Hogy telt a 2022 évetek?

51-100 (136 hozzászólás)

Elküldve: 2022.12.05. 07:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@fpeter: Nagyon sok lemondással jár! De minden állóképességi sport ilyen. Nagyon sok időt kell beletenni, ha komolyabb eredményt szeretne benne elérni az ember. Azt a nőt én is néztem Strava-n. Ő "csak" tekert és csak kizárólag síkon! Én sokat résztávozom, még télen is! Meg az 500e szint azért nem tréfa, ha utána számolsz! :) Amúgy én fejben nem tudnék annyit menni "csak úgy" végig síkon... Egyébként a (kicsit) komolyabb szinthez nagyjából pont 5-600 óra körül van a belépő! De én már nem az eredmény miatt megyek ennyit. Sőt ahhoz ez már túl sok is! Egyszerűen szeretek sokat menni! :) Szóval ez nálam most (már) nem jár lemondással. Persze 20 évesen azért más a helyzet általában (én 27 évesen kezdtem eleve)... Egyébként lehet találni mindig sokkal durvább/"betegebb" embereket! Van amelyiken én is csak nézek, hogy azt meg hogyan!? (pl. 365/500 nap alatt megtett km rekordok, meg ilyenek, bőven 100e km fölött!) Mivel én is elég sokat megyek, így van némi fogalmam róla, hogy az hol jelent(het) problémákat: 1. Meg kell enni hozzá eszméletlen mennyiséget! Folyamatosan, napi szinten! Ilyen időtávon nem lehet deficit. 2. Nincs pihenőnep, vagyis, ha egész nap esik, akkor esőben kell menni egész nap. Ami nem tréfa igénybevétel a bőrnek (felázik a kezed, lábad, feneked)! Nincs mikor regenerálódjon!, 3. Aludni is kellene valamikor 4. Kidörzsölések. Stb...

Elküldve: 2022.12.05. 07:11 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@azaki71: Igazából mást se csinálok: bringa, kaja, alvás, munka. :) Kicsit bővebben azért: Ehhez a mennyiséghez sokat kell enni. Nagyon sokat! Még így is csont és bőr vagyok. Persze az alkatom is ilyen. Aludni is sokat kell (nekem legalábbis), hogy kipihenjem: 9-10 órákat alszom tipikusan! Munka: nyilván nem dolgozom többet napi 8 óránál, ráadásul ülő munka. Szóval a 24 óra ki van így maxolva. Más nem nagyon fér bele. Család nincs egy ideje. Akkor nyilván nem mentem ennyit. Akkor olyan 5-800 óra volt. (Folyamatosan egyre több. A vége felé volt 850.) Izületekkel nincs gond alapvetően. A bringa kíméletes sport. A futás sokkal gyilkosabb ilyen szempontból (futok is, de nem túl sokat, pont emiatt, mert volt már sérülésem tőle). A hideggel kell csak vigyázni nagyon! A fenekemmel van gond. Kidörzsölés értelemben. Folymatosan mindenféle krémeket használok. Illetve van sok nadrágom is, amiket variálok, mert mindegyik kicsit máshol dörzsöl. De maga az ülőgumó (csont) az már megszokta. Akármennyit is tudok menni amiatt. Persze idő volt míg megtaláltam a nekem megfelelő nyerget ehhez. Azóta már csak azzal megyek! Minden bringámon olyan van.

Elküldve: 2022.12.05. 00:05 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@azaki71: Sosem értettem, hogy tud valaki teljes munkaidős állás mellett 500 óra felett edzeni. Bár olvastam, hogy Straván a női rekord idén 50000 km lett. Teljes állás mellett.

Elküldve: 2022.12.04. 19:07 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Makky: Izé.......Enni, aludni szoktál? Vagy azt is csak tekerés közben a kerékpáron? De számomra már az i csoda, hogy hogy bírja a feneked, az ízületeid..stb. Összességében pedig gratulálok hozzá.

Elküldve: 2022.12.04. 19:04 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@zscs: Szép teljesítmény, gratulálok hozzá!

Elküldve: 2022.12.04. 19:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@rcs2003: Hát, ha tudnám, hogy nem lesz eső és dagonya akkor a Zselic Marathón közel van hozzám. Azt gondolom, hogy a rövid távnak simán mennie kell.

