Illegális leejtőzés, avagy mi jobb?

51-100 (187 hozzászólás)

Elküldve: 2011.05.12. 21:25 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Majoros Tibor: lol! azért koppant a lada a tonnányi fával XD büdöscig...

Elküldve: 2011.05.12. 21:13 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

az tényleg durva amit sóstón müvelnek!!!

Elküldve: 2011.05.12. 21:08 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Majoros Tibor: ez előzőben 2db link van XD

Elküldve: 2011.05.12. 21:07 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

sztem nem baj ha nézik, ezért fórum...a lényegen nem változtat, emberek vagyunk (máraki XD) De ha lefújják a bringást mert kárt tesz... akkor ezt ki engedte? és mit érdemel? http://www.podolin.net/2008/11/erdsirat.html http://www.indavideo.hu/video/Szabadrablaserdoirtasciganybunozes de nem baj, csak baszogassanak minket, és erről is majd hallgassanak, de ha van vér a pucájukban, akkor ezt is ismertessék...

Elküldve: 2011.05.12. 20:46 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

szóljatok a vaddisznóknak ne túrjanak az erdőbe mert még lefúják őket a végén!!!!!!!!!

Elküldve: 2011.05.12. 20:40 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

ha nézik ezt a fórumot akkor üzenem nekik hogy egy jo four cross pálya se ártana xDD

Elküldve: 2011.05.12. 20:08 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@BF2 hungarolada: jaja, aztán megint érvelni próbálnak azzal, hogy nyugodtan el lehet húzni küldöldre. aha najó akkor kezdjük ott hogy nem vagyunk grüswallenbergerék, tehát kb nincs nekünk erre pénzünk és nehogy már a sajt országunkból küldjenek máshova. ez elfogadhatatlan.

Elküldve: 2011.05.12. 20:04 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@skater: ha valami rendesen épített pálya lenne akkor nem lenne gond azzal :) meg az ilyen meredek dolgokat szokás szétfarolgatni...

Elküldve: 2011.05.12. 20:03 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

bocs "erózió"

Elküldve: 2011.05.12. 20:03 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

ezek tuti olvassák ezt a forumot :D de ezek már megint az eróció baromságról beszélnek... idióta barmok

Elküldve: 2011.05.12. 19:47 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

Vissza térve a fujkálásra vajon milyen jogon állítanak meg és főleg milyen jogon fújnak le embereket nyílvános területen???????biztos van erre jogszabály én simán feljelenteném testi sértésért a geciket!!!!

Elküldve: 2011.05.12. 17:04 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@mike gábor: az nem lehet baj :) és igazuk van abban hogy a madarakat lehet hogy zavarjuk, de amikor 2 vaddisznó megindul... vagy vegyük példának a lakótelepi baglyok, vércsék esetét, esetleg a vetésben turkáló madarakat, hajókat követő sirályokat, delfineket...elvileg azokat is zavarja akkor, de nem csak esznek, de engem már lassan nem érdekel, mert ezt meg lehet oldani minden további nélkül, csak senkit sem érdekel, akit meg érdekel az magában kevés, én nem költözök fel semmilyen hegyre hogy riogassam az élővilágot...de pl. ha tom h máj-10től 20ig a nádiposzáta menstruációs naptárában a menszesz jön, és csak nyugodtan tud...akkor nem megyek, ennyire 1xű az egész, aki nem tartja ezt be az büntessék, de amíg nicns erre fogható megoldás addig ne várják azt hogy otthon marad bárki is..szal, sztem ezzel sokan egyet értenek... az pl hogy ugrálnak, építenek ne érdekelje addig őket amíg a cigány fát lop, vagy környezetvédelmi területre építkeznek weismüllerék... majd ha ezek megszűnnek, jogos lesz a követelés...és nem megyünk, de addig KUSS

Elküldve: 2011.05.12. 16:26 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

http://hangtar.radio.hu/share-9-20110511_064440#!#2011-05-11

ez az srácok!!!!

