Hogy telt a 2022 évetek?

101-136 (136 hozzászólás)

Elküldve: 2022.11.27. 15:36 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@Cadre Allage: es allitolag nagyon Jo volt-Voltak szponzorai is…!!!

Elküldve: 2022.11.27. 15:24 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@fpeter: Volt osztalytarsam triatlonozott zelinuj Gabriella;)

Elküldve: 2022.11.27. 01:37 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 336

@azaki71: 750 m úszás, 20 km bringa, 5 km futás azért teljesíthetőnek tűnik. A hosszabb versenyeknél már csak az egyik szakág feladja a leckét. Fene futna 180 km után letekerése után még 40-et. :O

Elküldve: 2022.11.26. 19:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Két éve volt olyan a Bükkben. Ja és 2019-ben a Balatonon. Na olyat pl. SOHA TÖBBÉ. Az pokoli volt. Szó szerint végigszenvedtem, gyalog, araszolva a 45km-t. 3-4 fokban, viharos szélben, esőben, dagonyás sárban, egy defekttel félúton, tökig átázott ruhával. Első "nagyobb nevű" maratonom volt, úgyhogy muszáj volt végigkínlódni, az izgalom, a befizetett nevezés+szállás+stb miatt. Ma már rajthoz sem állnék olyan körülmények között. "Mindössze" a középcsapágyam lett kuka meg egy többnapos komplett bicaj szétszedés-összerakás kellett, mert úszott a sárban mindene kívül-belül. Szóval nem ér ez ennyit. :) Hát még ha szervízbe is vittem volna akkor asszem félhavi fizut el is vitt volna, de szerencsére mindent meg tudok javítani rajta.

Elküldve: 2022.11.26. 19:19 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Durva, az ilyen minek megy versenyre, mégis mire számít ott?

A tegnapi sárban "ki tudja jobban cibálni" a tekerhetetlen és tolhatatlan kerékpár versenyt lehetet volna csak rendezni. Az már nem is verseny, csak kínlódás az elemekkel.

Elküldve: 2022.11.26. 18:48 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Nem. Versenyen más. A mindennapokban viszont soha nem szívatom magam ilyesmivel. Max 1-2 alkalmat csinálok magamnak egy évben hogy ne felejtsem el milyen ha kedvezőtlen körülmények között kell tekernem. Ezért mentem párszor direkt tavasszal esős időben, vagy épp nyáron a 39 fokokban. Ha erős nem is vagyok, de legalább a szélsőséges körülmények ne lepjenek meg éles helyzetben :) Szerintem sokat számít ez is. A Bükk maratonon megelőztem egy e-bike-os köcsögöt mert gyalogtempóra lassított mikor átment a pocsolyán. Pont akkor értem oda 30-40 közötti sebességgel és átrongyoltam a vízen, magam is lecsaptam meg őt is. Versenyen ez előfordul, ott voltak a seggemben, nem játszhattam túrázósdit. Erre kisvártatva utánam jött az emelkedőn(mert lefelé nem tudott volna utolérni, ahhoz kis képesség is kéne,a villanymotor hába) és beszólt hogy meg akar majd verni vagy lerugni a tököm a parkolóban vagy valami ilyesmi ha beérünk a célba. :D Aztán ott túrázgatott még pár percig mögöttem, váltottunk még jó pár keresetlen szót, én azért próbáltam humorosra venni mert nem szeretek konfrontálódni ha nem muszáj, pedig elküldtem volna szívesen a jó édes anyjába az ő hangneméhez igazodva. Majd egyszer megunta hogy csak tötymörög az elektromos szarján és elment. Tipikus fox ruhás ebike-os kövér beképzelt köcsög volt. Utálom az ilyeneket. Nem tudom mire számított amúgy egy montiversenyen a Bükkben. A cél előtt párszáz méterrel még nyomtam egy jó kövér előre tervezett sprintet, két embert ott előztem vissza, a fenti ebikeos köcsögöt is majdnem utolértem, pár méter híja volt. Dehát az ebike az ebike. A cél előtti közvetlen kis füves emelkedőn már nem tudtam felvenni a villanymotorral a harcot :) Na, ez csak úgy kikívánkozott most a saras téma kapcsán.

