TestBike '13 nyereményjáték kérdések / válaszok

1-50 (268 hozzászólás)

Elküldve: 2013.06.11. 08:01 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925
Témaindító hozzászólás:

A 2013-es TestBike nyereményjátékkal kapcsolatban felmerült kérdéseket ide írjátok, és a válaszokat itt olvashatjátok!

Elküldve: 2013.10.13. 08:20 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Vilmos23: Megerőltethette volna magát egy kép erejéig...

Elküldve: 2013.10.13. 03:15 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@NorBEE300: Valami csaj vitte el.

Elküldve: 2013.10.12. 21:53 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

A Caprine Boomer-ről tud valaki valamit hova került? Nem láttam róla még képet. A Peak 29er-t, a Speedmax-ot és a Cross 2.0-át tudom hova került, de a Boomer-t nem.

Elküldve: 2013.09.24. 17:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: LOL! :D Én kizárólag Turbot fogadnék el, a többit visszaküldeném.

Elküldve: 2013.09.24. 17:42 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Porsche 911-est kérek.

Elküldve: 2013.09.24. 17:22 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: én itt nem fogok reklámozni. Üsd be a gugliba, hogy nyereményjáték. Külön gyűjtőoldalak vannak, még azt is kiválaszthatod, mit szeretnél nyerni.

Elküldve: 2013.09.24. 17:18 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Ok.

Akkor linkeld be majd légyszi nekem. Ha nyerek, szólok.

Elküldve: 2013.09.24. 17:10 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: értettem én elsőre is, hogy eddig te még nem nyertél, de ettől még akkor is tele van a net, nagyokkal is. Ájfon, Xbox, de autós, vespás tököm tudja, még miket lehet nyerni. Nap mint nap jönnek a felkérések. Megbízható promóciók is, nem átverések.

Elküldve: 2013.09.24. 17:04 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Örülnék, ha nem kavarnánk meg a fost, hanem hagynánk állni egy kicsit, hátha összeáll szarrá.

Hasonló méretű, színvonalú, értékű nyereményekről beszéltem nem kis szarokról amiken használt tampont lehet nyerni.

Máshol nem nyertem még. Ennyi.

Elküldve: 2013.09.24. 16:21 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: őszintén szólva eddig egészen másról beszéltünk. Olyat is adsz a számba, amit én nem írtam, max. te gondolod.

  1. Te találtad ki, hogy nincsenek nyereményjátékok, mikor konkrétan tele van velük az egész net. Erre reagáltunk csak.

  2. Én szerettem az itteni játékot tavaly is, idén is, mert tudom játéknak kezelni, nem is veszem komolyan.

Azzal viszont nehéz vitatkozni, nem is nagyon teszi senki szerintem, hogy sok felesleges vélemény születik miatta. Ezen esetleg érdemes elgondolkodni. De ettől én még szeretek játszani, jót is szórakoztam rajta. Az, hogy ki nyer, nekem tök mindegy, amíg nem én. :D Az meg csak mázli. ;)

Elküldve: 2013.09.24. 16:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: Akkor szerencséd volt. Hamilton interjú értékét csak növelted szerintem.

Én máshol nem nyertem még semmit. Ebből szűrtem le.

Te ahhoz állsz közelebb én a Testbike-hoz a pozitív tapasztalat miatt. Ennyi. Nincs miről beszélni.

Elküldve: 2013.09.24. 15:45 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: te miről beszélsz? :D

Csak a két jegy 180 ezer lett volna. A paddock- meg boxlátogatást nem is árulnak, eléggé megfizethetetlen. Az is volt. Főleg hogy én hülye besétáltam Hamilton-interjúba a Sky Sporton. :D

Tök megbízható, Rexonával nyertük.

Azért egy esetből elég érdekes általánosítani.

Elküldve: 2013.09.24. 15:44 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: "nem is eszem már" - azért csődbe még nem mentek, de úgy hallottam közeleg vég :D

Elküldve: 2013.09.24. 15:27 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: De én ilyen nagy értékűről beszélek, ami kézzel foghatóbb. Megbízhatóbb.

