Bmx et szeretnék venni, első keróm lenne valaki segítene?

1-50 (52 hozzászólás)

Elküldve: 2011.12.27. 19:50 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15
Témaindító hozzászólás:

Linkek is jöhetnek, tanácsok milyen márkát a jók, milyet érdemes venni szivesen meghallgatok:D Aki segít előre is kösz...

Elküldve: 2012.01.12. 23:50 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

én meg ezt javaslom... http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=78300 nemsok pénzért k****a jó vétel! és nem egy king of the akármi!

Elküldve: 2012.01.01. 17:26 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@afc199: Ezzel egyetértek, bár hallottam olyat is, aki kissrác korában nagy tárcsás nehéz gépeket dobált könnyedén, de azért a King of the Streetet nem ajánlom 30 kilós kezdőknek. Nem pont a súly számít, ha valaki szálkásabb, de általában van összefüggés. Szóval ha nem akar alkatrészt cserélni és könnyű gépre vágyik, tényleg egy Mongoose Subject kell neki. 15.6kg - szerintem aki nehéz bicón kezd, sokkal többet erősödik, és a nagyobb kihívás miatt jobb teljesítményre kényszerül, így egy könnyű BMXet később sokkal ügyesebben tud majd kezelni. Ez magánvélemény, én pl szeretem a kihívásokat.

atesz98 : Nos igen, erre gondoltam, attól hogy nem 12 kilós, még ugyanúgy lehet kezelni, csak nagyobb erőt és ügyességet igényel. Na meg kitartást, nem kell egyből feladni, ha első nap nem tudsz 30 centit ugrani.

@kicoka : Kíváncsi vagyok, hogy döntöttél, ha vannak BMXesek a környéken, kérdezd meg őket is, vagy próbáld ki az övéket, ha megengedik 1 körre.

Elküldve: 2011.12.31. 18:14 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

köszi mindenkinek.:)

Elküldve: 2011.12.30. 17:13 atesz98 

  • atesz98 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Street Dirt Park Fr Triál DH csapat
  • Street Dirt Park Fr Triál DH csapat
  • hozzászólások: 36

@afc199: gondolkoztál volna mielőtt belém kötöttél...

Elküldve: 2011.12.30. 17:10 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

Amúgy függ a BMX geojától is mert az enyém most nem sokkal könnyebb mint a régi mongoose-om volt de jobb geo alacsonyabb váz nagy kormány jobb villa szerintem ezek is nagyon sokat tesznek egy BMX-ben !!

Elküldve: 2011.12.30. 17:08 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

@atesz98: én most segíteni probálok és én az enyémmel fél méteres bunnyt csinálok az 13 kg és nem kéne egyfolytába nézegetned az adatlapomat és keresni hol köthetsz belém jó???Mert szerintem már a fél testbike rajtunk röhög sztem haggyuk abba jó???

Elküldve: 2011.12.30. 17:02 atesz98 

  • atesz98 avatar
  • BMX gyilkoló
  • Street Dirt Park Fr Triál DH csapat
  • Street Dirt Park Fr Triál DH csapat
  • hozzászólások: 36

@afc199: mert gyenge vagy, az én mostani bicóm is 15 kg és 30-35 centis bunny simán megy.

Elküldve: 2011.12.30. 16:53 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

ÉN mongoose mischif 2006-al kezdtem dögnehéz volt (15.6 kg) Csak átépítés után tudtam pl. egy Normálisabb bunnyt !!!

Elküldve: 2011.12.30. 16:52 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

Szerintem nem szükséges kezdő bicajjal kezdeni egy középhaladó ugyan úgy megteszi és tovább használhatod de azon felül nem nagyon szabad tovább menni ,gondolok itt haladó, fél profi, profi kategóriákra !

Elküldve: 2011.12.30. 16:50 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

Szerintem ha izmosabb vagy vegyed meg a King of the Street, erős de nehéz erőseknek jó választás,aki esetleg kevésbé izmos marad még mindíg neki a Mongoose program, meg az egyéb mongoose én inkább vennék egy MOngoose programot! Könnyű, viszonylag merev,erős!Mid BB ami most az egyik legjobb és legtámogatottabb középrész mert nekem USA BB-m van és csak golyós cspággyal lehet használni ami nálam 2 hetet bír!! A mides középrészbe meg jó a ipari ami jó és sokáig használható! Vagy egy OG disater könnyű,középhaladó,tehát erősebb mint a mongoose program és egy árban van!!!Szerintem a jó választás egy OG, illetve egy MOngoose program lenne jó, annyi külömbség hogy az OG Usás de erősebb!!!

