Télre milyen kerékpáros ruházatot ajánlotok? Muddyfox cuccok jók?

1-50 (118 válasz)

Elküldve: 2013.09.19. 20:34 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Téli kerékpáros ruházat vásárlása előtt állok, érdekelne hogy Ti milyen ruhát használtok, illetve hogy milyet ajánlatok? Haszál/ismeri-e valaki Muddyfox cuccokat (sportsdirektes)? Vélemények róla?

Elküldve: 2013.12.26. 19:32 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Nėhány napja bicikliztem 0 Celsius fok kőrnyėkėn (0,7-0,0 az óra szerint). A téli kesztyűm nagyszerűen helytállt. Jó volt a kamáslim is, bár egy picit hűlt a lábam, de mintha csak a talpam felől. A téli biciklisnadrágomban enyhén fázott a combom kűlső része, és a felkarom, vállam, hátam, pedig téli biciklispóló és két futó kabát, egy átmeneti testhezálló és egy télies volt rajtam (Tchibos). Vittem egy hátizsákot, valószínűleg ez volt a hiba. Nem engedte az izzadságot elpárologni azon a helyen, ahol takart. Ma az 5-7 fokban nem volt ilyen problémám táska nélkül. Persze ez lényeges különbség lehet, de kétszer annyit bicikliztem cca. 2 órát. Viszont kaptam egy új bukósisakot karácsonyra. A régin fele annyi nyílás van, és szivacs sincs már benne, így a sisak a fejemen támaszkodik. A thermo sapkám (szintén Tchibos) ott megfelelő még 0 fokban is, de az új sisak alatt lefagyott a fejem a menetszéltől 6 fok környékén is. Tehát, vagy a régi sisakot használom télvíz idején, vagy veszek egy technikai sapkát, maszkot. Szóval, jó anyagú ruha kell, ami kapillárisan el tudja vezetni a vizet. Persze ez nem feltétlenül drága, de célirányos termék. :)

Elküldve: 2013.12.18. 21:42 insolent 

  • insolent avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

Üdv,

biztos lerágott csont,de mi vagy milyen az ideál öltözet magas páratartalom,eső és szél esetén? Értem anyag vagy akár konkrét példa.

Elküldve: 2013.11.12. 16:50 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: ezek (mármint a sportsdirektesek) nem technikai anyagból vannak, csak 100% poliészter... :) Viszont jól szellőzik, kényelmes, nem dörzsöl és még olcsó is...

Elküldve: 2013.11.11. 17:21 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: mondjuk attól függ, milyen. Technikai anyagból ott sincs annyiért, ahogy nekem rémlik. És látod, itt is van többszörös áron is, az olcsóbb viszont meg kevesebb, mint a Lidlben, az Aldiban.

Elküldve: 2013.11.11. 16:15 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: Kicsit drága szerintem 3500-ért az aláöltözet... a sportsdirekten 1300körül van fehér/fekete/sötétkék hosszú/rövid ujjú felső... de kinek mi :)

Elküldve: 2013.11.11. 07:23 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.10.30. 20:50 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: 10 percet :-)

Elküldve: 2013.10.30. 20:49 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Ja, a HeavyDuty 5690 Ft volt, igaz a BBB WaterFlex lenne az igazi 8900 , vagy egy drágább, de állítólag ez is bírja valamennyire. Még nem volt szerencsém kipróbálni. De az Etap kesztyűm jól szerepelt a Tátrában. '0 percet bicikliztem még a jól rákezdő esőben, és nem ázott át, igaz olyan meleg volt a 13-14 fokban, de a fene se gondolta, hogy október végén ilyen meleg lesz ott.

Elküldve: 2013.10.30. 20:40 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Nos, végül megnézve a Decathlon és a Hervis választékát, végül egy BBB HeavyDuty vettem egy bicikliboltban. Ami nekem tetszett a Decathlonban és állítólag 6000 (Shimano), az valójában 12 000 volt csak elírták.

Elküldve: 2013.10.16. 21:04 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@OKdoki: biztos van saját márkás is olcsóbban a boltban. Még Lidlben vagy Aldiban is kapni néha, azt nem tudom, milyen, de olyan 1500 körül van.

Elküldve: 2013.10.16. 20:55 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@johnny336: Ja, Kösz!!!

Elküldve: 2013.10.16. 20:54 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@perelli: Én most csak kétfélét látok az on-line oldalukon. Mindkettő Shimano. Az olcsóbb (6290 ft.)nevében a H2O is benne van. :-) Ez csak jelent valamit!(?)

