Társalgó.........2024

1-50 (352 hozzászólás)

Elküldve: 2024.01.01. 16:40 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691
Témaindító hozzászólás:

Kezdjünk egy új évet................................................... :-)

Elküldve: tegnap, 19:46 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@Cadre Allage: be is vallom éha a mise/istentisztelet helyett ezt figyelem.. mea maxima culpa

Elküldve: tegnap, 19:45 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: azt észrevettétek már hogy általában Istentiszteletek alkalmával Tehát szerdán és szombat /vasárnap környékén jönnek a jó használt gépek bolhára:legalábbis én ehhez tudom kötni az emberek ekkor válnak meg a "lelki szemeteiktől"

Elküldve: tegnapelőtt, 14:57 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

Olajcsere után egész jól műküdik ez a Recon teló. Télen kapott a nyakába sarat. Plusz a hideg miatt néha úgy érződött, hogy egy darab fa többet csillapítana nála.

Elküldve: 2024.04.24. 20:40 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@Cadre Allage: alap northwave muanyag talpu spds cipom ma sztem végérvényesen megrepedt a sok esos nap kovetkezménye anno 2-3 éve 30ezer volt az ára full fekete 3 tépőzár ma hol lehet alap bringáscipot ennyiért kapni?!? 2-vagy 3 év mindennapos szó szerinti nyúzés úzés után tikkadt ki(de csak az erősebb lábam miatt csak a bal fél)

Elküldve: 2024.04.24. 20:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@Cadre Allage: sose azalapján vettem hogy mit mondanak neten hanem a "kis bringás boltokból"mi volt kaphato bringák bigbike-bol(zuglo) kiegészítok bringavilág bank/vadász utca(már nincs meg sajnos)

Elküldve: 2024.04.24. 20:20 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@Krupcheck: régen amikor aktiv voltam a bikemagon találtam a forumon edzotársakat mcgaywer sebokrichi meg volt egy kellysklubos kis forum azon a beditestvérekkel avussal tigrissel tekertük regeteget budai hg pilis és börzsöy az az oldal ismegszünt...ja és KMax Misi

Elküldve: 2024.04.24. 15:24 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@Krupcheck: Elképesztően sok szemét alkatrész/kiegészítő van a piacon. Igenis szükség van egy véleményező oldalra, bár én főleg külföldi forrásokat használok. A kerékpármagazinok által készített cikkek segíthetnek, de ugye ezekért reklámdíjat kaptak, így az objektivitásuk megkérdőjelezhető.

Itt gyakran hónapig tart egy termék hozzáadása, szóval inkább működik közösségként az oldal, mintsem véleményezőként. Már ha az a két tucat aktív ember közössöngnek számít ^^

Én speciel unatkozom munkahelyen (9 óra fix munkaidős irodai állás már ezer éve elavult... nem tudom miért ragaszkodnak még hozzá a cégek), és ezért fel-fel tudok nézni.

Elküldve: 2024.04.24. 11:19 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Krupcheck: npi=népi

Elküldve: 2024.04.24. 11:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@bl4ckv0id: a véleményekkel az a gond szerintem a "mai világban", hogy egyrészt alkatrészenként már nagyon kevesen építenek, másrészt évente jönnek ki új szettek, meg új bringák is, és már rég nem az van, hogy "megveszem, amiről jót írtak", hanem megveszem, ami a boltban/webshopon van és megfelel az elvárásaimnak (ha vannak egyáltalán).

Egy árukereső vagy hasonló, ahol az épp kapható dolgokról bedobálja a véleményét ha van, sokkal dinamikusabban le tudja ezt követni. És még ott is hányszor látni - pl. tv-t vettem volna életemben először -, hogy egyszerűen nincs releváns vélemény, mert hát hogy a fenébe lenne hosszú távú tapasztalat valamiről, ami nagyon maximum 2 évig van a piacon, szóval ami ennél régebbi, azt meg se tudom már venni.

