Ápr. 4-től, a bicósokkal szemben 1 hónapig bekeményít a rendőrség!

351-360 (360 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.01. 13:54 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Ajj! Valaki írhatna egy kapitányságnak, vagy valami zsaruságnak egy emailt, és megkérdezhetné, hogy miként járjunk el. Aztán ha megjön a válasz, másolja be ide a fórumba. De szerintem, minél többen írunk, annál több válasz érkezik be. Kíváncsi lennék, mennyire vág egybe a rendőrök válasza.

Hm?

Elküldve: 2011.04.01. 13:41 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Ja, és még annyit hozzátennék, hogy ez természetesn csak az én véleményem és csak magamról. Respect és elismerés mindenkinek, aki kevesebb veszélyérzettel van megáldva mint én, illetve annyira profi, hogy nem kell félnie semmitől :) Viszont az életemet fontosabbnak tartom, mint a törvényeket és szabályokat... :S

Elküldve: 2011.04.01. 13:34 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@petiboy_24: Az nem teljesen igaz, hogy nem mehetsz fel a járdára. A KRESZ-ben az van, hogy ha nem megfelelőek az útviszonyok a kerékpárral való közlekedésre, akkor felmehetsz, de nem zavarhatod a gyalogosokat és csak 10km/h-val mehetsz. (Ennek tegnap néztem utána, de nem linkelek, keresse meg mindenki maga, lassú a net :))

Namármost, nekem outival nem megfelelő egy csomó út, ami keskeny is, meg csatornafedelekkel van teli meg ágakbogakkal, és nem fogom magam elüttetni azért, mert a ma nagyon divatos futár arcok olyan vagesz gyerekek, hogy mindenki egy szar arc szerintük, aki felmegy a járdára. Én, köszi, de nem kívánok meghalni. Ha kint vagyok országúton, vagy ha nem nagy a forgalom, az más, ha elég szélesnek ítélem az utat (tudom kerülgetni a csatornafedeleket anélkül, hogy anyáznának mögöttem), akkor persze ott megyek, mert gyorsabb is. Hátulról ki vagyok világítva, amúgy nem aggatom teli magamat, inkább megvédem magam. Lehet, hogy nem menő a járdán menni, de amikor a taxis 10cm-re kicentiz, nem akarok egy éppen kiálló csatornafedél esetén dönteni, hogy rámegyek és lehet, hogy borulok, vagy a kerekek alá egyből... Meg amikor a Kossuth Lajoson a hetes busz szintén centikre halad el mellettem a másik oldalon meg a kisteherautó dettó. Mert a hivatásos sofőrök biztosak magukban. Csak éppen arra nem gondolnak, hogy velem is lehet bármi. Lecsúszhat a lábam a pedálról, akármi történhet. Biztos nem vagyok akkor egy csomó ember szemében igazi bringás, biztos jól lenéznének a hajtipajtik, de ez van, vállalom. Élvezetből tekerek, nem vagyok sportoló, nem vagizom kilóméterekkel meg gyorsasági adatokkal sem. És az van, hogy nem élvezek a hetes busz mellett tekerni... :)

Na de akkor viszont már ide is bemásolom, hogy minek kell megfelelni, aminek nem fogok:

kerékpárok kötelező tartozékai

  1. Fehér színű első lámpa
  2. Piros színű hátsó lámpa
  3. Egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverő (prizma)
  4. Két, egymástól független fék
  5. Csengő
  6. Borostyánsárga színű küllőprizma legalább az első keréken
  7. Fényvisszaverő ruházat (csak lakott területen kívül, ha éjszaka van vagy rosszak látási viszonyok)
  8. Ha a kerékpáros sisakot visel és utast nem szállít, lakott területen kívül max. 50 km/h sebességgel haladhat (ugyanitt sisak nélkül csak 40 km/h a megengedett maximális sebesség.)

@airborn: Ellenben ha a járdára felmész (adott esetben), akkor ezek nem kötelezőek... vagyis a sün sem kötekedhet (csak, ha gyorsan mész)...

