Társalgó.........2024

851-900 (935 hozzászólás)

Elküldve: 2024.01.13. 15:04 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@Cadre Allage: Á, ennek semmi köze a jenkikhez. Ez a microSHIFT kínai (vagy tajvani ha jól emlékszem). Ott Kínában van többféle micro előtagú névvel ilyen kltpálcás váltók. Bár ez a microSHIFT nem rossz, minőségi. Vannak rendes golyóscsapágyas váltókarjaik, nem ilyen műanyag belsős szar.

Elküldve: 2024.01.13. 13:40 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: régi 10es 11es kör flórián-téri"köröző"vagyok ma láttam Solymár és Budapest határában a shell kút-tól fölfelé egy kőbányás montis srácot aktívan tekert nem elektromosat a járdán az út szélén a salakon világoskék /bianchizöld bringája volt Talán SpecziárViktor(de ahhoz tul vékony volt)-ott kint plusz1fok körül volt de két brinyóst láttam összesen plusz két elektromost:)

Elküldve: 2024.01.12. 16:44 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Zoltán-san: olajozott menet a bringaiparban/szereldében nyakig mocskos a szerelő alkalmazott hozzá ne érjen a sérthetetlenül tiszta billentyűzethez vagy pc-ipparhoz(paci-par) Ló-szelet paci prali-Né

Elküldve: 2024.01.12. 10:42 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@fpeter: Jobban is teszi ha távol tartja a mocskos kezét a kerékpáripartól!

Elküldve: 2024.01.11. 20:22 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@Cadre Allage: Haha, nem hinném, hogy a világ egyik leggazdagabb vállalata a kerékpáriparban szeretnék próbálgatni a szárnyait.

Elküldve: 2024.01.11. 19:36 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: csend van Dón felett s nem esnek a hópelyhekha a kristálytükör megcsillan mit látsz te Év mit tükrözöl betelt e hasad vagy üres a kosarad szomorítottad eleget a lányokat vagy asszonyod mellet sírsz s a konyhakő lázonghat-mit ért az élet mi a vélemény ujságod ott porosodik sarokban ablakkeretben megcsillan az esti Fény-csilloghatsz lány titokban-ki tudja kóros szomoruságod elfonnyad s délben télben a térben fejed beköti egy üres kofa-s süketlenségeklózungok feles beszélgetések helyettnölj fel érdes lány pördülj meg Tiéd az élet

Elküldve: 2024.01.11. 15:32 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@fpeter: mióta szállt be a Microsoft a kerekpariparba?!?

Elküldve: 2024.01.10. 16:44 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@bl4ckv0id: A Microshift árai eléggé elszálltak. Sajna már csak akciósan éri megvenni ezeket a cuccokat. A Shimano azért egy fokkal minőségibb szintet képvisel. Microshift fékkarján középső állásba bumpszli például tök kényelmetlen. Nagy és ormótlan. Lehet, hogy szokható, én speciel nem szeretem a középső fogást.

Elküldve: 2024.01.10. 14:04 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@rcs2003: Én sem adtam ki. Black Friday akcióban volt novemberben az összes termék a helyi boltban , így fél áron vettem a KLS Flat 50-et. 10.500 Ft-ért vétek lett volna otthagyni.

Elküldve: 2024.01.09. 22:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Jézusom ennyi pénzt kiadni egy darab tömeggyártott aluért, egy menetes szárért meg két csapágyért. o.O

Elküldve: 2024.01.09. 21:22 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@fpeter: Az a baj, hogy aminek normális, ipari csapágyas felépítése van, az drága. Talán a legolcsóbb a KLS Flat 50, ami nekem is van. De egy Crank Brothers, PNW, Funn, Deity vagy más extrém gyártótól van, akkor lehet az akár 50-80ezer Ft is. Szívem szerint platform pedálból is egy narancs színű Funnt vettem volna.

Microshift elég jó már, így semmi hátránya szerintem egy Deore/SLX mellett. Azt viszont nem értem, itthon miért drágább az Advent X a Shimanonál. Az árán kapni simán XT váltót és kart. Egyébként én is gondolkodtam az Advent X-en, de sokkal olcsóbban kijött a Deore M4100.

