Ápr. 4-től, a bicósokkal szemben 1 hónapig bekeményít a rendőrség!

251-300 (360 hozzászólás)

Elküldve: 2011.04.03. 16:22 gyuszi96 

  • gyuszi96 avatar
  • dirt/street gyerek
  • Csak  a TWO6 csapat
  • Csak a TWO6 csapat
  • hozzászólások: 21

Én hallotam olyat hogy kell sárvédő is:D szerintem oké még felrakok egy lámpát estére de sárvédő:D nem is tudnám am felrakni

Elküldve: 2011.04.03. 15:55 mocsok92 

  • mocsok92 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 40

van 2 különálló fékem, és elől egy díjnyertes lámpa... elégedjenek meg ennyivel... a csengőről meg annyit, ha ordibálásra nem mennek arrébb az emberek, akkor vessenek magukra.

ezzel ismét csak azokat basztatják, akik inkább biciklivel járnak esetleg munkába, stb... ha elütik, az ő baja... nekem már van figyelmeztetésem, kb leszarom, körbeszopkodhat az új törvény...

Elküldve: 2011.04.03. 14:44 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Inka: csatlakozok egy ilyen indítvány megpályázásához...

Elküldve: 2011.04.03. 14:35 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Inka: ha kell rendelni tudok...ár marad annyi emennyi csak a postát rá kell tolnom... és mindenki megkaphatja, vagy ha van ismerős, esetleg te/ti is rendelkeztek paypal regisztrációval akkor házhoz viszik a csíkokat/matricákat...szerintem én megkérdezek egy zsarut az utcán és megkérdezem...

Elküldve: 2011.04.03. 14:29 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@xBenyax: Szerinted nehéz lenne később beazonosítani a bicód, ott ahol laksz?:) Szerintem a lámpa és a fék elég alap, sokaknak még az sincs ... ha valakit meg kell győzni arról, hogy cipeljen lámpát, az már elég gáz ... Nem hinném, hogy megállítanak csengő hiánya miatt. Ha nincs lámpád leintenek, aztán persze átnéznek mindent.

@salt: Hát akkor semmi gondod nincs, mi itt a baj? Majd ha kapsz egy 20ks csekket, akkor lehet, hogy meggondolod magad. Nem engem kell meggyőznöd, engem nem érdekel, hogyan közlekedsz. Eddig is volt rendelet, rendőrök is voltak, nem értem mi a gond. Mindenki tegyen belátása szerint.

További jó témázást mindenkinek.

Elküldve: 2011.04.03. 11:57 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@Majoros Tibor: wáóóóóóóóóóóó!!!:) nagyonjóóó! ez lesz! Merthogy prizmát fel sem tudnék tenni, vázból kifolyólag:D

Elküldve: 2011.04.03. 11:53 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@Majoros Tibor: :) egyre inkább fogalmazódik meg bennem egy aláírásgyűjtés szervezése, népszavazás ügyéből kifolyólag..:) Hogy legalább korszerűsítsék már a felszereltség szabályait!

Elküldve: 2011.04.03. 11:51 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@sanyee: csatlakozom!:) Gondoltam végre nem veszek BKV bérletet, ott a canga.. erre tessék!

Elküldve: 2011.04.03. 10:23 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

Annyira nevetséges baromság ez hogy én nagy ívben kaksizok rá...Nyilván nem fogom teleaggatni minden szir-szarral a vasamat.Felesleges is lenne hisz egy napos tekerés haverral és ledobálna mindent magáról a bringa :)Meg az is biztos hogy én még egyszer nem állok meg a fakabátoknak.Ez a rendelet előtt is már szépen lehúztak és belekötöttek mindenbe amibe csak lehetett.Én azt mondom ha van rá mód lépjünk meg előlük,még ha le is szólítanak...Autóval nem fognak üldözni,gyalog szintén.Körözést adnak ki egy bringásra?

Elküldve: 2011.04.03. 10:23 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@bandyta: nincs fékem és csengöm se. külvárosba lakok és már több éve járok be a belvárosba este is, soha, még 1x se állitottak meg pedig sok rendör el kereszteztem az utam , és tudod mért mert annak ellenére hogy nincs fékem nem is közlekedek ugy mint azok akiknek van! de látom szereted a bmxeseket, hidd el 1000x jobban oda figyelek az útra ugy hogy nincs fékem mint az átlag bicos, betartom a kreszt ami a közlekedésre vonatkozik.

Elküldve: 2011.04.03. 10:15 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

Egyébként mindenki hisztizhet, egyszer büntettek meg, azóta van mindig két lámpám, két fékem, meg valami prizmaszerű az első kerekemen; még így is megvághatnak mert nincs csengőm/prizmám, ezt elfogadom, de a legtöbbnek ennyi sincs. Ha megbüntetnek valakit 20kra, akkor majd ő is be fog vásárolni. Ha meg nem tetszik a törvény, akkor vannak megfelelő érdekvédelmi szervezetek.

