Milyen bringát vegyek 150 ezerig? Kelly's, CTM, Merida, Gepida?

Linkelt termékek: Merida Matts 40-D, Kellys Viper 5.0
51-89 (89 válasz)

Elküldve: 2013.09.24. 15:32 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@kroki1984: Szia! Érdemes szétnézni a különböző brigás boltok weblapjain, mert mostanában erősen akcióznak, és egy 160-as bike is meglehet 120 körül.Ajánlom figyelmedbe a Ridebike oldalát, ahol most a Kellys mellett a Rock Machine bringák is akciósak.

http://ridebike.hu/

illetve,a Speed Way oldalán most a Meridákat akciózzák.Én öltem egy ideig Meridát, és azt kell mondjam,h szintén kiváló bringa.

http://www.speed-way.hu/

Elküldve: 2013.09.24. 15:04 kroki1984 

  • kroki1984 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@drummerdevil: Szia. Köszi a segítségedet. Még arra lennék kíváncsi, hogy Kellys-en kívül még melyek azok a márkák ebben az árkategóriában (kb 160e ft), amik közül érdemes válogatni. mindenképp mtb kellene.

Elküldve: 2013.09.20. 12:19 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@kroki1984: Szia! Megnéztem az általad kiválasztott bringákat.Az első,h átgondold az igényeidet, mire, hogyan szeretnéd használni a bringát.Milyen körülmények között mennél vele a legtöbbször.Mellesleg a 6.0 hidrós fékkel van szerelve.A tárcsaféknek előnye,h nem olyan érzékeny az időjárásra, és az átlagos V-fékeknél jobb a hatásfokuk.A váznak nem árt.Gondolom amikor kitalálták, és felszerelték előtte rendesen letesztelték:), ha olyat veszel ara figyelj,h a gyengébb telók nem biztos h bírják csavarodás nélkül a nagyobb tárcsával szerelt, erős fékeket.A V-fékes bringa is átszerelhető tárcsásra, de az bizony kerékagy cserével jár, ami nem éppen olcsó mulatság.

Elküldve: 2013.09.19. 13:36 kroki1984 

  • kroki1984 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Nekem is segíthetne valaki: Kellys Viper 40-50-60 közül melyiket érdemes megvenni jobban? Ezek tetszenek, és ezek közül választanék. az 50-60-asok bowdenes tárcsafékesek, de én nem értek hozzá annyira, arra lennék kíváncsi, hogy a tárcsafék miatt van e hátrányuk (pl nem teszik e tönkre a vázat a v-fékeshez képest). másik kérdésem meg, hogy a tárcsafékes típusokat át lehet e szerelni V-fékesre. És ebben az árkategóriában ezeken kívül még milyenek azok a mtb-k amik jók.

Elküldve: 2013.09.15. 22:12 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Vegyél gepidát. Az legalább magyar...

Elküldve: 2013.09.15. 19:37 Pöfi24 

  • Pöfi24 avatar
  • sima XC-s
  • Torpado team Hungary csapat
  • Torpado team Hungary csapat
  • hozzászólások: 1

Ajánlanám figyelmetekbe egy új márkát. Torpado ez egy olasz cég 1909 otta létezik verseny tapasztalata is jó pár évtizedes. Nekem ket hete van egy 150 ezerért kapsz egy hidroformingos vazat hydros tatcsakal alivio cuccokal sr suntour 100 as teloval. Szoval az ara megegyezik a vetélytársakéval. Annyi különbségel hogy a vázai jobbak mint a tobbi 150 ezrese. De van 150 ezerert 29 esuk is es persze megtalalhato csucsgep is a paletan. Es mar vab Torpado team hazai csapatunk is! En egyébként eddig magellanal nyomultam dea Torpado is van olyan jo eskegbizhato.

Elküldve: 2013.09.15. 18:12 placci75 

  • placci75 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok!

Mi a véeményetek a CTM Rambler 1.0-ról? Ár érték arányban?

