Biciklikk '15 nyereményjáték kérdések / válaszok?

1-50 (138 hozzászólás)

Elküldve: 2015.07.08. 17:45 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925
Témaindító hozzászólás:

A 2015-ös Biciklikk nyereményjátékkal kapcsolatban felmerült kérdéseket ide írjátok, és a válaszokat itt olvashatjátok!

Elküldve: 2015.10.21. 15:06 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Krupcheck: :D erről valahogy ez a filmrészlet jut eszembe:D https://www.youtube.com/watch?v=JcIGkbjxMOw

Elküldve: 2015.10.21. 14:57 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@Krupcheck: óhogyaztazátformázósanyádat. Mindegy, képzeljetek közé entereket.

Elküldve: 2015.10.21. 14:56 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Ha sokat költök buzi vagyok, az a baj Keveset költök megdöglődök az a baj Ha nem költök és nem tekerek az a legkisebb baj Hát de olyant nem tehetek, ez a baj!

Elküldve: 2015.10.21. 14:30 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@szucszoli89: attól függ mit mire használsz. Pl. az a fék, amivel majdnem lepottyantam a meredélyen Janiról lefelé, terepen - aszfalton lefelé, a Szépvölgyi úton bőven elegendő a félslick városimra.

Elküldve: 2015.10.21. 13:42 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@Zero-X: Egyébként gratulálok a 45 ezres fékedhez! Én meg a 4 ezres fékemmel lám ugyanúgy meg tudok állni, mintha 10-szer annyit pénzt vágtam volna ki az ablakon, csak mert arról azt írták, hogy jó, az enyémről meg még csak adatlap sincs fent a tesztbike-on. :) Na ennyit a vélemény-fetisizmusról!

Elküldve: 2015.10.21. 13:33 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@Zero-X: Úgy gondolod, hogy mindenki egyformán, egyforma igénnyel használ egy terméket? ...mondjuk ha a jóska pistának rossz véleménye van valamiről, attól még nem tévedhet? :)

Elküldve: 2015.10.19. 14:16 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

Elküldve: 2015.10.19. 14:06 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Kiderült már, hogy ki nyert?

Elküldve: 2015.10.18. 16:26 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@Gliss: Egyébként meg nincs semmi baja, csak még nem táláltam olyan szervízt, ahol hozzá mertek volna nyúlni beállítani, vagy szétszedni és újra olajozni...

Elküldve: 2015.10.18. 16:19 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@XCode: Nem tudom, majd kiderül mi lesz a sorsa. Váltó nélkül is el vagyok. De azért nyilván jó lenne ha müködne.

Elküldve: 2015.10.17. 17:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Írtam közben a falvédődre (adatlap). Ha túl sokat értekezünk eltérő tárgyban, azaz nem a nyereményjátékkal kapcsolatban, előbb-utóbb alighanem fejünkre koppintanak.

Talán egy mondatot még szabad. Álmoskönyveink szerint a váltó rendetlenkedése: "várhatóan jelentős kiadások". :(

Elküldve: 2015.10.17. 16:59 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@messor: Nahát, milyen humorHerold itt valaki.

Elküldve: 2015.10.17. 16:12 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Gliss: Használd a lakásban. :D

Elküldve: 2015.10.16. 14:10 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@XCode: Melegben jobban működik a váltó, most behoztam a lakásba és rátettem a 2-es fokozatra. Szerintem egy este alatt már átváltott. :) Ma már nem lesz az, mint tegnap...

Elküldve: 2015.10.16. 12:08 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@szucszoli89: Márpedig éppen ez a főlényeg a TestBikeban! Hogy lehet vásárlás előtt kapirgálni. Persze csak ha nem fogazott peremes tengelyanyaGról, vagy "szétfejtölődődés" elleni bowdenvégzáró kupakról van szó, mert az tényleg a "kuttyátnemérdekli". :D

"...A boltok kínálata és főleg a nyitvatartási idejük jelentősen meghatározza, hogy mit veszek." Ez elég sajátságos megközelítés. Én pölö mindig konkrét(!) igénnyel megyek be egy boltba. Most költöttem 45e HUF-ot fékekre (mondjuk ezt pont neten rendeltem) és tök jó, hogy mások véleménye alapján nem kellett zsákbamacskát vennem. :)

