Időjárás viszonyok

101-104 (104 hozzászólás)

Elküldve: 2014.10.30. 16:56 KIMI8078 

  • KIMI8078 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

@Makky: Hát,-10 fok már durva.Ilyen hidegben tuti nem mennék ki.Gerincproblémáim miatt már többet montizok mint oútizok,mert kényelmesebb.Valószínűleg marad majd az mtb.Ez a menetszél dolog eddig eszembe se jutott,pedig teljesen nyilvánvaló!Azthiszem az edzésidővel kapcsolatban is igazad van.Megszoktam a 2-3 órás oúti edzéseket,de gondolom télen elég lesz 1-1.5 óra is montival.Meghátugye lehet variálni az intenzitással is!

Elküldve: 2014.10.30. 10:28 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 777

@KIMI8078: Nálam az ingerküszöb hőmérsékletben kb. -10 fok. Az alatt már nem nagyon megyek ki. Időjárásban pedig az ónos eső, jéges/havas út, ami megállít. (Bár MTB még szóba jöhet ilyen esetekben is, mert ott nincs akkora menetszél, meg van szöges gumim is.) Minden mást kibírok, maximum az edzés hosszán változtatok, mert azért +3 fok havas esőben a 4 óra már nem túl vicces. Sokkal rosszabb, mint a száraz -8 fok mondjuk.

Elküldve: 2014.10.24. 21:43 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@KIMI8078: Egyrészről jól megfogtad a lényeget. Az öltözködés sok mindent eldönt, de az orkán erejű széllökéseken az sem segít. Mondjuk kifejezetten arra gondolok, hogy eltaknyolsz és beesel egy autó alá. De akár jeges útfelületet is mondhatnék. Igaz ez utóbbi ellen azért jó megoldás egy erre optimalizált külső. Egészségügy szempontjából meg a volt kollégám jut eszembe. Neki egy Honda 500-as naked motorja volt. Megfelelő ruházatot viselt, mégis ötvenéves korára leállt a veséje és dialízisre kell járnia. Szerinte "kihűlt" motorozás közben. Bár ezt semmi sem bizonyítja. Szerencsére a motor azért jóval gyorsabb, így hidegebb, mint a bicikli. Mindenesetre, nekem 0 foknál, megfelelően öltözve csak a sisak alatt fázik a fejem. Kéne egy téli sisak. :-) Vagy olyan maszk amit a síelőknek árulnak, integrált légzőbetéttel. Itt a Tátrában láttam is olyat. Teljesen szélállónak tűnik.

Elküldve: 2014.10.24. 21:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@KIMI8078: Alkossunk rendszert, soroljuk osztályokba a lehetőségeket: [1] nem kell feltétlenül kerékpárra szállni, [2] kell. (Tréfás kedvemben hozzátennék még egy harmadik lehetőséget is: egyéb.)

Első esetben kedvem szerint döntök, lóra szállok-e, avagy sem. Legyen bármilyen is odakinn az időjárás. Természetesen hallgatok a józan ész szavára, s ha a szomszéd háza tetejét szélben repülni látom, nem kelek útra. Előfordult azonban már, hogy eljegesedett úton kerekeztem - az ésszerűség ellenében -, csupán azért, mert számítógépemhez új alkatrészt akartam mindenáron vásárolni. Máskor meg kíváncsi voltam, milyen a tökig érő hóban kerekezni. És így tovább. Egyszóval úri kedvem, vagy ha úgy tetszik, a csillagok állása alapján döntök, nyeregbe pattanok-e. Általában azonban nem indulok útnak, ha kifejezetten rossz az időjárás: özönvíz fenyeget, lefagy a lovak szarva is a hidegben és a többi.

Tudok azonban minősített esetről: súllyal esik például latba az otthonunkba befészkelődött hétfejű sárkány! Ez esetben nem számít, ha éhes oroszlán szabadult el a cirkuszból, miazmás trópusi láz dühöng lakóhelyünkön, vagy Lappföld jeges tájairól huhog odakinn az északi szél. Alighanem sok bámulatos eredmény pl. a Csomolungma meghódítása, a Mariana-árok tizenegy kilométeres mélységeinek alapos kifürkészése hátterében is hasonló okokat sejthetünk.

A második eset nagyjából ugyanez, kivéve a gyakoriságot. Másként fogalmazva, ha szólít a kötelesség, az úri kedv háttérbe szorul, s inkább az ésszerűség alapján döntök, mit kell, mit célszerű tennem. Szálljak-e nyeregbe, vagy inkább közhasznú járműre, esetleg jelentsek beteget...

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!