Kerékpáros etikett

101-150 (158 hozzászólás)

Elküldve: 2012.08.22. 00:28 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@Supernova: A kutya sétáltatást hosszú pórázon kifelejtetted :D Olyan is van ám a városközpont felé a lámpák melletti kerékpárúton. Meg mikor csingi-lingizek, idegesen néznek rám hátra a bicikli úton, hogy mit akarok. Volt hogy rá üvöltöttem az illetőre, hogy miért itt kell menni?!

Elküldve: 2012.08.21. 23:31 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@Rober-to: Hooooooooha ez jó topok,na itt aztán lehet regényeket írni,tegnap például volt egy faszi-na az csúcs volt az út közepén ment akkor is amikor én a kerékpárúton mentem-mivel azon kell menni ha már ott van az út mellett,de az öregek sem piskóták itt ezen a vidéken ám-mint az üresfejűek csak mennek de nem látnak!

Elküldve: 2011.11.10. 20:19 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

@johnny336: Valóban az látszik ki az aki hobbyból biciklizik és ki az aki csak közlekedik. Ha közlekedek nem nagyon szoktak köszönni így én sem. Ha hobby kerékpározom szinte mindenki visszaköszön mert olyan helyen megyek ahol nem közlekednek (eddig egy alkalommal jött szembe egy montis aki nem köszönt vissza olyan helyen ahol nem közlekednek). Szemetelni nem szép dolog! Azért van a hátizsák és a zsebünk, hogy egy kukáig elvigyük a szemetet. Az autóban is elfér a szemét vagy egy zacskóba lehet gyűjteni és az út végén kidobni a szemetesbe.

Elküldve: 2011.10.26. 14:16 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Terepen közlekedve szoktam köszönni a sporttársnak, munkába menet nem köszöngetek, csak a lányokra szoktam rámosolyogni :DDD

De munkába menet is előfordul, hogy szembetalálkozom láthatóan komolyabb szinten működő bringással, ilyen esetben köszönünk egymásnak - de ez látszik ruházaton, bringán, hogy ki használja csak közlekedési eszköznek, és ki az, aki szívesen zúz hétvégente a hegyoldalban is.

Komolyan téma, hogy szemetelünk-e az erdőben? Ejnye...

Városi közlekedésre pedig a legjobb, ha az ember autóval ÉS bringával is közlekedik. Akkor tudja, hogy fordított esetben mire figyeljen. Illetve ismerem a KRESZ-t, és alkalmazom is, pl. karjelzéssel "irányjelzek" - ezért nagyon hálásak szoktak lenni az autósok. Még sose szólt be autós vagy kerékpáros, egy taxist leszámítva. De az másik állatfaj :)

Elküldve: 2011.06.06. 18:31 Keke 

  • Keke avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 195

Lehet már olvastátok, most találtam egy érdekes sztorit: http://totalcar.hu/magazin/velemeny/ketgyoker/

Elküldve: 2011.03.02. 06:51 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@kulcsár dániel: Na ez a másik. Ha pl. jön szembe egy futó az erdőben, vagy lovas, de akár egy sétáló teljesen idegen. Ha arra megyek és nem köszönök szarul érzem magam. Van persze h. köszönök és csak néznek mint a bagoly.

Elküldve: 2011.03.02. 06:50 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Zeero: Írtam én azt, h. az a bajom h. utcánnem köszönnek rám? Olvassatok figyelmesen!

Elküldve: 2011.03.02. 01:35 kulcsár dániel 

  • kulcsár dániel avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 21

Érdekes téma! Az én véleményem az,hogy az ember természeténél fogva társas lény. És hogyha társaslény akkor valamiféle kommunikációs készség/kényszer is bele van programozva.Arról nem is beszélve hogy ki vagyunk egymásnak szolgáltatva, és függünk egymástól.Ott viszont ahol egy közös hobby,életcél,megélhetési forma köt össze egyes embereket,(bennünket a bringázás)szerintem természetes dolog hogy köszönnek egymásnak az emberek. Pl: horgászok,túrázók,buszsofőrök,fegyveres testületek tagjai stb. Én ha bringázom nekem mindig köszönnek( na nem a BMX-esek)legyen az tájfutó, vagy csak egy szimpla túrázó.És azt kell mondjam,hogy nagyon jól esik! És szerintem másnak is ha mondjuk én köszönök előre.Ez csak alapvető emberi kommunikáció. ENNYI.

