Köszönnyéémááá!

1-50 (103 hozzászólás)

Elküldve: 2012.04.11. 21:04 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105
Témaindító hozzászólás:

Ti intetek/bólintotok, ráköszöntök, vagy leszarjátok az úton szembejövő bringás elvtársakat? Már nekem kínos, hogy rájuk köszönök, ők meg ilyen fura fejjel néznek rám, mintha azt kérdeznék magukban, hogy: mi van, bazze'? Ismerjük egymást?!

Elküldve: 2021.08.30. 18:51 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@azaki71: Igyekszem azért én is a sporiknak inteni, meg segíteni is ha tudok.

Elküldve: 2021.08.30. 18:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

@iDrew: Szinte mindig intek annak aki "sport" vagy "túra" bringás, azt van aki vissza int, van aki meg nem. Boltbajáros, munkába járós bringásoknak nem intek. Ha az út szélén látok egy bringást, mindig megkérdem minden rendben van-e.

Elküldve: 2021.08.30. 18:31 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@iDrew: Persze van olyan hogy én is későn veszem észre és már nincs időm lereagálni hogy vissza intsek, de ez köszönhető a jó magyar utaknak is, mert próbálok minél jobban radarozni, nehogy egy úthibából taknyolás legyen...

Elküldve: 2021.05.13. 13:03 andydamer 

  • andydamer avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1

Hát én leginkább azoknak köszönök, akikről látom, hogy osztozunk a hasonló életérzésű bringázás örömében. Például ha régi acélvázas Peugeot országútik szembejönnek, mindig rájuk mosolygok a Favoritommal, de egy full karbon Bianchival tekerő profinak ugyanúgy nem szoktam annyira köszönni, mint egy bmx-en nyomulónak sem... Persze ha valaki int, annak természetesen én is igyekszem visszaköszönni, vagy legalábbis nem lenézni. Sajnos én is sokszor tapasztalom, hogy főleg a profibb országútisok között akadnak sznobok szép számmal, akik inkább elfordítják a fejüket, hogy ne kelljen véletlenül sem visszaköszönniük

Elküldve: 2018.05.17. 13:07 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@zalcsi: Nem is errő van szó hogy idézzelek: "boldog-boldogtalannak" köszönni, hanem hogy vissza köszönni. Meg arról hogy ha válaszol az ember ITT akkor illik válaszolni, de úgy látszik ez is olyan magyar szokás hogy nem válaszolunk...de igazad van túl van tolva...

Elküldve: 2018.05.15. 12:56 zalcsi 

  • zalcsi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Túl van ez a téma tolva. Nem az a bunkóság ha valaki nem köszön a másiknak (ez engem abszolút nem zavar)hanem az ha a köszönésemet nem fogadják. Én sem szoktam boldog-boldogtalannak köszönni aki alatt kétkerekű van és ezt mástól sem várom el.

Elküldve: 2018.05.14. 10:20 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Én is szoktam köszönni, jelezni ha köszönnek/intenek. Mert szerintem ez a normális. Bár igazándiból a köszönés és a kommentelés kicsit hasonló mármint itt a fórumon illik válaszolni...vagy csak szerintem van így?

Elküldve: 2016.03.16. 21:08 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@faktum1: Erről eszembe jutott, hogy amikor kis pöcsösök voltunk mindig kiabáltuk a bicikliseknek, hogy "tekerd ha megvetted!" Egyszer egy fickó visszakiabált: "Nem vettem hanem loptam!" :D Ezután már mi is azt kiabáltuk: "Tekerd ha elloptad!".

Elküldve: 2013.10.13. 16:31 faktum1 

  • faktum1 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 12

Múltkor egy kissrác rámkiabált: "Jó a bringád fiú!" Aúgy szinte mindig köszönök, vissza legalábbis mindenképp!

Elküldve: 2013.10.11. 20:20 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@ArtWolf: a hidegben általában már csak a "kemény mag" tolja sport célból a tekerést, ők pedig általában (nem mindig) hamarabb köszönnek

Elküldve: 2013.10.05. 17:48 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Ahogy egyre hidegebb van, egyre nagyobb arányban köszönnek vissza a bicajosok... Ez másnak is feltűnt, vagy valami mástól függ a dolog?

