Miért akar mindenki hangosítani a hátsóagyán?

Linkelt termék: Proper Magnalite 3
1-50 (54 válasz)

Elküldve: 2011.03.14. 13:54 zolesz11 

  • zolesz11 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 47
Témaindító kérdés:

Bocs hogy ide írom, máshol nem találtam helyét, nem vagyok jártas a fórumban.

Na tehát a kérdés az hogy miért akar mindenki hangosítani a hátsóagyán, és miért kelendőbbek a hangosabb agyak??

Ugye szokták kérdezni hogy mivel "tuningoljam" a hátsóagyam.... Erre jönnek a válaszok hogy szedd ki a zsírt, rakj bele kulcskarikát.

Csak ugye ezzel évekkel rövidíted az agy élettartamát, a kalapácsok elkapnak, az agyban a recék is elkopnak, ha nincs zsír akkor a por könnyebben tönkreteszi a csapágyakat is.

Ezt még megértem hogy egy olcsó agynál megcsinálják.... De 30-40ezres agyakkal nem értem minek...

Mi a véleményetek a dologról??

Elküldve: 2014.07.05. 06:52 UMF3 

  • UMF3 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 1

Szerintem nem rossz ha hangos a racsni :) Legalább hallod a biciklid és ha hangos arrébb állnak előlled az emberek pesten :D én szeretem ha hangos csak foglalkozni kell vele :) !

Elküldve: 2012.11.07. 12:16 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@DSM: a WD-40-et csak tisztításra! Az a kenés, ami t->0 idő alatt elfogy sz@rra sem elég. WD-40 után erősen ajánlott új kenést rakni.

Elküldve: 2012.11.07. 11:19 DSM 

  • DSM avatar
  • dirt/street gyerek
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 3

WD-40 (Y) :Ð aztán már jobb is a helyzet.. hangosis.. kenést is kap.. ennyi :D

Elküldve: 2012.11.01. 09:34 öcsi 

  • öcsi avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 123

Igaza van Cyon felhasználónak. Nekem is régi M800-as szériás Saint hátsó agyam van, nulla hangal, némi zsírral. De 5-6éves agyat én szervizeltem először és valszeg újjabb 5-6évet kifog bírni gond nélkül. Engem nem zavar hogy nincs hangja, sőt én pályán jobb szeretem a gumi és a fék hangját hallgatni.

http://bikemarket.hu/index.php?page=keszlet&tid=108

Elküldve: 2012.11.01. 09:28 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@maffia135: ingyen, add ki a száddal a hangot ;) Nem káros a hátsóagyadnak ;Ð

Elküldve: 2012.11.01. 09:26 maffia135 

  • maffia135 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 2

Valaki segítsen már.. Mit tegyek a KHE radio és a 2010-es modellemmel, hogy hangosabb legyen?

Elküldve: 2012.11.01. 09:18 maffia135 

  • maffia135 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 2

@Rockstar69:Ha nem kell a hangos agyad, megveszem! Mondj egy ideális árat, és megbeszéljük!

Elküldve: 2012.10.07. 08:09 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

Minek ide hangos agy? Vegyetek ilyet azt meg van oldva minden problémátok. Azt verjétek rá ki....=)

http://www.youtube.com/watch?v=qqpcBpSsj1A

Elküldve: 2012.10.01. 15:19 Petike1998 

  • Petike1998 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 1

Én nemrég vettem kb 5-6 hónapja egy Velvart agyat majdnemhogy csak új volt sosem volt szétszedve(Mindössze 1 hónapos volt) és a mai napig nem szettem szét mert remekül működik am meg szerintem is hülyeség a teljesen szárazság csakis egy kicsi zsírt kell beletenni de nem szabad túlzásba vinni.

