Ápr. 4-től, a bicósokkal szemben 1 hónapig bekeményít a rendőrség!

101-150 (360 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.13. 23:20 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sanzi89: az interjúban elhangzott 1 mondat amit korábban már említettem:

"nem az a baj h nem együtt kapcsolható a világítás, hanem az h nincs világítás! én arra kérnék mindenkit h VALAMILYEN lámpát szereljen fel."

na most ebből nekem az jön le amit faterom is mondott h mindegy milyen, mindegy hol van, csak lámpa legyen és látható legyen... és igen mielőtt kérdezi valaki fater rendőr volt így sztem ez elég hitelesnek lehet venni

Elküldve: 2011.04.13. 23:00 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@sanzi89: http://lp1.pinkbike.org/p4pb4756820/p4pb4756820.jpg

itt a kerék link

http://lp1.pinkbike.org/p4pb6422002/p4pb6422002.jpg

erre hova tennél biciklis táskát? 3szög táska az kizárva... ülés alá meg elég vicces lenne ha 1 letörés után ahogy bemozdulna a rugóstag lekapná a hátsó kerék...

a lámpákról annyit h sztem elvárás függő, ha nem akar valaki komolyat akkor feltesz 1 gumisat és tökéletes... az agyról nem törik le és útba sincs... de azzal nem értek 1et h fent kell lennie... télen míg rövidek a nappalok akkor oké mert akárhova megyek sötétbe fogok a végén közlekedni... viszont nyáron míg 8-9ig világos van akkor leveszem mert úgy is még világos van vagy épp sötétedik mikor hazajövök... a csengőről meg annyit h nem szeretek rohanni, szal ha ott a gyalogos és nem tudok úgy elmenni mellette h ne zavarjam meg akkor várok kicsit míg lesz helyem h tovább tudjak menni... mivel a járdán közlekedek bennem az alakult ki h az a gyalogosok területe és ilyen faszságokkal h csengő meg duda ott baszakodjak valaki mögött sztem mind2 félnek egyformán irritáló...

Elküldve: 2011.04.13. 17:13 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Jó. Városban kell is szerintem a láthatóság stb. De nem nappal. Városban még a csengő is kell. De erdőben minek? Meg ilyen kisvárosokban??? Értelmetlen.

Elküldve: 2011.04.13. 00:12 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Rober-to: Sok dolgot írhatnék, de látom felesleges. Régebben is közbe akartam szólni, de nem tettem, mert úgy gondoltam pár embernek mindegy mit mondok, úgyse próbálja még meg se érteni.

Egy pár dolgot csak. Nem, nem vagyok rendőr, még tanulok elvileg programozónak. Naponta, de legrosszabb esetben is minden másnap tekerek egy másik városba, kb 13km.

Elküldve: 2011.04.12. 19:31 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Még annyit, hogy az egész abból indul ki, hogy sok a baleset. Miből van baleset?

70 % autós vs. kerékpár 20 % részeg kerékpáros 5 % kerékpáros elesik 3 % kerékpár vs. autó 2 % rossz műszaki állapotú kerékpár

Találomra írtam százalékokat csak érzékeltetésre.

Mi a megoldás ugye. Azt a rohadt jogosítványt kössék intelligencia teszthez, 8 általánoshoz is!

Mennyi barommal lenne kevesebb az utakon? Több, mint a fele eltűnne. Nem lenne gond.

De ezt is már kitárgyaltam. Az egész témát kitárgyaltam. Itt tökölök írással ahelyett h. mennék bicót szerelni. Megyek is.

Elküldve: 2011.04.12. 19:24 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@sanzi89: Rendőr vagy esetleg? :)

Tekertél már városon kívül valaha az életben? Tudod mi egy pár100e-s országútin vagy MTB-n egy lámpa, vagy egy csengő, vagy akár küllőprizma? Kb. mint Ferrarin a vonóhorog, nyúlfarkas antenna, gallyrács, prizma az ajtón, vagy tetőcsomagtartó.

Undorítóan néz ki, égő, pluszsúly, zavaró, idegesítő és leginkább ÉRTELMETLEN!

Láthatósági mellény rajtam van országútizáskor.

De lámpa nappal mi a picsának? Prizma szintén. Olvasd végig a topicot. Leírtunk mindenről a véleményünket.

