Hogy telt a 2022 évetek?

1-50 (136 hozzászólás)

Elküldve: 2022.11.13. 18:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

Tavaly is indítottam egy ilyen témakört, így most is, igaz még van vissza másfél hónap az évből Nálam, most Egészségügyi okokból két hét szünet következik, így át tudom értékelni ezt az évemet.

Elküldve: 2023.01.15. 18:52 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Igazad van. Én is alföldi vagyok. Normális, erdészet által nem széttúrt erdő nincs. Itt csak agyag és homok van egyik sem jó semmire, még gyalog sem, nem hogy tekerni benne.

Elküldve: 2023.01.03. 17:49 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

Illetve ott vannak a TEAM HEAVY PEDAL SZEGED bringásai is.

Elküldve: 2023.01.03. 15:48 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@azaki71: oke igazad van;)

Elküldve: 2023.01.03. 15:17 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@fpeter: akkor nevezz a rövidre. :)

Elküldve: 2023.01.03. 14:53 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Cadre Allage: MTB-vel föld és erdei úton nem lehet busz mögé beállni :-)

Elküldve: 2023.01.03. 13:50 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

@rcs2003: A Zselic szimpatikus versenynek tűnik, de kicsit aggódom a dagonya miatt. Hosszú távon indulva nem esne jól, ha sárban kéne köröket róni.

Elküldve: 2023.01.03. 10:29 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Blazsó Marci szegedi és mégis, évekig nem találtak fogást rajta a hazai XCM-ben. A síkon történő országúti edzés kellő odafigyeléssel sokkal hatékonyabb lehet, mint azt gondolnátok. Különösen teljesítmény-alapú edzés esetén, egy jó edző ugyanúgy felkészít bárkit a hegyek hiányában, mintha az illető az Alpokban élne.

Elküldve: 2023.01.02. 21:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@azaki71: "vagy beállni egy lassúbb busz mögé séherezni"

Elküldve: 2023.01.02. 21:31 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@VTitusz: Szlobodnyik Lobmayer vagy ki az a jó Szegedi?!?

Elküldve: 2023.01.02. 19:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Mondom ne agyalj, ülj fel és tekerj, ha szombaton vagy vasárnap délelőtt elindulsz 9 - 10órakor, akkor nem fog rád sötétedni, még akkor sem ha csak 13km/h átlaggal tekersz. Vagy tedd azt, amit sokan, hajnalban kocsival, vagy vonattal útnak indulnak, viszik a kerékpárt, letekernek ott egy távot, aztán haza utaznak, vagy hazatekernek onnét.

De nem akarok okoskodni, ha majd úgy érzed akkor nekivágsz, ha meg nem, akkor írhatúnk itt bármit.

Elküldve: 2023.01.02. 19:21 VTitusz 

  • VTitusz avatar
  • hozzászólások: 66

@rcs2003: Szegeden sincs sok hegy és mégis vannak akik jó eredményeket érnek el XCM szakágban, onnan.

Elküldve: 2023.01.02. 19:10 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@azaki71: "Javasolni meg azt tudom, hogy ne agyalj, ülj fel és indulj el, mindenféle elvárás nélkül," épp ez nem megy :D 50-60-at nem is tudnék menni mert max egy óra alatt rámsötétedik teljesen. Nem szeretek sötétben a közúton menni (nincs opció, nincs kerékpárút egyik irányba sem), nem is látok jól este, hiába van bikaerős lámpám. Sajnos itt nincs se Mecsek, se semmi egyéb ami a távolból is csalogatóan várna. Egyáltalán, semmiféle szintkülönbség nincs. Nincsenek erdei ösvények mert tulajdonképpen azok a klasszikus értelemben vett erdős területek sincsenek. Montis szempontból elég szar az Alföldön élni.

Elküldve: 2023.01.02. 15:55 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Bárcsak tudnék segíteni, de a motivációt mindenkinél más.

Nálam a nyár az egyszerűbb eset, mert olyankor a francnak sincs kedve a négy fal között ülni, irány az erdő. Aztán amikor elnézek a távolba, a tőlem 40-50km lévő Mecsek csúcsaira, akkor nagyon tud motiválni, hogy ismét megmásszam azokat.

