Átlagsebesség - túloznak a bringások?

51-100 (1556 hozzászólás)

Elküldve: 2018.05.20. 14:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zoltán-san: Gyűjtöm az adatokat, bár most már csak lassan csordogálnak, s az eredményen sem változtatnak lényegesen. Évente egyszer elegendőnek érzem összesítésüket.

Köszönöm fáradozásodat!

Elküldve: 2018.05.15. 11:28 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@XCode: Nem tudom hogy vajon még gyűjtöd-e az adatokat, de ettől függetlenül megadnám a legújabb eredményemet:

Montis tekerés országút: 101km; 527m szint; 20,3-as bruttó átlag.

Üdv,

Elküldve: 2018.01.12. 08:07 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@frizzi: Szia,

Először is örülök hogy sikerült gatyába rázni magadat. Az Spd-vel nekem kifejezetten rossz tapasztalataim voltak, úgyhogy én is megmaradtam a taposónál. Kétlem hogy necces szituációkban időben kioldana, amely egyben komoly balesetveszélyt jelent, bár én megúsztam egy ujjficammal amely még mindig nem gyógyult meg teljesen.

Elküldve: 2017.08.29. 21:31 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@frizzi: Örömmel üdvözöllek e helyen ismét, s megelégedéssel nyugtázom gyógyulásodat. Szép lassan sikerült feljebb tornászni eredményeidet is. Magam szintén jobban megbecsülöm a taposót. Megszoktam. :)

Elküldve: 2017.08.29. 20:09 frizzi 

  • frizzi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

Hű de régen voltam erre felé. Nos a tavaly ősszel kezdődött derékbajok (sérv) helyre jöttek a tavasz vége felé.Addig óvatosan a városi szaladgálóssal körözgettem rövid távokat. Így a valódi szezonom május közepe táján indulhatott. Azóta túl a 2000 km-en.Nem nagy szám, de nekem a tavalyi 1200 után jelentős többlet. Teljes átlag 27.5 kph-ra jött ki eddig. Az Spd ment a háztól, mert nem tudtam használni, így a jó öreg taposót nyüstölöm.:)

Elküldve: 2017.06.21. 10:23 covardale83 

  • covardale83 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • V01 MTB BUDAPEST csapat
  • hozzászólások: 37

@semmiho: Igen,a Strava nagyon jó program,tavaly ősz óta használom. Próbáltam az Endomondot is, az annyira nem jött be. Ha versenyre készülsz, abszolút segít a fejlődésben.

Egyik kedvenc szegmensem Bajcsy-Podmaniczky sprint, itt megküldöm párszor :)

https://www.strava.com/segments/9154899?filter=overall

Elküldve: 2017.06.13. 20:53 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

https://www.strava.com -on regisztrálj, ha még nem tetted meg, jól látható, másokhoz képest milyen formában vagy. Mi Budapest környékén könnyen vagyunk, a hazai elit többsége itt edz, feketén-fehéren látható, hol állunk hozzájuk képest. (Sehol... :D)

Elküldve: 2017.06.12. 09:48 Rogue fit 

  • Rogue fit avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Ma reggel éhgyomros kardióm 18km 36perc alatt. Javítottam a legelső napomhoz képest (18km 40perc). De tekertem is majdnem mindennap. Mostmár vége lesz küzdősportban a versenyfelkészülésnek, és elkezdek 60km-eket menni.