1:32:20-nál nézzétek meg: Bükk Maraton 2022

Elküldve: 2022.11.26. 18:02 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Nem félsz, hogy megint dagonya lesz?

Úgy néz ki, hogy egy másik használt váltó kanalizálásával sikerült megmenteni a váltómat. Felrakás után kellet a vált kanálon kicsit igazitani, de úgy néz ki, hogy megúszta komolyabb sérülés nélkül. Teszt útra most nincs időm, mert közbejöttek dolgok.

Elküldve: 2022.11.26. 14:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Valamit muszáj lesz csinálni mert áprilisban Zselic maraton.

Elküldve: 2022.11.25. 21:23 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Azért ne temesd magad, nálam a két és fél hét kihagyása új energiákat adott. Néha kell a szünet és ha Januárban kezded újra akkor is még simán fel tudod tornászni magad egy erős szintre.

Holnap leszedem a váltot és ha menthető akkor szétkapom és eszközlök rajta egy full takarítást és szervizt. Aztán marad az aszfalt amíg nem lesznek megfelelőek az erdei és föld út viszonyok.

Elküldve: 2022.11.25. 21:07 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Használd az aszfaltot erősödésre. Az erdőben pedig lehet kamatoztatni a sima utakon elért fittséget. Én alapvetően montis lennék de javarészt aszfalton megyek(azaz mentem amíg volt motivációm). Kikapcsol, egyfajta meditációnak felel meg ha sokáig tekersz folyamatos intenzitással.

Elküldve: 2022.11.25. 19:14 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@fpeter: Jó dolog a tritalon, de sokat kell hozzá edzeni, rengeteg időt kell rá áldozni. Volt jó pár közeli triatlonos ismerősöm akik mentek Iro Man-ra. Motizással az a baj, hogy hiába jó az idő ha sár van, lényegében csak a nyári száraz időszak az, amikor érdemben lehet motizni. Már az sincs mint régen, hogy télre lefagya talaj, így egyre többet kell aszfalton tekernem, ami sajnálatos mert Erdő mániás vagyok.

Elküldve: 2022.11.25. 18:50 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 336

@azaki71: Én kacérkodom a triatlonnal. Megszeretnék majd tanulni hatékonyan úszni. És valami bébi távot teljesíteni. Az ilyen fél/teljes távú ironman az nem hétköznapi embereknek való.

Elküldve: 2022.11.25. 17:32 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Áh. Sarazni soha. Nem ér annyit. Max versenyen. Ott nincs más választás. :)

Elküldve: 2022.11.25. 17:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Két és fél hét után ma felültem a Montimra és voltam olyan hülye, hogy hosszú erdei útra indultam. Végig ragadós, tapadós sár, amiben sokszor tolni sem tudtam, így kínlódtam közel 40km távot és már elég messze voltam az otthonomtól és próbáltam eljutni (elvergődni) az erdő mélyéből a legközelebbi aszfaltos útig amikor is beütőt az amire végképp nem számítottam, ugyanis a sártól már nem látszó hátsó váltóm beszedet valamit ami letörte azt. Ennek következtében 40km távolságra az otthonomtól az erdő mélyén a sárban ott maradtam. Fixire átalakítani a dagonyába nem volt kedvem, ezért segítséget hívtam, de bő másfél óra tolás várt rám az erdőben a legközelebbi aszfaltos útig ahol fel tudtak venni. Lejtökön próbáltam gurulni de a felhordott sár miatt az se nagyon sikerült. (megj: Hálás vagyok a barátomnak aki elautózott értem és haza hozott.) A kerékpár mosása után sajnálattal láttam, hogy nem csak a váltófül tört el, hanem maga az XTR váltó is olyan ponton sérült, ami miatt valószínűleg kuka, de ez már a holnapi nap döntése lesz, amikor is elviszem a szerelőbarátomhoz.

