Kerékpáros etikett

51-100 (158 hozzászólás)

Elküldve: 2013.01.09. 17:44 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

Eleve rossz módszer különbséget tenni biciklisek között. Az elv ugyan az... Tekerjünk és tartsunk össze. Az össze tartáshoz hozzá tartozik ez az alapvető illem is, hogy nem vesszük egymást semmibe. Azt aláírom hogy nem lehet úgy végigmenni a fővárosba hogy mindenkinek köszönjünk. -Gyanítom hogy még senki se halt bele abba hogy köszönt valakinek. Én erősíteni fogom a köszönő bringások társaságát!!! Ha kell kampányolok is:D

Elküldve: 2013.01.09. 16:42 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

" BETOLAKODÓNAK tekint (többé kevésbé joggal) minden olyan biciklist, aki csak egy kicsit is lassabb nála" Legkevésbé sem joggal. Faszság az egész, amit írtál.

Elküldve: 2013.01.09. 16:02 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: Te magad vagy az ellenpélda erre az egészre.

Elküldve: 2013.01.09. 15:51 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Glacier: sejtettem h valami ilyesmi fog kikerekedni belőle :)

Elküldve: 2013.01.09. 12:45 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@Rober-to: helyes!

Elküldve: 2013.01.09. 11:23 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

@Rober-to: Ott a pont.

Elküldve: 2013.01.09. 09:32 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Ha valaki köszön rám, akkor akár ismerem, akár nem, visszaköszönök.

Elküldve: 2013.01.09. 07:07 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: Nem ismerlek ezért nem is akarlak bántani de ha ez igaz amit írsz akkor pont a te fajtád miatt gondoljuk úgy sokan hogy a bringa ára egyenesen nő a bunkósággal. Ne vedd sértésnek de ez van:)

Elküldve: 2013.01.09. 07:00 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: az is bunkóság ha valaki köszön neked és nem köszönsz vissza

Elküldve: 2013.01.08. 21:05 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Glacier: hát nem tom, full ismeretlen bringásnak én akkor se köszönök ez nekem elvi kérdés, persze ha már párszor összefutunk akkor bunkóság nem köszönni.

Elküldve: 2013.01.08. 20:28 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: szerintem egy szép gesztus és egy erőt adó dolog. De itt inkább azon van a hangsúly hogy vissza nem köszönnek. (legalábbis részemről)

Elküldve: 2013.01.08. 20:21 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Glacier: értem én, csak akkor mért kell sokaknak akkora ügyet csinálni a köszönésből. Sok a bunkó tény, de eből egyből általánosítani nem jó. A véleményem meg csak saját példa, tapasztalat. Felénk nagyon brutális a klikkesedés sajnos.

(Off: Tavaj ősz végén megyünk haverral, én elől ő mögöttem. Egyszer csak elhasít mellettünk egy monti, kb 36-38 cal kb. Pár másodpercre rá meg egy robogó rajta egy csajjal. megelőznek minket mind a ketten. Kb 150 méter után montis belekapaszkodik a csaj vállába úgy mennek tovább :D. Mondom havernak "What the fuck?". Aszongya már a vasút óta így jöttek mögöttünk kb 1 km. Mi kilőttünk mint állat, ők meg revansot vettek v mi? - és ez még csk a viccesebb, csajnak imponálós, nem beszólogatós eset volt. Voltak már atrocitásaim montisokkal. Falu szinten durva dolgok mennek.)

Elküldve: 2013.01.08. 19:59 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: Régen csak outiztam így tudom milyen az outis élet. Viszont szerintem itt nem kéne különbséget tenni hogy ki mit csinál. Tekersz és ez a lényeg attól hogy köszönsz a másiknak nem leszel még kisebb ember. Elfogadom hogy a nagy spiler outis nem ér rá mert ő kemény és nyomja de basszus semmiből nem áll. A motorosok se tesznek különbséget hogy ő csopperes ő robogós húzzad neki és csá.

Ez egy olyan dolog amire nincs mentség!!!

