Hogyan érdemes télen tárolni a kerékpárt- Hidraulikus fék, teló?

51-58 (58 hozzászólás)

Elküldve: 2012.02.02. 15:55 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Letakarítom a fogaskoszorút, lánctányérokat, láncot, agyakat - áttörlöm a vázat, kerekeket, hogy ne porosan tegyem el. A mozgó alkatrészek a kenést megkapják vékonyan, aztán beállítom a gardróbba - első kerék kampóval a falon, de a hátsó kerék a földön, tehát a gumin támaszkodik. Kéthetente kihozom, gyönyörködöm benne pár percig, aztán visszatolom :D

Elküldve: 2012.02.02. 15:28 gentile 

  • gentile avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

én sem csinálok vele semmit, csak berakom a garázsba. De szerintem abszolút túlzás évente szétszedni, meg zsírozni. Én 2. számú bicóm szétszedésének és zsírozásának 10 év után álltam neki először, már egy pár éve készültem rá, de valahogy elmaradt a dolog, szégyeltem is magam, hogy nem törődök vele. Igazán semmi sem indokolta a szétszedését műszakilag, csak a józan ész......... Szétkaptam az első agyat (sima alivio) és olyan állapotban volt mintha ma vettem volna az üzletben, a zöld shimano-s zsírt is mintha ma rakták volna bele a gyárban, megnéztem a hátsót és ugyanilyen volt az is, kotyogás semmi, el sem hittem volna, ha valaki más mondja. Itt be is fejeztem a dolgot, összeraktam és azóta sem nyúltam hozzá. (évi 1000-2000 km között mentem vele) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy így csináljátok, de évente szétszedni tök felesleges. A jobbik bicajomat 3 évente szoktam szervizbe generáloztatni, a teleszkópot meg én magam csinálom évente,mondjuk az is túlzás.

Elküldve: 2012.02.02. 15:02 Castor A. 

  • Castor A. avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 21

Szerszám hiányában én előtte szervízbe viszem és megmondom, hogy készítsék elő téli álomra :D, avagy hosszú pihenő után egyből vihessem hajtani. Ilyenkor lecserélek mindent, ami elkopott. Most pl lánc, fogaskoszorú, a gumit nem, mert annak nem annyira jó ha áll. Aztán irány a tároló, és félig meddig letakarva alszik is. :) Heti 2-3 látogatás, ellenőrzés. :) (A legjobb szobában lenne, de ennek több akadálya is van.)

Elküldve: 2012.02.01. 21:27 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Nálam télen sem áll a bringa, de azért teszek megelőző intézkedéseket. Nem a hideg, hanem a só, a nedvesség, a páralecsapódás ellen. A kényesnek minősített (de kenést különben nem igénylő) részekre autósoknak való szilikonos ápolót fújok. Persze ragad rá a por jócskán, de még mindig jobb azt törölgetni, mint a revét csiszolgatni. Téli álmát alvó gépnek hasonló kezelés megfelelő lehet. Tavasszal egy tisztító fürdetés, és mehet!

A féktárcsára és hasonlókra nincs használható ötletem. Minden alkalmasnak látszó szerben van olajos vagy zsíros összetevő, vagy egyéb, fékre ártalmas anyag. A védőhuzat segítene, de a levegőben jelen levő párát nem lehet teljesen kizárni. Nincs mit tenni, időnként szemlét kell tartani, és ha baj van, valami módon közbeavatkozni.

Elküldve: 2012.02.01. 20:25 simon23 

  • simon23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 13

Sziasztok! Elemeire szedem, mindent lemosok, letisztítok, fő darabok, hajtáslánc, nyeregcső, kormány, kormánycsapágy stb. Zsírozás, olajozás. Letakarva berakom a garázsba. Szerintem túlzásba viszem, de sosem hagyott még cserben

Elküldve: 2012.02.01. 17:36 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Nekem annyi a mindennapi tárolási igényem, hogy anya varrt két védőt, hogy meg ne húzzam a becsúszót(mint első nap mikor megvettem a revelt)

Meg megmosom, oszt annyi

Elküldve: 2012.02.01. 17:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ja, mindezt szigetelt, zárt helyen, de fűtés gyanánt csak egy mélyhűtő szolgál. Fagypont körüli hőmérséklet a minimum, komolyabb fagy még nem volt a helyiségben.

Elküldve: 2012.02.01. 17:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Személyszerint az égatta világon semmit nem szoktam csinálni a bringával. Ősz végén megmosom (megszárad, utána olaj, szilikontej ahová kell), betámasztom a fal mellé, letakarom egy ronggyal, és elvan tavaszig. Eleddig semmi finnyás technikai motyó nem látta ennek kárát.

A téli bringát meg rendszeresen sózom :D

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!