Miért ugrik a lánc a Shimano Deore XT fogsoron?

Linkelt termék: Shimano CS-M8100 (Deore XT)
51-100 (110 válasz)

Elküldve: 2022.08.19. 08:47 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

A váltófül körül végül ellenőrizted, rendben-e minden? A nagyobb boltoknak van váltófül hajlító eszköze, amivel korrigálják, ha hajlott. Csak azért írom, mert 3 évig szívtam magam is miatta a montimon, nem értettem, miért nem bírom beállítani a váltót rendesen. Aztán lecseréltem az XTR váltásomat XX1 Eagle AXS-re (ami kifejezetten érzékeny az ilyesmire) és már szemmel láttam, hogy befelé csavarodik a kanál. Persze ez is csak egy lehetőség - érdemes kizárni. ;)

Elküldve: 2022.08.19. 06:17 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza: "lánc"

Elküldve: 2022.08.19. 06:16 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza: Csak jelzés képpen. Teszteltem a bringát, sajnos így is ugrik a pánc a 10-esen. Ez lehet a kopottságából adódóan is, de passz.

Elküldve: 2022.08.17. 19:45 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza: Úgy néz ki, egy hiba megvan. A lánvonal 49mm volt nekem, de a shimano csak 52, 55 és 56mm-rel dolgozik. A spcer, ami 2,5mm került rossz helyre valószínű. Már átraktam a spacert a hajtott oldalra, így ahogy Makky momdja inkább az 5. fogaskerék felé van eltolódva a láncvonal. A spacer megcseréléséhez ki kellett ütnöm a benne lévőt, de ugyan az került most vissza, ami nem szerencsés ugye. Megrendeltem az új középrészt, amint tudom tesztelem. A váltót pedig úgy állítottam be most, hogy a 10-es fogaskerék szélével legyen egyvonalban a váltó alsó állásban. Amint tudom tesztelem és megírom mi lett az eredmény.

Elküldve: 2022.08.17. 12:45 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@rcs2003: Megnéztem a láncvonalat az 1x12-es boost-os bringámon (Sram minden érintett komponens): nekem kicsit a kisebb lánckerekek fele van tolódva az egyenes láncvonal. Szemre alulról az 5./6. környékén tűnik egyenesnek. Meg kéne nézni több bringán is, mert ez lehet, hogy szándékosan van így, de nem biztos. Meg optikai csalódás is lehet persze. :) Mindenesetre jól működik mindkét végállásban is.

Elküldve: 2022.08.17. 12:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@bl4ckv0id: Alföldre még a 2x10 is tök felesleges.

Elküldve: 2022.08.17. 09:01 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@Bisza: Valahol megértem, én is inkább 1x-es rendszert használnék, de szerintem a 2x9-es is jó kompromisszum. Az az igazság, hogy a népszerű 1x11/12 rendszerhez jóval drágábbak az alkatrészek, így sokkal olcsóbb fenntartani egy 3x8-as vagy 2x9-es vagy 2x10-es rendszert. Nekem még sz elavult 3x7 van, mert alföldi vagyok, így overkill lenne egy modernebb hajtás. 3x8 vagy 2x9 van tervben, de fölé nem megyek szerintem. Sokkal kevésbé érzékenyek ezek. A Deore 2x10 lenne nekem szerintem az ideális, így lehet egyszer az lesz. Rövid távon Altus/Acera egyelőre.

Elküldve: 2022.08.16. 14:06 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Elvileg ideális esetben a 6. és a 7. fogaskerék között pontosan félúton kellene egyenesnek lennie a láncvonalnak, igaz?

Elküldve: 2022.08.16. 12:58 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@fpeter: Pont 3mm az eltérés! Ami nem is olyan kevés ám! Főleg, ha valami pont a határon van működés szempontjából, és ugye minél több a fokozat, annál érzékenyebb a rendszer mindenre!

Elküldve: 2022.08.16. 11:38 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@asebestyen: Érdemes ellenőrizni, hogy a lánctányér, vagy a lánctányértartó spider boostos, vagy nem boostos vázhoz készült. EBike-építésnél majdnem belefutottam ebbe a hiába. Lehet csak pár mm az eltérés, de az pont elég lehet az ilyen anomáliákhoz.

