Pezsgés a Gravel biciklik piacán - Mit gondoltok róla?

351-400 (555 hozzászólás)

Elküldve: 2016.07.26. 21:22 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

ebben a topikban lehet még több ilyen gépet is látni: http://www.bikeforums.net/hybrid-bicycles/578606-convert-trek-fx-hybrid-drop-bars.html

Elküldve: 2016.07.26. 21:00 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@mito: nekem nem nyitja meg... de az én Trek-em ilyen lett; http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=13720&id=395&pp=mygl De ha a Tied o.uti hajtás/váltással rendelkezik, akkor fékváltókarral csináld meg :)

Elküldve: 2016.07.26. 20:23 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@mito: lehet csak azért mert borzasztóan áll a nyereg, és meg van fordítva a stucni

Elküldve: 2016.07.26. 19:58 mito 

  • mito avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 38

Itt egy koskormányosra alakított Merida Speeder http://apro.bikemag.hu/browse/orszaguti/kerekpar/orszaguti-fitnessz-merida-speeder-t3-l352604.html Nem is tudom, nekem valahogy nem áll össze , pedig tetszenek a "hibrid" megoldások. Egy kicsit eltántorit az enyém átalakításától,.

Elküldve: 2016.07.26. 13:48 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Szép a barna, de a fehér Vaya is Clarissal. Vaya Claris – U.S. MSRP $1,099.00. Ebből elméletileg az következne, hogy 290 000 forint, ami nem kevés, de még korrektnek mondanám, főleg a CroMoly vázzal (The Kung Fu tubing, crafted of triple-butted, seamless Sanko. :) Jó kis PR név) és az átütő tengellyel.

Elküldve: 2016.07.26. 13:42 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Ja igen, látom, van a Vaya és a Warbird. Na, azok jobbak, és nem mellékesen megfizethetőbbek!

Elküldve: 2016.07.26. 13:39 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aradebil: A Salsának van magyar forgalmazója, de elég drága bicikli, meg nekem nem is tetszik annyira a Fargo modell, bár ez a Cutthroat (vágott torok?) már igen. http://www.pave.co.hu/hu/kerekpar/salsa/mtb/Fargo_X7/

Elküldve: 2016.07.26. 13:36 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aradebil: Hát ja! Bikemag sem hozta.

Elküldve: 2016.07.26. 13:15 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

Magyar szakaszgyőztes is volt az első olaszországi gravel versenyen, ráadásul az új 3T Exploroval. Erről miért nem tudunk semmit freeride69x ? :) http://www.gravelcyclist.com/race-reports/report-the-first-gravel-road-race-in-tuscany-italy-by-claudio-marinangeli/

Elküldve: 2016.07.26. 10:41 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@aradebil: és a Salsák: Vaya, Cutthroat, Warbird és a többiek: http://salsacycles.com/culture/presenting_our_updated_line

Elküldve: 2016.07.26. 09:52 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

Turistásodni kezd a Crux is: http://www.bikerumor.com/2016/07/25/2017-specialized-crux-cyclocross-bikes-move-142mm-thru-axles/

Megvolt a Mango első hegyi menete a Normafára, hát a 35 fokban majdnem meghaltam, viszont 2 percet javítottam az időmön, így megnyugodtam hogy cuccok nélkül ki tudom tekerni a 34/28at :D Viszont egy picit aggaszt, hogy terepen, Pilisben, hogy fogok tudni vele haladni :\

Elküldve: 2016.07.23. 18:47 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@OKdoki: ez azért van, hogy tessék bringázni esőben is :)

Elküldve: 2016.07.23. 14:11 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Hogy a rossz-nehézségben eshet az eső mindég akkor, amikor lenne egy kis időm elmenni kerékpározni?!

Elküldve: 2016.07.21. 20:47 mito 

  • mito avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 38

A Charge Plug 2 is akciós, csak 480 GBP a Wiggle-n , naná ,hogy pont a méretemben nincs:-)

Elküldve: 2016.07.21. 20:17 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: ~340 000 forint. + szállítás, de még így is elég jó.

Elküldve: 2016.07.21. 20:13 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Még el is írtam, csak 900 £!

Elküldve: 2016.07.21. 20:11 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@freeride69x: Nagyon jó ár, és a hidrós is 980 £ áron, Sram szettel. Főleg a 380 forint árfolyam környékén (sőt, bankkártyával még egy picit kedvezőbb is lehet).