Elküldve: 2024.01.09. 18:17 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: medveskisasszony külsejű smasszer nénik hajtanak postás bringat itt nálunk tenyerevel talpaval szerencsétlen szamarat hogy nyuzza....

Elküldve: 2024.01.09. 16:51 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@rcs2003: Este megnézem mennyi maradt a homeopátiás zsírból. ^^

Elküldve: 2024.01.09. 12:15 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@fpeter: első használat előtt érdemes a kupakok alatt durván kitömni zsírral az összes csapágyházat, valamint magukat a csapágyakat is megkenni. Porvédő ki, zsírral megtömöd, porvédő vissza. Általában csak homeopátiás mennyiségű zsírt tol a golyók közé a gyártósor ami pont arra elég hogy az első víz tönkre is tegye. Csak úgy tudsz eredményesen harcolni a sár és nedvesség ellen ha ki az teljesen van szorítva a mozgó részekből. A legfosabb pedál élettartama is megtöbbszörözhető ezzel.

Elküldve: 2024.01.09. 11:30 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@bl4ckv0id: Akkor én mit szóljak? Tele van a lakás/pince értékes cuccokkal. De mentségemre legyen, hogy fut nálam az XTR mellett Tourney, Microshift is.

Most pedál fronton vagyok elakadva. Egyszerűen nem találok olyan pedált, ami bírná az esőt/sarat. Az M520 spd teljesen jól állta a nem túl rokonszenves időjárást. A taposó pedáljaim ezzel szemben tök gyorsan beállnak.

Elküldve: 2024.01.08. 18:30 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 158

@Cadre Allage: :-)

Elküldve: 2024.01.08. 18:22 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Tom77: messziről a képed(logó)mint "grincs anyóka" fekete fejkendővel

Elküldve: 2024.01.08. 15:59 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 158

@bl4ckv0id: Igen általában én is erre törekszem. Ésszerű keretek mellett legyen hatékony, de ha még belefér a praktikusság és persze nem árt ha szép is vagy minimum tetszetős.. :-)

Elküldve: 2024.01.08. 15:39 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@Tom77: Szerintem ha ésszerű keretek közt vesz az ember az "elérhető legjobbat", akkor nem nyúl mellé. Manapság a legegyszerűbb márkás alkatrészek is használhatóak, de mint minden hobbinál, az ember szereti kimaxolni amit használ. Ezért használnak sokan Deore, XT stb. alkatrészeket, pedig lehet elég lenne egy Alivio is sarkítva. Nincs is ezzel baj, mert minél magasabb kategóriájú egy alkatrész annál kifinomultabban működik. Lehet ez is sznobgi valahol, de utána meg már nem akar az ember visszalépni és gyengébb alkatrészt venni, ha valamit pótolni kell.

Elküldve: 2024.01.08. 14:46 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: bicecafe környékén mogyorodi ut és hungexpo sarka a vonat felüljáró alatt ma láttam egy wolt-os futár srácot pirospozsgás arca volt és valami gyönyörű teleszkópos uj bringával közlekedett-meglepődtem mert az ázsiai futárok egyen más bringákat használnak ennek az ára450-600ezer körül voltsaccra amitláttama szivem megkönnyezte azt a gyönyörű bringát!:)

Elküldve: 2024.01.08. 12:52 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 158

Végül semmit sem viszünk magunkkal, pontosabban csak->"azt amit hoztunk","ha pedig innen nézem, akkor inkább célszerű mindig a legegyszerűbbet vagy a leghatékonyabbat venni mindenből, és azt sem mindig egy helyről..:-)

Elküldve: 2024.01.08. 12:23 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

@Tom77: Sznobság nem itt kezdődik. Ha mindenből a legdrágábbat vennéd és mindent fikáznál, ami annál olcsóbb. Lehetőleg a legismertebb márkákból természetesen.

Elküldve: 2024.01.08. 10:57 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@Tom77: Tomi, az hogy sok terméket vásárolsz, akár egy helyről, az nem Sznobság. A sznobok "pénisz hosszabbítónak" használják a megvásárolt terméket és attól azt hiszik, hogy ők már valakik, és ez feljogosítja arra, hogy másokat lenézzenek.

