TestBike Szépségversenyek

51-100 (136 hozzászólás)

Elküldve: 2014.08.06. 22:18 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@tiberius: Tényleg, lehetne egy "Dagonyázás oútival" kategória? Csak mert abban mostanában jó vagyok... :p

Elküldve: 2014.08.06. 17:53 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@KennyThePro: Remélem a szépségverseny témája az eső és a víz kapcsolata a kerékpárral lesz :(

Elküldve: 2014.07.24. 11:52 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@KennyThePro: tudom, hogy nem voltatok, mert egyszerre zártak ki bennünket.

Remélem addigra sikerül feltennem végre az új cuccokat, és venni ezt-azt, hogy legyen is értelme nevezni.

Elküldve: 2014.07.17. 22:27 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@perelli: Azt nem mi szerveztük :D Te be vagy zárva, kötelező a nevezés :D

Elküldve: 2014.07.17. 16:32 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@perelli: A kis pesszimista :).

Elküldve: 2014.07.17. 16:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ki vagyok már zárva? :D

Elküldve: 2014.07.17. 15:54 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@KennyThePro: Biglike!!!! :D :D

Elküldve: 2014.07.17. 15:17 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Augusztus elejétől lehet nevezni :)

Június 1-től készített képekkel, részletek hamarosan

Elküldve: 2014.07.15. 22:50 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@horika: +1

Elküldve: 2014.07.15. 21:54 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@dr.anonimus: Szerintem az itteni szépségverseny a ti "gyermeketek".Sokkal barátibb,emberibb és színvonalasabb volt az általatok rendezett.

Elküldve: 2014.07.15. 21:51 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@tiberius: Nagy lendülettel a téli előtt-közben-után BalageUMF kijelentette hogy ő (és csapata) akarja rendezni az összeset... Laci meg már egy ideje hanyagolja az oldalt. Mi már csak januárban szerettünk volna egy kicsit más jellegűt rendezni, annak részletei egyenlőre nem publikusak.

Elküldve: 2014.07.15. 20:44 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@KennyThePro: Lesz nyári megmérettetés?Valaki tud valami infót?

Elküldve: 2014.04.13. 12:45 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@Tucana: valamikor nyáron.

Elküldve: 2014.04.12. 14:36 Tucana 

  • Tucana avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • Szeged és környékének bicajosai csapat
  • hozzászólások: 23

Hello. Mikor lesz a következő szépségverseny? :)

Elküldve: 2013.11.22. 08:48 savo 

  • savo avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 44

Esküszöm, mint az óvodások. Napok óta a fényképezőn vitatkoztok :D Komoly problémák vannak az életetekbe...

Elküldve: 2013.11.21. 20:35 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@PetiCzernaa: olvass vissza kérlek és megtalálod helyedet a témában

Elküldve: 2013.11.21. 20:32 PetiCzernaa 

  • PetiCzernaa avatar
  • dirt/street gyerek
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 69

szerintem ez egy bicaj szepsegverseny es nem fenykepezo verseny es mind1 hogy mivel csinalod a kepet csak legyen szep es viszonylag jo minosegu kep. az eddigi versenyeken meg nem ezt neztek most meg mar az egyik legfobb szempont nehany embernek..(bocsi az ekezetlensegert csak telefonrol irtam)

Elküldve: 2013.11.21. 19:15 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@ArtWolf: egy kicsit túlzásba vitted a gondolatmenetet. de eszembe juttattál még valamit. azt, hogy az 2013-ban milyen szar kifogás, hogy nincs valakinek fényképezője? manapság ahol van internet ott a családba kell legyen egy fényképező is. a szülők az édes gyereket biztos nem tekerős fényképezővel meg telefonnal örökítik meg.

amit pedig túlzásba vittél, hogy nem azt írtam, hogy egy fotóst kérjen fel. hanem ha neki nincs akkor egyik haverjának biztos van és fényképezőnek értem ezt:

http://www.olcsobbat.hu/termek/samsung_es90-4fac99a9c1a99fd874002ad4/

és ezt is:

http://elite-optics.hu/termekek/337/leica-s2

mindegy, hogy az illető melyikkel csinálja a képet. egyik se egy igénytelen szart csinál. a különbség csak a részletekben jön elő.

