Mongoose Subject-et vagy Program-ot vegyek a 9 éves kisfiamnak?

Linkelt termékek: Mongoose Subject, Mongoose Program
1-50 (53 válasz)

Elküldve: 2011.12.13. 13:54 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18
Témaindító kérdés:

Mongoose program vagy Mongoose Subject BMX-et vegyek a 9 éves kisfiamnak? Melyiket, miért? Hol a legolcsóbb? Mert subjectet már keveset látok.

Elküldve: 2012.04.24. 05:44 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Sziasztok!

Megvettem a bicót... végre eljutottam idáig.

Le is fotózom és felteszem majd.

15.-ért vettem, használtan egy mongoose-t. Eddig jó.. nehéznek sem mondható mert a kisfiam elbírja. Az ülésén van egy kis szakadás és ennyi. Kíváncsian várom a véleményeteket.

Elküldve: 2012.02.23. 17:03 Adam_Kenderesi 

  • Adam_Kenderesi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

hát nekem volt mongoose bmx-em mongoose logo ami naggyából ugyanolyan mint a subject. fél év után eladtam mer lehajlott a kormánya a pedálja teljesen szétment a markolat az kb 2 hetet bírt és a hajtása is 3-4 hónap után kattogott recsegett stb. most vettem nemrég egy wethepeople-t és az nagyon jó, az nagyon sokáig tartós és esetleg ha kicsit komolyabban tud már bmx-ezni a srác akkor könnyen kiépíthető belőle egy profi bmx... :)

Elküldve: 2012.01.23. 10:57 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@laszti: ez egy fokkal jöbb mint a csepel =D szép a festése de szerintem többet érnek azok a linkek használtan amit ide írtak lentebb mint ez az umf, úgy tudom hogy ezek az umfek elég nehezek is...

Elküldve: 2012.01.23. 09:13 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Sziasztok!

Most ezt találtam... erről mi a véleményetek?

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1533491297

Elküldve: 2012.01.20. 16:06 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Sz.Tamás: Subject-et azért nem ajánlanám, mert USA-BB-s. A program viszont MID-BB-s, amiből következik, hogy a hajtást esetlegesen egy másik vázba is át tudja vinni a későbbiekben.

Elküldve: 2012.01.18. 10:15 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

[ Kéretik a szájkaratét beszüntetni. ]

Elküldve: 2012.01.15. 06:29 Sz.Tamás 

  • Sz.Tamás avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Országúti-sokK csapat
  • Országúti-sokK csapat
  • hozzászólások: 13

Haveromnak van mongoose subject-je.Kipróbáltam,és szerintem egész jó.Jobb mint egy mali tyrant ennyi pénzért.Én kilenc éves gyereknek subject-et vennék.Igaz,láttam már olyat,hogy a gyereknek eltört a subject váza,de egy 9 éves nem tudja megölni.

Elküldve: 2012.01.14. 21:31 adi.56 

  • adi.56 avatar
  • dirt/street gyerek
  • rockstar energy drink csapat
  • rockstar energy drink csapat
  • hozzászólások: 37

@laszti: szerintem unkov bicoja egész jo de lehet jo használt bicokat kapni 35 körül ami tényleg hosszu távon használhato pl ez nem rossz enyiért kezdének :) http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76155

Elküldve: 2012.01.14. 21:15 unknow 85 

  • unknow  85 avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 5

sziaa sikerült már dönteni?mert nekem lenne egy eladó bmxem-amiből már csak a hátsó kerék és a váz mongoose mert a többit lecseréltem jobb cuccokra,itt egy kép róla,ha érdekel akkor irj wtpjustice@citromail.hu-ra emailt vagy az adatlapomra:http://www.testbike.hu/usr.php?p=mybike&uid=26694

Elküldve: 2012.01.14. 11:48 englandboy 

  • englandboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Bike Co. csapat
  • United Bike Co. csapat
  • hozzászólások: 5

@laszti: stb. 10.salt 9.odyssey 8.sputnic 7.mutiny 6.bonedeth 5.wethepeople 4.fly 3.éclat 2.colony 1.cult

Elküldve: 2012.01.14. 11:41 englandboy 

  • englandboy avatar
  • dirt/street gyerek
  • United Bike Co. csapat
  • United Bike Co. csapat
  • hozzászólások: 5

@laszti: szerintem inkább a pro-t vedd az sokkal jobb mint a subject! Könnyebb,jobban pörög,erősebb

Elküldve: 2012.01.12. 23:54 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@-Fremen-: azt is vedd figyelembe hogy az általad linkelt valamivel a kissrác megjelenik egy skateparkban,vagy taalálkozik valódi bmx-esekkel,azok ugy kicikizik a bmx-ét alóla hogy egy életre elmegy a kedve a bmxtől...nem mellesleg utálni fogja a bringáját....láttam már ilyen történetet...........