Elküldve: 2022.08.15. 11:49 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Bisza: Van fent egy 8 hónapos tartós teszt, de még abban is azt írják, hogy a hajtás lánc megkopott, de még van benne tartalék, de alatta vannak felhasználói hozzászólások és vannak negatív észrevételek, de egyikben sem említenek hátsó sor problémát. Szóval, lehet, hogy simán csak elhasználod a 10es lánckereket, ebben az esetben Makky-ra hallgatnék és fel kell tenni előre egy nagyobb lánckereket.

https://www.vitalmtb.com/features/Shimano-XT-12-Speed-Long-Term-Review,2920

Elküldve: 2022.08.15. 05:36 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Bisza: Ilyen felhasználási célra (Alföld), akkor esetleg vegyél egy nagyobb acél első olcsóbb lánckereket és akkor nem kell hátul a 10-est koptatnod! Ha nem hetente kell cserélgetni, akkor nem nagy macera és ez a legolcsóbb megoldás. (Én mondjuk még gumit is cserélnék, meg esetleg hátsó sort is, de az már más kérdés...)

Elküldve: 2022.08.15. 05:13 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@azaki71: Egyáltalán nem vettem megmondásnak. Csak hálával tartozom hogy egyáltalán próbálsz segíteni. Amennyiben tartósan nem oldódik meg a problémám, valamit lépnem kell, akkor az általad vázolt opció is benne lesz a kalapban. Meg fogom írni, akár csere lett a vége, akár megoldódott a probléma.

Elküldve: 2022.08.14. 20:54 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Bisza: Ahogy írtam nem vagyok megmondó ember, csak egy lehetőséget vázoltam fel. Minden hajtás rendszernek van előnye hátránya. Remélem ha megérkeznek az új fogaskerekek ismét 100%-ban fogod tudni használni a kerékpárt, mindenesetre írd majd meg, hogy miként alakult.

Elküldve: 2022.08.14. 20:44 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@azaki71: aza a baj, hogy nem trendet követek. Ilyen hajtással kaptam a bringát és az alábbiakban ecstelt problémától eltekintve, nem szeretnék már első váltót. Nekem annyira bejönne ez a 1x12-es rendszer, hogy nagyon. Mindig hudom melyik fokozatba vagyok, tudom mennyit váltsak a part előtt ha kell stb. Szóval már nem szívesen térnék vissza a szorzós rendszerre.

Elküldve: 2022.08.14. 20:39 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@asebestyen: Én is így gondolom. A hajtás, minden része cserélve lett. Leginkább azért mert a sima deore váltóval és deore sorral érkezett gépen is ugyan ez volt a probléma 10-es fogaskerékkel. Úgy döntöttem, olyan alkatrészekkel építek egy bringát, amilyennel mindig is szerettem volna. Szépen apránként megvettem a hajtást, a váltót, a koszorút. Amikor minden meg volt, egyben cseréltem mindent. Lemérek mindent ha kell, de nem az én esetem az egyedüli, ahogy túrom a külföldi fórumokat. De megoldást sem találtam rá. Én is úgy gondolom, hogy működni kell, de már tényleg nem tudom.

Elküldve: 2022.08.14. 20:34 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@rcs2003: Nézd, azért mert azt írtam, hogy az alföldön tekertem vele, nem azt jelenti, hogy napi szinten ott használom. Hidd el pontosan tudom mire van szükségem, hosszú folyamat volt mire kiválasztottam és megvettem magamnak ezt a bringát, és lecseréltem a cuccokat. Álltalában a Bükkben tekerek, de most épp az alföldön nyaraltunk és körbetekertük a Tiszatavat, meg elmentem tekerni is, ha már vittem a bringát. Csak azért nem fogok még egy bringát venni, hogy egy évben egyszer elmegyek az alföldre, akkor trekking vagy virsligumis bringám is legyen. Úgy gondolom egy ösztelóssal elmehetek alföldre is tekerni ha kell, meg ha úgy tartja kedvem gangolok le a Bükkben. Viszont az felháborító, hogy egy ilyen minőségű szett már az alföldön is problémát okoz......