Téged esetleg motiválhat egy versenyre felkészülés, legalábbis a régebbi hozzászólásaid alapján.

Vannak akiket az motivál, hogy mindig fejlesztik, vagy lecserélik a kerékpárjukat és azt mindig ki akarják próbálni, letesztelni..stb De van akinek pont egy E-bikera való átülés adta meg a szükséges és új motivációt.

Persze, kinek, mikor és meddig tart ki a motiváció, vagy az újdonság varázsa, az megint más kérdés.

Kerékpározáshoz társakat találni, nálam eddig mindig demotiváló élmény volt, mert mindig én voltam a leggyengébb a leglassúbb, mindig rám kellet várni és az útvonal sem mindig olyan volt amire én vágytam. De a mai szeles nap is demotiáló volt tekerés szempontjából.

És még egy saját személyes dolog, hogy senki, úgy én sem biztos, hogy mindig fogok kerékpározni, pld ha lenne ismét egy párom, aki kirándulni szeret, akkor biztos a vele történő kirándulások lennének a motiváló élmények és nem a kerékpározás. Szóval azzal sincs baj, ha hanyagolod.

Javasolni meg azt tudom, hogy ne agyalj, ülj fel és indulj el, mindenféle elvárás nélkül, tekerj egy 50-60km és amikor leszállsz érezni fogod, hogy akarsz-e még tekerni. (bocs ha hosszú lett)

Elküldve: 2023.01.02. 15:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Azon gondolkodom hogy a jó büdös francba kéne visszaszereznem a motivációt a bringázáshoz. Kb minden hétköznap egész mukaidő alatt azon gondolkodom hogy ha végzek akkor elmegyek tekerni egyet (ez már nyár óta). Aztán amikor hazaérek 3 után, egyszerűen a gondolat is taszít hogy akármerre elinduljak pedig ezelőtt télen is mentem, le se szartam ha fagy van, esik, akármi. Most meg már majdnem 1 hónapja nem ültem a "rendes" bringáimon csak a játszóson, melóba,boltba oda meg vissza, ilyesmi. Csak azzal ne gyertek hogy keressek cimborát mert ha 5 év alatt senkit nem sikerült összeszedni akkor most sem fog. :D Errefelé egyszerűen nincsenek bringások. Egész évben alig találkozom "rendes sportoló" bringással itt 30km-es körzetben. Kb egy kezemen meg tudom számolni.

Elküldve: 2022.12.31. 18:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Nagyon rendes vagy, majd még meggondolom, biztos új élmény lenne, bár nem nagyon számítana, hogy hol végzek. Alapvetően a motivációm jó, ma is jól esett :-) Igaz, most mindenem fáj.

Elküldve: 2022.12.31. 17:52 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@azaki71: gyere a Zselicre!!! Nevezz!

Elküldve: 2022.12.31. 16:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

A Dec 31is kerékpározással telt és a Novemberi esős napok után, hihetetlen, de a Decemberben hónapban közel annyit tekertem mint Szeptemberben.

A teljesítményemmel továbbra sem vagyok kibékülve, lassulok és az útjaim után egyre intenzívebbek az ilyen, olyan fájdalmak. Szóval, már, már kezdek elcsábulni az Elektromos rásegítésű kerékpárok felé, de még mindig vannak, ilyen olyan aggályaim.

Ma 31én is azt tudom mondani, mint előzőleg, hogy jó kerékpáros évem volt, rengeteg klassz élménnyel és néha kihívással az öreg 26os kerékpárommal, meglátjuk milyen lesz a 2023.

Elküldve: 2022.12.26. 15:04 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Cadre Allage: A karácsony sem telt el kerékpározás nélkül, két vendégvárás és zabálás között jól esik a mozgás, amit most az időjárás is lehetővé tett.

Elküldve: 2022.12.23. 16:42 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@azaki71: latom mindenki gyujti szepen a kilometereket!igy tovabb;) Sporttarsi udvozlettel

Elküldve: 2022.12.23. 14:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Mai gyönyörű napos időben sikerült a Decemberi km számát tovább növelni, bár ma a lasúnál is lassabb voltam.

