Gepida Sirmiumra rakható-e gyorsabb hajtás és vékonyabb gumi?

Linkelt termék: Gepida Sirmium
1-50 (57 válasz)

Elküldve: 2012.07.04. 22:51 dubai2233 

  • dubai2233 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Olyan kérdésem van, hogy megoldható-e gepida sirmium 2011 kerékpárnál, hogy megváltoztatni a hajtást. 24 sebességes a kerékpár. Amikor 24. sebességben megyek, olyan gyorsan tekerem, hogy simán elférne még 1-2 sebesség. Arra gondoltam, hogy hátha lehet egy olyat csinálni, hogy egy nagyobb fogaskoszorúra kicserélni az eredetit, és így végsebességre sokkal gyorsabban tudnák menni. Nagyon kezdő vagyok a témában, így nem tudom, hogy ez megoldható-e egyáltalán, meg ha igen akkor milyenre kellene lecserélnem a gyárit. A kerékpár specifikációjában a kazetta adatainál ezek szerepelnek: SHIMANO HG-30 11-34. Ezt milynre kellen lecserélnem, hogy nagyobb fogaskerekek legyenek? Meg lenne még egy kérdésem. A gyári gumikat (26X2.1), lecseréléném vékonyabbra (26x1,75). A gyári belsö gumi mehet az új külsőhöz, vagy abbol is kell vékonyabbat venne?

Elküldve: 2012.10.06. 10:30 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@mirage:

Most legelőször megvárom a srác jelentkezését a racsnissal.

Nekem 3x7-es váltóm van. Nem igazán vágom még a kompatibilitást, de gondolom, ezt hajtáscserére írtad, vagy nem? Azt, tuti, csak tavasszal.

Elküldve: 2012.10.06. 10:17 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: hátha tudok segiteni van egy vadiuj felesleges joytech 8sebis iparicsapis kazettás gyorszárashátsóagyam ami egyetlen szépséghibája hogy 32lyukas, amivel én sajna nem tudok mit kezdeni...:( Nagykerből hoztam 36lyukasat kértem, az a f@sz meg 32est adott, de én is f@sz voltam, mert nem néztem meg ott helyben...:(

Elküldve: 2012.10.06. 08:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nem értek hozzá, de ahogy én olvasom, nagyjából ugyanazt írjátok. A kazettás jobb, mert nem kell az egészet cserélni, stb. A jó minőségű menetes is strapabíró, a szar meg nem. Gondolom, ez a Kellys szar. :D

Mivel én csak aszfalton tekerek, még padkára sem nagyon megyek fel - bár leginkább hegyre -, reményeim szerint azért egy vadiúj tengely csak bírja valameddig. :)

Igazából arra készülök, hogy ha sikerült leharcolni a gépet, akkor egy teljes hajtáscserét csinálok, váltóstul. Octalinkkestül, kazettás agyastul. Valami komolyabbat. Karácsony előtt nem aktuális, remélem, tavasszal!

Addig meg majd menőzöm a fiataloknak, hogy ilyen áttételt még nem láttatok, ecsém. Már ha lesz. :)

Elküldve: 2012.10.06. 00:24 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@mirage: igen, a kazettás jobban legózható. Nem is írtam mást.

Elküldve: 2012.10.05. 23:08 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@johnny336: hát akkor te még nem szedtél szét kazis agyat...amiről te beszélsz, az a csapi a racsnihoz tartozik...és hézagolók elhelyezkedésében van különbség a 8as-7es menetes agy között, magyarán balra van tolva az agy a tengelyen hogy a szélesebb sor elférjen....persze az újabb menetes agyaknál a hézagolás csak jobb oldalt található, de még igy is a kazis a nyerő nem erősebb a csőtengely a tömörtengelynél, pont a forditottja igaz, de a különbség minimális...a magyarázathogy a tömörtengelyes menetes agyak annyira az alapszinvonalat képviselik, hogy a tengelyanyaga is fos acélból készül (értem ezalatt joytech, bikepositive, sunrace és társait) minőségi tömörtengelyes agy atomtámadást is túléri, de mintahogy emlitettem itt az 1000ft-os kategoriárol beszélünk.. és tévedsz...a kazetta jobban legozható mint a menetes...olyan sort épithetsz amilyet akarsz, menetesnél meg minimum 2es lépcsővel valósitható csak meg....

Elküldve: 2012.10.05. 22:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@mirage: az lehet, hogy papucstól csapágyig kisebb a távolság - bár létezik menetes nyolcas és kazettás nyolcas is, ez pedig ugye szabvány méretnek kell legyen, különben nem férne be akármilyen vázba. De a csapágyazás ugyanúgy az agy pereme "alatt" van, nem ahol a kazettatest véget ér - tehát az erőkar ebben az esetben kb. ugyanaz.

