Köszönnyéémááá!

51-100 (103 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.22. 11:51 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Tegnap éjjel jöttem haza melóból.Arra lettem figyelmes,h a járda melletti bozótosban valami villog.Mivel villogó szentjánosbogarat még sosem láttam, ufóhoz képest pedig kevés lett volna a fény, így gyanítottam,h egy bringás perecelt el a kukk sötétben,mivel errefelé mesei a közvilágítás vagyis hol volt, hol meg nem.Azonnal visszafordultam,h megkérdezzem,minden okés e?A hanghordozásból, és a válaszból kitetszett,h ifjú barátunk valamilyen tudatmódosító befolyása alatt áll, de minimum picsa részeg. Többször is megkérdeztem,h jól van e, és ne hívjak e orvost, de mindannyiszor azt mondta,h minden okés. Tovább indultam,mert valamikor nekem is haza kell érnem, de egy, a hátamnak morgott köszi talán jólesett volna.

Elküldve: 2013.06.22. 00:56 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Múlt héten (2013.06.15-én) voltam a Tisza-tó abádszalóki szakaszán. Találkoztam a viszonylag rövid távon jó néhány bringással és a múltkori "blokkolásomat" igyekeztem helyretenni. Köszöngettem, de csak egy páros egyik tagja orra alól hallottam valami motyogást, a többiek le se sz*rtak... Eléggé gyászos "eredmény", így utólag visszagondolva. Viszont bent a városban három srác, egyszerű bicajokkal és sárga mellénnyel tolták neki egész jó tempóban. Beértem őket (outival voltam), majd köszöntem nekik előzés közben és mindenki szépen viszonozta is. Nekem ez jól esett, de úgy érzem nekik is.

Elküldve: 2013.06.20. 18:33 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@ArtWolf: Hát ez van,leginkább meleg most.

Elküldve: 2013.06.19. 20:21 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@drummerdevil: Szerintem félreérted ezt a kinek köszönök, kinek nem téma okát. Nem azért nem köszönök arra, aki "nem sporttárs", mert nem tartom a bringás közösség részének, vagy nem tisztelem, mert dehogynem, hiszen őmiatta is van az, h mostmár az autósok zöme elfogad minket közlekedési partnernek. Azért nem köszönök a munkahelyre/ről igyekvőnek, a divatfixisnek, hétvégi kocabringásnak (bocs a negatív jelzőért), (német/osztrák )turistának, mert tudom, h úgyse köszön vissza. Vagy nem értik, vagy észre se veszik... A "sporttárs" nagyobb eséllyel, bár itt Pesten, főleg a belvárosban még ők sem...

Elküldve: 2013.06.19. 18:45 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@drummerdevil: Ok nem akartam belekötni senkibe,mindenki másképp csinálja,ennyi.

Elküldve: 2013.06.19. 13:49 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Supernova1982: Úgy látom félreértettél!!Én nem ízt írtam,h van akinek köszönök, és van akinek nem, hanem h ez a mentalitás zavar.Én senkinek nem köszönök.Persze ha rám köszön visszaköszönök, de én alapból nem köszöngetek.

Elküldve: 2013.06.18. 18:04 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@johnny336: Köszönöm! Amit leírtál abban minden benne van arról amit én gondolok a köszönésről. Én is még gyalog túrázoknak is köszönök mert ugyan azért vannak az erdőben amiért én. A buszsofőr a legjobb hasonlat: ők bajtársak mert ugyanazt csinálják így bajtársam Supernova1982 is ha találkozunk az erdőben. Ezen kívül kis falvakban köszönök az embereknek mindig ha arra bringázok mert ők viszonozzák is. Egyébként néha szoktam "közlekedő" kerékpárosoknak is köszönni, van aki viszonozza de a többségük furcsán néz. A fejvédőt nem hordani pedig ostobaság.