Elküldve: 2011.03.01. 21:57 Zeero 

  • Zeero avatar
  • DH/Freeride arc
  • GH-DH csapat
  • GH-DH csapat
  • hozzászólások: 59

@Norbee18: látod, te se köszönsz minden jöttmentnek az utcán. Csak Rober-to-nak ez lenne pont a baja, hogy az utcán nem köszönsz rá ;)

Elküldve: 2011.03.01. 21:47 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@BF2 hungarolada: Én nem tudom, itt nagyon sokan köszönnek a másiknak!

Elküldve: 2011.03.01. 21:45 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Sályi Ferenc: Igen, pontosan erről beszéltem, h. nyugaton ez így van. Lipcsében, pedig az még mindig egy keleti beállítottságú város (ennek ellenére évtizedekkel Magyarország legjobb városai előtt van), még ott is az idősebb tekerők, a fiatal dh-sok, a 2millás országútikkal tekerők is köszönnek! Van amikor előre köszöntek rám mert én pl. másfelé néztem. Ez a kultúra!

Elküldve: 2011.03.01. 21:44 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@Norbee18: Lehet, azért nem köszön senki :D

Elküldve: 2011.03.01. 21:30 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Zeero: Nyilvánvaló, hogy nem kell mindenkire ráköszönnöd, de nem is utcáról beszéltem, hanem az erdőről! :) Amúgy egyetértek veled. Bár azért a köszönés nem szükség kérdése! :D Én személy szerinte van, hogy köszönök, ha nekem nem köszönnek, de ha rám köszönnek, akkor mindig köszönök! Szerintem ezzel az emberek 95% a így van!?

Elküldve: 2011.03.01. 21:26 Bender222 

  • Bender222 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Freeriderek csapat
  • Freeriderek csapat
  • hozzászólások: 59

én általában ránézés alapján döntöm el de az esetek 95% -ban rábólintok a bringásra aki velem szembe jön. ha pedig hegyre megyek és a fogasba szállok ott ha ül bringás akkor ott mindenképpen köszönök és ha látom hogy egy normális srác akkor még beszélgetni is elkezdek ha látom hogy nem zavarja. ennyi:D de ezen felesleges veszekedni mert szerintem az az igazi bunkó csak akire ha ráköszönnek nyomatékosan és nem köszön vissza csak mer ő nem tudom milyen DH isten .... (volt már iylenre is példa na azokat bunkónak tartom)

Elküldve: 2011.03.01. 21:23 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

@Zeero: Én veled vagyok :)

Elküldve: 2011.03.01. 21:22 Zeero 

  • Zeero avatar
  • DH/Freeride arc
  • GH-DH csapat
  • GH-DH csapat
  • hozzászólások: 59

@Rober-to: Nagyon fekete-fehérnek látod a dolgokat, de közben ott a szürke is, amiről én beszélek.

@Norbee18: nyilván, ha köszönnek visszaköszönök, de nem látom szükségét, hogy köszönjek magamtól valakinek, aki elhalad mellettem az utcán.

@Sályi Ferenc: "Saját érdekeit nézi".. ennyi erővel ezt rá lehetne húzni mindenkire, te is olvasod a véleményeket, te is tartod a kapcsolatot másokkal, akkor te is csak a saját érdekeid nézed?

De még mindig nem értem, miért zavar az titeket, ha más nem érzi úgy, hogy köszönni kell, amikor elhalad mellette egy teljesen ismeretlen személy. Én így látom jónak, ti úgy, ennyi.

Elküldve: 2011.03.01. 20:24 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

@xBenyax: én meg faluban lakok ahol mindenki ismer mindenkit és így természetes hogy köszönök vagy ők köszönnek nekem:D

Elküldve: 2011.03.01. 20:18 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

Érdekes dolog ez amit Rober-to említett.Én nem is gondoltam soha erre hogy egy másik szintén bringás "társamnak" köszönjek.Nyilván ha nekem odaböknek egy "hello" -t viszonzom,de soha nem éreztem kötelességemnek köszönni egy idegennek aki elsuhan mellettem...amúgy is utálom ha valakire ráköszönök és baszik vissza köszönni.Eddig egyszer volt hogy egy srác mellém ért,rámköszönt és megdicsérte a bringámat(Akkor még a Wenson 4.0 volt) nekem is tetszett az övé,és elindult egy kommunikáció ami jó mert a hobbink összehozott,igaz csak 20 percre.Na meg felénk amúgy sincs sok bringás,ilyesmi féle mint én meg egyenesen ritka.

