Társalgó.........2024

51-100 (814 hozzászólás)

Elküldve: 2024.07.18. 15:12 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

@Cadre Allage: miért nem az eladót kérdezed inkább?

Elküldve: 2024.07.18. 14:01 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: xc xm felhasználásra jó ez a kerék vagy dög nehéz?megéri? https://bolha.testbike.hu/apro/sun-ringle-radium-ma-kerekszett--29-498137

köszi a válaszokat! üdv Dani

Elküldve: 2024.07.15. 18:00 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@rcs2003: A rajt átkerült Felsőtárkányról Bélapátfalvára. Ezzel csak két apró probléma van. A hosszútávot negyed órával a rövid táv előtt indítják el. A hosszú távon van bent egyedül a Bélkő, ami az utolsó és legnehezebb emelkedő. A kettő együtt azt eredményezi, hogy már bontják a célt, mire beér az ember. :D

Elküldve: 2024.07.15. 16:40 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

Hajrá! :) Én is nagyon megkedveltem a Bükköt az alatt pár év alatt amíg indultunk rajta. Tök jó környék, gyors és nem veszélyes pálya. Kicsit fáj is a szívem hogy már nem járunk el sehova. Az első emelkedőt se tudnám már kitekerni.

Elküldve: 2024.07.15. 16:25 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

Alig várom már a Bükk maratont. A trophyn 450 résztvevő állt rajtnál. A Bükknél talán megütjük a 25 főt. :D

Elküldve: 2024.07.13. 07:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@rcs2003: akkor mit csinál(csálén)?!?

Elküldve: 2024.07.12. 21:25 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

Nem árul. Mindegy :D

Elküldve: 2024.07.12. 19:08 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@opp: tudom de azt is tudom h árul fpeter,)

Elküldve: 2024.07.12. 13:34 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 237

@Cadre Allage: legalább 15 karbon 1x12 29er van fent bolhán 400e. körül.

Elküldve: 2024.07.12. 11:18 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@Cadre Allage: Alum van eladó, carbon csak akkor lenne, ha eladósorba tenném a merevvázas Epicet.

Elküldve: 2024.07.11. 20:30 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@fpeter: nincs jo karbonbringád 400e körül?!?;)

Elküldve: 2024.07.11. 20:27 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@fpeter: már majdnem mást értettem,)

Elküldve: 2024.07.11. 20:23 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@Cadre Allage: A pincém kicsi. :-(

Elküldve: 2024.07.11. 16:38 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@fpeter: akkorjo sok alkatreszedlehet,)

Elküldve: 2024.07.10. 16:54 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@rcs2003: Na, félévente egyszer. De így nyugdíjba vonulok, mire kiürül a pince. :D

Elküldve: 2024.07.10. 16:22 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

Na hát akkor mégis csak el lehet adni dolgokat, ne panaszkodj! :D

Elküldve: 2024.07.10. 08:36 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@rcs2003: Múltkor elpostáztam egy kereket. Felni dobozba azért nem könnyű egy felgumizott kereket becsomagolni. Kicsit amorf alakja lett.

Elküldve: 2024.07.09. 21:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

Azt veszem észre hogy nem szeretnek az eladók postázni, csomagot küldeni. Csomószor látok valamit ami kéne, de ki van írva hogy csak személyesen. Márpedig én nem hogy 200km-t, de még 30-at sem fogok buszozni/vonatozni semmiért az tuti, és akkor még előfordulhat olyan is hogy mire odaérsz megvenni, közben már inkább elsózta másnak aki becsengetett hozzá.

Elküldve: 2024.07.09. 19:57 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@opp: Ha meghirdetek valamit az alku árával többért, akkor negyed annyi megtekintést kap. Ravaszak ám ezek a népek. :D

Elküldve: 2024.07.09. 19:52 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 237

@fpeter: akkor rossz az üzleti modelled... Ha voltál már arab országban tradicionális piacon, minden 30-40%kal túl van árazva, mert szeretnek alkudni, ehhez pedig igazodik az árazás. Tedd fel a cuccod 30% kal drágábban és engedd érvényesülni az oszták kultúrát ;)

Elküldve: 2024.07.09. 18:44 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 193

@fpeter: Ez tényleg pont így van. Viszont van néhány eladó, akinek fogalma sincs mit árul, és velük lehet jól üzletelni, de eladni itt (is) nagyon nehéz bármit is.