Ha jól megnézed látod, hogy csomóan nem az ellenőrzések miatt vagyunk felháborodva. Egyszerűen értelmetlennek találjuk. Fel van fújva a dolog csak. Igazából semmi értelme az egésznek.

Sisakon, ruhán, telón, bicón fényvisszaverő anyag és festés van. Cipeljem magammal melegítésként még a kurva láthatóságit is adott esetben az erdőbe? Minek? Kinek? Őzike lásson?

Jó hogy nem már kitalálják h. dinamó is kell a gépre és nappal is világítsunk.

Több1000 km-t tekerek erdőben, természetben minden évben. Tudod hány gyalogossal találkoztam? Évi kb. 10-20 fővel. idén eddig csak 2 puhány bicajossal aki tolta fel az emelkedőn a gépet. Láttak messziről, mert a csávó közelebb húzódott a csajhoz. Elbaszták a gyors dh-mat a Cube-bal. Le kellett fékeznem 30-ra kb. És még akkor sem ment a paraszt teljesen arrébb. Csak mikor látta, hogy én nem megyek le az árokba akkor ment arrébb komolyabban.

Az emberek általános kultúráját kellene ellenőrizni nem a gépeket! A tekerés az egyik legszabadabb sport a világon. SZABADSÁG! Megszabadulni a gondoktól, a kötöttségektől, a szabályoktól. Ott tekerni, ahol akarunk, mindenféle korlát nélkül. Tulajdonképpen a legszabadabb sport a világon. Kb. a futással vetekszik, de megelőzi azt, mert bicóval messzebb és gyorsabban lehet menni.

És most ettől rettegjünk h. mikor büntetnek meg? Az erdőbe vigyünk lámpát nappal???

A lovakra akkor miért nem szerelnek csengőt, prizmát stb? MIÉRT? Az is természetben megy és oda a városon át vezet az út. Na???

Megkötik mennyivel lehet menni kerékpárral? Radarozzanak le MTB-mmel egy dh-záskor mondjuk 60-70-80-nal, küldjenek fotót és még kurvára fogok is örülni neki!

Egy értelmes szabály így hangozna! Csöngő nem kell, köszönjünk a gyalogosnak ezzel hívjuk fel a figyelmet és kezdeményezzünk társalgást. Láthatósági mellény rossz látási viszonyok közt ill. egyéb láthatósági eszközök hiányának pótlására. Tehát ha sisak van prizmával, meg mondjuk kerékpáros cipő beépített prizmával, akkor nem kell.

Lámpa éjszaka és rossz látási körülmények között esőben, ködben mindig minden területen.

Még annyi, hogy Ausztriában, Németországban, Olaszországban tekertem már 1-2000 km-t. Senki sem szólt egyszer sem, hogy nincs lámpa vagy valami. Egy komoly mtb-n, országútin sem láttam ilyesmit.

Most akkor mit akarnak itt? Mit ugrálnak? Megint ez a hülyeség, hogy világítsunk az autóval fölöslegesen pazaroljuk az energiát mikor amúgy csak Skandináviában volt kötelező akkoriban?

Lámpa meg csengő mtb-re nappal. Fenét!

Elküldve: 2011.04.12. 17:37 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@sanzi89:

Részemről veled ezt a vitát lezárom, semmi értelme. A rendelet liberalizálásáról beszélünk, nem a láthatóság eltörléséről,csökkentéséről.

Üdv.

Elküldve: 2011.04.11. 22:13 MMate 

  • MMate avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

Én úgy tudom hogy maximum 40km/h-val mehetsz bukósisak nélkül és 50-nel bukósisakkal.

Elküldve: 2011.04.11. 21:11 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Krupcheck: Értem mit mondasz, de ez olyan dolog, hogy tetszik nem tetszik ezeket nem az egyén dönti el. Lehet hülyeségnek tartani, lehet nem betartani, de akkor vállalja az ember a következményeket. Egy példa a másik oldalról. Sok autós szerint hülyeség az öv, de kötelező. Autós: "Nyom, nem mozoghatok szabadon, korlátoz, nem érzem jól magam, bennégek a kocsiban". Rendőr: "Megértem, de ez törvény, itt írja alá, hogy elfogadja az x ezer helyszíni bírságot". És ennyi. Gondolhatsz akármit, ezek mindenkire vonatkoznak. Talmácsi kigurul hétvégén motorozni, és lemeszelik mert 90 helyett 100-al ment. Megbüntetik, holott valószínű, hogy 100-al is biztosabban motorozik, mint egy nagypapa a régi MZ-vel 80-al. A törvények nem mindig az abszolút tökéletességet testesítik be, de attól még be kell őket tartani.

