Időjárás viszonyok

51-100 (104 hozzászólás)

Elküldve: 2023.02.05. 10:34 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@fpeter: Nálam az erdő 16km van tőlem, amit közúton kell megtenni, így a viharos szelet nem lehet megúszni. És akkor utána még dagonyázzak is, na ez nem én vagyok :-) Nem ér annyit az egész sem élmény, sem "edzettség" szempontjából.

Mára enyhült a szél, igaz -1 fok van, de egy órácskát gurulok valamerre. Igaz ebben sem sokkal jobb mint a tegnapi viszonyok, de legalább nem borit fel a szél.

Elküldve: 2023.02.04. 21:49 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 340

@azaki71: Én voltam. De csak montizni lehet ilyen időben, az viszonylag szélvédett. A sár viszont sok utómunkát okoz.

Elküldve: 2023.02.04. 20:52 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 428

@azaki71: a KOM-eta meg PLAN-ēta?!!;)

Elküldve: 2023.02.04. 18:48 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Cadre Allage: Sportolok kerékpárosok használják a Strava alkalmazást, ezeken vannak különböző rekordok, ezeket nevezik "KOM"-nak. A KOM döntés lényegében rekord döntést.

Elküldve: 2023.02.04. 17:03 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 428

@Cadre Allage: kommitern paktum?;)

Elküldve: 2023.02.04. 16:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 428

@VTitusz: mi az a kom komedia vagy egyebb mas?!?;)

Elküldve: 2023.02.04. 12:55 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

A másik meg az hogy ilyenkor közúton tekerni konkrétan életveszélyes.

Elküldve: 2023.02.04. 12:54 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

@VTitusz: jaja :) az már más hogy a kom után vissza is kell tekerni :D

Elküldve: 2023.02.04. 12:44 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 70

@azaki71: Dehogynem, ilyenkor születnek a KOM-ok.

Elküldve: 2023.02.04. 11:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Süt a nap, 6fok van, a szél meg viharos lökésekkel 76 - 101km/h sebességgel fúj. Nem bringásnak való idő, ismét :-(

Elküldve: 2023.01.21. 17:04 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Mára én is terveztem egy kört, de az idp annyira ocsmány hogy még az ablakon sincs kedvem kinézni. Görgőzgettem a héten, de ma lehet az is kimarad már.

Elküldve: 2023.01.21. 15:52 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Ahogy elnézem az időjárást, két hét biztos kimarad, de lehet lesz az még több is. Már most érzem a szabadban kerékpározás hiányát, de ez van, az időjárást nem tudom befolyásolni, másrészt a részemről ez egy kültéri sport és kikapcsolódás.

Elküldve: 2022.12.10. 14:39 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@rcs2003: Ma megint bevállaltam, de aztán szarrá is áztam mert 1.5km megtétele után elkezdet ismét szakadni az eső, így 16km lett a mai táv :-)

Elküldve: 2022.12.10. 14:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Én kemény egy alkalommal voltam, egy órára a héten. 32km :D Odakint esik, fúj, a görgővel vacakolni meg egyáltalán nincs kedvem. Az egyetlen ventilátorom is bedöglött még nyáron. Marad a zenélés

Elküldve: 2022.12.10. 10:04 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

A December, az időjárás szempontjából eddig nem kedvezett, felénk folyton esik, ezért ebben a hónapban eddig csak 46km tekertem, a görgőmet meg tavaly eladtam, mondván, hogy most már enyhék a telek, kint is tudok mindig tekerni. Ez igaz is, csak kifelejtettem a képletből az esőt.

Elküldve: 2022.10.18. 09:45 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 340

@Botix: Az időjárás mellett a bringán eltöltött idő is számít. Pl. máshogy öltözködik az ember 2 órás edzésre és máshogyan egész napos tekerésnél. Meg a zuhany, ágy, meleg étel, regeneráció vadkempinges túrázásnál nem feltétlen adott.