Elküldve: 2022.11.21. 12:16 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@bl4ckv0id: a Scottnál szívás van ott nem lehet megcsinálni...legalábbis látszatra nem

Elküldve: 2022.11.21. 09:52 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@azaki71: Típusa válogatja. Az igaz, hogy a fékhíd / merevítő, ami gátolhatja a férőhelyet, de például az én telóm típusánál simán egyforma a 26 és 27,5. A beépítési magasság (515 mm - 100 mm rugóút) is egyforma, még a 29"-os változatnál is. A teló egy Suntour XCM30-P HLO olajpatronos, telercsrugós cucc.

Elküldve: 2022.11.20. 17:24 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@Cadre Allage: Ha a 26 vázba 27.5 kereket szeretne valaki, akkor az első teleszkópra kell figyelni, mert az általában abban nem fér el, vagyis teleszkóp csere, vagy egy merev villa kell bele. De 622 (700c) kerék nagyon vékony gumival is beleférhet, youtube-on van pár ilyen átalakító videó.

Elküldve: 2022.11.19. 17:28 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Ami miatt válaszoltam az a "közhelyes facebookra..." szavaid voltak. Nálam az ősz vége mindig elhozza a kiégés és motiválatlan állapotot. A nyár után a szürke napok a sok sötétség, netán a sok eső alapból ezt okozza. A jelenlegi műtétem szintén nem teszi lehetővé a kerékpározást, de én kértem hogy most legyen és ne a nyáron.

Igaz én nem versenyzem, de motiváció mindenkinek kell. Az, hogy most az év végén kicsit kiengedsz, még lehet, hogy jót is fog tenni, a fene sem tudja. A nyáron találkoztam olyan emberekkel, akik csak álmodoznak arról, hogy kerékpározhassanak. Mert már vagy nem teszi lehetővé az egészségügyi állapotuk, vagy mert soha nem is tette lehetővé. Aztán találkoztam olyanokkal is akiknek pld az én kerékpárom egy elérhetetlen árú kerékpár, mert annyira szegények. Ez a tapasztalás nálam nagy motivációt adott és azóta minden letekert km-re, minden megmászott emelkedőre, úgy tekintek, mint ajándék. Ha az idő nem teszi lehetővé a kerékpározást, akkor otthoni torna, súlyzós gyakorlatok, néha csak 20 perc, de az a heti 20perc benti test edzés is edzés, a profik is végzik ezeket, vagyis nem árt. Szóval most úgy vagyok vele, hogy addig kell kerékpároznom, amíg tudok és megtehetem, mert ha a korházban körülnéznek, rengeteg a lepukkant korosztályom béli, és hát soha nem lehet tudni, esni eshet valaki úgy egy erdei úton, hogy többet nem áll fel.

Szóval én meg ezért írtam, amit írtam. Miközben én is lassabb vagyok évről évre és ez valahol aggaszt egy kicsit. Szóval fel a fejjel enged meg magadnak, hogy egy kicsit kiengedj, megállj, ez is hozzá tartozik az emberi természethez.

Elküldve: 2022.11.18. 15:43 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Most konkrétan több mint egy hete nem is érek rá tekerni még ha akarnék sem, minden napra jut valami egyéb dolog. Alig látom értelmét bárminek így, a bringaedzésben a legfontosabb a konzisztencia, na az nálam most még ha akarnám akkor se menne.

Elküldve: 2022.11.18. 14:51 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@rcs2003: robidebb intenzivebb edzesesk edzokorok še mennek?!?

Elküldve: 2022.11.18. 06:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

@azaki71: köszi de látszik hogy nem voltál még se kiégve valamiből, sem alkotói válságban (utóbbi ugyan nem sport-kapcsolódású, de hasonló állapot). Nem lebecsülöm a tanácsaidat, csak tudom hogy ezek nem működnek. Szerinted nem volt meg már az összes opció amit felsoroltál? :) Nincsenek amúgy új útvonalak. Ugyanazok a földutak vannak mindenfelé. Tényleg.