Elküldve: 2013.11.21. 12:46 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@BalageUMF: Nem értem, mi bajod azzal a ténnyel, h vannak, akik nem fényképezőgéppel csinálnak képet. persze nincs olyan minőségűek, mint egy rendes fényképezőgépnek, dehát nem is kerül annyiba... azon kívül normális, nappali fényben lehet viszonylag korrekt képet csinálni egy átlag telefonnal is. tudod vannak, akiknek nincs lehetőségük venni normális fényképezőgépet, és hiába van fotós haverja, neki meg a minkaeszköze a fotógép...

Elküldve: 2013.11.21. 11:55 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Nekem nagyon tetszik, hogy vannak ilyen versenyek. Jó végignézni a sok egyedi, gondosan összeválogatott alkatrészekből épült gépet. Így a legkönnyebb tanulni egymástól. Én is szívesen indulnék a versenyen egy szépen megkomponált képpel, de közel gyári biciklivel nem látom értelmét (majd egyszer biztos "megérik" a versenyre :), a kukaprojekt másodbringára meg nem vagyok büszke :D.

Elküldve: 2013.11.20. 21:52 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@horika: ;)

Elküldve: 2013.11.20. 21:49 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

Kicsit tovább vitt gondolatmenettel,akkor azok versenyezzenek akiknek szép és drága kerékpárjuk,fotó masinájuk van és persze profi fotósok is.A többieknek lehet szervezni valami handicap-es para-versenyt.:)

Elküldve: 2013.11.20. 20:49 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@BalageUMF: Egyszerűen azért nem tudnak,mert gyerekek.És ezt nem negatív érzülettel mondom,hanem egyszerűen így van.25 éve én is csak odaállítom valahova aztán kész.Mondjuk lehet,hogy 5 éve is:). A képem készítésére 3 napom ment el mire megtaláltam egy aránylag megfelelő helyszínt és kb összesen 150 képet csináltam.A maceráról ne is beszéljek,hogy kölcsön kellett kérnem egy rendes gépet,azért elmenni visszavinni stb.Ezt nem sokan teszik meg és nem is várható el ,csak akkor ha tényleg fontos neki ez a verseny.A szervezők között is vannak kifejezetten fiatalok de ők azért máshogy állnak ehhez az egészhez,érettebb gondolkodásúak ,valljuk be nem ők az átlagos mai tizenéves korosztály.

Elküldve: 2013.11.20. 20:25 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@tiberius: köszönöm, hogy megfogalmaztad ilyen szépen ami legjobban bassza a csőröm. a túrások 98%-a rendes fényképezővel csinálta a képeket és jó helyen is. a legtöbb szinte tökéletes kép. ezt a bmx-esek miért nem tudják megtenni?

egyébként számomra különdíjas kép ez lett:

http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/13822/100_9012.jpg&width=1470&height=980

valamit kapjon már :)

Elküldve: 2013.11.20. 19:44 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@BalageUMF: Csak példának mondtam a megapixelt, mert az emberek 90%-nak a fényképezőgép beazonosítása kimerül abban. Most lehetne itt beszélni ISO-ról, Záridőről, Fókuszról, Képérzékelőről stb...De tényleg van pár telefon, ami jobb képet csinál, mint egy nagyon alap fényképezőgép. Pl. Nokia Lumia 1020...Ezekre gondoltam.

Ez esetben várjuk a téli szépségversenyt a te szervezésedben. Kíváncsi leszek a színvonalára.

