Melyik cross trekinget választanátok? Kross, KTM, Gepida, Kelly's?

101-150 (172 válasz)

Elküldve: 2013.03.27. 14:12 Ladislaw 

  • Ladislaw avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@perelli: Köszi neked is a segítséget.

Elküldve: 2013.03.27. 14:00 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

@Ladislaw: nyugodtan, amiben tudok segítek:) perelli tanácsát is érdemes átrágni

Elküldve: 2013.03.27. 13:06 Ladislaw 

  • Ladislaw avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

@DaveN11: Nagyon köszi a segítséget, teljesen amatőr vagyok ezekben, lehet majd még kérek tanácsot ha nem gond ;-)

Elküldve: 2013.03.27. 12:58 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Ez az a kategória, ahol szerintem használtan lehet jobban vásárolni, sokan vesznek százért bringát, majd rájönnek hogy nem kell. Ha nem mersz, egy ilyet láttam:

http://www.bicajosbolt.hu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=11&virtuemart_category_id=1&Itemid=51

Nem ismerem a típust, de lockos villa, Alivio váltó, 3x8-as. Elég régóta megvan, alkudni kell még belőle. Nagyot szerintem nem lehet vele bukni. Ilyesmiket kell keresni újban, nézegetni még az akciókat, ilyesmiket lehet találni:

http://www.tuttibringa.hu/termekek/KEREKPAR-OUTLET/Cross-Trekking/%5B1354%5DKellys-Stylus-zold-2012-Akcio

Elküldve: 2013.03.27. 12:41 DaveN11 

  • DaveN11 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • Velencei-tó környéki bringások csapat
  • hozzászólások: 41

@Ladislaw: Bátran ajánlok olyat ami nekem van, Schwinn Csepel Elite TX(bár azóta kb mindent lecseréltem, de nem azért mert rossz, hanem komolyabb kategóriás kellett). 80ért vettem, ez már kikapcsolható teleszkópos. Tourney felszerelés, a gyári Beretta felnikbe gyakorlatilag nem tudtam 8-ast rakni akárhogy igyekeztem!:) Strapabíró darab, de hozzá kell tenni hogy Tourney a hajtás-váltás, munkába és kisebb túrákra elvisz, de a dagonyát nem szereti! Kép az adatlapomon vagy itt (utóbbi már az újabb kiadás):

http://www.kerekpar-online.hu/?58,schwinn-csepel-elite-tx-28-ferfi-cross-kerekpar-21-seb

De a Kross Evado 1 is ilyen árfekvés, valamint a Caprine is ad hasonlókat:)

Elküldve: 2013.03.27. 12:25 Ladislaw 

  • Ladislaw avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

Sziasztok!

Nemrég vettem a fejembe, hogy szeretnék bringával munkába járni, nagyrészt aszfalt, némi földút de lehessen hosszabb túrákra is elmenni vele(100km) de heti 150-200km biztos tekernék vele olyan 70-80e rá tudnék szánni, kérlek segítsetek mire lenne érdemes beruházni

Elküldve: 2013.03.26. 13:01 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@móricela: okés, bár nem a neved, hanem az adatlapod. :P :D

Elküldve: 2013.03.26. 12:59 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Tudom félrevezető a nevem, de férfi bringára van szükségem. :)

Elküldve: 2013.03.26. 12:37 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

A specifikációról nem sokat írnak, de ez egy szép biciklinek tűnik képen, megfontolhatod:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=135367

Elküldve: 2013.03.26. 11:40 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Tudom:) Az se biztos,hogy kell nekem cross, de mivel inkább aszfalton fogom használni, nagyon kevés tereppel, ezért inkább azok között nézelődök. Inkább csak a keskenyebb külső miatt. Lehet egy sima neuzer nelson is jó lesz nekem.

Elküldve: 2013.03.26. 11:24 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@móricela: szerintem ez így nagyon nehéz lesz. Olcsó bringát akarsz megfelelő méretben, és kapható legyen a helyi üzletben. Kétséges, hogy netről lehet-e neked segíteni szerintem. :) Max. a boltos eléd rakja a katalógusait, amilyen márkákat tart, és ráböksz valamire.

Elküldve: 2013.03.26. 11:20 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Ezt én is megtaláltam, de inkább helyi üzletben szeretnék venni.

