Gepida Sirmiumra rakható-e gyorsabb hajtás és vékonyabb gumi?

Linkelt termék: Gepida Sirmium
51-57 (57 válasz)

Elküldve: 2012.10.02. 19:01 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Remélem, ide jó lesz a kérdésem. :)

Kellys Alpina ECO C20-am van, gyári felszereltséggel.

Fogaskoszorút szeretnék cserélni - ha lehet -, mert a 42-14 áttételt simán kitekerem. Hajtóművet még nem szeretnék, talán a 42-11 elég lesz síktúrákhoz is. A 34-est hátul sosem használtam, szerintem nem is fogom, terepre nem megyek, aszfalton nem kell. Ezért gondoltam a 11-28-as fogaskoszorúra. Shimanókat nézegettem, de az a tuti, ha megkérdezem. Most lesz az első szerviz, ki is cseréltetném. Biztos megmondanák, de inkább ott venném meg, ahol a legolcsóbb, és vinném. :) Mit ajánlotok, melyik lenne jó a váltómhoz, láncomhoz, stb.?

Egy konkrét típustipp jól jönne. :)

Köszönöm!

Elküldve: 2012.07.05. 14:24 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dubai2233: Veszigeri barátunknak is igaza van. Az ördög a részletekben rejtőzik. Ezért aztán alaposan körbejártam a témát. A gépeden elvben FD-TX50 első váltónak kellene lennie, az meg csak MTB hajtóművel kompatibilis. (Kényes bringás nyilván emiatt lecseréli, még akkor is, ha különben jól működne túrahajtóművel is.) A hátsó váltó elvben Alivio, ami képes kiszolgálni az új szerelvényt is. Ha tényleg ilyen van fenn, akkor ezt nem kell cserélni. A jelenlegi láncod pedig csak négy szemmel rövidebb, mint ami az új hajtáshoz elvben kellene. Hajtóműved a gyári adatok szerint FCM171, 175 mm hosszú karral. Van belőle MTB (42 fogú nagytányér, ez van most), és Trekking (48 fogú nagytányér, ami kellene). Persze tehetsz fel egy vagy két osztállyal jobbat is, ha ilyenre vágysz.

Elküldve: 2012.07.05. 14:24 dubai2233 

  • dubai2233 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Hát akkor tényleg az lesz, hogy lehet elviszem egy szervízbe, nem akarom szétt barmolni. Addig is köszi mindenkinek a segítséget.

Elküldve: 2012.07.05. 13:19 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dubai2233: Ahogy a "kolléga" már írta, hátul nem sokat tudsz tenni, mert 11-esnél kisebb fogaskerékkel nem szerelnek kazettát! Viszont a hajtómű cseréje tényleg segítene a dolgon, csakhogy ez annyira nem egyszerű... http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/12396+shimano+acera+09+fcm361+283848/ (ez kicsit olcsóbb: http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/11876+shimano+altusacera+08+fcm311+lv/ ) Egy ilyennel már érezhetően nőne a sebességed, viszont a nagyobb tányérok miatt valószínű, hogy a lánc sem lesz elég hosszú, (vagyis a hátsó váltó már nem bírná). Az első váltó leírásában elvileg benne van, hogy max. hány fogas nagytányérral kompatibilis. Ha a tied netes leírásában azt találod, hogy jó még 48-ashoz, akkor azzal nincs más dolgod, mint emelni néhány centit a bilincsen! Szerintem ha ennyire nem értesz még a dogokhoz, akkor vidd be szervizbe, mondd el nekik, hogy ezt szeretnéd (amit leírtunk), és nyisd ki jó mélyen a pénztárcádat:) (ha meg mondod nekik, hogy milyen hajtóművel, vagy esetleg megrendeled neten és odaviszed nekik az egy általam linkeltet, azzal sokat spórolhatsz:))

Elküldve: 2012.07.05. 12:05 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dubai2233: Durván leegyszerűsítve: minél több fog van elöl a tányérodon, és minél kevesebb hátul a lánckerekeden annál gyorsabban haladhatsz, egy pedálfordulat alatt hosszabb utat tehetsz meg. Túrahajtóművel valamivel jobban nyomhatod, mert 6 foggal több van a legnagyobb lánctányéron. Egyébként ilyen kell neked: (http://ebike.hu/termekek/hajtas/hajtomu/negyszog-tengelyes/16913+shimano+fcm171+483828+lv/), ha minden igaz, 175 milliméteres hajtókarral. A csere nem bonyolult, de ha nem csináltál ilyet, inkább bízd műhelyre. Túrahajtóműhöz elvben másféle első váltó dukálna, de mivel az én gépemen is MTB hajtóműhöz illő van gyárilag (túrahajtóművel párosítva), hinnem kell, hogy ez nem olyan nagy baj.

A 48/11 áttételből én nem tudom kihajtani a végsebességet. A legtöbb, amit kb. 400 méteren bírtam (hátszélben) 48 km/h. Már 43 km/h-nál éreztem, hogy fognak vissza a vaskos gumik, a légellenállás. Úgy látszik, te Vasember vagy.

Elküldve: 2012.07.05. 11:18 dubai2233 

  • dubai2233 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

@XCode: Köszi a válszt. Csak nekem ezek a számok nem mondanak semmit. Az én hajtóművem: 42-34-24. Talált egy ilyet, amilyet írtál: http://www.hamorisport.hu/products/839 Ezzel akkor gyorsabban tudnák menni? Egyszerű ezt kicserélni?

Elküldve: 2012.07.04. 23:35 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dubai2233: A fogaskoszorú cseréje nem oldaná meg a gondodat. Tudtommal nincs olyan sor, amin a legkisebb lánckerék 11 fognál kevesebbet számolna. Ellenben a hajtókar cseréje valamit javítana a helyzeten. Túrahajtóművek lánctányérjai általában 48/38/28 fogúak. A 48/11 áttétel talán megizzasztana egy kicsit. A belső gumik pedig 1,75-höz is jók lesznek.

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!