Amúgy köcsög cerbonanak volt ilyen akciója nyár elején, hogy 25 db-t kell összegyűjteni, visszaküldeni a csomagolást és első 1000 kap ajándék szatyrot. visszaküldtem 3 levelet. Nem kaptam. Írtam faszbukra nekik, hogy nem kaptam és érdekes, mert jóval határidő előtt küldtem, erre visszaírtak bunkón, hogy nem csak a levelet kellett küldeni, hanem a csomagolást is. És h. tuti nem küldtem vissza, mert nem csak az első 1000, hanem még több is kapott még a határidő után is. Én visszaírtam nekik. Szarba vettek. Írtam a központi cerbonának is, azok is szarba vettek, nem válaszoltak. Faszbuk oldalukról meg letiltottak. Szar szatyrot nem tudtak küldeni. Csak nagyzolnak faszbukon h. milyen jók. Azóta ha megnézitek, nincs is olyan képem fenn. Nem is eszem már.

Én erre alapozva írtam.

Elküldve: 2013.09.24. 15:01 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: fura lenne, így voltam pl. F1-en a paddockban és a Lotus-boxban + kétszemélyes Gold 1 3 napos jegy. De se szeri, se száma...

Elküldve: 2013.09.24. 13:59 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: facebookon dögivel vannak ezek az "oszd meg a képet, és nyersz egy szatyor faszt"-című történetek. :)

A minap nyertünk egy Sony Smartwatch-ot, a Stop Shop weboldalán kellett feltölteni egy minimum 2000 Ft vásárlásról szóló nyugtát.

Elküldve: 2013.09.24. 13:28 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@perelli: se bringás, se másmilyen. Dász iszt ályn unikum.

Elküldve: 2013.09.24. 10:28 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Rober-to: mármint bringás nincs? Mert különben más sincs a neten, mint nyereményjáték. Kétségtelenül nagyvonalú felajánlás. Mondjuk szerintem simán jobban megéri, mint egy perc tévés reklám, a célcsoportot jól belőve.

Elküldve: 2013.09.24. 10:21 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Amúgy szét kell nézni, milyen nyereményjátékok vannak a neten amúgy. Semmilyenek. Ez kézzel fogható. A forgalmazótól nagyon nagy nagyvonalúság, hogy felajánlott gépeket forgalmazói áron is 200-300e Ft körüli összértékkel. Melyik másik forgalmazó csinál ilyet???

Elküldve: 2013.09.24. 10:19 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@pranksta: Akiket ismersz TB-n és úgy gondolod, jól véleményeznek, azokat vedd figyelembe. Kész.

Sosem nézem ki hogy szavaz le és mit. Nem érdekel. HA valaki olyan, akit ismerek TB_ről és látom képeiről, kommentjeiről, mit tud, akkor adok a véleményére.

Általában okés szokott lenni. De nézd meg Fox telónál is néztem véleményeket és nem vagyok azon a véleményem.

A kurva Schwalbe Luganot megvettem, nem érdekelt a sok lehúzó vélemény, nem érdekelt, megvettem, szar volt, eladtam.

Örülni kell szerintem, hogy van ilyen nyeremény. Engem nem zavar a sok béna vélemény olyan szempontból, hogy hasznos-e vagy nem. Az zavar, ha direkt emiatt regisztrálnak és utána nem hallunk róluk.

Elküldve: 2013.09.23. 23:04 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Rober-to: igazából tökmindegy. felőlem törölhetik a kommenteket, a lényege igazából nem is Vilmos/horika ellen szólt, hanem a nyereményjáték ellen, ami jelenlegi formájában szerintem veszélyezteti az oldal megbízhatóságát.

Elküldve: 2013.09.23. 22:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Szerintem töröltessétek az utolsó pár kommentjeiteket innen és felejtsétek el a dolgot.

Min kaptatok össze korábban?