Elküldve: 2012.09.07. 15:56 gregor 

  • gregor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

nem feltétlen a hangosság a lényeg hanem a hang minősége:) meghalgatsz egy profile hátsóagyat meg egy wtp supremot fogod éerzni a különbséget hogy a profile a jobb :)

Elküldve: 2012.05.27. 12:34 trial008 

  • trial008 avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 2

az hogy megbuheráld az agyat azért hogy hangosabb legyen valóban hülyeség de általában azért van az hogy az egyik hangosabb a másik meg nem mert a különböző agyaknak/racsniknak eltérő a reteszelés számuk ha pl 108-az tud reteszelni 9 kalapáccsal akkor az már nagyon jónak mondható (rockman 108.9 racsni) ha mondjuk hallod hogy egy montisnak a hátsóagy hangos akkor biztos lehetsz benne hogy a holtjáték a tekerések előtt vagy pl a reteszelés minősége jobb mint mondjuk az átlag

én kb ennyit tudok ja meg azt hogy ha hangos a racsnid/agyad akkor nem kell szólni a bámészkodó járókelőknek, hogy elnézést/bocsánat de el szeretnék férni valahogy

Elküldve: 2012.03.16. 11:38 Sweety 

  • Sweety avatar
  • dirt/street gyerek
  • Monster Energy-MAT Team Hungary csapat
  • Monster Energy-MAT Team Hungary csapat
  • hozzászólások: 5

@zolesz11: Szerintem is nagy hülyeség, nem lesz jobb az agyad attól hogy hangosabb...Szerintem meg pont attól lesz jobb ha több zsírt raksz bele így nem mennek tönkre a rugók és a kalapácsok se sőt még magát az agyat is óvod. Mert tudni illik ha nem raksz a forgóalkatrészekre kenő anyagot az nem tesz jót neki és jelentősen lecsökken az élettartama. Szarjátok le kinek milyen hangos az agya úgy se az dönti el milyen maga a biciklid és azt hogy hogyan biciklizel.

Elküldve: 2012.02.26. 18:52 soder_bmx 96 

  • soder_bmx 96 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 2

@zolesz11: hát szerintem is hülyeség.. mivel lesz jobb ha full szárazra hagyod az agyházat semmire látam már olyan wtp agyat hogy ugy kitágult az agyház hogy még egy kalapács befért volna :D

Elküldve: 2012.01.18. 19:07 föci 

  • föci avatar
  • dirt/street gyerek
  • SzandaDirt csapat
  • SzandaDirt csapat
  • hozzászólások: 2

@skater: igen igen, az biztos, szerintem is vagy olajozni érdemes, vagy ha zsírozod mindenféle képpen akk sűrűn kell cserélni benne.. : )

Elküldve: 2012.01.18. 14:04 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@föci: de ami fontosabb,hogy azt vettem észre, hogy hülyeség zsírozni, mert a zsír szedi össze leginkább a koszt és főleg az O rugós agyak kalapácsai ragadnak be tőle. Sokkal jobb olajozni.

Elküldve: 2012.01.17. 18:41 föci 

  • föci avatar
  • dirt/street gyerek
  • SzandaDirt csapat
  • SzandaDirt csapat
  • hozzászólások: 2

Heló! nekem pl egy atomlab SSP agyam van (q-lite-os)és nekem tetszik hogy hangos, jó hallgatni ha bicózok. am egy agy azért hangos mert 1: erős rugók vannak benne 2: és sok kalapács.És sztem sem érdemes minden zsírt kiszedni, mert az nyírja a kalapácsokat.

Elküldve: 2012.01.17. 18:30 Marcroa24 

  • Marcroa24 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 10

@Dwane: azért valamennyi zsir kell bele mert a zsir is közremüködik a fogak és kalapácsok kopásában...persze nem jó ha túl sok van benne de azért rakj bele rendesen:D

Elküldve: 2012.01.17. 18:26 Dwane 

  • Dwane avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 23

ez az agyhangosítás egy nagy faszság, bene tegyél oda semmit. ami még belefér az h kiszeded a zsírt, ezzel igaz könnyebben tönkremehetnek a csapik, de ha jóminőségű japán csapijaid vannak akkor nemvalószínű. szerintem felesleges az h hangos e a hátsóagyad vagy sem...

Elküldve: 2011.11.26. 20:15 nhlevi 

  • nhlevi avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 46

@RUX DJ: ez mért gyökérség? pl nekem szórakozás hideg téli napokon hallgatni az 'agyam kattogását...

Elküldve: 2011.11.26. 19:30 RUX DJ 

  • RUX DJ avatar
  • DH/Freeride arc
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 21

Nem mindenki csak sokan és azért mert sok gyökér van ...