Elküldve: 2022.08.14. 17:37 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

Őszintén kívánom, hogy megoldódjanak a kerékpár hajtáslánc problémáid. Amatőr szinten szerintem bővebb elegendő a 10es rendszer, de ha nem akkor 2x10rendszer, tudom, sok szerint ez bűn, hogy :"első váltó hülye vagy???".... Én az alábbi videoban szereplő emberke véleményét osztom, de ahány felhasználó annyi szokás és nem is akarok megmondó ember lenni. De nem kell mindig mások trendjét, sem a gyártok trendjeit követni, mindenki találja meg a neki megfelelő kerékpárt és felszereltséget.

https://www.youtube.com/watch?v=Ew03wbHOHS0

Elküldve: 2022.08.14. 10:33 asebestyen 

  • asebestyen avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 17

@Bisza: Szia! Biztos lehetsz benne, hogy nem a sorral van a baj, mármint amíg új. Ha minden jól van beállítva, akkor ennek tökéletesen kell működnie. Jó lenne tudni, pontosan mit cseréltél és mire és miért, tételesen. Ezek az 1x12-es rendszerek nagyon érzékenyek a láncvonalra pl. Ha beljebb kerül, a vázhoz közelebb a láncvonal pár mm-t (hajtómű lánctányér), akkor sosem lesz jó a legkisebb hátsó lánckeréken. Ha hajtóművet is cseréltél vagy azon lánctányért, én ott kezdeném el keresni a hibát, mióta ilyen sokféle rendszer van, könnyű beleszaladni a pofonba, gondolok itt a boostra, stb., ezek +3, vagy akár +6mm-t is kijjebb viszik a láncvonalat. Aztán ugye a csapágyház szélességétől függ, melyik olyalra mennyi spacer kell a hajtómű és a középcsapágy közé. Ezeket mind ellenőrizni kéne.

Elküldve: 2022.08.14. 09:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Ez már simán csak pénztemető. Inkább gondold át reálisan az igényeid, a képességeid, azt hogy egyáltalán mire akarod használni a bicajt(mert pl. Alföldre túrázni vinni az össztelós hegyi áttételes géped a leghülyébb-legértelmetlenebb dolog amit tehetsz vele) és aszerint építs magadnak hajtást. Most rendeltél még két fogaskereket ami két napot fog bírni. Szerintem teljesen felesleges volt a gyári Deore szettet kukázni. Az XTR lánc megint teljesen felesleges pénzkidobás. De a te pénzed! Költsd! :D

Elküldve: 2022.08.14. 08:03 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza: Most ott tartok egyébként, hohy a rosebiktól rendeltem 10 és 12 es fogat, amit 33 hétre vállalnak. Addig átnézek mindent a shimano oldalán meg a fórumokon is, persze az itt kapott jótanácsokkal együtt, aztán meglátjuk. Most már hiába csinálok/állítok bármit a fogak el vannak kopva. Így nincs értelme. Addig a 10-est nem használom. Köszönöm mindenkinek az észrevételeket.

Elküldve: 2022.08.14. 07:51 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza:

https://www.emtbforums.com/community/threads/shimano-we-have-a-problem.14810/

No találtam egy fórumot, ez ugye e mtb, de a probléma ugyan az. Hát nem biztató a helyzet.....

Elküldve: 2022.08.10. 22:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@rcs2003: Ahogy írja kicsit rövidebb. Viszont szerintem ez a kisebb baj, szerintem a rugófeszítő csavarral lejjebb mehetne a kanál. Legkisebb keréken nem kellene ennyire fent állnia.

Elküldve: 2022.08.10. 21:51 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@azaki71: Köszönöm! Így már pontosan értem, hogy mit akar a fogakkal.

Elküldve: 2022.08.10. 21:00 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Bisza: A legnagyobb fogaskerék / felső váltógörgő távolságot állítja be. A válto kanál tetején van két jelölés, azoknak a jelöléseknek a két nagyobb fog csúcsához kell állnia és nem az alacsonyabb profilú foghoz, ezzel pontossabbá teszi a váltást. Persze figyelembe veszi, hogy SG, vagy SGS a váltó, mert a shimano, más, más fogszámhoz adja meg ezt a beállítást, attól függően, hogy SG, vagy SGS a váltó. Ezzel kis mértékben javult az alsó fogaskeréken a lánc feszesség is, mert a kanálnak még maradt útja azt megfeszíteni.