Elküldve: 2013.09.23. 22:44 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@pranksta: Azt hiszel amit akarsz,csak tudod az ilyen beképzelések hogy mi rontjuk az átlagodat az már kórosan üldözési mánia!Összeveszés?Én inkább mondanám fórum szópárbajnak de mind1. Engem nem védelmez senki csak max. látja hogy nem mindig annak van igaza aki először támad.

Elküldve: 2013.09.23. 22:36 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

vicces a két jóbarát, ahogy megpróbál sértegetni. kár, hogy a szövegértés már nem megy.

Vilmos: nem ok nélkül szidom a másikat, te vagy az egyetlen, akivel összevesztem itt, horika pedig az önjelölt védelmeződ, így értelemszerűen rátok gondoltam. fogalmam sincs, mikor szavazta le bárki is a véleményeimet, az, hogy mostanában nem nézted az adatlapomat, nem jelent semmit.

horika: nem szeretném, ha a jövőben a keresztnevemen szólítanál, nem ezért adtam meg a testbike-on a facebook-profil címemet. a többire no comment, láthatóan nem érted, hogy mit írtam.

ok, visszavonom, elképzelhető, hogy nem közületek volt valaki a "tettes". csak ezt nem látom túl valószínűnek.

Elküldve: 2013.09.23. 18:05 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@pranksta:

Őszintén megvallva még a véleményeidet sem olvastam.Azt sem tudom ki fia-borja vagy,de nem is érdekel.Kisebb gondom is nagyobb annál,hogy mások véleményeinek és képeinek leszavazásában éljem ki magam.Általában,ha nem tetszik egy vélemény,vagy kép akkor nem nyomok rá "hasznos"-t,vagy répát.Ellenben,ha tetszik,akkor pozitívan értékelem.Az én véleményeim is leszavazták és azt is pontosan tudom,hogy ki volt az.Szóvá is tettem és Hefiék korrigálták,de ha ismét előfordul az már nem érdekel.Kedves Gyuri,mint óvodás ha kerékpározni nem is,de kerékpárt vásárolni talán már megtanultunk.Legalábbis azt a dolgot vesszük meg ami valóban az is,nem pedig azt amivel átvágják a nagy és okos,tapasztalt felnőtt bácsit.A nyerteseknek pedig továbbra is gratulálok.

Elküldve: 2013.09.23. 17:29 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Szerintem jó ez így, ahogy van. Nyertem. :)

A béna véleményeket szerintem azok írják, akik csak nyerni akarnak. Ezek általában frissen regisztráltak.

Ha behoznák azt, hogy az elmúlt 1 hónapban regisztráltak nem játszhatnak, akkor csomó új ember kiesik és így elmarad a reklám. Ha hagyják, akkor max lesz pár szar vélemény, amit le lehet szavazni és ezek törölve lesznek, vagy lesz pár korrekt vélemény és nyer esetleg olyan, aki utána soha többé nem lép be a Testbike-ra.

Némi szigor azért kéne. Szavazzanak, persze. De aki nem rak fel profilképet magáról, kerékpárjáról és nincs mondjuk egy galériája a bicajáról, annak csak fél szavazatot ér a véleménye. Így ösztönözve van arra, hogy Testbike-oljon kicsit.

Mást nem lehet csinálni.

Én amúgy próbáltam mindig bőven írni, de pont amivel nyertem, nem volt hosszú vélemény. Most sem tudnék többet írni róla. Szerintem a lényeget leírtam. Nem tudtam bővebben.

Igazából amúgy, ha valaki leszavazza a véleményemet, azt annak tudom be, hogy valami baja van velem. Mert én mindig megpróbálom a legjobbat nyújtani itt (is). Nem véletlenül van ennyi galériám, képem. Próbálok valamit hozzá tenni a bicós társadalomhoz. Lássák a tájakat, gépeket, bővüljön a tudása a tekerőknek, ne csak sima divat legyen a bicózás, hanem meg legyen a háttérinfó is. De egyre jobban érzem, hogy felesleges. OK, sok képet rakok fel, de általában meg sem nézik, nem írnak semmit sem. Max a törzsvendégeim írogatnak, aminek örülök. De más nem.