Elküldve: 2011.03.01. 19:57 mike gábor 

  • mike gábor avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 192

valamennyit vissza olvastam.. de ez a köszönés dolog télileg fel van fújva,ha köszönnek visszaköszönsz,ha te vagy a fiatalabb akkor neked illő előre köszönni,de ha lány jön szembe akkor is a fiúnak kell előre köszönni.... a szemetelésről meg annyit hogy,aki nagyon nagy mértékben szemetel(kis mértékben se elfogadható)annak legszívesebben kezét lábát eltörném...

Elküldve: 2011.03.01. 19:32 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

Bár azt mondtam, hogy nem fogok reflektálni, de talán M-nek nem is. Viszont: próbálnék valahol az arany középúton haladni és azt gondolom, hogy a biciklizéshez társul egy fajta szabadságérzet, attól olyan jó, mert szabadnak érzed magad. Főleg XC műfajban, ahol arra mész amerre csak akarsz, úgy ahogyan szeretnél. Eleget kell alkalmazkodnunk a mindennapokban, család - munka -stb. Itt legalább ne keljen semmihez és senkihez. Ha pedig ezt nézem lehet, hogy igaza van mindenkinek, bár az erdőben nem igazán jellemző, hogy találkoznék is bárkivel, a gond mindig az országúton van. Persze azt is meg kell érteni, aki nem ismerkedni jár az szabadba és magával szeretne törődni, ez így helyes, pihenni, kikapcsolódni megyünk a bringánkkal oda. A köszönés meg mindentől függetlenül alap illemszerű viselkedési forma, embertársunk felé jelzett tiszteletünket fejezzük ki vele. Akire én ráköszönök azzal nem szeretnék azonnal vérszerződést is kötni, csak örülök neki, jelzem felé, hogy látom, tudomásom van róla. Ezt egy belvárosi utcán, ahol ezrek tartózkodnak, fizikai képtelenség mindenkinek köszöngetni, ezért nem is vált szokássá. Szóval én továbbra is köszöngetni fogok és örömmel tölt el ha azt fogadják is. Aki meg nem köszön vissza, arról meg van a véleményem. Ezt már csak el lehet fogadni, gondolom a többség így gondolja. Kicsit olyan ez, mint amikor a melegek engem akarnak meggyőzni arról, hogy az ő szokásuk az igazi és én vagyok a kakukktojás :) Egyenlőre több érv szól ellene, mint mellette!

Elküldve: 2011.03.01. 19:07 Sályi Ferenc 

  • Sályi Ferenc avatar
  • sima XC-s
  • Kellys Heves csapat
  • Kellys Heves csapat
  • hozzászólások: 19

@Rober-to: Ausztriában a túrázók,hegymászók vagy bringások kortól nemtől függetlenül üdvözlik egymást és ez szerintem így van rendjén.Milyen ember az aki ilyen környezetben úgy tud elmenni a másik ember mellett hogy azt sem mondja neki fogd meg a f......t.Tudod mikor állna meg ha bajba kerültet lát.Soha, röhögve tekerne tovább.Olvashatod hogy itt is a saját érdekeit nézi azért van a TB-n.Ez egy közösségi portál.Nőjünk legalább mi fel Európához.

Elküldve: 2011.03.01. 19:04 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Zeero: Sérelmet senkinek sem okoz az, ha a másik nem köszön vissza, de magában azt fogja gondolni, hogy mekkora bunkó!Főleg, ha jól hallhatóan köszönsz!Én sem köszönök mindenkinek, sőt, többnyire nekem köszönnek először, de nem esik nehezemre visszaköszönni! Ez is egyfajta tisztelet, mert azt sugározod a köszönéssel, hogy észreveszed és nem nézed semminek! (Ebbe most biztosan mindenki beleköt, hogy akkor ennyi erővel az utcán is köszöngethetnénk..) Én elfogadom az összes hozzászólást, amit itt írtatok, de állapodjunk meg abba, ha rád köszönnek, akkor illik visszaköszönni!(Nem rád célzok :D ) Szerintem senkinek sem mindegy, hogy épp ki tartja bunkónak, mert ki tudja, hogy milyen szituban fog összefutni újból az illetővel! :)

Elküldve: 2011.03.01. 17:36 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Zeero: Ismét megkérdezeme. Én fújom fel a dolgot? Egész sokáig nem írtam semmit sem, direkt, nem szóltam bele a vitátokba, csak aztán már elegem lett a sok hülyeségből amit írtok.

A hozzászólásom engem minősít??? Miért? Azért mert azt írtam h. kurvára nem érdekel? Ez neked minősítés? Ez?