u.i.: Egy "gyöngyszem": http://www.youtube.com/watch?v=TFw-Ku1ZhbI

Sok szempontból érdekes, de tekerjünk 8:46-hoz. A sapkás gyerek értetlenül áll a dolgok előtt, hogy nem tekerhet ott ahol akar. Ja, én meg a Hummer-emmel az egyirányú utcába szemből megyek be, mert ott a bolt majdnem a sarkon. Az autósoknak sem lehet, és ezek - látszólag igen, értelmetlen dolgok - másra is vonatkoznak!

Elküldve: 2011.04.11. 21:01 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@sanzi89: szerintem szimplán csak eszünk ágába nincsen mindenféle felesleges cuccokkal felszerelni a kerékpárunkat, csak azért mert valaki azt mondta hogy legyen úgy. Lehet ezt lázadó hisztinek tartani, de szerintem szimpla logika.

Elküldve: 2011.04.11. 20:49 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Csaba0099: Csengő is van a bringámon. Hamarabb omlik darabjaira a bicikli, minthogy "leessen, letörjön" a csengő. Nem lötyög, nem zörög, csörög. Nem is felfele néz, hanem lefele, kb mintha ott se lenne.

Szóval most a topikba mindenki amiatt parázik, amire nem volt példa még hazánkba? Mivel ha Te - vagy bárki más - hallott ilyen esetről ne tartsa magában!

Plusz várom a 3-4 küllős kerekek linkjeit is.

u.i.: Holnap csinálok egy rövid leírást képekkel, hogy hogyan lehet tök egyszerűen és kényelmesen megoldani ezt a szabályos kerékpárrá alakítást, mivel úgy tűnik egyeseknek ez kivitelezhetetlen feladat...

Elküldve: 2011.04.11. 20:45 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@sanzi89: nem kötelező hogy egyszerre kapcsolható legyen. Egy barátomat pl. azért büntették meg, mert ott kerékpározott, ahol szabad. Csak ő ezt nem merte mondani. Az a baj, hogy nem értelmes dolgokért büntetnek, hanem kivan adva, hogy "büntetni köll", az órabér nekik ketyeg, le kell adni néhány jegyzőkönyvet és csá.

Mikor a hatsávoson megindul keresztbe az ipse gyökkettővel szétnézés nélkül, azért senki nem bünteti meg, holott több autó vészfékezésre kényszerült. Meg a gyalogosokat sem szedi le az amúgy sem széles kerékpárútról, meg a szembejövő bringásokat sem büntetik (pl. régihíd, Szeged), holott erre szükség lenne, mivel ténylegesen veszélyeztetik a közlekedőpartnereket.

Elküldve: 2011.04.11. 20:31 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@sanzi89:

Amiről nem hallasz, koránt sem biztos, hogy nem történik meg! :) nyugi chaver!

Elküldve: 2011.04.11. 20:29 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@sanzi89:

"Ha valaki lámpa, csengő, prizma nélkül közlekedik, akkor a közlekedési szabályok kisebb fokú megsértéséért vonható felelősségre."

A csengőt ne felejtsd le!

Elküldve: 2011.04.11. 20:29 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

@Krupcheck: Most jön az egyéni véleményemet írom le. Ugye az is kötelező lenne, hogy egyszerre kapcsolható legyen a világítás, plusz mindig rajta legyen. Ha ilyen nagy a felháborodás, akkor csak azt kérdezném, hogy mire fel? Látott/hallott-e bárki bárkiről akit a fenti kettő dolog miatt büntetett meg a rendőr? Persze kötelező, de szerintem Mo-n egy embert se húztak le emiatt.

Elküldve: 2011.04.11. 20:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@sanzi89: szerintem nem is a lámpával van baj. Sőt, arra szükség van mindenképpen. Viszont az hogy "felszerelt állapotban" kell lennie, az vicc. Ha nappal rohangálok, mászkálok üzletekbe be, ide-oda, minden lakatoláskor szedegessem le a lámpát, vagy esetleg hagyjam ki? Se azt nem fogja nekem senki kifizetni ha elkopik/törik a bilincs, se azt ha ellopják. Egyébként nekem pl. van két szett lámpám, egyik polcon vagy nyeregtáskában, a másik meg a futárzsákban, így sosem megyek el lámpa nélkül egyik bringával sem.