Nagyon nem motiválnak a téli MTB aszfaltos tekerések, de szükségesek. Sajnos az erdei és mezőgazdasági utak felénk erősen sárosak, munkagépekkel szétjártak, ráadásul Február végégig hajtóvadászatok miatt az erdőlátogatás is korlátozva van.

Elküldve: 2022.12.19. 12:57 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

Ami a tekerést és a bringákat illeti még annyi ezer km-t sem sikerült idén mennem velük, mint ahányan vannak, pedig nagyon jó lett volna, legalább mindegyikkel egy kerek ezrest menni, ehhez képest torony magasan a fehér volt az idei év nyertese újra, használatban és kirándulásban is.. Ebben az évben összesen két és fél hónapot dolgoztam, mert az év tavaszától egész a múlthónapig családi ház és új otthon után járkáltam, jegyzem + mindezidáig sikertelenül. A masinát azért elvittem a legtöbb háznéző útra, így annak ellenére sok helyre eljutottam vele megint, hogy ez az év nekem sem kimondottan a bringázásról szólt.. Az idei bringásan bejárt részekhez kerültek a következő városok és településrészek, jó néhány köztük már többedik alkalommal lett újra meglátogatva: Pécs, Komló, Magyarszék, Magyarhertelend, Orfű, Aggtelek és öt év alatt már harmadik alkalommal Simontornya volt a bringa útja.. Az év közepén sikerült visszatérnem Parádfürdőre, egy régi jó kollégával és egy közös baráttal, egy korábban már felfedezett és azóta általunk nem elfeledett kis erdei vendégházra, ahol három napra ismét megpihentünk, ezúttal nő társaság nélkül, jó kis program volt ez is, hiszen a kikapcsolódás és a közös programok mellett mindhármunknak sikerült az év második felére maximálisan feltöltődni. A barátnőmmel április végén tartottuk a megismerkedésünk tizedik évfordulóját, ami mindkettőnknek eddig a leghosszabb idő volt egy másik emberrel, igaz jelenleg külön lakunk, de ez a közeledő házvásárlással végre szintén a helyére kerülhet majd, szóval ebben az értelemben sincs még szomorkodnom semmin.. Amikor már azt hittem ez az év nem tartogathat már semmilyen meglepetést számomra, elutaztam szintén hosszú hétvégére ezúttal barátnőmmel adventi készülődés helyett inkább megélve azt, kaptam egy korábbi ismerős által egy megbízást, ami a következő évre is megmarad majd, ez ugyan munka, de abból is a legjobb, jó feltételekkel és rendes javadalmazással, szóval amióta visszatértem ennek kábé egy hete, azóta ismét dolgozom. Kerékpáros élményből viszont adódtak rossznak mondható pillanatok, sajnos a nyár közepén sikerült totálkárra zúzni, egy szerencsétlen esés miatt a fehér hátsó kerekét és a hátsó váltóját. A perecelés utólag 135 ezer magyar pengőmbe és majdnem három hónapomba került, mivel az új felnire és az új váltóra is ennyit kellett várni.. (Mavic XM319) .-. (SramX7) Közben, hogy az új disc megérkezésével mindkét kerék egyforma aggyal rendelkezzen, az első kereket ami nem sérült ugyan, de átfűzettem így most már elöl és hátul is M8000 ->deore xt agyak vannak. A feketén minden maradt a régiben, az új alkatrészek megérkezéséig pedig szintén a feketét használtam. Novemberben kiszedtem a fehérből az első telót is, és elvittem átnézetni mert még nem látott szerelőt amióta bekerült a bringába és annak már több mint négy éve volt idén. Ez egy egynapos sztori volt, délelőtt elvittem és este hoztam vissza, ez helyben volt és ismerős csinálta, még aznap este össze is raktam, azóta egy 11 km-es tesztkörön vagyok túl, szépen mozgott és jól ment minden, de az igazi próbája a tavaszt várja.. A fekete szintén megy majd teló-karbantartásra, de azzal megvárom a tavaszt, a piros ebben az évben pedig mindösszesen csak kipróbálva volt, de abba amúgy is az elmúlt évben vettem új telót és összesen egy tél az ami mögötte van.. Azt hiszem ennyi, összegezve a 2022-es évet az új hobbim is jól vizsgázott, három alkalommal is el tudtuk a számszeríjakat terepre vinni, két alkalommal mind a hármat is, de itthon is sokszor voltak a kezembe, mostanra húsz-huszonöt méter lett az a távolság ahol még egy tíz centis sugarú célt biztonsággal eltalálok., Szóval bővült a szabadidőre fordítható programok száma, a bringa és a váras túrák után, egy harmadik az eddigiektől ugyan eltérő, de szintén izgalmas bohóckodás jött még a már meglévők mellé.. A nyaralj itthon! videóival rendesen elcsúsztam, itt kilenc új bringásan bejárt hely zenés beszámolója hiányzik, Aggtelek és környéke vagy a magyarszéki kitérő, ráadásul ebbe a kilencbe benne sincs, szóval hamarosan várhatóak ezek a megjelenések is, amint kerül jó zene hozzá, rögtön jönni fognak nem felejtettem el, csak sok minden más elvitte a rászánt időt, de lesz folytatás, sőt valamit még erre a pár napra is összedobok, hogy legalább egy idei zenei beszámoló legyen, a youtube kirándulási oldalán.. Nem volt egy rossznak mondható év így utólag, de volt már sokkal jobb évem is, kirándulási vagy bringázási oldalról nézve is, ezt az évet az előzőkhez képest egy picivel közepes alatt->nak mondanám, persze ennél sz@rabb sose legyen és akkor javítottam 3/4->re'.' igazából ennyi..