Csak tudod nagoyn fel tud idegesíteni az ilyesmi, amikor a normál, megszokott, több évezred óta fennálló emberi értékeket pár okostojás semmibe vesz. És ez a köszönés ilyen dolog.

Szerintetek az a normális, hogy ha találkozik két azonos sportot űző, akkor nem köszönnek. Sőt még baromnak is nézitek az olyat, aki köszön. Milyen hozzáállás ez?

De tényleg nem érdekel egyáltalán!

Elmondtuk a véleményünket. Ti is.

Kész.

Erre mit tudok mondani?

Elküldve: 2011.03.01. 14:39 Zeero 

  • Zeero avatar
  • DH/Freeride arc
  • GH-DH csapat
  • GH-DH csapat
  • hozzászólások: 59

@Rober-to: De igen is Te csinálsz ebből rettentően nagy ügyet, nem mi. Mi csak leírtuk a véleményünket, te meg minket tartasz rossznak, mert más a véleményünk. Én elfogadom a Te véleményed, de ugyan akkor elvárnám, hogy te is elfogadd az enyémet.

"Ha valaki nem érzi magát ebben a kerékpáros társaságban jól, és nincs kedve köszöngetni, akkor az mi a fenének van itt? Miért teker? Egyáltalán miért van a Testbike-on??? Te is érzel valamiféle összetartozást csak nem jöttél már rá.

Ne köszönjetek, szarjatok le mindenkit. KURVÁRA NEM ÉRDEKEL!"

Ez a hozzászólásod meg csak téged minősít, mert teljesen félreérted amit más mond. Szóval igazából ez a vita eléggé egyoldalú, mert Te soha nem fogod megérteni más álláspontját, csak a saját igazad szajkózod. Miért tekerek? - mert szeretek tekerni. Miért vagyok testbikeon? - Mert egyrészt olvasom a véleményeket, másrészt itt tartom a kapcsolatot egykét ismerőssel. Hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy alkalomadtán nem köszönök? - semmi.

Szemetes példádra meg nem tudok mit írni, a kettőnek megint nincs köze egymáshoz. Azzal, ha nem köszönsz valakinek, nem ártasz neki, de ha eldobod a szemeted, azzal igenis ártasz a másik félnek (a környezetnek). Ráadásul azzal másnak okozol plusz munkát, aki felszedi helyetted. Okoz neked bármi sérelmet az, aki nem köszön? Erősen kétlem.

Elküldve: 2011.03.01. 08:32 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Faisst: Na látod. Akkor miért van túllihegve? Én sem köszönök mindenkinek előre, de ha látom h. öregebb, akkor előre köszönök. És ha nem köszön vissza akkor kortól és nemtől függetlenül egy beképzelt fasznak tartom. Volt már h. jött egy öregebb országútis, köszöntünk neki, aztán sznoboskodott.

És még egyszer. Sporttársnak köszöngetünk, nem a kocsmából hazatekerő bicajosnak. Ezzel jelezzük, hogy örülünk, hogy sportol az a másik is, ráadásul teker. Minél többen bicóznak, annál nagyobb a kínálat és annál több dolgot tesznek a bicósokért.

Elküldve: 2011.03.01. 08:24 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

@Rober-to: Pont tegnap szedtünk szemetet az egyik pályánkon.. Ez nem csak a hegyre vonatkozik...az utcán ugyan úgy nem szabad(na) szemetelni! Elég hülye hasonlat volt,hiába az összefüggés..

Elküldve: 2011.03.01. 08:21 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

@Rober-to: Ha köszönnek,visszaintek,vagy valami..de előre nem köszönök,azt meghagyom neked:D Nem szeretek tekerni,ezért szoktunk verdával menni a pályákra ha tudunk :) Miért tesbike? Hogy a sok alkatrésztől megszabaduljunk:)

Elküldve: 2011.03.01. 08:18 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Amúgy már meg sem merem kérdezni kinek mi a véleménye az erdőben szemetelésről, mert még talán "rájövök", hogy annyira káros az, hogy nem dobom el a szemetemet az erdőben, mint az, hogy köszönök másra.

Elvégre ha belegondolok végülis minek vigyem haza a szemetet? Eldobom, aztán úgysem járok arra egy ideig, majd valami "hülye" grínpíszes felszedi.

Elküldve: 2011.03.01. 08:11 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Kedves pestiek!

