Miért ugrik a lánc a Shimano Deore XT fogsoron?

Linkelt termék: Shimano CS-M8100 (Deore XT)
101-110 (110 válasz)

Elküldve: 2022.08.08. 07:40 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@hetfield: erre go doltam én is, de nem. Ahogy felváltok egyet, minden megszűnik. Ráadásúl tekerek vele 1-2 km semmi, aztán elkezdi. Ugye minnél többet ugrik, most már annál hamarabb csinálja. Szóval már nem kell 1-2 km sem.

Elküldve: 2022.08.08. 05:25 hetfield 

  • hetfield avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 21

@Bisza: nem akar az felkapni a következő sorra?

Elküldve: 2022.08.07. 21:06 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@hetfield: Öszinte leszek, már magam sem tudom. A bringát Deore sorral kaptam gyárilag, nem nyúltam hozzá, nem állítgattam, az a második tekerés után produkálta ezt a jelenséget. A bátyám kerékpárboltból hozta el a bringáját, ott állítottak be mindent, nem nyúltunk hozzá, nem piszkáltuk, ugyan ez a jelenség. Az xt sort, hajtást, váltót én raktam össze és állítottam be, ugyan ez a jelenség. Szóval tényleg nem tudom mi lehet a hiba.

https://www.emtbforums.com/community/threads/chain-slip-with-shimano-xt-12-speed-in-top-gear.21161/

Ezen a linken találtam egy figurát aki le is videózta a dolgot (2021 május 4-ei hozzászólásban van a videó) Pontosan ez a jelenség és pontosan így néz ki a 10-es fogsor nekem is. Egyszerűen nem tudom. Egy e-bikenál, hogy működhet, ahol alapol kaphat nagy nyomatékot..... Mégegyszer mondom, mint a hímestojásra úgy vigyáztam a 10-es fogsorra az első tönkremenetele után.

Elküldve: 2022.08.07. 20:39 hetfield 

  • hetfield avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 21

Szia! nálam ugyan slx sor van fent, de az 1-1,5 év alatt soha nem tapasztaltam ilyet. tuti minden jól van beállítva?

Elküldve: 2022.08.07. 16:42 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Makky: Te ezt gyárilag vettem, amit adtak hozzá azt tettem fel rá. Azért lecsekkolom. Köszönöm.

Elküldve: 2022.08.07. 15:25 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 769

A hozzá való záróanyával van rögzítve a sor? Mert, ha nem, akkor az is okozhat ilyet. (A 11-es lánckerékhez való átmérője nagyobb és a lánc esetleg felfekszik rajta és nem kerül a helyére. Nekem volt már ilyen. Igaz akkor 11-es végű sort raktam föl 12-es végűhöz való záróanyával.)

Elküldve: 2022.08.07. 11:58 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@bl4ckv0id: Igen értelek, de egy shimanotól nem ezt várja az ember. Egyébként shimano xtr lánc van rajta, egyben lett cserélve minden. Hajtás, racsni, lánc, szóval együtt kopnak. Most megnéztem a B csavart a jel alatt volt kicsit, most beállítottam a jelhez. Hosszabb táv kell majd hozzá, hogy kipróbáljam. De nem tudom, hogy a 3 sorral járunk így.......

Elküldve: 2022.08.07. 09:35 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@Bisza: Az az igazság, hogy a legkisebb lánckerék a régi szorzóváltós rendszereken sem volt sosem optimális, mert annyira kicsi, hogy a lánc nem tudja annyira tökéletesen körbe felvenni az alakját. Ezen csak ront az 1x-es rendszerek "keresztbe váltása". A láncnak szögben is el kell már tudni fordulni. De emiatt sosem lesz párhuzamos a virtuális láncvonallal és nem fekszik fel 0 fokos szögben. Így ezt a lánckereket rövid távú használatra jók csak. Például nagy lejtőn, hogy ne kelljen annyit fölöslegesen pörgetni. Egyébként az eggyel nagyobbat érdemes.

Ha szorzóváltós lenne akkor egy pici bowden feszítéssel lehetne orvosolni talán, itt nem hiszem, hogy segít. Esetleg ha a lánc nem jó minőségű, akkor cserélni Shimanora.

Elküldve: 2022.08.07. 09:23 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@rcs2003: Köszönöm gyors válaszod, már keresem is.

Elküldve: 2022.08.07. 08:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 899

Csak egy tipp: Chain wrap, keress rá. Nem tudom magyarul mi a megfelelő kifejezés rá. A lényeg hogy lehet a láncod annyira csekély szögben öleli körbe a 10-est hogy csak pl. 3-4 fog viszi át az összes erőt. Így aztán ugrik rajta, triplán koptatja a fogakat, stb.

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!