Átalakultak a fogyasztói szokások is, meg a közösségi médiahasználat is.

A npi internet, majd még jó pár évvel később is, a közösségi média hajnalán a TestBike egy hiánypótló termék volt és nagyon jól látta meg Hefi, hogy mire van szükség, mostanra viszont teljesen mások az igények, amit már nem is biztos hogy le kell követni, mert van, ami ki tudja ezt szolgálni.

Az őskövületeknek meg még mindig adott a TestBike felülete ( ;

Elküldve: 2024.04.24. 11:10 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@bl4ckv0id: ezzel a Testbike-al kell gazdálkodni. A kerekparozas amugy is egy aktiv sport nem a monitor mogott kell művelni. A fórum eldöcög, tesztek is íródnak néha, képeket szerintem nézi akit érdekel, de kár azon sirni, hogy 15 éve mekkora élet és milyen jó közösség volt itt mert sok minden változott. Több teszt jó lenne, mert az nagyon jó funkció volt, de sok user kell hozzá megfelelő szakértelemmel és affinitással.

Elküldve: 2024.04.24. 10:03 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@opp: Az everstinget kipróbálnám egyszer... Egy felvonós bikeparkban lefelé, downhill bicóval. :p

Elküldve: 2024.04.24. 09:59 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@Makky: a te hozzászólásod nem releváns az Everestingeddel... :D De a 3. Nap azért komolyabb teljesítményt kér, abban mindenki egyet érthet.

Elküldve: 2024.04.24. 09:40 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@Makky: Sok egy olyan országban, ahol nincsenek hegyek. :-)

Elküldve: 2024.04.24. 09:12 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@opp: Sajnos kevés már a biciklis "kocka" mint mi. Van pár de azok más fórumon írnak (például a prohardver fórumja). Kár az oldalért, mert egy tíz éve még pörgött az oldal, manapság meg alig vagyunk páran. Szeretem feltolni a fotókat ide, bár szerintem nem sokan nézhetik meg, mert kevés a látogató.

Az is igaz, hogy az oldalt is lehetne fejleszteni, meg bővíteni az alkatrészek listáját, hogy legyenek újabb vélemények, de gondolom az is elmarad manapság.

Elküldve: 2024.04.24. 06:51 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@fpeter: ??? Úgy érted, hogy kevés a szint benne? Soknak nem mondanám semmiképpen se! Egy hegyesebb verseny/szakasz 150km alatt megy fele ennyit! Ez meg 100km/1000m átlagban (ha jól írtad, mert nem néztem utána), aminél egy picit dombosabb edzésen is többet szoktam menni. Teljesen síkot meg nem megyek. :) Ha a Pilisbe megyek, akkor 100km alatt 1500-2000m között vagyok már!

Elküldve: 2024.04.23. 21:41 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@Cadre Allage: Én egyszer Keszthelyre kimentem. De nem sok mindent lát belőle az ember. 8000 méter szint 800 km-en elég beteg. Nem tudom, ki állította össze az útvonalat, de valószínűleg utálja a bringásokat. :D

Elküldve: 2024.04.23. 18:02 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: más is észrevette már(vagy csak fáradtság és érzéki csalódás)hogy benyögik a tdh közeledtét és minden kerékpáros elkezd eszeveszetten tekerni?!?

Elküldve: 2024.04.23. 09:26 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@rcs2003: Te csak azt hiszed!