Elküldve: 2013.09.05. 09:35 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

@Baliqua: Hali az én véleményem, hogy a leírt alapján tényleg inkább trekking kerékpár ajánlom neked, de ha mégsem tetszik és MTB akarsz, akkor így legyen, de van 2 tippem vásárlásnál. Első hogy általában ha veszel egy bringa annak az ára 20%-ka lesz évi karbantartás költsége (mint egy kocsival annak is kell szerviz). De ha magadnak csinálod a szerviz akkor ezt a összeg el lehet csökkenteni 10%-ra pl.: 100.000Ft bringának ~10.000Ft az évi karbantartás természetesen akkor beszelünk ilyenről ha azt akarod, hogy a bringád mindig a toppon legyen. Második tipp, hogy ha nem igazan terepre akarod használni, akkor én azt javaslom, hogy inkább egy 3x8 rendszer bringát vegyél. Két okból az egyik hogy a 3x9 MTB inkább terepen lehet ki használni mindent sebességet, a másik hogy egy 9s lánc sokkal rövidebb az élettartalom mint egy 8s-nek és drágább, így ha nem használod ki, akkor csak pénz ki dobás lesz az eredménye. üdv

Elküldve: 2013.09.05. 07:43 Meta 

  • Meta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Sziasztok!

Mivel tudtam, hogy mtb-t veszek és a keret is szűkös volt ezért a Gepida Sirmium mellett döntöttem. Budapesten vettem meg a bigbike boltjában. A canga 109e Ft volt. Mivel nem volt előtte évekig normális biciklim, ezért fel kellett szerelni lámpákkal (Merida), kulacstartóval és kulaccsal. A gyári ülés már a próba során is borzalmas volt ezért egy Selle Royal Classicot kértem rá. A bicikli így megállt 122e Ft-ban (kaptam még plusz kedvezményeket a kiegészítők árából).

A vásárlást követően már azzal a lendülettel hazatekertem 20 km-et :). A gép a Gepida saját alkatrészeit kivéve megegyezik a Merida Matts 40 D-vel kivéve a hidraulikus fékeket. Ugyanakkor azt fontos lenne rendszeresen karbantartani, kipróbáltam és semmivel sem jobb a fékerő, mint a mechanikus tárcsáson. Így a Gepida mellett döntöttem és remélem jól választottam.

Elküldve: 2013.09.04. 21:29 Peti567 

  • Peti567 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok! Melyik bringát ajánlanátok inkább? Merida Big Nine TFS 300 2013 vagy Gepida Asgard ??

Árban egyforma kb, a merida 29er az Asgard 26-os! Felszerelésben melyik a jobb?

Köszi

Elküldve: 2013.09.03. 15:32 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Na igen, ez azért nem egy rossz biznisz, hiszen 150-160 ropinál már jelentős összeget lehet spórolni.Ha nem ment volna el minden pénzem a Konámra, val'szeg én is nézelődnék erősen, mivel tervben van egy XC bringa vásárlása is.

Elküldve: 2013.09.03. 15:24 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@drummerdevil: ja, én sem vitatkozom, csak nem találtam, és gondoltam, vak vagyok. Amúgy műxik ez a kuponozás, tavaly így vettem bringát náluk. A webshopárakból még le kell vonni a 30 %-ot. Személyesen kell bemenni a kinyomtatott kuponnal, és rögtön csengetni a lét. Ennyi a dolog. Szerintem így már elég sok bicaj megérheti.

http://www.napiakciok.hu/kupon/mutat/id/6066/css/

Elküldve: 2013.09.03. 15:07 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Mivel én most mentem fel a ridebike oldalára, most láttam eme kiírást, ami mellesleg két hete még nem volt kint. Mivel nincs sehol feltüntetve,h mikor frissült az oldat (vagy csak én nem láttam), így csak azt tudom írni, linkelni,amit pillanatnyilag találtam:).Mellesleg van ott telefonos elérhetőség.Szerintem ha valakit érdekel a dolog, annak szinte semmibe nem kerül odacsörögni.Mellesleg nem vita generálása végett linkeltem a bringákat, hanem a kérdezőknek való, segítési szándékkal.