Elküldve: 2022.08.10. 19:15 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Bisza: majd összeér az alsó és a felső lánc ezért vettem rövidebbre. Így akartam írni.

Elküldve: 2022.08.10. 19:14 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@bl4ckv0id: tudom mire gondolsz. https://youtu.be/cxZVXVyedf0 Ebben a videóban 8:47-körül lehet látni a váltót laza láncal és után a mutatja feszesebb láncal is. A gyári szettel így ált a váltó, a második tekerésem után ugrott a lánc. Jó lenne tudni miről beszél pontosan a csávó de nem értek mindent amit mond.

rcs2003: valóban vagy 3 szemmel rövidebb a lánc az eredetinél. A videon lévő állásban majd összeér az alsó és felsó lánc.

Elküldve: 2022.08.10. 18:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

@bl4ckv0id: az a lánc pont jó hosszúságú. Nézd meg mekkora tepsit kell kiszolgálnia a váltónak, mekkora fogkapacitással.

Elküldve: 2022.08.10. 18:16 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: Az lemaradt, hogy a bowden jól áll, bár az idióta rejtett huzalozás miatt van benne egy fölösleges szögtörés, ahol kilép a láncvillából. De ez még nem okoz gondot. Nem értem miért nem ment végig a bowdenház akkor már és a cső végén jött volna ki, ahogy sok vázon is meg van oldva.

Elküldve: 2022.08.10. 18:07 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@Bisza: Nekem úgy tűnik mintha túl rövid lenne a lánc és nagyon feszülne. A legkisebb keréken úgy látszik, mintha a váltókanál pozicója túl fent lenne. Ha megnézed van a két váltógörgő között elég hely van? Direkt kerestem képeket, de nem így áll a lánc az XT hajtáson. Ismerősöm biciklijén sem feszül ennyire a lánc. Ott is teljes XT hajtás van (Merida Crossway XT Edition).

Elküldve: 2022.08.10. 07:47 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@fpeter: Felkerültek a kért képek a Onedriveba, meg lehet nézni legnagyobb és legkissebb állásban is a váltót. A bovdenház is látszi jól szerintem.

Elküldve: 2022.08.09. 20:48 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@Bisza: Esetleg a bowdenházat is fotózd le hogyan fut az alsó láncvillán. Az egyik fotón gyanus volt, hogy mintha lenne egy fölösleges kanyar ahogy belefut a hátsó váltóba.

Elküldve: 2022.08.09. 18:45 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@fpeter: Rendben. Amint tudok teszek fel képet a onedriveba.

Elküldve: 2022.08.09. 17:06 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 322

@Bisza: Csinálj egy fotót, amin látszik, hogyan áll a váltó a legkisebb és legnagyobb fogaskereken. Nekem túl hosszú lánc okozott gondokat a legkisebb fogaskeréken.

Elküldve: 2022.08.09. 17:05 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@Makky: Igen sokszor erőltetett a fejlesztési irány. Viszont az első váltó elhagyásáért nem kár. Sosem volt egy precíz szerkezet.

Elküldve: 2022.08.09. 14:20 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Azokat nézd meg, amiket írtam. Több ötletem nincs. Ha nincsen elkopva se a lánc, se a lánckerék, akkor annak működnie_kell! 1500W-on taposva is! Az már más kérdés, hogy mennyire tartós! :) Profik Sram szettje is 10-el indul és ott sprintelnek vele valóban 1500W fölött is! (Ha az ott megugrik 65-ös tempónál kiállva, akkor az nagy baj...) Amúgy meg ez már rég nem arról szól, hogy mire van_szükség, vagy nincs. Üzlet az egész. Ennyi. Országúton a 11 semmivel nem ad többet, mint a 10. De terepen is, ha nem vagy erős, akkor is elég a 3x9, ha erősebb vagy, akkor a 2x9. A 10-se ad már hozzá túl sokat. Más kérdés, hogy egy idő után már azokhoz nem kapsz semmit sajnos..., így kénytelen vagy "haladni a korral", de ez a téma messzire vezet.