Elküldve: 2016.07.21. 08:47 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

Ezen a héten a Planet X-nél csak 700GBP a Planet X london road!! http://www.planetx.co.uk/c/q/bikes/ready-to-ship/london-road

Elküldve: 2016.07.20. 17:29 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

@aradebil: Elfogult leszek:tökéletes!

Elküldve: 2016.07.19. 19:12 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

Elküldve: 2016.07.18. 07:29 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@mito: a Charge elég régi márka, és csinálnak fixi, bmx bringákat is, illetve rengeteg alkatrészt és kiegészítőt is...

Elküldve: 2016.07.18. 07:23 mito 

  • mito avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 38

@freeride69x: érdekes, hogy az angoloknál mennyi ilyen kis gravel bringa márka van Mango, Charge, Verenti, stb. Gondolom az ottani viszonyokhoz ez passzol.

Elküldve: 2016.07.17. 22:52 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@freeride69x: Milyen klassz! Választhatsz kormányszélességet, és stucni hosszúságot. Ezt alapvetően mindenkinek így kéne csinálni. Érdekes, hogy négy méret van, de az az alsó végen csoportosul. XS, S, M, L. Nekem esőre az M-es ami általában jó, és itt is jónak tűnik. De vajon ez a méretezés azért van, mert mindenkinek egy mérettel kisebbet ajánlanak? Egyébként olyan kicsi a különbség, hogy egy hosszabb stucnival a felső cső könnyen kompenzálható, míg a stanover high meg jobb, ha 2 cm-val alacsonyabb, bár az M-es is jó.

Elküldve: 2016.07.17. 21:58 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

Mit találtam, jóféle alig ismert angol márka gravel/cx gépe: Aprire Inverno AR full Soraval 745 GBP, Tiagra szettel 975 GBP : http://aprirebicycles.com/?product=aprire-inverno-ar

Elküldve: 2016.07.17. 05:49 freeride69x 

Elküldve: 2016.07.16. 16:54 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@sandorp9: A Middleburn nagyon jó, csak hát a kis szériának megkérik az árát. Akár csak a Sugino-nak. Bár az 12 sebességes. http://m.ebay.com/itm/SUGINO-Classic-Design-OX901D-Compact-Plus-Crankset-/311537045050?nav=SEARCH

Elküldve: 2016.07.16. 07:26 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@OKdoki: Jó az a Middleburn hajtókar, és sok a variációs lehetőség... Tovább nézegetve ezt az oldalt sok érdekes és hasznos dolgot le lehet itt találni! Lásd koskormány - mtb váltó (akár marokváltó is)... :)

Elküldve: 2016.07.16. 00:14 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Elküldve: 2016.07.15. 23:16 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Ahogy nézem, a háromtányéros estenén a legkisebb tányér egy plusz csavar helyet kapott a hajtókaron, ha jól látom? Így már nem biztos, hogy menne, de talán megis.

Elküldve: 2016.07.15. 22:56 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aradebil: Azt néztem, hogy Claris alkatrész lánckerék létezik a háromtányéroshoz 30, 39, 50es és a kéttányéroshoz 34, 46, 50es. A lényeg, mintha mindnek 110 mm lenne a lyukkör, azaz csavar távolsága. Vajon összepárosíthatod őket? Mondjuk, leveszed az 50-34est és felcsvarozol a helyére egy 46-30ast.

Elküldve: 2016.07.15. 18:46 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@OKdoki: az a terv, de egyelőre megpróbálok erősödni. Gellért-hegyen eddig nem volt gondom a 2-3 kg-val könnyebb keró miatt, de az elég rövid, izomból meg lehet csinálni :) Ha esetleg cuccos túra is lesz a géppel, akkor viszont 32 elengedhetetlen lesz.

Elküldve: 2016.07.15. 17:12 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aradebil: Mindenesetre, ha kevésnek találnád a legalacsonyabb lehetőséget, akkor legalább egyszerűen és nem nagy költségek feldobhatsz egy 8 sebességes 11-32es sort hátra. Később, ha elkopik visszateheted a 11-28ast.

Elküldve: 2016.07.15. 16:50 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@aradebil: :) Nekem is ez a helyzet! a Szépvölgyi úton felfele volt, hogy csak 28t-32 bírtam. Sőt a Diós árok utcába még egyszer le is kellett szállnom. Bár ez évben még nem volt alkalmam arra járni. Mindenesetre egy 34t-32 erősnek tűnik, azaz én tűnök gyengének.

