Átlagsebesség - túloznak a bringások?

1401-1450 (1556 hozzászólás)

Elküldve: 2012.09.11. 19:38 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: nézem egész tudományos szintre emeltétek az átlagszámítást. nem baj számolgassátok csak:)könnyebb adatot szolgáltatni, mint adatokat bújni:)szóval majdnem szégyenkezve írom be a 34 km-en / ez már nem is táv? bocs, meló után sötétedésig ennyit mertem csak bevállalni :) / 24,9-es átlagot. Trekking és utolsó adatom egyenlőre ebbe a csoportba ugyanis eladtam a bicót. Másnak is had okozzon örömet. / remélem fog / többihez szolgáltatok majd még. idő remélem sokáig engedi:)

Elküldve: 2012.09.11. 18:19 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Lehet így is, mármint a legjobb eredményeket számba venni.

Jómagam, ha trappolnom kellett valami sürgős ügyben, 23 km/h átlagot is futottam rövid távon (terepjáróval). Ellenben ha több éves eredményeim átlagát számolom (évekre visszamenően vannak feljegyzéseim), csupán 14 km/h körüli középérték jön ki. Na most, ha számítgatom mennyi idő alatt érek le mondjuk Gyulára, akkor a kisebb értéket veszem figyelembe, mert aligha tudok 250 kilométeres távon versenytempóban hajtani. Pilisszántóra ellenben, mint a villám...

Elküldve: 2012.09.11. 17:57 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@XCode: azért mondom a normál tekeréseket mert ha kigurulok pl szentendrére országútival lángosozni , vannak rajta olyan rossz utak amik messze állnak az országútival teljesíthető kategóriától... ettől függetlenül lenyomom vele , de az az átlagsebességet 28ról 20ra visszavágja. A nézelődős városi sem épp a tempóról szól. A normál tekerésnél viszont csak hajtani kell rendesen.

Elküldve: 2012.09.11. 13:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Bármilyen adatot felhasználhatsz, nem szükséges csupán a "normál" tekerések átlagait figyelembe venni. Amennyiben harminc tételnél nagyobb számú adat áll rendelkezésedre, már működik a nagy számok törvénye, a szélsőségek kiegyenlítődnek. (Hegynek felfelé sem teker egyfolytában az ember, lefelé is vezet út.) Az pedig mindegy, milyen módon méred az átlagot. Akár stopperrel a kezedben, az elhagyott kilométerköveket számolva... Csak eléggé pontos legyen.

Elküldve: 2012.09.11. 12:56 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@XCode: jövőre majd a felkészülési időtől kezdve írom a normál tekerések sebességét , távját és kb szintjét. montin viszont nem mér pontos avg-t a km órám , ott csak az endomondora tudok hagyatkozni.

Elküldve: 2012.09.11. 07:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Bizony, így van. Próbálok majd ezen segíteni, ha lehet.

Jelen pillanatban a következő módszert javaslom a szórás csökkentésére. Végy legalább harminc adatot (lehetőség szerint 60-70 kilométeres vagy hosszabb túra átlagsebességét). Add össze az adatokat és oszd el az eredményt az adatok számával. A kapott eredményt (a középértéket) hasonlítsd össze az osztályozós táblázattal. Minél nagyobb számú adattal dolgozol, annál pontosabban tudod magad besorolni.

Elküldve: 2012.09.11. 00:02 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@XCode: így viszont az a baj , hogy ha valaki a tiszai töltésen teker akkor terepen is hozza a 25kmh átlagot , míg én hegynek fel/le 18kmh-val már elégedettnek érzem magam.

Elküldve: 2012.09.10. 23:46 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Nagy Sándor második számú bicajos könyvében vannak számítások, táblázatok, ami alapján lehet becsülni pl. az edzettségi szintet (21-22. oldal). A harmadik fejezet pedig a menetellenállással foglalkozik. Elvben az ott közölt táblázatokból és az itt közzétett adatokból ki lehetne okoskodni valamit. Sajnos, ha hibával erősen terhelt adatokkal dolgozol, az eredmény pontossága egyre romlik a számítások folyamán.