A problema ott keződik hogy narancssárga prizma és csak prizma, hátul dettó csak pirosban, csengő... (a két fékes marhaságot nem is említem, mert már megtettem. inkább az kellene hogy mindenki saját képességeinek megfelelően szerelje fel ilyesmikkel a kerékpárját, és annyit vállaljon be amennyit meg tud oldani és amivel senkit nem veszélyeztet.)

Elküldve: 2011.04.11. 20:18 sanzi89 

  • sanzi89 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 29

Már sokszor olvastam a 3 és 4 küllős bringákról. Valaki mutasson már nekem egy ilyet.

" Egy mountain bike-ra, amivel kemény terepen közlekednek a versenyzők, nehéz például olyan lámpát találni, ami a rázkódástól ne menne tönkre pillanatok alatt. "

Vesz egy szép nyeregtáskát, leszedi a konzolról és probléma megoldva. Vagy háromszögtáska, mez hátsó zseb, stb. Úgyis ugye a személyit mindig magánál kell tartania az embernek, plusz ha terep akkor egy telefon se árt. Szóval legyen az ember bármilyen hiper-huper sportoló egy kerékpártáska elfér a bringán.

Elküldve: 2011.04.11. 19:27 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Elküldve: 2011.04.10. 13:55 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

:) se csengő, se világítás, semmi nem volt nekem.Csak macskaszemek+kukás mellény, és 17.30-18.00 körül.

Elküldve: 2011.04.10. 13:50 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

A politikai vitába most inkább én sem folynék bele... Viszont pénteken este áttekertem a zebrán, egy rendőrautó előtt (nem voltam elég figyelmes, s nem vettem észre), azt hittem utánam jönnek, de nem ki se szóltak az autóból, semmi. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy volt működő világítás, prizmák, csengő, szóval megvolt minden :), de minden "várakozásom" ellenére még csak utánam sem szóltak.

Elküldve: 2011.04.10. 13:41 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Tegnap elhaladtam három, egymással beszélgető rendőr mellett, óvatosságból kukás mellényben voltam. Egyik rám nézett, és folyatta tovább a beszélgetést. Teljesen normálisan reagálta le a helyzetet.Nem szőröztek.Nem az ő hibájuk, hogy szar a rendelet.

Elküldve: 2011.04.10. 10:31 sáfistreetbmx 

  • sáfistreetbmx avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 10

mi tegnap kint bicóztunk 2 haverommal,fék,lámpa nélkül.eljött mellettünk eggy rendőrautó,ránknéztek,de még csak meg sem álltak...

Elküldve: 2011.04.09. 19:39 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@Rober-to: feladnám a fizetésem, erre a legegyszerűbb példa a játékgép... be kell dobnod valamennyit h megsokszorozz...

azért nem problémáznék azon h a fizetésen nem 1,5millió + a többi egyéb bevételem vállalkozásokból és stb... hanem csak 600ezer mert tudom h ha talpra áll az ország akkor visszakaphatom a fizetésem eredeti összegét... és ebbe is van kockázat mint a játékgépnél... ez nem egy 4 éves terv lenne és lehet h az emberek hasonló lépések ellenére sem szavaznának meg újra és ha a következő kormány nem folytatja ezt a programot akkor nagy szopások lesznek... de ha bejön és újra megszavaznak ahányszor csak kell míg véghez vidd a programot akkor viszont nyersz, nem kicsit...

nekem az a véleményem h senki se érdemel 600ezer ft feletti fizetést és értelmét se látom... a politikust akkor támadják meg ha nem népszerű és erről csak ő tehet... de ha népszerű természetesen akkor is megtámadhatják de úgy kisebb az esélye pl.: Gandhi

Elküldve: 2011.04.09. 17:05 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Majoros Tibor: Jó fej a Vitya, majd meglátjátok! Azért beszélt lassabban, mert tolmácsolni is kellett a többieknek...

Amúgy meg előzőek hogy beszéltek?

Elküldve: 2011.04.09. 17:04 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@BalageUMF: Ebben az irányban már tettek lépéseket ha jól tudom.

Én a vezető politikusoknak azért adnék kiemelkedőbbet, hiszen jobban ki vannak téve az emberek támadására adott esetben, lásd az olasz miniszterelnököt is fejbe dobta valami állat.