Elküldve: 2013.01.08. 19:09 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Kraslan: 3. állatfaj, a felfogásod meg dicséretes, nem akadsz fenn minden kis kellemetlenségen + legalább ismered mind két oldalt. A defekt kerülje el utad.

de én inkább a hardecore montisoknak írtam, nem a vegyes bringásoknak. + én pl többet tekerek montit mint outit, csak az outit jobban szeretem,

Elküldve: 2013.01.08. 19:00 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

És ha nekem montim is és outim is van? Ha szeretek 60-al lefelé menni a hegyről meg 40-el síkon? Sőt még köszönök is :) Na ez az igazi állatfaj :) Sokszor nekem sem köszönnek vissza, de nem érdekel, én köszönök, egymagamban is boldog vagyok, ha visszaköszön, az is jó :)

Elküldve: 2013.01.08. 18:10 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

@Rober-to: nem vagy elszállva magadtól, csak tipikus montis vagy :) Ezt ne vedd sértésnek, nem annak szántam. (a miértet lentebb olvashatod; lehet h hízni fog a májad utánna többé-kevésbé kétes igazságérzeted okán [ezt szántam sértésnek]) Amúgy kicsit igazad van, de azért na.

@Solfrutta: ez azért van, mert ők gazdagok-> sznob ge.ik (boccs), vagy már rég olyan szinten tekernek h az amatőröket a "biciklis nyannyer" sebességi kategóriába sorolják, ergó nem tekintenek sporttársnak. Edz sokat, akkor utol tudod érni őket, egyből fognak köszönni nem kell félni.

Most próbálok rávilágítani erre a monti kotra outi (sokan montisok írnak ide úgy h talán soha nem outiztak), oldtimer bringa vs milliós csodamasinák, utáljuk egymást mint a szart dilemmára. a véleményem nem fogja tükrözni minden eggyes ember véleményét, sokaknak biztos h nem fog tetszeni, meg lehet kövezni érte (outis vagyok , lepereg rólam :D )

A következő sorokat azért írom, mert az "útálkozók" 95%-a nem érti az országútisokat,

Montis teker az úton (vagy bárki más, tökmindeggy), lát egy 40-nel közlekedő outist ráköszön, erre az nem válaszol, bárminemű reakció nélkül teker tovább. A montis (vagy bárki más, tökmindeggy) erre jól berág, merta bunkó outis... bla bla bla. Sokan az idősebb korosztályokból (35+) nem képesek felfogni h a világ változik, nem tartozik az alavető etikettbe az, h ha rádköszönnek köszönj vissza, kölönösen akkor nem ha a gyerekeknek azt tanítják,h " idegenekkel ne álj szóba". Mit csodálkoztok? A mai világ én központú lett (köszönjük amerika), az outisok mindig is egoisták voltak, ez se új információ; a montisok mindig is amolyan "hippinek" számítottak (ez se sértésnek szántam) a kötetlen felhasználási módnak megfelelően.

Az outis csak aszfalton teker az általa megfizthető legmodernebb technikával, BETOLAKODÓNAK tekint (többé kevésbé joggal) minden olyan biciklist, aki csak egy kicsit is lassabb nála! , vagy gyengébb a technikája. Ez van, ez ellen én sem tudok mit tenni, sokszor azon kapom magam ha látok egy montist "nyócvancol" széles gumikkal (ebbe a csoportba minden montenbike kategória beletartozik, még a tökörsima hiper-szuper csodakerekek gazdái is), h mi a frászkarikát keres ez aszfalton, mennyen vissza terepre, evvel szerintem nem vagyok egyedül sajnos. Gondolom eközben még megvető v sajnálkozó arcot is vághatok, ami nem javítja mások szemében a megítélésemen. Más a helyzet ha már az illetővel sokadjára találkozol össze, akkor már van bizonyos ismertségetek, nem vagytok vadigenek, ebben az esetben 100%-ig jogos a bunkózás, sőt, ez az alapvető viselkedés forma emberek közt.

Az ország outisok egymásközt megértőbbek, kicsit toleránsabbak, de ez is csak az eltérő irányba haladókra igaz. PL én: ha azonos irányba tekerek egy másik outissal annak 2 kimenetele szokott lenni. 1: utolérem vagy utolér, egy jót tekerek más társaságában, megismerek másokat, barátokat szerzek. 2: utol érem vagy utolér, vérre menő tüdő és lábgyilkos, eszeveszett verseny alakul ki, ahol a másik kerékpáros totális széjjelalázása a cél, (ez általában úgy végződik hogy, ha az elől haladó már nem látja a megalázottat 3-mat visszavált, alig kap levegőt; vagy megáll és újra eljátszik az áldozattal, kivételes esetekben az 1. helyzet is kialakulhat :D ) ez nem meglepő mivel aki outit vesz az Tour de France-t reggelizik, függetlenül attól h későbbiekben hogyan használja a bicót + nem véletlenül szokták versenykerékpárnak hívni