Elküldve: 2013.03.26. 11:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.03.26. 11:00 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Helyi üzletben. Többnyire már csak 21" méret van. 19"-ben már nincs gyártónak se.

Elküldve: 2013.03.26. 10:58 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@móricela: szerintem az. De hol nézted? Több helyen árulják még.

Elküldve: 2013.03.26. 10:54 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

@perelli: Igen én is a gepidát néztem ki, az meg már drágább annyit nem szeretnék rá költeni. Magasságomhoz (180) inkább 19"-es való, nagyon kényelmetlen lenne egy 21"-es? Egy ilyen még benne lenne az árban.

Elküldve: 2013.03.26. 10:36 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@móricela: é nkapásból a Kellys Alpina ECO C20-at mondtam volna, de az nem magyar, és most nem kapod meg már annyiért, mint januárban. 59-ért van Gepida Albion 200 CRS. Vagy keress használtat, jobban járhatsz, bár nyilván rizikós.

Elküldve: 2013.03.26. 10:21 móricela 

  • móricela avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 6

Sziasztok,

Egy cross kerékpárt szeretnék. Sajnos amit kinéztem nincs 19" méretben, ezért most egy másikat kell keresnem. Tehát cross 19" és magyar gyártmány. olyan 50-55e Ft-ig. Inkább aszfalton használnám. Mit ajánlotok?

Elküldve: 2013.03.24. 14:12 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: igen, a tekerés egy új élmény lesz, nekem is az volt, bár azért ez is lábbal megy. :D

Elküldve: 2013.03.24. 14:11 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: vannak a neten is ezek a mérettáblázatok, de igazán úgy dől el, ha ráülsz.

Amúgy nem szeretném magamat valamiféle szakinak kiadni, sőt, csak az elmúlt félévben három crosstrekking bringát vettünk - mind különböző árfekvésben, szóval nagyjából az egész netet végiggugliztam, illetve eladókkal beszélgettem. Szerintem a reális árakkal nagyjából képben vagyok.

Elküldve: 2013.03.24. 13:43 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@perelli: Akkor lehet,h meglépem!Szerinted 192cm hez kell a 60as vázmagasság?Biztos egy élmény lehet vele tekerni országuton pláne,hogy eddig Mtb el mentem dehát az eléggé lassú!

Elküldve: 2013.03.24. 12:47 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: abból alapesetben sehogy, ha nincs ismerős beszerző. Arra gondoltam, ahogy írtam is, hogy esetleg valaki osztrák vagy német Intersportból hozta be, ott még nagyobb akciók szoktak lenni. A listaára valóban 200 felett van, de az szért nem jelent semmit. Amúgy szerintem rosszul nem járhatsz vele, kb. ennyit meg is ér, bár csak eléggé hiányos specifikációkat láttam. De tényleg jól felszerelt, és a KTM-ek alapból drágák.

Elküldve: 2013.03.24. 12:28 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

@perelli: Szia!Köszi a választ!Ez egy cross trekking.Az Intersportba van most nálunk eléggé tetszik!Az eladó azt mondta,h akcióba ennyi az ára 170000!Amúgy különben 200000alatt nem lehetne venni!Nemtom ebböl még lehetne e alkúdni?.csak én se találtam semmi infót róla még eddig!csak egy külföldi intersport oldalon jött be róla valami kis infó.Ja és az évjáratot azt nemtom sajna.Gyárilag van rajta ergonomikus markolat,megállitható kormányszár Ritshie ha jól irom,és kitámasztó is.stem eléggé jól felszerelt,és ráadásul feket-narancs szinben!elöre is köszi a választ!üdv.

Elküldve: 2013.03.23. 21:35 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@perelli: keresgéltem, mert tényleg mást néztem véletlenül (crosst), gondolom, ez valami osztrák intersportos akcióban lehet, mert itthon nem találtam a bringát. Jó cuccok vannak rajta, ha egyről beszélünk deore, slx, (évjárat), alivio hajtóművel. V-fékes. Szerintem KTM-ekhez képest relatíve jó az ára. Azét alkudni mindig kell. :)

Elküldve: 2013.03.23. 21:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@perelli: na, lehet másikat néztem, :D meglesem újra,

Elküldve: 2013.03.23. 21:08 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@milanos: az évjáratot nem lenne rossz tudni,de amiket láttam, szerintem igen jó ár érte, főleg hogy a KTM milyen drága. Ez így még ár-értékben is pofásnak tűnik nekem.