Elküldve: 2022.10.17. 21:28 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Botix: Nem kor függő ez, én 51 éves vagyok, de a nyári 30 fokban jobbakat kerékpározom, mint a 15-20fokban, csak győzzek elegendő folyadékot magammal vinni. 35fok felett már nálam is csak az erdei utak okék, ahol az erdőben olyankor 28fok van. Az aszfaltos szakaszok 35 fok felett már nekem is gyötrelmesek. Ruházat ide, vagy oda én nulla fok alatt nem kerékpározom és 10fok alatt is csak a kondíció megőrzésé véget, mert olyankor számomra már nem élmény. A nyári hőmérsékletet azért is kedvelem, mert nyáron nem kell sok öltözék. Amikor nyáron megállok akkor sincs az, mint az átmeneti téli időszakokban, hogy a kerékpározás intenzitása, vagy a lejtő / emelkedő miatt az öltözék hol meleg, hol határeset. Továbbá nyáron ha valamilyen szinten bele izzadok a ruházatba, akkor is bármikor megállhatók, nem fenyeget a megfázás veszélye. De nyilván mindenkinek más a megfelelő hőmérséklet, én midig is fázós típus voltam. Megj: Nálam a fényszegény, borult, szürke, hamar sötétedő időszak sem veheti fel a versenyt a nyári napos égbolttal :-)

Elküldve: 2022.10.17. 18:26 Botix 

  • Botix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

@KIMI8078: Nekem a hideg nem számít, mínuszban is tekerek ha tehetem, van hozzá minden ruházatom, stb. Persze jeges szélben, ónos esőben, folyamatosan szakadó esőben már nem megyek ki. A sár az nem probléma (montinál hogy is lehetne az... :-)).

A meleget viszont nem bírom, valószínűleg ebbe a korom (53) is belejátszik már. 35 fok felett nem szoktam kimenni, mert ahhoz a meleghez már nem tudok alkalmazkodni csak egy ideig. Most a nyáron ki is hagytam a meleg miatt emiatt versenyt, de pl. a júliusi Superior versenyen (Visegrád - Nagyvillám) nem figyeltem eléggé a hidratálásra és az elektrolitpótlásra és a verseny után rendesen rosszul lettem, pedig "csak" 32-33 fok volt és szinte az egész táv erdőben ment árnyékban.

Szóval a hideg nagyjából oké, 35 fok felett nem oké. A fiatalabbak nyilván jobban bírják a meleget.

Elküldve: 2022.10.17. 17:36 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 340

Október végén akarok többnapos bikepacking túrára menni. Kíváncsi vagyok milyen lesz hűvösebb időben. A nyári meleget nagyon rosszul viselte a testem.

Elküldve: 2022.10.15. 06:41 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@KIMI8078: Nekem a profilkép feltöltéssel gyűlt meg a bajom, ugyanis ahhoz hogy jól álljon egy balra 90 fokkal elforgatott képet kellett betenni, de ha kinagyítom, akkor meg elfekszik csak most jobbra. Bocsi az off-topic-ért!

Elküldve: 2022.10.14. 19:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 428

@rcs2003: jass ertem…

Elküldve: 2022.10.14. 19:27 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Arra hogy az alattam olvasható hozzászólás egy spamrobot műve, nem valódi emberé. A védetlen, nagyon alap régi fórummotorokat lehet ilyen könnyen átverni automatizáltan manapság. Időről időre felbukkan egy-egy ilyen bot itt az oldalon.

Elküldve: 2022.10.14. 16:11 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 428

@rcs2003: mire gondolsz-ez mit jelent?!?.)

Elküldve: 2022.10.14. 15:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Rohadtul fapados ez a fórummotor, meg az egész regisztrációs rendszer.

Elküldve: 2022.08.31. 09:24 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Tekertem én is már a Vértesben 31 - 32 fok környékén és valóban sokat számít hogy mennyi árnyék van útközben. Kevésbé visel meg ott 6 - 7 óra tekerés, mint ugyanennyi aszfalton, ahol az árnyékos helyeket is nagyítóval kell keresni. A 30 fok még önmagában nem vészes, de a tűző napsütéssel párosítva, mindezt egész nap úgy hogy 150 km alá nem adom egy egynapos túrán, az már nem mindegy nekem.

Elküldve: 2022.08.31. 09:14 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@Makky: Ez abszolút hasznos, sőt létfontosságú. Köszi!

Elküldve: 2022.08.30. 21:04 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 908

Jaja. Én még mindig szívesebben tekerek 35 fokban mint fagyban. Vasárnap maratonoztam a Kiskunságban. Rajt 14:00 órakor, 35fok, tűző nap, 2 óra nyélen a mély homokos utakon. Kb meghaltam tőle aznapra de ezerszer inkább ezt preferálom mint akár 2 óra Z2 0fok körül az öröksötét ködös takonyban. :) Hát ez van, szerencsére itt tényleg sokszínű az időjárás.. legalábbis gyerekkoromban 30 éve még az volt.. ma már nincsenek is évszakok. Négy biztos nincs.

