Ápr. 4-től, a bicósokkal szemben 1 hónapig bekeményít a rendőrség!

1-50 (360 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.01. 08:11 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49
Témaindító hozzászólás:

Biztosan tudjátok, hogy április 4-től, a bicajosokkal szemben 1 hónapig bekeményít a rendőrség. Bárkit leállíthatnak, átnézhetik a bicajt, hogy van-e rajta minden, ami kell a biztonságos tekeréshez.

Az a kérdés merült fel bennem, hogy: - pl.:azokkal mi lesz, akiknek speciális bringája van, és nincs rajta világítás? Ti hogyan oldjátok meg? Napközben, amikor edzetek, felpakoltok mindent a bicajra+láthatósági mellény? Hm?

Elküldve: 2013.07.23. 22:47 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

Én múltkor 3 sör után ültem kerékpárra este és mentem 10 km-re lévő célom felé amikor eszembejutott eme fórumtopic...

... pedig nem szokásom sörözés után kerékpározni.

Megoldás: gyalogos üzemmódra térés = kerékpártolás járdán hazáig, még az első gumit is leeresztettem laposra, haha :-)

Elküldve: 2013.07.18. 16:05 KRM 

  • KRM avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

Egy volt munkatársam mesélte, hogy ment valahova bringával, amit használtan vett. Megfogták a rendőrök, akik frissen szabadult, pelyhes állúak voltak. Csak úgy megállították, a konkrét okot nem tudom már, de abba kötöttek bele, hogy nincs alváz száma és semmi nincs nála, ami igazolná, hogy az övé. A gyerek kiröhögte őket és mondta nekik, hogy tudniuk kellene azt, hogy a régi vázaknak nincs alváz száma. Addig addig, kihívták a főparancsnokot. Haver már kezdte hülyén érezni magát, hogy 2 villogós rendőrautó is miatta ott áll. A főparancsnok szépen helyretette a 2 újoncot, amiért ilyen hülyeség miatt állították meg és még őt is kihívták. Elment. De azért a 2000es csekket odaadták neki, ha már megállították ingyen nem küldhetik tovább útjára.

Elküldve: 2013.07.09. 22:18 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Elküldve: 2011.06.16. 12:14 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

már ott gyanús volt a dolog, hogy nem rendőrök hanem erdészek büntettek földúton, ahol nem is kellenének a kötelező kiegészítők/felszerelések a bringára, de bedőltem neki én is, mivel bringás gyerekről volt szó és a bringások ilyennel nem szórakoztak EDDIG, főleg nem cikket csinálnak belőle, de nagyon úgy néz ki, hogy vannak gyík hiteltelen "bringások" is. viszont innentől felmerül a kérdés, hogy mit hihetünk el ezután és kiknek hihetünk?

Elküldve: 2011.06.16. 12:09 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Makky: akkor jól emlékeztem

Elküldve: 2011.06.16. 12:06 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@skater: A névtábla és az erdős sztori az ugyanaz.

Elküldve: 2011.06.16. 12:06 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@airborne: Igen. Természetesen a névtáblás.

Elküldve: 2011.06.16. 12:05 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@airborne: azthiszem igen, vagy a másik az erdőben erdészek által megbüntetett bringás gyerek, pontosan nemtudom, de ezek közül valamelyik

Elküldve: 2011.06.16. 12:01 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

@skater: Melyik volt kamu? A névjegytáblás?

Elküldve: 2011.06.16. 11:47 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Makky: már a bringásoknak sem lehet hinni az előző kamu hír után. ennyit a hitelességről akármennyire bringás a gyerek.

Elküldve: 2011.06.16. 10:52 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Nesztek: Contadort is elmeszelték, mert nem volt lámpája (http://sportgeza.hu/sport/2011/06/15/contadort_lampa_nelkul_tekert_lekapcsoltak/). (Persze nem nálunk, de ebből is látszik, hogy máshol is vannak gondok.) Feltéve, ha egyáltalán igaz a hír...

Elküldve: 2011.06.15. 17:09 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Egy kis segítség, jogvédelem, havi pár ezer forintért. Jó ha meg van.

Egyik biztosító társaság havi díjas opciója.

Nekem már van, pár hónapja.