Elküldve: 2012.09.10. 23:31 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Nem, sajnos ez csak a puszta átlag. Az emberek közlik adataikat, én pedig súlyozott módszerrel kiszámolom a középértéket. Elvben volna mód levezetni összefüggéseket (légellenállás, emelkedő stb.), a képletek megbízhatóságával azonban bajok lennének. Az adatok kis száma még az átlagot is bizonytalanná teszi. Csupán jellemző értéket tudok közölni, amit úgy kell értelmezni, hogy a bringások jelentősebb része általában ennyivel teker hosszú távon (tekintet nélkül a körülményekre). A valóságban az adatok erősen szóródnak a középérték körül, attól függően mennyire vagy edzett, hegynek fel, széllel szemben, terepen vagy országúton stb. tekersz.

Elküldve: 2012.09.10. 22:54 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

@XCode: ehhez van valami szintelmélet is? mert én síkon abszolút nem szoktam menni , a mai tekerésünkben is van szint...

Elküldve: 2012.09.10. 21:40 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Nos, ha valaki szeretné magát osztályozni, íme egy (az adatok csekély száma miatt még nem túl pontos) módszer virsligumisoknak. A bolyban 75 kerékpáros teker, 5 van az élen, 10 a sereghajtó:

Átlagsebesség (km/h) = A bringások hány százalékára jellemző (%)

(19-21 = 9%) (22-24 = 22,5%) (24-27 = 31,5%) (28-30 = 13,5%) (31-33 = 4,5%)

Elküldve: 2012.09.10. 21:17 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Zeke: Jó erőben levő bringás nyilván átlag fölött teljesít. Majd készítek "beskatulyázós" táblázatot is, ha lesz elég adat. Abban mindenki elhelyezheti magát. (Terepjárósoknak alább van ilyen.)

Elküldve: 2012.09.10. 21:02 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Edvinnel voltunk , az odaút normál országúti körülmények közt 26.8kmh (ebben edvin városija nincs benne) A teljes távon a velencei kolbászolással együtt (kb 12km 5kmh tempó meg megállások , ilyesmi) 23,4kmh amiben benne van az is , hogy hazakísértem Edvint és az utolsó 30km a városon keresztül volt. az össz táv 128km. Tartósan az első adat tartható részemről.

26 év , 85kg , jelenleg az elvárttól rosszabb edzettségi állapot , országúton.

Elküldve: 2012.09.10. 20:51 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@edvin: Köszönet az adatokért.

Az italfogyasztás igen változó, nyilván függ az időjárástól stb. is. A szürcsölt folyadék mennyisége 10 kilométerenként 3 dl körüli. Meleg napokon ez igaz lehet.

Íme az eredmények: az országúti kecskék új átlaga 25,49 km/h. Eléggé életszagú eredmény (hosszú távról, és túráról van szó).

Ide írom én is terepjáróval legutóbb elért részeredményeimet: teljes szakasz (Ócsa és vissza) 116,35 km, átlagsebesség a pesti utakon és bringautakon 13,68 km/h, országúton 16,84 km/h, terepen (jórészt homokon) 7,1 km/h.

Elküldve: 2012.09.10. 19:54  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@XCode: Velence odaút : http://www.endomondo.com/workouts/s6RWxGj3-1U

Distance : 58.98 km Duration : 2h:38m:16s Avg Speed : 22.4 km/h Max Speed : 57.6 km/h Calories : 2247 kcal

visszaút : http://www.endomondo.com/workouts/t3q_dfBYk4A

Distance :42.50 km Duration : 1h:47m:27s Avg Speed :23.7 km/h Max Speed : 50.5 km/h Calories : 1671 kcal

Kb 1 órát pihentünk Velencén. Az utolsó 15km-t már megint nem mérte a telefonom, mert lemerült.

Országúti kecske, 700*23c gumival 8bar-on. Italfogyasztás kb 4Liter oda-vissza.

Elküldve: 2012.09.09. 14:53 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@mortibez: Jó erőben lehetsz. Gondolom, azért nem ez az átlagod.

Elküldve: 2012.09.08. 23:43 mortibez 

  • mortibez avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

Nyugisan tekerek, mikor mellé ér egy öreg chopper-es és átkiabál, hogy 48-al megyek. :-D

Elküldve: 2012.09.08. 15:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@greenbelt: Nos, zöld öves bajnok, a túrakecskék új átlaga 23,9 km/h. (A felszívott folyadék mennyisége jellemzően 2,0-2,5 liter.)