Elküldve: 2013.03.23. 21:01 milanos 

  • milanos avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 104

sziasztok!tudnátok véleményt mondani esetleg?Kinéztem egy új Ktm life Pro-t vadiúj 170000 ért.Szerintetek megéri és valakinek van tapasztalata e tipussal már?elöre is köszi.

Elküldve: 2013.03.16. 18:34 zsolti-010 

  • zsolti-010 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 12

Szia. Véleményem szerint, mindegy milyen árkategóriát veszünk, nagyjából egykategóriájú alkatrészekkel vannak szerelve a bringák. Namármost csak a tetszik-nemtetszik elv alapján tudsz választani. Szerintem bármelyik alkatrészt lecserélheted bármikor, a váz marad.

Elküldve: 2013.03.16. 14:53 Mice 

  • Mice avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 32

Ahoy, Mifa Xdivision bringáról tudtok valamit?

Elküldve: 2013.03.16. 12:38 zotyaxxx 

Elküldve: 2013.03.16. 12:34 zotyaxxx 

  • zotyaxxx avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon, éppen bicikli vásárlás előtt. Én mindig mindenhová biciklivel megyek, (téle-nyáron, hóban-fagyban is ), leginkább csak munkába járáshoz, a városban közlekedésre esetleg kisebb túrákhoz, max. könnyű terepre használnám.

Egy Cross kategóriájú gépre gondoltam, a következőkön akadt meg szemem: http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kell ... cliff-2013 http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kell ... cliff-2012 http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kell ... isite-2013 http://kellys.hu/kellys-kerekparok/kell ... -vamp-2013

Nem nagyon értek hozzá, hogy melyik márka milyen stb., de ezek szimpatikusnak tűnnek. Az egyedüli komolyabb dilemmám a tárcsafék. Nem szeretnék bajlódni vele, olyan kell amit nem kell állandóan buherálni, hogy működjön. Mint mondtam nem lesz különösen nagy igénybevételnek kitéve.

A kérdésem; Milyenek ezek a gyári Kelly's hidrós fékek? Van valamilyen érdemi különbség a KLS Helix 7 Hydraulic Disc 160mm és a KLS Helix 3 160/160mm között? Ez azért érdekes, mert a tavalyi (2012-es) Cliffen a Helix 3-van, az újon meg a Helix 7-es, de a tavalyi modell jóval olcsóbb, és az egyedüli különbség amit látok, a fékek. Ha meghibásodik, lehet hozzájuk pótalaktrész kapni? Vagy esetleg kompatibilis lehet más márkájúval is?

köszi a válaszokat előre is!

Üdv, Zotya

Elküldve: 2013.02.28. 17:08 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@TheGreatSilent: szerintem az ECO C20 szebb és jobb bringa.

Itt a véleményem az első benyomásokról:

http://www.testbike.hu/velemeny/trekking/kellys-alpina-eco-c20?rvid=42620

Azt is s nézd meg, mennyit adtam érte. :)

A markolat- és pedálcsere ezres tételein kívül egy valamire figyelned kell, a legnagyobb áttétele 42-14, ami bárkinek kevés. A menetes hátsó agyhoz nem fogsz kisebb fogaskereket találni, szóval ha jót akarsz, eleve vagy trekkinghajtóművel veszed csak meg, vagy bolhán veszel hozzá egy olcsósított aliviót, nagyon jó áron adnák már, és az jó is.

Itt kitárgyaltuk:

http://forum.testbike.hu/topic/gepida-sirmiumra-rakhato-e-gyorsabb-hajtas-es-vekonyabb-gumi-1657

Amúgy csak ajánlani tudom, 2000 km-et tettem bele szinte csak hegyi menetben, gyönyörűen tette a dolgát, talán csak az első váltó nem szerette.

Elküldve: 2013.02.28. 16:42 TheGreatSilent 

  • TheGreatSilent avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Sziasztok!