Elküldve: 2024.07.09. 17:29 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@opp: Viccelsz? Kétféle osztrák van. A) Van pénze, elmegy boltba, megveszi teljes áron. B) Csóró (vagy gazdag) sz.rrágó, aki abban talál élvezetet, hogy leakudja az eladási árat 25-75%-al.

Elküldve: 2024.07.09. 15:31 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 237

@fpeter: Te Ausztriában élsz/dolgozol. Miért nem teszed fel a dolgaid az osztrák ebayre vagy ottani feluletekre? Nagyobb piac. Itthon ez a helyzet, volt egy covid fellendülés, de mióta lecsengett, a kereekpar piac vegetál. Ez egyértelmű. Amúgy mindennek megvan a gazdája csak lehet az ár nem megfelelő.

Elküldve: 2024.07.09. 14:45 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

Ez a használt piac KO. Lassan eljutunk arra a szintre, hogy könyörögnie, vagy fizetnie kell az eladónak azért, hogy megvegyék tőle az alkatrészt.

Elküldve: 2024.07.07. 23:04 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: elfogytak a lepedok fejem felett Szent Franciskuskent illegek billegek a tetőn éppen jajj!de egy kis madár megszolit halk szaván jöjj be!feküdj le szépen mindehhez túl korán hallgatom a csiripszot ének ez nekem ha apolom a nővér úgy se ért meg hiába egyenesedem lengő ablakok alakok ma fényesre festetek...Dzsingisz borokat tüll nincs mit magamon hordanaak jóformán apám eluzott birtokán csücsül furstenfeldi gyors invitál előbb még lezullok gombolj be gombos anni ne pironkodj úgy egyelek meg kemencében sült sziveddel meg nagy dolgokat viszel véghez...engem sirat a ret az erdo a mezei vad nedvedzo hajnalpir betakar az ejj elol fut az őz a vad hagyj hogy a réten elemző szél engem nevelje 25eve gyerek vagyok ma kézen fognak s élvezetek harmat harmonika szállj vonal szállj leledzo gyermeked cserborben elvan invital pipa melengető kekje borulj a retre hírek hallatán imádja szállt bátorságot őriz vigyáz itt a blokk na nyugodj te kis mesehos regény fejetetejere állott világban te vagy a sarkon ki révbe ért.szallj dallam vidd pókháló s golyahir tékozló gyermeked megtört megjott megtért s elvetelt

Elküldve: 2024.07.04. 13:16 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: Ma dolgoztunk egy embernél aki szintén ijjász és szeret montizni csak a hasonlóság kedvéért írtam,) (giant)liv montija van és ma költözik(nebiztos hogy Nagykanizsára...)

Elküldve: 2024.07.02. 11:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

@bl4ckv0id: kikérem magamnak a rolleres megállapítást! Nem is vagyok fiatal :D :D

Én is rollerre álltam át - viszont nem bringáról, hanem autóról. És meg tudom érteni aki ezt preferálja a bringával szemben: sokkal könnyebb felöltözni, kisebb a menetfelszerelés, és vicces módon egyszerűbb a karbantartás is. Amikor próbáltam visszaszokni a bringára, egy csomó mindent nem tudtam megoldani a váltócucc logisztika miatt, és végül mégis autóval mentem el. A rollerrel meg egy esővédő cucc van csak nálam, semmi több, és simán megoldom az eseti bevásárlást is, plusz nem csatakosra izzadtan és fáradtan érek haza.

Nem mondom hogy jobb megoldás, a bringát többre tartom, mert sport, és becsülöm aki azzal nyomja, nekem sajnos vagy nem, de átment alkalmi hobbiba, a közlekedésre meg a roller lett a legmegfelelőbb. Meg ezt ha autó is kell az utam egy részéhez, akkor simán bedobom a csomagtartóba.