Elküldve: 2011.11.26. 19:22 nhlevi 

  • nhlevi avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 46

@spank309: várjuk dart revolt pro agyat. q-lite rendszer, kurvahangos - uj fegyver a kinaiak ijesztegetésére

Elküldve: 2011.11.21. 17:16 Princewall14 

  • Princewall14 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 128

Ez a kérdés már régóta engem is foglalkoztat hogy miért jó ha hangos?

Elküldve: 2011.11.21. 17:09 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@nhlevi: mindig keresd az alternatív utvonalat ;D amugy itt nálunk nem csak ez a divat hanem már a bmx is. ugymond divat cikké vált.

Elküldve: 2011.11.21. 14:01 nhlevi 

  • nhlevi avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 46

én pl streetre hasznosnak gondolom a hangos agyat, mert kurva kinai turisták arra nem állnak félre ha meglátnak, audi formátumú motiváció is szükséges a kici kinai agyackáiknak. meg mindenki másnak szinte

Elküldve: 2011.10.13. 22:06 flaszter feri 

  • flaszter feri avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 3

azt szeretném kérdezni hogy az agyamnak enm volt hangja és néha ugrot az egyik kalapács odyssey v2-őm van és a sok szereléstöl sajnos eltört a rugo benne olyan driverem van amin a kalapácsok vanak és nem a rece tudok valahogy uj rugot csinálni vagy rendelni rá? előre is köszönöm

Elküldve: 2011.09.05. 20:25 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Szerintem csajozni De csak akkor, ha tényleg tudsz is mutatni valamilyen trükköt hozzá helbyen

Elküldve: 2011.09.05. 15:23 Rockstar69 

  • Rockstar69 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Nekem a Novatec hátsóagyam elviselhetetlenűl muzsikál:D A 6 kalapácsnak ami benne van, brutális a hangja, épp ezért cserélném le... Mindenki halja már messziről hogy én megyek... Nemtudom mire jó a hangos agy...

Elküldve: 2011.03.20. 21:17 ROCKSHOX 

  • ROCKSHOX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

@dehecked: nekem 4 kalapácsos rebel agyam volt... abban 1 rugó volt amit kicseréltem arra a k.csapiból kiszedett re és brutális lett a hangja + nem mentek szarrá a kalapácsok. de ez 07-ben volt.. azóta nagyon sok az újítás meg nemis bmx ezek már ugyhgy a mostani agyakat nemvágom :/

Elküldve: 2011.03.20. 00:38 dehecked 

  • dehecked avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 42

@ROCKSHOX: mondd h nem gondolod komolyan, h ennyire vagy jártas a témában. a jobb agyakba, mind bmx, mind mtb kategóriában egyenként van rugó minden kalapácshoz, mert sokkal pontosabbá válik a reteszelés. http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=1383&id=105&pp=usrgl&uid=7115 ezen a képen is láthatod h ebbe nem o alakú a rugó. és elég csak megfordítani mind a 6-ot és mindjárt hangosabb lesz.

Elküldve: 2011.03.15. 11:17 Ns bikes 

  • Ns bikes avatar
  • dirt/street gyerek
  • bmx-triál-freeridersek elönyben csapat
  • bmx-triál-freeridersek elönyben csapat
  • hozzászólások: 5

@Norbee18: Hát eléggé.ha van pénz.

Elküldve: 2011.03.15. 10:15 andrisbmx 

  • andrisbmx avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 31

szerintem azért szedik ki a zsírt hogy ha gurulnak az utcán vagy bárhol fölfigyeljenek rájuk...1 kis idejig én is szárazan használtam de hülyeség mert cska elkopik!

Elküldve: 2011.03.15. 10:11 ROCKSHOX 

  • ROCKSHOX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

@dehecked: muszály h o alakú legyen :D

Elküldve: 2011.03.14. 23:53 dehecked 

  • dehecked avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 42

@ROCKSHOX: és én mit csináljak ha nem is o alakú rugó van a hátsó agyamba? :$ ja h fordítsam meg a rugót :D

Elküldve: 2011.03.14. 22:52 ROCKSHOX 

  • ROCKSHOX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

AKI HANGOSÍTANI AKAR NE KULCSKARIKÁVAL TEGYE !!!!!!!!!!!!!!!!!! HANEM A KORMÁNY CSAPÁGYAT SZEDJE SZÉT ÉS ABBOL VEGYEN KI 1 OLYAN KARIKÁT AMIT BETESZ A RUGÓ HELYÉRE !!!!!