Elküldve: 2022.12.18. 15:00 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Nyomjad! Én az elmúlt 4 hónapban összeadva sem tekertem még 30 órát sem... kurva szánalmas :(

Elküldve: 2022.12.18. 14:16 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Ma sikerült még hozzá tennem a Decemberi hónaphoz és a hónapnak még nincs vége. A tavaly Decembert már így is megdöntöttem ami 78.38 km volt, most meg már 95.11 km tartók. (nem nevet) :-)) Ahhoz képest, hogy a tavalyi tél volt az első, hogy télen is kerékpároztam, egész jó, mert megelőzőleg Novemberben elszoktam rakni a kerékpárt és csak Február közepe, Március elején szoktam elővenni, de volt olyan év amikor a havazás miatt csak Áprilisban.

Társsal kerékpározni jó, föleg ha ő is élvezi, nekem a múltból pozitív élményeim vannak. A exem triatlonozott és az emelkedőket leszámítva mindig jobb kondiban volt mint én és vele aztán bármennyit tudtam együtt kerékpározni, ezért nagyon sok közös pozitív élmény maradt meg utána. Ahogy korábban írtam, ő simán végig úszta a 10órás úszó versenyeket is, nagyon jól bírta a hosszútávú és akár monoton kihívásokat.

Már 10éve elváltam és azóta sem találkoztam olyan nővel akivel egy hullámhosszon lettünk volna, nem ám hogy párkapcsolat legyen belőle, így én ezt a dolgot már elengedtem. Őrlődni lehet rajta, hogy miért nincs, de attól nem lenne jobb. 10év alatt már véletlenül is össze kellet volna találkoznunk, gondolom.

Elküldve: 2022.12.18. 14:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Zoltán-san: Szia, köszönöm az érdeklődésedet, minden rendben van!

Elküldve: 2022.12.17. 10:31 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@bl4ckv0id: Szerencsére én a gravel mellett tettem le a voksot az outi helyett a hazai szar utak miatt. A gravelbe legalább belefér egy ballonosabb külső, aminek már van némi értékelhető defektvédelme is. A virsligumi szerintem ilyen szempontból is felejtős.

Elküldve: 2022.12.17. 10:22 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Remélem nincs nagy gáz az egészségeddel, mielőbbi gyógyulást!

Elküldve: 2022.12.15. 21:14 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

@bl4ckv0id: Nálam van mindenféle finomság. Alfine Di2, GRX Di2, Manitou Dorado, karbon enduro váz, ebike. Múltkor láttam egy pinion vázat/váltót együtt 1000€-ért, de sajnos már elköteleztem magam egy fully megépítésénél.

Elküldve: 2022.12.15. 17:36 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@fpeter: Igen most a mai világban minden korosztályban nehéz, de 30 fölött ott a mostoha szerep is mellé. Az meg ritkán hálás.