Elküldve: 2022.08.30. 18:36 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@fpeter: Milyen csodálatos, hogy olyan helyen élünk, ahol vannak évszakok így mindenkinek jut olyan hőmérsékleti időszak, amit ö maga preferál.

Elküldve: 2022.08.30. 13:17 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 340

Nekem a 35 fok feletti hőmérséklet be tudja tenni a kaput. Hiába a menetszél, hideg víz, szépen lassan kifacsarja a testet a meleg. Ha választanom kellene, inkább megyek 2 órát fagyponton, mintsem 5-öt 35 fokban. Az ebike melegben nagyon jó találmány.

Elküldve: 2022.08.29. 18:48 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@Zoltán-san: Összességében Kb ugyanannyit kerékpároztam ezen a nyáron is, mint tavaly. Nyilván mindenki más hőmérsékletet kedvel, vagy tolerál a szervezete. És az sem mindegy, ki, hol teker. (aszfalt / erdő) Engem nem rettent meg a 30fok, mert nagyobbrészt erdőkben tekerek. Ami otthon tart az a vihar, a heves eső és a nagy sár, télen a 0c alatti hőmérséklet. Nyáron folyadékból soha nem tudok eleget vinni, kellenek a még működő köztéri kék kutak és a kis büfék, kocsmák, mert a folyadék az nagyon tud fogyni, ezért az erdökből ki - ki kell tekerni. Az aszfalton tekerni egészen más, amikor azon kell haladnom 1- 1órát a 30fokban (két erdő, vagy dombság között) az pokol, az jobban megvisel, mint elötte az erdőben 3óra tekerés. Volt egy utam, amikor kikészültem és azt gondoltam, hogy a hőség miatt van (írtam is itt róla), de utólag kiderült, hogy egy vírus fertőzés okozta a teljesítmény hiányt. Augusztus végére úgy érzem, elfáradtam, de erről nem az időjárás tehet.

Elküldve: 2022.08.29. 18:35 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 778

@Zoltán-san: Érdemes ezzel tervezni előtte töltési pontokat! Ha esetleg nem ismerted: https://www.kozkutak.hu/

Elküldve: 2022.08.27. 09:32 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@KIMI8078: Ha az idei szezont hasonlítom a régebbiekhez, akkor nálam ez most abszolút negatív rekord. Idén a májusi hónapom volt a legjobb, mivel egy hét kivételével minden héten jártam valamerre kirándulni, de Június eleje és Augusztus eleje között egyáltalán nem voltam sehol sem és ez 90% - ban az időjáráson múlt, nem pedig a munkán. Jópár éve nem tapasztaltam ennyi hőhullámot és ilyen szárazságot egyszerre egy nyár alatt. Az a helyzet hogy max. 30 fok nálam az a határ melynél még be merek vállalni egy egész napos túrát, de már többször vagyok kénytelen árnyékba húzódni mert már volt hogy két szem kekszet is úgy kellett lenyomni a torkomon annyira nem volt már étvágyam se. Egy 3L-es ivózsák nélkül nem is indulok útnak, mivel sok településen ivókút sincs csak sarki kispiszkos kocsmák tele röpképtelen részeg feketerigóval. Augusztus elején voltam eddig utoljára, amikor a Kis-Balaton - Kányavári-sziget és a Balaton-Felvidék régióiban jártam. Balatonmagyaród után Zalavár - Sármellék - Alsópáhok - Hévíz - Keszthely - Várvölgy - Lesencetomaj és Tapolca között az ivózsákom tartalmán éltem, Tapolcán már kénytelen voltam ásványvízzel feltölteni a tankot és csak Zánkán majd Balatonakaliban találtam ismét ivókutat.

Elküldve: 2022.08.19. 17:36 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

@fpeter: Ezt nem vitatom. Tudom nem kívánság műsor, de csak hétvégén van időm kerékpározni, egész héten rohadtam 30 - 33 fokos gyárban falak között, eset volna akkor. A viharros időben erdőben montizni nem egy életbiztosítás, de remélem tévednek ès csendes eső lesz csak.