Elküldve: 2022.11.17. 16:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: Ahogy gondolod, amkor idősebb leszel, majd nem tartod közhelyesnek. De akkor keress újabb kihívásokat, új útvonalakat...stb, vagy nézz bringa verseny videókat, engem ezek is tudnak motiválni. Ezek csak tippek és nem biztos, hogy neked is megfelelnek, de nem illő mások tanácsait, főleg ha jó szándékúak lebecsülni.

Elküldve: 2022.11.17. 14:26 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@Cadre Allage: Igaz, 27,5" amikor bejött addigra már lehet nem is volt felnifék talán. 28"-nál még létezett V-fék.

Elküldve: 2022.11.17. 13:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@bl4ckv0id: 27.5felnifekest nem is Lattam a 26os tuningolasara gondolas?ami a nagyobbat fogsdja elvileg?!?bocs az offert

Elküldve: 2022.11.16. 20:41 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

@azaki71: köszi de ez egyrészt kevés, a közhelyes facebookra való idézetek hatásfoka 0, másrészt sokkalta inkább lelomboz mint motivál :D

Elküldve: 2022.11.16. 19:47 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

@rcs2003: legyen a motiváció az, hogy van erőd és egészséged tekerni. Mert amikor már nem lessz, akkor már hiába akarsz tekerni.

Elküldve: 2022.11.16. 18:48 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@Cadre Allage: A legtöbb modernebb geós 26-osba (2010 körüliektől) belefér. Valamelyik 28"-os kereket is simán befogad. Trek, Diamondback, Wheeler, Merida vázakat láttam már így tuningolva.

A sártűréssel semmi gond, mivel a 26-os és a 27,5-ös kerék között kábé 1 cm különbség van sugárban, 2 cm átmérőben. Az én vázamban a 26-os kerékkel (24 mm-es a felni szélessége), amin 50 mm széles (50-559 ERTRO) gumi van (1,95"), van még 5-6 cm sárférőhely. A teleszkópoknál is sokszor ha van V-fék, akkor csak a tüske magassága a különbség a papucshoz képest. Csak tárcsafékes verzióban van amikor megegyezik a 26" és 27,5" (egyforma a beépítési magasságuk is).

Elküldve: 2022.11.16. 18:10 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@Cadre Allage: mivan a sarturessel

Elküldve: 2022.11.16. 18:09 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 416

@bl4ckv0id: nemtudtam a 26os vazba belefer a 27.5ös es Milan a sarturessel?!? Udv

Elküldve: 2022.11.16. 15:41 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 250

@azaki71: Nekem bicikli fejlesztéssel ment el az év. Az átmenetileg használt régi olasz, munkábajárós MTB-ről átraktam amit lehetett az új vázra. Maradtam 26"-os keréknél, mivel terepre nem járok. A vázba belefér a 27,5-ös kerék, így át lehet állni rá bármikor, tárcsafék miatt a V-fék sem korlátoz. Szép apránként fejleszetettem, a Tourney helyett jött az Altus váltás. A menetes kerék helyett tárcsafékes, kazettás kerékszett. Ideiglenesen egy retro Bontrager Race Disk szettet használtam, de nem vált be. A 28 küllő nem elég a súlyomhoz, így el fogom adni. Most végre késznek lehet mondani a biciklit (tényleg!), költeni nem nagyon akarok már, pár szerszámot veszek még.

Másik amiben lett előrelépés az az, hogy vettem egy szerelő állványt, meg szerszámokat, így magam szerelem a biciklit, nem kell szerviz. Egyedül nyomaték kulcs ami még hiányzik.

Tekerés szempontból sajnos az időjárás nem kedvező, bár a meleg jobb egy fokkal, mint a mostani esős, nyálkás, sötét idő. Terepre itt nem érdemes menni, mert az egész Gemenc agyagos és az év nagy részében csúszós sár borítja. Így marad a városi tekerés.