Elküldve: 2012.01.12. 23:47 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

nem akarlak elkeseríteni...de az ilyesfajta bicókból elég sok futott felénk........és hát szószó....vagy otthon pihennek darabokban...vagyhát.....széthullóban vannak......és hát ennyi pénzért ezt........! az alkatrészek abszolut nem hosszu élettartamuak...max ha boltba jár a gyerek...éshát a külseje se egy "azta..nekem ilyen kell" szóval ennyi pénzért már inkább egy ilyet: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=78792 VAGY EZT: http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=78300 Lehet hogy használt...de 100x többet kibír mintegy a fremen linkjében szereplő......

Elküldve: 2012.01.12. 20:03 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@laszti: Ha az én ajánlatom érdekel, nézz körbe itt, részletesebb leírást találsz: http://secondchances.mindenkilapja.hu/#/html/24800842/render/kerekpar

Az árban és a részletekben rugalmas vagyok. Vannak egyéb eladó cuccaim is, amik érdekelhetnek, pl kötelező olvasmányok, ruhák.

Ezen az email címen megkereshetsz: fremen.sc@citromail.hu

Ha csak szeretnétek megnézni, kipróbálni, azt is lehet, Pesten és szűk vonzáskörzetében.

Elküldve: 2012.01.08. 13:33 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Sziasztok!

Na, vége az ünnepeknek és most van csak időm írni és ezzel foglalkozni újra. Nem vettünk még Neki bicót, de használt lesz belőle.

Már annyira nem kínai :) Köszönöm a tanácsokat, mindenképpen könnyebb lesz a választás.

Persze ha Nektek van eladó, reális áron, szívesen megnézném :)

Elküldve: 2011.12.18. 13:09 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

No sikerült azóta vásárolni vagy még mindig kínai, amit írunk? :)

Elküldve: 2011.12.15. 15:02 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@komposztalo: Nem igazán a kor a lényeg, hanem a súly, amivel tekersz. Ha 30 kilósan azt mondod ilyen áttétellel nem gond, akkor én azt mondom, legyen, van aki képes rá, de azért nehezebb srácokat is láttam már, akik szerint a 44 túl nagy. Majd meglátjuk, hogy döntenek.

@laszti: Így már jobb, hogy a flatlandet kizártuk. Ha érdekli a dirt/park, akkor nem hiszem hogy gond lenne a nagy tányér, legfeljebb eleinte olyan trükköket tanul meg, amihez nem kell nagy erő/súly, tehát gyorsan (nagy fordulatnál) is elvégezhető. De az is elképzelhető, hogy gyorsan tanul, és könnyen tudja majd kezelni. Ez pl egy 9 éves srác, aki elmagyarázza a dolgokat: http://www.youtube.com/watch?v=NTAUn-LCooA Az övé elég nehéznek néz ki, 13-14 kiló körül lehet, és bár nem tökéletes, de megcsinál 1-2 trükköt. :)

Kérdés hogy a fiad ebbe a kategóriába tartozik-e. Néztem a gyerekről másik videót, szerintem ez nem normális dolog, hogy 9 évesen miket csinál. Nem hiszem hogy a 9 évesek nagy része képes erre. De ki tudja, ennyi erővel még az én Csepelem is ajánlanám, ami kilépő nélkül 13-14 kg 44-16os tányérral. Csak az ára nem hiszem hogy tetszene, mivel 1 éves sincs, meg azért aggaszt engem ez a súly dolog, hogy egy 30 kilós srác mit tud egy 14 kilós BMXen. Bár lehet hogy csak én akadok fenn 1-2 kilókon, és nem olyan nagy a dolog, mint hiszem.

Én nem BMXeztem ilyen komolyan ilyen súllyal, szóval ebben komposztáló hitelesebb forrás, és a videók is visszaigazolják, hogy nem lehetetlen. Az is az ő javára írható, hogy látszik a videón, kis tárcsával hamar kitekeri a végsebességet, tehát ha dirt, pálya érdekli, akkor valóban nem lesz gond a nagy fog. Igaz eddig nekem valami flatlandes elkpzelésem volt, de ha biztos hogy pályás videókat nézeget, akkor oda kell a nagy tárcsa.

Várom a további fejleményeket.

Elküldve: 2011.12.15. 12:49 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@komposztalo:

Csakis street-dirt-park... folyton ezeket a videókat nézi és csak efelé orientálódik.

Nagyon sok tanácsot kaptam és köszi. Az már biztos, hogy használtat kap...

Aztán hogy onnan hogyan tovább, még nem tudom, mert nekem amiket itt leírtok, az kínai... :D

Elküldve: 2011.12.15. 11:53 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@-Fremen-: " Szerintem ne legyen 44-16 vagy 44-11, 36-16 lenne az ideális. Aztán ha komposztáló úgy gondolja, cáfol. :) Egy ekkora srácnak én nem ajánlanék nehezen tekerhetőt."

Nem cáfol, ennyi idősen 44/18-as áttétem volt, az majdnem egyezik a 36/16-al, de még egy 28/14-is simán jó lehet streetre. Kár, hogy 32-es körüli lánctányért nem gyártanak, mert 14-es racsnival azzal lehetne kihozni idálisabb áttétet.