Elküldve: 2013.10.04. 12:57 Paramite 

  • Paramite avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 40

@Marcikutya: Hahaha, hát ez elég nevetségesen néz ki:D

Elküldve: 2013.09.17. 08:05 Marcikutya 

  • Marcikutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 45

@johnny336: Akkor ezt biztosan szeretnéd: http://www.liveleak.com/view?i=63b_1379002451

Elküldve: 2013.09.17. 00:35 edmonton 

  • edmonton avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 1

@gemma: igen én voltam már így, de én azért nem mentem előre, mert örültem hogy egyáltalán tudtam tartani a tempót mögötte. Ilyen is van. Amikor elváltak útjaink akkor megköszöntem a vezetést :-)

Elküldve: 2013.09.03. 12:06 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@perelli: Hát egy szép görbület mögött cammogni , nem éppen szenvedés, az én szépségemen meg amúgy sem segítene Krisztus összes szenvedése sem :D

Elküldve: 2013.09.02. 16:13 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@drummerdevil: nem bírod a cammogást? Erre mondják, hogy a szépségért meg kell szenvedni, vagy nem? :D

Elküldve: 2013.09.02. 15:28 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Melyik férfi ne tekerne szívesen egy formás nő mögött?? :D Én általában kevés ideig bírom a cammogást, így általában megelőzöm a hölgyet, legfeljebb mikor elmegyek mellette, a szemem sarkából megnézem, elvégre az esztétikust mindenki szereti :D Bár volt olyan akivel inkább egymás mellett tekertünk és dumáltunk:)

Elküldve: 2013.09.02. 14:20 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@gemma: volt, hogy a szokásos 20 perc helyett 45 alatt értem haza, mert semmi pénzért nem akartam megelőzni az előttem tekerő hölgyet. Szóval ez inkább elismerés :D

Elküldve: 2013.09.02. 13:34 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@gemma: lehet, hogy "bóknak" szánta :D

Elküldve: 2013.09.02. 13:28 gemma 

  • gemma avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Köszi a kommenteket! :-) bárcsak minden kivánságom ilyen gyorsan teljesülne :-))) És ahhoz mit szóltok, ha a mögöttem nagyon durván tekerő fiúnak intek, hogy jöjjön elém nyugodtan az emelkedő előtt, de ő az istennek sem akar megelőzni és végig a sarkamban jön? Nem előzékenység egy férfitól, ha "felhúz" az emelkedőn?

Elküldve: 2013.09.02. 13:02 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Nem feltétlenül a köszönés kategóriába tartozik, de pl. igen sokan elfelejtik megköszönni,ha egy szűkebb úttesten félreállsz,h a szembejövő bringás elférjen.Szerintem ez nagyobb parajság,mint nem köszönni valakinek akit amúgy sem ismersz.

Elküldve: 2013.09.02. 09:46 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

én visszaköszönök bárkinek, aki köszön, ellenben nem nagyon köszönök előre. városban nyilván sokkal kevesebben köszönnek, ez teljesen normális, XCode már leírta szépen. szebb, nyugisabb környezetben a friss levegőtől, vagy paraszti romantikától megmámorosodva viszont még az is előfordulhat, hogy előre köszönök, de csak ha kevés a biciklis.

Elküldve: 2013.09.02. 08:54 botvos 

  • botvos avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 1

@gemma: Velencei-tó körül rendszeresen megfodulok. Én igyekszem köszönni mindenkinek akinél látom, hogy figyel rám nemtől függetlenül. A keró egyáltalán nem szempont (nekem). Én azt tapasztalom, hogy a lányok ritkán "néznek át" a túloldalra, rákiabálni meg senkire nem fogok.

Elküldve: 2013.09.02. 07:02 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@gemma: én nem túrázom arra, de én mindenkinek köszönök. Elég lúzerség pont a lányoknak nem, bár szerintem a fiúknak is. Nem hinném, hogy a bringádon múlik, inkább a pasik gyerekszobáján. Annyit én is érzek a többieken, hogy mióta külsőre kerékpárosabb a formám (sisak, SPD, bringás ruha, kesztyű, stb.), mintha előrébb kerültem volna a "hierarchiájukban", bár ez még az előreköszönésben épp nem mutatkozik meg. Azzal boldogítom magamat, hogy nem néznek öregebbnek. :D

Elküldve: 2013.09.01. 23:34 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

@gemma: Én köszönök a lányoknak, ha egy kicsit is látszik rajtuk,hogy nem a boltba mennek hanem sportként kezelik a bicajozást! :) Igaz nem olyan sok hölgyeményt látok így!

