Melyik cross trekinget választanátok? Kross, KTM, Gepida, Kelly's?

151-172 (172 válasz)

Elküldve: 2013.02.22. 19:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nekem ezek tetszenek, amiknek relatíve jó a felszereltsége, pont ennyiért kerestem én is bringát nemrég:

http://rokonsport.hu/giant-roam-1-disc.html

http://www.k2-bike.hu/shop/kerekparos-termekek/kerekparok/tura-sport/scott-sportster-30-cr-kerekpar-12 Ez ennél volt olcsóbb januárban máshol, olyan 130-140 körül.

Illetve ez egy picit több, mint amit írtál, de szerintem messze ez éri meg a legjobban:

http://rokonsport.hu/giant-roam-xr-2.html

Elküldve: 2013.02.22. 18:51 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@draden: giant roam 2 Disc

Elküldve: 2013.02.22. 18:43 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Sziasztok! Én is hasonló kéréssel szeretnék véleményt kérni, mint a topic indítója. Szeretnék egy új biciklit venni, nem vagyok túl tájékozott a témában, elolvastam jó néhány cikket és elvileg egy crossra lenne szükségem, tekintve, hogy hétköznap leginkább a városban használnám suliba járásra, stb. Hétvégenként meg egy-két kiruccanás a Mátrában. Tehát több szempontom is lenne a választásnál: egyrészt jó lenne, ha dinamikusan és jól lehetne közlekedni vele, ha a sebességet nézzük, másrészt meg az emelkedők-lejtők miatt nem ártana, ha teleszkóppal és tárcsafékkel is rendelkezne. Az árkategória az nagyjából olyan 130-170 körül mozog, amiben gondolkozom. Tudnátok esetleg valami jó férfi típust ajánlani? Amiket én néztem, azok a következők, bár az egyik ismerősöm szerint nem túlzottan érik meg az árukat és a felszerelés terén sem a legjobbak. A márka nem különösebben érdekel, csak viszonylag normálisan nézzen ki, szeressem, és technikailag is az ár/érték arányának megfeleljen. Kompromisszumokra hajlandó vagyok, csak az eddig elolvasottak alapján ezt tartom a leglogikusabbnak. Előre is köszönöm a segítségeteket! Amiket néztem: Kelly's Cliff 2012; Kelly's Cobe Kross Evado 3.0 2012; Kross Evado 2.0 2013 Merida Crossway TFS 100-D 2012; Merida Crossway 40-D 2012 GT Transeo 3.0 Disc 2011 Merida S-Presso 700-D 2010 Scott Sportster X50 Man

Elküldve: 2012.09.01. 20:33 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Hellmax: Tényleg szép,végül is te döntöd el mit akarsz,én nem erőltetek senkire semmit!

Elküldve: 2012.08.28. 12:14 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@mirage: dehát a te döntésed, én egy kicsit elfogult vagyok :D

Elküldve: 2012.08.28. 12:13 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@Hellmax: hát, szerintem a gyári villával jó, nemhiszem hogy a g2-vel nem kompatibilis villát raknának bele, vagyis értelmetlen volna...ha meg merevvillára cseréled tök mindegy mert azok egyenesek...

Elküldve: 2012.08.28. 11:48 Hellmax 

  • Hellmax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Supernova: Félreértés ne essék,én nem bíráltalak a "hovatartozásod" miatt (sőt, nagyon jó az ízlésed), még elfogultságot sem feltételeztem, csak kíváncsi lettem volna, mi a különbség a Gepida 200 CRS-el szemben. Ui.: Tegnap láttam egy 300 CRS-t (most először), az valami csudaszép ;-)

Elküldve: 2012.08.28. 11:43 Hellmax 

  • Hellmax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@mirage: A Fisher-t én is nézegettem, de a G2-es geometria kicsit aggasztott, itt egy videó hozzá: http://www.youtube.com/watch?v=PwR0T5a4uuM Olyan mintha speckó villa kéne hozzá, aminek kisebb a nyílásszöge a villanyaknál vagy hídnál (totál laikus vagyok, fogalmam sincs mi a neve, de biztos érted, látod, tekerj 1:54-hez). Egyébként baromi jó lenne, Trek+Fisher ugye a mtb atyja, sz*rhoz nem adja a nevét :-)

Elküldve: 2012.08.27. 20:43 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@mirage: Hát az biztos,kár hogy nyúlik a bowden-mondjuk nálam nem nagyon,mert eléggé drágát használok,de azért érezhető a váltás gyorsaságon is a váltók milyensége is!