Elküldve: 2017.06.10. 22:10 Rogue fit 

  • Rogue fit avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Ide írom az élményeim, mert a tura elmenybeszamolo csoportban 2014es a legutolso hozzaszolas... Lehetne aktivabb a forum. Mai esti laza tekerést terveztem, elindultam az egyik kedvenc utamra a házunktól 200méterre Remeteség felé az erdőbe a tatai öreg tótól nem messze, rögtön a kedvenc szűk terepes lejtőn nem tudtam gyorsítani 3 gyalogos miatt (meglepődtem mert annyira meredek és sűrű a növényzet hogy nem szokták gyalogosok használni) 2km után észrevettem egy vadcsapást behajtottam rá elég jó terep volt totál süppedős, majd egy meredekebb enyhe lejtős gyorsítós szakasz, 27el szépen az alján belementem egy kidőlt fába...bicót oldalra dobtam én meg a csalánosba landoltam. Természetesen ma este volt rajtam rövid nadrág trikó (előző napokon hosszú ujjú, és hosszúnadrág, plusz sisak) régóta ki lehetett dőlve mert se csapás se út nem folytatódott a fa után csak az erdő. Visszafordultam egy szokásos útra, majd megint be egy ismeretlen ösvényre, ami kivitt egy vadászleshez, ha már itt voltam gondoltam fényképeket készítek, igen egy szúnyogsereg azonnal támadott plusz elsüllyedtem a sárban gazban... visszafordulva egy elágazásnál balra fordultam hátha az egyik általam ismert ösvényre visz egy másik tó a Derítő felé. Természetesen kidőlt fa volt az ösvényen. Majd visszatekerve jobbra véve az irányt szintén pár 100 méter után kidőlt fa. Tehát vissza tekertem az általam járt ösvényre, kerülővel pedig be a tó felé vezető terepre. Ahol már szépen lehetett 32-34el menni izgalmasan, rázósan. Ezután kikanyarodtam egy bringaútra Vértesszőlősi elágazásnál néhány képet készítettem, majd vissza a Derítő melletti erdőbe terepre ugyanúgy 32vel téptem de már sötét volt irtó izgalmas, mielőtt kiértem volna a murvára, enyhe kanyar, szépen fékezve ezzel a tempóval jobb felemmel telibe kaptam egy tüskésbokrot :D . Ez el is vette a kedvem a bringázástól mára. Laza tempóval az erdő melletti túraútvonalon elindultam az öreg tó felé haza. Nézelődve az egyik ösvényen észrevettem valamit ácsorogni az út szélén, visszakanyarodtam és egy őzgida volt. Telefonom 20%on de sikerült videóra vennem és valamennyire kivilágosítanom a felvételt. Nagyon jó pillanat volt. Egyáltalán nem ijedt meg kb 20 méterre tőlem. Ezért már megérte! 30km-et tekertem de ezzel a sok szívással másfél órásra sikeredett. Tanulság : ha kora este terepezni megyek, új útvonalakat felfedezni, akkor megfelelő ruházatban, és a telefonomat 100%ra feltöltöm, vagy viszek magammal go prot ! :D Bringás élet örömei :)

Elküldve: 2017.06.10. 10:15 Rogue fit 

  • Rogue fit avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@semmiho: Ezt későn olvastam sajnos ma már túrázni megyünk párommal és a két kutyánkkal. De júliusban a Turul kupán elindulok. Azt terveztem első versenynek hogy gyakoroljak. :) Aztán nézelődtem szeptemberben is lesz néhány amin résztveszek. Mellette ugyis szeptemberben lesz a Hard dog race is. 12km 22akadály kutyával kell megtenni. Őt is most szoktatom a bringához, súlyhámmal. Nagyon jól bírja :)

Elküldve: 2017.06.09. 15:56 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

@Rogue fit: indulj egy versenyen és kiderül, mennyire számít jónak!

Holnap Crosskovácsi Maraton, ami egyben az XCM OB is, kitűnő teszt lenne! Van helyszíni nevezés... ;)

Elküldve: 2017.06.09. 14:20 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@rcs2003: Ja bocsi, sajnos azt nem néztem merre laksz, azt hittem a közelbe vagy.. Azért írtam, mert én mindig éjszakára megyek, este nyolcra és akkor már nagyjából nincs nálunk itt forgalom és nagyon szépen lehet, ezen a szakaszon haladni és minden van benne, aszfalt és terep is, térkő murva minden.. Gondoltam, egyszer poénból lenyomjuk.. :-) Én ha kirándulni megyek, akkor is ezzel, szal járom vele rendesen az országot, néha fel is dobok ide ezt azt, hol merre mászkálok vele.. A terepen a 45min 18km>nél rohadt jó idő, nekem aszfalton jön ki majdnem ugyanez az érték, de tényleg minden nap rajta ülök, az esős idő és a tél kivételével.. Eleget mész akkor te is, nem szorulsz támogatásra, bocs a múltkoriért,van hogy rohadt antiszociális vagyok, de szerencsére hamar elmúlik.. :-) Szerintem a csapatban /csapatás/ bringázás egy másik műfaj, nekem valszeg nem jönne be, de plusz egy fő az még oké, hát nem vagyunk egyformák.. :-) Nagyon jó szezont és sok tekerést, illetve gyakorlást kívánok, sok bringás kikapcsolódást neked! Engem a bringázás felszabadít, oldja a feszültséget, mellette pedig azt eszem és iszom ami csak jólesik, mert a rendszeres mozgás miatt, soha sincs egy deka felesleg sem és ez a lényeg.. :-)