Elküldve: 2011.03.14. 21:35 dehecked 

  • dehecked avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 42

@salt: a teflon érdekes módon megmarad benne rendesen, a novatecet is azzal fújtam anno fél év múlva ugyanúgy ott volt az elején fosott ki kicsit driver felé. pedig ez nem is teló xD

Elküldve: 2011.03.14. 21:19 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

ja a superstarba nem sima zsir van hanem szilikon aminek elvileg kemény ára van

Elküldve: 2011.03.14. 21:18 Penge 

  • Penge avatar
  • BMX gyilkoló
  • WeThePeople BMX csapat
  • WeThePeople BMX csapat
  • hozzászólások: 16

@zolesz11: Mert ez a raj azért. Hülyeség hogy szétbaszódik az agy ha megfeszíted a rugókat max. nem ugranak meg a recéken a kalapácsok és az értelmes agyaknak semmi bajuk nem lesz. Bármilyen tévhitben éltek hogy egy 30-40-50ezres agyakat nem lehet tönkretenni, mert egy idő után ugyan úgy szétesnek mint minden másik agy. A zsír kitörlésről meg inkább nem mondok semmit egy nagy faszság én úgy érzem;)

Elküldve: 2011.03.14. 21:14 Bence Barna 

  • Bence Barna avatar
  • BMX gyilkoló
  • rockstar energy drink csapat
  • rockstar energy drink csapat
  • hozzászólások: 22

@dehecked: De vágod, hogy az ember elvárja egy 34 ezer forintos agytól, hogy ha már megveszi, ne az legyen az első, hogy húúú szedem szét... Szerintem ez egy faszság... :)

Elküldve: 2011.03.14. 21:13 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

amúgy meg ha ki is törlöd a zsírt és teflont vagy mi egymást belefújsz azzal semmit se érsz , mivel olyan a tömítése hogy a vízhez hasonló anyagot már át engedi mivel zsírra lett tervezve nem olajra ezért 1 hát után száraz lesz illetve a bejutott port szépen elosztja mindenhova és szétcseszi a csapit meg a recéket is

Elküldve: 2011.03.14. 21:03 dehecked 

  • dehecked avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 42

@zolesz11: na szóval. a superstar gyárilag sok zsírral van eladva, nem szar így csak ki kell belőle törölni egy részét és kész voilá normálisan működik. én kiszedtem minden zsírt belőle, teflonnal befújtam h legyen kenőanyag és ennyi.ja meg egy ideig volt már úgy, meg most is úgy lesz h megfordítom a rugókat mert kétszer olyan hangos. most jöhet az h fúúúj divatbuzi. leszarom. én megpróbálok azonosulni az amcsi trailses stílussal ami azzal jár h lineár fékem lesz a divatos rotoros helyett, minél magasabb és szélesebb kormányt használok de nem perfect 10-t azért, meg minél hangosabban reteszelő agyat használok. nekem bejön ez a stíl. és nem megy tönkre higgyétek el. így is kibír min 2-3 évet és akkor is csak drivert kell majd cserélnem meg kalapácsokat. (gg q-lite)

Elküldve: 2011.03.14. 19:50 Attillus 

  • Attillus avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 28

Hogy mi a véleménye3m erről?? :D FASZSÁG! Ha kitörlöd a zsírt szarrá szedi a recéket, ha emellett még a erősebb rugót is teszel bele akkor még lyukat is fog az agyba reszelni :D Azt megértem, hogy tuti, hogy nem fog így megugrani, de milyen áron és meddig?? Kb. egy hét és tükör sima az agy belülről a kalapácsoknak meg kb nyomuk nem lesz :D

Elküldve: 2011.03.14. 19:44 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Ns bikes: Ne haragudj, de a haverod jó nagy segg lehet, vagy csak gazdag...:)

Elküldve: 2011.03.14. 19:36 Ns bikes 

  • Ns bikes avatar
  • dirt/street gyerek
  • bmx-triál-freeridersek elönyben csapat
  • bmx-triál-freeridersek elönyben csapat
  • hozzászólások: 5

Haverom telenyomta higítóval a racsniját,és hagos lett meg minden csak elég ocsmányan leteszel xO

Elküldve: 2011.03.14. 14:35 zolesz11 

  • zolesz11 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 47

Hát voltak olyanok akik panaszkodtak nekem hogy így szar az agyuk meg úgy szar, hát persze hogy ki volt szedve a zsír és full száraz volt.