"MINDEN kerékpárosnak köszönni ostobaság. De ahogy az erdőben is köszönsz a gyalog vagy bringával túrázóknak, úgy szintén köszönsz a sporttársnak. Közlekedési partnernek nem. Képzeld el, ha minden autós integetne egymásnak... Ellenben a motorosok, vagy buszsofőrök szoktak egymásnak köszönni.

Ugyanígy biccentesz a szembejövő XC-snek, ahogy suhansz lefelé az erdőben, ő pedig izzad felfelé. Vica-versa.

Elég szomorú, hogy sokaknak nincs igénye sisakra. Tudom, kényelmetlen. Ahogy a biztonsági öv is. De a tolószék is kényelmetlen, pláne a koporsó, meg urna."

Elküldve: 2013.06.18. 17:54 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@Supernova1982: "@Keke: Hát igen az a rohadtt anyagiak itt is jelen van,preztízscsata-kivagyiság." Szerintem félreértettél. Egy bringáson látszik, hogy azért teker mert ez a közlekedési eszköze és kész de látszik az is, hogy azért teker mert szeret bringázni. Aki szeret bringázni úgymond nem kötelező utakon hanem kikapcsolódásként teszi az előbb utóbb úgyis arra törekszik, hogy legyen kényelmes kerékpárja, fejvédője, kesztyűje és még sorolhatnám. Kisarkítva valami olyasmi, hogy jössz szembe te a KROSS kerékpároddal már messziről látom, hogy ugyan azért tekersz amiért én: ez a kikapcsolódás számodra. Jön szembe egy ütött kopott kempingbringával nagy zsákot cipelő emberke, neki ez muszáj.

Elküldve: 2013.06.18. 16:07 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@drummerdevil: Mindenesetre te tudod,zavaró tud lenni az hogy ennek köszönök-amannak meg nem.

Elküldve: 2013.06.18. 14:57 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@johnny336: Itt alapvetően nem a köszönéssel v. nem köszönéssel van baj, hanem azzal a megkülönböztetéssel,h akin nem látszik,h komoly bringás,annak nem köszönök........... "de persze amúgy bazi jó fej vagyok, és szoktam köszönni, és miért nem köszön vissza a gyopár állat, hát ez milyen ez már he!!!". amúgy én pl. senkinek nem köszönök,mert itt Pesten van vagy kurva sok bringás, és ha mindenkinek köszönnék,akkor mindkét kezemre folyamatosan szükség lenne az integetéshez,amitől úgy néznék ki,mint egy kezdő cirkuszi bohóc,aki éppen a fellépésre gyakorol.Rosszabb esetben meg szimplán idiótának látszanék.Az már elhanyagolható,h nem tudok kéz nélkül bringázni :D.Meg amúgy sem ismerem,mit köszöngessek én mindenkire rá.Ettől nem vagyok bunkó, csak talán kevésbé nyílt, és társaslény.De ha egy valakinek köszönök,akkor viszont már mindenkinek jár tisztelet.Amúgy, gyalogosnak,autósnak, másik bringásnak megköszönöm ha figyelmes velem szemben.

Elküldve: 2013.06.18. 14:43 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Az biztos,fejet hajtok előtted is-de a kollégának is igaza van mint írta lentebb,én is köszönök-kerékpárosnak-motorosnak-meg udvarias autósnak+kamionosnak+teherautósnak ha elengednek-kiengednek a kereszteződésekben vagy egyéb helyeken.

Elküldve: 2013.06.18. 13:23 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@drummerdevil: MINDEN kerékpárosnak köszönni ostobaság. De ahogy az erdőben is köszönsz a gyalog vagy bringával túrázóknak, úgy szintén köszönsz a sporttársnak. Közlekedési partnernek nem. Képzeld el, ha minden autós integetne egymásnak... Ellenben a motorosok, vagy buszsofőrök szoktak egymásnak köszönni.

Ugyanígy biccentesz a szembejövő XC-snek, ahogy suhansz lefelé az erdőben, ő pedig izzad felfelé. Vica-versa.

Elég szomorú, hogy sokaknak nincs igénye sisakra. Tudom, kényelmetlen. Ahogy a biztonsági öv is. De a tolószék is kényelmetlen, pláne a koporsó, meg urna.