Elküldve: 2011.04.03. 10:10 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@salt: Szépen megfogalmaztad. A láthatósági mellénytől nem fogsz megizzadni, mivel nem melegítő, gondolom még sosem volt rajtad, elég vékony szerkezet. Tartsd be a Kreszt, nem azzal kell érvelni, hogy a szomszéd tegnap hogy közlekedett. Ha nem tetszik, akkor viseld a következményeit; esetleg told el a bicód a parkig és nem lesz gond. Nem értem mi a gond a csengővel, féked sincs, pedig ha úttesten közlekedsz, legalább egy jól jönne.

Elküldve: 2011.04.03. 10:01 salt 

  • salt avatar
  • dirt/street gyerek
  • Bmx StreetDirt csapat
  • Bmx StreetDirt csapat
  • hozzászólások: 208

@magnum: aha és az mért jó hogy nyáron egy egy full müanyag kényszerzubbonyba kell tekerni? beizzadsz emg amugy is azt nem csak városon kivül kéne?

meg mi az hogy csengö? a bicogkinek nem az utesten vagy kerékpár uton kéne menni? jah tényleg! az uton letolnak a 7bömivel a bicóutakon meg emberek tucatjai laviroznak(népstadionnál meg maga a megálló a bicó út)

Elküldve: 2011.04.03. 10:01 andrisbmx 

  • andrisbmx avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 31

de hát először ugyis csak figyelmeztetnek ha nincs melényed vagy lámpád csak féked nem?

Elküldve: 2011.04.03. 09:55 magnum 

  • magnum avatar
  • BMX gyilkoló
  • hozzászólások: 23

Ez nem csak az edzős bicókra igaz,sajnos a rendörség nem ismeri hogy pl. egy streetes mtb, vagy bmx vázra nemlehet világítást, stb rakni. Egy mellény meg 1000 forintért van és legalább nem kötnek belénk.

Elküldve: 2011.04.03. 09:55 szimat 

  • szimat avatar
  • sima XC-s
  • Győri Riderek csapat
  • Győri Riderek csapat
  • hozzászólások: 51

nappal is kötelező a lámpa, ha nincs büntetnek!! indok: mi van ha nem érsz haza sötétedés előtt...

Elküldve: 2011.04.03. 09:44 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

@andrisbmx: nappal nem kell lámpa de ha nincs féked akkor nem a lámpát fogják nézni:D

Elküldve: 2011.04.03. 09:44 wethepeopleguy 

  • wethepeopleguy avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 52

@andrisbmx: nem nappal nem kell de hát ha mondjuk mész street-elni vagy parkozni akkor nem 30 percre mész reggel 10-től 10:30-ig hanem akkor már egésznapra mész mert úgy a buli

Elküldve: 2011.04.03. 09:41 andrisbmx 

  • andrisbmx avatar
  • dirt/street gyerek
  • BIKE BANDITS csapat
  • BIKE BANDITS csapat
  • hozzászólások: 31

hát benem is az merült fel mivan akik pl: BMX eznek vagy DH FR Triál mert nekik sincs lápa sőt a bmx esek nagy részének fék sincsen!és amúgy nappal is kötelező a lámpa???(mert akkor full világosvan!)

Elküldve: 2011.04.03. 09:36 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

"0,80 méternél szélesebb kerékpárt mindkét oldalon fel kell szerelni"(lámpával) akkor most ha valakinek 80cm-nél szélesebb kormánya van akkor már mindkét oldalra kötelező a lámpa?Mert szerintem itt TB-on akadnak olyanok akiknek van szélesebb is.

Elküldve: 2011.04.03. 09:18 Pajczik 

  • Pajczik avatar
  • BMX gyilkoló
  • Ride in TATA csapat
  • Ride in TATA csapat
  • hozzászólások: 1

nekem fékem sincs:( nemhogy lámpa XD

Elküldve: 2011.04.03. 07:34 TBRider1 

Elküldve: 2011.04.03. 07:17 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

Elküldve: 2011.04.03. 07:10 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

@Inka: na igen... lényeg megmarad annak, hogy példát kell statuálni, mert ha nincs normális biciklis út, se útvonal akkor legalább fizess azért, hogy ne is legyen XD nálunk csak ez működik...olyanért pénzt adni ami sose lesz XD De nem is baj...szegény rendőröknek meg lesz pikk pakk a napi kvóta, tegyük fel olyan embereken mint Mariskanéni estelegesen aki egy főútvonalon lakik, mióta világ a világ, és se mellénye, se lámpája, se nyugdíja.. és elveszik tőle még azt is ami van, csak ezért mert őt nem érdeklik a szabályzások, de ha szabályt sért és ha tudja ha nem büntetnek. De erre az egészről is csak a kormány programja tehet..és nem a politikába mennék bele, hanem egy rendszerbe, amiből pénzt emeltek ki...a testületnek fent kell tartania magát, és pénzt adni a rendőrnek, hogy ne fogadjon el úton-útszélen mindenkitől pénzt...ennyit a korrupció megszüntetéséről...