Elküldve: 2017.06.09. 13:29 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Tom77: Köszi a bíztatást! Bárcsak be tudnék társulni de sajnos >100km-re lakom tőled :) Egyelőre heti 120km-t tekerek ami a melóbajárást jelenti, plusz ha jut idő teszek kisebb túrákat. Meló+maszek meló+ kisbaba mellett alig tudok rá időt szakítani. Egyszer nemrég megvolt a 12 km aszfalt a munkahelyre kerek 23 perc alatt. Persze hátszéllel. :) Hazafelé ha kerülök a külterületen terepen 18 km, az 45-50 perc szokott lenni.

Elküldve: 2017.06.09. 10:45 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@Tom77: (két kerék lett volna helyesen) bocs a hiba miatt..

Elküldve: 2017.06.09. 10:43 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@rcs2003: Sima Xc ->Nem szoktam itt dumálni senkivel, de ha egyszer ráérsz és tényleg szeretnél gyakorolni, ha akarsz jössz! Törökbálint-Belügyminisztérium 18km pontosan kaputól kapuig, nekem ez (heti három alkalom, oda-vissza) 36perc, a legelső alkalom 42perc volt, ezt azóta levittem 36 percre.. Tegnap és tegnapelőtt is bringával voltam, igaz, hogy ledudáltak ma reggel meg minden, de a mai eredmény, 34 perc volt kaputól-kapuig! A bringa már hiteles bringás mérleggel bent az ecobike>ban is mérve volt 13.80kg az XL-es váz miatt, és mert valeszeg az üzlet gyári adatai hibásan lettek megadva, ott az eredeti bringa súlya 14.46kg volt, ami nem lehetett igaz, mert ezen a bringán azóta már csak a váz és a fék gyári, minden más ki lett cserélve. A két és a hajtómű, valamint az első telo cseréi többet kell, hogy kiadjanak súlykülönbségben, mint 80dkg, de ez most már nem érdekel, annak idején voltak itt viták, de azóta rájöttem, hogy valszeg a decathlon adta meg rosszul, a gyári bringa súlyát mindez ma már nem nagyon érdekel.. Ami a lényeg és ami miatt írtam, hogy elmondjam, nem az a lényeg, mivel mégy persze az is, de ami igazán számít az az, hogy mennyit tudsz menni, gyakorolni és azt milyen gyakran, lehetőleg kihagyás nélkül.. Én hetente 120km>t biztosan megyek, de ha közben túrázni is oda vagyok, akkor ez havonta ezer km>től több, a megtett km>ek tekintetében. Látom majdnem egykorúak vagyunk, tehát még egyszer mondom, a rendszeresség a lényeg, mert a saját erőnléted a döntő, és ott a legjobb kondit csak akkor érheted el, ha naponta átlagban legalább 30-40 km->t ledöngölsz, kihagyás és szünetek nélkül.. Ha ezt minden nap megteheted, akkor az a javulás amit remélsz, előbb vagy utóbb nem marad el.. Én ma még vissza megyek az Ecserire-Tbálintról, aztán onnan át, a páromhoz, közben reggel nyolckor, már 1szer hazahoztam a gépet a brazilról (belügy V.ker 18km), jah és mindkét esetben 6kg>feletti nehéz hátizsák a cuccokkal, plusz egy majdnem 14kg>monti súly és az enyém, ami jelenleg 77kg..

Elküldve: 2017.06.07. 22:38 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Rogue fit: ja hát akkor mégse 10 perc volt az a 8km :) Így már csak 32km/h az átlagsebesség. Sok sikert a fejlődéshez! Majd azért ha lesz hosszabb távod is, térj vissza ide és oszd meg. A magam részéről minden ilyesmire kíváncsi vagyok, mert nincs semmi összehasonlítási alapom, nem ismerek más bringásokat a környéken sajnos akikkel bandázni vagy edzegetni tudnék. A hülye munkabeosztás még egy lapáttal rátesz, mindig akkor van szabadidőm amikor kb senki másnak a földgolyón :D