Elküldve: 2022.12.04. 18:33 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Nekem azt hiszem van egy kis függőségem..., így az idei évre az volt a terv, hogy kevesebbet menjek, mint tavaly! :) Ezt végül (Év közben nem néztem, csak a végén. Nálam november 1. a fordulónap.) sikerült teljesíteni! De inkább órát írok, mint km-t, aztán mindenki oda osztja/szorozza, ahova akarja. :) Szóval így mentem 1466 órát, 490e szinttel. :)

Elküldve: 2022.12.04. 17:51 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

Hogy a topikhoz is hozzászóljak: ma átléptem az idei évben megtett 15.000 km-t (197.734 méter mászással, eddig). Ahhoz képest, hogy márciusban úgy tűnt, jó, ha 5k km-t bírok menni idén... :) A korábbi évek 8-10-12 versenyéhez képest (MTB) mindössze egyetlen maratonon jártam, a legendás és azért elég technikás pályával kecsegtető Ischgl Ironbike-on. Kedvenc versenyem, pedig eddig minden évben belerogytam, hogy tengerszint felett 1347m és majdnem 3000 méter közt halad a verseny (nem bírom túl jól a magasságot). Idén viszont meg se kottyant!

9 év után, a privát dolgaim miatt (család, meló, satöbbi) elengedtem a tervezett edzéseket: az FTP-m rettenetesen bezuhant. Hozzá kell tennem, Parti Andris edzője edzett az utóbbi években, nem véletlenül a hazai edzők közt még mindig talán a legnagyobb név és nemzetközi viszonylatban is magasan jegyzik (segítségével 3 éven is volt 355 körüli, sőt, 360+ Watt az FTP-m a 71 kilómra). Hát, idén csak magamtól gurulgattam, jó, ha a 310-320-as FTP-tartományban kószáltam... (-: Akiknek beszédesek a Wattok, mentem 2 percre 560-at, 5-re 450-et viszont. A rövid effortok esetén sorra megdöntöttem a korábbi években felállított saját rekordjaimat. A hosszúak, akár 7-8 perc fölött viszont egyáltalán nem mentek idén... No, majd jövőre! Hátszelet! :-)

Elküldve: 2022.12.04. 17:27 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@Makky: "montival ugyanez neki 33-35 között." Ott valami akkor nagyon nincsen rendben! (Értsd: túl kicsi a különbség!)" Van könyöklője a montin és alapból nagyon lent van a kormánya. A monti nem fog ám annyit! Mese. Mióta van outim meg is tapasztaltam. Ami nekem montival X km/h, az outival max 1-2vel több ugyanolyan intenzitást beletéve rendszeresen, teljesen hasonló körülmények között (értsd szél, hőmérséklet, stb stb). Alig van eltérés. Mondjuk nekem a monti is kicsit sportosabb mint a nagytöbbségnek, a kormány a nyereghez képest mindig lentebb volt.

Elküldve: 2022.12.04. 17:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@azaki71: Jövőre nevezz be valamelyik hazai maratonra. Tök új impulzusok fognak érni, újfajta élmény lesz csomó emberrel együtt leküzdeni a távot. Mindig lesz kivel menned mert ott is van a mezőnyben mindenféle felkészültségű ember. Van legtöbbször mini táv is, neked piskóta lenne azon végigmenni. De a rövidtáv se vészes itthon.

Elküldve: 2022.12.04. 17:19 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@zscs: Lemérném ha lenne. :D Nincs senki olyan ismerősöm sajnos. Akinek esetleg lenne, annak meg országútis pedálba épített akármije van. De nem hiszem hogy csak úgy bárki ideadná, ahhoz azért valami közelebbi ismeretség kellene nem csak annyi hogy Straván követjük egymást. :) A görgőm amúgy számol wattot az ellenállás alapján, de azt meg ki tudja hogy merre csal és mennyit? :) Amúgy is az külön sztori, ritkán vagyok képes 20 percig megülni bringán seggfájfdalom nélkül görgőre van rakva. Szó szerint felér egy kínzással. 15 perc után már csak az jár a fejemben hogy mikor telik már le a fél óra vagy a 45 perc. Leírhatatlanul kényelmetlen valamiért.

