Többnapos külföldi kerékpártúra

51-60 (60 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.09. 16:27 Patrikkkk 

  • Patrikkkk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

@Sz. Balázs:

És akkor onnan repülővel vissza?Athén biztos nem játszik, ha már odáig elmennénk lehet érdemes lenne Athént is meglátogatni :D Tervezni én szeretek, nincs azzal gond, csak kissé még tapasztalatlan vagyok ebben :D És akkor napi 100 km-t gondoltál kb.? Akkor egy hét alatt oda is érnénk nagyjából.

A sátrazás meg kb. mindig szabálytalan lesz, mert a vadkemping, ingyenesen kevés helyen engedélyezett :D

Elküldve: 2011.04.09. 16:11 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@Patrikkkk: Akkor velem rosszul járnál, ha tervezettségre vágysz. Olyan sokat én se akarok tervezni rajta... :D Max. annyit, hogy kinézem az útvonalakat meg bepakolom a táskámat.

Amúgy nem Athén, hanem Tesszaloniki. :) Távolságban kábé 650-700 km lehet Szegedtől. Úgy indítanám a túrát, hogy ott még vonattal vagy akármivel elmehessek, aztán Szerbiától lehet pedálozni.

Egyébként nem árt, ha edzésben van az ember. Még most kezdődött a szezon, de én már készülök a dologra. Ha nem fog menni pár hét múlva a 100km gond nélkül, akkor az nagyon nem jó.. :D ennek mindenképpen menni kell úgy, hogy ne legyen nagy megterhelés, és tudjak is menni a következő napon még ugyanennyit akár egy héten keresztül is, akármilyen időjárás is legyen. A sátrazás egyébként szerintem is tényleg tök jó dolog, csak ezt nem mindenhol lehet megtenni szabadon.

A montimmal akarok menni. A képeim között megnézheted. Elég jó kis gép, bár inkább terepre van szánva, mint országútra, de végül is mindkettőt csak tekerni kell.. Vettem rá sima gumikat, hogy az aszfalton könnyebben tudjak haladni.

Elküldve: 2011.04.09. 15:15 Patrikkkk 

  • Patrikkkk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

@Sz. Balázs:

Mindenképpen mennénk nyáron valamerre, csak még elég tapasztalatlanok vagyunk ( Balaton-körök, meg országon belüli kisebb-nagyobb túrák voltak eddig ) úgyhogy inkább úgy döntöttünk "verődünk" valakihez, mint megtervezni egy teljes túrát.

De ez az Athén jól hangzik :) Hány km ( nap ) lenne ez kb.?

A sátrazás szerintem meg a legfontosabb része ezeknek a málhás túráknak.Az adja az egésznek a feelingjét, minden külső hatás nélkül csak tekersz-eszel-iszol-alszol,elfelejted kicsit a hétköznapokat, ahogy jól esik :)

Illetve még annyi, hogy milyen kerékpárral mennél?

Elküldve: 2011.04.08. 21:00 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@botamilan: 2km után légszomjad lenne... nem bírnád :D

Elküldve: 2011.04.08. 19:43 botamilan 

  • botamilan avatar
  • sima XC-s
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 16

@Sz. Balázs: Balázs én megyek!!!!!! Írsz és én másnap menetkész vagyok:D

Elküldve: 2011.04.08. 18:11 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@Patrikkkk: Szia! Igen, még aktuális. Az Euro velo 11-es szakaszon akarok menni. Az ilyen utaknak úgy tudom, az a jellemzője, hogy X kilométerenként (talán 60, ha jól emlékszem) kell legyen valamilyen pihenőház, tehát a szállás megoldható, de én legrosszabb esetben sátrazni is tudok. Bringára hátsó csomagtartóra a legszükségesebb dolgokat felpakolni, meg max. 1 hátizsák, aztán már csak tekerni kell :) Olyan sok minden úgyse kell, minden szükséges dolgot pedig (például ruha, tisztálkodási szerek, bringás felszerelés vagy akármi mást) gyakorlatilag fillérekért meg lehet vásárolni út közben is.

Szeretnél (szeretnétek) csatlakozni?

Elküldve: 2011.04.08. 16:38 Patrikkkk 

  • Patrikkkk avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

@Sz. Balázs:

üdv!

Még mindig aktuális ez a túra? Mi is gondolkodunk egy hosszabb túrában, nyárra, de még nem döntöttük pontosan merre stb. És egyébként ezt hogy tervezed? Sátrazás, igazi málhás túra stb. ?

Elküldve: 2011.03.28. 02:33 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

@memoart: Köszi! Igen, már olvastam a cikket pár hónapja. Én is valami hasonlót szeretnék: bejárni hegyet-völgyet, látni szép tájakat, meg ami a bringázással jár :-)

Elküldve: 2011.03.27. 22:43 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

Ez egy igen érdekes cikk volt! Ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy ő is megmozdulna hosszabb távokon is, biztos ad egy életérzést!

Elküldve: 2011.03.27. 22:11 memoart 

  • memoart avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Sz. Balázs: Szia! Gondolom körbejártad a témát és valószínű ezt a cikket is olvastad. Ha nem akkor lehet, hogy találsz benne hasznos infót bár az útvonal sem pont eurovelo:

http://bikemag.hu/tura/budapest%E2%80%93isztambul-kerekparon

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!