Ha így elmondtátok a véleményeteket leírom én is. Ismét a vidék a paraszt, mint mindig. Itt bizony a bicóraktár mellett disznókat tartunk, kecskék legelnek a kertben stb. parasztkodás van. És ezek a parasztok még köszönnek is.

Nincs felfújva a dolog.

HA valaki köszön, akkor egy kultúrált ember visszaköszön. Aki bunkó, az nem köszön vissza.

M: Ha valaki nem érzi magát ebben a kerékpáros társaságban jól, és nincs kedve köszöngetni, akkor az mi a fenének van itt? Miért teker? Egyáltalán miért van a Testbike-on??? Te is érzel valamiféle összetartozást csak nem jöttél már rá.

Részemről téma lezárva.

Mindent leírtam korábban. Csak ismételni tudnám magamat.

Ne köszönjetek, szarjatok le mindenkit. KURVÁRA NEM ÉRDEKEL!

Ti kezdtetek kommentelni a mi kommentjeinkre, mi meg válaszoltunk. Ti fújtátok fel. Nem mi!

Elküldve: 2011.03.01. 07:46 Faisst 

  • Faisst avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 32

Egy kicsit szerintem is fel van fújva a dolog.. Motorosként,amikor kitévedek a közútra,lassan már 10 éve "integetek",ezzel nincs is probléma. Ez a bringás integetősdi viszont valahogy nagyon nem jön át.. Bringa be a buszba,fel a pálya tetejére aztán jónapot..közben intek a haveroknak akiket felveszek útközben:)

Elküldve: 2011.03.01. 02:08 Zeero 

  • Zeero avatar
  • DH/Freeride arc
  • GH-DH csapat
  • GH-DH csapat
  • hozzászólások: 59

Szerintem is túl van lihegve ez a téma. Amikor jövünk le pl Mecsekbe, és odakiáltják, hogy "gyerünk gyerünk!", vagy "csak így tovább", nyilván jólesik, de nem fogok kirohanni a világból, ha nem tennék. Általában mi is köszönünk egymásnak, de nem halnék bele, ha nem így lenne, szóval nem is értem miért fújjátok fel ennyire ezt a köszönés dolgot.

És egyébként Misaly-t tökéletesen megértem, és azt sem értem, ezen mit kell annyit vitázni. Már az első kommentjléből megértettem mit akar mondani, de nektek egyből el kellett küldeni kulturált módon a fszba, csak mert más nézeteket vall mint ti. És ti beszéltek összetartásról, meg a sportág összefogásáról.

@puskasp: "Te viszont biztos szövegértés ötös vagy, ha ennyit bírtál kiemelni abból amit leírtam" Nyilván megértette az egészet, csak nem látta értelmét kiemelni a többit, mert már korábban leírta a véleményét erről.

De ez a vita teljesen felesleges, tényleg borzasztóan felfújjátok a dolgot, szerintem nektek sincs belőle semmi károtok, ha nem köszönnek vissza, persze, modortalan, de ez miatt ennyire kifakadni? Az már nevetséges.

Elküldve: 2011.03.01. 00:58 Norbee18 

  • Norbee18 avatar
  • DH/Freeride arc
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • Akik szeretnek szerelni csapat
  • hozzászólások: 166

@Misaly: "Meg egyszer gyengebbek kedveert leirom, felolem koszonhet barki, de elofordul, hogy nem koszonok vissza mert nem akarok es nem erzek semmifele ossszetartasi vagyat"

Ha valaki rád köszön, annak illik visszaköszönni, legyen az akár ki is! Ez szerintem hozzátartozik az alapvető műveltséghez!

Elküldve: 2011.02.28. 23:55 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

@Rober-to: Felolem azt csinalnak a "bicosok" amit akarnak, csak ne sertodjenek meg ha ebben nem mindenki partner. Pusztan erre akartam ravilagitani, de ahogy elnezem tamadni, hatranyos helyzetunek titulalni valakit konnyebb mint elfogadni mas velemenyet, a kedvetekert veszek polot amire ra van irva hogy "ELLENSEG" igy barmikor szemenkophettek ha veletlenul osszefutnank.

Meg egyszer gyengebbek kedveert leirom, felolem koszonhet barki, de elofordul, hogy nem koszonok vissza mert nem akarok es nem erzek semmifele ossszetartasi vagyat ezert feleslegesnek erzem ezt a bargyu szokast ( motornal is feleslegesnek tartom ), ha valaki szarba kerul az erdo kozepen akkor megallok es ha tudok segitek. Akkor koszonok valakire ra ha beszelgetes van kilatasban, lathato rajta hogy tobbet szeretne holmi koszongetesnel.