@laszti: Az viszont tényleg egy fontos része a dolognak, hogy a BMX melyik része fogta meg a srácot. Mert, ha pl. a flatland, akkor jóval másabb szempontok jönnek be a képbe. Tehát jó lenne tudni, hogy mielőtt elárasztunk a street-es, dirt-ös tanácsokkal, hogy a flatland(földön pörgés-forgás) vagy a street-dirt-park(levegőben pörgés-forgás, csúszás) lenne a műfaj, ami a fiadat érdekli.

Elküldve: 2011.12.15. 06:40 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@laszti: Azért hallgasd meg mások véleményét is, mielőtt vásárolsz, igaz tovább bizonytalaníthat ha valaki mást mond mint én, de legalább árnyaltabban látod majd. Mivel szerintem is 1-2 évről van szó, nem érdemes sokat költeni rá.

Ha jól tud angolul akkor ezt a videót ajánlom: http://www.youtube.com/watch?v=-nQSyLOoN2U&feature=fvwrel Ez a legtöbb alapja, ilyen egyensúlyérzék és tudás nélkül nem érdemes belekezdeni a trükkökbe szerintem. Igaz ez nem BMX téma, de vannak benne olyan dolgok, amiket BMXesek is használni tudnak. Amire érdemes még rákeresni az a "rear wheel lift" de nem találom a videót, ezért inkább leírom. A lényeg, hogy ahhoz, hogy érezze, hogyan kell megemelni a hátsó kereket érdemes a BMX mellett állni, és az egyik lábbal "belekanalazni" a pedálba. Általában ez is egy olyan dolog, ami kezdőknek nehéz, de ha ezeket megtanulta, a többi könnyebben jön majd.

Ez megint mindenkinek mást fog jelenteni, mi a legjobb márka. A legtöbben a WTPt dicsérik, nagyobb is az ára, mint a többinek, de azok közül az alsókategóriások ugyanúgy törnek, mint egy középkategóriás, és ahhoz képest drága. Ha dirtre használja, megint más szempontokat kell nézni, mint streetre. De ellenpéldának ott van a Gepida, ami jó országútikat és hegyikerékpárokat gyárt, de a BMX sokak szerint nagyon szétesős. Tehát egyértelműen nem lehet azt mondani, hogy ez a márka jó, mindegy mit veszek. Csak akkor szabad vásárolni, ha tudjuk mit akarunk csinálni a BMXel, és utánanéztünk, hogy az a termékszéria milyen jó. Ha van 1 új termék egy tervezési hibával, mindenkinek törni fog, hiába drága vagy jó márka egyébként.

A súly minél alacsonyabb, annál könnyebben kezelhető, általában a középkategóriásokat 12 körülire le lehet faragni. Nyilván attól is függ hogy vannak e rajta fékek, kilépők, meg mekkora a tárcsa.

Összerakatni legfeljebb, kivéve ha valaki ismerős nem ért a szereléshez. először kapjon egy használtat egyben, tanulja meg az alap szerelési dolgokat, aztán esetleg új komplett helyett vesz vázat és összerakja. De ehhez az kell, hogy szét tudja szedni és összerakni az egészet.

@komposztalo: "a mongoose-omon 44-14 van, mondjuk azért az brutál egy 9 évesnek ez tény" - ezért mondom, hogy legyen kicsi a tányér, és ezért ajánlottam olyat is, amiben nem csak kicsi tárcsa van, de valószínűnek tartom hogy egy kisebb srácnak a 44es tányér nagy lesz. Én magam is jobban szeretem a haladós áttételt, de vedd figyelembe, hogy a választás nehézsége most abban rejlik, hogy egy könnyű és kicsi riderről van szó, aki úgyis csak 1-2 évig fogja használni. Ráadásul azt sem tudjuk, mire kell neki, feltételezem street/flatland érdekli.

"A lényeg tehát, hogy nem csak a lánctányér mérete(fogszáma) hanem a hátsó lánckerék fogszámai is." Ez igaz, én átlag 14-16ossal számoltam, de egy 9 évesnek szerintem 36osnál nagyobb tányér sok lesz 14-16os hátsóval. Ha 11es, akkor meg mégrosszabb a helyzet.

Jó ötlet kipróbálni de egyrészt attól tartok hogy nincs biciklije, másrészt a kényelmes tekerés egy elég tág fogalom attól függően, hogy mit akar a BMXel művelni. Például egy dirt BMXnek jó a 44es tárcsa 11es racsnival, de ha flatlendeseket kérdezel szerintem 36-16 alattit fognak ajánlani. + egy 30kilós kissrácról van szó, aki nem tud odataposni annyira.

@laszti: Igen ettől tartottam hogy nincs, tehát ez lesz élete első bicója. Tanulság: érdemes rákérdezni a hátsó fogszámra is. Szerintem ne legyen 44-16 vagy 44-11, 36-16 lenne az ideális. Aztán ha komposztáló úgy gondolja, cáfol. :) Egy ekkora srácnak én nem ajánlanék nehezen tekerhetőt.