Elküldve: 2015.10.16. 10:55 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@hefi: Én rengeteg mindent vásároltam már anélkül, hogy bárhol utánaolvastam volna, hogy kinek-mi a véleménye az adott termékről... főleg az olcsóbb dolgoknál rá is fáztam, de az egyébként is egy alapszabály, hogy a legolcsóbb dolgok szinte mindig a legsilágyabb minőségűek... Bármit vásároltam a legfontosabb szempont egyébként is mindig az volt, hogy olyan helyen legyen a bolt, hogy el tudjak menni személyesen átvenni a rendelést, vagy akár rendelés nélkül nyitvatartási időben. A boltok kínálata és főleg a nyitvatartási idejük jelentősen meghatározza, hogy mit veszek.

Elküldve: 2015.10.16. 08:41 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Kedves pályázó! Története igazán lebilincselő. A kerékpárokból azonban sajnos kifogytunk. :D

Elküldve: 2015.10.16. 00:07 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Nálam ma lábnap volt. Beragadt a váltóm a második legerősebb fokozaton és sehogyan sem bírtam váltásra bírni! Olyan kellemes volt így az elindulás, hogy azt hittem a nyeregre pisilek.:D Ez is a nyeremény játék miatt történt! Megsértödött a bringám, hogy egy hétig másik bringák képeit nézegettem. Az enyémnek lelke van!

Elküldve: 2015.10.15. 16:47 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@messor: MINDEN véleményt átolvasunk, és ha szükséges töröljük!

Elküldve: 2015.10.15. 15:44 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Lehet hogy egyszerűbb lenne a későbbiekben, ha nem CSAK a vélemények száma, hanem a minősége (A hasznosság, ami ugye eddig is értékelhető volt százalékban ill. leadott szavazatok alapján.)is dönthetne, hogy ne legyenek "felesleges" értékelések. Mert azt ugye senki sem akarja hogy nem igazán minőségi semmitmondó tanácsok alapján döntse el a leendő vásárló hogy megvegye e az adott terméket vagy se. De mivel erre gondolom a szervezőknek se ideje se kedve, (Mármint a több ezer értékelés végig olvasására)a nem feltétlenül hasznos értékelések, vagyis a felesleges karakter pötyögtetés is HASZNOS véleménynek számít. Tisztelet a kivételnek! A jelenlévők természetesen kivételt képeznek! (Sértődés ne essék!) ;)

Elküldve: 2015.10.15. 14:41 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@szucszoli89: akkor is feleslegesen osztottad meg a tapasztalataidat, ha valaki a te véleményed alapján dönt? :)

Elküldve: 2015.10.15. 13:27 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@Zero-X: Nem a játéknak a hátulütője, hanem a pontverseny ranglistáé, ami csak arra volt jó, hogy felheccelje az embert :) Ha nincs a ranglista, akkor senki nem látja, hogy hol tart a másik és így nem lett volna több százas pontkülönbség és erőltetett vélmény... és a végén csalódás sem, amiért ennyi energiát öltem bele és írtam rengeteg vélményt feleslegesen.

Elküldve: 2015.10.15. 12:23 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@hefi: Persze. Mindegyik korrekt. Én sem emelnék kifogást velük szemben. :)

Elküldve: 2015.10.15. 09:00 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Zero-X: Ha egy vélemény nem a tapasztalat megosztás belső kényszeréből születik, akkor az nem más mint felesleges szóf.sás. Ez a nagy hátulütője ennek a játélnak.

Szép képernyőmentés :)

Én úgy gondolom nagyon sok hasznos vélemény született, pl. a kihúzott 3 vélemény egyike sem szófos.s szerintem. Rosszul gondolom? :)

