szétbassza a pályát.

Elküldve: 2013.03.27. 16:56 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Ns-Biker87: én azon vok felháborodva hogy a mammut 1 mellet a retek utcánál jön le a szilágyi erzsébet fasor felől a bicó út....és a gyalogosok mkind a bicó úton sétálnak és a piroson is átrohangálnak azt csodálkoznak ha nyikorogva áll meg egy bicó/őket majdnem fellökve.....

Elküldve: 2013.03.27. 16:39 Molylepke 

  • Molylepke avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@Ns-Biker87: Budapest sem jobb :( Nem szeretem a gyalogosokat, de ők sem szeretnek engem. Van egy kerékpárút amin csak a kerékpáros mehet a Kresz szerint. (Tábla szerint) 2méterrel arrébb van a gyalogos út, erre hol mennek a banyatankos mamikák? A babakocsis anyukák? A kutyasétáltató emberek? Persze, hogy mind a bicikliúton.. ráadásul úgy, hogy direkt elfoglalják mindkét sávot. Beszélgetnek, tércselnek egymás mellett.. Mindig megadom nekik a kellő tiszteletet, mindig nyugodtan kezelem a helyzetet.. de cserébe mikor a kedves tilosban sétálókra szólok, akkor höbörögve vonulnak félre, vagy hisztiznek, hogy mit képzelek.. vagy anyáznak.. A rendőr gondolom megbünteti a biciklist ha járdán teker, akkor büntesse meg már azokat is akik akadályozzák a biciklis forgalmat.. hisz én sem megyek fel a biciklivel az autópályára. Nem?:) Üdv.

Elküldve: 2013.03.27. 14:10 kicsikericsike 

  • kicsikericsike avatar
  • dirt/street gyerek
  • Pécsi bringások csapat
  • Pécsi bringások csapat
  • hozzászólások: 8

Ez egy igen jó téma. :) Először is azt tudni kell ,hogy Pécsen utálják a bicósokat a kocsisok,legyen akár bmx,akár monti,akár országúti. Elég sokszor beszólnak a gyalogosok, én inkább nem is foglalkozok velük,mert ha visszaszólok és abból úgy is csak a baj van. A kocsisok,buszosok van amikor direkt ráhúzzák a kormányt,leszorítják a bicósokat.Tisztelet a kivételnek. Pontosan nem tudom mennyi baleset volt biciklivel az úton,de személy szerint én az elmúlt évben 6 embert akit vitt a mentő,mert elütötték (4 outis, és 2 montis). Velem is volt már 1-2 olyan helyzet amikor majdnem összementem kocsival.(a Ladás keresztbe jött a kanyarba) A skateparkban,pedig normális emberek vannak,kulturáltak a deszkások,rolleresek,görkorisok és a bicósok is.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!