Elküldve: 2022.12.04. 16:03 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

Igazatok van, el kell fogadnom, hogy ennyi a teljesítményem. Emlékeztetnem kell magamat arra, amit pont én írtam ...." örülnöm kell minden megtett km és emelkedőnek, amin fel tudok tekerni".....

Ma megint nem bírtam magammal, elmentem tekerni egy olyan mezőgazdasági útra ami a környék legporosabb, leghomokosabb útja szokott lenni, de 16km után be is fejeztem, mert még ez az út is dagonya és a sár volt. haladni nem lehette rajta, aztán amire haza értem az eső is megjött.

Elküldve: 2022.12.04. 15:42 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@rcs2003: Watt-mérővel mérd le egyszer, mennyi az annyi. Szerintem ha körbe kérdezgetnél ismerőseid között, találnál embert, aki pár napra adna kölcsön egyet.

Elküldve: 2022.12.04. 15:39 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@azaki71: A kor előrehaladtával egyre több munkát kell belerakni a szinten tartáshoz is. Hogy ez kinél mennyi és mikor indul el a csökkenés, az genetika függő, de 40-50 körül már elindul bizony! Én 42 vagyok és már sajnos tisztán látom a hatását a POWER-en! Máshoz nem érdemes hasonlítani magad, mert 1. genetika, 2. nem tudod, hogy a másik mennyi munkát tett/tesz bele. Aki "tehetséges", annak lehet, hogy fele annyi munka is elég ugyanahoz, stb. Én se hasonlítom magam Valverde-hez, pedig egyidősek vagyunk és óraszámban még többet is megyek (komolyan)!

Elküldve: 2022.12.04. 15:35 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

"Ha a szervezettem beállt egy bizonyos teljesítményre, akkor nem kellene lassulnom." Dehogynem! Hiszen öregszel b+ ! :D Ez ellen azt teheted amit már ezerszer leírtam! Többet, keményebben! Lassulni fogsz folyamatosan amíg nem kezdesz struktúrált edzésbe! Ennyi vagy, ennél csak kevesebb leszel már! Sajnos a kor ilyen! Kezdj el rendesen edzeni, vagypedig fogadd el hogy lassulsz! Ennyi! Nem leszel fiatalabb! Nem elég többet tekerni, meg több szintet menni! Nem ez a lényeg! Ettől nem fejlődsz sehova! Maximum kicsit lassítod a gyengülésed, de ugyanúgy marad a lejtmenet! Edzeni kell. Nem elég tekeregni meg erdőt járni úgy ahogy neked épp kényelmes. Az nem edzés, nem fejlődés, az csak a semmi továbbgörgetése. Ezt kéne megérteni. ha régen se voltál egy nagy erőgép, akkor meg teljesen felesleges ezen kattogni, gyenge alapból gyorsabban fogy az ember. Erős alappal sokkal lassabban történik meg a kor általi természetes leépülés. Olyan 60-as taták állnak a master 3-as dobogón minden rendezvényen ahol részt vettem hogy nem is hinném el hogy kb az élmezőnnyel együtt értek be! Ők egész életükben ezt csinálták, edzettek, rengeteg időt beleöltek és ennek a gyümölcse az a hihetetlen erőnlét ami nekem biztosan mondhatom hogy sosem lesz, de még a közelében sem leszek soha, így 38 évvel a hátam mögött,sőt a versenyeken résztvevő hobbisták legalább 70%-ával biztos vagyok hogy ugyanez a szitu!

Elküldve: 2022.12.04. 15:33 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@rcs2003: Durván 10 éve power meter-el edzek. Most van 5 db is otthon. MTB-n is van. Ősztől tavaszig azzal edzek leginkább (országúton). Van időfutam bringám is. Több is. Hidd el, tudom mit írok! De mindegy. Gondolj, amit akarsz a számokról, nincsen jelentősége. FTP-met nem írom, mert mezei halandó számára értelmezhetetlen, de az óraszám is amit ebbe már beletettem az életemben. Ez meg nettó hülyeség: "Ő megy időfutam bringával 36-37-es átlagot 70-80km-en át folyamatosan, montival ugyanez neki 33-35 között." Ott valami akkor nagyon nincsen rendben! (Értsd: túl kicsi a különbség!)