Elküldve: 2017.06.07. 21:35 Rogue fit 

  • Rogue fit avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@rcs2003: Köszönöm a válaszokat! Csak amikor rámegyek a terepre ott van egy enyhe lejtő ahol rágyorsítok, itt 34-35re mentem fel, mert nagyon rázós, és kanyarodik a vége. Csak a menetidöt figyeltem a táv fix 8km mert túraútvonal (házunktól házunkig pont 8km) kerek 15perc volt. De 7-10km megtételére írnak átlagban 15-25perc közötti menetidőt ami jónak számít, szóval szerintem ez nem hihetetlen, leizzadtam a végére de 48al nem tekertem. Edzésben vagyok egyébként versenysportolok(küzdősport, testépítés/erőemelés) tehát van alap, a bringát is azért szereztem be mert tervezek majd amatőr versenyeken indulni, máskülönben nem lennék motivált. :)

Elküldve: 2017.06.07. 17:50 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

A 18 km 40 perc alatt az teljesen reálisnak tűnik. :) A másik az már Anderseni, de le a kalappal ha hitelesen mértél. 48km/h-ra átlagra jön ki, terepen. Számomra ez elképzelhetetlen, hacsak nem lejtőn és hátszéllel megyek. Mindezek fényében most kedvem lenne kivágni a biciklimet az ablakon és bekucorodni a szobám legsötétebb sarkába pityeregni. :( A mai tekerésem haza a melóból 90%-10% terep-aszfalt aránnyal (murvás-kavicsos rázós, döngölt töltés, egyenetlen földút) 17.12km, kerek 28km/h átlaggal és 36:45 menetidővel. Igaz nekem 26-os montim van smart sam gumikkal, nem tudom mennyit számíthat a különbség.

Elküldve: 2017.06.07. 17:12 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Rogue fit: Magam e teljesítmény felével is elégedett lennék. Valószínűleg a hozzám hasonló éltesebb szaktársak is.

S hogy hű legyek önmagamhoz, ide illő tréfát idézek. Tasziló grófnak bemutatják Vanda grófnét:

  • Vanda vagyok - közli a hölgy.
  • És öheg is - sajnálkozik Tasziló.

Elküldve: 2017.06.07. 12:25 Rogue fit 

  • Rogue fit avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Sziasztok Gábor vagyok, kezdő bringás, 180cm 94kg. Vásároltam egy cube aim race 29 2017es modellt. Az első napon amint elhoztam rögtön mentem is vele 18km-et 40perc alatt, hogy kitapasztaljam felét terepen, felét aszfalton. Egy hét alatt 150km-et tudtam menni ennyire volt időm, 80%ban terepen, elsősorban erre vettem a bringát, plusz szeretek túrázni, szabadban edzeni stb stb. Tesztelgettem kicsit, a legjobb eredmény 8km terepen 10perc volt, majd ugyanezt a távot megcsináltam sötétben is hogy extrémebb legyen, úgy kerek 15perc lett. Ez mtb-nél jónak számít? Előre is köszönöm a válaszokat.

Elküldve: 2016.08.09. 16:06 frizzi 

  • frizzi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

@XCode: Persze a taposóval, nem az SPD-vel... :)

Elküldve: 2016.08.08. 20:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@frizzi: Ezek szerint a térded még mindig rakoncátlankodik? De azért nem annyira rossz, ha tudtál hajtani egy ezrest. Néhány év múlva Chuck Norrist lekörözöd. :)

Elküldve: 2016.08.08. 15:35 frizzi 

  • frizzi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

Rég voltam erre.Sajnos nem tudok annyi időt fordítani a tekergésre, mint szerettem volna, de azért igyekszem időt szakítani rá.Legcsúnyább, hogy még nem értem el az 1000 km-t az idén, bár már közel van.Az átlagot, bármennyit is megyek (min. 40 km alkalmanként) egy-egy hajtáskor, igyekszem 27 kph felett tartani.Ja, és továbbra sem tudom az SPD-t használni...:(

Elküldve: 2016.08.02. 16:37 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@ArtWolf: Köszönettel nyugtázom az adatokat.

Úgy hiszem, átlagsebességünkkel kapcsolatban a lényeget megtárgyaltuk. Valamelyest csökkent is az érdeklődés e kérdéssel összefüggésben. Mindazonáltal igen sokan jegyezték fel s küldték el adataikat, s még többen olvasgatták a hozzászólásokat. Köszönöm mindenkinek a fáradozást és a figyelmet.