Érdekesség: Az outisnak 3 állatfaja van: a turista és a "sportember". Az első köszön, rengeteget teker aszfalton, ezért választotta ezt a kerékpárfajtát, illetve ő inkább hétvégi harcos. a második miatt ítélik el az összes outist, csak a tekerésnek él, egoista mint az állat, de erre szüksége is van, mivel szerénységből nem tudna 40-nel feltekerni 80% emelkedőn tökig behúzott TRP fékekkel (Lance :D ). a 3 állatfaj igazából a második alfaja,de ők nem annyira egoisták, ők is szoktak néha köszönni, inkább merő jókedvből mennek 40-nel, meg persze kitartásból, laza srácok, igazából ők lennének az igazi outisok.

Ez kicsit hosszú lett lett, de legalább kiírtam magamból a mérget. Rober-to kicsit felhúztam az agyam rajtad. Sanszos h továbbra is csak a saját igazadat hajtod, de legalább ismered egy teljesen más univerzum néhány törvényét.

     vége:)

(jöhet a kövezés, de csak azok részéről, akik értik is miről írtam)

Elküldve: 2013.01.08. 18:02 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@Solfrutta: Ez korrekt néző pont:) Mint az autó márka is jelzi a tulaj viselkedését ez is épp úgy megállja a helyét:)

Elküldve: 2013.01.08. 17:46 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@johnny336: Na ugye. Mintha valami mittoménki lenne. Pedig CSAK egy országútis, aki gyorsan teker. Nagy cucc. ha már gödrös az út, vagy netán terepen megy, esetleg sárban, hóban, jégen, fagyban, akkor megáll a tudomány. Pláne ha még ugratgatni is kell, meg egy jót lejtőzni. MTB-sek közt is láttam már olyan kis nyikhajt aki ment mint állat, aztán technikás terepen elvesztette a fonalat.

Amúgy országútisok közt is vannak jó fejek, de akikkel találkoztunk eddig, nagyon kevés köszönt vissza, netán magától. többnyire csak bámulnak. Leszarom ha nem köszön igazából, csak magát minősíti ha csak bámul h. na mi volt ez.

Külföldön érdekes más a helyzet. Kultúra van. Sosem felejtem el amikor országúton tekertem Olaszországban MTB-vel és jött mögöttem 2-3 országútis. Kitekertem 50-55 km/h-t síkságon, tartottam kb. 1-2 km-en át, aztán láttam h. jönnek szélárnyékban, inkább lefordultam, mintha arra mennék, jeleztem időben stb. h. kanyarodok, tehát lassítottam és az országútisok (akik nálam 10-20 évvel öregebbek voltak) elismerően, feltartott hüvelyk ujjal köszöntek el tőlem. Mellesleg komoly gépeik voltak, ha jól tudom az egyik egy Colnago volt.

Az a baj itthon, hogy valaki versenyzik pl. és azt hiszi, h. de nagyon jó. Közben meg csak azt lehet hallani tv-ben, ha netán külföldi MTB vagy országúti verseny van, hogy "jól mentem, de 3. napon feladtam, mert elrontottam a gyomromat". Ez magyarul annyit jelent, hogy kurvára kifáradtam. Hasmennéssel tekertem körbe a Balatont, ha tekerek nem érzem h. menni kell, ill. csak jobban tuningol h. siessek. A másik amit hallottam nem egyszer: "Nem számítottam ilyen nagy hegyekre." Na ja. Akinek Kékes a Himalaya, az el fog csodálkozni. De akkor is elhiszi magáról h. ő a tuti, holott csak kiderül róla, hogy vasággyal együtt 40kg és azért tud menni...

Elküldve: 2013.01.08. 15:44 Solfrutta 

  • Solfrutta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 81

@Rober-to: Nekem meg az a tapasztalatom, hogy az outisoknál a bringa értékével arányosan nő az elszállás... karbongépes-csúcsbringások még nekünk se nagyon szoktak köszönni, retro-outisoknak... de mégis inkább embere válogatja, mint a bringakategória...

Elküldve: 2013.01.08. 15:01 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Rober-to: az outis részben van valami. Hétvégi bringázásnál, a semmi közepén ha összefutunk egy láthatóan edzőkörét végző outissal, akkor tuti nem köszön vissza.