Az tény, hogy az üreges (tehát gyorszáras) tengely kevésbé hajlamos a törésre-hajlásra, mint a tömör tengely. Van fizikai magyarázat is rá, de pontatlanul nem kívánom előadni.

A kazettás és menetes agy között az a fő különbség, hogy a racsniszerkezet a fogsorban van-e, vagy sem. Tehát fogsor kopásnál felesleges úgymond kicserélni a hátsó agy lelkét. Illetve a lánckerekek különállóak, tehát szerencsével egyenként, ketesével, hármasával tudod őket cserélni, nem kell egy kopott 14-es miatt komplett sort cserélned.

De visszatérve az eredeti témára - nem fog befosni neki a menetes agy 30 km-re a falutól, és felesleges azonnal költségekbe vernie magát egy hátsó kerék upgrade-del. Még csak most vette a biciklit a srác! :)

Elküldve: 2012.10.05. 21:34 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@johnny336: ja, méfg egy uccsó válasz a menetes-agy,kazis agy problematikájának egyszerübb megmagyarázásához...menetesnél mivel kiskenyebb az agy (bal papucstol-bal csapágyig, jobb papucstol jobb csapágyig) nagyobb az erőkar, ezért nagyobb a tengelyterhelés.....

Elküldve: 2012.10.05. 21:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@mirage: semmi, ezt még arra írtam, mikor azt írtad, h van most is.

Elküldve: 2012.10.05. 21:25 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94: azt még nem tudom, de természetesen occsóért szeretném. :D

@mirage: csak nem vagy elég öreg. ;)

Elküldve: 2012.10.05. 21:24 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: milyen linket??

Elküldve: 2012.10.05. 21:23 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Mennyibe fog kerülni?

Elküldve: 2012.10.05. 21:23 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: azaz...bün lenne felrakni..vitrinben a helye..:D

Elküldve: 2012.10.05. 21:22 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: ahhhhhhhhhha....fasza..erre szoktam mondani, jópap is holtig tanul, és mégis tanulatlanul hal meg...:D....

Elküldve: 2012.10.05. 21:22 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ahogy nézem, ha kapok, nem a bringára kellene tennem, hanem múzeumba. :D

Elküldve: 2012.10.05. 21:20 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@mirage: shimano ugytudom min14el operál, bbb, zoggie, sunrace csinál 13asssal kezdődőtt...de tényleg érdekel...

Elküldve: 2012.10.05. 21:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@mirage: ja, nézd meg a hirdetésemet, volt ilyen. Van kép is.

Elküldve: 2012.10.05. 21:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@mirage: dobj egy linket légy szíves, akkor nem kell keresnem.

Elküldve: 2012.10.05. 21:18 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: ja nem...én a capreore gondoltam...de 11-28 racsnis??? ezt honnan szedted??? 13asnál kisebb nem megy rá...de minden érdekesség érdekel..ha meglessz rakjal fel képet...

Elküldve: 2012.10.05. 21:16 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@mirage: ja és most néztem pul-lange nál is van raktáron a nagykerbe..

Elküldve: 2012.10.05. 21:16 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@mirage: 11-28-as racsnis 7 sebességes?

Elküldve: 2012.10.05. 21:14 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@perelli: 2012es shimano katalogusban benne van....és valamelyik webáruházban is láttam sz@rél-hugyér...

Elküldve: 2012.10.05. 21:08 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Csak tájékoztatásképpen mondom, ma más miatt (zakóztam) voltam szervizben, és rákérdeztem a fogaskoszorúra. Hirth Pista bá' egyből rávágta, hogy 5-6 éve nem gyártják. Viszont hétvégén lehet, hogy kapok egyet, ráadásul Pécsett.

Ahogy máshol is leírtam, nem véglegesnek szánom. :)

Elküldve: 2012.10.05. 21:05 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@mirage: Én is ezt próbáltam elmagyarázni, csak nem sikerült úgy látszik.

Elküldve: 2012.10.05. 21:01 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@mirage: Ja igen, erről már hallottam, hogy van 9-es is, de még nem láttam élőben.

Elküldve: 2012.10.05. 21:00 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@johnny336: ugyanakkora távon rögzül, de viszont az számit hogy milyen távol vannak egymástól a csapágyak, a menetes agynál kicsi a távolság a csapik között, sok a hézagoló, a kazisnál viszont nagyobb távolságra vannak a csapik, ezáltall a terhelés a csapikat jobban éri, kevésbé a tengelyt vagyis kevesebb tengelyhajlás-törés....