Szerintem kellene fejleszteni az oldalt úgy, hogy be lehetne jelölni Testbike baráti kört és ha valaki a körből feltölt új képet, akkor külön jelentést kapunk. Így csomó képről lemaradok, ha pont nem szúrok ki valamit hirtelen a főoldalon.

Amúgy meg még mindig rengeteg bicós van, aki nem is tud, vagy nem akar tudni a Testbike-ról. Gondolom a Bikemag fórumon vannak. Én pár éve voltam fenn. Lefikáztak egyből, hogy mit akarok könnyíteni a gépemen, vegyek újat. Bunkók.

Vagy még Bikemagon sem.

Ebben az országban azért van pár szép hely, ahol lehet tekerni stb. felfejlődhetne az ország. Mi a képeinkkel nem csak saját galériát csinálunk, amit elérünk a neten akármikor akárhonnan, hanem reklámot is. Ezért javasoltam túrákat is véleményekhez. + minden túrámhoz rakok fel GPS-es útvonalat is.

Csak az a baj, hogy itthon az emberek még mindig évtizedekkel vannak lemaradva. Ausztriában a legeldugottabb kis picsa vízeséshez is túraútvonalak vannak. Ott szakadó esőben is túráznak és estére telt ház van az étteremben. Itthon még napsütésben sem. A szarnak is reklámot kell csinálni és akkor mennek az emberek és lendül a gazdaság. Ausztriában csomó olyan néphülyítést láttam, ami igazából értelmetlen, de forgalmat csinál.

Na jól szétoffoltam a topikot. :)

Elküldve: 2013.09.23. 12:49 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@pranksta: jogos érvelés. Amúgy eddig a tendenciózus leszavazást kérésre visszaállították hefiék. Szerintem a játék meg remek ötlet, csak finomítani kellene, hogy ne sorsjegygyár legyen, ami nyilván rontja a színvonalat. Mondjuk a nap véleményei között kisorsolni, stb. A minőséget honorálni valahogy, aztán döntsön a szerencse, ahogy eddig is. :)

Elküldve: 2013.09.23. 12:44 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@hefi: ezt attól kérdezd, aki így éli ki a frusztrációit. azt hittem, a testbike nem a nyereményjátékról szól, hanem egy baromi jó adatbázis és mellesleg egy biciklis közösségi oldal. én, ha utána akarok nézni valaminek, nem csak a véleményeket olvasom el, hanem azok szavazatait is megnézem, abból nagyjából kiderül, h mások mennyire értenek egyet. a nyereményjáték miatt van egy csomó felesleges és rossz vélemény, ezek után már a szavazatokban is kevésbé lehet bízni..

Elküldve: 2013.09.23. 08:44 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@pranksta: ez miért volt jó? Hisz a leszavazott vélemény is bekerült a kalapba :)

Elküldve: 2013.09.23. 08:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

:)

Nekem a képeimet szavazgatják le rendszeresen. Próbáltam kiszűrni azokat, akik tehették. Kb. 1-2 hónap úta most kaptam megint pár 1-est a Caprine-ra. Gondolom így mutatja ki, hogy örül, hogy én nyertem. Ill. nem amiatt, h. én nyertem, ellenem, hanem azért, mert nem ő nyerte meg.

Idegesít ez meg nem is. Rosszul néz ki, amikor megnyitom a galériámat és ott van a leszavazás miatt a rossz átlag.

Egy dologgal lehet védekezni, ha mindenki szavazgat rendszeresen, rendesen és az felnyomja az átlagot.

Én bizony ha tetszik valami rányomok 5-öt. Van, hogy félrenyomok és 4-est adok véletlenül, akkor odaírom, h. 5-öst akartam.

Volt úgy, hogy egy galéria össze képét végigszavaztam.

Lehet az lenne jó, ha meg lenne a lehetősége az újraszavazásnak...