Elküldve: 2011.05.12. 16:00 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

@Majoros Tibor: olyan mint ha nézték volna ezt a fórumot xD

Elküldve: 2011.05.12. 15:39 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

Elküldve: 2011.05.10. 07:15 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

Elküldve: 2011.05.09. 19:53 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Faisst: 30p az messze? én nagyon jól érezném magam ha csak annyit kéne tekerni XD de tőlünk tokaj sacper 30-35km -.- SUCK

Elküldve: 2011.05.09. 15:58 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

@BF2 hungarolada: fogas nekem is mesze van viszonylag..kb 30 percnyire. Viszont kb a 3ashatár lábánál lakom,ami jó:)

Elküldve: 2011.05.09. 15:21 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Faisst: nekem a fogasig fárasztó eljutni :D a hhh már túl messze van, de jó lenne eljutni oda is

Elküldve: 2011.05.09. 15:07 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

3ashatárhegyen nincs basztatás szerencsére...nyugodtan lehet küldeni.. van egy rakás pálya.

Elküldve: 2011.05.08. 23:05 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@kutykurutty: mint a horgászoknál, és sztem ha van kompromisszum, van megoldás is...én személyszerint nem akarok a hegyek közé költözni, csak ha kedvem és időm van egyet leejtőzni akkor ne a sitten éjszakázzak...

Elküldve: 2011.05.08. 23:01 kutykurutty 

  • kutykurutty avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 7

@Majoros Tibor: Na szerintem ez egy jó irány

Elküldve: 2011.05.08. 23:00 kutykurutty 

  • kutykurutty avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 7

@Majoros Tibor: Természetvédelmi területen az élőhely károsítása nem szabálysértés, hanem környezetvédelmi bűncselekmény, így a bűncselekményhez használt eszköz (kerékpár), a bíróság döntéséig lefoglelható. Ez ellen lehet ellenkezni, de nem megyünk vele sokra. Egyébként én csak azt szeretném ha a védett természeti értékek is megmaradnának, nektek lenne pályátok én meg nyugodtan tekerhetnék a túrista utakon, miközben vigyázok a kirándulókra. Na jó éjszakát mindenkinek.

Elküldve: 2011.05.08. 22:59 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@kutykurutty: a védett fajok megzavarására nem csak az ember képes ;) vannak más állatok is... az ember csak 1 minimális tényező az erdő biológiai rendszeréhez képest... ahhoz h valaki megzavarjon 1 költő madarat ahhoz vagy konkrétan a madarat kell piszkálni vagy a fát kell kivágni alóla... ezek közül sztem 1 biciklis se foglalkozik ilyenekkel... de vannak az időjárási tényezők is... amik mellet a biciklisek megint csak elhanyagolható tényezők... lehet én vagyok a hülye... vagy az állatok olyan kifinomultak h zavarja őket pár biciklis?

Elküldve: 2011.05.08. 22:57 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@kutykurutty: szélsőségesen fogalmaztam, aláírom, többynire az állatok egy időben fészkelnek, szaporodnak stb...tegyék közzé...jelöljenek ki pár ösvényt, és sztem lesz látszatja, ha tudjuk h pont akkor miért ne menjünk oda...

Elküldve: 2011.05.08. 22:53 kutykurutty 

  • kutykurutty avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 7

@Majoros Tibor: Szerintem meg nem kéne hagyni a dumát a védett fajokról, mert fontosak. Őket nem nagyon tudjuk arrébb költöztetni, tehát nekünk kell alkalmazkodni hozzájuk. Az igaz, hogy a bringás sokkal kevesebb kárt okoz, mint bármi más, ezért küzdöttem már 20 éve azért, hogy ne bányásszák el a Szársomlyó hegyet. Csoda történt és sikerült.