Elküldve: 2011.12.14. 22:03 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@komposztalo:

Nem, most nincs neki...

Elküldve: 2011.12.14. 21:17 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@-Fremen-: Hali! nem tudom mi ez a fétised a kicsi lánctányérral kapcsolatban( egyáltalán nem akarlak megbántani!!), de azért azt is figyelembe kell venni, hogy a kezdőbb szintű és olcsóbb bringákon nem kazettás, hanem racsnis hátsó agy van, ami legjobb esetben is minimum 13 fogas, amihez nagyjából 28 vagy 36-os lánctányér dukál (nekem 39-es van hozzá). De az átlag az a 14 és 16-os racsni általában. Na a 14-eshez azért elég jól fekszik egy 36 vagy 39-es tányér(nekem 39-es áttétellel túl darálós volt, ezért a mongoose-omon 44-14 van, mondjuk azért az brutál egy 9 évesnek ez tény). Nekem azt ajánlották, hogy olyan 1/2.5 -es áttétel arány az ideális. Speciel én mindig haladósabban szerettem, de egy 1/2-es áttét alatt már tényleg pörög. Konkrétan, ha az adott bringán racsnis a hátsókerék, és van rajta egy14T racsni, akkor szerintem egy minimum 28-as, de inkább 36-os lánctányér legyen, de láttam ilyen 25-16, meg rondább áttétetleket is, amivel nem lehet haladni, és hamar kitekered az áttétet, akkor pedig nem gyorsul bájk, nem tudsz lendületet venni. Az általad linkelt IcePik vázas bringának pont ilyen a nevetségesnek tűnő áttétele van. A lényeg tehát, hogy nem csak a lánctányér mérete(fogszáma) hanem a hátsó lánckerék fogszámai is.

@laszti: ha a srácodnak jelenleg van bringája, akkor érdemes azon lemérni az áttétel nagyságát, illetve ha váltós a bicikli, akkor azt az áttételt, amit kényelmesen tud használni, és ahhoz igazítani a BMX áttétjét is. (én személy szerint egy 1/3-as és egy 1/3.2-es áttételű BMX-et használok, ezt elég nehéz tekerni, de én kifejezetten szeretek haladni, városi közlekedésre van még egy 1/2.8-osom, nekem ez kényelmes, de ez egyén függő, ezért írtam, hogy ki kell próbálni a mostani bringáján, ha van)

Elküldve: 2011.12.14. 20:40 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Vagy? Rakjunk össze Neki egyet? :D

Elküldve: 2011.12.14. 20:40 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@kiwiboy@: Köszi :) Megnézem :)

Elküldve: 2011.12.14. 20:39 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Rendben.. hát köszönöm a segítségedet. Mindenképpen előrébb vagyok, mint eddig. Remélem nem fogok befürödni azzal, ha használtat veszek, de ezek alapján úgy érzem, hogy nem lesz gáz. Úgy is 1-2 évre vesszük és még a nyáron ki is derül, hogy mit akar és hogy megy neki. Bár elég sok videót megnéz és a trükkök nevét is ismeri és el is mondja hogy mit hogyan kell megcsinálni. Persze ez nem elég. Szerencsére az angol tudásával nincs gond, mivel nemrég jöttünk haza külföldről és kint csak így beszélt. :)

Annyit még kérnék, hogy leírnád nekem 1-5 mondjuk a legjobb márkákat? Mondjuk az 1. legyen a legjobb :D

Bocsi a sok hülye kérdésért :D

És mivel 30 kg, akkor Neki 11 kg körüli kellene ?

Köszönöm újra a választ :)

Elküldve: 2011.12.14. 19:48 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Ez a másik http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76249 , szerintem aránylag jó állapotban van és jól felszerelt, de nem ér ennyit, le kell alkudni kicsit. Ugyanis ezt festeni kell, mert rozsdál, de legalább kisebb a tányér, és lehet hogy a váz is rövid. Mivel Mongoose, nem a legtartósabb, gyenge a stucnija(kormányfej). És akkor még a súlyát nem tudjuk. Én inkább nem venném meg.

Elküldve: 2011.12.14. 19:24 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Az ára jó, de nem tudjuk hány éves, hány kiló, milyen váz. Arra kell vigyázni, hogy ne legyen repedés az alsó csövön a villa mögött, általában ott törnek. Mivel újra van festve, bármi lehet, bár jobb esetben nem akar becsapni az illető.