Elküldve: 2013.06.18. 12:26 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Sziasztok!

végigolvastam a topikot, a párjával (kerékpáros etikett) együtt, és valami szemet szúrt!Mindenki hőbörög, kiakad, vitázik stb...a köszönésen, miközben a kommentelők nagyobb része, saját állítása szerint is, CSAK annak köszön, akin látszik,h komolyabban csinálja a bringázást, és nem hétvégi bringás!!Ezt vajon hogy nevezzem??Sportrasszizmus???Vajon a 7végi bringás már nem is bringás??Valami betolakodó?Ő miért nem érdemli meg a kerékpáros társadalom tiszteletét?Attól,h nem jár minden nap,mindenhova bringával, még szeretheti ezt az életformát, vagy csak magát a sportot.Élvezheti a mozgás örömét a természetben v. bárhol máshol.A másik,h nem mindenkinek telik minőségi, és látványos felszerelésre v. csak igénye nincs rá.Én is egy régebbi Fujit hajtok, nem hordok bringás cipőt, és mezt, na meg sisakot sem,mert nincs rá igényem.Mégis napi szinten bringázok,mert azzal jövök-megyek munkába(is).Aki megkülönböztet v. kirekeszt, az ne nagyon akarjon addig mástól sem tiszteletet.Persze ez az én véleményem, amit vállalok is, egyetérteni meg nem kell vele :) HÁTSZELET!!!!

Elküldve: 2013.06.07. 20:03 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@iDrew: Ez közösségi oldal,látom kötekedsz,simán nem érdekelsz,azért vagyunk különben is hogy segítsünk egymáson itt,véleményeket-tapasztalatot cseréljünk,ennyi.

Elküldve: 2013.06.07. 09:42 Paramite 

  • Paramite avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 40

@johnny336: Mi kezdődik? Amúgy én is sok mindenhez hozzászólok, van véleményem a dolgokról és van hogy meg is osztom, ezzel semmi gáz nincs, egy közösségi oldalon ez normális. Ellenben azzal, aki mondjuk képtelen helyesen írni, vagy úgy szól idegenekhez, mint a haverjaihoz, tehát tahó módon:D

Elküldve: 2013.06.07. 08:48 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@gyuladaniel94: konkrét baj szerintem nincs Novával, legtöbben azért nem kedvelik, mert mindenhez hozzáír valami kis nyúlfarknyi valamit, de tényleg mindenhez. Asszem volt már olyan nap, amikor a "közösség" menüben kb 7-ből 3 komment az övé volt. (legalább aktív tag)

Elküldve: 2013.06.07. 01:00 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@johnny336: Én is itt vagyok már egy ideje TestBikeon, ismerem Supernovát. Észrevettem, hogy aktívan jelen van, próbál ő is segíteni a fórumon, meg ilyesmi, de nem értem, hogy mi bajotok van vele. Volt valami nagy beszólása, amivel sokakat megbántott, vagy mi a francért utáljátok ennyire? Nekem semmi bajom nincs vele. Ha írtam neki a bicójához, vagy véleményéhez, mindig válaszolt valamit, de csomóan még arra sem veszik a fáradtságot.

Elküldve: 2013.06.06. 23:23 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Paramite: uhh...túl hosszú. De figyelj, mert pár napon belül úgyis kezdődik :D

Elküldve: 2013.06.06. 23:09 Paramite 

  • Paramite avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 40

@iDrew: Úgy látom, Supernova sok ember szemét szúrja, miért van ez?

Elküldve: 2013.06.06. 23:07 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Paramite: mindegy, csak ugasson ide is valamit... :D

Elküldve: 2013.06.06. 22:39 Paramite 

  • Paramite avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 40

@Supernova1982: Te most kire válaszoltál, nem is látok ilyen nevű személyt itt? :D

Elküldve: 2013.06.05. 20:32 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Keke: Hát igen az a rohadtt anyagiak itt is jelen van,preztízscsata-kivagyiság.