Elküldve: 2013.11.20. 19:23 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@KennyThePro: Ebben az egész versenyben pont az a jó,hogy egymás gépeit szemrevételezzük,kritizáljuk és pontozzuk.Szerintem a szavazás is úgy működik,hogy általában azok szavaznak az adott kategóriában akik maguk is részt vesznek benne ,és akkor már feltételezhető,hogy értenek saját osztályukhoz.Nem mindig így van de azért döntő részben szerintem igen. Én sem dirt-ben sem bmx-ben nem szavaztam,mert lövésem sincs arról mitől jó vagy mitől ócska egy ilyen verda. A képek minősége szerintem jobb,mint tavaly vagy tavasszal érződött,hogy több energiát tett bele mindenki.Az pedig,hogy telefonos képek is készülnek az kivédhetetlen,mert ha jól megnézzük,pont a fiatalabb korosztály(bmx-dirt) csinált sok képet mobillal,vagy rendes gép híján, vagy egyszerűen csak azért,mert egy 10-15 éves srác nem fog több energiát belefeccölni egy ilyen ügybe.Persze vannak kivételek.A "komolyabb" kategóriák jobban figyelnek erre és ez mind a helyszín választásoknál mind az alkalmazott fényképezőgépeknél tetten érhető.A komolyabbat itt az életkorra értem nem arra,hogy egy dirt gép komolytalan lenne.Véleményem szerint jók a szabályok,engem még az a nyamvadt exif sem izgat, ha egy kép sz@r úgyse kap jó szavazatokat ,tehát alapvető érdeke minden résztvevőnek,hogy szép,éles jó beállítású képpel nevezzen.

Elküldve: 2013.11.20. 18:02 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@KennyThePro: akkor vegyük sorra.

az, hogy valami 3-5-8-12megapixeles szart se számít a kép minőségébe ez csak a felbontást mutatja. a kép minősége a befogadó felület méretétől függ. azt meg nekem ne akard be adni, hogy 4mm átmérőjű lencse képes arra amire egy 68mm-es és az érzékelőkről ne is beszéljünk. kevesebbet kéne tévézni és többet utánajárni a dolgoknak mielőtt azt mondanád, hogy egy telefonnal lehet jó képet csinálni.

nem érdekel ki, hogy szavaz. nekem megvan a magam stílusa de az biztos, hogy alaposabb és jobb mint amit sniper csinál. azt ha már ő azt mondta, hogy az olyanokat mint én akarnak szűrni a moderátorok akkor had mondjam már meg a véleményem főleg úgy, hogy kb szarba se veszi az egészet csak végig nyomja négyes - ötössel a képeket.

szerintem te se akarnád, hogy mi szervezzük a szépségversenyt. de ha kíváncsi vagy, hogy csinálnám tömören: amint már mondtam, sok változást bevezettetek ami jó. viszont sűrűn látom, hogy amiket hoztok szabályok azokat nem tartjátok be. viszont közbe hoztok más szabályokat, hogy mert úgy veszem észre, hogy kicsit azért lusták vagytok. azért mert valamelyikőtöknek a töke tele van az egésszel és nem bírja elviselni, hogy sokadszorra látja ugyan azt azért nem kéne törölni a szavazatokat. ilyenkor fogni kell egy sört meginni és folytatni, vagy másnapra hagyni az egészet a picsába. ha jól tudom nem fizet titeket ezért senki és nem is határidős a dolog. tehát ha holnap vagy 2 hét múlva hirdettek eredményt nem számít semmit. amúgy nekem 2 napomat vette igénybe múltkor a szavazatok elolvasása és a pontok összeszámlálása és nem is foglalkoztam vele sokat. egy dolgot tartok macerásnak. a képek alá oda írni, hogy melyik kié.

  • betartanám/betartatnám a szabályokat.
  • nem hoznék közbe idióta szabályokat.
  • valami színvonalat azért megtartanék (nincs telefonos kép és le van szarva, hogy 10 nevezővel kevesebb. nem jár érte jutalék)
  • nem lennék rest összeszámolni a pontokat

most így hirtelen ennyi. de ha eszembe jut még valami akkor írok még ;)

elvileg december 20tól már nem megyünk dolgozni így ha lesz hó szívesen elvállalom

Elküldve: 2013.11.20. 12:09 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@wethepeopleguy: Szerinted lehet felesleges, 100+ ember szerint akik neveznek, lehet nem az. Idén nyeremények is vannak, talán nem szponzorált volna a Bikediszkont minket, ha ebben az egészben nem látnak fantáziát.