Elküldve: 2015.10.15. 06:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@Zero-X: Így van. Bár én még azt sem látom önmagában bajnak. Mindenki (én is) szeretett volna nyerni. Az esélyek növelésének szándéka teljesen érthető és helyeselhető. Ebből kifolyólag mindenféle termék eszébe jut az embernek. De legyen valami véleménye! Ok, nem tudja összehasónlitani mert csak egyfajtát próbált, de csak történt vele valami amiért írja a véleményt. Ahogy mondtad, eszébejut néhány más felhasználó akinek az a vélemény hasznos lehet. Nem kell szakszerűén megint. Sőt az sem baj, ha önmagában csak olvasmányos humoros az írás és nem is segít semmit. Tehát, írhat valaki a nadrágcsiptetőről, csak tudja összehasonlítani legalább egy másik általa használtal valami fontosnak gondolt különbbsége mentén, vagy szórakoztasson az az írás. Van jópár egyéb bringás termékek témakörben született írás amit simán bevettem volna a sorsolásban. Bicikliúttól a zsíroskenyérig. Ha valaki így szerez kétszáz sorsjegyet azelőtt megemelném a kalapom! Nem csak azt írja, hogy "jó, sárga, még amire való. Ez utóbbi csak egy humoros írások végén állja meg a helyét. Gondolom sokan értik ezt. Például Te. Nem is neked írtam csak folytattam a gondolatmeneted. Abba egy percig nem reménykedem, hogy legközelebb ez lesz a sorvezető hozzáállás mindenkinél.

Elküldve: 2015.10.15. 05:53 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

Ha egy vélemény nem a tapasztalat megosztás belső kényszeréből születik, akkor az nem más mint felesleges szóf.sás. Ez a nagy hátulütője ennek a játélnak.

Elküldve: 2015.10.15. 05:01 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Gliss: Az sem keltene kisebb felháborodást, ugyanis jóideje nem igazán vagyok itt aktív, mindössze egy véleményem íródott a játék időtartama alatt.

Elküldve: 2015.10.14. 23:45 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@gyuladaniel94: Az nem baj, mert ha estleg te vagy a pótnyertes... :)

Elküldve: 2015.10.14. 22:25 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Egyik nyertes neve sem ismerős, nem voltak eddig túl aktív tagok ha nem tévedek.

Elküldve: 2015.10.14. 19:35 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@szucszoli89: Elküldve: ma, 14:42

"...Ha ezt tudom, egy csomó mindent nem értékeltem volna, tudván, hogy nem a mennyiség számít. Szóval tök jó, hogy a következő nyereményjátékra (ami ki tudja mikor lesz) nem fogok tudni szinte semmit összeszedni :("

Noisze! Micsoda csapás éri ezzel majd az érdeklődőket. :D :D

Elküldve: 2015.10.14. 18:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@szucszoli89: Kiszámoltam két hete, hogy akkori ranglista alapján az épp 2xx-nél tartó első helyezett a felsorolt bő 2800 "sorsjegyes" értékelésből kb. 12 az 1-hez áll. Igen ám, de a lista csak a legalább 5 értékelést beküldőket tartalmazta. Nem tűnik nagyon elrugaszkodottnak, hogy azt feltételezzem a sorsoláson legalább 3000 volt akkor a sorsjegyek száma, és ez még nőt. Így kijelenthető, hogy nagyon sokan voltak 15 és a 30 az 1-hez zónában. Ez azt jelenti hogy tömegek voltak alig háromszor rosszabb eséllyel versenybe. Ez nem egy nagy szórás. Az egymáshoz viszonyított arányuk pedig 2, 3 esetleg 4 az 1-hez. Alig 14 értékelésemmel még én is a 200 az 1-hez arány közelében voltam, ha az egész akkor ismert kalapot néztem. Elsőre soknak tűnhet, de a legjobb és köztem csak 12 az 1-hez volt a különbség. :-)

Elküldve: 2015.10.14. 18:22 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@XCode: Pedig direkt azért vettem meg télen az első bringámat, mert arra apelálltam, hogy akkor úgy sem vesz senki és alkudhatok.:)

Elküldve: 2015.10.14. 18:10 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Egyetértek. Ám jön majd az új év, s még inkább emelkednek majd az árak... Jövő nyáron viszont, nem lehetetlen, újabb játékot hirdet a TB. Ha a három próbát kiállod, miként a mesebeli királyfi, elviheted a táltos paripát.