Elküldve: 2012.08.27. 20:01 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

upsz meló után a helyesírás nem az erősségem...:-)

Elküldve: 2012.08.27. 19:59 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@Supernova: ezt azért cáfolom....ha a végpontok jól be vannak lőve, akkor nagyritkán csak a bowdenfesszességen kell húzni (nekem altusom van, havont, 1000km-enként hózok rajta egy harmadot)...egy jól belött altus, acera, alivio joban vált mint egy immel-ámmal belött xt,...de a dram tényleg fényévekkel jobb mint a horgászorsó gyártóé...még az alap kategóriában is...:D

Elküldve: 2012.08.27. 19:55 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@mirage: Hát igen az biztos,de a váltás miatt jobb a SRAM-mivel a belépőszíntű SHIMANO váltók nem a legjobbak(ACERA,TOURNEY,ALIVIO)szerintem-mivel sokat kell utána állítgatni!

Elküldve: 2012.08.27. 19:51 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

@Supernova: arra is (GaryFisher) örökélet vázgari van...aluváznál 10év után jóljöhet:)

Elküldve: 2012.08.27. 19:48 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@mirage: Nem rosszak ezek sem,de szerintem ez az örök garancia-hát nemtudom-biztos jó lehet ha adják rá-de a másik jobb a SRAM váltás miatt főleg!

Elküldve: 2012.08.27. 19:43 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

És ezek??? Picivel drágábbak, de viszont örökéletgaranciás vázzal Trek 7100 Acera hátsó váltóval:

http://sportoutlet.hu/shop/kerekpar/trek-kerekpar/trek-7100-kerekpar-2011

Gary Fisher Bodega Sram váltással:

http://sportoutlet.hu/shop/kerekpar/trek-kerekpar/trek-gary-fisher-bodega-kerekpar

Elküldve: 2012.08.27. 19:31 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Hellmax: Nem erőltetek senkire semmit,meg nem is azért mert a márkát képviselem,csak ár-érték arányban jobb-meg nem régen kezdték a kerékpár gyártást,meg nem kínai-és nem tömegtermék ennyi!

Elküldve: 2012.08.26. 17:16 Hellmax 

  • Hellmax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@Supernova: Köszönöm, az egyik nem is olyan titkos favoritom listán belül a Kross Evado 1.0 volt (és a Gepida), viszonylag olcsó, akárcsak a Gepida Alboin 200 crs, de annál igényesebbnek tűnik a kivitelezése. A Gepidáról mi a véleményed egy összehasonlításban, miben jobb-rosszabb? Én sajnos annyira nem értek hozzá, de megbízom a véleményedben (próbáljunk elvonatkoztatni attól, hogy a Kross kerékpárosok klubjának tagja vagy :-D)

Elküldve: 2012.08.25. 23:48 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Hellmax: Én a KROSS-t ajánlom,mint írtad ár-érték arányban jók és megbízhatók,ha rossz lenne a hátsó agy később akkor is megéri szerintem-akkor majd ráérsz kazettásra kicserélni!

Elküldve: 2012.08.25. 16:54 szami 

  • szami avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Ha 80%-ban aszfalton használnád, szerintem inkább fitnessbringát vegyél mint pl.: a Merida Speeder, Neuzer Courier stb. Ezek sokkal haladósabbak, igaz nem erdőbe valók, de aszfalton csak úgy suhannak. Egy kevéske földút pedig nem árt meg nekik.

Elküldve: 2012.08.25. 14:16 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Hellmax: Nem elsősorban a szépsége miatt hívtam fel rá a figyelmedet. Az általad megjelölt típusokat menetes hátsó aggyal szerelik. (Egyetlen kivétel a KTM Life One.) Érdemes kiizzadni valamivel többet kazettás hátsó aggyal szerelt gépért, mert a menetes agy gyengébb, kevésbé megbízható, eléggé rövid életű. A Scott bringa felszereltsége is jórészt belépő szintű, de a gép jobban megéri az árát. (A menetes agy halála alkalmával elvész, amit megtakarítottál az olcsóbb gépen.) Ha nem a pénz az elsődleges szempont, akkor KTM Life One vagy Scott. Esetleg valami más, de szintén kazettás aggyal.

Elküldve: 2012.08.25. 13:15 Hellmax 

  • Hellmax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 8

@XCode: Köszi, tényleg szép, felrakom a listára!

Elküldve: 2012.08.25. 10:40 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Hellmax: Én még ezt is figyelembe venném: [Scott Sporster 50] (http://www.k2bike.hu/shop/kerekparos-termekek/kerekparok/tura-sport/scott-sportster-50-cr-kerekpar-12). Persze van jobb kiépítésben is. Érdemes szétnézni a Scott háza táján.

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!