Bővebb információ:

Nagy Zoltán (Békéscsaba) telefon: 70/ 651 55 01

Elküldve: 2011.06.14. 10:24 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@skater: > És ebből adódik az, hogy itt tart ez a mocskos nemzet, ahol tart.... Hol van itt már nemzet?

Elküldve: 2011.06.12. 22:46 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@sanzi89: Azthiszem úgy reagáltam a cikkre, ahogy a legtöbben, csak én szóvá is tettem. Az meg, hogy baromság nem tudott róla senki, amíg ki nem derült, hogy a gyíkok csak szórakoztak. Én azthiszem nem nagyon tértem el a tárgytól ugyanis mondtam is, hogy a rend őre bármi miatt megbüntethet, még olyan miatt is ami benne sincs a kreszben, ilyen volt a kitalált névtábla. És ebből adódik az, hogy itt tart ez a mocskos nemzet, ahol tart.... és itt van a baj, hogy ezt nem érted, hogy minden ilyen dolog kötődik egymáshoz, ezért gondoltad azt hogy eltérek a témától, de nem csak egyszerűen nem kapcsoltam össze a témákat, mert gondoltam egyértelű ez az egész helyzet (rendszer) ami ebben az országban folyik és igenis ha büntetésről és pénzről van szó, akkor az végigmegy a bűnözésen keresztül az államig és az állami/politikus bűnözésig

Elküldve: 2011.06.12. 22:05 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@skater: Most ha lenne egy szabad órám erre, akkor végigmennék a kommentjeidben lévő kijelentéseken, és azok valós tartalmán, de sajna erre nincs időm. :)

Én inkább arra reagáltam, hogy mennyire kinyílik a bicska az ember zsebében, ha pl egy ilyen cikket lát, mennyire el tud harapózni a kommentekben és eltérni az eredeti témától. Majd pedig kiderül, hogy az "indító gondolat" baromság...

De ezt abszolút nem bántásként szándékozom írni, csak pl a félretájékoztatásod (mellény) akartam korrigálni, mivel a szabályok elég bonyolultak, ne kavarjuk meg még jobban mi magunk.

Elküldve: 2011.06.10. 22:52 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@sanzi89: neked tulajdonképpen mi bajod van a kommentjeimmel? nem inkább neked kéne itt átgondolnod a dolgokat? a most belinkelt cikkre gondolsz, hogy az egész kamu volt? ha elolvastad volna a kommentjeim, akkor tudnád, hogy nem csak ehez a cikkhez szóltam hozzá, hanem amúgy a magyar törvényekhez. nem volt gyanús?

Elküldve: 2011.06.10. 18:00 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

pffff, na köszi. Ezután majd nem számít már közhelyes kérdésnek az "ez tuti"? XDDD

Elküldve: 2011.06.10. 11:01 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Makky: Szerintem elég rossz "vicc" volt, pont az ilyenektől sokakban felment a pumpa...

@skater: Átgondolhatod az itt leírt kommentjeid tartalmát, hogy ezzel az infóval mennyire állja meg a helyét.

Elküldve: 2011.06.10. 08:05 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Csak a teljesség kedvéért: "...És még egy aktuális kérdés: tényleg megbüntettek nemrég, edzés közen?

Nem, dehogy. A Mountainbike Challege sorozat szervezőivel találtuk ki, kiváncsiak voltunk arra, hogy hányan veszik komolyan. A szöveget direkt úgy fogalmaztuk meg, hogy hihető legyen, de ha valaki egy kicsit is belegondol, teljesen egyértelmű, hogy nem igaz. Ennek ellenére mégis nagyon sokan bevették. Több ilyen nem lesz, de azért jó móka volt!" Forrás: http://www.hegyibringa.hu/cikk/2011/jun/05/bur-zsolt-jo-bringas-lennek/

Elküldve: 2011.06.06. 18:16 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Elküldve: 2011.06.06. 17:15 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zazie87: Igazad van: a rendőr is ember és neki is jól esik ha normálisan beszélnek vele. Ő is a munkáját végzi... persze köztük is van olyan, aki még élvezi is. Nekem inkább a jogalkotókkal van problémám, mint velük. ui: "A megbüntetett CC-s bringás" cikket hol találom?

Elküldve: 2011.06.06. 10:32 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@skater: Azt, hogy ki a hülyébb nem a te hozzászólásod kapcsán írtam, hanem arra, hogy nem olvasunk pdf-et és különben is hülyeség ezen rágodni :) Mert szerintem nem hülyeség beszélgetni róla, viszont abban igaza van sanzi89-nek, hogy szabály az szabály még ha hülyeség is.