Elküldve: 2024.04.23. 09:22 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@Zoltán-san: nem értelek, megkaptad a hiányolt interakciót... Egyébként ez egy kerékpáros teszt portál jópofa extrákkal. A fórumon sok szakmailag releváns dolog nem igazán zajlik amúgy, annyit is kell tőle várni. Lelki segélyért meg biztos nem ide járnék :)

Elküldve: 2024.04.23. 09:09 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@Zoltán-san: nem értelek, megkaptad a hiányolt interakciót... Egyébként ez egy kerékpáros teszt portál jópofa extrákkal. A fórumon sok szakmailag releváns dolog nem igazán zajlik amúgy. Lelki segélyért meg biztos nem ide járnék :)

Elküldve: 2024.04.23. 08:01 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

@Zoltán-san: Gyorsan visszatértél. Ennyit erről

Elküldve: 2024.04.23. 07:54 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@rcs2003: Nagyjából erre számítottam, úgyhogy jól döntöttem. Köszi a megerősítést!

Elküldve: 2024.04.22. 22:05 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@rcs2003: :D

Elküldve: 2024.04.22. 21:23 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@rcs2003: the girls thinking about an Ella's tick-the boys thinking about the real-lastick (the past 20 years)

Elküldve: 2024.04.22. 20:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Elküldve: 2024.04.22. 19:59 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@Zoltán-san: :D

Elküldve: 2024.04.22. 17:48 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 130

@azaki71: Most már kb. 2 hónapja hogy ez a fórum számomra nem szól másról, mint arról hogy jól elbeszélgetek magammal, úgyhogy közel 13 év után úgy döntöttem hogy a "Testbike" című filmnek itt vége! További sok sikert a döglődéshez!

Elküldve: 2024.04.22. 17:46 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@azaki71: mondjuk annál a gyári gumi választásnál ki is maxolták a szélességet ha jól láttam... Gondolom minimum guminyomással már nézted. De esős időszakban, télen vagy csak simán aszfaltos edzésekre meg biztos szuper lehet. És a kátyúk miatt nem kell addódni :)

Elküldve: 2024.04.22. 17:21 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@opp: Cube nuroad EX, már dupla bandázs van rajta. A kerékpár remek, de már rájöttem, hogy nem nekem való. Vagy eladom, vagy elcserélem, vagy marad a rövid max két órás tisztán aszfaltos utakra.

Elküldve: 2024.04.22. 16:45 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@azaki71: szia, nem ismerem a felszereltségét a gravelednek de ha belefér megnézheted egy pár ballanosabb gummával és azokat minimum közeli nyomással. Meg tudod vannak ezek a csoda bandázsok is.

Elküldve: 2024.04.22. 09:42 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@Cadre Allage: Öregszem... 30 felett más az életszemlélet.

Elküldve: 2024.04.22. 09:19 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@fpet neked meg más a fejed mint a videón;)

Elküldve: 2024.04.21. 22:31 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@azaki71: Ne aggódjatok, lesz vidi arról is! :p

Elküldve: 2024.04.20. 21:33 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: gratula Big Hugh Carthy;)

Elküldve: 2024.04.20. 21:17 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Ma volt a Zselic maraton, én nem voltam ott. Barátom benne lett az első 10-ben, csak tudnám, hogy csinálja.........hát persze hogy irigykedem:-))

Gravel kerékpárommal tekertem 60km és fele úton fel kellet vennem a magammal vitt alá öltözőmet, mert még emelkedőnek felfelé is fázni kezdtem, olyan hideg szél kezdet fújni.

Továbbra sem a barátom a Garavel, fáj minden csontom és porcikám a rázkódástól, ez MTB ülve messze nincs így.

Elküldve: 2024.04.20. 19:03 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: 16:47 kor egy "pottospeces" p-nivos ex piros zöld mezben(onnan tudom pontosan mertakkor jöttem be a lottózóból) reggel 8:18kor "sóhajok hídjánál"budapest belváros egy LTV meridás Lukács Bálintra hasonlító bámészkodó keseszöke gyerek;)

Elküldve: 2024.04.20. 19:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: eredetileg critical mass i lov bike fest ilyesmi ujratöltve...,)

Elküldve: 2024.04.20. 18:46 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

He?