Bicikli témában: Ha nem lakásban laknék én is vennék MTB mellé egy gravelt. Outi nem játszik, nem kell virsligumi a szar utakra, ami itt van. Harmadiknak meg egy szíjhajtásos Pinion gearboxos valami jöhetne városba. Tényleg meg van még a Di2-es agyváltós biciklid? Láttam a véleményeknél, hogy írtál róla.

Abban egyetértek Rober-toval, ha nem "elvetemült" bringás a csaj, akkor hidegen hagyja a bicikis hobbi, sőt lehet, hogy nem tetszik a nőknek. Konklúzió, hogy bringás csajt kell összeszedni. Amúgy is jót tesz a sok sport a csajoknak.

Elküldve: 2022.12.15. 15:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@Rober-to: jófej lehetsz-bárcsak ismernélek életben:()

Elküldve: 2022.12.15. 15:20 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@fpeter: Jó tanács egy magányos 40-estől: NE költs bicajra! Tekerj, szereld. Spórolj házra, kiszkutára, kiitttitára, amit viríthatsz a csajnak, h. nesze baszki, van házam, önálló vagyok, az élet császára. Ez kell a mai picsáknak. Testi-lelki törődést leszarják. PÉNZ legyen.

Sajnos azóta a bicajaimra sem tudok úgy nézni. Ha bemegyek a bicós műhelyembe, leülök kanapéra, megnyugszok. Az az én birodalmam. Én teremtettem. De ki nem szarja le, ha életem nője átbaszott? Ott rohadjon meg, ahol van!

Padlás, garázs, stb. Mindig van hely egy plusz bicajnak. Ne itthon add el! Ebay! Előbb-utóbb MINDENT megvesznek. Amit kidobnál, azt is!

Elküldve: 2022.12.14. 09:20 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

@bl4ckv0id: Szerintem meg 30 alatt nehéz, mert irreális feltételeik vannak egyeseknek. Jó tudni, hogy Masterban sem lesz könnyebb.

Ez a kerékpárgyűjtés érdekes dolog. 2017-ig csak egy bélépő montim és egy XC bringám volt versenyzéshez. Ehhez jött egy outi. Majd mióta többet keresek az életben maradásnál, azóta nyitva tartom a szemem és főleg vázakat keresek. Így lett megfizethető e-mtb, 200 mm-es szörnyeteg és hamarosan egy 150 mm-es fully bringám.

Természetesen nem éri meg ennyi bringát tartani, és a helyigényük sem éppen elhanyagolható. Eladni meg manapság nagyon nehéz. Amíg nem kapok értelmes árat értük, addig maradnak nálam.

Elküldve: 2022.12.12. 22:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Köszönöm a bíztatást. De már 40 vagyok. Pont egy kopaszodó vén fasz bicajost keresnek a jó nők. Márpedig válogatós vagyok. Nem ér az egész gyűjteményem semmit sem, ha nem vagyok boldog.

Nekem sajnos hiányzik, h. legyen mellettem egy nő.

Elküldve: 2022.12.11. 11:28 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Rober-to: Tudom nem vigasztal, de az életed ne alapozd arra, hogy van nő, vagy nincs nő az életedben. Én pont azután kezdtem el többet kerékpározni, hogy elváltam. Azóta sincs párom, úgy látszik a jelenlegi életmódomhoz nem tud csatlakozni egy nő sem, márpedig nekem egy életem van. Nyilván időnként hiányzik egy társ, főleg ha a kapcsolatban jól érezte magát az ember és nem érti miért maradt társ nélkül.

Szép kerékpár gyűjtemény, és fel a fejjel.

Elküldve: 2022.12.11. 11:01 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@Rober-to: Nőt találsz majd, bár nem könnyű. Főleg 30 fölött, hogy ne legyen 2-3 gyerek is pluszba. :)

A bicikli gyűjteményed nagyon impozáns! Szerintem sokan elfogadnánk negyed ennyi vasat.

Tekerés és az idő az sajnos nekem sincs sok. Ez a rohadt eső sem kedvez neki. Nem is szoktam ilyenkor, mert több idő lemosni a bringát, féket tisztítani, meg láncot olajozni. Most meg jön a hideg, bár munkába így is bicóval megyek, ha nem esik.