Elküldve: 2012.10.05. 20:53 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@veszigeri: Tényleg egyszerübb a hajtas csere, de a felreertesek elkerülése végett létezik 11nél kisebb lánckerekes sor (És itt nemn az XX1re gondolok, ők csak a spanyolviaszt találták felXD a shimano Capreo kazettasora páldéul 9-26t (9t-10t-11t-13t-15t-17t-20t-23t-26t), de viszont csak a saját agyával kompatibilis.....

Elküldve: 2012.10.05. 16:46 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Akkor szerinted mitől is jobb a kazettás agy?

Elküldve: 2012.10.05. 10:51 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gyuladaniel94: valóban jobb a kazettás agy, ha minőségi. De te azt írtad, hogy cserélje le a menetes agyat, mert könnyen eltörik a tengely. Ez attól még ugyanúgy baromság.

Elküldve: 2012.10.04. 18:38 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Nem a kónuszos csapággyal van bajom, azt csak mellékesen írtam oda, hogy szétment a csapágycsésze. Egyébként ha nem hiszed el, hogy a menetes agy gyengébb, akkor kérdezz csak meg egy szerelőt, ő majd elmagyarázza.

Elküldve: 2012.10.03. 23:20 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@sniper: az üreges. De itt a menetes agy és kazettás agyról volt szó. Mindkettő lehet gyorszáras, üreges tengellyel, illetve tömör tengellyel, anyás rögzítéssel.

De ezt neked nem kell magyarázni, max. a lentebbi beszélgetés pontos értelmezését.

Elküldve: 2012.10.03. 22:55 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@johnny336: A húszon pár év alatt kétszer találkoztam törőt cső tengellyel, ellentétben pár száz törőt,hajolt sima tengellyel,Akkor most melyik a jobb???????

Elküldve: 2012.10.03. 22:01 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gyuladaniel94: azért nem raknék menetest, mert abból nincsen tárcsás verzió, illetve nincsen megfelelő áttétel. A bringával jött a fogsor, ha elfogy minimum Deore-szintre fejlesztem. Ezért nem raknék menetes agyat a Magellanra.

De mindkét bringán kónuszos agyak vannak, a Magellanon gyorszárral, tehát ott üreges a tengely. Városira nem teszek gyorszárat...

Elküldve: 2012.10.03. 17:30 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Én is már 2000 felett járok idén, és még nem is tört el, de a kazettás erősebb, ez tény! Egyébként városi bicóba még tényleg mindegy, de ismerd be, hogy a magellánodba te sem tennél meneteset.

Elküldve: 2012.10.03. 17:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gyuladaniel94: akkor baromi ügyesek vagytok. Nekem 10 év használat után hajlott el a hátsó tengely. Jelenlegi utcaimban is menetes agy van, semmi problémám nincsen vele, március óta pár ezer km belepörgött.

Amit írsz, hogy nincs kint annyira: pont mindegy, mivel a papucson fekszik fel a tengely, a sarutávolság pedig standard. Tehát a gyorszáras, kazettás agynak a tengelye is pontosan ugyanakkora távon rögzül a két villa között.

Ha foshulladék agyad van, az tönkremegy. De ugyanez igaz egy foshulladék kazettásra is.

Elküldve: 2012.10.03. 16:43 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Ja, és iskolába, munkába járásra használjuk a bringákat(egyikőnk sem járdázik) meg néha elmegyek túrázni, de még így is sikerül minden tengelyt elgörbíteni.

Elküldve: 2012.10.03. 16:38 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Mondjuk azért törik kisebb eséllyel egy kazettás agy tengelye, mert nincs kint a tengely olyan hosszan, mint egy menetes agynál. Elég sokszor kellett már tengelyt cserélnem, mert egy pár kátyú után meghajlik, aztán már csak idő kérdése, hogy mikor törik el. A családban van 4 bringa, mindegyiknek menetes agya van, ebből 1 kivételével mindegyiknek tört már a tengelye. A 4-ből 2 bringát használunk minden nap, az egyiken(anyámé) 3-szor tört a tengely, egyszer az agyból is kitört a persely, az enyémen még nem volt törés, mert kicseréltem az elgörbült tengelyt.