Elküldve: 2013.09.23. 00:28 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@pranksta: Tudod a parasztságnak is van ám határa de nálad ez határtalan.Milyen jogon kezdesz te engem gyanúsítgatni hogy a szaros véleményeidet leszavazgatom? Rád se néztem már mióta.Jó lenne ha te fognád vissza magad nem tudom kinek képzeled magad hogy szidod ok nélkül a másikat.

Elküldve: 2013.09.23. 00:20 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

uramisten, mekkora röhej! kaptam egy e-mailt, hogy a véleményem a nap véleménye lett, ezért megnéztem, hogy mi a helyzet a többivel, most látom, hogy valaki módszeresen leszavazta, az összeset, válogatás (és vszeg olvasás) nélkül. :D érdekes módon az idei őszi nyereményjáték előtt 4,5 körüli átlaga volt a szavazatoknak, most meg 2,3.

úgyis letagadja, akármelyik volt, de Vilmos/horika, remélem megmostátok a szátokat!

egyébként őszintén gratulálok, hogy meg tudtatok tanulni biciklizni, nem sok óvodásnak sikerül!

kedves Testbike Team! én a helyetekben felfüggeszteném a nyereményjátékokat, sajnos az ilyen bunkóknak köszönhetően rontják az oldal megbízhatóságát.

Elküldve: 2013.09.22. 19:36 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Rober-to: Tegnap megvolt a tesztkör. Jól mutat a gép élőben, terepen is jól néz ki. Viszont a 29 fíling nem olyan nagy szám nekem. 26-os fíling jobban bejön. Bizonyos helyeken jobb, pl. nagyon göröngyös utakon, bukkanókon, fatörzseken sokkal jobban megy, de ha korrigálni kell, nehezebben korrigálható, mint a 26"-os. Gyorsítani nehéz, cserébe jobban tartja kicsivel a sebességet.

Magával a géppel meg vagyok elégedve, a váz szép, jól néz ki, erősnek tűnik. Jók a zöld feliratok. A vékony nyeregcső fura. A Schwalbe gumik nagyon tutik. Felnik okésak. Shimano alkatrészek tökéletesek. Talán a hajtókar gyenge pont, de minden más teljesen okés. A hidraulikus fékek jól fognak, még bekopás nélkül is. Váltó szépen működik. Hajtókar ugye nem elég merev.

Amivel nem vagyok megelégedve, az a Suntour teló, ami inkább rugós villa... Egyáltalán nem csillapít semmit. Nem való ebbe a gépbe. A nyereg kényelmes. Kormány, kormányszár jó masszív darab. Noname agyakon szintén a spórolás mutatkozik. Pedig nem lett volna olyan sokkal drágább Shimano agy...

Összességében jó, belépő szintű 29-es gép. Van olyan érzésem, hogy a 29" divatot fizetik meg a 170e Ft-os árral. A 15 kilós súly elég durva. Emiatt inkább enyhe terepre okés, túrázásra, trekking helyett.

Félek a telót hamar kinyírom...

Elküldve: 2013.09.20. 19:08 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Átvettem a gépet! Nagyon köszönöm a Testbike-nak és a forgalmazónak a lehetőséget!

Örülök, hogy még van ilyen, hogy tényleg csak szerencse kérdése, hogy nyer-e valaki valamit, vagy nem! Itt lesznek a képek. Holnap ki is próbálom majd egy rövidebb tekerésen. Első benyomások jók, bár még szoknom kell a nagy kereket. Olyan, mint egy tank ekkora gumikkal. :)

http://foto.testbike.hu/index.php?p=showgl&gid=13858&pp=mygl

Elküldve: 2013.09.19. 23:49 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@hefi: :)

Elküldve: 2013.09.19. 19:03 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@hefi: ebből is látszik, hogy mennyire tudjuk a szabályokat :D

Elküldve: 2013.09.19. 14:22 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Rober-to: nem, mert a nyereményjáték szabályzatban ez van:

Egy Játékos legfeljebb egy nyereményt nyerhet.