De pl. ha te lennél politikus, lemondanál a fizetésről? Szerintem te sem.

De hidd el, a mostaniak tuti kevesebbet kapnak és becsületesebbek, mint mások.

Elküldve: 2011.04.09. 15:24 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Rober-to: viktorka beszélt... fasza...vagy narrátor volt, nem értem mit makog...miért? mindenki tudja...beszélni egy papagáj is tud...de ez már nem ez a topic lesz XD mindannyian láncbaverve fogunk állni egy nem létező kormány, nem létező bíróságai, nem létező szabadságjogunkra hivatkozva...szal hagyjuk ezeket, mert csak makognak ezek az orkok...

Elküldve: 2011.04.09. 15:09 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

nekem a politikusokkal csak annyi a bajom h abból nagyon szeretnek elvenni ami nem az övék... én maximalizálnám a fizetéseket havi bruttó 600ezer forintra... a magyar politikusok és milliárdosok ennél jóval többet keresnek... ha helyre akarnák tenni az országot anyagilag akkor ezt megléphetnék... lehet h hülyeségnek hangzik... de ha más megtud élni havi 100e forintból akkor ők miért ne tudnának 600ezerből? minek kellenek milliók nekik és mire?

Elküldve: 2011.04.09. 14:46 Cyon 

  • Cyon avatar
  • DH/Freeride arc
  • Specialized Demo - Az Elit. csapat
  • Specialized Demo - Az Elit. csapat
  • hozzászólások: 26

@skater: LIKE

Elküldve: 2011.04.09. 14:14 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

NA emberek! Ezek szerint kb. hasonló véleményen vagyunk és ennek örülök.

DE! Tévedés ne essék!

A Jobbik, régen a MIÉP-ből alakult és fel van higulva komcsival és mindenféle mással. Szerintetek hogy kapott ennyi támogatást stb?

Én bizony nem rájuk szavaztam. És bár a Fideszt sem csíptem sosem és nem is csípem ma sem 100%-ban, de a mostani parlamenti pártok közül az a legjobb és örülök neki, hogy ők irányítanak. Lehet h. van izraeli testvérpártjuk. Na és akkor mi a fene van? Pilisnek van Olasz testvérvárosa még sincs semmi közünk hozzájuk.

Orbán Viktornak az EU-s parlamenti beszédét nézzétek végig a honlapon! Érdemes. Nagyon jól beszélt és ha a tetteikben is látni lehet majd, amit mondott, akkor bizony szép jövő vár Magyarországra!

A "bűnöző fideszes" kijelentést továbbra sem tudom mire vélni. Nem tudom kire céloztál és mi okból.

Jobbiknak a tagjait nézzétek át kicsit jobban. Ott is vannak akiknek teljesen igazuk van, de sok a fura ember. És arra is kíváncsi lennék, ha kormány élére kerülnének, akkor hogy tartanák magukat a kijelentésekhez.

A MIÉP-nek kellene az élen lenni, akkor lenne aztán a legjobb az egész országnak!

Fideszben nekem csak pár dolog nem tetszik. Pl. hogy a médiában jó pár embert miért nem küldenek már el a fenébe... Meg h. mi a fenéért van még mindig regisztrációs adó. Egy 1996-os Calibra-t akarok venni. 5000 Euro. Itthon rá kellene tennem még a 15 éves autóra 750e Ft-t. Miért? Majd írok is ez ügyben Viktor bának.

De összességében én azt mondom inkább legyen bármikor Fidesz, mint más a mostaniak közül.

Addig is! Gyerünk, csinájjuk meg, mekke csináni!

Elküldve: 2011.04.09. 12:22 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@skater: veled vagyok XD de most ezért téged a média törvény alapján meglincselnek, és engem is XD Szebb jövőt :)

Elküldve: 2011.04.09. 11:49 gyuszi96 

  • gyuszi96 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Csak  a TWO6 csapat
  • Csak a TWO6 csapat
  • hozzászólások: 21

@skater: ha ez Facebook lenne likeolnám:D

Elküldve: 2011.04.09. 11:35 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

zsidó ország eláruló fidesz,kommunista szintén hazaáruló mszp, anarchysta neoliberális homokos és cigánypárti magyarság ellenes lmp. nem akarok politizálni csak tisztázni a helyzetet. az szdsz-t kicsináltuk, az mszp-t majdnem feloszlattuk, az lmp meg csak egy halvány új szdsz szánalmas próbálkozás vele meg nem is érdemes foglalkozni. hátra vannak még a fideszes bűnözők és reményeink szerint 2014-ben a legjobb országos méretű szervezettséggel bíró jobbik mm. nyerni fog, mert az embereknek már most tele van a tökük a fidesszel is, tehát nem kérdéses hogy kire fogvak voksolni 3 év mulva az emberek. a kommentet nyugodtan lehet törölni, mert nem ide vonatkozik csak egy válasz volt.