Elküldve: 2015.10.14. 18:02 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@XCode: A mostani új bringák túl vannak árazva. :)

Elküldve: 2015.10.14. 17:10 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Gliss: Úgy legyen! Ámbár én magam venném kezembe sorsom irányítását. Fortuna istenasszony csalfa nőszemély. :)

Elküldve: 2015.10.14. 17:06 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

A legközelebbi nyeremény játéknál már csak rám mosolyog a szerencse. Jó lenne a Német acélvázas, patkós- kontrás csoda mellé egy olyan is amivel hosszabb távra is el lehet menni.:)

Elküldve: 2015.10.14. 16:57 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Ha két sorsjegy van a kalapban, s egyik az enyém, esélyem a nyereményre 50%. Ha még egy sorsjegyet tesznek a varázssipkába nevemmel feldíszítve, akkor esélyem 66,7% és így tovább. A számok tana csakis az esélyről tud valamit mondani. Magyarán, semmilyen módszerrel nem lehet kiszámolni, kinek a kártyáját húzzák ki a kalapból.

Elküldve: 2015.10.14. 16:57 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@balmesz001: pontosan! Épp ezért volt mind a 4 eddigi nyereményjátékban a ranglista első 10 helyezettjéből egy nyertes!

Elküldve: 2015.10.14. 16:53 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@szucszoli89: Lehet én vagyok eltévedve, de miért nem? Ahány pontod van, annyi sorsjegyed van. Kétszer annyi pont kétszer annyi sorsjegy, kétszer akkora esély. Halálpontosasan arányos. Azonban érdekes, hogy mindhárom nyertes alacsony pontszámú, matematikailag ennek kisebb a valószínűsége. De ilyen a sorsolás :)

Elküldve: 2015.10.14. 16:36 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@szucszoli89: Ezt átláthattad volna az elején is. :) Viszont több esélyed volt nyerni azoknál, akiknek kevesebb sorsjegye volt. Pont ezzel gyöztem meg magamat a játékra, hogy hiába van valakinek 250 sorsjegye, nekem meg 1, ha az enyémet huzzák ki.

Elküldve: 2015.10.14. 16:24 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

@balmesz001: Nem úgy értettem a pontversenyt, hogy akinek a legtöbb pontja van az nyer, hanem nyílvánvaló, hogy félrevezető volt a nyereménypont ranglista alkalmazása, mert nem lesz arányosan nagyobb a nyerési sélyed, ha több pontod van másoknál.

Elküldve: 2015.10.14. 16:22 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Gliss: nem itt arra megy ki, hogy megoszd a tapasztalataidat a többi vásárlás előtt álló bringással, mert neked is hasznos mások véleménye! :)

Elküldve: 2015.10.14. 16:02 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

@szucszoli89: Ez itt arra megy ki,ha már nem nyerted meg a kivásztott bringát, hátha megveszed...:) Akkor lesz bringa is, és lesz mit véleményezni is legközelebb.

Elküldve: 2015.10.14. 14:48 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

@szucszoli89: Ez egyértelműen le volt írva. :) Mint a tombola, több jeggyel nagyobb esély. Nem pontverseny volt, virtuális tombolajegyek, ha úgy tetszik.

Elküldve: 2015.10.14. 14:42 szucszoli89 

  • szucszoli89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 11

Na köszönjük szépen! Jól megszédítik az embert a pontversennyel, aztán mit ad Isten mind a három nyertes 50 pont alatt volt. Lényegében nem "pontokat" húztak ki, hanem véleményeket. Ha ezt tudom, egy csomó mindent nem értékeltem volna, tudván, hogy nem a mennyiség számít. Szóval tök jó, hogy a következő nyereményjátékra (ami ki tudja mikor lesz) nem fogok tudni szinte semmit összeszedni :(

Elküldve: 2015.10.13. 22:28 Gliss 

  • Gliss avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 57

Ohhhh, de szomorú vagyok, hogy nem én nyertem.:( :( :(

Elküldve: 2015.10.13. 22:22 Neuler 

  • Neuler avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 42

@Vilmos23: Igen, köszönöm megtaláltam az e-mailben. :)

Elküldve: 2015.10.13. 21:35 Csööpi 

  • Csööpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 42

gratulálok a nyerteseknek! :) Remélem valami szépet építenek a pénzből! :)

Elküldve: 2015.10.13. 19:32 Atis08 

  • Atis08 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 27

@Vilmos23: gratula nekik!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!