Elküldve: 2024.04.20. 18:45 Ntoth470 

Elküldve: 2024.04.19. 19:43 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: valamelyik nap Parti Andrással álmodtam hogy meglátogattam egy emeletes galériás lakásban háttérminden aranyszinu az álomban-savanyu/elhuzodo barátnoje is ottvolt

más offtopic: könyves Kálmánkörüttól az Orczy térig láttam egy btwines fekete nadrág fehér felső hosszuujjas srác HálIsten!bukóban ami szintén fehér tekerni korrekt orszaguti alatta-btwines dekatlonos dolgokat nm lebecsülni ugy mint rég már megint Ag2r csapatát támogatja touron és egyébb versenyeken!

Elküldve: 2024.04.18. 15:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@rcs2003: :D

Elküldve: 2024.04.18. 14:51 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Köszönjük a tájékoztatást! Már hiányoltam a napi pesti izgalmakat :D

Elküldve: 2024.04.18. 14:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 390

@azaki71: offtopic:kivételesen egy molbubis hölgyet említek meg aki a Horváth Mihály tértől jött az orczy térig komoly tempóban persze utcai ruhában az orczyn lerakta a közösbe a bringát és gyalog szintén nagy tempóban elviharzott(ma reggel)

Elküldve: 2024.04.17. 19:41 Tom77 

  • Tom77 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 157

@azaki71: Végre valaki le merte írni ezt is! Totál ugyanez vagyok, azért vettem és építettem "őket", hogy ne kelljen mindenhová gyalogolni, mivel jogsim nincs és nagyjából ennyi! Nem csináltam belőle státuszt és nem is fogok, persze azért egyik gép alatt sem kell szégyenkezni, ami nem ugyanaz.. Mi még? Nem sport de nem is kényszer, nem küzdés és nem önsanyargatás, de kellemes időtöltés és nagyszerű kikapcsolódás, igyekszem nem túldimenzionálni, nem lett kevesebb az éves kirándulásaim száma mióta megvannak, igaz több sem, hisz előtte is ugyanennyit utaztam/év szinten, de nyilván sokkal többet gyalogoltam.. Igyekszem nem túldimenzionálni, nem majmolok velük divatot, de nem is vásárolok három vagy ötévente csak azért, mert van újabb gép a piacon. Megtehetném mert jelenleg is volna rá, mégis pici változtatásokkal nagyjából ugyanazt használom, mint ami több mint tíz éve már itthon van. :-)

Elküldve: 2024.04.17. 19:09 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

Nálam szimpla kikapcsolódást jelent a kerékpározás, amit erősen meghatároz a szabadidő / időjárás viszonya, vagyis nincs benne semmi következetesség. Például ezen a héten max 5óra tekerés van betervezve. Na ezért nem érnek sokat nálam az intenzívebb hetek.

Elküldve: 2024.04.16. 23:04 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@rcs2003: Ha reggel 7-től este 7-ig úton vagy, akkor gyorsan nő a nyeregben töltött idő. Az két nap alatt már kb. 20 óra nettó idő.

Elküldve: 2024.04.16. 23:01 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 330

@azaki71: Áttértem egy másik nyeregre és betét nélkül megyek azóta. De lehet visszakerül többnapos túrára a bőr nyereg. :-) Az nagyon jó dolog.

Elküldve: 2024.04.16. 17:50 Macilaci457 

  • Macilaci457 avatar
  • hozzászólások: 7

Én a lányommal először tekeregtem 3 órát a hétvégén, és nagyon jól éreztük magunkat. 2 hete kapott egy cube acid 24-et, de nagyon ráérzett. Jó lesz ez a nyár. Menjetek Ti is sokat a rétre.

Elküldve: 2024.04.16. 06:56 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 691

@rcs2003: Az elmúlt két hétben én azért tudtam több időt kerékpározásra forditani, mert tavalyról maradt 6nap szabadságom, amit ki kellett vennem. De a seggem ki is készült, sok volt a heti 25 óra.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!