Holnap végre én is megyek egy nagyobb kört terepjáróval, habár ebben csoportban már van adat bőséggel.

Elküldve: 2012.09.08. 13:09 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: Napi friss. Trekking adatcsoportba 24,3 KM/h. Italfogyasztás 2 l felett:)Tea és őszibaracklé:)Vizért nem vagyok annyira oda.

Elküldve: 2012.09.07. 19:04 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: Fáraók nem is olajozták össze a kezüket féltve őrzött kincseik ápolgatása közben :) A Kunság valóban szép, de csak annak aki érzelmileg kötődik hozzá. Végtelen mezők felett vibráló horizontot látni felejthetetlen. Szeretek itt. Na vissza a topichoz. Holnap lesz új adat. Ma rest voltam...

Elküldve: 2012.09.07. 18:06 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@greenbelt: Történetesen én is megtekintettem a képeid. Ami igazán lenyűgözött, a bringakiállítás. Fáraóknak nem jutott ennyi kerékpár... Irigyellek egy kicsit, de leginkább azért, hogy a Kiskunság közepén élsz.

A Királyi Dinnye... Biztosíthatlak, hogy én sem kedvelem különösebben. Ellenben hozzá tartozik a kerékpározáshoz. Nélküle nem élveznéd annyira a defektmentes kilométereket...

Elküldve: 2012.09.07. 17:16 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: megnéztem a fotóid. Jársz - kelsz az országban. Jók a leírások. / de még mennyire :) / Érdemes volt megnézni. A királydinnyét meg se említsd nekem. Javítókészlet nélkül itt sehova. A szél képes az útra is befújni. Gyűlölöm....

Elküldve: 2012.09.06. 22:44 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@XCode: Ebből szerintem nincsen,a max is ha van 750ml-es,de ha van akkor linkelhetsz nekem is!

Elküldve: 2012.09.06. 22:35 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Supernova: Megnéztem a véleményednél. Nem volna rossz, de csak fél literes. Ha van belőle nagyobb, inkább olyat vennék.

Elküldve: 2012.09.06. 22:27 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@XCode: Ajánlok olyat mind az enyém,drága de jó,mondjuk idén eléggé karcos lett a száraz-homokos időtöl,a tartójába belement a por és ez karcolja össze ki-berakásnál,szerintem minden kulacs így jár előbb-utóbb sajnos!

Elküldve: 2012.09.06. 21:52 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Supernova: Már hogyne volnának jó kulacsok! Előbb-utóbb én is beszerzek egy hőszigetelőset. Langyos pocsolya békának való.

Elküldve: 2012.09.06. 21:26 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@XCode: Vannak jó kulacsok is,mint az enyém,ebben még négy óra múlva is hűvös marad a szőlőcukros vizem,én ezt iszok mivel ha fáradok hamar jutok energiához!

Elküldve: 2012.09.06. 20:04 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@greenbelt: Üdv, barátom! Az adatot most még nem használom fel. Megvárom Edvin barátunk úti beszámolóját is, milyen volt Velencében a Lídón. A víz- lángos- és egyéb fogyasztásról pedig új fórumot kell nyitni - "Vizet iszom - állítják minden ellenkező híreszteléssel dacolva a bringások". Mellesleg én szívesebben fogyasztok narancslevet stb., mert az megkapirgálja egy kicsit a torkomat. A kulacsban szállított víz néhány óra után inkább csak lábfürdőnek jó. Nem szeretem a langyos pocsolyát.

Elküldve: 2012.09.06. 18:45 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: most látom, hogy vízfogyasztás is van megadva:) ezt nem adom meg mert állandóan viritykolok. Csak rontanám a statisztikát.

Elküldve: 2012.09.06. 18:42 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: Mai friss, jó szeles időben./féltávot mentem a pontos statisztika miatt szólok / 27,8 Km/h az átlagom. Marathont hajtottam, szóval "outis"-nak számít:). Környékbeli nincs itt véletlenül? Szívesen mennék partnerral néha. / csak bicózás helló :))) semmi egyéb /Biztos gyorsabb és két bicajos biztos hamar szót is ért egymással. Szoktam látni egy srácot ezen a körön, de még mindig szembe találkoztunk.