Elküldve: 2013.10.16. 20:41 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336: én is akarok venni. Mi pénz?

Elküldve: 2013.10.16. 20:37 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@perelli: Nem, így utólag nem is várom el tőle. :-) Reggel mikor indultam, akkor még nem esett, bár volt rá esély. Sajnos ezen kívül, csak még egy cipőm van ami stílusában illik a biciklis ruházathoz, az egy MBT-s sportcipő, ami gore-tex-es. Ebben még nem bicikliztem. Tartok tőle, hogy a gördülő talp nem lesz ideális a tekeréshez, de azért majd kipróbálom. Azonban a hosszúnadrág és a cipő szára között 2-3 centi szabad (zokni)felület van. Itt simán át lehet ázni.

Elküldve: 2013.10.16. 20:36 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@OKdoki: kamásli, így nem korlátozódsz egyetlen cipő használatára. Decathlonos 1 mm vastag kamáslim rámegy bármelyik sportcipőre, bringáscipőre, sőt bakancsra is vidáman - tökéletes választás, nem ázik be, széltől is véd pl. sportcipő esetén, ráadásul kifejezetten olcsó.

Elküldve: 2013.10.16. 20:17 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@OKdoki: kamásli, de Asicsben is van GORE-TEX futócipő, ami vízálló. Ha nem az, akkor nem is szabad elvárni tőle. :)

Elküldve: 2013.10.16. 19:55 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Sziasztok! Ma jól megáztam. Az új Tchibos kabátom, szél és vízálló, jól szerepelt. Egy csepp víz sem jutott alá. Segítette, hogy legalul is biciklis pólót (mez?) viseltem, cipzárt felhúzva. A Tchibos theromo sapka a bukó alatt átázott, de ez nem zavart. Az arcom így is csupa víz volt, ahogy a szemüvegem is. Az Intersportos futó hosszúnadrágom már nem volt tökéletes, de csak a vége felé kezdte átengedni a vizet, és ott nem fáztam. De az ott vett futó kesztyű már elvérzet. 4-5 kilométer után átnedvesedett és kezdett fázni a kezem. Még ez is elment volna. De az Asics futócipőm öt percet ha bírt. A zoknim a stretch nadrág alá kezdte vezetni a hideg vizet. A 30 perces út 10. percétől fázott a lábfejem. Mi lenne ennek a legjobb és költséghatékony ellenszere? Vízálló kamásli? Kösz a válaszokat!

Elküldve: 2013.10.11. 20:09 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Pár hete voltam a K2-ben és láttam a sisakot, de nem volt akciós, a netem viszont annak volt írva. Akkor ezek szerint az akció csak a webshopra vonatkozik? Ha lett volna egy kis eszem felpróbálhattam volna,hogy tudjam egyáltalán tetszik-e :D de annyira nem izgatott, mert nem azért mentem... Na,de a lényeg, hogy nekem nem kell olyan profi cucc horror áron, mert nem vagyok egy extrém felhasználó, de azért nyugodtabb lennék, ha lenne valami a fejemen:))

Elküldve: 2013.10.11. 11:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: én nem sietek sehova, csak drága a fékbetét. :D

Elküldve: 2013.10.11. 10:57 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@sandorp9: ... és persze ha nem vágtázol :)

Elküldve: 2013.10.11. 10:56 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: azért mondtam, hogy függ a felhasználástól! Ha én is a hegyekben laknék, és sűrűn ereszkednék lefele, akkor én is komolyabb sisakot vettem volna, de itt a síkságon majdnem a baseball sapka is jó :D

Elküldve: 2013.10.11. 10:32 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@sandorp9: na de annál az egynél ahogyan viselkedik, az a lényeg. Mivel minden alkalomkor lefelé megyek 60-nal is, rászántam ennyit. És ne adj isten még ott vannak a balesetek is.

Elküldve: 2013.10.11. 10:20 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: nekem 4000Ft-os Polisport Blast van, amellett hogy alig használom, mindegyik 1esést bír ki, ezért gondoltam felesleges sokat kiadni érte. Én úgyse megyek itt az Alföldön gyorsan, sőt leginkább szembe széllel kell tekerni... Szerintem ez függ a felhasználástól is, és ha inkább túrázik az ember, vagy kényelmesen teker, akkor felesleges sokat kiadni érte...