Szóval ezeket kell megkérdezni a hiretőtől: milyen váz+villa, mikor vette(=mennyit használta, mert meglehet hogy a valós használat eltér a gyártási évtől), mire használta, és volt-e repedve, törve hajolva. Ha van lelkiismerete, akkor őszintén válaszol. Kilóra olyan 12-13 körül saccolom, de ha pontosat tud mondani az jobb lenne. A forgóalkatrészek meg kevésbé számítanak, a lánctányér kicsit nagy, ha egy könnyű gyerek használja street/pálya kategóriában, de kicserélni újabb pénz+utánajárás lenne. Esetleg még a hajtás csapágyait kérdezheted meg, hogy nem kotyognak, zörögnek/kopottak-e, de ha kicsit meghajtod, ez kiderülhet. Ugyanez igaz a kerékcsapágyakra is. Pl megkéred hogy mutasson meg 1-2 trükköt, abból rögtön lehet hallani ha nagy baj van a csapágyakkal, mikor rááll a srác, meg látod, hogy mire használta nagyjából.

Mivel egyben vennéd meg, és gyorsan fizetnél, előnyben lennél a többi vásárlóval szemben. Ha nem gond az utazás, inkább érdemes személyesen megnézni ezeket, amit mondtam.

Alaptrükköket is kérdeztél: Nem tudom pontosan a BMX világban milyen tanulási kódex létezik, az én elképzelésem többnyire a triáosokéhoz közelít: Először is fontos egy olyan bicikli, amit jól tudsz kezelni, tehát tudni kell mit akarsz vele. Erre pedig előre azt tudom mondani hogy az a lánctányér meglehet nagy lesz. Aztán fontos a védelem, pl lábszárvédő, bukó, meg lehet, egy fék se ártana. Nem túl menő, és zavarhat trükkök közben, de életet is menthet. Majd ha nagyobb lesz és ügyesebb, úgyis elhagyja ezeket. Aztán jönnek az alaptrükkök, mint helybenállás(trackstand). Minden alapja. Aztán jöhetnek az első kerék emelés, hátsó kerék emelés, ebből a kettőből lesz az ugratás. így már nagyobb akadályokat is le tud küzdeni. Aztán jöhet a többi, de egyelőre az is elég lesz, amit leírtam. Haverkodjon nagyobb BMXesekkel, vagy ha nincsenek, nézegessen BMX videókat, amiben a srácok bemutatják. (linkelhetnék, de nem hiszem, hogy elég komoly az angoltudása hozzá) Ja és ezek mind street jellegű trükkök, egy dirt(földpályás) BMXezés más jellegű tulajdonságokat igényel, és más alaptrükkök vannak benne.

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76432 ez például számomra ismeretlen váz, de jó a lánctányér, a többi alkatrésszel sincs gond, de 14 kiló

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76664 ez csak példa egy dirt BMXre

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=75800 ez viszonylag jó ajánlatnak néz ki ennyiért, főleg hogy 2 kilépő is van rajta, meg fék. A gond itt megint a lánctányér lesz, meg ki tudja hány kiló (14 felett saccolom). Tényleg jó kezdő, csak nem hiszem hogy egy 30 kilós srácnak.

Most csak 1 oldalt néztem át, de én a fekete icepick/harot ajánlom. 2 kilóval nehezebb, mint az ideális, de legalább a lánctányér kicsi.

Szerintem ha a fehér csepelről le is szeditek a kilépőket(ami később majd jól jön), akkor is 14 kiló fölött marad (de legalább lesz fék), viszont még mindig nagy lenne annak a tányérja. Ha kicsit hosszabb távon gondolkodtok, akkor meg lehet hogy ez érné meg, csak attól tartok, ekkora lánctányérral egy nehéz BMXet egy 30 kilós srác nagyon nehezen mozgat meg, és elmehet tőle a kedve.

Ha gondolod, ezeket is érdeklődd meg, ugyanazokkal a kérdésekkel, amit írtam.

Egyelőre ennyit.

Elküldve: 2011.12.14. 18:38 kiwiboy@ 

  • kiwiboy@ avatar
  • dirt/street gyerek
  • Ride in TATA csapat
  • Ride in TATA csapat
  • hozzászólások: 1

Hát szerintem ne mongoose legyen vag mali vagy ezek... Inkább nézzetek itt körül : velvartbmx.hu. Itt vannak olcsó bicok de itt nem lehet rosszat kapni vagy még még az original-gypsy.hu ( OG) Itt vannak olyn bmx ek amit bmx nek nevezünk .

rewmélem segítettem :)

Elküldve: 2011.12.14. 18:37 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Elküldve: 2011.12.14. 18:34 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Ez mennyire rossz?

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76429

Elküldve: 2011.12.14. 17:10 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Az a baj, hogy lehetetlent akarsz. :) Valami vagy olcsó, vagy jó, meg lehet találni a legjobb ár/érték arányút, de olyan nincs, hogy legyen olcsó is meg jó is. Ha senki sem ért a szereléshez a családban, és nem akartok költeni a szervizelésre, akkor valóban jobb lesz 1 új, ami 1 ideig bírja, vagy a lent említett használt de drága Fit - http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76565 De általános karbantartási dolgokat mindenképp el kell végezni, mint takarítás, zsírozás, beállítások, és idővel elkopnak a forgó alkatrészek, vagy tönkremennek a terheléssel, főleg ha erősen igénybe veszik, ráadásul a kezdők hajlamosabbak ügyetlenül (durván) bánni vele.