Elküldve: 2012.10.03. 15:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336:

Az könnyen meglehet. Egy próbát megér. Meghirdetem, hogy keresek, jól kiröhögnek, aztán nyugodt szívvel veszek kazettás agyat. :D

Elküldve: 2012.10.03. 15:24 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@perelli: szerintem nem ötéves lesz az. Nagyon necces találni ilyet. Aztán hátha, ne legyen igazam. :)

Elküldve: 2012.10.03. 15:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336:

2007-ben dumálnak róla fórumokon. Úgy értettem, hogy egy kb. ötéves alkatrész valahol esetleg raktáron megmaradt bringaboltban. :)

Elküldve: 2012.10.03. 12:56 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@perelli: régen biztos volt racsnisból, mert az volt az elterjedt hátsó agy-fogsor mechanika.

Ha találsz is, valószínűleg rozsdás, kopott, szorul, és csak idegesítő szomszédot dobálni jó :D

Elküldve: 2012.10.03. 12:38 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336:

Az az érdekes, hogy gugliztam angolul, és ha jól látom, régen gyártott a Shimano racsnis 11-28-ast és 11-34-est is. Viszont sejtésem szerint esélytelen, hogy találjak valakinél elfekvőt. :)

http://www.graphpaper.com/stuff/fw726.jpg

Elküldve: 2012.10.03. 12:15 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gyuladaniel94: mi köze a kazettás agynak ahhoz, hogy nem törik el a tengelyed egy falutól 30 km-re? Láttál már menetes agyat törött tengellyel, 26 darabot, normál használat mellett?

Elküldve: 2012.10.02. 22:38 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94:

Világos.

Csak tavaszig leginkább felmászok a Mecsekre és legurulok. Gondoltam, kihúzom addig, max. ha nem bírják a cuccok, akkor cserélek. Harkányba menet bizony már nagyon zavaró volt, hogy én mentem volna, a bringa nem. Nyáron tesóm Kellys Exquisite-tel túráztam a Balatonon, síkon hosszabb távon (50-60 km) 30-as átlagot tudtam.

Végiggondolom a lehetőségeket, de ha hozzányúlok a hajtóműhöz, akkor tényleg jót akarok. Ha döntöttem, akkor is kérdezek. ;)

Elküldve: 2012.10.02. 22:21 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Ha túrázol, akkor mindenképpen érdemes fejleszteni, mert ilyen kis áttétellel élvezhetetlen lesz egy hosszabb táv, és persze az sem árt, ha megbízható a géped, és nem egy kis falutól 30 Km-re törik el a tengely. Ezért érdemes kazettás agyat venni.

Elküldve: 2012.10.02. 22:12 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gyuladaniel94:

Opsz, közben te is írtál. :)

Kösz, igen, azt tudtam, hogy végül majd ez lesz. Csak nem véletlenül ezt a bringát vettem (az ára), és legalább tavaszig kihúzni a teljes hajtás cseréjét... :)

Majd lesz valahogy. :)

Elküldve: 2012.10.02. 22:11 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Agy: http://ebike.hu/termekek/kerek/agy-hatso/v-fekes/17069+shimano+fhrm307/

fogaskoszorú: http://ebike.hu/termekek/hajtas/fogaskoszoru/kazetta-7-seb/101792+shimano+cshg41+7s/

Küllőből a DT jó. Ahol én szoktam vásárolni, ott 60Ft/db küllőanyával együtt. Általában minden boltban szokott lenni.

Elküldve: 2012.10.02. 22:07 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336:

Kösz a választ!

Valahogy sejtettem, hogy nem fog menni. :) Ahogy nézem, a kialakítás miatt nem lehet kisebb a menetes fajta.

Most gondolkodóba estem. Kezdődik... :D

Elküldve: 2012.10.02. 22:02 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@perelli: Ha 11-28-as fogaskoszorút akarsz feltenni, akkor cserélni kell az agyat is kazettás agyra, de megéri, mert sokkal erősebb konstrukció, mint egy sima menetes agy. Aztán érdemes lenne a hajtóművet is trekking hajtóműre cserélni. Az így kapott 48-11 áttétel már elég lesz. De ehhez az áttételhez illik egy komolyabb hajtóművet venni, mondjuk oktalinkeset, mert a négyszögtengelyes nyeklik-nyaklik ilyen áttételnél.

Elküldve: 2012.10.02. 21:40 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@perelli: A hivatalos specifikáció alapján menetes racsnid van. Ez eléggé behatárolja a lehetőségeket, de semmi sem lehetetlen.

Ebike-on menetes, hétsebesség racsniból 13-as legkisebb kerekű létezik csak. Ezzel túl sokat nem nyersz, marad a hajtóműcsere, valami trekking kiosztásra - 48-38-28 pl.

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!