Az árak meg igencsak elszabadultak. Bringa és alkatrész terén is, így sajnos meggondolja az ember, hogy mit érdemes fejleszteni.

Elküldve: 2022.11.16. 15:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Biztos hogy jó motiváció a külföldi versenyzés csak én pl. ezeket nem tudom megfizetni. :D Az itthoniak is neccesek, úgy is hogy autóban alszunk, párizsit eszünk kenyérrel, még így is nehéz kiszorítani a keretőbl sajnos.

Elküldve: 2022.11.16. 12:23 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 336

@rcs2003: Szerintem remek verseny. 2019-ben hosszútávon indultam és másik körre kimenve nagyon rosszul esett a meleg. Idén épp ezért középtávon indultam, ami tartalmazza a finom részeket, de nem gyötri meg úgy a testet. Jövőre lesz XCM összevont maraton (Zselic, Crosskovácsi, Bükk). Megpróbálom majd a hosszútávot teljesíteni. Versenyezni lehetetlen. Profinak, félprofinak kéne lenni, hogy jó átlaggal tudja az ember a hosszútávot teljesíteni.

Kinéztem pár osztrák, szlovén, olasz rendezvényt is. Sokkal népszerűbb külföldön a montizás. Ha motivációhiányban szenved az ember, az itt talál eleget.

Elküldve: 2022.11.15. 22:38 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Asszem én is levonhatom a konklúziót az évből. Az elmúlt évekhez képest sokkal kevesebbszer mentem, rövidebb távokat. Idén még az 5000km edzős távot sem fogom elérni. Munkába járást nem számolom ehhez, de az nem is jelentős már ilyen szempontból. Egyszerűen lassacskán elmegy a kedvem az egésztől. Nincs kivel tekerni, nincs motiváció, ráadásul az idő is egyre alkalmatlanabb tekerni (hideg van, sötét van, nem vezet tőlünk egyik irányba sem kerékpárút, szóval még potenciálisan veszélyes is délután 4 után). Június óta eltört belül valami, mikoris a Crosskovácsin kiálltam a rajt után kb 10 perccel ahogy azt korábban is említettem. Amikor "jobban" benne voltam a bringázásban tavaly és azelőtt, akkor sem tudtam annyi időt tölteni hetente ezzel hogy egyáltalán bármiféle észrevehető fejlődéshez vezessen (max 5-6 óra/hét sikerült általában ami röhejes volumen). Pl. ugyanolyan nehéznek érződik a 30km/órát tartanom folyamatosan hosszabb ideig síkon(mondjuk 2 órán át) montival aszfalton mint évekkel ezelőtt. Másoknak meg ez a beszélgetős tempója ennyi idő után. Nyár vége óta 3kg megint felszaladt. Jövőre szeretnék néhány versenyen elindulni úgy mint eddig is. Kérdés hogy a mindennapi élet iszonyatos drágulása hogyan befolyásolja majd a lehetőségeimet, meg a cimborámét akivel eljárkálok ezekre a megmérettetésekre. Kíváncsi vagyok hogy alakul a jövő év, az idei egy rakás szar lett a végére sajnos. A forró, hosszú nyarat viszont sokakkal ellentétben imádtam. A legemlékezetesebb kánikulai tekerésem egy 75km-es z2 volt 39 fokban. Csak hogy legyen egy kis pozitív is a végére. :)

Elküldve: 2022.11.14. 17:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 902

Crosskovácsin én 10 perc alatt megfőttem de olyan szinten hogy fel is adtam. Még a felvezető kör sem volt meg így. De legalább láttam egyszer a mezőny végét meg a pici gyerkőcökkel az apukákat mini távon csapatni, szóval volt egy-két érdekes tapasztalás is. Iszonyú meleg volt az idei nyár.