Elküldve: 2022.12.04. 15:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@rcs2003: Nincs igazad, mert elolvasom. Van egy magyarázatód arra, hogy miért olyan a teljesítményem amilyen, de ez nem add választ arra, hogy évről évre miért lassulok. Ha a szervezettem beállt egy bizonyos teljesítményre, akkor nem kellene lassulnom. Sőt, a több szint és megtett km után én javulást vártam. pld km-ben 2000km többet tekertem mint tavaly.

Az életkorral takaródzhatom, hogy amiatt, de ez nem állja meg a helyét, egyrészt vannak nálam időseb kerékpárosok sokkal jobb erőnléttel. Másrészt orvosi, és sport rovatokban is megosztott ez a kérdés. Van ahol egyenesen kijelentik, hogy egy 50es nem feltétlen gyengébb egy 30as-nál.

Természetesen nincs elvárásom sem feléd, sem mások felé, hogy megmondja az okokat. Szimplán csak érdekel a téma, aki akar az hozzászól, aki akar az meg nem.

Elküldve: 2022.12.04. 14:51 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@azaki71: "....keresi rá a válaszokat, pro és kontra, mint én, hogy miért lassulok, miért gyengülök, mi lehet a hátterében...stb."

Kicsit úgy érzem hogy mintha soha el sem olvasnád amiket írok csak mindig ugyanazt szajkózod anélkül hogy felfognál bármit abból amit neked mondok. Mindig ugyanoda lyukadunk ki és mindig ugyanazt kell válaszolni rá, mindhiába. Szóval most még utoljára leírom, aztán én befejeztem ezt a részét. Remélem felfogod.

Az van a hátterében hogy:

  1. nem vagy már mai csirke

  2. Az a helyzet hogy ha mindig ugyanazt a rutint nyomod hosszú éveken át, akkor a szervezeted ahhoz szokik hozzá viszonylag rövid idő alatt és onnan sosem fogsz tovább lépni ha nem változtatsz valamit. Mivel nem edzettél sose tudatosan csak "túrázgattál", sosem próbáltad magad tematikusan felépíteni bringás szempontból, így megrekedtél azon a túrázós edzettségi szinten amihez hozzászoktál. De ezt is már kb ötvenszer elmondtam neked, ha fejlődni akarsz akkor bele kell tenni nagyobb erőt, több időt, heti 6-10 órát alsó hangon. Egyszerűen ez NEM MEGY MÁSHOGY. Tudom ez lehetetlen mert nem érünk rá mindanniyan minden nap 2-3 órákat ezzel tölteni, nekem a legjobb heteim sem voltak hosszabbak 5-6 óránál az elmúlt években.. egyszer volt egy 41 órás hónapom két éve, mikor leállás volt a munkahelyemen hetekig és mivel a gyerekek az oviban, így marhára ráértem minden nap :) Nem is fejlődtem nagyon semmit azóta sem erőben, sem állóképességben. A technikám és a magabiztosságom kicsit javult a lejtőzések kapcsán de ennyi.. hegyet, érdemi szintkülönbséget is szó szerint csak akkor látok mikor versenyre megyünk, szóval semmilyen módon nem tudom a lejtőzést, mászást gyakorolni egész évben. Hát, ez van. Azért próbálkozom.

  3. síkon te is mennél 27-es átlagot simán szerintem. Mikor a Balatonon bringázok nyáron egy hétig (nyaralás alatt), akkor szoktam durván kínlódni azokon az alig látható finom emelkedőkön amik az északi parton vannak. Rögtön lent van az átlagom nekem is a béka segge alatt, pulzusom meg folyamatosan a közepes-magas tempó zónában. :) Ez ilyen