Elküldve: 2022.08.19. 12:06 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 340

@azaki71: Az éves csapadékmennyiség fele hiányzik. Sok helyen hullnak az elszáradt falevelek, a zöld fű is már a múlté. Alig várom, hogy "normális" időben lehessen montizni. Ez 10-20 °C, nem pedig 30-40 °C.

Elküldve: 2022.08.19. 11:31 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Kíváncsi leszek hétvégére, mert felénk erős viharokat jósolnak. A bringázás nem maradhat el, ki kell szabadulnom a természetbe az egész heti meló után és levezetni a felgyülemlett dolgokat.

Elküldve: 2022.01.23. 17:12 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

A 2022év eleji időjárásra nem lehet panasz, sok napos száraz idő volt eddig. Nem mellesleg az első év amikor már most, Január közepén többet tekertem mint tavaly novemberben. Viszont ez az első év amikor nincs úgy átfagyva a talaj, hogy érdemben tudnák terepen is tekerni. Sár van. Korábbi években Január, Február, de még Március elején is fagyottak és jól járhatók voltak a földutak.

Elküldve: 2022.01.09. 07:31 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

Nagy általánosságban a téli időszak nem a rekorddöntések ideje. Az időjáráson kívül van még egy döntő fontosságú tényező, éspedig a rövid nappalok, melyeknek köszönhetően a testünk eleve lassításra kényszerít bennünket. Ez egy teljesen normális dolog.

Ami engem eltántoríthat a bicajozástól az ónos eső miatt kialakuló jégpáncél, az eső ill. a hó, mivel azt meg nem mindenhol takarítják el, és az erős mínuszok, ugyanis ilyenkor meg szétfagy a pofám. A betörősapka meg azért nem játszik nálam mert ilyenkor taknyom - nyálam egybefolyik, emiatt az is átnedvesedne. A plusz 8-10 fok télen pedig maga a mennyország számomra. Jobban is megy a tekerés és egész nap kint tudnék lenni. Az utóbbi telek enyhesége miatt az említett időszak nálam a szintentartó edzések periódusa.

Ami a nyarakat illeti: Ha nem fülledt az idő akkor 30 fokig gyakorlatilag 100%-os a teljesítményem. Sokszor van az hogy pont a tavasz derekán vagyok a legjobb formában, mivel ilyenkor még nincs túl meleg és száraz a levegő is. Azonban az utóbbi néhány évben a legtöbb egész napos túrát májustól szeptemberig szoktam végigcsinálni, mivel csak május-júniusra javul meg igazán az idő.

Elküldve: 2022.01.08. 17:32 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 700

Az ez idei téli hol hidegeb, hol meleg időjárás egyrészt jó, mert 10 fokban jobb tekerni mint -10 fokban, másrészről nem jó, mert a munkagépekkel szétjárt mezőgazdasági és erdei földutak nem fagynak, sár és dagonya az egész. Azok a bizonyos nyári poros haladós erdei földutak még messze vannak, addig is marad az aszfaltozott út. De nem panaszkodom, mert ha hó, vagy lagyak lenne, akkor egyáltalán nem ülnék kerékpárra, ahogy egésznapos szakadó esőben sem indulok el. A nyári 30+ bírom, csak legyen elég folyadék. És ha így nézem az egész évet, akkor a realitás az, hogy 60% aszfalt és csak 40% az, amikor lehetőség van érdemben erdei bringázni.

Elküldve: 2014.11.02. 21:52 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@OKdoki: A Lidl-ös cipő pedig vastagnak néz ki. Csak szerintem az anyaga vékony.

Nekem múlt héten országúti cipőben egész jól bírta a lábam. Igaz, a talpbetét alját alufóliával megtuningoltam még nyáron, mert annyira átmelegedett az aszfalttól a melegben, hogy égette a talpamat. Most már viszont kamásliban fogok én is országúton tekerni, ha olyan hideg van + a talpot kibélelem kabátszövettel.

A montis versenycipőt is hanyagolom most. Már nagyon szét van esve amúgy. Megvarrtam, majd meg kell ragasztanom a talpát, de jövőre már kell egy új montis cipő.

Télire meg jó a téli/őszi/tavaszi vastagabb túracipőm akár 2 zoknival is. Ha meg latyakos, havas az idő, veszem a kamáslit is.