Ha sikerült eldönteni és használtat szeretnétek, akkor ott van a használt Fit, de mindjárt körbenézek. Megint attól függ, hogy mit kell nézni, hogy mi az elsődleges szempont. Egy könnyű és alacsony lovasnak nyilván kicsi és könnyű (kezelhető) BMXre van szüksége. Aztán ott van a tartóssága, ami kis súly és erős használat esetén kényes. Ezt pedig csak tapasztalat alapján tudják megmondani, akik használták. A Fit AM eddigi vélemények szerint jó váz, gyengéje a kormány ami cserélve van a fent említett termékben, egy kevésbé ismertre, valószínűleg mert erősebb mint a gyári. Ha ennél olcsóbbat kerestek, akkor vagy gyengébb lesz, vagy nehezebb. A felsőcső hosszúságát érdemes lenne megtudni. Ha mindenképp olcsóbbat akarsz, akkor majd nézek egyet ha lesz rá időm.

Elküldve: 2011.12.14. 16:08 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Újra átolvastam amit írtál :) Jobban járok egy használttal.

Mutatnál nekem olyat, amit érdemes megvenni? Esetleg milyen tényezőket figyeljek meg? Mit kell megnéznem egy BMX vásárlásakor... ?

Köszi..

Elküldve: 2011.12.14. 13:24 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Köszönöm a válaszokat.

Nem döntöttem sehogy sem, mert nem tudom hogy mi a legjobb. Elolvastam minden hozzászólást, de tényleg nem tudom mit csináljak. Ha újat veszek, akkor olyat akarok Neki, amit nem kell szerelgetni. Ha 2 év múlva lecseréljük, vagy akár már jövőre, az sem gáz. De ha használtat veszek, nem szeretnék 50 000-ret kiadni. Mert az új bicóért kiadok 50-et, még 60-at is, de lehet mégis a használt lenne Neki a jó, főleg hogy akár 1 év múlva le is cserélnénk ha úgy megy Neki.

Egyáltalán mennyi gyakorlás kell ahhoz hogy azt tudjuk mondani hogy na, van értelme csinálnia?... Mert már 1 éve nagyon komolyan vágyakozik utána, de nem tudni hogy mennyire menne. Miket kell megtanulnia eleinte?

Bocs hogy kitértem kicsit , de ezt is tudnom kell... én mint nő, nem fogom tudni megtanítani :D :D :D

OSG-n is voltunk most szeptemberben és azóta még nagyobb lázban van. Szóval nem tudom... Ő azt mondta hogy Neki mindegy, csak ne rózsaszín legyen :D

Elküldve: 2011.12.14. 07:34 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

@laszti: Én nem ajánlom, ha olcsón ki akarsz jönni belőle, mert előbb ki kell ismerni egy BMXet, utána lesz egy elképzelése és később úgyis váltani akar, akkor érdemes venni egy újat hosszútávra. De ha kipróbálja és nem fog később BMXezni, akkor megvettél egy 45-70 ezreset, amit sokkal kevesebbért tudsz majd eladni, mert gurult párszor.

A Csepel nem egy felkapott márka, nem ismerik sokan, ezért nem is vásárolják sokan.

Amit a Mongoose Programról tudok az alapján csak a súlya előny, szerintem nem éri meg a bolti irányárát. Nyilván attól is függ hogy hol mennyiért tudod megvenni. Nem lebeszélni akarlak róla, csak én nem venném meg újonnan. Viszont a hazai piacon ez a legjobb súly/ár kategória, tehát ha mindenképp újat és könnyűt akarsz venni, én is ezt ajánlom. Mondjuk attól is függ hogy milyen a felszereltség.

Mali Gravity valami félmagyar készítmény, a Gepidával karöltve a kukába dobott pénz kategória. Pedig a gepida jó országútikat és hegyiket gyárt. Ezért mondom, hogy magyar kategóriából a Csepel a legtartósabb. De a többihez viszonyítva is jobb, mert nem hajlik-törik a váz/kormány/tányér...

Szerintem is fölösleges kezdésre egy Fitet venni használtan. Annyiért már újonnan kapsz olyat, amin van 2 fék, kilépők.

@Rehus Attila : Ez nézőpont kérdése, szerintem hozzátartozik a biciklihez hogy szerelni kell, vagy költesz tízezreket a szervizelésre. De igazad lehet abban, hogy ha valaki nem ért hozzá, akkor nem tudja, használtan mit kell nézni rajta, és belenyúlhat egy rossz ajánlatba. Ebben az esetben megint azt tudom mondani, hogy új Mongoose, de lényegében a különbségtétel ott veszti értelmét, hogy az új Mongoose is nagyon gyenge, tehát majdnem ugyanott vagyunk, hogy bármit veszünk, úgyis szerelni kell.