Elküldve: 2013.01.08. 14:25 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Eddig azt hittem el vagyok szállva magamtól, de most jöttem rá, hogy teljesen normális vagyok.

Alapvető kultúrához tartozik, hogy ha jön veled szemben egy másik bicajos, akin látni, hogy nem csak közlekedési eszközként használja, hanem sportolás céljából, akkor köszönünk. Én is el vagyok merülve a gondolataimban, de annyira nem, hogy paraszt legyek.

Legtöbb országútis kurvára el van szállva magától h. hú de nagyon nyomja, belead "120%-ot" és de király, mert de kurva gyorsan megy és baszik köszönni a MTB-snek. Na az ilyenek miatt nem csípem az országútisokat annyira.

Az ilyenek csak csodálkoznak, amikor montival elhúzunk mellettük...

Elküldve: 2013.01.07. 19:02 Glacier 

  • Glacier avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • Solymári Kerékpáros Társadalom -SKT- csapat
  • hozzászólások: 90

@janijani: Teljesen jogos amit írsz, sokan vagyunk ezzel a dologgal így. Annyit viszont hozzá tennék hogy amikor látom hogy a velem szembe jövő nézelődik rám is pillant én intek neki vagy amit inkább alkalmazok biccentek egyet ő meg fapofával bámul rám. Akkor azért picit elgondolkodok ezen az egészen. És lássuk be jól tud esni egy baráti szó vagy egy bólintás amikor épp küzdesz valahol.

Tavaly viszont egy nem túl kedves emléket szereztem amikor felfelé tekertem Dobogókőre és össze akadtam egy szintén sorstárssal majd amikor nem bírtam már azt a tempót amit ő tekert mögöttem intettem neki hogy menjen ő meg leordított hogy majd megy ha akar...

Elküldve: 2013.01.07. 18:17 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@janijani: Szerintem is korrekt a véleményed!

Elküldve: 2013.01.06. 21:46 janijani 

  • janijani avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 65

off: minden hozzászólást elolvasva ezt a fórumot kár volt megnyitni, átcsapott egymás ócsárlásába :(

Én nem köszönök a velem szembe jövő biciklisnek ha rám köszön, ha nem, inkább intek egyet megyek tovább, feltéve ha észreveszem az illetőt; ugyanis én azért járok tekerni hogy ellegyek a saját gondolataimmal, így sokszor csak az első kereket nézem, és csak néha nézek előre jön-e valaki van-e kátyú, ilyesmi, a másik sávot (elnézést) lesz..om ilyenkor. Ha jó napom van, vagy épp nem sietek persze én is mindenkire ráköszönök. A bolyozóknak megint nem köszönök, mert minek, elvonom az eggyik figyel -> összeakadnak -> fikálnak, nem jó az.

Bennem azért alakult ki ez a fenti radikális szemlélet, mert rossz minőségű, forgalmas utakon tekerek, és még csak merő jófejűségből sem akarom elvonni mások figyelmét a kátyúkerülgetésről, nem akarok másnak anyagi kárt okozni. Valaki biztos csak azt látja h a paraszt outis nem köszönt vissza, amíg nem fog kátyút heló-szia-puszipuszi közben mint én :). Azelőtt én is a köszönni mindenkinek elvet vallottam, de ezt aszfalton nehéz megítélni, ott közlekedni szokás, terepen meg örül az ember ha lát valakit :)

Azért van egy jó szokásom is :) HA valaki velem egy sávban megy, és messziről látom h sporttárs, haldoklik a biciklin, akkor megkérdezem merre megy és amíg együtt visz az utunk fogom neki a szelet, vagy biztatom egy kicsit.

(aki nem ért velem eggyet az légyszi ne "húdebunkóparaszfúúújfúúújfúúj" stílusban reagáljon a véleményemre mert ez csak egy vélemény a sok özül. Emberek vagyunk mind másképp gondolkozunk, nem kell lenézni a másikat ha ellentétes véleménye van, lehet h ő is szeret biciklizni, csak más motiválja)

    -szerintem így korrekt-

Elküldve: 2012.08.23. 23:51 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: A hosszú gúnyt nem neked szántam-cigány mondta-de látom megyek feküdni-mivel szabadságon vagyok-és tekerek reggel-meg összekeverednek itt a válaszküldések is ahogy látom!

Elküldve: 2012.08.23. 23:48 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Supernova: A hosszú gúnyt nem neked szántam-cigány mondta azt!