Es megegyszer, azt kuldom el a picsaba aki aggresszivan nekiall hangosabban koszongetni az elso elutasito jel utan sertodotten.

Nem gondoltam volna, hogy nalam 5-10-15 evvel idosebb emberek szamara ennyire gondot okoz a szovegertes, mas gondolatainak elfogadasa, es ahelyett, hogy ertelmes parbeszedbe kezdene kedves pilisiek, elkezdtek szemelyeskedo megjegyzeseket tenni.

Tovabbra is ajanlom a szemellenzo levetelet, es mas nezopontjanak megertesere iranyulo kezdemenyezeseket.

Elküldve: 2011.02.28. 23:00 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Javaslom ezentúl mielőtt ksözönünk, kérdezzük, meg az illetőt, h. te vagy-e "Misaly" ? Ha igennel felel, akkor ne merjünk köszönni, mert elküld a kurva életbe, hogy hogy lehetünk ilyen parasztok, hogy ismeretlenül köszönünk neki.

Ha "bajba" jutott bicajost látunk, akkor is kérdezzük meg és csak akkor segítsünk, ha nem-mel válaszol.

Így megfelel?

Esetleg gyűjthetnél aláírást, hogy hozzanak egy törvényt, h. a bicósok ne köszöngessenek egymásnak, mert attól felborul a bioritmusod...

Elküldve: 2011.02.28. 22:24 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@puskasp: Na ez az a mentalitás amit szívesen látnék mindenkitől, nem csak Testbike-on vagy kerékpáros közösségen belül (:

Elküldve: 2011.02.28. 22:19 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@Misaly: Jól van na! Mondjuk, hogy hátrányos helyzetű vagy. Azokat mindenki úgy sajnálja. Nem reflektálok többet a megnyilvánulásaidra, nem vagyunk egy hullámhosszon, ennyi. És különben is, csak ismételném önmagam :) Szerbusz!

Elküldve: 2011.02.28. 21:42 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

Nem birom megallni, hogy ne sarkitsak, elore bocs.

@Meridás Zotya: Legkozelebb ha felszallok a trolira elore koszonok majd minden utastarsnak, es jol megsertodom ha nem koszonnek vissza.

@puskasp: Igen a koszones az emberi kommunikacio alapja es kiindulopontja, de nem kene hozongeni azon, ha valaki nem ker belole, plane nem ellensegezni. Gondolom ha kint lenne a kepem korberagaszgatnad a kornyek villanyoszlopait " vigyazat! o lehet nem fog visszakoszonni, utaljuk jol "

Pont az ilyen reakciok miatt kerulom joszandekuk ellenere is a "sporttarsakat", nem erzem magamenak ezt a stilust, nem kerek belole, ezt rogton az elejen tudtukra is adom. Ettol nem vagyok felsobbrendu, csak mas az izlesem. Ellenseg vagyok?:D

Neveltetest meg tessek nem belekeverni a dologba, inkabb gondolkozni kene.

Elküldve: 2011.02.28. 21:30 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@Misaly: Te viszont biztos szövegértés ötös vagy, ha ennyit bírtál kiemelni abból amit leírtam. Nem baj, tényleg nem hibáztathatlak érte, de a köszönés akkor is fontos, alap emberi kommunikáció, minden további alapja. Itt a vége, fuss el véle! Szerbusz Kedves Bringatársam. (Nem vagyok ám Jehova, vagy ilyesmi.)

Elküldve: 2011.02.28. 21:26 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@Misaly: És még a tehén is bőg az új kapura. Lehet benne több a kultúra mint a mai társadalom jó részében :D

Elküldve: 2011.02.28. 21:20 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

@puskasp: Ellenseg? Azert mert nem koszonok minden jottmentnek?:D Mondom en hogy tul van lihegve a dolog. Mondtam en hogy mindent megoldok egyedul es kiraly vagyok? Szovegertes egyes.