Az is igaz, hogy pénzlehúzás, korrupció, stb. De szerintem nem mindig a rendőrt (ellenőrt, biztiőrt, stb...) kell nézni abban, aki megállít, hanem az embert, aki szemben áll veled. Nem szabad sem befosni, sem fölényeskedni. Felméred, hogy milyen ember ő és annak megfelelően cselekszel. Ennyi. Ha udvarias és nyugodt vagy, már nem vágod magad alatt a fát. Ha ennek ellenére valami hülyeséggel jön, akkor hivatkozzon a szabályra/törvényre. Aztán lehet, ha mégis igaza van, legalább nem pofázál be neki, csak nem tudtad... Az a gond, hogy alapvetően mindenki ellenséges, agresszív, szembehelyezkedő magatarást mutat... és ezt még tetézi az is, hogy mindenki mindenen állandóan megsértődik meg magára veszi a dolgokat...

Elküldve: 2011.06.06. 10:10 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@skater: Van abban igazság, amit mondasz, de szerintem nagyon pesszimistán látod a dolgokat. A rendőr aki megállít az út szélén nem az "Atyaúristenmindenekfeletti". Ha csinál valami hülyeséget (pl névtábla) simán felül tudod bírálni a megfelelő formában természetesen. Ha meg jogosan büntet, akkor azt el kell fogadni, még akkor is ha szerinted vagy szerintem hülyeség az a szabály, amire hivatkozik.

Elküldve: 2011.06.06. 09:34 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@zazie87: ki beszélt itt arról, hogy melyik bringás hülyébb a másiknál? na mindegy amúgy lehet én fogalmaztam rosszul. Mert én azt, hogy "kresz" idézőjelben használom, ugyanis ebben a szarrágó országban nincs olyan, hogy kresz... itthon a kresz=rendőr. Ha megbüntet azért mert mondjuk fekete színű a bringád, akkor egyszerűen megbüntet és kész, hivatkozhatsz a kreszre de nem nagy sikerrel, mert ő a rend őre és mondhatsz bármit, még azért is megbüntet, tehát én így értettem azt, hogy amit le is írtam, hogy "ELVILEG a kresz szerint" én így írtam le legelőszőr is. De nem is értem, hogy ezt miért nem lehet megérteni, hogy bármit felszerelhetsz a bringádra, majd másért fognak megbüntetni, ugyanis ebben a mocskos féreg országban nincsenek szabályok és nincsen kresz.. továbbá mindenki húzza le a másikat, mint ha kötelező lenne és ez alól a rend őrei sem kivételek...

Elküldve: 2011.06.06. 08:56 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Ácsi mindenkinek!!! Én elolvastam a kreszt, van jogsim is, és nem vagyok ostoba fórumozó, valamint nyilván elovasok egy cikket, mielőtt hozzászólnék... (ezért nem is értelek, kedves skater...) A cikkben nem hivatkoznak semmiféle szabályra, viszont azt sem írják, hogy úristen, micsoda felháborító gyalázat!!! És minekutána kis hazánkban manapság igen gyakran és önkényesen változgatnak a szabályok és törvények, simán el tudom képzelni, hogy kitaláltak valami új baromságot. Jó, mondjuk annak csaptak volna hírverést a CM-esek, vagy a Kerékpáros Klub, de! itt jön még a képbe, hogy azt már én nem tudom, hogy a versenyzőknek mi kötelező és mi nem, mert én közlekedő keréskpáros vagyok. Ezért érdeklődök egy forumban, nem azért mert nem tudok olvasni. Amúgy is, az viszi előbbre az embereket, ha kommunikálnak. (Jó persze vannak olyanok is, akik hatszázadszorra is megkérdezik azt a hülyeséget, ami teljesen nyílvánvaló). Amúgy azért fórumozunk, mert mindenki szarik bele az egészbe vagy azért, hogy ezzel is segítsük egymást infókkal? Szerintem ezen kéne elgondolkozni, nem azon, hogy melyik bringás hülyébb a másiknál...