Elküldve: 2016.08.02. 13:34 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Na, jó régen írtam ide, de múlt vasárnap volt egy 200-as menés a Bokodi-tóhoz és a Turulmadárhoz. 24,4 km/h átlag lett, bár síkon egy métert nem mentünk (a Stravám 2200 szintet mért, de másnak 1700-at a Garmin, nem tudom, melyik az igaz). Júli elején mentem Galgamácsa, Acsa, Nézsa felé egy 114 km-t, 866 m szinttel, 25,4-es átlaggal. Június elején egy Kékes oda-vissza, szintén 200 km, 1724 m szinttel, 26,6 km/ó átlag, valamint még májusban egy nagy pilisi kör, Pilis-tető, Dobkő, Esztergom, Visegrád, Papp-rét, Urak asztala, 126 kili, 1740 m szint, 23,5 km/h átlag.

Elküldve: 2016.08.02. 08:08 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Friss adatok.

Az átlagsebesség rövid távon:

MTB: 20,57 km/h (az előző 20,61 volt)

Túra: nem érkezett új adat (az előző 24,06 volt)

Outi: 28,94 km/h (az előző 28,72 volt)

Az átlagsebesség hosszú távon:

MTB: 17,29 km/h (az előző 17,29 volt)

Túra: nem érkezett új adat (az előző 21,60 volt)

Outi: 29,00 km/h (az előző 28,15 volt)

Az országúti kecskével közlekedők kitettek magukért: a rövid távú adatok száma 223, a hosszú távúaké 63.

Elküldve: 2016.05.28. 21:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Mezi: Két napos kirándulás volt. A fenekem már nemigen bírna ki húsz órát nyeregben. Szittya vagyok, de sajnos kiöregedtem. :)

Köszönöm, a sok adatot.

Elküldve: 2016.05.28. 19:33 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

@XCode: Az szép grat, egy nap alatt teljesítetted?

A mai nap 210 km 6ó14p 33,7 km/h átlag.

Elküldve: 2016.05.25. 21:12 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Terepjáróval Fülöpjakab oda és vissza. Távolság 298,3 km. Átlagsebesség 14,9 km. Oda és visszaúton egyaránt ellenszél, Szabadszállástól Budapestig ismétlődő esők.

Elküldve: 2016.05.08. 20:23 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dr.anonimus: Kellemes pihenést, szép napot!

Elküldve: 2016.05.08. 19:10 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Heti beszámolóadag:

Nos pihenőhetet tartottam. Elég intenzív volt az április, ideje volt kiheverni.

Elküldve: 2016.05.07. 17:23 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

A hosszabb tekerés amit igértem 184 km 5ó:27p 33,76 km/h átlag.

100 km után elfogytam mintha elvágtak volna, nem bírtam 30-al tekerni :) meg kellett állnom inni 1L üdítő meg 1 energy drink helyre rakott.

Úgy nagyjából 6L vizet vesztettem a táv alatt.

Elküldve: 2016.05.06. 18:23 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

A mai nap 96 km 34,91 km/h átlag.

Holnap hosszabb távot tervezek, de nyugodtabb tempóban mert munka után a napi 85-100 km-ek kicsit lefárasztanak.

Elküldve: 2016.05.06. 03:15 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dr.anonimus: Tanulságos a történet. Hozzáfűztem volna még egyet s mást a végéhez, de nem teszem. Kinek van szeme a látásra: lássa, füle a hallásra: hallja.