Itt a tavasz és úgy döntöttem beruházok egy bringába. Mint sokan mások előttem én is próbáltam leszűkíteni a kört és végül két drótszamár között vacilálok. Az egyik: http://www.kross.hu/kerekparok/kross-evado-1-0-2012.html

A másik: http://kellys.hu/kellys-kerekparok/alpina-2012/alpina-cross-trekking-2012/alpina-eco-c20-2012

A felszereltségük kb ugyanaz ezért nem nagyon tudok választani. Megköszönném ha valaki segítene abban hogy mit nézzek a választáskor mik azok az alkatrészek amik esetleg elbillentik a serpenyőt az egyik vagy a másik irányban?

A terveim között inkább aszfalt használat szerepel (Balaton körüli bringás utak) de a terepet sem szeretném kihagyni ha találok egy jó kis utat. Nem állatkodok szóval nem kell nekem a dirt kategória de ha bevezet egy kis földút az erdőbe azon szeretnék végigtekerni.

A válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2013.02.24. 18:25 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Valaki tudna véleményt mondani erről a bicikliről? Szerintetek megérné? http://www.sportoutlet.hu/shop/kerekpar/focus-kerekpar/focus-lost-lagoon-cs-10-kerekpar

Elküldve: 2013.02.24. 12:43 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Vagy milyen áron érné meg ez a felszereltség?

Elküldve: 2013.02.24. 11:32 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Vagy milyen áron érné meg ez a felszereltség?

Elküldve: 2013.02.24. 11:22 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

Valaki tudna véleményt mondani erről a bicikliről? Szerintetek megérné? http://www.sportoutlet.hu/shop/kerekpar/focus-kerekpar/focus-lost-lagoon-cs-10-kerekpar

Elküldve: 2013.02.23. 12:58 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@draden: akkor hogy ne legyen kavar. Legjobban az XR2 érné meg, de az nincs és nem is lesz, rájuk csörögtem. :D

A két általad linkelt bringa szerintem egyik sem éri meg, főleg a Giant nem. Erre írtam, hogy annál még ez a fehér olcsóbb a rokonban, és jobb is.

Sajnos az elég baj, hogy nem látod a különbséget a felszereltségben, így ne nehéz választani. Egyedül szerintem semmiképpen ne vegyél bringát, még nekem sem kellene. :) Ez a Giant már nem rossz vétel, de írtam egy személyes üzenetet is a Scottról. Ez a két bicaj hasonló.

Elküldve: 2013.02.23. 12:50 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@perelli: Az előző Giantnál az általad ad linkelt (http://rokonsport.hu/giant-roam-xr-2.html) -re gondoltam. Mármint, hogy a Kelly's -nél jobban felszerelet és próbáljak esetleg utánaérdeklődni még, hátha tudnának ebből beszállítani? Őszintén nekem nem tűnik olyan sokkal másabbnak a kettő, de lehet hogy tévedek.

Elküldve: 2013.02.23. 12:46 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@draden: http://rokonsport.hu/giant-roam-1-disc.html

Ez a Giant itt olcsóbb, van is, és jobb is. De még mindig nem a legjobb vétel, de ezeknél sokkal jobb. Szerintem linkeltem már.

Elküldve: 2013.02.23. 12:43 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@draden: nem, ezek közül egyiket sem venném meg.

Elküldve: 2013.02.23. 12:40 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@perelli: Akkor azt mondod, hogy a Giant jobb lenne még így is?:O

Elküldve: 2013.02.23. 12:28 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@draden: hát szakértőnek egyáltalán mondanám magamat, de tényleg eléggé utánagugliztam az áraknak.

Annak ellenére, hogy nekem Kellysem van, ha épített is, szerintem rettentően felül vannak árazva, ez az EVOX is.

A Giant meg nagyon nem az kategória. Acera az még kettővel a Deore alatt is van, míg a XR2-ben van XT is.

Elküldve: 2013.02.23. 12:14 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@perelli: Na nézelődtem még a neten, aztán a Giant XR2 mellett találtam még egy érdemeset, ami egy kicsit olcsóbb lenne, mivel az előbbi már nem kapható akciós árban. Kikérhetném a véleményed, hogy szerinted jobb/rosszabb? Remélem nem baj, hogy ilyen kérdésekkel jövök itt, csak tényleg nem vagyok olyan profi a témában, aztán ha már ennyi pénzt kiadok érte, jó lenne normálisat találni. :) Kelly's Evox http://www.k2-bike.hu/shop/kerekparos-termekek/kerekparok/tura-sport/kellys-evox-cr-kerekpar-12

Giant Roam 2 disc (ez kb. u.a. mint az xr2 szerintem) http://www.alpinbike.hu/webshop-Giant-Roam-2-Disc-2012-2-123

Nem igazán tudok dönteni. :D Jobb lenne még most venni szvsz., amíg nem jön be a szezon, hátha kapok rá valami kedvezményt.