Elküldve: 2011.04.03. 00:58 sanyee 

  • sanyee avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 1

Én személy szerint nem fogom annyiban hagyni, ha leállítanak és rágalmazni kezdik a bringámat...Egyszerűen NINCS PÉNZEM A TEHERBEBSZOTT FÉKRE ÉS LÁMPÁKRA!!!! Egyébként én is tudnék olyat mondani, ami az autót használók ellen szól, illetve a rendőrök ellen: pl. a rendőrök az ilyen fszagyerekeket, akik száguldoznak a méregdrága BMW-kkel, nem állítják meg őket, de a 3 gyerekes suzuki-t vezető anyákat megállítják.

Az én véleményem erről az egész ellenőrzésről annyi, hogy ha adnak pénzt a megfelelő felszereléshez, akkor megveszem és fel is rakom....azon nem múlik

Elküldve: 2011.04.02. 23:55 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@Majoros Tibor: én is elgondolkodtam, pl. a fényvisszaverőn, küllőre. De egyrészt nem fosnarancs, másrészt meg nem prizma.. az a baj, hogy ha gecizni akarnak, így is úgyis megbüntetnek, mert pl. ki tudja egyszerre ki-be kapcsolgatni a lámpáit?

Elküldve: 2011.04.02. 23:49 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

lassan ott járunk...hogy mi fogjuk igazolni őket XD kiváncsi lennék arra... vajon a rendőröknek van izzókészlet vagy azért érdeklődnek a civileké iránt mert nekik nincs? elvileg állampolgári jogom igazoltatni a rendőrt.. de 100szónak is egy a vége...ez egy jogszabály...aki vét, azt büntetik, de mad ha jól sejtem lesznek itt megoldások kérem... am sztem a békalámpa nagyon kompakt megoldás lehet, és fényvisszaverő matrica is megoldás főleg ha a felni peremén vannak ilyenek felragasztva XD

Elküldve: 2011.04.02. 23:35 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Ekkora fszságot! Ha csak nappal megyek minek küllőprizma meg minden baromság? Megint azokat fogják bszogatni, akiket nem kellene. Egyszer egy borsodi kis faluban láttam, hogy a kocsma előtt kb 20db 28"-as kerékpár volt letéve mindenfele. Valószínűleg az ő gazdái okozzák a legnagyobb bajt nem a normális kerékpárosok. Gondolom ilyen kis falvakban nem lesznek annyira aktívak a körzeti megbízottak.

Elküldve: 2011.04.02. 23:22 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@Inka: Bocsi! Este van, de azért is köszi! ;)

Elküldve: 2011.04.02. 23:14 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@ikarus266: :) a világító szelepsapik miatt linkeltem:) van sárga, meg minden!:)

hm....nem rossz ötlet a nyeregtáska, nem rossz..!:)

Elküldve: 2011.04.02. 22:57 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@Inka: Sajnos nem nagyon van hová ragasztani azt a szalagot, egyébként nem rossz ötlet. Viszont szerintem beszerzek egy lecsatolható kisméretű nyeregtáskát, amin egyrészt van fényvisszaverő csík, másrészt, "rávarrok" egy piros prizmát, a villogónak meg a nyeregcsövön úgyis elfér.

Elküldve: 2011.04.02. 22:52 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Elküldve: 2011.04.02. 22:14 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@Krupcheck: :D like!:)

Elküldve: 2011.04.02. 22:13 kulcsár dániel 

  • kulcsár dániel avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 21

Pont ma mentem a Bükkbe egy edzőkört és Bogácsnál lassított a rendőrautó mellettem. Na mondom itt vége az önfeledt bringázásnak. És nem!! Kiszóltak,hogy hajrá-hajrá.Biztos gondolták na öcsém 4-e után nem leszünk ilyen barátságosak.

Elküldve: 2011.04.02. 22:11 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@ikarus266: nem hát!:) és egyszerre kell tudni bekapcsolni a lámpákat!:)

Elküldve: 2011.04.02. 21:58 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Ez is egy érdekes írás. http://criticalmass.hu/blogbejegyzes/20081028/szabalyos-kerekpar A KöHÉM rendelet szerint még a villogó sem megfelelő :D

Elküldve: 2011.04.02. 21:50 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

Nekem az nem tiszta teljesen, hogy mindezekre szükség van-e akkor is, ha nem az úttesten haladok? Hanem mondjuk járdán, vagy b.úton..