Elküldve: 2013.11.20. 12:06 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Többség eddig azt mondja, hogy maradjon közösségi a szavazás. Ha ez továbbra is így folytatódik, akkor marad a jelenlegi rendszer. Csak egy felvetés volt az egész. Viszont akkor ezután nem kell majd e-mailben sírni, hogy vegyük le a képet mert egy csúnya bácsi leszavazta.. (Nem az itt hozzászólókra értem.)

@ArtWolf: Mivel egyikünk sem moderátor a TestBiken, így nem tudunk semmit tenni ezen személyek ellen. Esetleg annyit, hogy töröljük a képét és egyesével minden hozzászólását. Utána persze jön az e-mailes fenyegetőzés..

@BalageUMF: Azért nem vettük figyelembe az EXIF infót, mert volt ellenőrzőkép és e-mailbe kértük a készítés dátumát is.

A telefonos képek azért lettek feltöltve, mert a mai világban általában mindenkinek van egy legalább 3-5Mpixeles kamerával felszerelt telefonja. Ezek pedig nem olyan minőségű képeket csinálnak, mint egy tégla, persze ha tudja is kezelni a tulaj.

Tulaj is rajta van a képen. Mekkora tragédia. Azt mondjuk ne szabjuk meg, hogy milyen szögben kell állnia a kamerának és milyen színek szerepelhetnek a képen?

Lehet ránk haragudni egész nyugodtan. Bárki szervezhet szépségversenyt, lehet csinálni jobbat. Érdeklődően várom, hogy te vajon milyen szabályokat vezetnél be. Mit szólnál, ha te szerveznéd a Téli szépségversenyt? Felőlem felhasználhatod az általunk összerakott szabályzatot, kiegészítheted, bármit változtathatsz benne. Kíváncsi vagyok milyen "minőségűre" sikerülne az általad szervezett verseny.

Mi közöd ahhoz, hogy más mi alapján értékeli a képet? Meg lett mondva, hogy ha valami gondod van, azt lehet jelezni a TB Teamnek, vagy nekünk. Ha tudunk, megpróbálunk változtatni rajta, vagy kijavítani a hibát. Ha ő ebben a stílusban szavaz, akkor szavazzon így. Nem diktatúra van...

Kíváncsian várom, mi lesz a válaszod arra, hogy idén télen te szervezd a szépségversenyt. Gondolom az, hogy neked nincs annyi szabadidőd a gép előtt ülni. Tudnék most egy számot mondani, hogy eddig hány óra van ezekbe belefektetve, de ha gondolod, tapasztald meg magad.

@wethepeopleguy: "ne döntse már el helyettem valaki más hogy szép-e a biciklim" .... Ne döntse már el helyettem valaki más, hogy szervezek e szépségversenyt.

Elküldve: 2013.11.20. 10:05 wethepeopleguy 

  • wethepeopleguy avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 52

Szerintem fölösleges ez az egész téma , meg a szépség verseny, ne döntse már el helyettem valaki más hogy szép-e a biciklim , meg másnak sem, mert mindenkinek az a szép amit hajt. szerintem felesleges pontozni , egyszerűbb lenne leírni azt hogy nekem ez nem tetszik a szetteden vagy az tetszik.... Tulajdonképpen ezek a versenyek adják a sport rasszizmus melegágyát a montisok lehúzzák a bmx-eseket és ez így fordítva ,sőt a sok öntelt suttyó csíra gyerek akinek az apja anyja összedobta karira a 200.000-res vadi új szuperszexi szettet az nyilván lefogja fikázni az én nem túl szép "szolgálatban" lévő szettem mert megesik hogy karcos vagy mert éppenséggel nincs pénzem átfújni azt az alkatrészt amit olcsón szereztem hozzá és színben nincs összképben vele...