Elküldve: 2022.12.04. 14:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@Makky: ha a 30-as tempó mtb-vel 200W felett van, akkor én simán végezhetnék minden maratonon a top 40-en belül. Mégse így történik. :D A valóságban 160-170W lehet a 30-as tempó montival, ha nem vesszük figyelembe az ellenszelet, öltözék aerodinamikai jellemzőit, stb. Van egy triatlonos ismerősöm, 280W bringás FTP-nél tart. Ő megy időfutam bringával 36-37-es átlagot 70-80km-en át folyamatosan, montival ugyanez neki 33-35 között. És ez csak keményebb tempó, nem "fuldoklós" treshold.. (ugye triatlonnál hosszútávon kiartott egyenletes tempóra gyúrnak leginkább minden diszciplinán belül, ilyen a sportág természete) Alap utazósebessége kb annyi mint nekem a maximumom amit 10 percig bírok és kipukkanok. Másik távoli szegedi ismerős straván, 270-280W között van, neki outival a 34-35km/h az átlag több órán át folyamatosan. Egyszer kipróbálnék egy hajtókaros vagy pedálos wattmérőt, csak kíváncsiságból. A görgőmön ugyanis a 180w is csak szenvedősen megy 5-10 percig... 200W max 2 percig, de aztán rá is kell pihenni :) ez a számok erdeje. Félre ne értsetek, nem vagyok ráizgulva ennyire a számokra, csak valami egyetemesebb leíró változóhoz muszáj viszonyítanom magam, mert az kevés hogy évente azon a pár befutólapon hanyadik helyen érek be. Ott a technika is betesz a lejtőzések meg sokszor a sár miatt is, nem csak tisztán az erő-állóképesség számít.

Elküldve: 2022.12.04. 14:01 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@zscs: akkor ēdzUnk otthon felfogatott hatso kerekkel ugyanannyi erteme van(meg menet vagy sambeszel ein s);)

Elküldve: 2022.12.04. 12:44 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

Amikor aggódásom fejtem ki, hogy lassú vagyok az pont azért van, mert évről évre több km és több szintet tekerek, vagyis erősödőm kellene, de nem, mert ennek ellenére lassulok, még rövid távokon is.

Az én tartós utazó sebességem MTB vel aszfalton 20km/h, a 30km/h sebességet síkon max 1km távon át bírom. De az emelkedőkön is érzem a visszaesést, mert ahogy telnek az évek, egyre könnyebb áttételeket kell használnom ugyanazokon az emelkedőkön.

Elsősorban magamhoz viszonyitok, 3-4 évvel ezelőtt ugyanezzel a kerékpárommal még 23km/h volt az utazó sebességem. A másik az bemelegedési idő drasztikus megnyúlása, mert most azt tapasztalanom, hogy 50-60perc kell, amikor is azt érzem, hogy hű, megjött az erő, most tudom neki jobban nyomni.

Szó, szó, az ember érzi, tapasztalja önmagán a a változásokat és abból következtetéseket von le, ill keresi rá a válaszokat, pro és kontra, mint én, hogy miért lassulok, miért gyengülök, mi lehet a hátterében...stb.

Elküldve: 2022.12.04. 10:50 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@Makky: jól írod!

Vicces, a sebesség vagy 10 éve nincsen kint nekem sem. Viszont a Watt és a HR az igen, ahogy a Lap Time, Lap Power és az eltelt idő szintén. A többi csak felesleges sallang.

Elküldve: 2022.12.04. 06:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@rcs2003: Pedig kemény! Ahhoz már kell power rendesen. De az is lehet, hogy körhátszeled volt! :) Egyébként meg a powert kell nézni és nem a sebességet, ha a teljesítményre vagy kíváncsi. Persze full hobbi szinten azért drága, nem éri meg. De a 30-as tempó MTB-vel, még slick-el is, bőven 200W fölött van! Ha gyorsan akartok menni és az átlagra "gyúrtok", akkor menjetek időfutam bringával! :) Azzal ugyanilyen power-el, akár 40-el is mehetsz! :) Ha bárkinek bármit is számít a sebesség. (Nekem még a kijelzőn sincs kint az órámon, mert semmi jelentősége számomra...)

Elküldve: 2022.12.03. 22:57 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@zscs: nincs ingyen ebed csak a “topmaratonokon” volt;)

Elküldve: 2022.12.03. 20:59 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Dehogy kemény. Nem a legbunkóbb traktorgumival kell menni. Én sehol nem vagyok az amatőr sportolókhoz képest sem, maratonokon is az élmezőny után 30-40 perccel szoktam beérni. Tavasszal simán lenyomtam 60km-t oda is vissza is, (a városi részeket leszámítva) végig 30+ átlaggal. Persze síkon. Viszont ez felett szinte rögtön elfogyok. Már annyira fog a menetszél akármit is csinálok hogy nem birom vele a küzdelmet. :)