Elküldve: 2011.04.09. 10:11 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@skater: Fideszes bűnöző??? Akkor mi a másik tábor szerinted? mszp-s angyal?

Elküldve: 2011.04.09. 10:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@BalageUMF: Nem így mondta, csak a tv elferdítette mert más kezekben van.

Úgy értette, hogy aki dolgozhatna és még sem dolgozik mert lusta disznó, az meg is érdemli, hogy nincs pénze. Ez a lényege és ezzel minden ép érzésű ember egyet ért!

Amúgy meg úgy birom az ilyet. 8 éven át totál szarban volt az ország, lerontottak mindent. Nem vagyok fideszes. Az a párt, ahova a szívem húz, sajnos nincs benn a parlamentben. Nem is ez a lényeg. Az a lényeg, hogy a mostani kormány a majdnem egy év alatt több jót tett, mint az előző a 8 év alatt összesen! Utána lehet nézni. És az, hogy ilyen kis faszságokon felháborodnak egyesek egyáltalán nem fontos. A média kiforgatta. Kiragad szövegkörnyezetből mondatot és azt nyomja.

Az elmúlt 8 év alatti szart próbálja a mostani kormány helyre tenni. Ezt értékelni és segíteni kéne, nem pedig baszogatni őket minden szarral.

Miért nem lettél politikus??? Lépj be egyik pártba. Néha szólalj fel aztán legyél önkormányzati képviselő, aztán meg parlamenti. Meg ke csináni, ahogy mondta a vezéred ugye.

Ősszel emiatt lehet indulok majd itthon a képviselőválasztáson. Havi 150-200 körül kapnak azért, mert ott ülnek csak hetente, kéthetente 4-5 órát és közben olvasnak. Kinek nem éri ez meg?

Elküldve: 2011.04.08. 17:06 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@BalageUMF: Én is hallottam ezt a kijelentést, de ez így nem igaz. Hallottam a teljesen riportot is csak valamelyik hírcsatorna úgy hozta le, hogy úgy tűnjön, miszerint aki nem gazdag az nem ér semmit. Na a történet annyi, hogy egy fideszes bűnöző nyilatkozta azt, hogy "ebben az országban azok a politikusok, akik ezzel a politikusi fizetéssel semmire sem mennek és nincs semmijük, azok nem érnek semmit" Ez volt a teljes nyilatkozat. Pontosan nem tudom, hogy milyen ügyben került fel ez a téma, csak hogy ebből egy kis felháborodás volt itt az adófizetők körében és tulajdonképpen ezt akarta elérni az a hírcsatorna akiről most szó van, aki egy lerövídített verzióban hozta le a cikket, tehát a szokásos szánalmas médiaipari szenzációkeltés. A másik: én még mindig azt mondom, hogyha kiszúrtak a kéket, akkor kapjanak el, de ha én látom meg előbb, akkor leszállok és nyomom a "csak szállítom a bringát a szervizbe, tehát nem is tudnám hajtani, ezért nincsenek rajta prizmák meg csengő, de a lámpák ott vannak a táskámban" dumát

Elküldve: 2011.04.08. 16:22 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

valaki ossza már meg h mi funkciója van a küllőprizmának, főleg elöl xD és h miért kell nappal felszerelt állapotba lenni a lámpáknak ha azt 1 perc alatt fel és le lehet venni :D

Elküldve: 2011.04.08. 16:14 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

hát igen. sajnos nem tudom pontosan mert csak hallottam h egyik kedves politikusunk azt mondta körülbelül h aki nem gazdag az maga tehet róla és semmire se érdemes...

ebből jön le az... h aki inkább biciklivel jár, az nem számít gazdagnak, mert így is az üzemanyaggal spórol... így ők nem gazdagok és ezért ki lehet őket fosztani, nem érdekel senkit... kíváncsi vagyok meddig fogják tűrni az emberek ezeket a politikusokat...