Elküldve: 2013.09.01. 23:26 gemma 

  • gemma avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

Velencei-tó körön tapasztalom, hogy némely sporttárs köszönése inkább a bringámnak szól :-( főleg a talpig tour-ba öltözött fiúkra jellemző, hogy csak akkor intenek a lány kerékpárosnak, ha jobb gépet hajt... Cáfoljatok meg, Fiúk! :-)

Elküldve: 2013.08.26. 22:28 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

@NorBEE300: nekem is sok élményem van efelől, valaki közvetlen, valaki nem, embere válogatja! Viszont egyszer Simontornyáról haza fele 3-an beálltunk egy trekker mellé akin látszott,hogy elég jól űzi a sportot, és kísértük-beszélgettünk vele vagy 2km-en keresztül! Szerintem ez jó dolog..városon kívül talán jobban észrevehetőbb a köszönéses dolog úgy vettem észre!

Elküldve: 2013.08.26. 21:54 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@ArtWolf: ez fura. Én minden hegyen álló bringást megkérdezek, hogy tudok-e segíteni valamiben. Néha néznek bután, mert csak "minioxigén". :D

Elküldve: 2013.08.26. 21:46 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Hát elég érdekes következtetést vontam le a Mátra-Bükk túrám során. Minél ritkább a forgalom bicajos szempontból, annál nagyobb valószínűséggel köszönnek vissza a bicajosok. Bp környékén, Gyöngyös-Kékes útvonalon, Lillafürednél kb minden második bicajos köszön csak vissza, viszont ritkább forgalmú helyeken már messziről integettünk egymásnak. Más: a Kékesre mászva történt egy defekt (küllő szúrta ki), amíg azt szereltem, legalább 10-en elmentek mellettem, ehhez képest egy ember volt, aki megkérdezte, h segíthet-e (a többi vissza se köszönt). Okok? Ötletek?

Elküldve: 2013.08.26. 21:21 apex.cordis 

  • apex.cordis avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@iDrew: Tegnapelőtt elmentem egy délutáni könnyed tekerésre, volt benne erdős és városi rész is. Jómagam biciklis szerkóban tekertem, és összesen két másik biciklissel találkoztam, akiken látszott, hogy nem krumpliért mennek a boltba. Köszöntem nekik és mind a ketten visszaköszöntek. Meglepő és örömteli volt, úgyhogy ezentúl azt hiszem megtartom ezt a jó szokást.

Elküldve: 2013.08.08. 20:37 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Öööö vagyis azt akartam írni, hogy ráragad mint az ásítás csak már felforrt az agyvizem a mai nap (még most is 30 fok van a szobában).

ráragad másokra mint a tüsszentés

Elküldve: 2013.08.08. 20:30 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: Hidd el mi emberek magunk is sokat tehetünk érte, hogy szerethessük mert ez egy gyönyörű ország, jobbnál jobb bringás utakkal de valóban az emberek mentalitása furcsa és ez egy kicsit rányomja a bélyegét mindenre. Viszont nem szabad negatívnak lenni mert az ráragad másokra mint a tüsszentés, legyél jókedvű aki meg ennek ellenére mégis bunkó azzal nem kell foglalkozni...

Ez Magyarország,én így nem szeretlek.

Elküldve: 2013.08.08. 20:25 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@NorBEE300: Ha energiát fektetünk abba, hogy a kerékpáros társainkat megtiszteljük egy köszönéssel utána többszörösen megtérül mint a te eseted is mutatja :) Meglátod legközelebb már miss hungary bringázik szembe és ő is előre fog köszönni!

Elküldve: 2013.08.05. 22:18 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

A vasárnapi Tisza-tavi túrám során végre elkezdett gyarapodni a pozitív élmények száma is. Komoly tempót diktáló outisnak köszöntem, biccentett elég határozottan, annak ellenére, hogy ment mint a távirat. Volt két leányzó, velük kétszer is találkoztam (ellentétesen kerülték a tavat), másodjára már ők köszöntek előre :). A 33-ason is találkoztam trekkelőkkel, akiknek előzés során köszöntem, viszonozták kellő intelligenciával. A gáton még a német is megengedett irányomba egy "Guten Morgen"-t a túra kezdetén.

Való igaz, nem lehet általánosítani.

Elküldve: 2013.07.02. 20:29 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Keke: Ez Magyarország,én így nem szeretlek.