Elküldve: 2013.11.20. 09:12 spank309 

  • spank309 avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 615

@sniper: Ha már a kép minőségnél tartunk azt hiszem itt az ideje nekem is hozzá szólni a témához. Az oldalon azt hiszem ott vagyok a toppon kép minőségben és nagy valószínűséggel én fényképezek a legdrágább géppel (ami a hugomé) mind1. A lényeg ha a kép minőséget néznék számtalanszor lettem volna első, de az a helyzet hogy eddig egyetlen 1x voltam 3. helyezett de az se most volt. Szóval ez amit írtál nem így van... Ebben biztos lehet =) Balage is egy olyan ember mint én kimondja azt is ami fáj a másiknak, ha tetszik ha nem. Az ilyen embereket már ki utálták az oldalról mert megmondtuk a frankót a "kis gyerekeknek" Ezért már elég keveset járunk ide, pedig elég sokat voltunk itt régen úgy hiszem. Lényeg a lényeg én is egy véleményen vagyok vele szépségverseny.... mi a lényeg?! szép, igényes, minőségben gazdag legyen. Nemde? :)

Elküldve: 2013.11.19. 23:34 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sniper: megnéztem a szavazataid. hát... nagyon sikerült eltalálnom a stílusod. tudod amit te csinálsz szavazásként azt én csak úgy hívom, hogy felesleg. mert rányomsz egy négyest vagy egy ötöst azt el van intézve. ki se nagyítod a képet konkrét le szarod az egészet csak szeretnéd, hogy valamibe számítson a véleményed.

ezzel szemben én azért kötök bele annyi dologba mert kinagyítom a képet, megnézem az exif info-t ha valamiért nagyon fura a kép, megnézem a többi nevezőt, hogy tudjak valami rangsort felállítani és ha szükséges akkor a nevező adatlapján megnézem a biciklit más szögből is.

melyikünket is kéne kiszűrni?

Elküldve: 2013.11.19. 23:26 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sniper: ha csak a biciklikről szólna akkor nem lenne minden évszakban szépségverseny. biztos vagy benne, hogy nem vittem messze? igaz! egy városrésszel vittem arrébb és kb 15 percet kellett várjak arra, hogy egy gyalogos se másszon bele a képbe.

szerintem meg az olyanokat kéne szűrni akik úgy pontoznak mint te. 5-4-5-5-5-5-5-5-5-4-5-5-5-5 ismerős? na ennek semmi értelme.

fényképezőre költés. szeretek fotózni ezért nekem fontos volt, hogy legyen egy jó gépem ami most van azt 60ezerért vettem egy éve használtan családon belül. ezen felül van még egy amivel videózni szoktam az volt 20ezer forint de azzal is nagyon szép képeket lehet csinálni. DE! mégse azt viszem magammal. mert fontos, hogy ha már mutogatni kell egy képet akkor már igényes legyen. mert nem vagyok olyan igénytelen, hogy egy ótvar fos telefonos képet beküldjek.

Elküldve: 2013.11.19. 22:42 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@BalageUMF: Pont az ilyeneket akarják kivédeni akik nem a vasakat nézik hanem a kép minőségét.Minden szavazatomnál a a bringát néztem meg hogy menyi időt és energiát fordít rá valaki hogy egy jó kép legyen,meg hogy az ősz is egy kicsit ott legyen.És szarok bele hogy azt egy régi pajtás géppel csinálta,majd beszkennelte!soha nem nagyítom a képet,látom én kicsiben is hogy menyire tötrödik vele a gazdija.Én a bringára költök,nem KILÓS FÉNYKÉPEZŐRE hogy idézzelek.és emlékszem a képedre te sem vitted sokáig a fényképezőt..

Bár én is ellene lenék mert kevés ember szavaz.Szerintem maradjon közösségi.

