Átlagsebesség - túloznak a bringások?

1551-1556 (1556 hozzászólás)

Elküldve: 2012.02.14. 20:17 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Krupcheck: Köszi! azt elfelejtettem odaírni, hogy aszfalton 30km-ig... Terepen meg olyan 20 körül szokott alakulni... mászást még az erős lejtő sem kompenzálja sajnos :D

Elküldve: 2012.02.14. 20:02 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@XCode: hozzáteszem alföldi vagyok. És a csomagom kimerül egy alapjáraton vagy 3 kilót nyomó hátizsákban, egy liter vízben, meg az egyéb apróságokban (szituációtól függően +1 réteg ruha, kaja, és az alapjáratos szerszámkészlet). Olyan nagyonhosszút túrázni nem szoktunk.

@BF2 hungarolada: kicsit off, de he telóról gps-elsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Move! Bike Computer-t. Androidos app, és tud teljes túrára is átlagot , időt, stb mérni, meg méri külön a mozgással töltött időt, és annak az átlagsebességét is (te állíthatod be mi számít mozgásnak, így pl. azt, hogy 2 km/h-val vetted elő a zsebedből a telefont, azt nem számolja bele). Meg persze "trekkel" is, google maps-szel pikk-pakk szinkronizálható.

Elküldve: 2012.02.14. 19:32 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Krupcheck: Bocsánat a pontatlan fogalmazásért, visszavonom: "józan ítélőképességű" megfelelőbb lett volna. (A sebességet a kiürített poharak száma nyilván nem befolyásolja.) Más tekintetben is pontosítanom kell. Könnyű kiskabátban bringázók, versenyzők nyilván tekerik erősen. No de mi van a csomaggal megrakott utazókkal? Az ő véleményük is érdekelne.

Egyébként le a kalappal a 27-es átlag előtt. Ez még "könnyített" bringával is nagyon jó eredmény.

Elküldve: 2012.02.14. 19:32 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

én mostanában gps-el mértem és olyan 26 jött ki max-ra. szerintem 28 még menne, de amíg belerakom a telefont a táskába, meg ilyen szarakodások is rontanak az átlagon :D

Elküldve: 2012.02.14. 19:31 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Biztos jónak igérkezett a menyasszonnyal találkozás, naná, hogy tekert az öreg :D

Nekem az átlagom 50 km-es túrákon általában 15-20 km/h körül alakul. Felmegyek a hegyre kb. 10 km-es átlaggal, aztán lezúzok eszement sebességgel, ez meg is duplázhatja az átlagot. 2-es gumikkal, vegyes talajon - ugye a hegyig is ki kell jutni.

Elküldve: 2012.02.14. 18:58 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Józan életű? Akkor én kiestem. 100 km felett verseny vagy nagyon komoly nekiindulás szintjén nem bringáztunk még. Általában túra jelleggel, gyengébb bringásokkal megyünk ilyen távot. Amikor mozgunk, 27 az átlagos haladási tempó, vastagkerekűvel. Nekem ez a tempó, amivel a világból ki tudnék menni. nyilván hátszéllel ez felkúszhat 40 köré, különösebb fáradás nélkül, szembeszéllel meg... na arról ne beszéljünk, az orális kategória.

Fix-szel (44/15) nekem olyan 30 körüli a "túra" tempóm, de avval még csak olyan 70-80 km/1nap a max, és sajnos nem egyben mentük (egyesek átértelmezték a tekerést, úgyhogy volt egy hosszabb pihenő, meg párszor be kellett várni a népet).

Városon belül mentem már majd 40es átlagot 7km-en, de az nagyon nem átlagos-átlag, meg nem is 100 km.

Egyébként szerintem is túloznak :D De nem annyira, mint a kilencvenX éves szomszéd Józsibácsi, aki a tavalyi emlékezéseiben még 5 óra alatt tekert át a 80 km-re fekvő faluba a menyasszonyához, míg idénre már 2 órára javította az eredményét ugyanezen távon. Bár bármit kinézek az öregből (:

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!