Elküldve: 2022.12.03. 20:15 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@azaki71: MTB-vel azért kemény a 30 km/h. Akár még elite/pro szinten is. Semmi gond, ha megelőznek - az a lényeg, az ember élvezetét telje abban, amit csinál -vagy utána érezze, hogy volt értelme. Egy "junk world"-ben élünk, mindent azonnal akarunk, de az evolúció és a világ nem így műkdik. Újra és újra be kell fektetnünk az energiát mindenbe. Nincsen ingyen ebéd. ;)

Elküldve: 2022.12.03. 18:42 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@azaki71: evvege van mar csak a karacsonyra hajrazok”versenyeznek” szerintem az ebike še szegyen annyira a volt edzomet versenyzotarsamat lattam ma Nagy szenvedon vizszintes uton ebikkal erolkodni;)

Elküldve: 2022.12.03. 18:34 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@azaki71: Én outival nem megyek síkon 30 kph átlagot. :O Maximum hátszélben.

Elküldve: 2022.12.03. 17:16 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Nem unalmas, nekem is ez az egyetlen platform kb :D Egy ismerősöm sincs akivel lehetne ilyesmiről. Sőt igazából ismerőseim sincsenek túl nagy mennyiségben.

Elküldve: 2022.12.03. 16:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@rcs2003: Vagyis mindenkinek meg van a maga elvárása, neked az hogy edzett legyél és te is tudj akár 30km/h utazóval tekerni aszfalton. Nekem meg az, hogy a sok kerékpározás és adjon olyan állóképeségett, hogy kicsit jobb legyek mint egy átlag nyári kerékpáros és adott esetben azért ne hagyjon már el egy másik túra kerékpáros :-) Vagy valami ilyesmi.

Bocs ha unalmas a téma, de nem igazán tudok máshol ilyenekről másokkal beszélgetni.

Elküldve: 2022.12.03. 14:10 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Ezt már milliószor kitárgyaltuk másik témában, eléggé összetett a "lassúvagyok-megelőznek" dolog fizikája. Lehet hogy csak direkt belegyorsított(versenyszellem, stb) és amikor már nem láttad akkor meg simán kiköpte a tüdejét és azóta lázas betegen fekszik otthon. :) Mivel elmondásod szerint sosem edzettél tudatosabban, csak úgy tekeregtél és élvezted a természetet, így teljesen természetesen az következik hogy az ilymódon szerzett fittséged is csak amolyan "tekergős-túrázós" fittség. :)

Elküldve: 2022.12.03. 12:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@rcs2003: "ugyanolyan nehéznek érződik a 30km/órát tartanom folyamatosan hosszabb ideig síkon(mondjuk 2 órán át) montival aszfalton mint évekkel ezelőtt. Másoknak meg ez a beszélgetős tempója " Eszembe jutottak a fenti soraid, ugyanis ma nyomtam neki, aszfalton MTB-vel, a pulzusom a max tartományban, a tüdöm ég és mégis alig haladok, erre mögülem megelőz egy kerékpáros, trekkingel, könnyű csomagokkal és végül úgy el megy, hogy utol sem bírtam érni, csak nőtt közöttünk a távolság. (hagyományos trekkingel volt.) Na ez az igazán demotíváló!

Most tényleg ennyire "gyenge" vagyok, vagy az én MTB kerékpárom lassú, mivel sose voltam vele gyors (geometria?). Kell szereznem kölcsönbe egy másik bringát és ha azzal is lassú vagyok akkor egyértelmű. De ha én vagyok ennyire lassú akkor tényleg el kell gondolkodnom az E-bike kerékpáron, mert ennél több időt nem fektetek a kerékpározásba és a mellé a heti 3 alkalmi beltéri kiegészítő edzések számát sem akarom növelni. Én nem készülök versenyezni, de egy jó kondíció fenntartása nálam mindig cél. Aztán azt is remélem, hogy a lassúság okai között nem szerepel egy háttérben meghúzódó szervi vagy érrendszeri probléma.

Elküldve: 2022.11.29. 22:30 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@rcs2003: bocsesz igen nemvagyok regi Forum Tag…

Elküldve: 2022.11.29. 21:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@Cadre Allage: te ugye nem régóta internetezel? Gondolom ezt abból hogy nem igazán sikerült átláthatóan és értelmesen kommunikálnod ezeken a felületeken. Sokszor zagyvaságnak tűnik amit írkálsz ide-oda.