Elküldve: 2022.12.11. 10:25 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

2021 után ismét egy szar évem volt. 2021 nyarán 2 év kb. szép és jó, álomkapcsolat ment tönkre nőm idióta bunkó paraszt szülei miatt. Nem megyek bele, mert órákig olvasnátok. Lényeg, az, h. alaptalanul inkább őket választotta, holott egész életében leszarták, a jót, a szeretést pedig nem értékelte és hagyta magát befolyásolni. Nos, tönkrebaszott teljesen. 88 kg voltam 2021 nyár végére. 2022 tavaszára megint 98 lettem. 2021 szeptemberben elkezdtem az Ybl-ön Építész másoddiplomás BSC képzést, most van az, h. kifáradtam vele, 3. félévre. Ha van egy kis igazság, akkor meg lesz minden és tudok haladni tovább tavasszal. 2021 augusztusban új munkát kezdtem, amiben egész jól felépítettem talán mindent. 2021 októberben elkezdtem építeni a 4lakásos apartmanom, amivel szintén haladok.

Mára vagyok ott, h. életemben először kifáradtam.

Bicajozásra ennek fényében nincs időm. Ritkán tekerek, átlag 2-3 hetente, ami szánalmas. Nem érzem a bicajt, nem is megy úgy, ahogy kellene. Nyár végén próbáltam csatlakozni egy ceglédi csapathoz, de már a próbatekerés alatt kiderült, h. kissé el vannak szállva egyesek maguktól és alaptalanul osztják az észt.

Gyűjteményemben viszont haladtam minőségileg. Sikerült szeretnem pár olyan gépet, amit régóta akartam és már le is tettem arról, hogy lesz ilyenem: Cannondale F600 SL '04 Mongoose V.R.S 5.0 '97 váz Specialized Stumpjumper '90 Cannondale F900 SL '01 Trek 8700 '95 váz Mongoose Alta '94 vázszett Trek 8700 '94 váz Cannondale Scalpel 900 XC Race '04 Mongoose NX DH '00 váz Cannondale SE 1000 '91

Úgy néz ki sikerül szereznem egy Manitou Mastodon LE-t is.

Viszont nyár elején sikerült elkúrnom egy tuti üzletet. Az eladó is fasz volt mondjuk. Cannondale Saeco Ultegra-val, Helium-mal, gyönyörű állapotban. Valami köcsög megvette előlem. Biztos nagyon értékeli... Gyönyörűen megépítettem volna pedig. Igaz, a hozzá passzoló Dura-Ace évfordulós szettet meg 2021 őszén adtam el.

Az idióta picsa hiányát eddig nem pótolta senki. Hiába haladok mindennel, boldogtalan vagyok.

Csodálatos.

Elküldve: 2022.12.11. 08:21 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Összességében egész jó lett az idei termés a gyenge nyári időszak ellenére is. Több új helyet sikerült meglátogatni: Apci tengerszem, Lázbérci víztározó és Upponyi-szoros, Tác - Gorsium - Dég, Hegyestű, Kis-Balaton és a Kányavári-sziget, Hévíz és környéke, Eger - Egerszalók - Kőkútpuszta - Sirok, majd végül a Szépasszony - völgy és a Deseda-tó. Természetesen voltam máshol is, de ezek már nem voltak újak. Utoljára novemberben voltam majdnem féltávig ködben. Decemberben már nem tudtam kihasználni a viszonylag enyhe időt, mivel elkapott a Covid. Most hogy már majdnem teljesen túl vagyok rajta az időjárás fordult téliesre, de még nem tekintem véglegesnek az idei évet.

Elküldve: 2022.12.08. 15:36 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@rcs2003: oké bocsesz:összeszedem a gondolataimat és a helyesen elmondott mondat után visszaülök a se.ggemre;)

Elküldve: 2022.12.08. 15:10 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Cadre Allage: építő jellegű javaslat: esetleg megpróbálhatnál érthetően fogalmazni, értelmes gondolatokat. Vagy legalább ne legyen már minden mondatban szavanként valami elírás, mert egy totál katyvasz amit itt művelsz a fórumon. Mintha egy 3 éves gyereket olvasnék akinek legépelik épp mit dob fel a tudata, tök véletlenszerűen.