Elküldve: 2022.08.08. 22:24 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@Bisza: Olyanról még olvastam Prohardver fórumon, hogy gyárilag hibás volt a fogaskoszorú, bár ezt nem hinném, hogy itt fennáll.

Az a pont ez, amikor el kellne vinni egy olyan szakihoz, aki tényleg szakértő. Szerelő és szerelő közt van különbség. Vagy ha pesti vagy Shimano Service Center.

Elküldve: 2022.08.08. 21:25 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@rcs2003: Hát ez tényleg nagy szopás. :D De érted, csak a 10-es ugrik, semmi más. Csak a 10-es van hülyére kopva és a lánc is csak ott. :D Értem az álláspontodat és van is benne valami. Csak azt nem értem, hogy egy ilyen szintű Shimano termék így működik? Nem akarom elhinni, hogy ez ennyit tud. Azon gondolkodom, hogy tényleg arra váltok ami 11 foggal kezdődik. Viszont az 1x12 es rendszer szerintem nagyón jó lenne, imádom egyébként, mert pontosan tudom, hova kell váltanom. Nem kell elől a sorzókkal vacakolni. El tekerek én most is a 11 es fogsorral még a tempóm is jó de nem értem ezt a jelenséget ezért bátorkodtam segítséget kérni, hátha tud valaki erre megoldást vagy találkozott ilyennel.

Elküldve: 2022.08.08. 21:15 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Igazad van. Már ahogy elküldtem az üzenetet, hogy a bovdennel állítsak, akkor tudtam, hogy hülyeség. Néztem a shimano dokumentumait, le van töltve mind. A bowdenház jó ötlet, azt megnézem, bár gyárilag deore váltó volt rajta az lett xt-re cserélve, nem tudom van-e különbség a két váltó bowdenház hosszától, de megnézem. A váltófület is megnézem, megigazítom.

Elküldve: 2022.08.08. 21:11 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Hát ez elég szopás :D Bár alig látszik valami a videóból de annyi azért kivehető hogy simán felmászik a kiskerék fogainak tetejére a láncod. Mintha ronggyá lenne kopva vagy a lánc, vagy a fogaskerék. Én egy konklúziót tudok mindebből leszűrni a magam részére: semmi értelme ennek a felesleges 12 sebességes flancolásnak, maradok az 1x10-es rendszernél. Alföldre nem megyünk hegymászásra kialakított áttétellel és hagyre sem megyünk síkvidéki hajtással. Ahogy én látom általában, sokaknak inkább egyáltalán normálisan biciklizni kéne megtanulni(pontosabban normálisan és hatékonyan pedálozni) és nem valószerűtlen széles áttételekkel kisérletezgetni, azt remélve hogy majd az mindenféle igényt kiszolgál. Ugyanis azért van ennyiféle mert egyik sem jó mindenre. :) Szerintem add el ezt a sorod és vegyél egy olyat ami 11 fogtól indul. Nem sokat számít az az egy fog különbség, hidd el. Akkor is ki lehet tekerni síkon a 40-es tempót ha elöl 30-as tányérod van, csak meg kell tanulni pedálozni. Tegnap a Bükk maratonon pl. 42km/órás tempót tekertem ki elöl a 32-es tányérral, a 27.5"-os kerekű masinámon hogy a cél előtt kb 200 méterrel még két sporttársat be tudjak fogni. Egyikük sem ért utol. :)

Elküldve: 2022.08.08. 18:33 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

@Bisza: A bowden feszítést nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. Az ezen nem fog segíteni. A Shimano techdocs-ot nézted már? https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deore-xt-m8100/RD-M8100-SGS.html

Itt ír pár dolgot a B csavarhoz, hogy milyen lánckeréknél hogyan kéne állnia. Illetve a bowdennel kapcsolatban esetleg a bowden ház hosszát is érdemes lenne megnézni, hogy az stimmel-e az ajánlásoknak megfelelően. Lehet, hogy amiatt nem tud jó szögben állni a váltó, mert túl hosszú, vagy rövid.

