Pezsgés a Gravel biciklik piacán - Mit gondoltok róla?

551-555 (555 hozzászólás)

Elküldve: 2015.10.02. 17:36 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Bianci AllRoad: http://www.cxmagazine.com/bianchi-allroad-gravel-bike-dropper-post-interbike-2015 Dropper post nyeregcsővel! Vajon mire szánják?

Elküldve: 2015.10.02. 12:43 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@sandorp9: De, egy kicsit hosszú volt a 100-as stucnival. Lecseréltem 60-asra. Szóval, az átalakítás kilőve, met ennél még 2-3 centivel rövidebb kormány száz kéne, de az szerintem nem jó koskormányhoz.

Elküldve: 2015.10.02. 12:37 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@OKdoki: igen, én merev villát szeretem, pedig megyek sokat rossz minőségű aszfalton, földutakon, stb. Nem hosszú az a váz Neked (ha jól emlékszem, hogy 178cm körüli a magasságod)? Én 180cm magasságomhoz használok 20" vázat, aminek 550mm a felső cső hossza, és hozzá 80mm-es stucni van (nekem így kényelmes).

Elküldve: 2015.10.02. 11:54 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@sandorp9: Pontosan ezen agyaltam én is, de már elvetettem. Ahogy mondod megoldható lenne, csak egy kicsit rosszabb a váz geometriája, hiszen nem koskormányhoz találták ki. Legszembetűnőbb, hogy a felsőcső nálam ~61 cm hosszú vertikálisan míg egy 56-os országúti, cyclocross váz 54,5-56 cm hosszú. Tehát, hasonló érzetért cserébe 4 centis stucnit kellene használni! Koskormányhoz! És ez csak az úgymond reach távolság. A Te Treked egyébként jobb alánynak tűnik egy ilyen átalakításhoz. Eleve merev villád van, ha jólemlékszem.

Elküldve: 2015.10.02. 10:50 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Engem is érdekelnek ezek a gépek, kényelmes gyorsaság, és nem vagy aszfalthoz kötve (agyaltam is sokat a Trek-em átépítésén, de elég drága muri lenne; ha csak Shimano Claris szettet és valami olcsóbb koskormányt vennék, meg valami olcsóbb mini V.féket vagy Canti féket akkor is 88ezer körül lenne, ráadásul sokat külföldről vennék...). Viszont újonnan meg elég drágák (mint minden), illetve nekem csomagtartó is kellene (1 v. több napos túrákhoz), amit sok vázra nem tudok felrakni, ezért agyaltam az átépítésen. A gumim most is 35ös, nem is váltanék szélesebbre, viszont a vékonyabbal (28-tól lefele) meg a komfort tűnne el... ezért is lenne jó egy cyclocross-t vagy gravel bike-ot beújítani. Néztem is a Trek Crokett-eket (amik inkább gravel, mint cyclocross, de itthon sokan versenyeznek velük (állítólag)és az új Crokettek már verseny geo-t kaptak már inkább CX-ek) és amit Te is említettél CrossRip-eket is, amik itthon is gravel-ként árulnak, kimondottan túra és hobbi felhasználásra tudtommal, és a közel 300ezer Ft-os vételára a elérhetőbb...

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!