Elküldve: 2011.05.08. 22:52 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@kutykurutty: de itt semmi nem így megy...senki nem ezt akarta...hogy fújkáljanak, előállítsanak...pereljenek. csak szórakozás..de nem..lesz belőle per, meghurcolás, elkobzás...stb

Elküldve: 2011.05.08. 22:47 kutykurutty 

  • kutykurutty avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 7

@BalageUMF: Két lehetőség van. Vagy vállalkozó épít és te mint vendég fizetsz a pálya használatáért, vagy alakítasz mondjuk egy egyesületet és megcsináljátok a pályát. Én így értettem a saját pénzt.

Elküldve: 2011.05.08. 22:47 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@kutykurutty: pont ezt írtam előbb is, hogy egyeztetni kéne, kijön a főgyík és engedélyez egy hegyszakaszt, amin lehet építeni és mi ott ellennénk, de ehelyett magyar szokás szerint ezek a belteszészesek agresszívan lépnek fel. Ja és pár napja volt, hogy elkapott minket egy ilyen patkány és terepjáróval jött, tehát valami erdészdisznó lehetett és a szarjankó rendőrséggel fenyegetett, de látszólag nem volt nála gázspray, csak egy dagadt böszme véreres akárki volt, tehát ha terepjáróval jön és agresszívan lép fel a patkány alkoholista, akkor én lefújhatom joggal, mert nem természetvédelmi őr, hanem csak egy ócska erdész söpredék. de jelentsen már fel, ha el tud kapni és adja le az arc és hasonló leírást fullface-ben és mezben. kb 20-30 dh bringásra megegyező adatokat fog megadni. akkor hogyan fognak megkeresni?

Elküldve: 2011.05.08. 22:44 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@kutykurutty: am meg... az erdei bringás is az erdőben költ...sok pénzt a bicóra hogy használja, és hagyjuk ezt a hülye dumát...mert senkit sem érdekelnek a fajok, akkor nálunk a sóstói erdőben nem építenének házakat...több hektár tölgytől szabadítva meg az erdőt, ahol köztudottan a szarvasbogár él...szal ez egy igen hülye duma... és leszarom h vki megvette... nem sajátíthat ki senki egy erdőt...

Elküldve: 2011.05.08. 22:42 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@kutykurutty: azért a saját pénz témát kicsit félre értetted :) akik ezeket a pályákat nyugatabbra fenntartják nem olyan emberek akik örülnek h élnek, hanem pénzes vállalkozók akik úgy gondolták h érdemes létrehozniuk 1 sportfalut... azért nem mind1 miről beszélünk :)

de ha azt nézzük h legyen saját pénz akkor hozok neked 1 példát, meg volt a terület, meg volt a pénz, csináltunk szereket és az önkormányzat bevitte bezúzásra mert azt nem ők tetették ki és nem szabványos... aki járt a dunaújvárosi parkba az tudja h ott minden van csak szabvány nincs...

Elküldve: 2011.05.08. 22:41 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@kutykurutty: ha lefúj...akor attól szájbabaszhatom...mondván hogy nem láttam és csak le akartam támaszkodni... csak előttem állt... am. meg mindent el lehet szépen is és csúnyán is intézni, ezt tudjuk jól... lásd britonok és rómaiak...

Elküldve: 2011.05.08. 22:39 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