Elküldve: 2013.09.19. 13:09 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Én is köszönöm a gratulációkat. Örülök a gépnek nagyon.

Hefi: Elméletileg az is lehetséges lett volna, hogy ha valaki mind a 4 gépet választva írt külön véleményeket, akkor mind a 4 gépet megnyerhette volna? Tehát külön, egymástól függetlenül ment a 4 gépre a szavazás?

Elküldve: 2013.09.12. 20:18 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

Huh mi megy itt :D Szeretném megköszönni a gartulációt, nagy öröm, hogy hozzám került a Fitness bringa. Annyit szeretnék hozzáfűzni ehhez a "mindenki máshogy dolgozza fel a rosszhírt, jóhírt" témához, hogy amikor megláttam az e-mailt, először nem hittem el. Újboli olvasásra kezdtem felfogni mit is olvasok, ekkor törtem ki örömújjongásba, miközben körbetáncoltam a szobát. Leírhatatlan érzés volt. Persze már én is játszok egy ideje ilyen nyereményjátékokban (testbike-oson nem tudom pontosan mennyin vettem részt), de részemről én tudtam örülni a másik sikerének is. Jó volt olvasni mások beszámolóját, megmosolyogtatott, amikor tudtam, hogy jó emberhez került egy-egy nyeremény. Persze, mindenkiben benne van a nyerni akarás, de embertársaink sikerének is örülni kell, nem csak hurrogni és duzzogni.

@greenbelt: Lessz vélemény a fittnes gépről, amint sikerül használatba venni, meg beletenni pár kilómétert :)

Elküldve: 2013.09.12. 12:46 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Valakinek a rossz érzése bennünk is kényelmetlen érzést vált ki. Akiben éppen nincs együttérzés, elzárni szeretné a csapot (ne nyafogj már, ostobaság keseregni). Aki meg átérzi más baját, lebeszélni próbálja a másikat érzelmeiről (ilyen apróságon ne akadj fenn).

Az egyik szelídebben adja elő saját szempontjait (tanácsol, javasol, értelmez, érvel, más szemléletet kínál), a másik ellenségesen (parancsol, tilt, prédikál, kioktat) vagy gúnyosan (elítél, bírál, beolvas). Van különbség, de az eredmény szempontjából mindegy: a panaszos keserű érzései nem szűnnek. Indulatai viszont gyakorta a tanácsot osztogatón csattannak – holott kezdetben nem is volt a két embernek egymással semmi baja. Ha fokozódik a nyomás, a sértett persze megteszi, amit várnak tőle (elhallgat vagy eltűnik).

Barátunk méltánytalannak tartja, hogy olyan nyert, aki kevesebbet dolgozott. Hogy emiatt pocsékul érzi magát, és panaszkodik? Elfogadhatjuk még akkor is, ha túlzónak vagy nem ide valónak gondoljuk, nemde? (Miféle erkölcsi nagyító mutatja elítélendőnek?) Hogy nekünk is kényelmetlen más keserűsége? Jöhet idő, amikor a mi viselkedésünk teszi próbára mások türelmét.

Nincs azzal semmi baj, ha valaki nyereményre vágyik. Ha még dolgozik is a sikerért, sokkal inkább tiszteletre méltó. Barátunk bizonyára tudatában volt csekélyke esélyének, csupán a kudarcra nem készült fel eléggé. Reméljük, talál majd megoldást, amivel visszavághat a sorsnak.

Elküldve: 2013.09.12. 11:04 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@greenbelt: én csak futólag olvastam át, de az az érzésem, hogy az emberek azt várják, hogy ne szerencse alapon kerüljön kiválasztásra a nyertes, hanem a leghasznosabb és legtöbb véleményt író kapja automatikusan.

Nagy betűkkel ki van írva a nyereményjáték ranglista oldalra (is), hogy 1 sorsjeggyel is lehet nyerni!

Tudom, hogy nehéz feldolgozni, hogy valaki kevesebb munkával többet kapott mint te, de sajnos a szerencsejátékok ilyenek.