Elküldve: 2022.12.06. 20:52 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@Cadre Allage: a gyumolcsot ņemt ērmi rozsket miert ķetnap alatt osszeszedni?!?

Elküldve: 2022.12.06. 18:56 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@Cadre Allage: bocs h offtopic csak kedvenc “csapat”

Elküldve: 2022.12.06. 18:55 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@Cadre Allage: Fehérvári bestprem hajraa!

Elküldve: 2022.12.05. 19:17 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 388

@zscs: offtopic:te olyan vagy mint az elet dicsereteben a Harryott Doki;) Csupa pozitivizmus(mint meno ujrakezdo;)

Elküldve: 2022.12.05. 15:27 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: Jó megismerni, még ha videon keresztül is. Nagyon pozitívan beszélsz.

Elküldve: 2022.12.05. 15:15 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@Makky: A monotonitásról jut eszembe egy személyes élmény. Egykori ex párom, triatlonozott és mellette sokat úszott, na ő több alkalommal is megúszta az 50m medencében a 10órás kihívás versenyt. Még a medence mellet végig ülnöm is sok volt :-) Ő meg mint egy gép, úszta monoton oda vissza, oda vissza....

Elküldve: 2022.12.05. 15:11 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@azaki71: Engimet ok szoktak inspirálni, be is linkelek pár videojukat, feliratozva magyarul is elérthető, ha valakinek nincs elég angol tudása.

Moab Rock 3napos verseny: https://www.youtube.com/watch?v=5PjYKWaprhU

Vagy az amikor SINGLE SPEED nyomja: https://www.youtube.com/watch?v=xB2gt0kKwBs

És végül az EVERESTI teljesitése erős családi támogatással: https://www.youtube.com/watch?v=DOpN6rmBcOY

De ezek csak kiragadott példák.

Elküldve: 2022.12.05. 13:32 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Nekem nem unalmas. Mindig változik valami! Egy 50m-es medencében úszni oda-vissza napi 4-5 órát, na az unalmas! :) És imádok országútival fölfele menni! :) Jó, az Everesting kicsit "beteg", hogy ugyanott föl-le. De egyébként nekem van belőle kettő is. :) De csak a Covid miatt csináltam, mert akkor nem jutottam ki külföldre versenyekre és kellett valami "marhaság" helyette. :) Ráadásul rögtön a 10k-val kezdtem. Aztán másodszor egy duplát terveztem, de a térdem akkor közbeszólt sajnos és 11000-nél megálltam, mert nem akartam egy sérülést kockáztatni. Annyit nem ér nekem. Az volt a baj, hogy nem volt elég könnyű áttételem. Tudtam, hogy nem ideális, de nem gondoltam volna, hogy "baj" lesz belőle. (Túl sok mindent kellett volna változtatni a bringán, hogy annál könnyebb is lehessen. 34/28 volt) Egyébként, aki nem látta, itt az első menetemről egy Ave videó: https://youtu.be/fnlwuwuyAik

Elküldve: 2022.12.05. 13:20 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Amennyire tudom, Tigrisnek megvolt az Everesting már. ;)

A magam részéről a felét tűztem ki 1x idén, de belebuktam. Igaz, DH-pályán próbáltam meg, és hát nyilván nem igazi fél-everesting lett volna, mert nem ugyanazon az úton mentem volna fel, mint le. De 17 kör lett így is a rekordom a Sopron Downhillen. xD https://www.strava.com/activities/7185598249

Elküldve: 2022.12.05. 12:20 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@fpeter: van Himalája kihívás is. Vannak akik azt is teljesítik 1nap alatt. Van aki mtb-vel, strava és videóval dokumentàlva.

Elküldve: 2022.12.05. 10:14 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 329

Nem hiszem el, hogy nem unja a környéket az, aki napi szinten 130 km-t megtesz a környékén. Legyen az sík, vagy dimbes dombos. Én outival nem szeretek hegyre mászni. Nem véletlenül hívják hegyikerékpárnak a montit. Sokkal jobb vele felfele menni.

Van a másik challange: az everesting. 3000 m szintet gyűjteni egy nap komoly kihívás. Ez meg több, mint a duplája. Ja meg van a dupla/tripla? everesting is...

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!