Elküldve: 2011.06.05. 23:01 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@sanzi89: így van. ez egy lehúzás sorozat és épp most egy bringást láttak meg legelőszőr, majd legközelebb lehet egy autóst vagy egy motorost, esetleg egy gyalogost fognak előszőr meglátni és rögtön elkapják, hogy lehúzzák. mindenki pénzből él és mindenki úgy szerez pénzt, ahogy akar, csak hogy egy gond van ezzel, hogy ebben a mocskos szarrágó országban ezt természetes dolognak veszik.

Elküldve: 2011.06.05. 22:58 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Keke: Teljesen igazad van, ha erre a pár oldalas pdf elolvasására vennék a fáradtságot a sok hülyeséget szajkózó fórumozók, már ezerszer előrébb lenne a bringás társadalom.

Elküldve: 2011.06.05. 22:55 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@skater: Kíváncsi vagyok, hogy egy jogtalan rendőri intézkedésen meddig fog még csámcsogni az erre allergiás bringás társadalom. Sajnos nem ez az első, és egyáltalán nem is egyedi, hogy jogtalanul büntettek meg valakit valamiért. Most éppen egy bringáson volt a sor, és itt szerintem le is lehetne zárni a sztorit.

Elküldve: 2011.06.05. 22:42 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@zazie87: neked is ugyanezt tudom mondani, hogy katt a cikkre. nem csak én olvastam el. gondolom te is...

Elküldve: 2011.06.05. 22:39 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Keke: akkor elmondom mégegyszer hátha megérted... egy szóval nem írtam, hogy lakott területen belül kötelező a kukás mellény... és azt írtam, hogy lakott területen kívül! névtábla? katt a megbüntetett CC-s bringás cikkre.

Elküldve: 2011.06.05. 22:22 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@sanzi89: Találtam egy ilyet: http://plasma.szfki.kfki.hu/~csillag/kerekpar_kresz/Kerekpar_KRESZ.pdf

Ezt írja: "Fényvisszaverő ruházat (lakott területen kívül az úttesten éjszaka vagy rossz látási viszonyok között)." - Ha jól értelmezem lakott területen még éjszaka sem kell? "A KRESZ által javasolt kerékpártartozékok: d, Sárvédő" A rendőri ellenőrzéskor mindenki arról beszélt, hogy ez is kötelező - ezek szerint csak ajánlott. Ez egy elég korrekt olvasnivaló :D minden kerékpárosnak el kellene olvasni egyszer!

Elküldve: 2011.06.05. 22:12 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@zazie87: Én is ezt kérdem: milyen névtábla? Mi köze a tárcsafékhez? Egyébként nappal még nem láttam egy kerékpároson mellényt lakott területen kívül sem ... elég gáz lenne 40fokban.

Elküldve: 2011.06.05. 22:08 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@sanzi89: Valóban azon kívül, hogy itt kérdezem nem teszek semmi erőfeszítést de ez is tekinthető erőfeszítésnek :D Ez még annyival is hasznosabb mint ha magamnak megkeresném, hogy rajtam kívül mások is okosodnak. Viszont mivel a kerékpározásnak nem feltétele jogosítvány vagy mindegy minek nevezzük nagyobb figyelemfelkeltés kellene ha már kerékpárutak nem nagyon épülnek. Igaz pár éve nálunk rendőrök megállítottak minden kerékpárost az ipari parkban és adtak mindenkinek egy láthatósági mellényt.

Elküldve: 2011.06.05. 21:13 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@sanzi89: kresz..... én csak leírtam, amúgy meg szarok az egészbe.. különösebben nem izgat a dolog

Elküldve: 2011.06.05. 15:17 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@zazie87: A KöHÉM rendelet nem tér ki a névtáblára, mint kötelező, de mint ajánlott tartozékra se, szóval amelyik rendőr ezzel jön az embernek el kell küldeni a fenébe. Annyit mondasz, hogy nem fogadod el a helyszíni bírságot, ekkor feljelentést tesz ellened, szépen megadod minden adatodat, a feljelentésben le lesz írva, hogy a névtábla miatt van az egész. Másnap délután bemész a helyi rendőrkapitányságra, ott körberöhögik a feljelentést kiállító rendőrt, széttépik/eltörlik az egész baromságot, és mindenki mehet a dolgára.

Elküldve: 2011.06.05. 15:11 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Keke: Te teszel bármi erőfeszítést, hogy tisztában legyél a dolgokkal? Mert ezek szerint nem... De elmondom neked az örök bölcsesség receptjét: Google.hu-->Kresz kerékpár.