Elküldve: 2016.05.05. 23:12 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: Tehát a beszámoló. A verseny kétnapos létére külön külön is lehetett nevezni az időfutamra illetve a mezőnyversenyre. Ez azt eredményezte hogy lényegesen népesebb volt a mezőny, mint a szombati kronón. Ami persze hozott magával pár nem kívánatos dolgot. Ha attól eltekintek, hogy kicsit unfair, hogy szombaton széthajtott emberek közel sem olyan jó állapotban álltak rajthoz, így az abszolút tabellán eleve hátrányból indultak. De ez meg lett fejelve olyan emberekkel akiknek a neve eléggé ismert idehaza. Ha más nem az Akesz dobogókról. A legnagyobb név Varga Péter, aki Mugenrace csapatából tette itt tiszteletét. Na de rajtoljunk már el. A lassú rajt idén tényleg lassú volt (nem úgy mint múlt évben, hogy az eleje már 35-tel hasított ki a városból a vége meg még áll...) Az útvonalbiztosítás viszont koránt sem volt annyira korrekt mint 2015-ben. Idén egy sajtós motor kísért minket míg az előző évben két kísérőmotor volt és a fotós autóban követett. Meg persze a rendőrök akik a mezőny előtt terelték a forgalmat. Apróbb bakik akadtak, pl az egyik utcát lezárták egy táblával mert épp majális volt, a verseny útvonala meg arra ment... Városból kiér, élesrajt! Paff hirtelen negyvenöt-ötvennel száguldunk. Hamar átfutott az agyamon, hogy ez nem lesz sétagalopp, ha még akciózások is lesznek. Hál égnek féltávig semmi komoly nem történt kisebb próbálkozások voltak a tempó sem volt annyira tarthatatlan(legalábbis részemről), mint az elején sejtettem, de azért ügyelni kellett hogy a boly közepén maradjon az ember. Féltáv, körforgalom Varga Péter meg is van a szökés, üldözés megindult, egy kisebb húsz fős elit "AKESZversenytop10" csapat próbálta megfogni, utánuk a top amatőrök, majd az átlag amatőrök csoportja. Ez volt a 4 group alakult úgy ki utána komolyabb összeállások nem igazán voltak. Az első üldöző csoport két részre szakad később. Hát sikerült szarul helyezkedni, így a nagyon elit csoportról leszakadva tempózhattam egyedül az oldalpofaszélben (203-as pulzus innen van), aztán végül a top amatőr gárda befogott, velük folytattam az utam. Visszafelé kísérteni kezdett az előző napi mumus, két láncleesésem is volt, amit a váltó pöckölgetésével sikerül megoldani. Említésre méltó esemény nem igazán volt egészen Bakonygyepesig, ahol egy balos hajtű kanyar után egy elnyújtott jobbos kanyarban kiabáltak: Autó! Nos eddig is kiabáltak ilyet, eddig is voltak járművek, szépen félreálltak az út szélére. Na most annyit láttam, hogy az előttem lévő egy hirtelen jobbra rántással eltűnik, és egy VW bogár szép bézsszínűre fényezett motorháztetőjével nézek farkasszemet. Mindezt negyvenes tempónál. Életem mentése volt. Centiken múlott így is, hogy nem vittem el a visszapillantót. Jött Rendek, talán a verseny egyetlen komoly rostáló dombjával, rövid nagyon meredek, van benne két kanyar is, ideális támadni. Gondoltam ha tavaly is itt tudtam ellépni, most miért ne menne. Ahha, a feléig jól is alakult, utána finoman szólva is megéreztem az előző napot meg azt a "kis" tempózást a fordító után, szóval szépen beértek... Mivel minden puskaport ellőttem végén a sprintre nem maradt. Bejöttem a csoport elejével.

APA abszolút 22. korosztályos 7. lett meg. Míg a két nap összetettjében abszolút 11. és korosztályos 2. helyet sikerült megkaparintani.

A versenyt Varga Péter nyerte úgy hogy a táv felét végigszökte egyedül...

Nos nem tudom mennyire etikus, de azért említést érdemel két dolog. A srác B keret/U23-as válogatott, A verseny még az amatőr kupasorozatba sem került be, ez elég jól mutatja a tervezett szintet és a győztes erőnlétét.

Tudom nagyon magyar hozzáállás ez, hogy ha már nem nyertem akkor dögöljön meg a szomszéd tehene, meg a saját lábával ment be a célba és nem a kismotor hajtotta a biciklit. De az átlag melós amatőr nem volt Montenegróban két hetet edzőtáborozni. Végül azért még idéznék egyet:

"Az MKSZ licenccel rendelkező versenyzők, csapatvezetők, illetve egyéb licenccel rendelkező egyének, csak saját felelősségükre, és kizárólag magánszemélyként vehetnek részt az MKSZ versenynaptárában nem szereplő rendezvényeken. Azon licences versenyzők, kik U17 és WU19 korosztálynál idősebbek és a válogatott keret tagjai, azok magánszemélyként sem vehetnek részt az ilyen rendezvényeken. Ennek megszegői automatikusan elveszítik kerettagságukat."