Elküldve: 2013.04.28. 09:44 h@@@pla 

  • h@@@pla avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 9

Minden leanyzonak tagranyilt mosollyal es tulfakado nyalelvalasztassal koszonok :) Himtarsaim viszont mind rivalisok az eletben, inkabb szugyre megyek veluk, mint udvariaskodnek barkivel is :D

Elküldve: 2013.04.27. 13:19 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@kovacstibor79: Teljesen igazad van! Kezdtem én is elkeseredni, hogy idén nem szokás már a köszönés. Viszont tegnap Síkvölgyön jött szembe egy hasonló felszereltségű bringás mint én és hangos köszönéssel viszonozta a köszönésem. Ma a Baji- vadászház környékén találkoztam egy bringással és annak ellenére, hogy rajtam nem volt fejvédő sem mert az Öcsém bringájával mentem (ez a tekerés nem volt tervben) ő is hangosan visszaköszönt. Aztán a Gorba- tető fele a piros jelzésen jött egy csomó idősebb túrázó ember, volt akiknek én köszöntem előre de voltak olyanok is akik előbb köszöntek nekem, itt aztán egyfolytában mondtam "jó napot kívánok" :))) A lényeg, hogy megfigyeltem akik olyan mtbsek akiken látszik, hogy nem riadnak vissza attól ha föld úton át kell menniük a hegyen és nem olyan kinézetű a bringájuk mint amit most hoztak ki a boltból ők kb. 98%-ban köszönnek. Az országutisoknál ez az arány valamivel kisebb. Én mindenkinek köszönök vagy legalább intek akin látom, hogy hobbyból kerékpározik legyen az montis vagy outis.

Elküldve: 2013.04.19. 15:58 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ma a szokásos köszöngetek, hol visszaköszönnek, hol nem üzemmódban voltam Orfűn, mikor is valamit babráltam a kilométerórán, és rám köszönt egy bringás, úgy megörültem neki, de kiderült, hogy ismerem. :D

Elküldve: 2013.04.19. 14:26 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@Sheffy: Sziasztok! Én azt vettem észre hogy akiken látszik hogy nem egyszerű boltbamenős biciklisták azoknál teljesen természetes a biccentés/köszönés. Természetesen ezeket viszonzom is.

Elküldve: 2013.04.19. 13:39 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@iDrew: Én ugyan ezt tapasztalom sajnos... Mindig biccentek, vagy intek, de le se sz*rnak...

Elküldve: 2013.04.13. 19:58 h@@@pla 

  • h@@@pla avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 9

Nem kell ilyenen kiakadni, en sem bosszankodom ha ram koszonnek :)

De komolyra forditva a szot. Sajnos mar csak nosztalgiazunk a klasszikus jolneveltsegen, de valojaban megvaltozott a vilag. Varoslako ember nem koszonget idegeneknek, mig a buckalakok mind ismerik egymast es ezert koszonget mindenki-mindenkinek. Igen! Vannak osszetarto kozossegek (pl.motorosok), ahol valoban hagyomany a masik motorostars udvozlese, de a kerekparos kozosseg nem ilyen (sajnos).

Nem kell ezen kiakadni, el kell tudni fogadni, hogy masok nem ilyen koszongetosek.

Elküldve: 2013.04.03. 13:14 Paramite 

  • Paramite avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 40

Ez is csak megszokás kérdése szerintem. Ha valaki mondjuk először van kint valahol, akkor nem biztos hogy ráköszönget vadidegenekre. Vagy csak olyan napja van, hogy kapja be mindenki, akkor se. Oda, meg visszaköszönni nem csak Magyarországon nem szoktak. Az emberek már csak ilyenek. Én biccentek, vagy köszönök, ha van rá időm, meg lehetőségem, meg kedvem. Nem tudok általánosítani, mert kb soha nem látom kétszer ugyan azt a fazont. Meg ha valaki nem barátságos, az még nem barátságtalan, legfeljebb zárkózottabb, de nem bunkó. Az az, aki akkor se köszön, ha a képébe helózol 3x:P

Elküldve: 2013.04.02. 20:34 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Én is úgy csinálom, ahogy már többen is említették, akin látszik, hogy sporttárs, annak köszönök valamiféleképpen, és általában viszonzást is kapok. Városon belül viszont teljesen más a szitu, bőven elég a forgalomra figyelni, nemhogy még köszöngessek is... Nem bunkóság, csak túl sok a túl közel haladó autó...