Elküldve: 2022.11.29. 21:11 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@azaki71: bocs csak így tudtam hozzászólni-nemtom hol a helye

Elküldve: 2022.11.29. 20:59 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Cadre Allage: Hát nem én írtam, az tuti!

Elküldve: 2022.11.29. 20:48 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@azaki71: kamu chatbotos Antonio silas próbálkozik az" országba befektetni és hozzá becsületes partnert találni-"ez ugye kamu?!?:)

Elküldve: 2022.11.29. 20:38 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@Cadre Allage: itt nálunk sok "rőzseszedő néni a hegyen";)))

Elküldve: 2022.11.29. 16:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@Cadre Allage: mennyi volt az össz Indulok szama?!?

Elküldve: 2022.11.29. 16:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@rcs2003: Viszont tetszetta Palya sok lefele volt benne….

Elküldve: 2022.11.29. 15:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@Cadre Allage: kormányra volt rögzítve, vízálló tokban. Annak ilyen hangja van. Plusz a kamera amit használtam is egy hulladék volt (8kHz audio mintavételi freki... aki kicsit is ért hozzá rögtön tudja ez kb mit jelent)

Elküldve: 2022.11.29. 15:17 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@Cadre Allage: Túlélőverseny volt. Ha nincs hőség, akkor szakadó eső van. Mind a kettő nehéz. Ez a 2019-es Balaton Maraton hosszútáv volt. Lehet, hogy előszedem ezeket az írásokat, hogy egy helyen legyenek.

Elküldve: 2022.11.29. 14:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@rcs2003: olyan hangout ad ki a videod mintha Vegig Te mennel ebike-kal,az Erdoben nincs “szelzaj”ami Vegigkiserte Volt a Videodat;)

Elküldve: 2022.11.29. 14:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@fpeter: Kemény vagy! Gratulálok a kitartásodhoz. Azt gondolom az ilyen versenyre csak az menjen akit szponzorálnak, mert megsz és tönkretesz mindent a dagonya.

Elküldve: 2022.11.29. 13:59 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 379

@fpeter: ez milyen verseny volt,amugy van meg topmaraton/nem tudtam?!?ilyenkor nem Evvegi leallas van?!?:() Gratulation a versenyert

Elküldve: 2022.11.28. 17:19 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Gratula így utólag is :D Én sajnos elmentem még lecsapatni is bicajt a Volán-telepre, de nem kellett volna. kb 1 órát álltam mire sorrakerültem. Életem legrosszabb bicajos élménye volt. Ráadásul előző nap még tömtem magamba a gyógyszert mert egy kis nyirokcsomó bedagadásos felső légúti cuccot sikerült összeszedni a hét elején. Na de legalább van miről sztorizgatni.

Elküldve: 2022.11.28. 15:52 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@rcs2003: Strava szerint 10,9km átlagú volt a verseny. Egy kis sztori, aki szeretne nosztalgiázni.

Hétvégi élményleírás:

Főbb adatok: 550 km autózás 3 nap alatt, 12 mm aznapra jósolt csapadék, 8 fok garantált hőmérséklet, 56,9 km sártenger leküzdése mintegy 5 óra alatt, 3 óra házimunka, hogy újra viselhető állapotba kerüljenek a ruhák.

Szombat délelőtt szerencsére sikerült Szabival átgumiztatni a bringát. A fast trak amolyan papírvékony külső volt, igazi defektmágnes. Ráadásul a külső oldalsó mintázata sem volt valami életbiztosítás kanyarokban. És a másnapi előrejelzések azt mutatták, hogy minden tapadásra szükségem lesz. Délután lekocogtam Veszprémbe, ahol besötétedvén már elkezdődött az esőjáték. Mivel ide jártam egyetemre, nem hagyhattam ki a VEN konceretet. Az est folyamán Follow the flow adott elő modern zenét, majd egy német csávó elektronikusat. Mindkettő nagyon tetszett. A fényeffektusok remekül megvilágították a fátyolként lezuhanós esőcseppeket. Ez volt az első tuc-tuc koncertem a szabad ég alatt és sokkal jobb volt, mint egy kis terembe besűrítve lenni. A korai kelés miatt 23-kor zárt számomra a koncert. Hajnali 4-kor azért felébredtem az esőre és sajnos reggel sem kimondottan tavaszias időre ébredtem.