Elküldve: 2022.11.14. 13:53 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 336

Kerékpáros szemszögből kiváló év volt. A Strava szerint 443 sporttal töltött óra-rekordom idén megdöntésre kerül, hiszen még bő másfél hónap van az évből. Tavaly eladtam az outi bringám, így télen is montival gyűjtötettem a kilométereket. Munka után hidegben, sötétben, csúszós utakon bizony nem leányálom edzeni.

Versenyzés szempontjából vegyes év volt. Több napos bikepacking túrára a jövőben nem megyek nyáron. Maximum magas hegységekbe. A 30 fok feletti hőmérséklet nem fehér embernek való. Már Crosskovácsin alig bírtam a meleget, pedig ott még csak 22 fok volt. A Trophy B-távján meg csak mez nélkül tudtam emelkedőkön tekerni. Pedig akkor már egész jól hozzászokott a testem a meleghez...

Sokat kísérletezgettem bringákkal is: -Vettem egy szíjhajtásos, agyváltós outit -Összeraktam egy ebike-ot eladásra, amit a mai napig nem tudtam eladni -Összeraktam egy downhill bringát, amit egyszer mindenkinek ki kell próbálni. Downhill pályákhoz nincs meg az ügyességem, de enduro pályákon szuper biztonságérzetet ad. -Elektromos váltó szintén igazi csemege volt.

A kerékpár piac árai nagyon elszálltak. Szinte csak és kizárólag leárazott termékeket érdemes megvenni.

Elküldve: 2022.11.13. 18:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 697

Előszór is a globális felmelegedésnek köszönhetően alig vannak nulla fok alatti időszakok, lényegében egész évben jól lehet kerékpározni, kivéve annak aki 30+ hőmérsékletet nem tolerálja. Szerencsére edei kerékpározom, ott nyáron is elviselhető a hőség. A megtett km és szintek száma nőtt, de az átlag tempóm csökkent, még rövid távokon is, továbbá az emelkedőket is nehezebben húzom be, a kritikus emelkedési százalék, ahol már az áttétel sem segít rajtam az a 20-22% emelkedő, azokon max 10-15m tudok kitekerni és utána már tolnom kell a kerékpárt. Amiben javultam az a hosszabb távok megtétele, ez annak is köszönhető, hogy sokkal jobban figyelek a kerékpározást megelőző és a közbeni étkezésekre. A max 5-6órás 70-80km távú kerékpározások amire még azt mondom, hogy kellően élvezhető és feltölt, a 100km már számomra nem egészséges. Még mindig a 26er MTB kerékpárommal tekerem le az útjaimat, ezekből az utakból kb 2 – 2.5óra mindig aszfalt, mert oda kell érnem az erdei környezetbe, aztán onnét vissza. Télen ezért max 1óra az erdei szakasz és 2 óra az aszfalt, míg nyáron az erdei szakasz 3óra vagy feletti, útvonala válogatja. Pont ezért nehéz lenne egy másik kerékpár választása, mert imádom az erdei ösvényeket, de mert a kerékpárral háztól, házig megyek, sok az aszfalt is. Minden évben felmerül a Gravel, mint lehetőség, de amíg nem tesznek a fenekem alá egyet amit ki tudok próbálni terepen is, addig nem szándékozom kiadni érte százezreket. Másik opció, hogy egyszer amikor már még jobban kifognak rajtam az erdei emelkedők, egy „könnyű” E-mtb, de ez egyenlőre fantazmagória, különben is utálnám fákon átemelni, vagy ha épp tekerni akarnák, de elfelejtem feltölteni az akkut, persze élmény faktora is bőven lenne, ezt tudjuk. Mint minden évben, most is felfedeztem újabb kerékpározható és nem kerékpározható erdei utakat, ösvényeket. Összességében remek kerékpáros évem volt, telhessen elegedet vagyok, amerre és amit útvonalakat akartam, azokat bejártam. A legmenőbb az egészben, hogy amikor összefútok nálam fiatalabb kerékpárosokkal, még mindig harmincasnak néznek, mikor már 50_is elmúltam.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!