@kutykurutty: hát igen, így lenne a jó, de ez egy elég nehezen járható út :S

Elküldve: 2011.05.08. 22:36 kutykurutty 

  • kutykurutty avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 7

Tegyünk helyére néhány dolgot. Az erdész és a természetvédelmi őr nem ugyanaz. A természetvédelmi őrök többnyire gyalog teljesítenek szolgálatot, nem terepjárókkal. Nem tanácsolnám senkinek, hogy közfeladatot ellátó személyt lefújjon, mert börtön jár érte. Sajnos tényleg vannak olyan védett fajok, amik magától a zavarástól pl abbahagyják a költést és ezért abban az évben nem lesz szaporulat. Mivel nem tudjátok, hogy ezek a fajok hol élnek nagy károkat tudtok okozni. Vannak olyan helyek ahova még gyalog se megyek be ilyenkor. Egy olyan pályán amin sokan lemennek, tényleg elindul a talaj erroziója. Az erdők többnyire magán tulajdonban vannak, ahol a tulajdonosnak is be kell tartani a természetvédelmi törvényeket. Ti sem örülnétek, ha a kertetekben valaki bármilyen pályát építene. Szerintem a jó irány az lenne, ha összeállnátok, megegyeznétek néhány terület tulajdonosával, a természetvédelmi hatóságokkal és a kijelölt helyen, saját pénzetekből építenétek pályákat. Ez tőlünk nyugatabbra így működik.

Elküldve: 2011.05.08. 22:34 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@BF2 hungarolada: hát..magosa az román fennhatóság... tokaj sztem szebb lesz :) ha sokan vagyunk, és tényleg legyünk, mert csak úgy lehet felhívni a figyelemet, aki regelve van más hasonló lapokon, szórja szét, vagy indítson hasonló témát, és most nincs appelláta, mert ez mindannyiunknak fontos. XC. CC, BMX DIRT DH FR stb.

Elküldve: 2011.05.08. 22:34 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Én vagy Kékestetővel vagy Galyatetővel fogok próbálkozni a nyáron remélem összejön.

Elküldve: 2011.05.08. 22:30 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Majoros Tibor: 1500-ból meglenne a vonat, akkor jó lenne

Elküldve: 2011.05.08. 22:27 TBRider1 

Elküldve: 2011.05.08. 22:25 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@BalageUMF: valakinek másra kellene a pénz XD

Elküldve: 2011.05.08. 22:23 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Vadas81: cs-cs :) amúgy azé' nem pakolták arrébb a köcsög dobotokat, mert ilyen hungarikum, hogy fél évet kell várni az engedélyekre... ezért nem készült el időben az autópálya, Margit híd stb. több évet csúszott az M0-is, mert nem lehet rendesen kisajátítani telkeket

Elküldve: 2011.05.08. 22:20 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Vadas81: de nem lehet mindenkinek szerencséje... nekem mondta 1 képviselő h csináljak pályázatot... oké csináltam + 200 aláírás és meg is lett nyerve és fel lett újítva a pálya... utána mondta h adjak be még 1et fejlesztésre, természetesen azt is megcsináltam... 1 hónap múlva mondta menjek be megbeszélésre, adott 1 levelet amibe az állt h többet ne adjak neki pályázatot mert fel leszek jelentve zaklatásért... azt azóta semmi

Elküldve: 2011.05.08. 22:19 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Elvileg el fogják helyezni a cuccokat, ott monta a faszi, de hogy ebből mi valósul meg az kérdéses

Elküldve: 2011.05.08. 22:18 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

Na lépek holnap folytatjuk mert kelni kell menni kéne dolgozni is. cső mindenkinek!!!

Elküldve: 2011.05.08. 22:17 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Vadas81: amikor láttam a tévében a riportot gondoltam, hogy tőle indulhatott :D

Elküldve: 2011.05.08. 22:15 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Vadas81: asszem már 2006 környékén valami felmérésben megállapították h románia fejlettebb nálunk :)

Elküldve: 2011.05.08. 22:15 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

nekünk is így kéne országszerte!!

Elküldve: 2011.05.08. 22:15 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

@BF2 hungarolada: na mit szólsz ikaruszhoz???? azé ő sem gondolta volna!!

Elküldve: 2011.05.08. 22:13 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

az a baj nálunk se sí se bringa kultúra sincs :D az autósok meg utálják a bringásokat... az mi? ?:)

Elküldve: 2011.05.08. 22:11 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105

én azért írtam romániát mert elvileg ugye le van maradva hozzánk képest!!a a lófaszt előrébb járnak ebben a témában mert látják a pénzt benne

Elküldve: 2011.05.08. 22:09 Vadas81 

  • Vadas81 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 105
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!