Viszonylag korán odaértem a verseny helyszínére. 10-kor szántam rá magam, hogy leakasszam a bringát/felakasszam magam-ra a ruháimat. :-) Nem nagyon kellett azon gondolkodni, hogy mit vegyek fel. Mindent felvettem, amit csak lehetett. NW téli spd cipő, térdmelegító, lábmelegítő, betétes nadrág, aláöltözetnek trikó, rá kerékpáros mez, arra thermo mez, majd esőkabát téli sapkával, nyaksállal és kesztyűvel kiegészítve. A bemelegítést az autóban végeztem el. Még a szemüvegemet is lekezeltem autó szélvédőjére való cuccal, hátha kevésbé tapad meg rajta a sár/víz. A speaker szerint Hosszú Katinka lesz a felvezető ember. Én próbáltam mindent megtenni azért, hogy tartsam majd vele az iramot.

A pálya talán a 2016-os balatonfűzfői nyugat maraton kupához volt hasonlítható. Azzal a különbséggel, hogy ott rövid távon indultam. Ez a verseny a top maraton sorozat része, és elhatároztam magamban, hogy végigcsinálom a hosszútávokat. Egyébként valószínűleg nem indultam volna el. Hosszún biztos nem. Csináltam már pár versenyt az elmúlt években, de ez különösen embert próbálónak bizonyult. Az első holtpontom az első frissítőállomás után következett az emelkedőn. Akkor nem igazán forgott el a lánc. A lankásabb emelkedőkön fel lehetett tekerni, a hosszú, meredekeken a felázott talaj miatt gyalog volt érdemes menni. Az utak szerencsére kellően szélesek voltak. Ha lehetetett középen mentem, hogy megcsúszás esetén lehessen valamelyik irányba korrigálni. Mentálisan nagyon megviselt, hogy állandóan erre kellett figyelni. Volt pár necces eset, de szerencsére az első gumi mindig kihúzott a bajból. Az sem könnyítette meg az ember dolgát, hogy emelkedők/lejtők váltogatták egymást. Felfele is lassan lehetett menni, meg lefele is. Ahol sík lett volna a pálya, ott meg viharos szembeszéllel találkozott az ember. A verseny második felében kicsit aggódtam, hogy nem érek be szintidőn belül. Ez volt a max. teljesítményem, így engem az se zavart volna, ha idő előtt véget ér a verseny. Utána már a végére fókuszáltam. Emlékszem előző évekről milyen jó erdei ösvény vezetett le a városba. Most egymás után kétszer is sikerült eldőlnöm a bringával. Beérkezés után insant átöltözés és melegedés. Két táska koszos ruha összegyűjtése után kerékpármosás. Mire beértem a tésztapartira az emberek nagy része elszállingózott. Az étel viszont nagyon jól esett. Verseny közben nem igazán ment le szilárd falat. Csak gél, gyümölcs és izo ital. Az első frissítőpontnál a narancsszeletekre rögtön rávetettem magam. Utána próbálkoztam egyébbel is, de végül a hozott gél vált be.

Mégérte? Anyagilag abszolút nem, élvezeti faktora meglehetősen alacsony volt, egészségmegőrző hatása nem volt, a kerékpár alkatrészeinek nem tett jót (remélem kárt nem szenvedett), a ruhák élettartamát sem tolta ki. Ami nem öl meg az megerősít alapon, ha nem szedtem össze semmilyen betegséget, akkor megérte részt venni a versenyen.

  1. hely a 9 beérkezett titánból

Elküldve: 2022.11.28. 15:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Dehogy indították együtt! Ők hamarabb indultak és középtávot mentek ezért simán utol lehetett őket érni.

Elküldve: 2022.11.28. 08:26 zalcsi 

  • zalcsi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

@rcs2003: együtt indítják az e-bike-osokat a sima montisokkal? kicsit egyenlőtlen verseny feltételek.

Elküldve: 2022.11.27. 17:12 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@fpeter: Én csak bátorítani tudlak, vágj bele, kezd el, más nem új élményeket fogsz szerezni.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!