Elküldve: 2011.12.29. 20:41 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@afc199: És ide kapcsolódik, hogy a WTPk közt van ami nem teljesen CrMo, sokan panaszkodnak arra, hogy nem éri meg az árát, egyeseknek törik is (nyilván használattól függ), de van, hogy nem a váz, hanem a többi alkatrész mehet a kukába.

Ebből a szempontból a Subject HiTen, de sokkal könnyebb, mint pl egy King of the Street, nem is csoda, hogy annyian írják(bár főképp az alkatrészekről), hajlik, törik. De még így is jobban jár vele az ember, mint hogy 3x annyit kidob egy WTPre, ami bár nem ennyire, de erősen hiányos ahhoz az árhoz képest, amennyiért kínálják. Mindent össze lehet törni, de 100-150ért már minőséget várna az ember.

Nem egyszerű válogatni egy kezdőnek.

Elküldve: 2011.12.29. 18:18 afc199 

  • afc199 avatar
  • BMX gyilkoló
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 34

A súly attól füg hogy előny vagy hátrány,szerintem egy vastag csöves hiten acél váz elég erős,de ugyan ez a hiten acél vázra visszatérve vékony csövesbe könnyebb de gyengébb is, a hitennél tehát számít a súly mert a vastag csöves nehezebb is meg erősebb is, mint pl egy vékonycsöves hiten de könnyű váz! De mondjuk ha a váza cromo alapanyagú ez már nem érvényes rá mert a cromo erősebb mint a hiten, és az már szrintem megvásárolható félvastag vagy vékony csövesen is de itt is szóban jön a hőkezelés amitől erősebb lesz!! Tehát egy váznak az alapanyagától,a cső vastagságától ilettve a hőkezeléstől függ na meg persze a hegesztéstől is!! Szerintem a régi mongoose vázak erősebbek voltak mint a 2011-esek,de az idejiek mid bb-vel kapható pl Mongoose Program a régi mongoose-ok mert Usa BB-s fosok voltak!!Nekem ez a véleményem!!

Elküldve: 2011.12.29. 06:27 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@A noxos: Az alap wtpknek a nevét kell megfizetni, terhelhetőségben alul is maradnak egy Mongoosezal szemben. Wtp közül csak 120 felettieket szabad venni.

@kicoka: Tedd fel a testbike bolhapiacra hirdetésnek.

Elküldve: 2011.12.28. 19:40 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

@kicoka: fékpofa*xd

Elküldve: 2011.12.28. 19:40 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

Kösz kösz.:D A mongoose-n majd gondolkodok...:) mantis : Egy hauser five-m van ami nem nagy szám de elakarom adni szval... ha kell vkinek teljesen új váltóval+4új félpofával eladó:D

Elküldve: 2011.12.28. 18:33 A noxos 

  • A noxos avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 66

Hali én a mongoose subjekt et ajánlom belépő szintnek.Vagy ha van annyid akkor vannak ezek az igen elterjedt alap wtp-k 100-péztől...

Elküldve: 2011.12.28. 18:13 mantis 

  • mantis avatar
  • dirt/street gyerek
  • Csak  a TWO6 csapat
  • Csak a TWO6 csapat
  • hozzászólások: 13

mtb-t vegyel ne bmx-et :c

Elküldve: 2011.12.28. 18:11 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@osg:

Nem rossz, nem bántani akarom, csak összehasonlításképp a King of the Stret ugyanennyi, de van rajta első fék, rotor, nem gyenge a stucnija, 2 pár kilépője van, és nem szimpla, hanem triplafalú felnik vannak rajta.

Nyilván itt alapvetően a súlya az előny, ami az anyaghiány miatt a hátránya is lesz. De ha már gyenge, könnyű bicók, jobban jár egy Mongoose Subjecttel. Kérdés, hogy az kilépőkkel vagy nélkülük 12 kiló

Elküldve: 2011.12.28. 11:07 osg 

  • osg avatar
  • dirt/street gyerek
  • Specialized Offroad Team Szeged csapat
  • Specialized Offroad Team Szeged csapat
  • hozzászólások: 19

@kicoka: Ja és pegekkel meg elsőfékkel 11,8 kg!

Elküldve: 2011.12.28. 11:05 osg 

  • osg avatar
  • dirt/street gyerek
  • Specialized Offroad Team Szeged csapat
  • Specialized Offroad Team Szeged csapat
  • hozzászólások: 19

@kicoka: http://www.original-gypsy.com/webshop/termek/1851 Ez jó bicó. Olcsó, könnyü, jó a felszereltsége. Sokat mentem már ilyennel és jó a geo-ja, jól forog stb..