Elküldve: 2011.04.08. 10:08 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@Rober-to:

Változtatni kell a szabályokon! Liberalizálni kell a fényező cuccok használatát.

Ebben a zsaruk nem hibásak, ők csak jogalkalmaztatók. A szó szerint drága, politikusaink a problémánk okozói, vagyis azok akik nem hozzáértően, hagyják ezt a szabályozást úgy, ahogy, és nem változtatnak rajta.

Holnap remélem fenn lesz a cikk a BEOL.hu-n, amelyben megszólalok ez ügyben, egy kicsit.

Elküldve: 2011.04.08. 07:43 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

http://www.origo.hu/auto/20110406-rendorsegi-kerekpar-ellenorizes.html

Gondolkodtam ezen az ellenőrzéses megfélemlítés dolgon még egy kicsit.

Büntetnek is vagy még csak figyelmeztetnek? Mennyi pénzbe kerül ez a rendőrségnek, az államnak?

Nem alapvetően a tekerőkkel van gond, hiszen ők a védtelenebbek. Nem ők mennek neki az autónak. Az autók ütik el őket. Van biztos hülye biciklis is.

Bicikliseket akármikor meg lehet állítani. Miért kell ehhez külön akcióban terrorizálni a népet? Miért nem azt próbálják meg kiszűrni akik jogosítvány nélkül, és/vagy ittasan vezetnek? Sosem toleráltam a baszogatásokat. Mégis, ha autóval megyek és megállítanak szinte örülök neki, hogy na végre ellenőrzés, ezek a rendőrök tesznek valamit értünk, mert ellenőrzik, hogy tényleg miénk-e a gép, nem vagyunk-e ittasak stb. (Ugyanakkor nem értem miért kell egy 2-3 millás új árú kisautóval közlekedőt megállítani, egy drága csillagossal közlekedő kétes kinézetűt meg elengedni.)

De kerékpárosokkal más a tészta. A törvény egyértelműen nem okés. Nem lehet egy normális MTB-n, vagy országútin végig lámpákat cipelni, pláne küllőprizmát, csengőt.

Régi mtb-men volt csengő. Terepen folyton csöngött a rázkódástól, pedig erős rugós Cateye csengő volt.

Egyszerűen nem kivitelezhető ez. Hajtsanak fel inkább bűnözőket, lopott autókat, jogosítvány nélkül vezetőket a folyamatos igazoltatások során!

Ja és ha bicókon kötelező minden szar, akkor mi van a gördeszkásokkal, rolleresekkel, egy tengelyen 2kerekű álló jármű idétlenséggel közlekedőkkel? ÉS MI VAN A GYALOGOSOKKAL? Rengeteg gyalogosgázolás van. Tegyék kötelezővé gyalogosoknak a cipőprizmát, a fejlámpát!

Túl van lihegve az egész dolog.

Vannak szabályok, amiket gyakran olyanok csinálnak, akiknek fingjuk sincs a dologról. Ugyanakkor egy normális rendőr fel tudja fogni kerékpár és kerékpár közt a különbséget és toleráns és engedékeny a tekerőkkel szemben.

Elküldve: 2011.04.07. 19:13 zsolt008 

  • zsolt008 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 7

vettem ilyen lámpát leszophatnak a sünök:D

am pont mikor mentem venni találkoztam 2x2-vel :D semmit se mondtak, pedig se lámpám, se prizmám nem volt...

Elküldve: 2011.04.07. 18:33 wins1 

  • wins1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

Jah és egyébként is keróval szoktam menni kocsmába, ha csak 1-2 sört iszok.:D

Elküldve: 2011.04.07. 18:31 wins1 

  • wins1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 20

ha teszek fel lámpákat, akkor mi a bánatnak kell még 20 féle prizma, meg kukás mellény? a motorokon is csak első+hátsó lámpa van. Amúgy meg kapják be, az egész csak pénzlehúzás. Ezt is valami olyan majom találta ki, aki 7-es BMW-vel mászkál és bicajból csak a csepelt ismeri.:D

Elküldve: 2011.04.06. 16:04 TBRider1 

Elküldve: 2011.04.06. 15:58 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

nem tom hova rakjam... de ez nagyon oda teszi magát.. http://www.youtube.com/watch?v=-tJuO_XMf_8&feature=player_embedded#at=61

Elküldve: 2011.04.06. 15:55 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

Elküldve: 2011.04.06. 00:26 BalageUMF 

  • BalageUMF avatar
  • dirt/street gyerek
  • -----DSG----- csapat
  • -----DSG----- csapat
  • hozzászólások: 347

@szimat: engem eddig 3szor állítottak meg de nem volt semmi (igaz nem mostanában volt)

  1. rendőr kérdezte h hol a lámpa... mondtam neki h otthon felejtettem (így is volt)... nézegette tovább a biciklim... - fék?