A váltótartó fület is érdemes lenne ellenőrizni, hogy tökéletesen áll. (Sok esetben gyári új bicókon se az! De ettől még általában jól váltanak persze. Csak, amikor az ember már mindent megnézett, akkor még ezt is érdemes.)

A lánchosszt is nézd meg a doksi alapján. De, ha leteszed a 10-esre és megnézed hogyan áll. Majd elől leveszed a láncot a lánckerékről és nem megy hátrébb a kanál, akkor biztos hosszú a lánc.

Elküldve: 2022.08.08. 17:57 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Érdekes hogy mondod, mert az eredet lánchoz képest vagy 3 de lehet 4 szemmel is rövidebbre vettem az új láncot. Igen, azt én is próbáltam fentebb állítani, de a B csavar nem enged tovább felfelé. Ha kicserélem a bovdent és azzal feszítek még rajta az jó lehet szerinted? Úgy gondolom, hogy azt a 10-est már mindenképp ki kell cserélnem, de az javíthat a problémán szerinted?

Elküldve: 2022.08.08. 17:35 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 765

Két dolog a képek alapján: 1. Nem túl hosszú a lánc? Feszít az rendesen még a 10-esen is? 2. Szerintem még mehetne közelebb a felső váltógörgő a lánckerékhez, ha tudsz még rajta állítani ilyen irányban.

Elküldve: 2022.08.08. 15:56 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@azaki71: Értelek. Onedrivera tettem fel képeket és videót. Ha van ötletetek szívesen veszem.

Elküldve: 2022.08.08. 15:53 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@rcs2003:

No urak, itt van a produktum. Egy-két fénykép és csináltam egy videót amikor fent volt a tartón és végig váltogattam. Az a nagyobb videó és csináltam egy kinti videót. Sanos csak telefonnal tudtam csinálni, gopro meg ilyenek nincsennek. A minőségert elnézést kérek előre is egykézzel csináltam a videókat.

https://1drv.ms/f/s!AmgC_djU-gvWqot8ISBqVeyYOkRyhA

Elküldve: 2022.08.08. 15:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Bisza: Nem minden estben van középen a lánc, van, hogy lejebb kell állitani, hogy ne kapja fel, ez attól is függ olyankor milyen szögben ál a lánc...stb. De lehet nem elég a végállás csavart állitani, mert ugye a bowden feszesség is bejátszik, vagy annak hibája..stb. Az valóban furcsa, hogy több kerékpáron is ez a jelenség áll fenn, de így látatlanban tényleg nehéz, csak találgatunk. Remélem megoldóik és meg lesz az oka.

Elküldve: 2022.08.08. 13:00 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@rcs2003: Rendben. Délután rakok fel képeket. Ha tudok csinálok videót is.

Elküldve: 2022.08.08. 12:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 890

Fényképezd csak le oldalról a váltóval együtt, miközben a legkisebben van a lánc, hadd lássuk azt a beállítást. Semmi értelme itt vakon okoskodni. Ha videót mutatsz, vagy mutass sajátot, vagy semmilyet.

Elküldve: 2022.08.08. 10:04 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@azaki71: igazad is lehet, de amint írtam két kerékpáron 3 sorral ugyan az a probléma lenne? Amikor felteszem állványra a bringát. Bármeddig eltekerem kézzel a lánc nem ugrik. Nem ér hozzá a másikhoz, mert ugye annak van hangja, azt rögtön észreveszi az ember, akkor a váltókar csavarjával finomhangolja az ember, hogy középen legyen a lánc. De ott van. A láncot megnézem, de hajtásirányak megfelelően lett feltéve. Szóval nem tudom továbbra sem. A láncot átnézem azért tüzetesen. Le sterimózom, aztán átnézem.

Elküldve: 2022.08.08. 09:03 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 688

@Bisza: A videón azt látni, hogy felkapja a láncot a felette lévő lànckerék. Ennek több oka is lehet, attól függetlenül, hogy a többi lànckeréken nem csináltam. Pld, Shimano lànc a kerék felől lett összerakva és a letőrt szem végét felkapja. A letört szem végének elcsiszolàsával ez javítható Pld, váltó alsó végàllállás finom beállitása nem megfelelő. Pld, sorja, vagy görbült lánc kerék fog. Stb

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!