Az egyszerre ki és bekapcsolható lámpák is érdekesek, valamint akkor most a kukás mellény is a felszereltség része? Nem elég, ha a gép úgy néz ki, mint egy karácsonyfa?:)

itt elvileg mellényről nem esik szó.. de a csengő a kedvencem. Ami nem lehet kürt, duda, sziréna.. http://kerekpar.hu/2011/04/01/figyelem/

Elküldve: 2011.04.02. 21:48 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

@petiboy_24: Képzeld, most nézem, az én villogómban sincs prizma, amit tegnap vettem... Viszont van egy 5 éves hauser, azon meg van... szép.

Elküldve: 2011.04.02. 21:45 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Inka:

Nincs megszabva, hogy szimmetrikus legyen.

Elküldve: 2011.04.02. 21:39 Inka 

  • Inka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 23

@ikarus266: Igen, én sem értem, hogy ezt a prizma dolgot hogy is gondolják hátra szimmetrikusan..

Elküldve: 2011.04.02. 21:20 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Meridás Zotya: Így van... :S A rendőr nem fogja ezt kérdezni, ezt csak én írtam oda, hogy estig fog- e tekerni, ő csak simán a szabálysértésért büntet, tovább nem fog "rágalmazni". :)

Elküldve: 2011.04.02. 21:15 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@Krupcheck:

Anyós téma tetszik! 8-D A többit nem tudom, ne próbáld ki! :) Az tény, hogy nappal, lakott területen belül a forgalomban részt vevő járművet nem kötelező nappali menetjelző- vagy tompított fénnyel kivilágítani, kivéve ha motor- vagy segédmotoros kerékpár.

Elküldve: 2011.04.02. 21:06 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@petiboy_24: Ez a baj ebben az országban. Előre kell bizonyítanom azt ami még meg sem történt. Nem nekem kell bizonyítanom, neki amit állít, ellenben rágalmazás.

Elküldve: 2011.04.02. 21:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@petiboy_24: nappal autóval is közlekedhetsz rossz lámpával! "viszem szervizbe" csőő. Ha jól emlékszem még irányjelző sem kötelező, csak ki tudd rakni a karod az ablakon (legalábbis rémlik, hogy mondta az oktató, ültessük be az anyósunkat jobbra, és ha kamion jön mellettünk kérjük meg hogy ő tegye ki a kezét...)

Elküldve: 2011.04.02. 21:00 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@mike gábor:

Indulj ki abból, hogy a kerékpár is jármű kategóriába tartozik, aminek megvan a szabályos felszereltsége KRESZ szerint. Mi lenne, ha az autós is azt mondaná, hogy "most nem világít az első lámpám, de majd estére megcsináltatom a fékkel együtt". Ha nappal elindulsz és elkap, megbüntethet, mert: 1. szabályt sértettél, 1. honnan tudod bizonyítani, hogy nem estig fogsz tekerni, ahol már kell a lámpa, prizma hazafelé pl.?

Elküldve: 2011.04.02. 20:35 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

@gyuszi96: én így vok vele este nincs lámpa,mellény igen büntessen meg igaza van(remélem soha nem fognak megbüntetni)de nappal prizma minek? csengő is minek ki halja azt

Elküldve: 2011.04.02. 20:34 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

@dr.anonimus: én is ilyet használok:P:P

Elküldve: 2011.04.02. 20:32 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@gyuszi96: http://tothkerek.5mp.eu/honlapkepek2/tothkerek/R1xzH4FguB/nagy/jy_247.jpg egy rugalmas megoldás lámpa ügyre (én is ezt használom) és csak 800 ft

Elküldve: 2011.04.02. 20:31 pexi 

  • pexi avatar
  • dirt/street gyerek
  • Ride in TATA csapat
  • Ride in TATA csapat
  • hozzászólások: 77

@gyuszi96: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=1198&id=111&pp=usrgl&uid=6192

ilyen lámpa nem esik le =) de most ezért kell vennünk lámpát mert a bicósokra figyelnek és nem arra amire kéne?? de szaaaar XD

Elküldve: 2011.04.02. 20:28 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

@ikarus266:

Az én Cateye hátsó villogóm pont most bukott meg a beépített prizma hiányosságaival... :( Nem is figyeltem eddig, mondom most megnézem már... Erre tessék... Üköregapám dinamós hátsó lámpabúrájában volt prizma integrálva, ebbe meg b...sztak tenni! :@

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!