    • az nincs...
    • miért nincs?
    • mert se ülésem, se hajtókarcsapágyam h hajtani tudjam, de még láncom sincs
    • akkor te mit csinálsz?
    • ... nagykerekű rollerrel közlekedek nevetett 1et és azt mondta h legközelebb figyeljek ezekre ha biciklivel megyek :)
  2. lejtő aljába tartottak ellenőrzéseket és látták h gyorsabban megyek a kelleténél (ebben az esetben minden volt a biciklin csak csengő nem)... ez volt a legegyszerűbb... akart igazoltatni, de nem volt nálam személyi... megkérdezte a nevem Knápik Balázs, erre azt a választ kaptam h: - na húzz a picsába xD nem ismert fel, am. velünk szokott jönni nyaralni mikor a fater a focicsapattal megy és hát sztem rájött h a főnök fiát nem kéne megbaszni xD

  3. gyalogos rendőr megállít, egyből leesett neki h nincs fékem, elkezded a felelősségről beszélni nekem és szerencsémre mikor kezdte volna elővenni a csekket, pár méterrel arrébb 1 részeg fazon a város 1ik legforgalmasabb útján akkorát vágódott h nehéz volt nem észre venni... tettem erre 1 szúrós megjegyzést: - nesze neked felelősség... amire csak annyit mondott h azért jó lenne ha tennék fel féket...

részemről kb ennyi a rendőrökkel való kalandok sztem 2. kivételével mind2 elég figyelemfelkeltő lehet...

fatert megkérdeztem az agyon való lámpákról és azoknak a színéről + a fékekről is érdeklődtem... azt mondta h a lényeg az h látható legyen és meg tudjon állni a biciklis... kérdeztem tőle h ő miért büntetett meg bicikliseket, azt mondta h azokat büntette akik erősen ittasak voltak, nem volt lámpájuk és úttesten közlekedtek és azokat akik ész nélkül száguldoztak...

volt olyan h lámpám is volt meg minden szar (anno túrázós korszakomba)... úttesten mentem kényelmes tempóba, mellém jött a rendőrautó és csak annyit mondtak h menjek a járdán mert az úttest veszélyes a bicikliseknek... sztem ez magába foglalta azt h első sorban a biciklizésre alkalmatlan személyeket kell kiszűrni és az autósok felelősségét kéne visszazökkenteni a helyére...

Elküldve: 2011.04.05. 20:54 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@Inka:

Na nehogy már úgy induljon el valaki otthonról, hogy nem tudjam lesz!

Nagyon helyre kéne tenni ezt az őskövület szabályozást!

Elküldve: 2011.04.05. 19:39 airborne 

  • airborne avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Debreceniek csapat
  • Debreceniek csapat
  • hozzászólások: 168

@szimat: Én Debiben a Nagytemplom előtt láttam egy járőröző rendőrt, meg egy csávót, aki tolta a street gépét. :)

Nekem volt minden rajta, csak nem éppen 10-el mentem, ezért inkább angolosan kikerültem. :)

Elküldve: 2011.04.05. 18:37 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@Inka: lehet, hogy a szopatni szót használta, nem emlékszem:D

Elküldve: 2011.04.05. 18:36 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@edvin: Igen, és megérdeklődtem kedvesen, hogy jó-e prizmás matrica, műanyag prizma helyett. Az egyik nem tudta, a másik pedig azt mondta kis tétovázás után, hogy elvileg nem. Szerintem fingjuk nincs, de mivel nincs kikötve sem az anyag, sem a méret, sem a forma (azon kívül h háromszög nem lehet), szerintem simán. Azt mondta az arc, hogy ha gecizni akar akit kifogok, akkor nem lesz jó neki, ha meg normális, akkor értékelni fogja az erőfeszítést.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!