Elküldve: 2011.04.01. 13:06 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Csaba0099: A KRESZ nem különböztet meg általad "speciálisnak" nevezett kerékpárt, vagy sima hagyományos CSEPELT... Az más kérdés, hogy egy háromkerekűt megkülönböztet a kétkerekűtől, de szerintem te nem erre gondoltál, hanem az ultrakikönnyített outira, vagy MTB-ra... :)

Elküldve: 2011.04.01. 12:56 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@airborne: Telitalálat! A gyalogjárdán kerékpározni tilos, amely szabálysértés ellen a hatóság büntetést szabhat ki! Nem értem, aki nincs tisztában a szabályos kerékpáros közlekedés feltételeivel, és itt kérdezget (azaz érdekli valójában, legalábbis úgy tesz) az miért nem néz utána hivatalos forrásnál? KRESZ mondjuk? Ott le vannak írva a szabályok feketén- fehéren, pl. hogy a KRESZ értelmében a kerékpár jármű, aminek következtében ugyanazok a szabályok vonatkoznak a vezetésére mint más jármű esetében, vagy ami ott láthatósági mellénynek van írva (amit mellesleg kötelezően lakott területen kívül kell viselni éjszaka és korlátozott látási viszonyok között...), az láthatósági mellény, és nem valami "szar" a karodon pl... De hogy könnyebb legyen, itt egy link "Ugyanis a szabályok nem ismerete nem ment fel a későbbi felelősségre vonás és büntetés kiszabása alól!" Ez a törvény... És vannak még a fenti linkben nem leírt, új KRESZ módosítások, amik részben kerékpáros közlekedésre is vonatkoznak, azt is meg lehet találni interneten.

Elküldve: 2011.04.01. 12:53 Hankó Dávid 

  • Hankó Dávid avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 33

Áhhh ekkora szemétség, akkor most hogyan fogok kint edzeni? Amikor a 7 napból min. 5 napot tekernem kell és alaphangon 2ó és 4ó között! Akkor most én is tegyem tele az outit mindenféle szarsággal? Azért az már nem! Valaki felettem említette, hogy tényleg akinek spec bicaja van az mit csináljon? Meg, hogy csak 40km/h az egy rendes tempó edzés közben amikor tempózni kell néha még kevés is! Bár a montimat sem fogom telerakni semmivel, mert szabályosan szoktam vele közlekedni!!!!! Nem minket kéne szerintem megállítani hanem .......

Elküldve: 2011.04.01. 12:21 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

Heló! Szerintetek az már elegendő, ha a 2 pedálomon mindenhol van prizva, elől, hátul lámpa, de csak első fék van?

A küllőre is kéne vmi szar?

Ja és van egy fényvisszaverő karszallagom, ami villog is, az elég a kukásmellény helyett este?

Ja és még szeretném kiemelni, hogy csak a járdán megyek, ott is leállíthatnak?

Elküldve: 2011.04.01. 12:06 Sz. Balázs 

  • Sz. Balázs avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 75

http://video.szon.hu/szabolcs/kerekparosok-fokozott-ellenorzese-szabolcsban?51319

Például Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében valami ilyesmire kell gondolni.

Elküldve: 2011.04.01. 11:08 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

A megoldás az, hogy akinek sport célú kerója van, az autóval vigye ki a lakott területről, illetve egészen addig, ahol már a kresz szabályait nem kell betartani, és úgy tudunk majd tekerni! :D

Én egyébként a nyeregre szoktam hátsólámpár felfogatni, elsőnek van konzolja, láthatósági mellény hiányát eddig megúsztam, és a prizmátlanság miatt sem szóltak. Ez viszont elég furcsa az én esetemben, mivel az új, várost átszelő bicikli út egyes pontjain, elég sűrűn kit ácsorognak a rendőrség "szaktanácsadói".

Elküldve: 2011.04.01. 09:41 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Csaba0099: volt vagy van már olyan is, hogy max. 40-nel lehet menni bringával. Azzal mi lett?

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!