Elküldve: 2013.11.19. 22:34 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@dr.anonimus: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=13822&id=113

erre gondoltam.

de ha a szépségverseny minőségét akarjátok növelni azt szerintem mindenképp a képek minőségével kell kezdeni. mert mindig az jut eszembe mikor elmentünk egy monster truck bemutatóra és az volt a nagy szám, hogy mutattak egy gyári hummer-t és mikor az egyik néző felháborodott, hogy mi ez azt mondta a bemondó faszi, hogy ekkorát még úgy se láttatok.

amúgy az exif info tényleg egy utólagos dolog. de minimum ne lett volna annyi telefonos kép. azért mert a lumia 620 meg az s3 elérhető áron van nem kell fényképezőnek titulálni. nekem is itt van a lumia800 meg a galaxy tab még se azokkal csinálom a képeket. inkább bevágom a táskába a fényképezőm és keresek egy szerintem megfelelő helyet. persze kényelmes lenne kivenni a zsebemből a telefonom és azzal készíteni képet csak nem vagyok lusta és van bennem annyi, hogy egy olyat képet készítsek amire lehet szavazni.

Elküldve: 2013.11.19. 21:58 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Minőségi korlát nem volt. Az exifet meg valóban rugalmasan kezeltük mivel volt ellenőrző kép és a készítés dátumát is kértük

Elküldve: 2013.11.19. 21:51 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@BalageUMF: miféle húzás? Ez csak ÖTLET !!! Véleményt vártunk nem támadást. Ha sokaknak nem tetszik akkor csak ez a topic őrzi majd emlékét. Valahol húzni kellett egy határt, ezúttal csak a beltéri és ténylegesen a ház környezetében(ahol a háttérből egyértelműen és tisztán kivehető) készült képeket nem fogadtuk el

Elküldve: 2013.11.19. 21:26 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

ezzel a kitalált rendszerrel kicsit szerintem túlzásba estetek. hogy a legegyszerűbb hasonlattal éljek: ez olyan mintha facebook-ra mindenki feltehetne ugyan úgy mindent, de senki se szólhatna hozzá csak az a pár "kiválasztott"

ezzel arra akarok rávilágítani, hogy ez egy közösségi oldal ahogy a szépségverseny is egy közösségi "esemény" amit nem lehet ilyen szinten korlátozni. elismerem sok mindent fejlesztettetek, javítottatok. viszont a mostani "versenyen" sok szabályotokkal nem is foglalkoztatok. pl.: ha nincs exif info = nem lehet szavazni. illetve volt még pár olyan kép amit el se fogadtam volna a helyetekbe.

mondjuk ezeket:
http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/13822/31_3632.jpg&width=1307&height=980

http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/13822/53_1789.jpg&width=1742&height=980

http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/13822/104_4829.jpg&width=1470&height=980

van több is. csak tudom, hogy ezekre szavaztam is. ennyi erővel a kocsi tetején fényképezett borzalmat is engedhettétek volna.

illetve amit nem értek még, hogy miért tesztek fel telefonos képeket? a mai világba nem tudom elképzelni, hogy valakinek ha nem is saját tulajdonába de minimum haveri körébe akikkel nap mint nap biciklizik ne legyen egy fényképező mindig a táskába és ne tudja eljuttatni a határidőn belül az illetőnek majd nektek. szerintem bőven van erre elég idő. semmi mást nem látok ebbe mint nemtörődömséget a szavazók és a ti részetekről is. mivel egy ilyen szépségverseny az én csökönyös felfogásom szerint a képek és azok minőségéről szól és ez az amit erősen kéne figyelni és nem lenne olyan, hogy kb 20 képhez ugyan azt kell bemásoljam mert kinagyítom a képet és sehol se éles és rémes az egész mert telefonnal van csinálva. amúgy ezért haragszok is rátok most, mert nem értem mi értelme volt ennek a húzásnak.