Elküldve: 2011.02.28. 21:07 puskasp 

  • puskasp avatar
  • sima XC-s
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • Pilisi Mountain Bike és Szimpatizánsok csapat
  • hozzászólások: 27

@Misaly: Kedves M. Elképzelhető, hogy a hozzád hasonlóan vélekedő emberek miatt döglenek meg más emberek úgy az utcán, hogy a többiek le se ejtik? Nagy valószínűséggel igen. Nem hibáztathatlak érte, így neveltek, ha neked nem kell a közösségesdi, akkor egyáltalán itt minek szólaltál meg. Megtarthattad volna a véleményed és akkor pl. most én sem illettelek volna szóval, mert hát ugye nem ismerjük egymást és mégis hozzád intézem e szavakat. Most elküldesz a hova is? Hippibarakjába? Tudod, ha valaki a köszönésemet viszont köszönés helyett úgy fogadná ahogyan Te teszed, elképzelhető, hogy emlékeztetnélek én is az együttélés bizonyos szabályaira. Tehát szerintem jobban tennéd, ha visszaköszönnél annak a jóembernek, aki rád köszön, még ha gügye is, de jó szándékú és ez a fontos. Több energiát pazarolsz el ezzel a bugriskodásoddal, mintha köszönnél szépen. Bezzeg ha bajba kerülnél, az utolsó eszkimótól sem restelnél segítséget kérni, pedig nem láttad őt előtte sohasem. Na hagyjuk ezt az én vagyok egyedül a mindent megoldok király és mindenki le van sz...va stílust. Ezen a földön egyre nagyobb az egymásrautaltságunk csak nem akarjuk észrevenni. Én inkább továbbra is köszönök és elvárom, hogy fogadják is azt, tedd Te is ezt, úgyhogy adjon neked az Isten jónapot :) Ja, ez egy közösségi oldal, szerintem jobb lenne ha a közösség tagjai látnák, hogy ki az ellenség, ergo próbálj meg valami, rád jobban hasonlító képet feltenni a mostani helyett, szürke eminenciás. Jó tekerést, kéz és lábtörést! :)

Elküldve: 2011.02.28. 20:56 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

@ikarus266: "Az hogy bringázunk, azt is jelenti, hogy valamilyen szinten igényesek vagyunk. -remélem." itt hagytam abba az olvasast, az ilyenek altalaban valami zenbuddhista szarsagot akarnak belelatni a kerekparozasba.

Elküldve: 2011.02.28. 20:55 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

@Tommy01.: Azt is fel kene fogni, hogy sporttars vagy sem van akinek erre a koszongetos oromkodesre nincs szuksege, ezert le is szarja ( ahogy en is ), ne koszongessen senki celtalanul, feleslegesen, foleg ha budos eletbe nem latom tobbet valoszinuleg, ha meg agresszivan nyomatja a dolgot lehet el is kuldom a p*csaba. Nem lenezesbol nem koszonok, hanem mert nem erdekel a dolog ( sot neha idegesitoen bargyu dolognak tartom ), es azert mert van egy bringam es szoktam szabadidomben is hasznalni attol meg nem vagyok senkinek se a haverja.

Elküldve: 2011.02.28. 11:49 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Itt egy jó kis összefoglaló szösszenet a témával kapcsolatban: http://users.atw.hu/vbg/etikett.html

Sajnos sok emberből hiányzik az az alapvető emberi tulajdonság, amelyet az utolsó 3 szó "elmond".

Elküldve: 2011.02.28. 11:44 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Halihó!

Érdekes a téma, beszállok már akkor én is. Nekem az a tapasztalatom Budapesten, hogy 1. Nem köszön senki senkinek (két esetet leszámítva, amióta tekerek!!!) 2. Valóban közlekedőnek tartják egymást a bringások. Amikor egyszer köszöntek nekünk, hárman voltunk, szembe jött egy mezes srác, már nem emlékszem milyen bicón tekert. Igazából mindhárman meg voltunk lepve, hogy köszönt. Szerintem ezért Rober-to-nak és Misaly-nak is igaza van. Sporttársak köszönjenek, ha köszönnek neked, köszönj vissza (már ha tudsz :D), amúgy meg egy nagyvárosban nem téma ez. Kicsit valóban túl van lihegve. Szerintem sokkal fontosabb, hogy hogyan viselkedjünk, ha pl a járdára kényszerülünk, vagy, hogy minden kerékpáros ismerje a KRESZ-t. És könyörgöm: Vannak bringások, akik olyan szinten fennfordják az orrukat!. Simán lenéznek, vagy lehülyéznek, ha kezdő vagy valamiben. Mondjuk ez nem bringás tulajdonság, inkább nagyon is emberi, de én pl mászom falat is, és a mászók nagyon kedvesek és segítőkészek. Ha látják, hogy bénázol, simán odamennek és "belepofáznak", normálisan. Mondjuk ott az életed is múlhat rajta, ha nem csinálod tökéletesen, de a bringásoknál ezt sokkal ritkábban tapasztalom. Általában csak azért jönnek oda, mert csaj vagyok :P Ja és azt meg végképp nem értem, hogy miért kell egymás szakágait fikázni. Én egy BMX-es gyereknek is ugyanúgy örülök, hogy bringázik, mint másnak, ők meg néznek rám furán, hogy miért vigyorgok a Deák téren a rámpa mellett oútival :DDDD Na persze tisztelet a kivételnek...