Elküldve: 2024.01.08. 01:14 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 158

@rcs2003: Olyat sose tennék!

Elküldve: 2024.01.07. 23:52 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@Tom77: Nem sznobság, nálad a funkcionalitás a fontos. Akkor lennél sznob ha mindenkit lehülyéznél aki nem ott vásárol, vagy nem ugyanazt, amit te. :)

Elküldve: 2024.01.07. 21:45 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 158

Én decathlonos témában inkább nem nyilatkozom, ha lehetne kapni ott kaját szerintem én azt is onnan venném.. Nekem minden cuccom onnan van, mondjuk egyedül sportcipőt nem veszek ott, de tényleg minden másom onnan van.. Az összes bringa mindjárt három is, rocki500, 540 és az 580. A legtöbb alkatrészem, kivéve az építés során máshonnan beszerzett holmi, két bringáskabátom és nadrág is onnét van, a vadászruháim közül az összes, sapkák, könyökvédők és csuklószorítók, túrahátizsákok (5 van) bringaalkatrészek, lánc és sor kivételével szinte minden, kerékpártartók (3) pumpák, 2teló a háromból kettő onnan van, utcai nadrágok és pólók.. Ősszel ott vettem a Snowboard dzsekimet is, de a korábbiak is onnan vannak, öt kabát mind jó, máig nem ment tönkre egy sem, téli bakancs, 5 db vadászkés de akár az íjászfelszerelések közül is sok minden, lövészkesztyű, bipod vesszőtartó tegez, fegyvertok amivel szétszerelve is szállítható a csúzli, egyszóval minden..

Már sokat gondolkodtam vajon sznobság e az, hogy én ennyi mindent ott veszek, de hát erre mit lehet mondani, összesen a több száz cuccból négy dolog került eddig vissza: 2 bringáskesztyű és egy hátizsák (30literes) illetve egy kerékpároscipő, mind garis volt gari időn belül sajnos tönkrementek, de az üzlet mind a négy esetben elismerte és a pénzt vissza is adta, pedig a kesztyűk kivételével 20 ezer forint feletti volt a többi termék, de nem érdekelte őket, egy árva hang nélkül működött minden ahogy kellett. Úgyhogy arra jutottam, talán ez az igazi ok amiért én idejárok, akármi is kell otthonra. Persze nagyon jó, hogy öt km-nyire vannak tőlem, ami lássuk be tökre jó, de nem ez az egyedüli, egyszerű és használható termékeik vannak, a dolgaik megbízhatóak és megfizethetőek, valamint nem utolsó sorban pozitív a hozzáállásuk, a garanciális dolgokat és a problémákat jól kezelik, ami még egy multinál sem feltétlen van minden esetben így..

Elküldve: 2024.01.07. 17:55 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 289

Nem attól sznob valaki, hogy mit mutat kifelé, hanem azért ha mást lenéz, ha neki valamiből olcsóbb van. Meg, hogy úgy gondolja általában, hogy csak az a jó ami túl drága és márkás.

Elküldve: 2024.01.07. 17:53 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: igazad van kaptam fekete zippzáros felsőt dekatlonban azt évekig használtam futó felsőnek és semmi baja nem lett tán még ma is jó-szerintem ha strapásabban használsz vmit arra nincsenek felkészüve ezek az anyagok ott talán mást kell keresni

Elküldve: 2024.01.07. 17:44 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Nem azt akartam hogy így süljön el a dolog, de már világos mi vitt félre. A többit lásd amit rcs-nek írtam pár perce.

Elküldve: 2024.01.07. 17:40 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@fpeter: Minden jónak vannak mellékhatásai!

Elküldve: 2024.01.07. 17:37 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@rcs2003: A pi..ába a Vodafonnal, most kezdhetem előlről! A lényegre térve: Úgy látszik hogy leginkább az első félmondatom vitte vakvágányra a mondanivalómat. Amit írtál szerintem is rendben van tömör, de lényegre törő. Amit én eredetileg mondani akartam az az hogy valaki sznob nem azon múlik hogy milyen gyakran cseréli például a ruházatát ha azt például amiatt cseréli, mert elhasználódott, tehát a lényeget a csere okában kell keresni szerintem. Remélem hogy így már helyrekerültek a dolgok!