Elküldve: 2013.09.03. 14:14 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@drummerdevil: hol látod a -30 %-ot? Én csak 20-at, de az még a múltkori akciójuk. FB-n sincs semmi. Azévi Kellyseket nem fognak sehol 30-nál jobban leértékelni, max. ők januárban 40-nel. Minden bringa túl van árazva, ez igaz. Ha megnézed, a 2012-es Axell, amit linkeltem, 10000-rel olcsóbb, mint az idei, és ugyanaz, csak más a színe, és abból jön le a a 48 ezer. Így azért nem rossz. Már múltkor is mondtam valakinek, mutasson nekem 3x9-es, SLX váltós, normális telós crosst ennyiért (111 ezer). Ha van, ide való a linkje szerintem. Amúgy én rádobnék rögtön egy integrált Deore hajtóművet meg első átdobót, mondjuk Hibike-ról, eladnám, ami rajta volt, és 130-ból elég jó bringa lenne.

Kíváncsi lennék, ilyenkor is működik-e az árgarancia, mert méretnél jól jöhet.

http://kellys.hu/szolgaltatasok/kellys-argarancia

Elküldve: 2013.09.03. 13:44 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Ha már 29er-ről beszéltünk, akkor álljon itt két ajánlat nektek!A második 10 ropival drágább, de annyiért már hidrós tárcsaféket kapsz.Ezek kicsit kilógnak a pénzügyi keretből, de szerintem megéri!!

http://ridebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/29er/104459_rock-machine-13-el-nino-60/

http://ridebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/29er/104460_rock-machine-13-el-nino-70/

Elküldve: 2013.09.03. 13:31 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Azért azt javaslom,h alaposan nézzetek szét,mert annyira nem olcsók ezek a bikeok.Legalábbis a felszereltségükhöz képest szerintem túl vannak árazva, és a szépség önmagában nem minden, bár nem kevés. Az előbbi modellt is véletlenül találtam náluk.Próbáltam abban az árban gondolkodni amit írtatok.

Elküldve: 2013.09.03. 13:24 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Márpedig reklámozzák, mert a Ridebike oldaláról jövök :9 , és íme egy újabb kiváló választási lehetőség, és még BAROMI szép is:)

http://ridebike.hu/termekek/kerekpar/mtb/26-ferfi/104456_rock-machine-13-heatwave-60/

Elküldve: 2013.09.03. 13:17 Zozkó 

  • Zozkó avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 16

@Baliqua: Nem esett szó róla, de én a helyedben egy kicsit még gyűjtenék és vennék egy 29-es montit. A túrázásokhoz a legjobb választás. Az okok:

  1. Ahogy írtad, használnád terepen is, a Budai hegyekben, oda meg a nagyobb emelkedők miatt jobb a 42-es, mtb-s első lánctányér, mint a 48-as cross trekkinges, kisebb az áttétel, jobb felfelé tekerni vele.

  2. Nekem is 29-es montim van, használom aszfalton és keményebb terepen is úgy, hogy pókkal lekötöm a csomagtartóra szerelt túratáskát. Gyakorlatilag kettő az egyben kerékpár, vegyes használathoz (aszfalt és terep egymást váltva ugyanazon a túrán)a legjobb választás. Ugyanakkora felnije mint egy cross trekkingnek, így ha csak aszfalton tekersz simán rárakhatsz egy keskeny trekking külsőt, ha meg durvulni akarsz vagy vegyes terepből áll egy túra, akkor raksz rá egy 2.25 széles köpenyt. Ugyanez fordítva már nem mondható el.

  3. Idén a Balatonnál béreltem trekkinget és egyáltalán nem találtam gyorsabbnak az enyémnél, pedig azon keskeny külső volt, én meg a sajátomat széles kerékkel használnom. Sőt, érzetre lassabbnak tűnt. Igaz az egy Caprine Wheelman volt, az én bringámm meg egy Cube Ltd Pro 29er és van köztük egy "kis" árkülönbség.