Azzal egyetértek, hogy a legjobb súly/minőség a WTP, csak 1 WTPből majdnem 2 Mongooset veszel :) Kezdésnek meg durva húzás, ha 2 hónap után megunja a srác. Főképp ha egy WTP váz megreped egy 45 kilós gyerek alatt is és 90ért vetted :)

Meg a Haro sem Mongoose árkategória.

És azzal is egyetértek, hogy a Fit megéri az árát, és jó alkatrészekből van, és értesz is hozzá, nem csak okoskodsz. Csak attól tartok, ha apukának az is drága, akkor lejjebb kell menni a kategóriával. Azokat pedig szerelni kell.

@komposztalo : "Az a helyzet, hogy én azt látom mostanában, hogy a WTP közép, alsó-közép kategóriás bringái törnek, repednek, hajlanak, horpadnak, tehát valahogy nem sikerültek olyan jóra, mint amekkora a hírük. Árban ellenben ugyanannyiba kerülnek ezek a bringák, mint egy náluk jobban felszerelt Mongoose." Ezzel teljesen egyetértek.

"Ha meg komplett bringát vesz valaki a középkategóriás szektorból, akkor alap, hogy egy csomót kell még rá költeni mire fasza lesz" Itt a másik főgondolat.


@laszti

Végeredmény: elnézést hogy ilyen hosszú hozzászólást írtam, de ha végigolvasod, szerintem te is azon a véleményen leszel, hogy inkább megveszel egy használtat 30 alatt, amiről tudod hogy úgysem tökéletes, de kezdésnek olcsó. Mert ha nagyobb lesz a srác, a súlya, a mérete már nem fog illeni úgysem a kezdő BMXhez, és addigra szétgyilkol rajta mindent. Vagy veszel egy olcsó, kicsi, könnyű használtat, vagy a Mongoose Programot újban, de mindenképp meg kell nézni, hogy ne 25colos felsőcső legyen, ha egyáltalán kapható 20col körül itthon.

Még visszanézek, kíváncsi vagyok hogy döntöttél.

Elküldve: 2011.12.13. 23:45 komposztalo 

  • komposztalo avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 120

@Rehus Attila: Én nem tudom a Mongoose-nak miért lett ilyen sz@r a híre, a WTP-t meg mindenki isteníti. Az a helyzet, hogy én azt látom mostanában, hogy a WTP közép, alsó-közép kategóriás bringái törnek, repednek, hajlanak, horpadnak, tehát valahogy nem sikerültek olyan jóra, mint amekkora a hírük. Árban ellenben ugyanannyiba kerülnek ezek a bringák, mint egy náluk jobban felszerelt Mongoose. Amik viszont az elmúlt pár évben mintha jobbra sikerültek volna. Persze nem a full Hi-Ten Subject, Program, Mischief és társait kell alapul venni, de pl. egy Mongoose Culture olyan árban van, mint egy WTP Justice vagy egy Radio Astron. Utobbi kettőnek csak az alsó csöve Cro-Mo a vázban, míg előbbinek a főháromszög minden csöve Cro-Mo. A geometria pedig mindnél elég jó, tehát már azt sem lehet mondani, hogy a Mongoose-nak szar a geo-ja(mellesleg én még mindig imádom a 2002-es Mischief vázamat pedig állítólag sz@r) Azért pont a Justice-szal példálóztam, mert ismeretségi körömben többeknek reped, és reped több helyen, és már szabadulnának tőle, és nem MetalBikes stílusban szelik az utcát. Persze kezdésnek tökéletes, de egy kicsit komolyabb biciklizéshez azért már nem árt, ha a komplett főháromszög Cro-Mo. Ha meg komplett bringát vesz valaki a középkategóriás szektorból, akkor alap, hogy egy csomót kell még rá költeni mire fasza lesz, mert ok hogy pl. a Culture-nek Cro-Mo a főháromszög a vázban, de hi-ten lábas a villája, az Astronnak meg full Cro-Mo villája van.

Nem okoskodni vagy beszólni akartam, csak ez az én meglátásom mostanában. A képeimnél meg lehet nézni, hogy én mivel kezdtem a BMX-ezést, és ha nem is vagyok egy Dave Mirra, azért változatlanul élvezem a dolgot, akkor is ha a Kink akkor is ha a Mongoose Mischief vázam van a lábam között, és ez a lényeg.

@laszti: Ha mindenképp a Subject és a Program között vacilálsz, akkor inkább a Program legyen. Bár mindkettő full Hi-Ten, a Program MidBB középrésszel, háromrészes hajtással(Cro-Mo), kazis aggyal van szerelve, amik később átszerelhetők egy komolyabb kategóriás vázba is. Ha más bringa is szóba jöhet és tervezed későbbiekben fejleszteni, feljavtani, akkor is érdemes azt figyelni, hogy most már MidBB-s hajtás legyen benne, de semmi képpen sem USA-BB, legyen a vázban azért Cro-Mo erősítés is, mert akkor az alaptrükkökön túl kicsit komolyabb ugrásokat is megpróbálhat később(és adott esetben tovább lesz jó a váz), arra is érdemes figyelni, hogy ha nem kosaras alkat a fiad, akkor ne kapjon egy 21"-os vázat, mert azt nehezebben fogja valószínűleg mozgatni, mint egy rövidebb 20"-20.3"-asat(de ez is egyén függő)

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.