Elküldve: 2014.11.02. 16:09 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Szerencsém volt, tegnap is és ma is tudtam egyet biciklizni. Tegnap három körül indultam és kevesebb mint másfél órát bicikliztem. Viszont hazafelé már szállt le a köd és elégé nyirkos volt a levegő, a 7 fokban. Mivel csak a kamáslit nem vettem fel, így egy kicsit fázott a lábam, de a többi testrészem egészen rendben volt. Ma már előrelátóan felvettem a kamáslit. Viszont kb. két és fél órát bicikliztem, a Bécsi úti Mali szaküzletig és vissza. A kamásli felül jól védte a lábam, de alulról áthűlt a cipőm. Pedig 10,1 Celsiust mért az órám. Szerencsére van egy Merinó talpbetétem, azt most beraktam a Lidl-ös cipőmbe. Egyébként épp kapható is náluk fűthető és nem fűthető, de technikai talpbetét.

Elküldve: 2014.11.02. 15:54 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@KIMI8078: Ú, az gáz. Annak is meg vannak a veszélyei.

Én Balaton körüli tekerésen szerintem napszúrást kaptam, mert kb. a felénél szédelegtem egy kicsit...

Elküldve: 2014.11.02. 07:19 KIMI8078 

  • KIMI8078 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Rober-to:Nem semmi dolgpk ezek kéremszépen,és nem is veszélytelenek,de ha hozzászoktál biztos a szervezeted is tolerálja ezeket az extrém dolgokat.Mint már írtam,én inkább a nagy meleget bírom.Éghet a pokol tüze is,nem okoz gondot.Még tavaly nyáron történt,hogy beterveztem egy oúti túrát.A táv kb.200km-re lett belőve,de végül 217 km lett belőle.Kora reggel kellemes időben indultam.Aztán fokozatosan iszonyú hőség lett.A lényeg az,hogy annyira leégtem,már ami a bringásruha alól kilátszott,hogy napokig szószerint ülve aludtam.Bátran állíthatom,hogy a legdurvább fogfájás ehhez képest piskóta.Teljesen szénné égtem,képtelen voltam,zuhanyozni,felöltözni,de még a mozgás is kegyetlen fájdalmakkal járt ahogy húzódott a bőröm.3-4 nap után úgy néztem ki mint a zombik,jött le a bőröm mindenhonnan.Na ez durva volt,de a leckét megtanultam.Én voltam a hülye..,bekenhettem volna magam napozótejjel legalább,vagy vihettem volna magammal,de..így sikerült.

Elküldve: 2014.11.01. 22:53 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@KIMI8078: :) Örülök neki, hogy ösztönzőleg hatottunk!

Én már hozzászoktam szerencsére, elég nagy a tűrőképességem. Inkább fázok, de a meleget nem szeretem.

Amúgy volt olyan, hogy jeges tekerést csináltam még 2000-1 környékén és naná, hogy beszakadt alattam a jég a szántóföldön. Nagyfeszültségtől tekertem haza totál vizes lábbal. Akkoriban még sima kínai fos csizmában nyomattam. Annyira volt erőm talán, hogy kicsavarjam a zoknimat, de lehet még azt sem csináltam meg. 3,5 km-t tekertem így hazáig.

De a legtutibb az volt, mikor kb. ugyanekkor kimentem a Gerjéhez megnézni, milyen vastag a jég, tudunk-e korizni rajta. Rámentem, nem repedt, néztem a szélét, hogy mintha mozogna. Elkezdtem rugdosni lábbal, naná, hogy beszakadt. Combközépig merültem, meredek volt a part, mentem volna kifelé, de visszacsúztam zacsiig, aztán meg följebb is. Végül 3. nekifutásra úgy tudtam kimenni, hogy a montiba kapaszkodtam és úgy húztam ki magam. Azóta tudom, hogy a jég széle általában nincs eléggé megfagyva és nem ajánlatos rugdalózni rajta.

Onnan kb. 1,5 km-t tekertem hazáig...

Elküldve: 2014.11.01. 06:17 KIMI8078 

  • KIMI8078 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Rober-to: Szokták mondani hogy sok minden fejben dől el.Ez szerintem is így van.Sok igazság van abban amit mondasz!Nagy melegben semmi gondom,de én elég fázós vagyok és ilyenkor jönnek a kifogások..biztos elázok,nagyon fúj a szél,stb..Általában erőt veszek magamon,de sajna volt már másképp is.Ha hiszed ha nem sokszor adtál már erőt az edzéshez..mármint a fotóid,meg az egész csapat.Azon vacilláltam hogy ki menjek-ne menjek?Szar idő van,hideg van..Aztán eszembe jutottak a téli fotóitok,és azt mondtam magamnak..ugyan,nézd meg ezeket a srácokat,nyakig érő hóban is tolják és vígan elvannak.És tényleg..az első 15 perc után már én is teljesen ráhangolódtam a dologra,és hazaérve már örültem hogy mégiscsak elindultam.Úgyhogy köszi!