Elküldve: 2016.05.05. 18:32 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

A mai nap 90 km-en 36,32 km/h átlag, törekedtem jó tempót menni(mondjuk fáradtságot most nem érzek ahhoz képest, hogy hajtottam. Menet közben volt egy rövidebb időszak amikor kezdtem görcsölni, de addig nem terheltem azt a lábam).

Ilyen apróságok mint beragadás egy mezőgazdasági gép mögé, piros lámpa vasúti átjárónál na meg a szél már említésre se méltóak :)

Elküldve: 2016.05.04. 12:56 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

május 1. pocsék nyirkos reggel kissé elaludtam ezért kicsit kurta bemelegítésre futotta csak

  • 9,5 km
  • 25,4 km/h
  • 25 m
  • 149 bpm

verseny maga: 221-en álltunk rajthoz Ajka és Pápa közti távolság megtételére oda s vissza. lassú rajttal együtt az adatok:

  • 60,3 km
  • 37,1 km/h
  • 354 m
  • 174 bpm (max 203!)

átlag a lassú rajt nélkül 39,5 km/h

beszámoló hamarosan

Elküldve: 2016.05.04. 12:53 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dr.anonimus: Közelharc és kézitusa, küzdelem a lékekkel... Köszönjük a beszámolót. Reméljük, túléled! :)

Elküldve: 2016.05.04. 12:32 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

április 30. II. Tovafutók sportnap egy kétnapos kerékpárvesrennyel a Tour de Ajkával. első nap egyéni időfutam. elindul otthonról defektel az időfutamfegyver eleje, szingós, foltozni nem lehet, lötty meg nincs benne, vissza, kerékcsere Bianchiból átugrott az eleje akkor vissza szőcre a versenyirodára jókora késéssel:

  • 13,2 km
  • 27,5 km/h
  • 53 m
  • 157 bpm(ez nem túl jó előjel verseny előtt)

Maga a verseny. Rajt, minden szép és jó a tempó embertelen, szívem majd kiszakad ééééés a táv kétharmadánál defektel a hátulja...Kétnapos, van összetett, menni kell mert még talán lehet rajta menteni. Ez a morál az első visszaelőzésig tartott onnantól meg becsorogtam.

  • 12,1 km
  • 37,1 km/h
  • 101 m
  • 192 bpm

táv felénél még megvolt a 42,3-as átlag. egyébként ez abszolút 17. helyet jelentette nekem kategóriában meg 4. szervezés és biztosítás 10/10 500-enként staff figyelte a versenyzőket az út két oldalán minden gödör felfestve jelölve profi fordító stb

Elküldve: 2016.05.04. 12:29 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

kicsit csúszott a beszámoló áradat:

április 26. egy jól sikerült tempózós kör.

  • 52,2 km
  • 30,9 km/h
  • 280 m
  • 168 bpm

április 28. idő hiány és az időjárás komoly közbepofázása miatt rövid intervallozás lett a dologból

  • 38,6 km
  • 25,7 km/h
  • 216 m
  • 145 bpm

Elküldve: 2016.05.03. 19:52 zscs 

  • zscs avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 115

"if it's not on Strava it didn't happen" :-)

Hétvégi endurance ride, 141.5 km nagyrészt terepen, 7:09:21-es menetidő, 3487 méter mászás. Természetesen valós mászás. Átlag: 19.8 km/h

Log: https://www.strava.com/activities/562127896

Használjatok Stravát! Log nélkül meg sem történt. ;)

Elküldve: 2016.05.03. 17:03 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

Az eső elől megfutamodva 57 km mindössze a mai napon :) 34,89 km/h átlag.

Elküldve: 2016.05.01. 17:35 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

A tegnapi fárasztó nap után átmozgatás gyanánt, 78 km-en 34,92 km/h átlag.

Elküldve: 2016.04.30. 16:36 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

A mai napon egy hosszabb túra, pár nap pihenő után, 145 km-en 4ó7p 35,22 km/h átlag.

Elküldve: 2016.04.26. 12:57 Mezi 

  • Mezi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 44

Ma délelőtt 55 km-en 35,1 km/h átlag. Csalóka volt az idő szép naposnak nézett ki, de mindössze 10-14 °C volt csak a hőmérséklet. A szélről meg ne is beszéljünk az fújt rendesen.