Elküldve: 2011.12.28. 10:35 szala 

  • szala avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 9

szerintem mongoose program kéne neked elsőnek..:D sőt szerintem az még első bicónak tökéletes is.:D a 2011-es mongooseok annyira nem rosszak már azért mint a régiek.. még ezek sem annyira jók. de legalább nem olyan szarok mint pl a régi mischef,motivátor stb...:D

én amúgy mali tyrant-al kezdtem (semmi képen ne vegyél ilyet... kalap szart nem ér)

talán még a gt-ket tudnám ajánlani vagy eastern lowdown.

Elküldve: 2011.12.28. 10:00 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

ELECTRO , -Fremen- Köszönöm szépen a segítséget...:)

Elküldve: 2011.12.28. 07:48 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Szerintem nagyon fontos, hogy pontosan leírd, tudd, mire akarod használni, mennyit szánsz rá. Azt is fontos tudni mindenekelőtt, hogy az emberek tapasztalatai nagyon eltérőek akár ugyanarról a szériáról, vagy adottságokról.

Nem ajánlom semmiképp: Mali, Gepida, noname cuccok Kezdő bicónak nem ajánlom: WTP, GT, OG, Fit, egyébként nem rosszak, csak némelyik modell nem éri meg az árát, és kezdésnek fölösleges tönkrevágni. Ajánlom: Mongoose Subject/Program, csak azok könnyen törnek, hajolnak, de viszonylag jó árban vannak, Haro Backtail talán szóba jöhet szintén 1 pár rossz tapasztalat, de ezek is változók, Csepel King of the Street legjobb terhelhetőség/ár kategória, viszont teljes felszereltségben nehéz, gyakorlatilag ezért vettem, mert ennek van a legkevesebb hátránya.

Ha belefér az elképzeléseidbe, jelenleg eladó a BMXem, mert nem használom ki igazán, de ha csak ki akarod próbálni, az is megoldható, legalább lesz egy viszonyítási alapod: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76909 vagy másik linken: http://secondchances.mindenkilapja.hu/#/html/24800842/render/kerekpar Papírral tudom bizonyítani, hogy nemrég vettem, és ha hiszel nekem, nem strapáltam egyáltalán (bunny szintű trükkök, tekerés terepen, kisebb ugratás, stb), tehát kezdésnek azért jó, mert erős váza van, jól bírja a strapát, a felnik is kemények, jó a stucni, kormány, erős a tárcsa is. Ezek más BMXen törnek, hajolnak, de az enyémről nem hallottam ilyet, nem tapasztaltam. De mivel van anyag benne, 12 kiló alá nem vihető le, szóval profi flatland dolgokra nem jó, inkább street, pálya, dirt. A felszereltségtől függően az árban megegyezhetünk.

Amit kinéztél, azt nem ismerem, és mivel nekem alapvetően a terhelhetőség a fontos, félek a könnyű bicóktól, de ettől még lehet hogy jó állapotban van, az is megér egy próbát, csak meg kell nézni, törve, repedve, hegesztve van-e egyéb helyeken. Az hogy mennyit fog bírni a váz, tényleg csak a súlyodtól, használattól függ, előre nem lehet megmondani, de én egyedül WTP Trust kategóriában vásárolnék 11 kiló alatt, az meg nem kezdőknek való.

Sok sikert a választáshoz

Elküldve: 2011.12.27. 21:19 ELECTRO 

  • ELECTRO avatar
  • brutálfutár
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 16

én a haro-kat ajánlanám speciel az F2est énis azzal kezdtem...bár én egy régebbi darabbal és hülyeség ez a súlybuzulás egy random bmx 10-15kilo között változhat és belekell számolni aztis hogy ami könnyebb abban nincs annyi anyag:D az én harom váza maga volt 3kg ami még montiba is sok de kezdésre tökéletes, az öreg haro nemgyárt sz@rt:D

Elküldve: 2011.12.27. 21:01 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@kicoka: használtan venni más dolog. első bicód legyen szerintem új.ne egy 1000éveset vegyél. lehet h 11kilós meg olcsó,de mivan ha szétvan strapálva? a leírtaknak néha a fele sem igaz.szóval a használt vételt gondold meg.

Elküldve: 2011.12.27. 20:59 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

@Princewall14: Nem feltétlen szeretnék újjat:D

Elküldve: 2011.12.27. 20:59 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

Nem ugy értem h max...:D Hanem ameddig jók. Érted:D Nekem ez tetszik http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76793

Elküldve: 2011.12.27. 20:58 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@kicoka: egy wtp versus 10.8kiló az 120ezer körül van. ne hidd hogy 50ezer forintért 10kilósat kapsz.