Elküldve: 2011.06.05. 15:07 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@skater: Kérlek mutasd meg nekem, hogy hol írják, hogy nappal, jó látási viszonyok között is kell lakott területen kívül mellény, ha már az emberek rosszul tájékozottságnál tartunk.

Költői kérdés, a válasz:

"(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverő mellényt (ruházatot) kell viselnie."

Szóval okés, elfogadom az összeesküvés elméleteket, hogy a rendőrök csak bírságolni jöttek a világra, de legalább hülyeséget ne terjesszünk. :)

Elküldve: 2011.06.05. 14:23 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Milyen névtábla??? Ez száz évvel ezelőtt volt!!! És én mégis hova tegyem? HOVA?

Elküldve: 2011.06.05. 10:48 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@skater: > elvileg már névtábla a tárcsafék helyére ???

Elküldve: 2011.06.05. 08:40 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Keke: az értesítés hiánya talán annak is betudható, hogy az emberek véletlenül se legyenek tisztában hogy éppen mit szegnek meg, hogy a "rend őreinek" könnyebb legyen osztogatni a csekkeket. A láthatósági mellény igen kell nappal is lakott területen kívül, legalábbis a kresz szerint és fényes nappal nem csak lakott területen kívül, hanem városban is kötelező a lámpa, küllőprizma, 2 fék, csengő, elvileg már névtábla a tárcsafék helyére és egy piros prizma hátulra.... legalábbis a kresz szerint.

Elküldve: 2011.06.05. 00:27 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@skater: Egyetértek! Annyit hozzáfűznék azért: éppen ma (vagyis tegnap) mondtam egyik havernak, hogy úgy vettem észre általában a rendőrök ha látják normális kerékpáros vagy van sisakod és a bringád rendben akkor nem b@szogatnak - még ha nem is teljes a felszerelésed. Ez a téma úgy jött elő azt mondta, hogy szerinte nappal is kötelező lakott területen kívül a láthatósági mellény és a lámpa megléte (akkor is ha nem kapcsolod be). Szóval a lényeg: még mindig nem vagyok tisztában azzal, hogy ez így van vagy sem. A rendőrség és senki más nem tesz semmi erőfeszítést azért, hogy ezekről a dolgokról mi kerékpárosok értesüljünk.

Elküldve: 2011.06.02. 20:55 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@Krupcheck: Oké nem is arról van szó, hogy most ide járok zsidózni, bár jogosan tenném, de mindegy... Az is oké, hogy ezeket a fajta megnyilvánulásokat jobb forumon kívül hagyni, viszont ha valami teljesen jogtalan, aberrált és nyilvánvalóan lejárató, igazságtalan és pénzszerzés céljából idióta dolgokat, szabályozást vagy törvényeket hall az ember, akkor ki az aki nem így reagál mint én?... akár szóban, akár gondolatban...

Elküldve: 2011.06.02. 18:36 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@skater: felháborodásod jogos, de azért légyszíves a másik anyjának, egyéb felmenőinek, vallásának felemlegetését (nem, nem vagyok zsidó szerencsére, nem emiatt zavar) hagyjuk a fórumon kívülre.

Egyébként tény hogy vicc amit a rendőrség kishazánkban művel. Nem pofázok, mert még nem büntettek meg, de ma pl. volt egy olyan esetem, hogy a néni teljes lelki békében, gyönyörködve a napsütésben, kerékpárút közepén megállt, leszállt, rámnézett és elémtolta a kerékpárját. Hátsó kerekét kaszáltam, mindenki túlélte, de ha ebből komolyabb dolog lett volna, akkor őt megnyugtatják és hazaküldik a rendőrök, engem meg megbüntetnek a hiányos felszerelés miatt (megjegyzem fél méteren 60 fékkel sem állsz meg).