Elküldve: 2012.09.06. 11:08 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@edvin: Te is fiam, Brutus? Már azt hittem mindenki, vagy majdnem mindenki vastagkerekűvel közlekedik. Ami az adatokat illeti, megelégszem egy beszámolóval: milyen volt a fürdőzés az Adrián. De ne mondd, hogy csak Gárdonyig jutottatok!

Elküldve: 2012.09.06. 10:57  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@XCode: Ha minden igaz, akkor hétfőn országútival lemegyünk Velencére Pestről. ( én is azzal tekerek majd. ) Akkor is szolgáltatok majd adatokat.

Hőmérséklet? Páratartalom? A velencei tó hőfoka - Vízállása? Vagy miket gyűjtsek még be? :)

Elküldve: 2012.09.06. 10:49 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@greenbelt: Kunsági bringás, köszöntelek! Azon kevesek egyike, ki mindhárom mesterség művelője, s tudja mit kíván hőn a statisztikus. Nos, itt vannak az új adatok: terepjáró (21,05 km/h), túrakecske (23,50 km/h), országúti (28,07 km/h). Utóbbi kettő még mindig kevesebb mint 30 adaton alapszik, tehát nem eléggé megbízható.

@edvin: A lángos átlagára 400 Ft. A Duna Pesten árad, Budán apad.

Elküldve: 2012.09.06. 10:47 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@edvin: nekem budai rakpart, munkába menet mindig 20-25-ös átlaggal van meg, 30-35-ös utazóval - ballonos AT-kerék, régi montiváz. Persze lámpázás, kerülgetés, ezek nagyon tudják rontani az átlagot - főleg egy szakaszon járdáznom kell, gyalogok között...

Elküldve: 2012.09.06. 10:35  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@johnny336: Az itthon van behűtve. Akkor fogom meginni, amikor már végre megint dolgozok valahol.

De hogy témánál maradjunk. Egy normális úton ami kátyú, kereszteződés, autó-gyalogos mentes sokkal nagyobb átlag sebességet lehet elérni, mint városban.

Elküldve: 2012.09.06. 10:17 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@edvin: és hol maradt a sör? :D

Elküldve: 2012.09.06. 10:00  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@xedos97: Sajna nem tudom. Mondjuk én útvonalat se tudok rajzolni :)

Elküldve: 2012.09.06. 09:58  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@XCode:
Amikor Szentendrére értünk elfogyasztottam egy sonkás- sajtos töltött lángost (550FT) és egy sima lángost (250FT).

A túra közbeni vízfogyasztás kb 2 - 2,5L

Remélem elég adatott adtam meg. :)

Elküldve: 2012.09.06. 07:36 greenbelt 

  • greenbelt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 63

@XCode: Még néhány adat a "statisztikához" Kecskemét- Izsák útvonalon egy 80 Km-es kört megyek pontosan. Rendszeresen megteszem ezt a távot XC, trekking jellegű bicóval,és veterán outival /Csepel Marathon imádom:)/ is. Nem a kényelmes tekerés tempót választom, de nem is a "kiesek" a nyeregből tempót. XC-vel 22-22,5 km/h között szoktam lenni./aszfaltgumával :)/ terepen az átlagom sose volt 20 fölött,inkább 19km/h /course terepgumával akkor/ Trekking előző átlag+1,5 km/h Marathon 27-28 km/h között

Elküldve: 2012.09.06. 03:03 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@edvin: Vannak itt adatok bőséggel, már csak az hiányzik, mi volt az ebéd... Most még nem tudom, hogyan lehetne mindezeket figyelembe venni, de talán később eszembe jut. Köszi.

A módosított átlag most ismét 20,72 km/h lett. (Az előző táblázatnál nem írtam: aki 14 km/h alatt, illetve 28 km/h fölött teljesít az a félbringás, legalábbis a statisztika szerint.)

Elküldve: 2012.09.05. 23:51 xedos97 

  • xedos97 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 13

@edvin: Szia! Sima Google Earth-ön nem tudod véletlen, hogy lehet-e szint térképet csinálni? Úvonalat azt tudom hogyan kell megrajzolni...