Elküldve: 2012.08.23. 23:47 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Oktassa a rendőr,az sem tudja,néééééééééémmmm tudóóóóó óóóóvasni,volt a híradóban egypár riport az ilyenekről pl:mozgássérűlt parkolóba állt a cigány-válasz:nem tud olvasni-innéttől kezdve nincs miről beszélni!

Elküldve: 2012.08.23. 23:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Supernova: jobbkéz-szabály nem egyenlő a jobbratarts-csal. De sebaj, oktasd a sok autósterroristát! :)

Elküldve: 2012.08.23. 22:31 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Látom megy a vita,hogy miért csak azért is mivel-régebben a rendőrök előtt a körforgalomban a barma mellém bevágott és kilökte alólam a bringát-ezt látván a rendőrök elkapták és kiperkálták a bringámat ezért-A KURVA ANYJÁVAL játszanak eggyesek ja,és örűljön hogy megúszta börtön nélkül-arról nem is beszélve hogy olyan szarok az utak hogy kerűlgetni kell a gödröket is,és mint leírtam 30-cal lehet menni azon a szakaszon-tehát nem tartottam fel-jobbkézszabály(körforgalom+kereszteződés),te sem mész az útpadkán,ezzel lezátam a vitát,további jó napot!

Elküldve: 2012.08.23. 22:12 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Koromturbo: pont ezért nem kell rendőrt játszani, hogy ne sodorjunk veszélybe senkit. Pl. oktatófékezgetés, hogy követési távot kell tartani. Arra nem gondolt, hogy előzni készültem őt...

Elküldve: 2012.08.23. 21:53 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@johnny336: Lehet, hogy ebben eltér a véleményünk... Nem gondolom, hogy van bármilyen jogalap arra, hogy másokat veszélybe sodorjak. Még akkor sem ha éppen valamelyik hozzátartozómat baleset érte. Persze ilyen szituban nem mindig gondolkodik józanul az ember de a közlekedés attól még veszélyes üzem marad.

Elküldve: 2012.08.23. 14:26 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Koromturbo: én az ilyenekre mondom, hogy önkéntes rendőrködik, hogy ő márpedig betartatja a szabályt. Nem az ő feladata. Egyik ismerősöm szülei baleseteztek az M3-on, ő a telefon után elindult a helyszínre, és a leállósávban zúzott végig. Beállt elé egy autós, hogy a kurva anyjába siet, erre kiszedte a fickót, és mondta neki, hogy pont oda, mivel az anyja van beszorulva a roncsba, az önkéntes rendőr bocsánatot kért, és szépen félreállt. Ezért ne kezdjünk el rendet tenni. Pedig milyen jó lenne nyakonvágni a piroson áthajtó bringást, meg biciklisávban parkoló autóst.

Elküldve: 2012.08.23. 14:14 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@johnny336: Ezt mondom én is. A "direkt" szón van a lényeg...

Elküldve: 2012.08.23. 13:46 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@johnny336: Ez teljes mértékben így van.

Elküldve: 2012.08.23. 13:32 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Koromturbo: direkt a sáv közepén megy, hogy márpedig ők betartják a sebességhatárt. Jobbratartási kötelezettség van. Biciklisre is vonatkozik. Ha én el kezdeném leszorítani kocsival, akkor nyígna. Pedig csak a jobbratartási kötelezettségének gyakorlását erőszakolom ki belőle.

Elküldve: 2012.08.23. 13:13 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@Koromturbo: *feltartanék

Elküldve: 2012.08.23. 13:12 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@johnny336: Nem feltétlenül önkénteskedés. A forgalmi sávba ugyanúgy besorolhatsz bringával mint ahogy autóval. Persze direkt szívatni a másikat nem kell... Én nem tartok fel senkit ha nem feltétlenül szükséges. Ha autóval vagyok és a megengedett felső határral megyek akkor is irritáló ha egy másik autós liheg a nyakamba. Tempomatot szoktam használni így nem érhet meglepetés fotó. Az utcánkban van egy óvoda ami előtt 30-as tábla van nem véletlenül, még a szirénázó mentő is lassít. Én ott mindig harminccal megyek és ha látom, hogy szaggat mögöttem az audista akkor igenis behúzódok középre. Nem érzem úgy, hogy ilyenkor valakit feltartanák inkább megvédtem a kotormotoros kölyköket egy faxfejtől... Meg lehet érte kövezni...