Elküldve: 2013.06.28. 21:14 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@bettis36: A mai 40 Kilóméteres kísérletem eredménye: - Jött egy komoly trekking kerékpáros akkorát köszönt vissza, hogy öröm volt hallani :D - Jött egy suttyó sisak nélkül, b@szott visszaköszönni. - Jött egy pár szembe, talán UFO -nak néztek amikor köszöntem. - Jött egy komoly hegyibringával egy huszonéves srác, én intettem mert a menetszél kiszárította a torkom, ő felfele jött, reakció nem nagyon volt észrevehető. - Találkoztam 3 őzzel, mind a három elmenekült előlem :) - Egy gyakran használt földúton ért újabb meglepetés: sorompó, magánterület, árammal védve pedig tavaly gyakran használtam én is és mások is... a külföldiek még nem vásárolhatnak földet ha életbe lép a földtörvény ami most jelenleg nem elfogadott állapotában van akkor igen, mi lesz itt azután? Mindenhol sorompó és áram?

Elküldve: 2013.06.28. 15:42 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@iDrew: én otthon is szoktam köszöngetni, erdőjáróknak-bicajosoknak egyaránt, a visszaköszönés változó, van hogy szinte mindenki, van hogy senki... ez ilyen, ez van :)

azonban, itt Ausztriában teljesen más a helyzet, mindenki köszön mindenkinek, itt ez a megszokott, teljesen mindegy hogy bicajos, túrázó, sétáló az ember.. ha emelkedőn nyomod le a gyalogosokat, akkor néha még szurkolni is szoktak :D szó nélkül állnak félre akár 10másodpercenként a gyalogosok ha nagyobb biciklis forgalom van. sok helyen megdicsérik, megcsodálják a bringáját az embernek, pedig itt azért akadnak szép számmal nagyon jó gépek.. felvonókezelő eldiskurált velem, hogy milyen jó bringám van, amikor mostam többször odajöttek apukák kislurkókkal megnézni a bringám, és mivel sok melóm van a gépben, az ilyenek nagyon jól esnek mindig :D

Elküldve: 2013.06.28. 12:24 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: Erről jut eszembe, hogy amikor tökalsók voltunk akkor mindig kiabáltuk a biciklis felnőtteknek: "Tekerd ha megvetted!" :D Tavaly bicikliztünk az Öcsémmel és egy kis porbafingó odakiabált nekünk: "Tekerd ha megvetted!" :) Összenéztünk és jót nevettünk.

Elküldve: 2013.06.27. 23:42 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Keke: Ez a jobbik eset,mint a nemköszönős,és van az olyan illetők akik bekiabálnak-hogy hülye fasz bringás(gyalogosok!).

Elküldve: 2013.06.26. 06:41 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: Nekem van több bringás akit úgy ismertem meg, hogy egymás mellé csapódtunk. Ez úgy kezdődött, hogy köszöntünk egymásnak. Van egy kolegám aki meg úgy lett az egyik haverom haverja, hogy ők is bringázás közben ismerték meg egymást.

Elküldve: 2013.06.25. 18:02 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Keke: Az biztos,itt felém is így van,van egy réteg aki bringázik-meg van a másik része.

Elküldve: 2013.06.24. 09:28 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: Így van! Én is ezt csinálom, ha hazai pályán van az ember akkor azt a maximum 1000 arcot meg lehet jegyezni aki kerékpárral közlekedik.

Elküldve: 2013.06.23. 23:30 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Keke: Az biztos,aki meg nem köszön vissza-annak legközelebb nem köszönök-ennyi.

Elküldve: 2013.06.23. 11:23 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@NorBEE300: Ezért érdemes köszönni! :)

Elküldve: 2013.06.23. 11:22 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: Nem tudom jó-e de én szeretem! :)

Elküldve: 2013.06.22. 23:36 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Keke: Ez már valami :). Egy kis dicséret belefér, ráadásul jól esik az embernek, attól függetlenül milyen bringád van ;).

Elküldve: 2013.06.22. 22:27 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@iDrew: Hát igen,érdekes dolgok történnek,lol-jó a bringád?

Elküldve: 2013.06.22. 14:34 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@NorBEE300: Tegnap jött szembe két srác kerékpárral, köszöntem nekik. Az egyik visszaköszönt: "Hello jó bringád van!" :)

Elküldve: 2013.06.22. 13:16 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@drummerdevil: részeg "embertől" mit vársz?

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!