Lustaság-e? Lehet. De ami megmarad energiám meg időm azt belerakom az otthoni más feladataimba, amik most prioritást élveznek.

Elküldve: 2024.07.01. 22:37 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@bl4ckv0id: Ez nem igaz. Van olyan roller, aminek van ülése is. ;-)

Elküldve: 2024.07.01. 21:15 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 279

@fpeter: Nem véletlenül van ez. A mostani fiatalokat nem érdekli a dolog és lusták. A legtöbb fiatal már nem teker, hanem az elektromos rolleren áll, nehogy egy Watt energiába kerüljön a közlekedés. Meg amúgy sem "menő". Így hogyan nevelődne ki az utánpótlás? A legtöbb biciklis fórumon is az átlag életkor 35-55 év. Fiatalok ritkán vannak.

Elküldve: 2024.07.01. 17:27 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

A magyar montis életet nem fejleszteni kell, hanem újraéleszteni. Már jópár éve lélegeztetőgépen tartják csak életben.

Elküldve: 2024.07.01. 14:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Cadre Allage: lényeg 29es!láttam 7500tól kellys cts de azok ugyanugy vékony és vannak 30ezerért versenykülsők

Elküldve: 2024.07.01. 14:34 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@rcs2003: valaki tud segíteni hogy egy nem nagy rücskű de mtb defektvédős mennyibe kerül lehet minnél olcsobb(akár webes/vagy bolti) akár párban nem muszály a hajtogatós...köszi!

Elküldve: 2024.07.01. 14:26 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 983

He?

Elküldve: 2024.07.01. 14:18 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: 1903 kőzápor....fogjátok meg a sárgatrikóst mert Ő a párom kovaföld ostromolta nagy parti hegyek ma durcáskodtok velem és kinevettek-ellőtt térdel a homályos hínáros part felett veletek szálltam repültem-eveztem bicigliztem-ma bicegek-a parton napágy matrac ujság felkavar-nyissatok végre ablakot-egy dallam s ütem füleimbe zakatol(hat)-Ó kilométerek régi sárga utak 'isten véletek kínoztatok nappal éjjel s ma Pálnak jó pár tíz éve börtönszaga van-s itt él veletek-vétkezek s a kék ég rojtjaiban beszakad-időtálló vallomásom "behatoló "lant froclik kolbász piskóta tekercs (mégegyszer)'isten véletek felnőttek-s nem láttok többet gyerekek

Elküldve: 2024.06.30. 19:00 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Makky: nagyon király az oldal!2000/1ben kaptam egy magellan crom bringát telo nélkül karácsonyra akkor még nemtudtam mifán terem a bringázás csinyja azóta ez nálam is mániává nött ért össze!!!;):()ez az mtb meg tekerés műfaj

Elküldve: 2024.06.30. 16:21 richard_p 

  • richard_p avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 6

@Makky: Szia! Nem tudtam de végiglapozom:-) Az elejétől előfizettem rá. Akkor hagytam el amikor már Nem Dave szerkesztette, és több volt a reklám, mint a mondanivaló. A matricák nagy része még megvan :-)

Elküldve: 2024.06.30. 16:07 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 815

Vannak itt régi motorosok. Nekik szól leginkább, ha esetleg nem ismertétek az oldalt eddig (mint ahogy én se, csak most találkoztam a sráccal, aki csinálja): https://mbah.hu

Elküldve: 2024.06.30. 15:27 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: elmaradt etap-elmar-e a tape?!?;)

Elküldve: 2024.06.30. 15:04 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Cadre Allage: oltás baj gyomorkeserű-közöny-újra balaton benned csörömpölök

Elküldve: 2024.06.30. 14:50 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@azaki71: elaludt a nyár a vén bolond nyár-nem kel(többé)fel már... irány Plitvice vmi lócsiszár ebéd szilvásgombócot szilvásváradon-nyámm... ;)

Elküldve: 2024.06.27. 12:25 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

Elküldve: 2024.06.27. 12:21 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

@Cadre Allage: személyi igazolvánnyal szabad a pálya. Javaslom a kis határátkelőket, Röszke cefetül be tud dugulni.

