Kerékpáros etikett

151-158 (158 hozzászólás)

Elküldve: 2011.02.27. 23:33 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@Tommy01.: Velem is történt már ilyen. Sokan felsőbbrendűnek érzik magukat ha már igazolt versenyzők, vagy csak szimplán gyorsabbak nálad (persze azt nem kérdezi senki, hogy most indultál otthonról, vagy már túl vagy a 100. kilométeren :D mint ahogy Győr-Balaton-Győr túrán tapasztaltam). Azon már fent sem akadok, hogy alig köszön vissza valaki, de egy 2-3 ujjas intés még nem nagy fáradtság. Régebben sokat motoroztam, mocisoknál alap, hogy még a leglassabb kismotornak is köszönünk. :)

Elküldve: 2011.02.27. 23:22 Tommy01. 

  • Tommy01. avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

Mai tekerésem során szembesültem azzal a kellemetlen dologgal,hogy két "jómadár" amint épp a kávai emelkedő utáni pihenős szakaszban tekertem,... leelőztek minden szó nélkül.(ezzel nincs is gond,mert sokszor azon kapom magam,hogy vissza felé gurulok) :) Akkor voltak hajlandóak köszönni ,amikor hangosan rájuk kiabáltam "SZEVASZTOK". Ekkor eléggé elgondolkodtak és egyből tudtak dobni a szájukkal egy "szia"-t! De miért kell ennek így lennie?Miért nem történhetnek meg ezek a dolgok természetesen,jól nevelt emberi magatartáshoz méltóan?

Elküldve: 2011.02.27. 22:24 petiboy_24 

  • petiboy_24 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 109

Íratlan szabályok vannak az ÉLETBEN... nem csak a buszmegállóban, az utakon, a hentesnél a sorban, vagy a fogorvosnál. Hanem az ÉLETBEN. Vannak akik ismerik, vannak akik élnek is velük és vannak akik nem is sejtik, mi mindent hagynak ki...

Elküldve: 2011.02.27. 21:33 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@Krupcheck: Na igen. Ha hallom, hogy jön autó mögöttem, akkor lehúzódok az út szélére. Ha szemből is jönnek és keskeny az út, akkor van, hogy lemegyek a füves részre és leállok, megvárom, hogy elmenjenek.

Ennek ellenére, ma pl. mikor tekertünk, kb. 5-10 autó előzött meg és közel jöttek hozzám, mikor kikerültek, pedig lehúzódtam teljesen az út szélére. Mi lett volna, ha nem húzódok le...

Persze kurvára idegesítőek a bicósok, az autós szemszögéből. Megyünk 90 körül és egyszercsak egy bicós 20-30-cal, ráadásul szemből is jönnek. De ez van, le kell fékezni.

Amit utálok az amikor idősebb nyanyák az út közepén szállnak le a parasztkergetőjükről. Valamelyik nap majdnem a záróvonalon szállt le az állatja.

Elküldve: 2011.02.27. 21:33 hunwarrior3 

  • hunwarrior3 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Fixi Klub csapat
  • Fixi Klub csapat
  • hozzászólások: 7

@hunwarrior3: *egy 3 főből álló XC-s csapat.. elírtam.. :D

Elküldve: 2011.02.27. 21:30 hunwarrior3 

  • hunwarrior3 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Fixi Klub csapat
  • Fixi Klub csapat
  • hozzászólások: 7

@Rober-to: Jó kérdés.. Jómagam is országúti bringás vagy, ráadásul meglehetősen fiatal, én mindig előre köszönök, bármilyen stílusú kerékpáros kollégával futok össze , vagy megyünk el egymás mellet. Nekem is az a tapasztalatom,hogy jóformán csak az oútisok köszönnek vissza. De volt olyanra is példa, hogy defektet kaptam, se pumpa se folt se semmi nem volt nálam ( igen, tanultam az esetből) és egy országútis , egy + főből álló XC-s csapat is megállt, hogy megkérdezzék tudnának-e segíteni. Ez a gesztus nagyon tetszett nekem, ha segíteni nem is tudtak, de kifejezetten kedves volt tőlük:)

Elküldve: 2011.02.27. 21:21 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Csapatom nevében kérdezem, hogy ha tekeréseink során találkozunk kerékpáros kollégákkal, akkor miért van az, hogy míg az MTB-seknél 100-ból 5-10 nem köszön, addig az országútisoknál ez a szám 50 feletti?

Nekem semmi bajom Road-osokkal, nem akarok senkit sem megbántani. MTB-vel egyenrangúnak tartom a stílust.

De csöppet ellenszenves, mikor tekerünk, köszönünk előre (pláne ha egy jóval fiatalabbnak) és még egy fejbiccentés sincs.

Elküldve: 2011.02.27. 21:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Hasznos téma! Köszönjük!

Személyszerint fontosnak tartom: hogy ne zavarjam a közlekedő partnereket. A szabályokat át lehet hágni úgy is, ha nem vagyunk bunkók. És észrevételem szerint ezt az autósok is tolerálják, és segítik a tempós közlekedést.

Meg ami fontos, és illene gyakorolni. Kézjelzéssel lekommunikálni a "köszi" vagy ha úgy adódik "bocsi" helyzeteket, mosollyal pedig a "durvaanyádköcsög" helyzeteket. Utóbbi elhagyható, vagy alkalmazható á a kézjel, de a köszi/bocsi alapgesztus kellene hogy legyen, mégis ritkán látom.

Sajnos sok kerékpáros úgy érzi hogy mindenhez joga van, ami aztán a normálisakon is csattan, mikor az autósok, gyalogosok utálkoznak miatta.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!