Elküldve: 2024.01.07. 16:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

Decathlonos termékekkel, legalábbis amiket én vettem, azokkal pozitív tapasztalataim vannak, van amelyiket már 19éve használom. Másrészt minden márkában árulnak jó és kevésbé jó termeket, kár ezt túl gondolni, amúgy is, ami az egyik bringásnak bejön és kitart, az lehet, hogy a másiknak nem.

Hogy, ki és hova, vagy milyen kategóriába sorolja magát, azt mindenki döntse el maga. Rengeteg féle kerékpáros van, rengeteg igénnyel és a céllal, én arról írtam amit a környékemen tapasztaltam, de a kategóriát között is vannak átfedések, ezért nem kell belőlük messzemenő következtetéseket levonni, azt gondoltam, hogy ezt itt nem kell magyarázni.

Elküldve: 2024.01.07. 15:32 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Pedig a Decathlonnál egészen vásárlóbarát a garanciakezelés.

Elküldve: 2024.01.07. 14:46 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Cadre Allage: a noname thermo felső árán mmeglepődtem mert a fullos kampákat vettem anno 23és 30között két kékes szettet campa nadrágom is 10-15 évet bírt sőt még fater is megörökölte használta mindhármat!a dekatlonos tremo nadrág az tragédia volt el akartam állni a vétel jogától mert "csuszkált " a nadrág a nyergen nem cserelték vissza majd fél év alatt el is szakadt durván a lábánál zippzár húzás közben pfaa:()

Elküldve: 2024.01.07. 14:41 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: napi szinten megyek bringázni a" környékre" de másféll éve nem szervizeltettem a bringámat amugy is "eladó sorban"van dekatlonos szakadt és kinai noname thermo-ban tekerek melyik kategóriába tartozok?!?szerinted

Elküldve: 2024.01.07. 14:38 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@Zoltán-san: Egy hátsó kerék defekt után majdnem ki kellett dobnom a nadrágom. Mert az a bizonyos cucc szépen beterített engem és a bringát is. :D

Elküldve: 2024.01.07. 12:01 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

@Zoltán-san: Amit "rcs2003 " írt, az a Sznobság, nem az elhasználodás miatti csere. Amiről te írsz az a 3 kategória a hozzászólásomban.

Elküldve: 2024.01.07. 09:25 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

@Zoltán-san: szerintem nem az a sunobság hogy évente cserélik a ruhát, hanem hogy sokkalta inkább a divat és a kifelé mutogatás játszik szerepet a sportruházat vásárlásakor mint a valódi praktikum és az indokolt minőségi szint igénye. Amikor egy 120 kg-os kocabringáson prémium tour-os mez van meg hasonlók. Ez se probléma mert ha abban csapja be magát nekem tökmindegy, az emberek úgysem tudják valójában mire van szükségük, úgyhogy jobb híján flexelnek az árcédulával. Ruházat, alkatrész, stb. Szerintem a hazai bringások 90%-ának alapból sokkal magasabb minőségi szintű kerékpárja van mint ami valójában tökéletesen elég lenne.

Elküldve: 2024.01.07. 08:45 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: A sznob bringásokat tekintve a ruházat terén egy kis finomítással élnék: Egy sportruházatot, és itt most a legtöbbet viselt nyári cuccukra gondolok, egyáltalán nem lehetetlen egy idény alatt lenullázni. Nemcsak a kopások, de már csak attól hogy beleizzadsz folyamatosan amortizálódik az anyag, nem véletlen hogy a gyártók kihangsúlyozzák azt hogy minden használat után azonnal! kimosni. Ez sajnos annál inkább igaz minél többet vagy egy egész napos túrán ugyanabban a ruhában. Saját tapasztalat: A kerékpárok esetében leginkább a felnik sínylik meg a magyar útviszonyokat, legalább is a kerekeknek ez az alkatrésze megy tönkre a leghamarabb. Sajnos ha egymillióért veszünk ilyen bringát sem lehetünk biztosak abban hogy például a felniből nem-e egy noname kerül fel gyárilag, de ez még valóban nem indokolja a teljes kerékpár cseréjét. Volt olyan márkás rövidnadrágom, aminek az anyaga ment tönkre 1 év alatt, egyszerűen szét lehetett morzsolni és egyre inkább elvékonyodott.