Meg olyanra is volt példa, hogy egy 'ismerős ismerősét' megbüntették egy baleset után (elélépett egy gyalogos kerékpárúton!!!), mert nem voltak "megfelelőek" a fékei. Könyörgöm, akkor a tesco bringákon a féknek csúfolt fröccsöntött fos az mi? Vizes úton előredőlve skiddben hamarabb megállok mint avval -.-

Elküldve: 2011.06.02. 16:19 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

ha legalább tanítanák ezeket iskolákban vagy minden nagyobb intézményben ki lenne akasztva az összes törvény, akkor joggal büntethetnek, mert akkor olyan dolgot szegtem meg amivel tisztában voltam és én mint adófizető állampolgár elvárnám, hogy igenis a törvényeket tegyék közzé a legtöbb helyeken, hogy az embereknek legyen esélye legalább nem megszegni ezeket a szarokat és azt is elvárom hogy ezeket havonta frissítsék, ha már havonta módosítgatják, de addig mondjuk bekaphatják, amíg ez nem történt meg. igazi zsidó banda, esélyt sem adnak az embereknek hogy tudatában legyenek azzal hogy mit szegnek meg(amit lehet hogy az egyszerű állampolgár nem is tart bűnnek) és máris osztogatják a csekkeket a pénzsóvár tetves seggű banda.

Elküldve: 2011.06.02. 16:15 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

Az a legnagyobb baj a törvényhozással, hogy ezek a tetvek állandóan új törvényeket hoznak és havonta módosítgatják őket és a BTK-t PTK-t egyáltalán nem tanítják iskolákban és még ki sincs sehova tüntetve intézményekbe pl iskolák, városházák, adó, pénzügyi és munkaügyi központokban sem. Magyarul sehova sincs egy kurva A4-es lapra sem kiakasztva a legfontosabb törvények és mégis elvárja ez a rehes banda, hogy mindent betartsuk. Aztán kérdezem én, hogy mi a szart tartsunk be ha az emberek nagyrésze nem is ismeri a törvényeket ráadásul, hogy állandóan változtatják és módosítják őket???

Elküldve: 2011.06.02. 16:09 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

lehet jobban járnátok ha inkább droggal kereskednétek, mert még azt sem büntetik annyira, mint a sportolást.

Elküldve: 2011.06.02. 16:05 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

ezek igazi gyíkok! mi az hogy névtábla? mi az hogy erdőőrök ellenőriznek? mi az hogy a közúttót távol az erdőben ellenőriznek? mi az hogy földúton, erdőben kötelező a felszerelés? miközben a terepmotorosok ha csak földúton mennek, nekik még jogosítvány sem kell, rendszámtábla sem kell és még ott sincs előírva, hogy legyen rajtuk bukó és nem ellenőrzik még a lámpák és fékek minőségét sem. a rendőr a kresz szerint nagy ívben leszarhatja hogy egy tizen akárhány éves egy 1000 köbcentin felüli motorral szerencsétlenkedik földúton bukó, rendszámtábla és jogsi nélkül. ezek a gennyedékek csak arra utaznak hogy pénzt csaljanak ki tőlünk... itt semmiféle szó nincs arról, hogy mi van felszerelve a bringádon, nem erről van szó, mert ha minden stimmel, akkor abba kötnek bele hogy miért csak V-féked van a tárcsa helyett és azért is kicsengetik a számlát. a rendőröket is közterületi kamerákkal figyelik, hogy büntetik e a bringásokat. nem tudom hol olvastam ezt, talán CM-en, de egy szemtanú hallotta, amikor rendőr mondja a másiknak, hogy nekik muszáj patkánykodni, mert őket is figyelik kamerán keresztül a fejesek. ezek az igazi politikusbűnözők csak szimplán agyamputált patkányalakok, akiknek az ereiben hányás szerű gennyedék folyik és állandó jelleggel közösülnek a saját édesanyjukkal :D

Elküldve: 2011.06.02. 15:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@hefi: Indítsunk TOP listát, hogy kit, miért, hányszor, mennyire büntettek meg. Aztán mehet a bulvár sajtónak, hogy legyen min csámcsogni. Főleg az ilyen névtábla és csengő dolgokra gondolok, nem az ittas vezetésre és piros lámpán átmenésre. Ha elég sok összegyűlik, akkor talán el lehetne vele érni valamit...

Elküldve: 2011.06.02. 15:16 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@hefi: wtf? még anyám mesélte, hogy az ő nagypapájának a korában volt kötelező a névtábla (rendszámtábla) a bringára. Az első villára kellett felszerelni. Érvényben maradt volna a szabályozás? Vagy ezt most mi? Ennyi erővel viszont a belvárosban is tilos volt kerékpározni a századfordulón, azért ma is büntethetnek? ...

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!