Elküldve: 2014.10.31. 18:41 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Mi szoktunk a legnagyobb hidegben és a legnagyobb melegben is tekerni.

Hirtelen egy téli eset ugrott be, amikor elidnultunk tekerni a nagy hidegben, de a 2 zokni és vastag cipő ellenére 1 km alatt úgy elkezdett fázni a lábam, hogy inkább visszafordultam. Valószínűleg vizes lett a zokni és amiatt.

Nyáron volt egy alkalom amikor kivételesen nem volt kedvem tekerni. Beöltöztünk stb. indulásra kész, erre elkezdett esni az eső. Nem mentem. Nem volt kedvem.

Pár hete meg szakadó esőben csinálhattuk volna a túrát, de kihagytuk a végén. Sárvédővel még elmentem volna, de vizes valaggal nem akartam végigtekerni egy olyan terepen ahol eleve sártengerre számíthattam.

Ez a 3 eset a nagy ritka esetek közé tartozik. Általában csak kedv kérdése, megyek-e tekerni.

Legextrémebb az volt, amikor havasesőben, jeges-hókásás úton tekertem síszemüvegben, maszkban, átfagyott arccsonttal, átfagyott lábakkal.

Ez az idő még bőven jóféle nekünk.

Elküldve: 2014.10.31. 18:03 KIMI8078 

  • KIMI8078 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Makky: Nem rossz ötlet!Van is egy rakás bringás cuccom elfekvőben.Ha jobban belegondolok csak egy váz kéne meg egy hátsó kerék és össze is tudnék rakni valami használhatót.Mondjuk az is igaz hogy semmi elképzelésem sincs.Majd körülnézek a neten,hátha találok valami épkézláb ötletet.

Elküldve: 2014.10.31. 11:47 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 778

Egyértelmű a dolog: Ha szar időben is sokat megy az ember, akkor arra külön bringa kell, amit nem sajnál. Látnátok, hogy én mivel edzek...

Elküldve: 2014.10.30. 18:27 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@KIMI8078: Teljesen igazad van :) csak hát a nem több ezer eurós ára ellenére, nagyon féltem.Sajnos életem eddigi lehetőségei miatt, most lassan, 37 évesen engedhettem meg magamnak először "ennyire komoly" bringát :) amúgy van,h én is szívesen ápolgatom, de néha a frász kiver a gondolattól,h kiszedjem a hajtást, leszedjem a láncot, lemossam a lánckereket, újrakenjem a dolgokat stb.

Elküldve: 2014.10.30. 18:12 KIMI8078 

  • KIMI8078 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@drummerdevil: Hali!Én ezzel úgy vagyok,hogy a bringa van értem és nem fordítva!!Nincs többezer eurós gépem,ígyha esetleg alkatrészcserére kerül a sor akkor sincs óriási probléma.Persze igyekszek vigyázni mindkét gépemre,de nem esek túlzásokba.Arra használom amire gyártották.Amúgy is szivesen mosom,kenem karbantartom ŐKET!Nekem ez kikapcsolódás.Sokkal jobban féltem magamat.Bringán lehet cuccot cserélni,de rajtam nemigazán.Így 35 fölött az ember jobban odafigyel ilyesmire!

Elküldve: 2014.10.30. 17:18 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Hogy őszinte legyek, dolgoztam olyan helyen, ahova muszáj volt bringával menni,minden időben, így volt rá esély,h emberi időben haza is érjek meló után.Igaz akkor még merev farú bringám volt.Most h sokkal jobb melóhelyem van, és fullyra váltottam, esőben, fagyban már nem szívesen tekerek.állatira nincs kedvem utána a sarat kapargatni mindenhonnan,meg minden mozgó részt kitakarítani,h ne zabálja szét a dzsuva.Illetve közrejátszik,h nagyon féltem a bringámat,mert ha odaverem és lejön a festék, hát esküszöm sírva fakadok :D

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!