Elküldve: 2011.12.13. 22:48 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

Bocs h okoskodtam...de tapasztalatból beszélek...és láttam már sok fajta alkatrészt,és amiket néztetek eddig az nem tul jó...azért linkeltem a fitet...mert az elég jó cuccokból áll árához képest :)

Elküldve: 2011.12.13. 22:46 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@laszti: sztem ne vegyél ujat...vannak naon jó használtak..... de a fit amit mutattam az geccijó állapotban van..

Elküldve: 2011.12.13. 22:44 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@Attila atombomba: hát jah...max egy markolatot rá...azt mehet a bicózás...

Elküldve: 2011.12.13. 22:44 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@laszti: Mali..mongoose tabu...nem tul jók nehezek egy kissrácnak és még szarok is.....nehari h leszólom őket de én nekem már vt minden fajta...Mongoose haro Wethepeople OG...és a wtp volt a legjobb....

Elküldve: 2011.12.13. 22:42 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

@-Fremen-: de megveszi az olcsón szar kategóriát..akkor folyamatosan költhet rá h működö képes legyen a bicó....én nem akarok rá sózni semmit..de érdemesebb drágábbat venni....nem véletlen annyi az áruk amennyi....szóval.... lehet könnyü a kissrác..de ha gagyi bicóval próbálgatja magát és szarrá megy vmi,akk egy életre megutálja a bicózást h állandóan szerelgetni kell

Elküldve: 2011.12.13. 19:49 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@Attila atombomba:

értem ... megnéztem a fit-eket is ,de azok használtan is kegyetlen drágák... tudom hogy jók, vagyis hallottam, de egy 9 évesnek kezdésre szerintem felesleges... Nem?

Elküldve: 2011.12.13. 19:47 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Elküldve: 2011.12.13. 19:41 Attila atombomba 

  • Attila atombomba avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 28

csak ne teszveszről henm vmi boltból de az a használt fit lenne a legjobb amit Rehus Attila mond

Elküldve: 2011.12.13. 19:39 Attila atombomba 

  • Attila atombomba avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 28

sztem vegyél ujj mongoose programot az jó meg nem is nehéz kazis hátóagya van meg iparis középrésze meg kb olyan 11-12 kg szal megéri :D

Elküldve: 2011.12.13. 19:30 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

@-Fremen-:

Köszi a választ. Az előző téma nem az enyém, de 9 éves és 30 kg. Bár nem hiszem én sem hogy tönkre tenné. Láttam ezeket a Csepel bicókat, de nem ismerem.

Egyáltalán nem érdemes újat vennem?

Elküldve: 2011.12.13. 19:12 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Ha mégis érdekelne olcsó Mongoose, itt van 2 aránylag olcsó:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76434 ez 12 kiló 28ért

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=74714 ez 12-13 kilós körül 25ért

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76349 ez meg kezdő mali 17ért, valószínűleg épített, a súlyát meg kell kérdezni

Elküldve: 2011.12.13. 18:59 -Fremen- 

  • -Fremen- avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 22

Ha ugyanarról van szó mint az előző témában, egy 9 éves 25 kilós gyerek nem fog tönkretenni egy mongooset szerintem.

Vagy egy nagyon könnyű BMXet érdemes venni alacsony áron, vagy egy tartósabbat középáron. A felsőkategóriásokat azért nem ajánlom, mert szerintem aránytalanul sokat kérnek el érte.

Nekem van egy eladó Csepel King of the Streetem, ami szerintem a legerősebb középkategóriás BMX. Ez a Mongoose, és társaihoz hasonlókkal szemben (amik néha 10-20 ezerrel többe is kerülnek) nem hajlik/törik. Ez lenne szerintem a legjobb hosszútávú választás, de ha a legjobbat akarom neked, azt mondom, egy olcsó könnyű kezdő BMX legyen, amin próbálgatja magát, aztán ha még mindig érdekli és kinőtte, váltson egy masszív középkategóriásra.

Tehát körbe kell nézni a használtak közt 25-30E alatt, vételnél meg kell nézni nincs-e jelentős sérülés, és megvenni.

Elküldve: 2011.12.13. 16:55 laszti 

  • laszti avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 18

Tényleg szar a mongoose ? Huhh.. hát ha használt, akkor nem szeretnék kiadni annyit érte. Ha használt, akkor MAX 40.

Húhh.. ez egy nehéz helyzet :D

Elküldve: 2011.12.13. 16:36 Ns-Biker87 

  • Ns-Biker87 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 440

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=76565 ez is nagyon jó bicó...nekem elhiheted....6éve bicózok vegyesen montival és bmx el is!! nem éri meg az új...főleg nem mongoose!!!

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!