Elküldve: 2013.04.02. 18:51 Skyeurope1988 

  • Skyeurope1988 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 4

@iDrew: Mindig köszönök azoknak a bringásoknak, akiken látom, hogy nem a városi kényszer/divatbringás emberek, hanem SPORTTÁRSAK. A horgászok is sporttársak, ott is mindenki köszön... És ilyen téren, akár városban, akár terepen tekertem és találkoztam bringással, még sosem csalódtam. Persze volt tanulópénz, de ez a városi harcosoknál fordult még elő régebben, akkor magamba elmondtam pár "anyád szüljön sünt te gyökér"-hez hasonlókat, és mérgelődtem, de rájöttem, hogy nem engem minősít ez a dolog. Jogos. Tévedtem, mert neki ez nem hobbi volt, de ha már köszönnek csak visszaköszön az illedelmes ember. Ennyi. Azóta disztingválok. De úgy is jártam már:), hogy megyek a városban bringás mezben, bukóban és jön szembe a fiatal tizenéves srác és köszönt. Kapott egy mosolyt és egy sziát :)

Elküldve: 2013.04.02. 18:19 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Akkor jöjjön egy rövid beszámoló Felvidék délnyugati részéről. Szombaton elmentem tekerni egyik barátommal. Egész jó tempót nyomtunk a széllel szemben is, mikor megelőzött minket egy 8 főből álló cseh triatlonos csoport (mezre rá volt írva). Miközben előztek, az élen haladónak intettem csak úgy a kormányszarvról, amit ő észrevett és hasonló módon visszaintett, a többiek nem. Nyáron még a Duna töltésén tekertünk Bősről Pozsony felé. Bősnél még majdnem minden szembejövő intett/bólintott/ránk köszöntött. Ezzel szemben pár kilométerrel Pozsony előtt egy teljesen más világba cseppentünk. Bárkinek köszöntöttünk, nézett ránk mint a hülyékre és szerintem azt sem tudták, hogy mi van. Azt szerettem volna ebből kihozni, hogy nekem úgy tűnik, hogy a profik még néha kevésbé beképzeltek, mint egy mezei bringás. Utólag hozzátenném, mindkét eset településen kívül történt.

Elküldve: 2013.04.02. 17:56 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@perelli: Nem volt valóban, nem is az rítt le rólam, hogy valamelyik környékbeli tanyáról "megyek be a városra kenyéré", mert volt rajtam a jobb lábamon fényvisszaverő reflex szalag, bringás kesztyű, bukó (eléggé feltűnő a településen...).

Bent a városban nem fenyeget az a veszély, hogy sporttárssal találkozzam. Nagyon kevés emberről tudok, aki legalább annyira pici szinten űzi a bicajt, mint én.

Mindenesetre érdekes szitu volt, fura visszagondolni, hogy miért nem ment. Ilyenkor meg bennem van a lelkifurka...

Elküldve: 2013.04.02. 17:41 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@NorBEE300: nekik sem volt megtiltva. :)

Én mindig előre köszönök városon kívül vén létemre (fiatalabbaknak is), ha ők nem, idegesít elhaladni valaki mellett nélküle. Pécsett, a városban már más. Igazából szerintem nincs rá idő sem, sokan lettünk. :)

Elküldve: 2013.04.02. 17:34 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Ma érdekes szituációban voltam. Drága édesapámnak kellett vinnem a város másik felére egy két dolgot, de szélsebesen (természetesen full szembe széllel). Leadtam neki a kért dolgokat, majd irány hazafele. A vasúti átjárót elhagyva még javában pihegve tekertem és jött velem szembe három outis (komoly arzenállal, a felszerelést és a bringák összértékét meg se merem saccolni). Lehet a kifulladás és a döbbenet párosa miatt leblokkoltam. Csak néztem őket. Egy pár 10 méterrel korábban annyira elterveztem, hogy köszönni fogok. Amikor melléjük értem, nem ment a dolog, az okát nem tudom... Szégyellem magam és ha valamelyik kerékpáros idetéved és olvassa eme sorokat, akkor ezúton elnézést kérek.