Elküldve: 2024.06.27. 11:47 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Krupcheck: láttam a műsort róla azm1en és eszembe juttatta az A see-t munsterben csodás emlékeim voltak németben lehet topolyat is utbaejtem csaladostul-kell útlevél?(gyönyörű téma 10eve voltam Szabadkán gyönyörű az ottani hangulat millioo

Elküldve: 2024.06.27. 07:56 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1019

A Capriolo nekem szívem csücske, mert onnan származik ahonnan én is (: Voltam is egyszer bent a gyárban, valami alkatrész rendelés ügyében ilyen 20 éve kb., akkor komolyabb készletük volt Sram, Rock Shox cuccokból, mint itthon bárkinek.

Viszont nekik nagyjából semmilyen fejlesztésük nincs, megrendelik Kínából vagy Tajvanból egy katalógusból a vázat és rápakolják amit olcsón be tudnak szerezni. Ezzel semmi baj nincs amúgy, a piacon lévő márkák nagyon nagy része ezt csinálja, valódi fejlesztése és egyedi gyártása/gyártatása nagyon kevésnek van.

A tulajdonosa valóban magyar, a Brindza család, és a Capriolo Topolyán nagyon sok embernek ad munkát (volt egy időben egy afféle mondás ott, hogy ha igazi topolyai vagy, vagy a Sat-Traktnál dolgozol, vagy a Capriolónál) de szenté avatni azért nem kell, ahogy minden '90-es években felkapaszkodott "üzletembernél", úgy náluk is vannak homályos foltok a történetben.

Viszont ha már Topolya: van ott egy szép tó, körbe is lehet tekerni. A magyar határtól kb. 50 km, útközben belefér egy palicsi tó, meg Szabadka belvárosa is megér egy megtekintést, építészetileg nagyon érdekes. https://www.google.com/maps/@45.8379584,19.6303622,3558a,35y,329.06h,2.01t/data=!3m1!1e3?entry=ttu

Elküldve: 2024.06.26. 21:27 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 279

@Cadre Allage: https://belobike.hu/capriolo-marka Teszt szerintem nem nagyon van róluk sajnos, mert kicsi gyártó, hogy tesztbringát adjon. Ha nem rodszabb minőségre, mint egy hasonló felszereltségű másik márka biciklije, akkor már jó. A váz gondolom valami tömegtermelt, tajvani karbon, annak minden előnyével és hátrányával.

Elküldve: 2024.06.26. 19:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Cadre Allage: visszaterve a szabadalomra azzal az a baj ha mindenki más munkáját végzi akkor ki végzi jól megbízhatóan precizen a sajátját?!?;)

Elküldve: 2024.06.26. 19:15 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@bl4ckv0id: annyira nem hirdetik akkor már szembekerultem volna vele erről annyit tudtam hogy vmi"nagyker"leggyengebb produktuma...olvasnék szívesen tesztet a 450enes karbon csodajukrol ha már magyar.... Jul1tol 550lesz amost 440 ennyit tudok

Elküldve: 2024.06.26. 18:59 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 387

@rcs2003: Én már egy ideje nem gyűjtöm a pénzt. Amúgyis, amit kapok az tovább vándorol mások számájára. ^^ Én csak amolyan közvetítő szerepet töltök be ebben.

Elküldve: 2024.06.26. 18:58 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 279

@Cadre Allage: A Capriolo az szerbiai magyar emberke márkája. Vannak cikkek a cégről. Persze mint minden gyártó, ők is veszik a dolgokat.

Elküldve: 2024.06.26. 14:10 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 603

@Cadre Allage: amikor én versenyeztem volt egy Szerbiai srác Brindza és ő nyomta caprioloval a fészbuk szerint(akkori) kiderült a capriolo leányvállalata Topolyán ügyködik tehát európai lényegében a cég(persze rejtett kínai vagy taiwani-de már egy 450es bringa nem lehet gagyi)...!!!junius 30ig van az akcio vannak tesztkerékpárok és ujjak csak érdekességképpen írom nekem nincs benne részesedésem!

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!