A tegnapi nap után(spinning)már kellett egyet a szabadba is tekerni.

Elküldve: 2016.04.25. 10:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@dr.anonimus: Javítom megfogalmazásomat: Két, csak két legény van a határban...

Baj lesz, gyerekek. Ha csupa Toldi Miklós közöl adatokat, túl jó eredményeink lesznek.

No, de nem baj. Én is megyek majd országjáró körutakra, s eredményeim helyrebillentik az egyensúlyt.

Köszi mindenkinek!

Elküldve: 2016.04.24. 22:52 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@messor: Face csoportban vettem tehát a fél világ már így is úgy is tudja. Két Deákferi. Egy pulzusöv, egy jeladó és két konzol.

Elküldve: 2016.04.24. 22:21 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@dr.anonimus: Nem egészen idevágó téma. Ha nem vagyok túl indiszkrét mennyiben fájt a Garmin? Elküldheted PÜ-ben is. Előre is köszi a választ.

Elküldve: 2016.04.24. 22:15 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: korrekció:

a 21 és 22. edzés ugyanazon a résztávon zajlott noha csak az utóbbinál részleteztem az útleírást.

Elküldve: 2016.04.24. 22:12 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@XCode: Majdnem, vagy egy lusta adatközlő is aki hetente csak egyszer ömleszti ide a mocskát:

Mivel tetszik az időfutam versenyszám noha nem igazán vagyok benne valami túl jó, ezért neveztem a péti időfutamra. Persze illendő volna nem full felkészületlenül odaesni, így ráerősítettem a témára. Tehát kicsit rendhagyó lesz most a heti beszámoló.

április 19.

  • 57,7 km
  • 31,0 km/h
  • 332 m
  • 157 bpm

résztáv: - 25,5 km - 35,8 km/h - 123 m - 174 bpm

körülmények: nagyátlagban kelet-északkelet nyugat-délnyugatirányú résztáv, fordítós a nyugati végen, tehát ami odafele segített az visszafelé hátrátatott. Harmincas északi széllel. odafelé nagyon ment, 41-es átlag megvolt visszafelére viszont nagyon elfogytam és a szél sem segített ebben, mivel oldalpofaszél irányból jött.

április 21.

  • 59,4 km
  • 30,5 km/h
  • 295 m
  • 152 bpm

résztáv:

  • 13,9 m
  • 46 m
  • 37,6 km/h
  • 186 bpm Dél-Délnyugati szél fújdogált olyan 15-18km/h-val itt sikerül ügyesen megtalálni a megfelelő intenzitást, ez egy igen jó menet volt. De kevés. Fejlődésért kiált, a cél az 40-42-es átlag lett volna.

április 22.

  • 49,0 km
  • 29,0 km/h
  • 264 m
  • 139 bpm

résztáv(fele):

  • 6,9 km
  • 40,1 km/h
  • 23 m
  • 179 bpm

körülmények: út fekvése észak-északkelet-dél fordítóval a déli csücskén. északi szél, 20-25 km/h Hát a fordítóig bírtam szuflával, aztán nagyon veszélyesen elfogytam. Annyira, hogy abszolút minimál szinttel jöttem haza. Ok-okozati lánc elemei: dolgozó ember vagyok, délelőttös szak, kialvatlanság, nem megfelelő táplálkozás, ennek következtében a nap elején egy enyhébb rosszullét amelyet figyelmen kívül hagytam. Itt az eredménye kérem. Ha a szervezet riadót fúj, annak már komoly oka van. Nembaj hülyegyerek tanul, ilyet többet nem csinálunk.

Végül maga a verseny Pét egyéni időfutam.

  • 20,7 km
  • 35,3 km/h
  • 73 m
  • 186 bpm
  • 35:15

körülmények: kénköves pokol ehhez képest kutya f..., hat fok, ötven-ötvenöt km/h-s észak északkeleti szél és szemerkélt néha/néhol az eső. út: fordított L alak nyugati csücsökben fordítóval, magyarán mind a négy fő égtáj felé tekertünk. helyezés nagy kérdőjel, nem tudom hányadik lettem majd egyszr kirakják az eredménylistát. Nem lett valami tyű de jó, de rossznak sem mondanám. Öröm az ürömben Garmin Edge 500 beszerezve egész emberi árfekvésben és ez volt az éles bevetés. Jelentem szuper tetszik megérte. :D

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!