Elküldve: 2013.03.25. 17:37 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

@iDrew: Én csak rájuk szoktam ordibálni hogy: mivan nem férsz el? De volt olyan is hogy egy egész csapat jött szembe, mindenki félrement, de egyik seggfej nem hogy félrement, de kijött a sorból és lelökött majdnem az útra, be a forgalomba, persze a kocsik nem lassítanak, áh minek :) úgyhogy azon a kemény 5cm széles padkán lavíroztam a bringások és a kocsik között. sok a hülye nagyon....

Elküldve: 2013.03.25. 17:32 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Mice: Ugyanez volt velem is múltkor a rakparton. Idióta csávó jön a bamba nőjével velem szemben, de úgy, hogy ketten 3 helyet foglalnak el a bicikliútból, és mikor előztem volna egy lassúbb bringást, ugye be kellett húzódnom középre. De ott meg a fogyatékos nő volt, és hát majdnem dirr-durr, csitt-csatt lett. Én meg felháborodva visszafordultam és - mondjuk úgy - kinyilvánítottam nem tetszésemet a középső ujjammal. A csávója meg még velem ordibált, hogy miért nem figyelek, stb. :D

Elküldve: 2013.03.25. 16:30 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

A köszönéssel úgy állok, hogy jó ötlet ez hogy kicsit össze kéne tartani a bringásoknak, de sokan annyira taplók hogy nem hogy köszönni nem akarnak, de arra sem hajlandóak hogy ha szembe jönnek pl bicikliúton egy icipicit félre menjenek hogy elférjünk egymás mellett. Inkább szembejön velem, mondjuk ezt hamar megoldom mert megyek árkon-bokron keresztül :) De azért idegesítő az emberi lény taplósága. Tehát nem nagyon köszöngetek, max ha az illető értelmesebbnek látszik.

Elküldve: 2012.08.21. 23:26 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@iDrew: Hát igen elég sok van aki nem köszön vissza,ilyen az ország sajnos,de nem baj amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten is,részemről ennyi!

Elküldve: 2012.04.23. 18:28 a... w 

  • a... w avatar
  • dirt/street gyerek
  • Topolyai c@jglások csapat
  • Topolyai c@jglások csapat
  • hozzászólások: 9

Legalább ha nem is ismer vagy vmi legaláb motyogjon vmi t h szesz vagy legalább szesz hülye xD

Elküldve: 2012.04.12. 22:16 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: Ezt az anyázást kipróbálom én is, hátha nagyobb sikerem lesz! :D

Elküldve: 2012.04.12. 22:12 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Városon kívül, hegyen, túra közben (gyalog, bringával egyaránt) ha megvan a kontakt, köszönök (rajtam nem múlik).

Városon belül csak anyázok (: Bár előfordult már itt is, hogy 1-1 hasonló bringával tekerővel összebiccentettünk, mintegy kifejezve, hogy van valami "kötelék" kettőnk közt.

Elküldve: 2012.04.12. 10:38 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@johnny336: Én is az alapján köszönök rájuk. Akin pl. bukó van, azok feltételezhetően komolyabban tolják. De ezek a városi nyomorékok sokszor bsznak reagálni. Ha meg nem köszönök előre, még én érzem magam bunkónak. -.-"

Elküldve: 2012.04.12. 10:34 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Bp-n köszönget a ragya minden szembejövőnek. Akikkel látjuk egymáson öltözékből, bringából, hogy komolyabb tekerő (sporttárs), azokkal biccentünk egymásnak.