Elküldve: 2016.07.15. 16:27 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@OKdoki: én is félek, vasárnap ha nem fog szakadni az eső Normafánál lesz a nagy próbám, hogy 34-28-cal hogy tudok felmenni az eddigi 28/32-höz képest :D

Elküldve: 2016.07.15. 15:59 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Ez a hajtóműcsere gondolat annyira felvillanyozott. Nekem egy 50-34es lehet, hogy kevés lenne az alacsony áttételnél egy komoly emelkedőnél. http://www.fullspeedahead.com/products/cranksets-road/omega-megaexo/ Igaz, ez 10/11 sebességes, bár fórumok alapján nem igazán szokott probléma lenni a 9 sebességes rendszerbe illesztéssel.

Elküldve: 2016.07.14. 12:31 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@mito: Szerintem is a legnagyobb hibája a hagyományos és egyedi Wilier kalligráfia lecserélése. A többi egy nagyon jó kompromisszumnak tűnik az ár alacsony tartása érdekében. A legpozitívabb (a vázon túl) az új Sora váltókar. Ha az ember hosszabb távon megelégszik a 9 sebességgel (kis hátrány, mivel az átfogási tartomány nem kisebb, mint egy feljebb pozicionáltabb váltónak, 11-32), akkor a legkevésbé cseréledő alkatrészt tudja a legtovább tartani, nevezetesen a váltókart és az első és hátsó váltót. A sor és a lánckerék jóval előbb lesz csere érett. Ekkor fel lehet dobni előre egy szettbe passzoló Sora-t. Ráadásul, nagyon jó kiosztású tárcsák kerültek előre kezdő szettnek, 46-30. nem is értem, hogy mások miért nem ezt teszik fel az alapabb cyclocross, gravel kerékpárra. Később lehet rendelni műalkotásokat is előre.

Elküldve: 2016.07.14. 08:24 mito 

  • mito avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 38

@sandorp9: ami még nagyobb baj, lecserélték a Wilier felirat betűtipusát valami irtó gagyira :-DD

Elküldve: 2016.07.14. 07:45 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@mito: az 4szöges, de szerintem az nem gond, esetleg később cseréli az ember... de ennyiért már lehetne integrált is a hajtás(!)...

Elküldve: 2016.07.14. 07:14 mito 

  • mito avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 38

Ha lehet hinni ennek, a Wilier Jareennek ez lesz a speckója http://www.chevincycles.com/bikes/cyclocross/wilier-2017-jareen-sora.html Új Sora, Novatec agyak, Trp Spyre fék, csak a hajtómű négyszőgtengelyes?

Elküldve: 2016.07.13. 10:59 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

A Bikemag-on reklámozták, hogy a Bulls-nak is lett magyar forgalmazója. http://bikemag.hu/magazin/hirek/bulls-a-maratongyoztes-marka-mostantol-hazankban-is-elerheto A Grinder 1-es, 469ezer forint. Húzós egy kicsit, bár mentségére legyen mondva, hogy hidrós 105 szettel szerelik. http://speed-way.hu/hu/termekek/bulls-grinder-1

Elküldve: 2016.07.13. 10:53 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@sandorp9: Gyönyörű bicaj. Sajnos az ára is. Mondjuk nem meglepő, eleve a karbonváz. A 32-es gumiférőhellyel simán alkalmas gravel felhasználásra. Mondjuk főleg komoly versenyzőknek es gazdag hobbistának, akiket nem hat meg ha megsérül.

Elküldve: 2016.07.13. 09:49 zolszi 

  • zolszi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

Köszönöm mindenkinek az infót és a jó tanácsokat. Ősz felé lenne aktuális a bringavásárlás, addig talán kifogok valami jó vételt. Végül is nem olyan sürgős.

Elküldve: 2016.07.12. 19:50 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

@OKdoki: egy Trek Domane SLR, ami endurance kerékpározáshoz lett átalakítva; http://granfondo-cycling.com/trek-domane-slr-7-review/

Elküldve: 2016.07.12. 18:01 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@OKdoki: Vissza az egész. Ez az oldal át akar verni. A képen egy 2014 Fuji Sportif 1.1 van és ennek az adatlapját adják meg, ha lenyitom a bővítményt. Ez valóban egy ütős bicaj! Csakhogy, a valóságban egy 2016 Fuji Sportif 2.5 az eladó 56-os méretben. Ez azonban egy nagyon gyenge felszereltségű változat patkófékkel. Nincs is belőle tárcsás.