Elküldve: 2013.09.03. 12:55 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@perelli: oldalukon természetesen.

Elküldve: 2013.09.03. 12:54 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nem nagyon reklámozzák agyon, de holnap reggel indul a 30 %-os kuponakció minden készleten lévő RockMachine és Kellysre Ridebike-ban. Még a saját FB-oldlaunkon sem láttam. Tessék válogatni. Az a 2012-es 19-es méretű Axell 111-ért nagyon brutál jó áron van.

http://www.napiakciok.hu/kupon/mutat/id/6066/css/

Elküldve: 2013.09.03. 12:30 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Baliqua: Érdemes, mert ősszel tényleg akciózni szoktak, elvégre kifelé megyünk a bringaszezonból, de akkor meg annyi bike lesz a piacon,h totál be fox kattanni, mire eldöntöd, milyet is vegyél :D

Elküldve: 2013.09.03. 12:27 Baliqua 

  • Baliqua avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Meta: Én is pont ilyen dilemmában vagyok. Először csak MTB-ket néztem, de egyre többen ajánlják a cross trekkingeket. Nem igazán tudok dönteni.

Mit gondoltok érdemes kicsit várni a vásárlással? Hallottam, hogy ősszel leakciózzák a cangákat...

Elküldve: 2013.09.03. 11:59 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Meta: illetve ebbőla Matts sorozatból, szinte bármelyiket jó szívvel tudom ajánlani :) , azért persze még nézelődj,mert a topikban lentebvb, még jó pár bringaajánlat van, amit érdemes megfontolni, és hát Perelli kolléga által linket Kellys sem éppen elvetendő:)

Elküldve: 2013.09.03. 11:56 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Meta: Szia Meridából inkább ezt a modellt gondold meg.Én hajtottam ilyen bringát (nah jó kicsit más felszereléssel, igaz én más felhasználási területen), és azt kell mondjam,h belevaló kis bringa.Az egyetlen hátránya talán az,h az inkább amolyan XC bringa, viszont terepen egy áldás :)

http://www.bigbike.hu/index.php?page=kerekpar-info&id=353

Elküldve: 2013.09.03. 11:18 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Meta: az MTB-ket meghagynám a szakiknak. :)

De ha ennyit mész, és mindenfelé, akkor lehet, hogy előbb-utóbb két bringa kellene.

Elküldve: 2013.09.03. 11:11 Meta 

  • Meta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@perelli: Köszönöm a tippeket.

Az említett MTB-k kapcsán van esetleg észrevételed? Én pont a súlyom (habár 1 deka zsír nincs rajtam) miatt és a gyakoribb terepezés miatt hajlok egy kicsit az MTB-k irányába. Masszívabbak, strapabíróbbak.

Ha már MTB, akkor milyen? Nem nagyon szeretnék 110-nél többet áldozni rájuk. Első komoly biciklim lenne.

Elküldve: 2013.09.03. 11:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Meta: ez így nehéz döntés, neked kell tudni, melyik felhasználás fontosabb, azért ezekkel a trekkingekkel sok helyen el lehet menni. Már több topikban ajánlottam ezt a típust, ha mindenképpen újat akarsz, most és kb. ennyiért:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=157393

3x9, SLX váltó, stb.

Mondjuk V-fékes, de a Tektro belépő tárcsásait sem dicsérik éppen

Szerintem messze jobb választás ennél, érdemes elolvasni:

http://www.testbike.hu/velemeny/trekking/merida-crossway-20-md?rvid=51325

Amúgy meg a súlyod miatt lehet, hogy érdemesebb lenne picit hozzátenni, és hidrás tárcsásat venni megbízható alkatrészekkel, vagy várni nagyobb akcióra.

Elküldve: 2013.09.03. 10:44 Meta 

  • Meta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@perelli:

Kicsit pontosítok akkor.