Elküldve: 2013.02.22. 21:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: én is itt kupáltam ki magam, az árakkal tisztában is vagyok, de egy használt bringa rejtett hibáival simán át lehetne verni.

A topikindítónak nem is volt fontos a tárcsa, de most nem is neki írtam, legalábbis én, azt hittem, te is véletlenül az eredeti személynek.. Mondjuk a képen már rögtön karcos a váz a hátsó villán. A kiegészítők speciel nekem nem kellenének, de akinek igen, és nem zavarják az apróbb hibák, ha tényleg jó állapotban van, lehet jó vétel, nem mondom. De ez akkor is használt, ki tudja, mennyire. Akkor már jobb módszer a tied, mert azok a cuccok újak.

@draden

kár mert az tényleg jó árban volt.

Elküldve: 2013.02.22. 20:55 xadam22 

  • xadam22 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Üdv.! A bicajos társam tavaly lecserélte a bicaját egy Kross Evado1-ra.Több mint 2000Km tekertünk vele. Vértest keresztben-hosszában áttekerte minden gond nélkül, remekül helyt állt és az ára sem utolsó 75000Ft gyors-záras kerekek állítható stucni átlagos felhasználást teljesítő alivo váltók, és nagyon tetszetős festés. 35-40Km sebességet simán bírja, a legjobb átlagunk 25km/h tudtunk vele tekerni egy 70km túrán. A váltó háború szerintem ha nem full kategóriát nézed csak ámítás. Az új Acera vagy Alivio is jól teljesít, esetleg ha véletlenül elesel sem visz csődbe 5-6000ft még egy Deore slx vagy xt min 15000-30000ft.

Elküldve: 2013.02.22. 20:31 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@perelli: én is aliviónak néztem.a megadott ár viszont valószínűleg alku képes és van rajta kb 10 ezer forintnyi kiegészítő is.A scott,a féket leszámítva minden paraméterében alul marad és a témaindító kérdésben tárcsafék nélküli gépre gondolt.A hozzáértéshez csak annyit,hogy fél éve én sem tudtam ezekről semmit,de szó szerint,viszont a segítségetekkel is,kicsit kiokosodtam.Sosem vennék új kerékpár ha csak nem vagyok egy krőzus :)

Elküldve: 2013.02.22. 20:19 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@horika: igen, egy használt jobban megérheti természetesen, mert ahogy kigurul a boltból, az új bringa kevesebbet ér (illetve alapáron nagyon nem is érik meg az árukat). De mivel hozzám hasonlóan ő sem ért annyira hozzá, a kockázat is jóval nagyobb. Egy 30-40%-os akciónál már nem nagy a különbség, hosszú távon szerintem a 10-20 ezer különbség nem lesz fontos. Most nem XT-ről beszélünk.

Ehhez a bringához pl. a tárcsafék minimum 30, már 120-nál van, 130-ból megvehette volna a Scottot akcióban januárban, jó azon a váltókar meg az első váltó Alivio, de az bontottból nem nagy cucc cserélni, ha nagyon akarja. A hajtómű ezen is az, nem? Bár nem nagyon látom én.

Elküldve: 2013.02.22. 20:12 draden 

  • draden avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 10

@perelli: Köszi szépen a segítséget srácok! Egyébként megnéztem ezt a Giant-roam-xr-2 -t, szimpatikus nagyon, de nem lehet már rendelni náluk, a többi helyen meg 200 felett kapható csak. :(

Elküldve: 2013.02.22. 19:19 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@Hellmax: elgondolkozhatsz egy szép állapotú,neked tetsző használt gépen is ami jó áron van és ha ügyesen kicserélgeted az alkatrészeit a rengeteg bontott bemutató keró alkatrészeire,akkor kapsz egy csúcsfelszereltséget féláron.de itt egy példa a jóra:http://www.expressz.hu/genesis-columbia-full-deore-lock-telo-45130136/ nem egy "neves" márka,de jó és a felszereltsége sem rossz.Ja és nem is csúnya....

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!