Elküldve: 2013.10.11. 08:24 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

8800, a Giro, 7900. DE lehet, hogy máshol van még olcsóbban is. Meg a sisak az egyik dolog, ami mindig van új Bolhán, aprón.

Elküldve: 2013.10.11. 08:22 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: a Kellys bukó amúgy Pesten K2-ben 7900. Kötve hinném, hogy egy ekkora cég nem EU-szabványos bukókat árulna.

http://www.k2-bike.hu/shop/kerekparos-termekek/vedofelszereles/bukosisakok/kellys-dynamic-blkgrn-bukosisak

Szerintem a sisakkérdés is hitvita ezen a szinten. Én úgy voltam vele, a buksim megér nekem ennyit. Aztán megeshet, hogy pont ugyanaz a fröccsentett cucc a Carrera is, és a matricát fizeti csak ki az ember (mint sok-sok alkatrészen), de reméltem, valamiért csak árulnak drágább bukókat. Nekem az is fontos volt, hogy néz ki, meg hogy mi van ráírva. :)

Elküldve: 2013.10.10. 23:26 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@gyuladaniel94: Köszi, ezt jó tudni:) Az ára miatt bizonytalanodtam el, ha jól emlékszem 3 ezer körül voltak, Kerékpár boltban pedig 10 alatt még nem láttam.

Elküldve: 2013.10.10. 23:11 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Reptike: Nyugodtan lehet Lidl sisakot venni, a Kellys semmivel sem komolyabb, sőt! Nem tudom, hogy a Kellys sisaknak van-e bármilyen minősítése, tesztelték-e, de a Lid bukónak van.

Elküldve: 2013.10.10. 23:03 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Jól néznek ki, de mennyivel jobbak, mint a "sajátmárkás" (Kellys, Merida...)sisakok? Sok ismerősöm a Lidl-ben vett sisakot, mondjuk ott nem vennék ilyesmit..

Elküldve: 2013.10.10. 19:32 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.10.10. 19:28 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: Carrerákat Bikepulsnál lehet kapni Csepelen. Ott vettem én is. Listaárunk, de szokott lenni 2500 kupon 10000 felett.

Most nem látom a listában, de tuti behoznák. De ez drága, ahogy nézem Ebayen. Itt vannak még:

http://www.bikeplus.hu/416-bukosisak-/-fejvedo/Page-1-/

http://carrerasport.com/en/summer/helmets/cycling/

Elküldve: 2013.10.10. 19:17 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Nagyon jók, főleg a 2.:) De nem találom magyar oldalon... Én megvettem a nyakmelegítőket is, azok talán jobbak is mint a maszk..(nekem)

Elküldve: 2013.10.10. 19:01 perelli 

Elküldve: 2013.10.10. 18:51 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: megnéztem én ezt a maszkot. A ksiebbb mérte végül is jó. Csak más a szabása, mint amihez szoktam. Ebben nincs benne se az orr, se a száj.

Én nem vennék saját márkás sisakot. Ennyiért kapsz Girót, BBB-t, Carrerát is.

Elküldve: 2013.10.10. 18:32 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Hát igen, először mindenképp fel kellene próbálni és utána vadászni, mert még én magam sem tudom a saját láb-méretemet (37-39-ig vannak most használatban cipőim) :D Sisakból ez tetszik: http://kellys.hu/kellys-tartozekok/kellys-sisakok/kellys-dynamic-black-yellow-sisak vagy ez: http://kellys.hu/kellys-tartozekok/kellys-sisakok/kellys-spirit-black-sisak

Elküldve: 2013.10.10. 12:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: hasonló, nekem SPD van. Be-be, és nem csak nekem. :) Viszont drágák nagyon. Vagy egy ilyen akciót kifogsz méretben. de szerintem sokkal egyszerűbb egy boltban felpróbálni, és neten külföldről levadászni. Nézegettem, akad belőle.