Elküldve: 2013.11.19. 07:17 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@KennyThePro: Szerintem teljesen mindegy, milyen rendszert találtok ki,lesz olyan, akinek nem tetszik majd az aktuális rendszer (nekem nem tetszik annyira ez a bizottságis módszer, mert nem tudjuk, milyen szempontok szerint értékelnek, túl kevesen vannak, éshát ez mégiscsak egy közösségi oldal, a közösségnek kellene eldöntenie), inkább erélyesebben kellene fellépni a személyeskedők, konfliktust szítók ellen, akár szavazati jog megvonással, kizárással, tagságfelfüggesztéssel, stb...

Elküldve: 2013.11.18. 23:12 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: ez a minimum szavazatszám ennek a kétszerese már reálisabb képet adna csak kérdés lesz-e ennyi zsűritag

Elküldve: 2013.11.18. 22:57 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@KennyThePro: lehet, hogy ezt én értem félre, és javíts ki ha tévedek, de akkor ez a rendszer szerint össz-vissz 6 szavazat alapján (+a két főszervező) dőlnének el a bringák átlagai? Mert ezt sok bringa esetén elég nehéz kivitelezni, hogy ne legyen azonos átlagú bicaj! De tényleg javítsd ki ha tévedek, csak nekem ez így kicsit fura volt :)

Elküldve: 2013.11.18. 21:40 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@veszigeri: Meglátjuk mi sül ki belőle. Én attól tartok hogy mivel EGYENLŐRE nem nevezhet ez komoly visszatartó erő.

Elküldve: 2013.11.18. 21:36 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@veszigeri: A bekerülést vagy mi bíráljuk el, vagy szavazás alapján kerülnek be. Valószínűleg az utóbbi lesz.

Elküldve: 2013.11.18. 21:07 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@KennyThePro: Végigolvastam az egészet és alapjába vévée jó töletnek tartom, mert így a hozzá nem értő BMX-es gyerekek nem szavaznák le a komoly XC/O.uti gépeket és ez fordítva is igaz!! (én ezért nem szavaztam a szépségversenyben egyetlen BMX, Dirt/street bringára mert nem értek hozzá) --> ergó így talán valamivel reálisabb, hozzáértőbb eredmény születne :)

Viszont amit már 'peterszakszon' is említett, hogy még több konfliktus lesz ebből! És most nem a szavazásból a képek alatt, hanem a szavazóbizottságba való bekerülésből!

Elküldve: 2013.11.18. 20:43 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@peterszakszon: Már kaptunk ötletet arra is, hogyan oldható meg, hogy akár nevezhessen is a zsűritag.

Elküldve: 2013.11.18. 20:21 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

@KennyThePro: Az ötlet jó, még több konfliktust szültök! :) Az talán visszatartó erő, hogy saját maga nem nevezhet egy adott versenyre. (Sebaj, beregisztrálja a komáját és a nevében nevez.) A felhasználók száma nőni fog, nektek meg még több munkátok lesz: A szav.szám.biz. tagok kiválasztása, illetve a rendszer tökéletesítése (kb. egy év.) Nem könnyű dolog, de tapasztalatból tudom, a magyar a kiskaputalálás mestere, meg a vitatkozás, a lékelés, no és persze rosszindulatúságé. Sajnos... Hozzátenni ötletedhez ennyit tudok: HAJRÁ!

Elküldve: 2013.11.18. 17:58 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

............Szavazésrendszer fejlesztési ötlet............

Szavazóbizottságos rendszert találtam ki, egész konkrétan x db tag választásos úton alakítana egy bizottságot és ők szavaznák végig az egész versenyt

Bővebben: kiírjuk a nevezési időt (rendszerint több mint 1 hónap), ezzel egy időben szintén várnánk jelentkezőket a bizottság választására (erről később bővebben). A jelentkezési idő a bizottságba 2 hét lenne. Ezután (mivel optimisták vagyunk és sok jelentkezőt várunk) csinálnánk egy szavazást(választást), vagyis egy képre felírjuk a tagjelölt nevét és egy galériába feltöltjük. Hogy mindenki 1 galériába megy, vagy szakáganként külön lesz, az egyenlőre részletkérdés. Szavazás a legegyszerűbb módon menne, a képek alatti répákkal, ily módon:

Akire szavazol(szerinted tud objektíven, részrehajlás nélkül, igazságosan értékelni) 5 répa

Akit nem szeretnél bizottsági tagnak 1 répa, de szavaznod kell rá is!!!