Elküldve: 2012.08.23. 11:35 outlaw512 

  • outlaw512 avatar
  • sima XC-s
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • Hajdúböszörmény Bike Team csapat
  • hozzászólások: 66

A biciklisnek akkor van elsőbbsége ha megadják neki. Neveltetés kérdése az egész amúgy szerintem is. Én akkor is intek ha kocsival vagyok a tetőn a gépekkel.

Elküldve: 2012.08.23. 10:39 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Supernova: ha nem vagy rendőr, akkor mit önkénteskedsz? Ne menj az út közepén biciklivel! Én se állok keresztbe a bicikliúton, amikor azon pirosat jelez a lámpa, csak azért, hogy ne menjenek át...

Elküldve: 2012.08.23. 00:41 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@xedos97: Hát igen észnél kell lenni de nagyon,nem játszótér,sok marha mégis annak képzeli!

Elküldve: 2012.08.23. 00:23 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@Supernova: Ezzel csak az a baj, hogy mi vagyunk a gyengébbek és a kisebbek, a mi csontunk törik ha fel löknek. Nekem mamámat zebrán csapta el egy autó 2 éve. Szerencsére csak lábszártörése volt. Az autó utánfutójának eleje kapta el a bicikli első kerekét, így beszorult a kocsi és az utánfutója közé, amin ráadásul cementes zsákok voltak.

Elküldve: 2012.08.22. 23:58 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@johnny336: Nem,csak tudatom velük hogy hol a határ,meg hogy mi is létezünk,szüleim is így járnak el,a sebességbetartás mindenkire vonatkozik!

Elküldve: 2012.08.22. 23:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Supernova: netán rendőr vagy?

Elküldve: 2012.08.22. 23:03 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Koromturbo: Bizony-bizony ez is egy fontos probléma,itt már tisztelnek engemet mert csak azért is az út közepén megyek mert sok helyütt van kint a 30-as tábla,ha tetszik-ha nem be kell tartani a sebességet is,csak az a gond hogy a kerékpárosokat ebben az országban semmibe veszik-bezzeg Ausztriában...!

Elküldve: 2012.08.22. 09:50 Koromturbo 

  • Koromturbo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • SÖR csapat
  • SÖR csapat
  • hozzászólások: 33

@Rober-to: Szerintem aki kulturált az ganajlapátolás közben is az. Aki meg tuskó az hiába vesz milliós értékben bringát, felszerelést, ruhát stb... Én igyekszem mindig felvenni a szemkontaktot a szembejövőkkel és ha már ez megvan egy bólintás nem kerül sokba. Nem lehet szerintem itt sem általánosítani. Vannak pl. autósok akik akkor is megelőznek ha az éppen megengedett sebességgel vagy valamivel fölötte(!) megyek a forgalmi sáv közepén. Miért? Csak mert a bringás az nem partner a közlekedésben. Ez jellemzően a 30-as tábláknál fordul elő de egyik ilyen kedvencem a hűvösvölgyi út is ahol a 60-as tempó sem ritka. Én autóval azt előzöm meg aki feltart és biztonsággal át tudom ugrani...

Elküldve: 2012.08.22. 00:49 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@xedos97: Ok,a kutyások meg majd fel lesznek csavarva mint a szőnyeg,erősek a kerekeim elférnek benne XD!

Elküldve: 2012.08.22. 00:47 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@Supernova: Okés, de majd kanyarodjunk vissza a topik eredeti témájához...

Elküldve: 2012.08.22. 00:46 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@xedos97: Az autóúton megyek nem a kerékpárúton haza felé,plussz a gáztelepnél van egy kis lejtő jól be lehet lendűlni ott is,de van fenn képek tegnapelőtt dupláztam a Kab-Hegyi túrát innéttől nézd meg: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=11019&id=466&pp=usrgl&uid=43315

Elküldve: 2012.08.22. 00:42 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@Supernova: Tudom melyik utat mondod haza felé.. De azon megnézném te hogy mész 40-50 közt montival... :) Keskeny is meg szar is, hát nem tudom.

Elküldve: 2012.08.22. 00:37 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@xedos97: Ezért megyek állandóan a TESCO mögötti úton+a Sport utca+a Gyár utca és úgy Bódé és onnan tovább,a belvárost meg elkerülöm,este vissza az úton megyek Gyepesre 40-50-nel,mert az a kerékpárútnak nevezett akármi minden az csak nem kerékpározásra való! Na mentem mert tekerés lesz ma korán a meleg miatt!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!