Jövőre, ha lesz ilyen játék, akkor csak 1 sorsjegyeseket fogunk sorsolni :D

Elküldve: 2013.09.11. 19:56 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@hefi: gratulálok a nyerteseknek és sok balesetmentes kilométert a bicajokkal!néhány hét múlva szívesen olvasnék teszteket a bicajokról./a fitness canga különösen érdekelne./Szóval két kerékre nyertesek!!! -nekünk meg maradnak a régi cangáink srácok.brühhüüüüüü.....-

Elküldve: 2013.09.11. 16:25 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@XCode: nem, mi köszönjük az elemzést :)

Elküldve: 2013.09.11. 16:15 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@hefi: Meglehet. Még a játék kezdete előtt kellett volna hozzálátni az adatok összegyűjtéséhez. Akkor azonban nem gondoltam ilyen elemzésre. A viták nyomán jutott eszembe: jó lenne tudni, vajon tényleg felhígultak-e a vélemények? Terjedelmükben biztosan nem - most már tudjuk. Ami pedig a szavazatokat illeti: remélhetően senki sem akarja fejemet venni némi pontatlanság miatt...

Elküldve: 2013.09.11. 15:55 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@XCode: köszönjük az elemzést. A szavazás részben talán annyi pontatlanság lehet, hogy a játék előtti vélemények korábban születtek, azaz több ideig gyűjtötték a szavazatokat, ezért lehetett több, nem?

Elküldve: 2013.09.11. 14:45 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Lássuk, mit mond a statisztika. Véletlenszerűen kiválasztottam egy terméket: Shimano Deore XT hátsó váltó. Megvizsgáltam a 213. év termését: ez évben összesen 25 vélemény született, a játék kiírása előtt 4, utána 21. A 4 vélemény összesen 396 sort és 2687 jelet tesz ki. A 21 vélemény terjedelme 1644 sor és 10778 jel. (Az Előny, Hátrány, Tapasztalat és az Erre ajánlom rovat tartalmát vettem figyelembe, beleértve a rovat címét és a szóközöket is.) A 4 vélemény átlaga: 99 sor és 672 jel, a 21 véleményé 97 sor és 634 jel.

Értelmezés: a vélemények száma a játék ideje alatt durván ötszörösére emelkedett, a soroké és jeleké nagyjából négyszeresére, miközben a szövegek terjedelmének átlaga alig változott. Más szóval lényegesen több véleményt írtak a játék ideje alatt, de a mondanivaló terjedelme (véleményenként) lényegében változatlan maradt.

A játék ideje alatt megírt véleményeket 21 szavazattal illették (15 hasznos, 6 nem hasznos; véleményenként átlagosan 1 szavazat). A játékidőn kívül írt vélemények összesen 18, átlagosan 4,5 szavazatot kaptak (15 hasznos és 3 nem hasznos).

Értelmezés: a szavazási hajlandóság a játék ideje alatt határozottan visszaesett. Átlagosan kb. ötödannyi szavazó kattintott a játék folyamán, mint egyébként. Vagy sok volt az olvasnivaló, vagy szavazás helyett véleményt írtak...

Elküldve: 2013.09.10. 22:29 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@johnny336: Nincs időm elolvasni a többi kommentet, de a minionnel nyertem. sikerült vkinek 2 ponttal is nyerni :D remélem azért viszont láthatjuk a nyertes bringákat az oldalon

Elküldve: 2013.09.10. 22:04 pbiker 

  • pbiker avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 34

Üdv,

őszintén gratulálok a nyerteseknek! Használják egészséggel a bringákat! Az érzés ismerős, én az egyik tavalyi nyertes vagyok.

Tavaly is volt ilyen, biztos lesz most is, hogy nyalás, csalás, protekció stb... Nekem egyik sem volt, játszottam, kisorsoltak és értesítettek, majd pedig átvettem.

Elküldve: 2013.09.10. 20:38 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

Gratula a nyerteseknek!! Sok örömöt hozzá!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!