Elküldve: 2024.01.06. 18:28 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Cadre Allage: 8km be a váosba 8 km vissza táskával néha/sokszor ramaty időben plusz a távok a belvárosban címtől címig....

Elküldve: 2024.01.06. 18:26 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@azaki71: csak a "képzelet-gépezetet"nézem itt pesten a futárok90százaléka ázsiai!!!

Elküldve: 2024.01.06. 17:54 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@Procolus: Most láttam, hogy valaki futva ingázik a munkahelyére. 24 km egy irányba.

Elküldve: 2024.01.06. 17:47 Procolus 

  • Procolus avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 98

@Cadre Allage: Városi vagyok gyakran futok én is igaz csak a WC-re :)

Elküldve: 2024.01.06. 17:29 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 723

A médiának el kell felejteni ezt a benzin ár témát, ha holnap ezer lesz literje, akkor sem fogják letenni, mert a kényelem fontosabb. Ez rám is igaz, mert én is autóval járok munkába, kivéve nyáron, persze ez nem volt mindig így, sok éven át egy kemping kerékpárral jártam, de az utóbbi években, a kerékpár nekem 100%-ban a kikapcsolódásról szól. Az is igaz, hogy nem autózom sokat, mert km többet tekerek / év, mint amennyi km autózom.

A kerékpáros része felénk így oszlik meg: (ahogy én tapasztalom) 1, Ebből van a legtöbb: Az átlag boltba, iskolába járós bringások, akinek még a lánc, vagy külsőgumicsere is drága. 2, Sznob bringások, meglepő, de évről évre többen vannak és felénk ezek nagyrészt Országútival járnak és évente cserélik a kerékpárt, folyamatosan veszik a márkás cuccokat, legyen az karbon kerék, vagy ruházat, ezzel is rivalizálnak egymást között. 3, Hobbi sport bringások, akik kis mértékben fejlesztegetnek és van keretük a karbantartásra. 4, Egy tehetősebb alkalmi kerékpárosok réteg, akik ritkán kerékpároznak, de már Ebike van a háznál, azt viszik magukkal az Ausztriai, vagy a Szlovén, vagy a belföldi nyaralásra, túrázásra.

Elküldve: 2024.01.06. 16:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 999

Nem tudom mi van a nagyobb városokkal de a kisebb településeken semmivel nincs több kerépáros mint a korábbi években. Egy rakás autós megfogadta mikor bejött a nagy benzin/gázolaj drágulás hiszti hogy majd spórol és jöhet a bicikli. Aham. Szerintem a nulla felé közelít azok száma akik tényleg váltottak bicajra. Az autóval járó kényelem meg a vele járó lustaság nagyon nagy úr.

Elküldve: 2024.01.06. 16:19 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Cadre Allage: látszatra mi a helyzet többen vannak akik kerékpárral"közlekednek" de kevesebben talán akik azzal valójában sportolnak-de ez csak a belvárosi külterületi látszat rálátás;)

Elküldve: 2024.01.06. 14:45 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 408

@azaki71: Mindig ez a szitu. A gazdagok megveszik megjelenéskor az új dolgokat, majd 1-2-5 év múltán töredék áron megkapod. Pl. sokan nem vesznek új karbon kormányt, mert mondjuk 10 éve gyártották le.

Én gravel vázra vadászom már vagy fél éve, de egyelőre semmi nem jött szembe.

Elküldve: 2024.01.06. 14:36 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Cadre Allage: ezután jönnek a sport kikapcsolodás egyébb rekreációs jelleggel mixelve az elektrogépekkel

Elküldve: 2024.01.06. 14:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@Cadre Allage: ázsiaiak kifejezetten egy specifikus tömegszámban gyártott szürke nagy sárvédős futárgépet használnak vannak a postásgépek és az egyébb volt panda hajtipajti esetleg dhl"alaszkai-szános"futárok

Elküldve: 2024.01.06. 14:32 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 659

@rcs2003: belvárosban inkább rengetegen futnak ma is:olcsobb bringák mennek és azok esetleges szerelései futárok használta gépek mert az rengeteg van

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!