És ez nem olcsó agy volt....

Én 15ezres Novatechem egy évig használtam, rendszeresen karbantartva, majdnem havonta ellenőrizve hogy minden rendeb van-e, és hibátlanul adtam el.

Persze aki vette kérte hogy hangos legyen, hát raktam bele kulcskarikából varázsolt rugót. Nem fogja sokáig bírni, de legalább majd meglátja hogy a nagy hang nem tesz jót neki.

Ja és a Superstaros dologra... én amit veszek azt mindig előtte megnézem, szétszedem, ellenőrzöm jól van-e. Vettem az agyam első dolog az volt hogy szétkaptam....

Elküldve: 2011.03.14. 14:27 Bence Barna 

  • Bence Barna avatar
  • BMX gyilkoló
  • rockstar energy drink csapat
  • rockstar energy drink csapat
  • hozzászólások: 22

Egyébként vissza térve az én komimhoz, azt azért hozzá tenném, hogy viszont vannak olyan agyak, amikben gyárilag túl sok a zsír. Egy konkrét példa: Haverom vett egy superstar overdrive agyat, asszem 34 ezer ft, ami nem kis pénz, ki jött vele kerózni, és azt vettük észre, hogy egyszer van hangja, egyszer meg nincs... Szétszedték, bele néztek, és annyi zsír volt benne, hogy a kalapácsok bent maradtak kb 3-4 másodpercig ha benyomták őket, szóval ez már kicsit gáz =/

Elküldve: 2011.03.14. 14:26 nitroboy 

  • nitroboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • CRAZY MERIDA CLUB csapat
  • hozzászólások: 118

hamár itt tartunk akk vki segithetne abba h a pointracing dc-52n agyamba h szedjem szét a kazetta testet..mielőtt bárkimegszólalna h fú csak lekell huznimegmittomén..NEM! egy csavar fogja az agyhoz..az oké..de magát a kazettatestet nemtom szétszedni értitek? "csakugy" albumomba van kép róla...aki tud segiteni oda irjon..előre is köszi

Elküldve: 2011.03.14. 14:19 Cyon 

  • Cyon avatar
  • DH/Freeride arc
  • Specialized Demo - Az Elit. csapat
  • Specialized Demo - Az Elit. csapat
  • hozzászólások: 26

Nekem hatul regebbi tipusu Hope Pro X agy van, alig van hangja es igy imadom. Nem ertem, hogy az ujabbaknak miert kellett ez a kerepelos hang. Es meg en csodalkozom, hogy a hatso agyam miert tokeletes es teljesen szerviz mentes mar 7 eve, a tobbi pedig miert megy tonkre 1 ev alatt, ha nem hamarabb..

Elküldve: 2011.03.14. 14:09 ROCKSHOX 

  • ROCKSHOX avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 4

anno nekem is volt bmx em még 3 éve :D nekem a kormány csapiból lett kivéve 1 "rugópótló" karika. a szírt nem vettem ki mert az hülyeség !!! körülbelül 4 szer hangosabb lett az agyam mint volt. nekünk régen ez nagyon nagyon királyságvolt.. azt hitték hogy q lite agyam van és én voltam a raj ! :D 2 évig használtam úgy az agyamat és nem lett semmi baja ! amúgy ha szűk utcán mész vagy ahol sok az ember nagyon oda figyelnek h huu miez a hang ? :O:D ésakkor látják h ott manuálozol vagy vmi... szerintem jó dolog ha hangos :D

Elküldve: 2011.03.14. 14:06 magnum 

  • magnum avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 23

Szertintem azzal senkinek sem lesz keményebb a bicója meg a megjelenése,ha hangos a hátsóagya,úgyis tönkremegy pár hónap múlva.Azért egy egéséges reteszelés sem árt egy hátsóagynak,de az se jó ha nembírod visszatenni a drivert a zsírtol.Főleg nem kockáztatnék jobb agyaknál,(wtp,éclat,shadow...) Legyen fokozatosan karbantartva, elvégre nem azért vettük/vesszük, hogy rövid időn belül szétreteszelje magát.

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!