Szerintem nincs olyan, hogy bringás etikett. Normális, toleráns, empatikus emberek kellenének és ez nem lenne kérdés...

Elküldve: 2011.02.28. 11:10 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Tommy01.: Pontosan.

Egy normális ember nem azt tartja parasztnak aki köszön, hanem azt, aki nem...

Sokkal jobb érzéseket kelt az emberben, ha jön szemben egy kolléga és int, mint fordítva.

Arról nem is besézlve, hogy sokaknak a köszönés nem megy, de a teshózás, meg egyéb más "kultúrából" átvett szavak használata megy...

Elküldve: 2011.02.28. 08:43 Tommy01. 

  • Tommy01. avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Misaly: Értem én a célzást,de szerintem a szociális értékrendemmel "sajnos" nincs semmi gond!!!Az a baj,hogy nagyon is rendben van. Bighead-nek meg igaza van! Motorosoknál ez a dolog nagyon rendben van. Fel tudják emelni a bal kezükön a két ujjukat,ha mással nem is,de ezzel megtisztelik a másikat. Szerintem se ragozzuk túl a témát. Aki paraszt, az az is fog maradni!Aki meg normális,azzal nincs semmi gondom!

Elküldve: 2011.02.28. 08:17 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@bighead: Motorosokat én is láttam jópárszor. Legjobb élményem az volt, mikor kb. 50 éves Danuviamat próbálgattam a szerelőnél. Direkt bőrkabátban, bakancsban, meg katonai bukósisakban voltam. Jött egy chopperes és előre köszönt! :)

Elküldve: 2011.02.28. 08:15 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Misaly: Na látod itt vannak a gondok. Részben igazad van h. közlekednek.

Én is szelektálok, hogy ez most sporttárs, vagy közlekedő. Pl. ha látok valaki, aki tolja a bicón a fát, akkor nem köszönök, mert nem sporttárs. DE ha egy szemmel láthatóan sportoló egyed jön, akkor bizony köszönni KELL, mert úgy illik. Egy dolog, hogy nem ismerem, de köszönni KELL, mert ezzel jelezzük egymásnak, h. sporttársak vagyunk.

Érdekes módon, nálunk kultúráltabb társadalmakban mindenki köszönget mindenkinek. Munkahelyemen Németországban, ha beszálltunk egy liftbe a 8emeletes, többcéges, többszáz dolgozós idoraházba, akkor is köszönt mindenki. Ez KULTÚRA!

Biztos hülyén néznének rád ha a siklódra felszállva köszönnél. Próbáld meg. Aki nem köszön vissza, az érezze szarul magát. Ennyi.

Elküldve: 2011.02.28. 02:41 Misaly 

  • Misaly avatar
  • DH/Freeride arc
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • Downhill-Freeride-Fourcross csapat
  • hozzászólások: 9

@bighead: Kicsit tul van lihegve ez a koszongetes dolog, attol mert valaki kerekparon ul, meg nem egy kozosseg tagja, hanem kozlekedo egyen. En nem szoktam koszonni, nem kerek ezekbol a kozossegesdikbol, aki ezen besertodik es meg szova is teszi, azt szemrebbenes nelkul kuldom el a hippibarakkjaba vissza.

Altalaban a budai hegyekben szoktam tekerni, neha szoba elegyedek egyket emberrel, ha olyan kedvem van, ha tovabb tart egy beszelgetes azert bemutatkozunk egymasnak, egyket embert ismerek. De nem ugy szallok fel a fogasra, hogy sziasztok es nem is varom el hogy korusban visszakoszonjenek.

Aki ezen hozongeni kepes annak szerintem bajok vannak a szocialis ertekrendjevel, engem is idegesit ha valami hulye integet vagy hangosan koszonget utanam hisz eletemben nem lattam.

Autosokkal valo szemkontaktus, kezjelek hasznalata, hirtelen iranyvaltasok kerulese varosban meg alap dolgok, aki ezeket nem vagja azt elobb utobb el- vagy megcsapjak. En is rantottam mar le idiotat bringarol mert nem ismerte a kreszt es a feket.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!