Elküldve: 2011.12.27. 20:56 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@kicoka: tévedésben vagy haver :D a profi bmxek 10kg-osak nincs olyan h max 12 az én profi mtb-m 12 kg.

Elküldve: 2011.12.27. 20:56 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@kicoka: ilyen olcsón nem kapsz szerintem sokkal könnyebbet

Elküldve: 2011.12.27. 20:55 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

12 kg max-ok bmx-ek*

Elküldve: 2011.12.27. 20:55 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

áá az nagyon nehéz normálisan 12-kg max...

Elküldve: 2011.12.27. 20:54 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Princewall14: 13 körül van sztem.

Elküldve: 2011.12.27. 20:52 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@kicoka: az a program nem olyan rossz.kezdésnek tökéletes.

Elküldve: 2011.12.27. 20:50 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

@spank309: azert mondom énis... Hogy fölösleges annyi bicikli egyszer veszek egy jót és az sokáig jólesz.:D Ez a kero hány kg nemtudod?

Elküldve: 2011.12.27. 20:45 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@kicoka: 1 hónap után is birni fogja az alap trükkökel, söt birja a 180-360-at is mert itt sokan nyomták azzal kezdésnek. Azért mondom h elsöre jó lesz mert felesleges 100 bmxet venned mert csak lenéznének.

Elküldve: 2011.12.27. 20:41 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

@spank309: de most az relatív h elsőre... akkor az aztjelenti hogyha egy hónap alatt megtanulom az alapot akkor cseréljem le...?!

Elküldve: 2011.12.27. 20:40 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

ejj. mostakkor valaki azt mondja hogy jó a mongoose valaki meg azt h nem...:|

Elküldve: 2011.12.27. 20:40 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@kicoka: elsöre simán elég kell hogy legyen söt...

Elküldve: 2011.12.27. 20:39 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

@spank309: köszi... a mongoose-t néztem vaterán ott csak 50000:D Szval azt mondod hogy a mongoose a 2011-es jó?

Elküldve: 2011.12.27. 20:35 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@kicoka: Ajánlok pár bmxet... ennél olcsóbbat nem igen találsz föleg nem újjat.

http://www.bicyclewebshop.com/?462,gt-slammer-2011

http://www.bicyclewebshop.com/?1252,mongoose-program-2011

Elküldve: 2011.12.27. 20:35 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

@kicoka: mongoose nem valami nagy szám.de annyira nem szar,hogy elmenjen a kedved a bringázástól miatta.kezdésnek jó lesz.

Elküldve: 2011.12.27. 20:30 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

ááá malit akkorsem szeretnék...mongoos-t hááát még aztsem nagyon, de hogyha veszek egy normálisat 40-50ért akkor azzal jólesz megtanulni is meg később is szval...

Elküldve: 2011.12.27. 20:29 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Kispongiii: hát a srác írta ott lent h tudja h jók nekem 15 kg volt a malim :D 2.3 gumikkal, és tudom h jobban jár a mongoose-al én is azt javasolnám neki valami mongoose-t

Elküldve: 2011.12.27. 20:26 Kispongiii 

  • Kispongiii avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 16

@spank309: értemén.de ki beszél wtp-ről? .hidd el jobban jár a mongoose-val.nem1 malival mentem már.és olyan nehezek hogy gyakorlatilag egy bunny kínszenvedés vele.

Elküldve: 2011.12.27. 20:24 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Kispongiii: igaz. Most ha első bmx nem kell wtp meg ilyenek felesleges hidd el nem kell menőzgetni ha szart se tudsz vele..

Elküldve: 2011.12.27. 20:23 Kispongiii 

  • Kispongiii avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 16

@spank309: akkor már inkább valami mongoose.de azse valami hűdejó de még mindig jobb mint a mali.

Elküldve: 2011.12.27. 20:21 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Princewall14: simán jó a mali gravity is elsöre nekem is az volt és képzeld 4 évig =) lecseréli rajta a felnit azt csá. nem kell elsöre 60 ezer feletti bmx.

Elküldve: 2011.12.27. 20:11 kicoka 

  • kicoka avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 15

Bocs. Odairtam. de valamiért nem irt ki...:| 40-50 közt szeretnék. Tudom hogy mali meg ilyenek azok szarok. Inkább street de dirt is szóba jöhet vegyes.:D 170 vagyok 60kg... Fit/fly/eastern/wtp azokat tudom hogy jók.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!