Elküldve: 2013.10.10. 12:17 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Köszi a tippeket!:) Sajnos Kaposvár messze van tőlünk, de elég gyakran megyek Pestre nővéremékhez, ott is meg tudom venni majd. Hát ez a kis cipő jó lenne, csak kicsi. Neked ilyen van férfiben ugye? Gondolom bevált:)

Elküldve: 2013.10.10. 11:35 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Elküldve: 2013.10.10. 10:00 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: a szettet nem bánod meg, szerintem szuper cucc. A maszkra nem írták szórólapon, de volt belőle két méret, véletlenül szúrtam ki. Más kérdés, hogy a kisebb is (56-58) nagy nekem is kicsit, pedig elvileg a méretem. Nálunk is volt kapkodás nyitáskor, de ez egy nagyon jó Lidl, mindenből rengeteget hoznak, a bolt harmadának hosszában mindig a heti akciósok vannak. Látom, tolnai vagy. A kellyses cuccokat Kaposváron vegyél a Tuttibringánál, tele vannak mindig akcióval. Alkatrészeket, kiegészítőket még érdemes nézned HOBI Horgász és Bicikliboltban Simontornyán. Bikerbors a vaterán, ott olcsóbban hirdet. A telefonszáma nézd ki netről, spórolhatsz vele. Vagy vadászhatsz Bolhán, Aprón. :)

Elküldve: 2013.10.10. 09:37 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Én megvettem az egész kollekciót:D Azt hiszem most már leállok, már csak egy jó cipő kellene, meg egy sisak, de azt majd jövőre. A sisak egy szép fekete-sárga Kellys lesz, azt már kinéztem:) Én is vettem maszkot, de kicsit nagy a fejemre, lehet odaadom apámnak vadászni. Nem is néztem a férfi cuccokat, akkora tömeg volt, 10 perc alatt el is kapkodtak mindet (nyitás után).

Elküldve: 2013.10.10. 09:29 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: hehe, én csak amiért mentem. A hosszú aláöltözetből gatyát meg egy símaszkot.

Az aláöltözet ugyanolyan mint a rövidem volt. A németeknék volt kék-fekete is, hozzánk nem hoztak ,csak piros-feketét meg zöldet. Azt figyeltem, hogy kivételesen ebből is és mindenből a női cuccoknak volt jobb színe. A felső is jó, csak abból van elég, meg 4-ért szerintem sok is, bár szettben 6,5-ért nem rossz. A németeknél a gatya meg a felső is 10 ajró, reálisabb is.

Elküldve: 2013.10.10. 09:21 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

Na, ki mit vett a Lidl-ben? :D

Elküldve: 2013.10.09. 11:03 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@johnny336: a shoppingolás kemény sport. :D Még az előző bringámat is kuponnal vettem. Occsó is vót. :) A kereskedő vénám. :D

Elküldve: 2013.10.09. 10:57 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Reptike: beszarok rajtatok :D Tchibo webshop, Glamour-kupon. Feleségemtől hallok ilyen kifejezéseket! :D

Elküldve: 2013.10.08. 21:13 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Reptike: nem is, azért írtam a pénteket. :) De előtte még csütörtökön Lidl. Maszk és még egy aláöltözet alsó a tchibós felsőhöz.

Elküldve: 2013.10.08. 21:05 Reptike 

  • Reptike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 37

@perelli: Örülök neki, hogy jók lettek a ruhák! :) Ne felejtsd el, hogy Glamour kuponnal hétvégén még tudsz vásárolni 20%-al olcsóbban a boltban is:)

Elküldve: 2013.10.08. 20:14 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@j.andor: kipróbálom, majd írom a fejleményeket ;)

Elküldve: 2013.10.08. 18:40 j.andor 

  • j.andor avatar
  • DH/Freeride arc
  • Érdi Dirt csapat
  • Érdi Dirt csapat
  • hozzászólások: 129

@sandorp9: Bp mellett Érden de igen. Nekem elég nem vagyok fázós és még akkor is jólesik egy pohár hideg tej. Legtöbben félnek, hogy ilyenkor fáznak meg vagy tüdőgyulladás stb... Tavasszal 20-25 fokban jobban megfázom mint télen (ha egyátalán lesz valami bajom) próbáld ki, nekem egy 4-5 óra után lesz kellemetlenül hideg a hóban az említett ruhákkal.

Elküldve: 2013.10.08. 13:19 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@perelli: egy próbát biztos megér! ;)

Elküldve: 2013.10.08. 13:09 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@j.andor: 3/4 gatya, póló és pulóver elég? Te hol laksz/tekersz? :D Olaszban vagy Spanyolban? :D Januárban mikor elkezdtem tekerni 2nadrág póló+pulóver+széldzseki kombóban tekertem. Igaz nem fáztam, csak alárohadtam a széldzseki alá, nem levegőzött :( Ezért kérdeztem, hogy ki miben teker télen? De ha Neked elég... :)

Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!