Elküldve: 2012.09.05. 22:48  

  •  avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 95

@XCode: http://www.endomondo.com/workouts/oDXgwYkQt0E

Distance : 46.96 km Duration : 2h:21m:05s Avg Speed : 20.0 km/h Max Speed : 39.3 km/h Calories : 1710 kcal Altitude : 128 m / 177 m

Ezt a távot illetve az időt szorozd meg 2-vel, mert ez a visszaút. (Sajna a telefon aksija nem bírta volna ki az oda-visszaútat. Így is lemaradt az utolsó KM. :( )

Elég szép túrára sikerült Zekével és PDénessel. Mind a ketten országútival míg én XC vel mentem.

A gumik : Continental Race King 2.2 4bar ra fújva. :)

Elküldve: 2012.09.05. 22:21 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Ha valaki szeretné magát beskatulyázni, íme egy közelítő módszer (terepjárósoknak). A bolyban 81 kerékpáros teker, 7 van az élen, 12 a sereghajtó, közöttük én is:

Átlagsebesség (km/h) = A bringások hány százalékára jellemző (%)

14-16 = 12% 17-19 = 27% 20-22 = 37% 23-25 = 17% 26-28 = 7%

Elküldve: 2012.09.05. 22:09 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Nekem a max. sebességem 65,7 km/h. Itt igazából a gravitáció segített gyorsulni, és a félelem lassítani. Bátor gyerek vagyok, de nem teljesen hülye, hazavár a család.

Enyhe lejtős szakaszon, ahol a légellenállás egy idő után legyőzi a lejtést, ott a végáttéten tekerve 60 fölé nem sikerült jutnom, már az 55 is életveszély - a magas pedálfordulat miatt nagyon instabil a gép. Általában annyira gyorsulok, amennyire a lejtő engedi, nem tekerek bele - inkább élvezem a kényelmes suhanást.

Elküldve: 2012.09.05. 21:38 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Újabban közölt adataitokat is figyelembe véve a terepjárók legfrissebb átlagsebessége 21,67 km/h. (Az előző adat 20,72 km/h volt.)

Elküldve: 2012.09.05. 21:21 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Supernova: Annak tökéletes :-). Igazából azért akadt meg a szemem a témán, figyelve a többiek eredményeit (főleg azon sporttársakét, akik régóta tekernek), hogy mit tudnak mutatni, persze reális értékekre és komoly hozzászólásokra gondolok ezalatt. Arra jutottam, hogy nem kell szégyenkeznem, sőt úgy gondolom, benne vagyok az átlagban. Az előbb említett "eredményekkel" meg nem foglalkozom.

Elküldve: 2012.09.05. 21:07 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@NorBEE300: Nem zavar, ha valaki kiugróan jó eredményeket közöl, netán a rekordjait sorolja. Még ha figyelembe venném is a csúcsokat, akkor sem befolyásolná jelentősen a végeredményt. Súlyozott átlaggal számolok, és ez a módszer nem érzékeny annyira a szélsőségekre.

Elküldve: 2012.09.05. 21:03 Supernova1982 

  • Supernova1982 avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 600

@NorBEE300: Ez így van,keménykedni akarnak,nem baj viccnek jó lesz!

Elküldve: 2012.09.05. 21:02 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@pakesz75: Így még inkább figyelemre méltók az eredményeid. Ámbár, ha minden igaz, a Race King Király a gumik között...

Lejtő Menőn pedig ne nevess. Láttam már a Budakeszi úton lefelé száguldó bringásokat. Minden pillanatban Mária kötényében vannak, de ez őket láthatóan nem zavarja. Engem tört a frász a látványtól.

Elküldve: 2012.09.05. 20:56 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Igen-igen, vannak erős túlzások... Pár hónapja kezdtem komolyabban űzni a bringázást, mióta van órám természetesen én is kíváncsi vagyok a saját teljesítményemre (átlagomra). Arra jutottam a nyáron (a saját képességeimmel és a realitás - sík úton - talaján maradva), hogy nekem is az átlagom 15-20 km/h között, de inkább 20 alatt mozog hosszabb távon. Az, hogy hú egyszer mentem 42 km/h-val, az egy dolog, meg ennyivel meg annyival GURULTAM lefele, tiszta gyerekes. Sokan félreértik a fórum valós témáját, tisztelet a kivételnek.

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!