A tavasz eljövetelével munkába járni. Aszfalton. Könnyed túrákra (aszfalton és sík erdei terepen egyaránt). Alkalmanként a budai hegyekben túrázni (aszfalton és erdei terepen egyaránt). Néha vonatra vagy autóba dobni és elmenni vele vidékre (mondjuk Sopronba), ahol szintén aszfalton és terepen vegyes használnám. Kinéztem 2 - 2 típust mindkét felhasználásra.

Mi a véleményed? MTB: 1. Gepida Sirium 2. Kross Hexagon X4

Cross trekking: 1. Merida Crossway 20 MD 2. Kross Evado 2.0

Hogy látod? Miként döntsek? Van esetleg alternatívád márkára - típusra?

Köszönöm!

Elküldve: 2013.09.03. 10:16 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Meta: te mire használnád, az a kérdés.

Elküldve: 2013.09.03. 10:13 Meta 

  • Meta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Én is bringavétel előtt állok. Sokat sportolok 194 cm vagyok és 97 kg :).

Már az nehézkesen dől el, hogy cross trekkinget vegyek vagy mtb-t. Kutakodom a fórumokban és nem nagyon jutok előre. A cross trekking előnye a könnyed kezelhetőség és a városban, aszfalton történő rendszeres használat. Sokan írják, hogy minimálisan terepen (erdei utakon) használják, de itt csak kompromisszumokkal lehet használni, nem ez az igazi számára.

Az MTB-t sokan 50%-50%os felhasználásra írják, bár ugye a vastagabb gumi hosszútávon nem túl barátságos hosszabb távon. Ha már MTB akkor amit kinéztem az a Gepida Sirmium.

Elküldve: 2013.08.31. 18:18 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Elküldve: 2013.08.31. 18:10 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Baliqua: Mind a Kettő jó bringa.Csalódás kizárt.Az egyik kollégám is Krosst hajt, mondjuk ő level A3-at (asszem), és nagyon jó kis bringa.A gyári cuccok is jók rajta.Lassan annyi bringát néztél meg,h semmit nem fox venni,mert nem tudsz majd dönteni :)

Elküldve: 2013.08.31. 14:53 Baliqua 

  • Baliqua avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Mi a véleményetek a lengyel Kross biciklikről? Egész jónak tűnik a Hexagon X8, vagy Hexagon X9 is...

Elküldve: 2013.08.11. 22:03 Baliqua 

  • Baliqua avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@drummerdevil: Tényleg nem rossz. Egyre nehezebb a döntés..

Elküldve: 2013.08.11. 21:04 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Baliqua: Ez sem rossz alternatíva, és jó a felszereltsége is.

http://www.bicajozz.hu/spd/90251119/CAPRIOLO_LIZARD_FERFI_MATT_FEKETE_28_2011

Elküldve: 2013.08.09. 13:39 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Baliqua: Megnézegettem az általad felhozott bringákat.körülbelül egyforma felszereltségű brinyók, de én biztosan nem vennék gepidát.Sok gyári cucc van benne, és talán nem véletlen a rossz hírük a bringások között.Lehet vázakat jókat csinálnak, de a saját alkatrészeik ergyák. Ha utánaolvasol te is erre a következtetésre fox jutni.Marad a CTM, Merida,Kellys szentháromság.A Kellys gyári cuccai nem rosszak, de a felszereltsége gyengébb, én a CTM-Merida párosból választanék, persze alapos utánaolvasás után:)

Elküldve: 2013.08.09. 13:26 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

@Baliqua: Hát a többit nem igazán ismerem, de én most egy Merida Mattsot hajtok (nah jó meg egy Konát, de a kettőt más célra használom), és nekem nagyon bejön.Jó a geója, nem is nehéz, erős, és szép is.Szóval azt bátran ajánlom.

Elküldve: 2013.08.09. 11:50 Baliqua 

  • Baliqua avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

Nem vennék trekkinget. Nem tetszenek.

Elküldve: 2013.08.09. 09:18 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Baliqua: neked trekking kell nem MTB

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!