Több emberre lehet 5 répát nyomni, vagy akár végignyomhatod az egészet karóval, a lényeg azon van itt is, hogy mindenkire voksolj vagy senkire se.

Akinek gyanúsan sok szavazata lesz azt diszkvalifikáljuk a választásból (szavazatkéregetős módszer)

Az esetlegesen jelentkező Testbike Team tagok automatikusan kvalifikálják magukat, illetve ők megválaszthatják hogy csak a saját csoportjukat vagy az egész mezőnyt értékeljék.

Végül akinek a legjobb az átlaga azok kerülhetnek be. Maximum darabszámról egyenlőre konkrét elképzelésem nincs, csak arról, hogy lehetőség szerint minimum 14 tagú legyen a bizottság a 2 főszervezővel együtt és minden szakág lehetőség szerint egyenlő darabszámmal képviseltesse magát.

A minimális verzió leosztva így festene:

  • 2 BMX-es
  • 2 Dirt/street/park-os
  • 2 DH/FR/Enduro-s
  • 2 XC/AM arc
  • 2 Outis/fixis
  • 2 Trekkinges/túrázós
  • 2(+x) Főszervező (+ lelkesebb TB Team tagok)(mi mindent végigszavazunk)

Ez a csipet csapat 2 csoportra oszlana, BMX-DSP-DH és XC-outi-trekking. A 2 csoport értelemszerűen a saját területén szavazna.

(TB Team tag ha csak a saját csoportjában szavaz akkor értelem szerűen betölt 1 helyet a kategóriában kinevezett bizottsági tagok közül.)

A feladat gondolom egyértelmű(akinek nem, fent kifejtettem a szavazós résznél), viszont a jelentkezési szabályokat néhány pontban összegyűjteném:

  • Nem nevezhet a versenybe
  • Minimum 1 éve tag az oldalon
  • 15 év a korhatár
  • Elfogadja, hogy fenn tartja a jogot a 2 főszervező, hogy esetleges múltbéli magatartása miatt a szavazáson elért eredménye ellenére SEM veszi be a szavazóbizottságba* (Ilyen embert akit tudnék mondani az el sem jutna odáig, hogy szavazat alapján bejusson a bizottságba)

*értelemszerűen az átlag alapján következő kerül be helyette.

Ezzel vagy még több konfliktust szülünk, vagy végre egyszer, s mindenkorra megszüntetjük az örökös feszültséget.

További tökéletesítési/fejlesztési ötleteket és (építő kritikát tartalmazó)véleményeket várok!

Dr.Anonimus

Elküldve: 2013.11.18. 17:09 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Sziasztok!

Arra gondoltunk, hogy létrehozunk egy 12 tagú szavazó bizottságot a következő /vagy a nyári/ versenyekre. A lényeg az lenne, hogy létrehoznánk kettő fő csoportot. Az egyik a BMX, Dirt/Street, Downhill/Freeride, Triál csoport lenne. A másik az XC, XC/AM, Cross/Trekking, Országúti, Városi/Fixi/SS. Mindkét csoportnak 6-6 tagja lenne. Aki az első csoporthoz tartozik, az a BMX, Dirt/Street, Downhill/Freeride, Triál kategóriákra szavazna. A második csoport pedig szintén a saját kategóriájukat értékelné. Minden, azon kategóriában tartozó képet kellene értékelni a bizottsági tagnak. A szabályok szerint persze.

Mit gondoltok erről? Szerintetek egy "szak" zsűri jobb lenne?

A bekerülésről és a kötelezettségekről majd később, egy külön témában írok.

Elküldve: 2013.09.23. 16:34 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@dr.anonimus: oké, elvileg a héten mind meglesz, küldjük.

Elküldve: 2013.09.23. 16:12 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@perelli: okés akkor küldjétek

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!