Elküldve: 2012.04.11. 23:02 csepregi 

  • csepregi avatar
  • DH/Freeride arc
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • leszaromcsakbiciklizzünk csapat
  • hozzászólások: 62

ha bukó van rajtam, biccentek, de amúgy inteni szoktam. És az a "szabály" fogalmazódott meg bennem felfele mászáskor, hogy az köszön előre aki lefele teker. Ehez tartom is magam :)

Elküldve: 2012.04.11. 22:23 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Ahol sok ember zsúfolódik össze, elkerülhetetlenül leértékelődnek a szokásos köszönési formulák. Nagyobb településeken túlkínálat van felületes emberi kapcsolatokból. Az emberi lények, mint tapasztalhatjátok, erre a helyzetre közönnyel válaszolnak. Ilyen környezetben csak ismerősnek köszönök, vagy olyan ismeretlennek, aki köszönt engem. Elmulasztani a visszajelzést ez esetben udvariatlanság lenne. Volt rá néhányszor eset, hogy én is intettem ismeretlennek, s válaszra sem méltatott, sőt gyanakvóan végigmért. Nem nagy ügy, de úgy éreztem, bohócot csináltam magamból. Emberekkel sűrűn benépesített vidéken még a segítséget is gyanakodva fogadják idegen bringások, habár ez nem mindenkire jellemző.

Más a helyzet gyéren lakott, gyéren látogatott vidékeken. Itt az emberek ritkán mennek el egymás mellett szó nélkül. Hát még ha valami közös tevékenység is összeköti őket. Ilyen környezetben mindig köszönök valami módon, és igen ritka eset, hogy ne köszönnének vissza. Hacsak nincs sürgős dolga a feleknek, a köszöntés után gyakorta alakul ki rövidebb-hosszabb beszélgetés is. Ilyen tereferék után nem egyszer úgy búcsúztam erdőjáró atyafitól, túratárstól, mint régi jó baráttól. Gyéren lakott helyen a segítő szándék is mindig célba talál, gyakorta közös szereléssé alakul, és a jól sikerült munka végén kocsmalátogatásra is sor kerülhet.

Elküldve: 2012.04.11. 21:35 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Én arra lettem figyelmes, hogy ha csak simán a városban/Nyíregyháza/ tekerek mondjuk a helyi kikapcsolódós-sétálós erdőben, senki se köszön vissza.

De ha pl a Zemplénben vagy a Mátrában járok, mindenki hangosan.. Még komolyan figyelni kell, hogy ha fiatalabb vagy, tudj hamarabb köszönni, mielőtt rádköszönnek. Városban meg........

Szerintem a közös hobbi összehozza az embereket, még ha sose találkoztak, akkor is. Gondolj bele, ha mondjuk defekted van a hegyekben, és elmegy egy bringás, valszeg megáll, hogy segíthet-e, vagy ha megkérded, nincs-e pumpája, egyből segít.

Elküldve: 2012.04.11. 21:28 László97 

  • László97 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 32

@dave55: Azért szerintem az autósokat nem nagyon lehet a bringásokhoz hasonlítani. Ha azt veszed általában a motorosok is köszönnek egymásnak, mert egy sokkal "nyíltabb" társaság, mint az autós társadalom - ha ezt lehet így mondani - és szerintem ez így van a bringásoknál is.

Elküldve: 2012.04.11. 21:25 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@dave55: Stimm! Akkor én se bólogatok, ha libasorban jön egymás után vagy 10 bringás, mert még hülyének néznek. :D

Elküldve: 2012.04.11. 21:22 dave55 

  • dave55 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 124

A városunkban szinte minden ember bringázik, ezért maga a folyamatos köszöngetés fárasztóbb lenne mint maga a tekerés. Ha olyan embert látok aki hasonló bringával megy, vagy ismerős, csak akkor intek, különben meg ennyi erővel az összes kocsis is integethetne egymásnak.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!