Elküldve: 2016.07.12. 17:13 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

Bár ezt a biciklit nem hívhatjuk igazán gravelnek, még ha 28 széles gumi van benne eleve, de max. 30-as ha befér. Viszont az ára nagyon jó, különösen a felszereltségét tekintve. http://www.bikemania.sk/produkt/fuji-bicykel-2016-road-sportif-25-56-gray-5773/ Vannak szlovákiai magyar rokonaim:)

Elküldve: 2016.07.12. 14:03 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@zolszi: A Wilierre még várni kell. Legkorábban is valamikor 2016 őszén érkeznek be az elsők. Valószínűleg ki lehet majd próbálni a BiondoBikenál. Több bringa bolt is ad erre lehetőséget. A teljesség igénye nélkül. Az új helyre költözött BringaLandnál bármelyik készletek lévő bicikli kikölcsönezhető, akár több napra is. Hátrány, hogy előszőr ki kell fizetni a bicikli majdnem teljes árát. Természetesen, a végén vissza kapod a nagyrészét, delevonják a kölcsönzéssel díjat, ami anno 5000 forint környékén volt. Az Alpine Bike és a Pave Bike Café szervez túrákat a saját (raktárkészlet) kerékpárjával. Ezeknek van egy értelmes díja (5000 forinttól-százezer forintokig az olasz vagy osztrák Alpokban), de mindent szerveznek, a biciklik oda-visszaszállításától a szállásig. A VelenceBikenál a raktárkészlet Cube és Bianchi modelljeiket tudod kikölcsönözni, egy Velencei-tó környéki túrához, akár több napra is. Sajnos a Cube kifejezetten cyclocross geometriás bicajokkal rendelkezik a rokon kategóriában, ami szerintem nem anyira a kényelmről, inkább a dinamikus sportolásról, versenyről szól. A Speci tart Szegeden is teszt napot, illetve nem teljesen elképzelhetetlen, hogy Szilvásváradra is hajlandóak elvinni egy Diverge-t. A legkézenfekvőbb a Mozgásvilág által szervezett teszt nap, amit jellemzően minden szeptember utolsó hétvégéjén tartanak a Csillebérci (volt) úttörő tábor területén és a mellette fekvő erdőben. Itt megszokott jelenni a Focus, Merida, Spéci, Trek, Cube, Ktm, Ctm, még egy-két gyártó. Van esély arra, hogy a mostanin már több gravel bicaj is feltűnik. A 2015- s elmaradt a kifejezetten rossz időjárás miatt. De az előzőn volt cyclocross bicaj is, a Focustól, a Trektől, de lehet, hogy mástól is. Jogos lenne az észrevétel, hogy ezek elsősorban főváros központú lehetőségek, de talán némelyik komolyabb vidéki kereskedés is odaadja egy próbakörre a náluk lévő gravel bicikliket, bár ilyenből alig lehet egy-kettő. Az biztos, hogy a kisebb angol, stb. gyártók biciklijét nem lehet itthon kipróbálni. Talán a Rose az egyetlen "csomagküldő" akiknek van már budapesti képviselete, ahol van néhány próba bringa is, de sajnos, nekik nincs még igazi gravel biciklijük, bár a cyclocross geo-s biciklijükből készítettek egyet, csak az nem az igazi, mert az is inkább sportos, mint adventure megközelítése a témának. Inkább csak gyors városi, elővárosi rohangalasra való, illetve egy sportos erdei tekerésre.

Elküldve: 2016.07.12. 13:49 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

@zolszi: Mango Bikes Point Ar-t nem lehet überelni ár/értékben.

Elküldve: 2016.07.12. 13:48 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

@OKdoki: A Bükk-hegység és környéke(Hór-völgy felfelé egsézen Hollóstetőig pl.) stb stb. igazán alkalmas terep erre, de kifejezetten eredeti gravel stílusú utak nincsenek az országban. Ellenben rengeteg erdőgazdasági út van ami teljesen alkalmas erre.

Elküldve: 2016.07.12. 13:48 aradebil 

  • aradebil avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 110

@zolszi: Revolt elvileg van az ALpinbike-ban raktáron, ha Bp-n laksz egy próbát megérhet rájuk telefonálni

Elküldve: 2016.07.12. 13:27 zolszi 

  • zolszi avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 16

Sziasztok

Én is a gravel bringák felé hajlok. Jelenleg egy 29-es mtb van, de szeretnék mellé egy gravel bike-ot is. A sima országútizás nem jött be, volt az is, de gyorsan tovább is adtam. Én a Kona Rove Al, Giant Revolt 3 bringák között gondolkodom, illetve ez aWilier Jareen Pro is jónak tűnik, de sehol nem lehet ezek megnézni, nemhogy kipróbálni :) A facebook csoport jó ötlet. Olvasgatom továbbra is fórumot, aztán talán sikerül döntenem előbb utóbb.

Üdv

Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!